Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2019. június 14. 08:0879676.

    Köszönöm Erzsike jobban megrázott mint gondoltam az elmúlt hónapokban hozzám nőt nagyon.Viccesen egyszer azt mondta hogy én örökbe fogadtam úgy gondoskodom róla.Rám mindig emlékezet és nagyon örült ha meglátott.Még zavart állapotában is tudta ki vagyok.Testvérére és a feleségére általában nem emlékezet,a feleségét sokszor letagadta hogy neki nincs.Viszont mikor meg látogattuk Gyulán teljesen tiszta volt mindenkit megismert és mindenre emlékezett.Még olyan dolgokra is hogy mit hol találunk otthon a garázsban.

    előzmény:
    er54 (79672)
    2019-06-13  21:45
  2. 2019. június 14. 08:0279675.

    Ibolyka jó utat hazafelé nagyon jó időd volt.Reméljük hogy légkondis vonaton utazol mert piszok meleg van.Hőség riadó van vasárnap estig.

    előzmény:
    Ibolyka43 (79673)
    2019-06-14  07:00
  3. 2019. június 14. 08:0079674.

    Sziasztok szép napot.


     


    sajnos nehezen viselem ezt a hirtelen meleget.Intézem a dolgokat kisebb zökkenőkkel.Egyáltalán nem vagyok jól a fene vigye Az unoka tesóm is táncol az idegeimen,tegnap p-úl azon morfondírozott hogy neki olyan gyenge a lába hogy nem is tudja hogyan tud kijönni a temetésre.Kész vagyok tőle .Nagyon keveset kell gyalogolni a temetőben neki,odáig autóval visszük meg vissza is.Közben hívom a férje rokonait hogy ki tud jönni mert ügye valamit készítenem is kell nekik messziről jönnek,tudnom kell hány főre készítsek enni innivalót.Ő meg sopánkodik hogy sajnos nem tud nekem segíteni .Persze a telefont ő is fel tudná venni na de ezen már nem is agyalok.Kértem hogy hétvégén főzzön magának hát azt sem hajlandó ,minden napra kitalál valamit.Szóval néha megfordul a fejembe hogy bemegyek a gyámügyre és leveszem róla a kezem csináljanak vele amit akarnak.Aztán persze elszégyenlem magam és nem megyek .Az évek alatt sok minden érte ennek tudom be a hisztijeit.


    Szerencsére nem kellett Gyulára utaznom  mindenkivel telefonon meg levélben meg interneten tudtam intézkedni.


    Még majd itthon helyben lesznek még intézni valóim.Aztán ha túl leszek jön a többi amit majd személyesen kell intéznem.


     

  4. 2019. június 14. 07:0079673.

    Szervusztok


    Finom kavet kuldok nektek  mar reggel koran 23 fok van az ejjel,majd megsultem.


    Nemsokara visznek ki az allomasra,hosszu vonatozas var ram.


    Hala Istennek vegig szep ido volt furodtem es napiztam is.


     


    Vigyazzatok magatokra ebben a hosegben

  5. 2019. június 13. 21:4579672.

    Valika  fogadd őszinte   részvétüket.


     


     

    előzmény:
    precon (79669)
    2019-06-12  13:25
  6. 2019. június 13. 10:4479671.

    Szép napot Mindenkinek!


     


    Jaj Valikám! Fogadd őszinte részvétem! Nagyon sajnálom, hogy ennyi munkát bele tettél  és mire örülhettél volna hogy milyen szép és jó helyre sikerült elhelyezni a rokonod addigra szegény elhunyt. Sajnos várható volt csak az ember reménykedik, hogy van még idő hátra és a lehetőségekhez képest a legjobb helyen élte volna le élete hátralévő részét!


    Ibolya! Minden jónak vége szakad egyszer! Ez a nyaralás is el telt! nem panaszkodhatsz remek idő volt végig még talán túl jó is. Nekünk bérletünk van ide a közeli fürdőbe ( 15 alkalmas) de hétvégén az ismerősöm kint volt és azt mondja hatalmas volt a tömeg. na én azt nem  annyira szeretem. Várható volt ez hiszen nagyon meleg volt és lassan vége a sulinak a diákok is többet mennek úszni fürdeni strandolni. Jó utat majd hazafelé!


    Kincsike! Gondolom, hogy a Balcsin csak marad egy kis idő csobbanásra is , ha már ilyen meleg van ki kell használni és fürdeni is kell nem csak a munka.


    Rózsa! csak legalább néha kukkancs be ide is.


    Mi pakoljuk a fürdőszobát naponta de vannak dolgok amikre az utolsó pillanatig szükség van azok a dolgok ott maradnak még. Az a baj, ha mindent kipakolunk akkor meg alig férünk mert itt is ott is a még beépítésre váró anyagok vannak meg a kihozott bútorok tisztítószerek stb. Hétvégére mond egy kis lehülést hát majd meglátjuk!


    Mindenkinek szép napokat kívánok!

  7. 2019. június 13. 10:2579670.

    Szervusztok


    Valika


    Fogadd oszinte reszvetemet,sok utannajarasod lesz,mig elrendezodik a temetes.


    Totyi


    Gondolom,nincs sok kedved ebben a nagy melegben hozzafogni a munkalatokhoz.


    Itt most 29 fok van,2 orat a kertben napoztam,csak d.u.megyek furdeni es meg par aprosagot venni ajandeknak.


    Legyen szep napunk,vigyazzatok magatokra.

  8. 2019. június 12. 13:2579669.

    Sziasztok.


    Nagyon szomorú vagyok,sajnos meghalt a gondozottam.Hiába tudtam hogy kevés az esély nagyon megrázott.


    Most nyakamba szakadt megint sok ügyintézés.


    Ráadásul a felesége sopánkodik hogy ő nem is tudja hogy tud a temetésre jönni,gyenge a lába stb.  Sopánkodik hogy ő nem tud semmit intézni mintha eddig bármit is intézet volna.Le vagyok döbbenve hogy milyen hideg egy nő.Engem jobban megviselt a férje halála mint őt.Intézek mindent ebben a dög melegbe szaladgálok mint pók a falon ,igyekszem gyorsan hazatérni a lakásba aztán itthon csak nézek ki bután a fejemből.Vennem kell neki ruhát meg cipőt naná hogy nem jön velem majd sac-per kb és ha nem jó mehetek cserélni.Méricskélem ,szerinte van szoknyája jó az, igaz hogy kicsit avétos de neki az megfelel nekem nem.A cipője is kívánni valót hagy maga után szerinte az is jó .nem elég hogy temetést kell intéznem még vele is birkóznom kell.Aztán még a további hivatalos ügy-intézni való.Szóval megint rám szakadt az ég.Vigyázzatok magatokra nektek gondtalanabb napokat kívánok.

  9. 2019. június 12. 06:3079668.

    Szervusztok


    Lassan veget er a nyaralasom,jgazan jo idot fogtam ki,az elorejelzes sok esot mutatott,nem lehet hinni nekik hosszu tavon.


    En szeretem a meleget,d.e nagyokat setaltam,d.u.napoztam es furodtem,nem vittem tulzasba semmit,csak modjaval tettem.


    Finomakat foztem,vendegloben is ettem,minden jo volt.


    Totyi


    Nagy munka elott alltok,de arra kekk gondolni,milyen jo lesz igy,lehet mar a jovo honapban beterveztek egy ujabb kirandulast.


    Valika


    Mibden elusmeresem  a tied,ha ebben a forrosagban is jarod az utjaidat a rokonokhoz.


    Erzsiji


    Ti mentek nyaralni valahova?


    Rozsa


    Elhanyagolsz bennunket,mobilrol is lehet irni.


    Legyen szep napunk.

  10. 2019. június 12. 06:2179667.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


     


    Most még kellemes az idő de később ma is nagyon meleg lesz. Tegnap is csak egy rövid időre mozdultam ki a lakásból . Igaz van mit csinálni mert pakolunk ki a fürdőszobából. Jó nagy a felfordulás ide oda rakosgatunk mindent hogy elférjünk. Már jó lenne ha a vége felé járnánk, de hát a java még hétfőn kezdődik.


    Közben én is úgy vagyok mint Valika! A nagy kupi közepén kell mennem a gerincklinikára MRI-re aztán másnap az unoka bizonyítványáért mert Ők meg kedden elutaznak.


    Közben a derekam még mindig fájdogál igaz csökkent valamelyest.


    Mindenkinek kellemes szép napot kívánok!

  11. 2019. június 11. 08:5579666.

    Sziasztok vidám napot.


    Remélem mindenkinek jól telt a hétvége.


    Felénk nyugodt kicsit pihengetős volt.A hirtelen meleg nem tett jót a lábaimnak de ez van ezt kell szeretni. Igyekeztem gyorsan megfőzni sütés elmaradt fagyiztunk süti helyet.


    Most szívesebben nyaralnék valahol ahol gondtalanul pihenhetnék de ez még várat magára.Hamarosan a lányomék utaznak így bővül a feladatom az állataik etetésével.Mikor már azt gondolnám hogy én osztom be az időm hát nem úgy van nekem kell alkalmazkodni mert sosem tudják mikorra kapják meg a beutalókat,na így tervezzek én üdüléstNéha elegem van mert mikor a gyerekeik kicsik voltak akkor is nekem kellett azt figyelni mikor van szünet az iskolában óvodában.Persze most ne értsétek félre mert szívesen segítek mert ők is mindig mellettem vannak ha kell csak most kicsit össze jöttek a dolgok.Most egy kicsit panaszkodtameztán minden megy a maga útján.Legyen gondtalan vidám napotok.

  12. 2019. június 9. 10:5179665.

    Szervusztok


    Totyi


    Igen,neg itt vagyok,van valami fesztival de engem nem erdekel pihenni neg furdeni jottem orvendek,hogy itt csendben napozok a kertben olvasok,rejtvenyezek,tv zek.nagyon szeretek itt lenni e csaladi hazban,flekkent sutottem.


    Valika


    Vigyazz az egeszsegedre,nagyon sokat vallalsz a rokobaidnak.


    Erzsike


    Hogy sikerulr a balatoni utazas,tudtatok a kertben dolgozni?


     


    Legyen csodas napunk.

  13. 2019. június 9. 09:1279664.

    Szép Pünkösdi Vasárnapot Kívánok!


     


    Már süt a nap ezerrel , jó meleg lesz ma is, bár mi még nem érezzük itt a lakásban. Örülök, hogy végre ilyen szép napsütéses a hosszú hétvége mert sok család kirándul üdül együtt van és sok a szabadtéri program.Ez nekik kedvez. Én ma várom a családomat ebédre , már lassan mindennel elkészülök. Lesz húsleves pulykaaprólékból, petrezselymes krumpli sajtos rakott csirkemellel uborka salátával és virslivel töltött olasz tészta sajtmártással ( unoka kedvence).Édesség helyett fagyi lesz most.


    Délután itt marad Kitty és majd valamit ki találunk, hogy mivel töltsük hova menjünk.


    Valika! Jaj szegény fejednek! Mire végre sínre került a dolog akkorra megtörtént a baj. Azért az unokáidra légy nagyon büszke! Nagyon rendes gyerekek sok örömet tudnak okozni. 


    Kincsike! Olvastam , hogy tegnap csak araszolva tudtatok közlekedni az autópályán. sajnos mindig van valami ami hátráltatja az embert. remélem, hogy azért tudtatok is csinálni valamit a kertben illetve pihentetek is.


    Ibolya! Még Szoboszlón vagy? Van valami rendezvény a Főtéren? Ilyenkor szokott lenni gasztro fesztivál. Érdekes és sok finomságot lehet kóstolni.


    Rózsa! Gondolom a gyerekeknél vagy! Az "Úr" most biciklizett el az ablakunk alatt!


    Mindenkinek további szép napot Kívánok!

  14. 2019. június 8. 11:0779663.

    Sziasztok vidám napot.


    Marcsi a keresztlányomnál is úgy van megoldva a zuhany könnyen kezeli és nem ütközik a zuhany fülkébe


    Erzsike felénk is szép idő van csak olyan hirtelen vált amit nem igazán bír a szervezetem


    Sajnos a rokonomnál probléma van szívják naponta a tüdejéről a dolgokat kritikus az állapota.Tegnap beszéltem a kezelő orvosával,hát mindent elkapott ami a fekvéssel jár.Kedden tud majd többet mondani most váltottak kezelést nála .A felesége kezd bele törődni hogy kevés az esélye a férjének,nem könnyű neki sem meg nekem sem.Nem sok reményt fűzök a gyógyulásához,de azért reménykedem.Megint nyakamba szakad majd egy csomó ügyintézés


    Más a kicsi unokám első évét tiszta ötössel zárta ösztöndíjas volt az idén is meg úgy néz ki a következő éve is az lesz


    Bettina is most diplomázik eddig ő is ötösSzóval van öröm is a családban amiért érdemes élni.Nagy unokámék is beköltöztek egy kétszobás lakásba most már önálló család lettek,eddig az anyósánál laktak.Alakulnak a dolgok lassan majd magammal is tudok foglalkozni nagyon rám férne érzem is hogy nem jó ez így.


    Ibolyka sajna csak minden egyre drágább lesz az időjárás semminek nem kedvez


    Mindenkinek békés napot kívánok.


    Rózsa,Gitta,Sorbet Erzsike ,Mazsola,Megvagy nektek is

  15. 2019. június 7. 21:5279662.

    szép   estét 


    Végül jó meleg lett ma  .


    Marcsi  jó  megoldás  én  is  ezt  választanám .


    Ibolyka  látom kellemesen kihasználod az üdülés minden percét ,sajnos  a  gyümölcs nagyon drága .


    Reggel  megyünk balcsira az egész család de este  haza  jövünk  mert  vasárnapra hétfőre napi  programok  vannak a gyerekeknek.


    Szeretettel gondoltam mindannyiotokra.


    Legyen szép ünnepetek.


    előzmény:
    totyogoka (79660)
    2019-06-07  11:19
  16. 2019. június 7. 17:3779661.

    Szervusztok


    Szep ido van furodtem napoztam,piacon voltam nagyon draga a gyumolcs,a csresznye 15oo ft a sargavarack 1000 ft.,sargadinye 45o ft 


    Mindenbol egy fel kg vettem  nem tudok meglenni gyumolcs nelkul,ugy szamolom ha cigarettaznek tobbet koltenek.


     Ar estefele itthon olvasgatok es tv zek.


     


    Legyen szep estenk

  17. 2019. június 7. 11:1979660.

    Sziasztok!


    Szép az idő de nincs nagy meleg. Nekem pont jó így.Haladunk a vásárlással tegnap sikerült a zuhanyt is megvenni.Lassan már csak a szakemberek kellenek és indulhat az átalakítás.


    Kincsike! Nálunk még zuhanytálca sem lesz csak csempe járólap meg függöny.Nehéz takarítani a kabint. Ezt találtuk a lég kényelmesebb és főleg olcsóbb megoldásnak


    Valika!Hogy van a rokonok?A felesége hogy fogadta a hírt? Lassan regénybe illő lesz a történet.jobbulást nekik


    Ibolya.Jól elfáradhattál.Kíméld a lábakat is.Meddig maradsz Szoboszlón?


    Rózsa?????jó lenne hallani felőled.


    Sorbet Erzsike ! Remélem hogy ti is jól vagytok.


    Mindenkinek szép napokat kellemes Pünkösdi Ünnepeket kívánok.

  18. 2019. június 5. 21:4679659.

    Jaj   Valika  nagyon sajnálom  a  rokonodat .


    Remélem   csak jobban   lesz .


    Marcsika  megvan  az első lépés  lassan  összejönnek  a  dolgok .Zuhanyfülke   lesz ?Itt  a  házunkba   több  helyen  csak zuhanytálca van függönnyel az  is  jól  néz ki.


    Ibolyka  jó nagyot  gyalogoltál .


    Eljutottunk  balcsira mit  ne mondjak  hatalmas  fű  fogadott ,a vetemény (hagyma,borsó,cékla,spenót,kelbimbó paradicsom  palánták)   mind mind  jó  nagy  gazba   voltak .


    Ebéd  után  elborult   az  ég hatalmas   jégeső  zivatar  dörgés villámlás ,zudult   ránk .Nem hiányzott egyáltalán .


    Igy  sok mindent  nem  tudtunk befejezni  .Most  értünk  haza .  


    előzmény:
    precon (79656)
    2019-06-05  14:46
  19. 2019. június 5. 17:1679658.

    Szervusztok


     Mindig be kell jekentkeznem,ti is?


    Ma Debrecenben voltam ,neg szoktam venni a terdemnek,itt sokkal olcsobb, mint Szoboszlon.


    Sokat gyalogoltam,tobb, mint 9ooo ezer lepest,szep feher szandalt vettem,mire hazaertem,nagyon elfaradtam,eleredt az eso,ezert nem is mentem ma furodni,de holnaptol 7 napos berletet veszek,igy olcsobb lesz nert a punkosdi unnepeken 2600 ft a bekepo maskor 1700,a felnapos 1500 ft.


    Vali


    Sajnalom hogy elesett a rokonod,bizony nehezen gyogyul az idos beteg.


    Totyi


    Nagy munka elott altok,de utana jo lesz,mi is tetettunk de sokkal nehezebb mosni a zuhanykabint mint a kadat de jobban be lehet allni

  20. 2019. június 5. 16:4479657.

    Sziasztok!


     


    Ó jaj Valikám! Mire megoldódott a helyzet addigra jön a baj! Drukkolok, hogy felépüljön szegény! Na most aztán nem jó hogy ilyen távol van, de úgysem tudnál érte többet tenni ha közelebb lenne. Sajnálom, hogy így alakult.


    Kincsike ! Ma sem volt rossz idő. Illetve talán nem volt az a tikkasztó meleg.


    Mi megvettük ma a csempét meg a padlólapot , ma ért rá a fiam segíteni elhozni mert azért súlya volt.Bepakolni kipakolni. Kicombosodott a két fiú mire ott is bepakolták meg itt is kipakolták.De legalább egy lépéssel megint közelebb vagyunk az átalakításhoz.


    Mindenkinek további szép napot kívánok!

    előzmény:
    precon (79656)
    2019-06-05  14:46
  21. 2019. június 5. 14:4679656.

    Sziasztok.


    Lányok el vagyok keseredve,rendesen.Gyulán voltunk de nem jó kedvünkben elesett a betegem és comb nyaktörése van. Megműtötték de nagyon rossz állapotban van.Nem biztatnak semmi jóval,nem akar enni alig állt velünk szóba. Kapott valami fertőzést is szóval készülhetek a legrosszabbra.Itthon is esett kelt, már bérletem volt az orvosokhoz.Gipszek voltak már a két kezén könyökén stb. De ilyen csúnya törése még nem volt.Nagyon elegem van félek az unoka tesóm hogy bírja feldolgozni .

  22. 2019. június 5. 06:5079655.

    Marcsi remélem sikerül is amit tervezek ,egyre jobban le vagyok kötve az unoka testvéremmel.Nagyon nem tudja mit akar.Szerencsére jól van csak unatkozik.Viszont arra hivatkozva hogy nehezen tud járni nem akar kimozdulni.


     

    előzmény:
    totyogoka (79650)
    2019-06-04  07:29
  23. 2019. június 5. 06:4779654.

    Erzsike talán a front miatt nagyon változékony az idő megviseli a szervezetünket.

    előzmény:
    er54 (79651)
    2019-06-04  19:15
  24. 2019. június 5. 06:4579653.

    Sziasztok.


    Ibolyka jó pihenést és jó időt.

    előzmény:
    Ibolyka43 (79652)
    2019-06-05  05:23
  25. 2019. június 5. 05:2379652.

    Szervusztok


    A tegnap nagyon szep ido volt,d.e.a piacon voltam,zoldseget es gyumolcsot vettem,d.u.furdeni es napoztam is.


    Ma Debrecenbe megyek. D.u.furdeni.


    Legyen szep napunk.


     

Címlap

top