Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

magyarkent a perzsa obolb

csinomjank
Létrehozva: 2006. június 19. 06:59

magyar vagyok . buszke erre . a perzsa obolben elek . ferjem arab -es ugye a gyerekeink felig azok. igy hat erre is buszke .
de hogy milyenek a hetkoznapok- milyen konfliktusokkal kell szembe nezni emiatt - arrol szeretnek meselni - beszelgetni ebben a topikban .
varok barkit epito jellegu hozzaszolassal tud valamit hozzatenni a gondolatinkhoz-aki hasonlo cipoben jar- aki egyszeruen csak kivancsi .

a topik hangneme : mersekelt - baratsagos .
  1. 2006. július 30. 16:33151.

    koszonom szepen a biztatast . igyekszem megirni amit latok -es e forum nyitva all barki elott-hogy megirhassa sajat elmenyeit - velemenyet .
    remelem mas is kedvet kap .

    en ismerek egy indiai iskolaigazgato not-aki csak es kizrolag babaroszaszin szarit hord . olyan otvenes . erdekes- hogy kulturankent a szineknek mennyire mas a jelenteseuk .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_704442 (146)
    2006-07-30  10:24
  2. 2006. július 30. 15:15150.
    o hat akkor nalatok igazan minden igeny ki van szolgalva .
    igazan kivancsi lennek- hogy milyen a karacsony az egyiptomi keresztenyek koreben ? a koptok januarban vagy decemberben karacsonyoznak?
    van ajandekozas -mint nyugaton ? allitanak fat ?

    az en ferjem toleransnak szamit e kerdesben . ismerek vegyes hazassagokat -ahol ferj nem engedi a karacsonyt egyatalan .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252139 (148)
    2006-07-30  11:18
  3. 2006. július 30. 11:39149.

    szia !

    hat en inkabb nezem -mint csinalom . a kremes recepetjehez itt egy link angolul :http://www.cuisine-french.com/cgi/mdc/l/en/recettes/mille_ feuille_ill.html

    de nem nagy ugy :levelestesztat megsutni es fozott vanilias kremmel megtolteni-a kremet felvert tojasfeherjevel -vagy tejszinhabbal lazitani es megtolteni . a pisztacias zserbo szeru sutinek viszont anevet sem tudom -igy abban nem tudok segiteni .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811962 (145)
    2006-07-30  09:50
  4. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. július 30. 11:18148.
    Szia!


    Itt nalunk is rengeteg szinu a karacsonyfa.Nekunk mindeg tobb is van.Van egy kicsi igazi.Van egy nagy zold mu es van egy szines mu ami minden evben mas szinu.Az igazin van magyar szaloncukor.A zold mun minden evben mas szinu disz.A szinesen meg ami hozza passzol szinu disz.Ez nem flancbol van igy hanem en ragaszkodom az igazihoz de csak par napig a meleg miatt.A mu meg sokaig all a szines meg a gyerekek maniaja.
    előzmény:
    csinomjank (138)
    2006-07-29  16:14
  5. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. július 30. 11:13147.
    Szia!

    Szentendren is van egy gyunyoru marcipan muzeum.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238529 (140)
    2006-07-30  01:36
  6. Torolt_felhasznalo_704442
    Torolt_felhasznalo_704442
    2006. július 30. 10:24146.
    Ne hagyd magad eltántorítani, és igenis írjál arról az idegen kultúráról, amiben élsz, és saját tapasztalataid alapján, saját látószögedből mutasd is csak be! Nagy érdeklődéssel olvasom, és gondolom mindazok szintén, akik nem az “itt minden nagyon szép, itt minden nagyon jó” brossura szövegekre kíváncsiak. Pont azért élvezetes, mert azt mutatja meg, hogy nem mind arany, ami fénylik egy idegen országban, és mennyivel másabb az ottani élet, mint amennyit egy “ha kedd van, ez Belgium” típusú turista utak résztvevői látnak.
    Kötözködő, mindent jobban tudókkal ne törődj, a te szemed a te szemed, a te gondolataid a tieid. És aki nem hisz Neked, az járjon utána!

    Örökzöldben is egyetértünk, ha már nem igazi a fenyő, akkor legyen “majdnem”, és bár a majdnem az, az nem AZ, de legalább hasonlít….
    A tuli-tarkaságot nehezen viselem, ahogy a kanári sárga, vagy lila hajú, 70-es nyanyákat pinkbe öltözve, akik húde modernnek képzelik magukat, a tükörben nem a valóságot látják.

    Csak néha tudok ide a fórumra belépni, de szeretettel várom további beszámolóidat, és ha nem fárasztó számodra, kérlek, ne hagyd abba!


    előzmény:
    csinomjank (144)
    2006-07-30  08:23
  7. Torolt_felhasznalo_811962
    Torolt_felhasznalo_811962
    2006. július 30. 09:50145.
    Hu, guszta sütik!
    Tucc te is csinálni ilyeneket vagy csak nézni szoktad?
    Ha igen, recept?
    Fák: Hát mindenhol különböz? mértékben terjedtek el a mü karácsonyfák, ami magyar országon giccs, az másutt az egyetlen lehet?ség feny?t látni néha.
    Mondjuk hupilia és hasonló árnyalatok nem az én álmaim egyike , de kell valami a discokba is, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. július 30. 08:23144.
    a zserbo pisztacias valtozataval is talalkoztam itt . nagyon finom . mint a pisztacia ugy altalaban . itt fedeztem fel igazan - hogy milyen finom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. július 30. 08:19143.
    na : a kep lemaradt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. július 30. 08:17142.

    erre kremesre egy magyar cukraszdaban akadtam es otthon ugy hivjak : nosztalgia kremes . a kremesnek nem csak ketto lapja van- hanem negy .

    itt is kaphato ez a valtozat es francia neve van: mille feuille -azaz ezerlevel .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. július 30. 05:58141.

    melyik tipusu ? mert ha a kettes -akkor tudok ajanlani egy erdekes cikket angolul -ami azt igeri- hogy akar meg is gyogyulhatsz .
    es nem az edesseg a legfobb bunos a cukorbetegsegben .

    ezek szerint neked tetszik a lila- narancssarga-piros mukaracsonyfa ?

    hat-igen en mar csak ilyen maradi vagyok- egy fatol azt varom el - hogy zold legyen - kulonosen - ha orokzold
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238529 (140)
    2006-07-30  01:36
  12. Torolt_felhasznalo_238529
    Torolt_felhasznalo_238529
    2006. július 30. 01:36140.
    cukorbeteg vagyok igy nem szeretem az edesseget. Egerben voltunk kirandulni es a var alatt van a marcipania muzeum. A tulajdonos megtalalhato a muzeumban. Igy lehetosegunk adodott szemelyesen is megismerni es elbeszelgetni. Latogass el ha teheted mert igazan egyeduli. Te biztos nem ertekeled de esetleg a gyerekeidnek elmeny lehet. Olvasvan a karacsonnyal kapcsolatos eszreveteleidet, a fakrol peldaul, tenyleg nagyon visszamaradtal a divatban. A zold az igazi, de vannak mas szinekben is es nemcsak fenyo, amiket nagyon elegansan feldiszitenek. Nezel neha divatlapot, magazinokat, lakberendezest ? Hogyan birod az eletet kulfoldon ennyire zart es maradi szemleletekkel? Tudod miert jo utazni sokat esetleg elni mas orszagokban? mert tagul a lataskorod, bovul a kulturad, tapasztalatok, esemenyek amik gazdagitjak a szemelyedet. Minden johet ami uj! azert mert masnak tunik, azert meg nem kritikalhato negativan. Neked nem tetszik? masnak igen. Fantazia, de rossz is lenne ha a vilagban nem lenne fantazia es szinek? Mily borzaszto lenne ha mindenki egysikon gondolkodna.
    előzmény:
    csinomjank (136)
    2006-07-29  16:01
  13. 2006. július 29. 16:26139.
    mert - bar karacsony kornyeken mindig fellangol koztunk a vita - hogy kereszteny unnep e a karacsony vagy sem -azert megis igyekszik a kedvunkbe jarni . en mindig azzal ervelek - hogy szamomra sosem volt vallasos unnep- europaban hatalmas tomegek nem elnek keresztenykent- es megis karacsonyoznak stb .
    azt azert nem varhatom el tole- hogy o is aterezze- hogy micsoda szep unnep ez a karacsony . milyen szep a varaokoas-az ajandekok-a meglepetesek stb. itt eid- kor adnak a gyerekeknek peznt edesseget- sutemenyt . meg nem lattam - hogy ilyen meglepetes szeru ajandekozassal farsztanak magukat.
    sokak szerint a szuletesnapozas is kereszteyn majmolas. ettol a falra maszok . miert lenne az- ha megkoszoni valaki istennek- hogy megelt meg egy evet ? nekem az is magas- hogy hogy meg otven eve sem irtak mindenkinek a szuletesi evet -napjat. tobb rokonom van- aki nem tudja magarol- hogy hany eves is pontosan. hiszen regen a magyar parasztok irtak bele a bibliajukba- szekrenyukbe - hogy ekkor es ekkor ilyen nevu gyermek szuletett a csaladba . miert nem volt bennuk igeny arra - hogy tudjak az eveik szamat ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. július 29. 16:14138.
    most julis kozepen jutottam el a karacsonyi reszig a naplomaban - igy most ezt adom kozre :

    Az elso itt toltott karacsonyban a legmegdobbentobb volt a mukaracsonyfak sokfajta szine .
    Mindig odzkodtam amukaracsonyfakotl . DE mivel- tobb mint szaz dollar volt egy igazi fa- igy be kellett ernem – egy szepnek latszo- de iszonyu szagu zold faval.
    ES vasarlas kozben lattam – hogy a fak szine nem kotelezoen zold. Na jo feher – az hagyjan – mert ugye havas – de piros –lila –es narancssarga faja kinek van ? Kinek kell ilyen ? Megdobbenesem csak fokozdott – mikor eszrevettem az ameraikai gyorsetteremekben ezeket az extra szinu fakat .
    Sot lattam a francia adon celin dionnal egy intejut egy talk-show-ban –es ott minden fa paprika piros volt.
    Ezek utan en mar semmin ..
    AZobolbeli orszagok megkaptak szokasos karacsonykornyeki fenyegetest- hogy fel leszunk robbantva stb .- mert tulsagosan baratsagosak vagyunk az amcsikkal stb.B.L. bacsi eloszeretettel robbant arabokat .Ki erti ezt ?
    Igy az ember nem szivesen mozdul ki . na de a lanyom epp mozit beszelt meg egy masik magyar-arab lannyal . Mivel annyit van indiaiak kozott- eleg ritka az ilyen . Igy hat nem ellenkezunk . A plaza nagy –mig o mozizik mi eluldogelunk egy kavezoban a picivel. MIntha mindenki beel bacsinak akarna csak fricsakat mutatni –ugy megtelt az egesz plaza : ajandekok utan rohangalo nyugatiak – es boldogan lazito arabok es indiaiak sokasaga .A Gyorsetteremekben villog a diszkovilagitas az extraszinu fakon – en frissen porkolt kavebol fozott itat szurcsolgetek – es azon merengek- hogy ez mar a negyedik itt toltott karacsony .
    Lazitasomnak csak egy gatja volt- mar hogy a lanyom mobilja lemerult- es elvesztettuk egymast a plaza dzsungeleben . mar az apja is eljott keresni- aztan hgy ,mergemet csillapitsa- felteszi akerdest utolso pillanataban : Na mi tkertek karacsonyra lanyok ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_522443
    Torolt_felhasznalo_522443
    2006. július 29. 16:14137.
    hehehe:-)
    előzmény:
    csinomjank (136)
    2006-07-29  16:01
  16. 2006. július 29. 16:01136.
    na hat orulok- hogy melyepito letedre ilyen ismeroskent forogsz cukraszkorokben .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238529 (135)
    2006-07-26  15:05
  17. Torolt_felhasznalo_238529
    Torolt_felhasznalo_238529
    2006. július 26. 15:05135.
    haaaat mitmondjak ez a capucino nem nyeri meg tetszesemet, ez sem az igazi. olyan mintha tojashab lenne a tetejen. kemeny finom tejhabot ugyesnek kell lenni hogy csinalj. kolbasz... bocs, de a multkor pont a kivancsisagom miatt hogy milyen is az ize, ettem egy pici darabot. olyan etel mergezest kaptam hogy a hanyastol teljesen kiborultam. Meg ilyen rosszulletet !!!  A cukrasz dologrol: az Egerben elo cukrasz mesterre gondolsz, ot Kopcsik Lajosnak hivjak. Ismerem szemelyesen. Van egy nagyon edes marcipania muzeum ahol az alkotasai lathatok. A sutemenyeirol viszont mindenki aztmondta hogy nembaj ha bezart a cukraszdaja mert nemtud jot csinalni. O tobbszoros Olimpiai nyertes. Egy biztos az olaszokat nemigen lehet tulszarnyalni, foleg a Sziciliaiakat.  etkezes teren en nagyon finnyas vagyok. semmi hust nemeszem, nagyon nagyon keves kenyer de barna es magvas, tesztat szinte soha. cukor es mas edesseg ritka mint a feher hollo. Imadom a halat a zoldsegeket es nemelyik sajtot. nem iszom tejet. joghurt meg gyumolcsle az johet. cola meg mas semmi. elkoszonok mert rohannom kell dolgozni. ja meg annyit hogy dolgozni kell de rengeteget azert hogy legyen !!!  
    előzmény:
    csinomjank (133)
    2006-07-25  16:03
  18. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 26. 00:33134.

    Bocsi, csak átfutottam az írásokon, még nem mindent olvastam  el, de a megjegyzésed nekem érdekesnek hatott.

     Nem tudom, hogy honnan írsz most csak erre a hozzászólásra reagálok, és egy kérdést tennék fel. Láttad a sikátorok magas színvonalát?

    S ha te ott kint élsz, és klimás lakásod van , s ide jössz monjuk egy rokonhoz, akkor lenézed, mert nincs olyan életszinvonalon?

    Ezt a drága utazás sztorrit ismerem.

    Azt a csalódást is ismerem, amit egy megállmodott utazáskor érez egy Amerikai akinek másképpen alakulnak a programjai, mert ez itt nem Amerika.

    Annak az Amerikainak az emlékeit is ismerem, aki nem készült fel, és kb tudta az itteni életszínvonalat. S sajnálta, hogy letelt az utazás idő, és otthon csodákat regélt.

     Minden emberi dolog, és értékelés függvénye.

    előzmény:
    GorIlla (116)
    2006-07-24  06:32
  19. 2006. július 25. 16:03133.
    ime a kapucsino-amit kisvarosunkban jobb helyen adnak .

    itt nem talaltam ilyet -mert az amerikai kavezokkal van tele a varos- es ott vodorben adjak a kavet .
    eletem legfinomabb kavejat frankfrutban ittam egy szallodaban - a bufe reggelihez lehetett termszokancsokbol onteni - jacobs kave volt .
    (ez it nem a reklam helye )
    a magyar cukraszok vilaghiruek . az egyik egri cukrasz olimpiat is nyert par eve .
    lehet- hogy olykor fantaziatlannak tunik egy-egy cukrasztermek - de akkor is avilag elmezonyben vagyunk cukraszatilag . persze lehet- hogy a z olasozkat nem muljuk felul . kisvarosunkba new englandbol jott egy csoport baratkozni . hat szo szerint el voltak ajulva attol- hogy milyen olcosn milyen finomakat lehetett enni . a masik dolog-amitol elaleltak a fustolt kolbasz volt . azt mondtak nekem- hogy: maguk nagyon szerencsesek - hogy ilyen dolgokat ehetnek mindennap . persze tele pakoltak a borondot - de mindet a vamosok ettek meg . mert tilos nekik elelmiszert bevinni .
    lehet- hogy te nem is tudod - hogy mennyi kics van szep hazankban
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. július 25. 15:46132.

    hat akkor bufereggeliztetek es kesz . vagy regebben svedasztalnak is hivtak.
    tisztaban vagyok vele- hogy a disszidens szo kiment a divatbol- en szandekosan hasznaltam - mert tudom- hogy serto - es jobb szot nem talalok-az olyan magyarokra -akik elmentek otthonrol -es utana egyuterzes helyett az otthonmaradokat szapuljak - ha epp nehez a helyzetuk . inkabb hallgatnanak az ilyen emberek . par eve otthon egy texasba szakadt hazanklanya azzal kerkedett - hogy o es a ferje 12 orat dolgoztak naponta es kozben negy gyereket neveltek . csak mivel munkakapcsoltaban voltam vele - azert nem kerdeztem meg tole - hogy ugyan mikor nevelte azt anegy gyereket - ha otthon sem volt .
    aztan volt egy masik bacsi-aki hazakoltozven floridabol -allandoan az nyugdij papirjaival zaklatott - hogy forditsam mar le - mert o nem erti . u.i 25 ev kintlet utan meg azt sem tudta beirni a nyomtatvanyba- hogy surname- firstname . de ennek ellenere marha gazdag volt . persze o is a kemeny munkat emlegette .

    a gellertbe en is jarok - ha otthon vagyok - szaunazni -masszirozasra -
    es meg az atkos rendszer alatt - nagyon jo kis cukraszda reszuk is volt
    - de az megszunt .
    miskolcot e skornyeket nemigen ismerem . a nagylanyom volt nyralani a bukkben - imadta .
    koszonom szepen a kivansagot- hogy a ferjem minel hamarabb talaljon munkat valahol europaban vagy a kozeleben . remelem ugy lesz .
    en nyugat- magyarorszagon szulettem . nagyon szeretem meg a mecsek kornyeket es a szekszardi dombvideket a balatonfelvideket .
    sok mindent tanultam . szabaduszokent dolgoztam . ferjem egy szegenyebb arab orszagbol valo .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238529 (130)
    2006-07-25  13:07
  21. 2006. július 25. 15:27131.
    Eves ivas es a politika


    Immar negy eve , hogy megerkeztunk . Akkor is epp futball vilagbjanoksag utani hangulat volt. A szupermarketek polcain pedig ott vartak eladatlanul a vilagbajnoksagot is reklamazo coca-colas uvegek .
    Az intifada ota hazafiatlan dolog lett coca-colat inni .Vagy barmilyen mas amerikai termeket vasarolni . Azonban mivel hatalmas elelmiszerexport iranyul az usa-bol ide-szinte elkerulhetetlen ? hogy az ember amerikai dolgot vegyen .
    Ekkoriban lettek nepszeruek a coca-cola-t helyettesito termekek . Volt tobb untazat is a piacon. A mi csaladunk tetszeset egy irani gyartmanyu pepsi nyerte meg . Nevere mar nem is emlekezunk . Es az iraki haboru alatt- akkor robbant be a Mecca Cola a piacra . Immar fulla baba utan egy udito ital is iszlam ertekeket tesz uzlet targyava .
    Ugyanis minden elfogyasztott Cola utan 10 % a palesztinoke .
    Nem tudom mekkorra piacra leltek . Nem vettem volna eszre- hogy orult nepszeru lett volna .
    Akkoriban valtak nepszeruve a francia kavezok ? es urultek ki az amerikai gyorsettermek is .
    Aztan jottek a kendo viseleset tilto francia torvenyek -es a francia kavezok is elneptelenedtek . Az emberek szep lassan visszaszivarogtak az amerikai vendeglato helyekre . Nagyon nehez elkerulni ezeket az amaerikai helyeket ? mert tele van veluk minden plaza . Sokszor el is gondolkodtam rajta- hogy vajon mibol tudjak fenntartani magukat ? mikor lattam ?hogy honapokon at kongtak az uressegtol .
    A coca cola elleni ellenszev indiaban is letezik . Dobbenetes irasokat olvastam az indiai hirekben- hogy mergezo anyagokat talaltak az italban- es koteleztek a gyartot- hogy tuntesse felezeket a dobozon .
    A gyar ellen elkeseredett indiai parasztok tuntetnek ?mert elszivja a vizet a talajbol .
    Most ujra itt van egy haboru . franciaorszag megint a kozelkelet melle all . vajh ujra megtelnek a francia kavezok ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_238529
    Torolt_felhasznalo_238529
    2006. július 25. 13:07130.
    valaszom nagyjabol: mi ha megyunk akkor nem egy varosba vagy allamba szoktunk menni de mindig ha hotel akkor vagy Hilton vagy Sheraton. Canadaba is voltunk tobbszor. Mi meg mindenhol CONTINENTALIS BREAKFAST BUFFE + etlaprol meg ha valami mast akarunk, van reggelire. Pesten a Gellertbe szoktunk etkezni es megszallni mert 25 eve kedvenc helyunk. Hidd el nem egy tre hely es nemis olcso. Etkezni meg az Aranyhordoba Budan, a Szazevesbe Pesten. ezek sem alacsony szintu helyek. a jo capuccinora hazai viszonylatba vadaszni kell mint mindenhol mashol Olaszorszagon kivul. Na akkor itt a peldanak valo Olasz reggeli: briosh and capuccino. olaszba ezvolt es van mai napig mindenhol ha hotelen kivul nezzuk. Furcsallom hogy usatol canadaig, europaba, es mas foldreszen ahol jartunk mindenhol continentalis reggeli volt es van feltuntetve. ami valojaban magaba foglalja azokat az eteleket plussz helyi specialitasokat orszagonkent , amit leirtal. a disszidens szot mar nem hasznaljak, kivandorlo, kitelepedo, expat, ilyesmik valtottak fel ezt a szerintem csunyacska szot. Valtozik minden es rohamosan. szerintem te nemtudsz az idovel lepest tartani. mar semmi nem a regi, csak nosztalgia, emlekek... ezekbol viszont nemlehet a mai vilagban letezni. kivanom hogy a ferjed minnel kozelebb es mihamarabb talaljon munkat magyarorszaghoz kozel, igy talan meg kicsit icipicit elheted a regi idok emleket, itt is europaban sem semmi a regi. Sot ! megkerdezhetem toled, ird le kerlek, hogyan toltod napjaidat kint. hol laktok, ferjed hova valosi. Irj magadrol. Itthon szep helyen szulettel, hol? Mit tanultal? Mi Miskolciak vagyunk. En melyepitoi szakon vegeztem. Most turizmussal foglalkozom. Szerintem Miskolc kornyeke is gyonyoru, Lillafured, Garadna, a bukk maga rengeteget nyujt. Diosgyor es a var. A hely tortenete.
    előzmény:
    csinomjank (129)
    2006-07-25  07:38
  23. 2006. július 25. 07:38129.

    szoval - ha elolvasod - hogy alexikon szerint mit is esznek az amcsik reggelire ( kolbasz-sult krumpli-palacsinta- goffri ) -akkor talan el is lehetsz ragadtatva-attol- hogy milyen magas szinvonalon etkeznek .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. július 25. 07:37128.
    United States and Canada

    A typical restaurant breakfast plate: pancakes and scrambled eggs with fruit garnish
    [edit]

    Traditional

    Traditional breakfasts in the United States and Canada derive from the full English breakfast and feature predominantly sweet or mild-flavored foods, mostly hot. Typical items include cold breakfast cereals, hot oatmeal porridge, grits, other hot grain porridges, eggs, bacon, ham, small sausages, pan-fried potatoes (hash browns), biscuits, toast, pancakes, waffles, French toast, cornbread, English muffins, bagels (often with cream cheese), pastries (such as croissants, doughnuts, and muffins), yoghurt (often sweetened and flavored), and fruit. Orange juice is a standard breakfast beverage, along with coffee, tea, milk, and other fruit juices (grapefruit, tomato, etc). Vegetables are notably rare on traditional menus.

    Many regions of the U.S.A. have local breakfast specialties that are less popular nationally. In the South, liver and grits are one traditional breakfast menu; the Southwest has huevos rancheros; scrapple is a favorite in the Mid-Atlantic states; pork roll is rarely available outside New Jersey and Philadelphia; and New Englanders still occasionally indulge in fried salt-pork, and pie. Specialty sausages also vary in popularity regionally, such as linguiça in Hawaii and southern New England, andouille in Louisiana, chorizo in the Southwest, et al.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. július 25. 07:27127.

    cappucino ? hat ismerni kell a jo helyeket -ez a nyitja .

    en sem szeretem akarhol . minap kidobtam a kukaba-amit valamelyik cinnamon rolls bufeben vettem . egy vodornyi volt -es barna lotty .
    a coffe beanary-ben elmegy a cappuciono - de a kisvarosunkban sokkal jobb. igaz nem nagy bogrenyi - hanem cseszben adjak- van rajta firssen keszitett tejszinhab -es melle egy falat csoki vagy suti .

    magyar ettermek ? ott is a helyismeret a donto . igaz-valaha a magyar szakacsmuveszet oly magasan szanyalt - hogy minden elokelo szallodanak volt magyar konyhaja . ma ehhez kepest nagyon lenn van . de ez nem azt jelenti - hogy ha valaki erdeklodik a gasztronomia irant- ne talalhatna helyeket- ahol nagyon jol foznek .
    persze lehet- hogy nem a sznob helyekre kell jarni . lehet- hogy videken van a legjobb hely .

    ne haragudj- hogy folyton kijavitalak -de Kontinentalis reggeli -az Europara utal- nem az Amerikai kontinensre .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top