Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. január 4. 21:4878326.

    Szép estét!


    Elsőnek. Fel nem fogom ésszel, hogy mindjárt itt az új év első hetének a vége.


    Bimbóm ma volt neuropátin. Két okból lehet probléma. A cukra- és/vagy a depresszió. Sokat van egyedül a gyerekekkel. Nem barátkozik senkivel. Így a szomszédok be sem csengetnek.


    Marci éjfélkor kezdett el kocsonyát főzni. Megint nem volt nyugodt éjszakám. Mire lefekszem, Ő addigra ébred fel.


    Manyuska! Mikor kezdődik az AVON szezon? Csinálod még?


    totyiM!


    Már próbálkoztam a pályázattal. Valamit nem jól csináltam, mert nekem sem sikerült, mint a Valcsinak.


    A nyugdíj felső határa nem okozhat problémát. Még a mostani "emeléssel" em érem el a 100ezret sem.


    Valcsi! Kiakadtam, amit leírtál! A CBA Primában van egy csekkfeladó automata. Ott hogy kérik el az adatait a feladónak?


    Mostam kézzel, géppel. Gyorsan megyek az ágyba. Hátha sikerül pár órát aludni.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.

  2. 2018. január 3. 15:0478325.

    Sziasztok.


    Marcsi próbáltam de az én születési helyem nem volt aztán abba hagytam írtam nekik.Újra próbáltam és azt írta ki hogy már beadtam egy pályázatot,na erre megint írtam nekik és a válaszuk az volt hogy keresek fel egy irodát ahol segítenek.na elegem van az egészből egyszer sikerült kapnom az egész nyugdíjas éveim alatt.Kérdeztem hogy kapok-e valami visszaigazolást hogy tudjam ne kísérletezek vele hogy tényleg bevették-e a pályázatot erre nem tudtak felelni.Nem tudom hogyan nézzem meg hogy most mi van?Befejeztem úgysem szoktam nyerni nem idegesítem magam.Szerintem aki bent van a rendszerbe és kapott többször azt dobja ki a rendszer és azok kapnak újra és újra.


    Ma megvolt az első dühöngésem,a postán nem elég hogy tetű lassúak ma még a személyimet is elkérték az adataimat beírták és úgy tudtam befizetni a csekket.Kérdeztem hogy most aztán bent vagyok és legközelebb nem kell ennyit várni hát nem így működik.Ha olyan csekket fizetek amihez kell az adatom akkor újra és újra beírják.Nem normális ez az ország.Mivel nekem nincs bankkártyám ezért csekkes vagyok

    előzmény:
    totyogoka (78324)
    2018-01-03  12:15
  3. 2018. január 3. 12:1578324.

    Szép napot Mindenkinek!


     


    Mi már túl vagyunk az ebéden. Morzsa parti volt, maradékokat ettünk, de hála az égnek ezzel el is fogyott minden. Holnap paradicsomos káposztát csinálok mert már valami főzeléket ennénk.


    Délelőtt kivasaltam amit tegnap kimostam de már ismét tele van a szárító , most a tarka holmikkal. aztán az ablak dekorációt szedtem le. Most azt mondtam lehet hogy jövőre nem lesz semmi az ablakon mert le kellett mosni a ragacsot amivel fent voltak a hópihék, de azért egy év alatt még lehet hogy másképpen gondolom ezt.


    Elküldtem a foglalást Hévízre . Március végén megyünk Húsvét előtt. ez volt a karácsonyi ajándék egymásnak. a gyerekektől egy Debreceni utat kaptunk, oda majd áprilisba megyünk, abban bízva hogy addigra már Apus is tud a kedvezményes nyugdíjas jeggyel utazni és akkor vonattal megyünk. Én még csak csak megyek vonattal , de ő már régen vonatozott hosszabb távon és olyan mint a kisgyerekek most szeretné kicsit kivonatozni magát. Remélem, hogy nem fog ráunni mert azért Debrecen nem a szomszédba van.


    Manyuska! Bizony jó is az amikor együtt van a család. Mondjuk ez nálam minden vasárnap így van . ilyenkor még a Buksi is jön, hogy teljes legyen a létszám!


    Gitta! Mi is a Molly féle pogácsát szoktuk sütni, de az idén egyik ismerős fiának a barátnője cukrász kislány és ezt a fajta pogácsát feltúrbózta még füstölt meg trapista sajttal. Nagyon finom lett így is.


    Valika! Nem próbálod meg megpályázni az Erzsébet program üdülését? Bármelyik kormányablaknál is segítenek a pályázat elküldésében. Aztán majd ki lehet választani , hogy mikor és hova szeretne menni.


    Rózsa ez Rád is vonatkozik. Az önrész befizetése után kell kiválasztani a felkínált lehetőségekből hogy hova szeretnél menni.


    https://palyazat.erzsebetprogram.hu/


    Az a lényeg hogy a nyugdíj 147 000 ft alatt legyen és a 62 betöltött életév.


    na megyek mert vár a mosogatás is.


    További szép napot!

  4. 2018. január 2. 17:2978323.

    Szervusztok


    Boldog Uj Čvet kivanok.


    Szenteste a fiameknal voltunk,Szilveszterkor kettesben a ferjemmel.


    Ma utzxtak vissza a lanyomek,mosas,porszi vozas fozes letudva  bar faraszto napok voltak,jo volt,mert eggyutt volt a csalad.


    Szeretettel gondolok minyajatokra.

  5. 2018. január 2. 16:4078322.

    Kellemes estét!


    sorbetE! Örömmel látom a jelenléted. Majd megnyitom a linket, ha végeztem a konyha nagytakarításával.


    Marci elhúzta a mosogatószekrényt és a gázt. A falat, csempét zsíroldózom. Jöttem, ameddig elvégzi a dolgát, hogy könnyebb legyen letörölni.


    Elolvastam mindenkit. Majd este még tüzetesebben megteszem.


    Gitta! Mikor pihensz?


    Marcsi! Neked sincs időd unatkozni.


    Tevékenység közben gondolok a hiányzókra is!!

  6. 2018. január 2. 11:4278321.

    Kedves Barátok!


    Mégegyszer kívánok én is boldogságos 2018-as évet mindenkinek.


    Most mentek el Gyöngyösék, most lett alkalmam a géphez ülni. Totyihoz hasonlóan én is kihordtam a szemetet (néhány flakon, üveg, konyhai, kandallói....), megy szintén a mosógép, mosogatógép, és lassan a porszívó is beindul.


    Gyöngyös még az indulás előtti utolsó percekben leírta a Molly-féle sajtos receptet, amit persze 31-én meg is sütöttünk, de már a nyár folyamán is nagy sikert aratott náluk, akkor is leírta, de nem tudja hová tette, most pótolta.


    Nagyon jó volt ez három és fél nap, 31-én és tegnap is a fiamék is itt ebédeltek, estig maradtak mindkét napon, nagyon kellemes, vidám 2 nap volt.


    Holnap már jön a kiskutya is hozzám, kezdődnek az egyforma, dolgos hétköznapok.


     

  7. 2018. január 2. 09:0878320.

    Szép jó reggelt mindenkinek!


     


    Itt csepereg az eső , de vége a babona szerinti tilalmaknak így már megy a mosógép, feltöröltem a konyhát kidobtm a szemetet , szóval kezd minden vissza rendeződni a régi kerékvágásba.


    Mindjárt kiteregetek aztán varrni fogok Ágónak van pár holmija amit idehozott ( pl nadrág felhajtás stb.)


    Délután meg a 2017-es év csekkbefizetéseit rendezem. Mindig év elején tűzögetem össze és borítékolom. Bár ez lehet hogy rá is ér még hiszen ritka de van olyan is amit utólag fizetünk.


    Az asztaldíszek élő fenyőből voltak így azokat ma már kidobtam a kis műfenyőnket megőrizzük vízkeresztig, de nem tovább mert én azt tartom mindennek meg van a maga ideje. Persze aki szereti sokáig feldíszítve nézegetni még a karácsonyfáját az nézegesse még , gyönyörködjön benne. 


    Mindenkinek kellemes szép napot kívánok!

  8. 2018. január 1. 21:3578319.

    A link altal kinyillo  oldal elso ket vdeojat akarom nektek megmutatni:


    http://www.bbc.com/news/av/world-42528862/cities-welcome-2018-with-a-bang


     

  9. 2018. január 1. 21:2078318.

    Szervusztok lanyok!


    Bekes, boldog uj esztendot, erot, egeszseget kivanunk szeretettel!


    Kettesben toltottuk az ev utolso estejet, hala az internetnek, beszeltunk szeretteinkkel. 


    Meg ilyen hangos robbangatasok mint tegnapiak, eddig nem voltak. Valami ujať hoztak az even a piacra? Szerencsere, ma csak egy elkesett unneplo robbantott egyet.


    Julika, orulok, hogy tí elvezhettetek a tuzijatekot. Az erkelyunk alatti kis park tul kozeli ahhoz, hogy mi is elvezzuk az onnan jovo tuzijatekot.

  10. 2018. január 1. 21:0478317.

    Békés, boldog, főleg egészség teljes új évet kívánok minden Állandó- és Ideiglenes Topic-lakónak!


    Kincsike!


    Azért vagyok gyakrabban a facen, mert az bejön a telefonomon, az ágyban is. Jobban vannak már az Unokádék?


    totyiM! Azon filóztam az éjszaka, én is, hogy köd van-e, vagy a tűzijáték okozta légszennyezést láttam-e.


    Molly! Jár az agyam, hogy lett ilyen okos ötleted, hogy a falra szerelted a ?


    Julika! Átsétálok a Menedékbe


    mazsolaI! Vigyázz is az egészségedre. Már egyszer sikerült a próbálkozás, amikor fogyóztál.


    mandulaÉ!


    Jó kívánság mindig időben van. Így megköszönve az ide látogatásodat! Egészség teljes névnapot és békés, boldog új évet kívánok, szeretettel! Miért nem jössz gyakrabban? Hogy van a Férjed?


    sorbetE? Merre vagy? Neked és P.-nek is minden jót, amit szeretnétek, kívánok!!!


    Reggel 5-ig néztem a Sas kabarét. Azután aludtam el pár órára.


    Szeretettel - ismét - kívánok minden jót, az előttem szólóknak és az utánam érkezőknek is.


    Bimbómékkal és a Fiamékkal is sikerült éjfél körül viber kapcsolatban beszélgetni.


    Kezdődnek a szürke hétköznapok. Csak lennének nyugisabbak. Erről csak álmodom.

  11. 2018. január 1. 20:1478316.

    Sziasztok


    Én is elaludtam az éjfélt.Fájt a fejem eléggé.Mérem most egy hétig azonos időkben a vérnyomásom.


    Év első napján csak saját magammal foglalkoztam.Délelőtt 60 percet gyalogoltam a futópadon,utána 30 percet infraszaunáztam. Folyadékot vettem csak magamhoz ma, már 2,5 l tartok.Zoli megfőzte  kocsonyát,jó az illata.Én elkezdem a diétát,csak az előírtakat ehetem.Érzem, hogy kell a változás, jobban szeretném érezni magam.Ápoltam a lelkemet is. Bagdi Bellát hallgattam, motivációs oldalakat olvastam.Még élvezném az ilyen napokat, holnap már megyünk dolgozni.Igyekszem a stresszt csökkenteni mindennapjaimban,továbblépni a gondokon,nem rágódni rajta.


    Szegény kutyákat sajnálom.Itt Vásárhelyen sok kutya elszökött a durrogatások miatt.Nálunk bent töltötte a szilvesztert a lakásba a kutya.Az a röhej, hogy még ma is hallottam durrogatásokat.Ha elakarjuk űzni a gonoszt, kiabáljunk  vagy nevessünk hangosan.Még ingyen is van.


    Nyugodt éjszakát kívánok.

    előzmény:
    precon (78306)
    2018-01-01  08:25
  12. 2018. január 1. 19:2978315.

    szép  estét  


    Nálunk  nem volt gondtalan  az év  bucsuztató .Mindkét  gyerek  csupa láz volt  sőt Niki is.


    Papával ketten  elvoltunk nézelödtünk a nagyvilágba TV  be nem találtunk semmi olyat ami lekötött volna .


    Éjfélkor virslit ettünk majd koccintottunk és  fánkkal  nasiztunk amit délután sütöttem .


    Kb 2 körül lefeküdtünk  .


    Molly  Mazsola Nektek  is    BUÉK Rozsát  a facen  láttam .


     


  13. 2018. január 1. 19:2278314.

    Látom a kép alapján  jol éreztétek  magatokat.


     

    előzmény:
    totyogoka (78309)
    2018-01-01  12:34
  14. 2018. január 1. 19:1978313.

    Julika  Neked  is  boldog  uj esztendőt.


    Majd  sétálok egyet (mindig  szoktam ) a menedékházig és  vissza .


    előzmény:
    Picivirág1 (78308)
    2018-01-01  09:32
  15. 2018. január 1. 19:1678312.

    Valika  


    Jó  szomszédaid  vannak  hogy  hagytak aludni .


    Nálunk  bizony  ugy  10 orátol  éjjel  1-ig  durrogtak  rendesen .


    aranyos  a  vers .


    előzmény:
    precon (78306)
    2018-01-01  08:25
  16. 2018. január 1. 19:1378311.


    Békés boldog  2018-as évet kivánunk szeretettel


    Mindannyiotoknak 


  17. 2018. január 1. 19:1178310.

    Évike  !


    Lényeg  hogy  eljutott hozzád az  általam küldött köszöntés .


    2018-ra  is  kívánok minden  jót  Neked és családodnak.


    előzmény:
    mandula2 (78303)
    2017-12-31  22:51
  18. 2018. január 1. 12:3478309.

    Szép jó reggelt Mindenkinek 2018 év első napján!


     


    A köd már felszállt. Illetve nem is értem , mert amikor éjjel kettőkor haza értünk még kiszellőztettem a szobában és ahogy felhúztam a redőnyöket alig volt köd. Most arra gondolok, hogy vagy sok volt az alkoholmentes pezsgő , vagy nem is köd volt hanem a sok tüzijáték mellékterméke.:) 


    A lényeg , hogy háromasban az öreg barátnőmmel csendesen , kicsit szolídabban de méltóan megünnepeltük az Ó év búcsúztatását. enni még most se nagyon kívánunk, pedig itt a lencse meg a sült csülök.


     


    Én Mindenkinek nagyon kellemes napot hónapot és egészségben gazdag 2018-as évet kívánok!


     


    BUÉK!!!!!!!!!!!!!

  19. 2018. január 1. 09:3278308.

    Szervusztok!


    Üdv mindenkinek! Nagyon kellemesen telt az év utolsó napja. Ha valakit érdekel, hogyan szórakoztunk, jöjjön át a Menedékháza. Ma nincs kedvem 2x leírni, mert újat nem tudok mondani. Tettem fel képet is. Nincs olyan messze a Menedékház, és lehet, egy kis séta nem is fog ártani


    Itt gyönyörű tavasz van, éjjel meg olyan volt, mint ha márciusban sétáltunk volna haza. Derült, csillagos, ragyogó holdvilágos éjjel volt. Olvasom, hogy Marcsiék alig láttak a ködtől..mi élveztük a megyeri tűzijátékot ami kis túlzással olyan volt, mint a pesti szokott lenni. ,

  20. 2018. január 1. 08:3578307.

    Szia Évike.


    Nem lehet privit küldeni így most kérek elnézést úgy elvoltam magam bajaival hogy megfeledkeztem a Névnapodról. Vagyis ez nem egészen igaz mert privát levelet akartam küldeni ,aztán mivel ez nem volt lehetséges szépen megmaradtam magamnak.A gépem összeomlott ami azt jelenti hogy erre a topikra is nagy küszködések árán jutottam be.


    Jól megkésve kívánok Boldog Névnapot és Boldog Békés Új Évet.

    előzmény:
    mandula2 (78303)
    2017-12-31  22:51
  21. 2018. január 1. 08:2578306.

    Sziasztok.


    Hogy ti milyen rendesek vagytok fent vártátok az ÚJ évet


    BÚÉK mindenkinek én bizony lefeküdtem és aludtam.Igaz felijedtem egyszer a nagy durrogásra de szerencsére nem tartott sokáig.Szolidak voltak a szomszédaim,pár tűzijáték és kész.Petárdázás nem volt az a szomszédom aki petárdázni szokott elköltözött.


    Peregnek a percek,
    órák és napok.
    Te hozod nekünk
    a nevető napot,
    vidám hóvirágot,
    lila ibolyát -
    s újra hallhatjuk
    a madarak dalát.

  22. 2018. január 1. 02:0078305.

    BUÉK!!!!!!!!!


     


    Most jöttünk vissza a Duna partról de olyan köd van , hogy még jó hogy egymást láttuk, nem hogy a tüzijátékokat! Csak a durrogást hallottuk!


    Sétáltunk egy jó nagyot trombitáltunk közben aztán haza sétáltunk. 


    Lencse virsli kocsonya maximum holnap jöhet szóba!!!!!!!!!!!!!!!

  23. 2018. január 1. 00:1778304.

    BÚÉK!!! 


     


    A környékünket háborús övezetnek nyilvánítom!


    Rettenetes durrogás van...


    Szegény állatok nagyon félnek...

  24. 2017. december 31. 22:5178303.

    Jó estét Mindenkinek.


    Drága Erzsike csak most jutottam el ide, köszönöm a névnapi megemlékezést.


    Neked, Családodnak és itt, a topik minden Tagjának nagyon Boldog Új Évet kívánok.


    mandula

    előzmény:
    er54 (78289)
    2017-12-30  22:00
  25. 2017. december 31. 22:0678302.

    Jó estét!


    Itthon csendesen telik az év utolsó estéje nálam.Délután meglátogattam Erzsikét.kibeszéltük ami  lelkünket nyomta.Éreztem, hogy valami nincs rendben nálam.Megmértük a vérnyomásom, magas volt minden érték.Sajnos nem találtam meg a gyógyszert, így most szenvedek.Nem jó a közérzetem.Nem nyavalygok tovább :)Én nem hiszem ,hogy kibírom éjfélig.Kutyánk bent van a nappaliba,fél a zajos tűzijátéktól.Itt már este 6 után elkezdődött a durrogtatás. Hidd, hogy ez az év lesz éveid legjobbika! Dolgozz, szeress és keresd a szépet! Adjon a Jóisten Boldog Új Évet!
    előzmény:
    rozsaanyu (78297)
    2017-12-31  13:45

Címlap

top