Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit főztök ilyen melegben

Ary
Ary
Létrehozva: 2006. június 28. 07:40

Sziasztok!

Két gyerkőccel megkezdődött a nyár. Mit főztök ilyen melegben nekik amit szívesen megennének, de nekünk sem tart órákig a konyhában a főzés.

Időnként csak dinnyét eszünk ebédre, ez hideg és a gyerekek is szívesen megeszik. 

Köszi, Ary

  1. 2012. június 23. 16:079376.

    Szia,

     

    a joghurtos lekváros fagyi annyira egyszerű, h szinte szégyenlem leírni.

     

    Veszek 2 doboz egyenként 400 g görögjoghurtot, tudod, az a 10%-os, egy üveg házilekvárt (az  is 400 g-os), összeturmixolom, aromásítom, és egy megfelelő műanyag dobozba lefagyasztom. Amikor előveszem a megfagyott masszát, egyszer az egészet kikanalazom , visszateszem a turmix, vagy robotgépbe, és jól átforgatom ismét, azért h ne maradjon kemény, jeges.

     

    Amikor eprest csináltam, szárított mentalevéllel "fűszereztem" , a barackosat mandula aromával, a cseresznyéset pedig pisztácia aromával.

     

    Most a narancsos van tervbe véve, mert van házi narancslekvárom is, sőt csipkebogyólekvárom, szílva és birsalma is. 

     

    Meggyest is készítettem befőttből, de az kicsit savanyú lett és túl rostos , abból máskor csak fél üveget fogok tenni és rummal fogom ízesíteni, vagy csak a levét fogom felhasználni.

     

    Ha a lekvár darabos, akkor azt előbb külön turmixolom, úgy a befőttet is.

     

     

     

    előzmény:
    Ildika2 (9373)
    2012-06-22  20:25
  2. 2012. június 22. 22:359375.

    Szia, köszöntelek, mert még nem olvastalak itt, ebbe a topikba.

     

    Ha egyedül lennék, azért jóval könnyebb lenne, mint a két fiúval. Főleg úgy, hogy egyik tartalmasabb kaját kíván, a másik meg csak ilyen macskakjákat.  

     

    De azért próbálom öszehangolni a családi étlapot. Mikor megmérgesedem, akkor főzök azt amit én kívánok, és megmondom nekik, punk-tum, nincs más. 

     

    A saj nálunk is favorit, a roppanós virsli is és a marha párizsi. No de ha 1 nap nincs főtt étel, már hiányzik, főleg a leves. 

     

    Írj jó ötleteket mit főzöl a hétvégén.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687176 (9371)
    2012-06-22  19:41
  3. 2012. június 22. 22:319374.

    Drága pintikém, igazad volt, nem kívántam meg. 

     

    Holnap a fiú "jó reggelit" kértek, azaz főttkrumpli, sült szalonna, tükörtojás, kovászos uborka. No pont ez hiányzik a páromnak, de ha ezt akar enni akkor egyék.


     Nem tudom még mit főzök, sütni viszont kell, mert ezek az isten jégkrémjét megennék. Hétfőn hozattam 30 db-ot de ha van belőle 5 db akkor már jó.

     

    Most este ittam egy korty szarvasos colát, - vendégeink voltak - de eddig még nem kívánkozott vissza. Talán megmaradok csúfságra már én is. Nem, tuti nem kaptunk semmi vegyszermérgezést, erre mindig nagyon vigyázunk. Abba a ruhába még a lakásba se jön be.

     

    No majd a holnapi nap lesz a vízválasztó. Most a fiúk nézik a meccset, én meg kicsit ide ültem, de pucolok és fekszem le.  

     

    No azért nem szidtad le a párod, hogy "gyártotta" neked a kürtőskalács sütőt?

     

    Nekem is van egy kis fej karfiolom, 1 kis fej újkáposztám, 2 kis cukkinim, 2 kígyóuborkám, és holnap rakom el a második adag kovászos uborkát. 

     

    előzmény:
    pinti (9369)
    2012-06-22  19:32
  4. 2012. június 22. 20:259373.

    Szia!

    Szeretném megkérdezni hogy csinálod a joghurtos - lekváros fagyit? Előre is köszi

    Ildika 

    előzmény:
    pinti (9356)
    2012-06-17  22:34
  5. 2012. június 22. 19:439372.

    Nem jön haza a lányom, tehát hiába itta apa a 6 doboz sört, nem lesz kürtőskalács csak egy hét múlva. Meghosszabították neki a szejúrt.

     

    Tököt paníroztam, sütöttem mára és káposztaleves főztemt. Holnap sonkás saláta lesz, vasárnapra pedig vettem 2 csirkecombot farháttal, és egy darab disznó bélszínt, abból fogok főzni levest , főtthús lesz a második fogás valamilyen mártással és krumplipürével.  Van még pár szem öregkrumplim , el kell pusztítani.

    előzmény:
    chilii (9366)
    2012-06-22  10:13
  6. Torolt_felhasznalo_687176
    Torolt_felhasznalo_687176
    2012. június 22. 19:419371.

    paprikáskrumpli volt és hétvégén rántott hús az egymillió fokban 

     

     

    két napja párizsi, paradicsom, zsemle, sajtot eszek nincs kedvem főzni. Esetleg virsli.  

    bár nincs gyerekem akkor biztos kéne, én nem kívántam a nagy kajákat ebben a melegben . 

      

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  7. 2012. június 22. 19:369370.

    Nem kaptatok el ti valamiféle permetmérgezést ???????

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9368)
    2012-06-22  12:51
  8. 2012. június 22. 19:329369.

    Na, te akartad, aztán nehogy , hányjál tőle, mert ezt szőröstől-bőröstől eszik a tengeren sörkorcsolyaként.

     

    Először apukámmal ettem ilyet, a nagykárolyi vasúti étteremben, azóta se volt rá alkalmam. A román neve hamsii (hámszi) a gugli fordító szardellának adta ki. 

    Megláttam kb 3 hete egy vásárban, vettem egy adagot, de annyira sós volt, h féltem tőle. Ez lesz az első képen. Kerestem nyersen az üzletekben, találtam is picikét, amit nem kell megpucolni. A nagyobbakat igen. Úgy kimostam őket, meg tejben áztattam, h ezeknek semmi ízük nem lett már. A többi 3 kép az én művem. Nem jött be most se az az íz, amivel akkor és ott apukámmal találkoztam.

     

    A tanügyieknek évzáróra el szokott menni az eszük, tehát ne tessék prüszkölni azért, h "bogarakat" ettem.

    előzmény:
    Sarapod2 (9365)
    2012-06-21  20:31
  9. 2012. június 22. 12:519368.

    Nálunk ma kiraktam a piros keresztet a házra, átminősítettem kórházzá.

    A GM hétfő éjszaka óta beteg. Én kedd délután és szerdán délelőtt voltam, aztán túl ment rajtam. Sajna csak ideiglenesen, mert tegnap délután ismét rámjött. E l e g e m  van már belőlünk!

     

    Szerencsére a nagy fiam nem beteg, tehát lehet nem egymástól kaptuk el. Ma 10:00-kor keltem fel, de a lábam remeg, a gyomrom a torkomba, szóval nagyon gallyul vagyok. De a GM is, pedig tegnap már volt orvosnál és hozott valami bélfertőtlenítőt is.

     

    Nem főzök ma se, a fiam is azt mondta régen evett már szalonnát, azt akar enni kovászos uborkával.

     

    Várom a receptet, majd a hétvégén valamit lehet alkotok én is, ha tudunk enni egyáltalán. Még a meggyet se tudtam tegnap leszedni, olyan tré voltam. Nálunk 10 mm eső esett szép csendesen, de már nagyon-nagyon kellett. Remélem még lesz egy kicsi, most néztem az időjárás jelentést pont.

     

    Kellemes napot kívánok nektek! Most nem kívánok se rosét, se pezsgőt, semmi italt, szóval itt a vég! A doktornő mondta valami erőset igyak, de le nem menne a torkomon

     

    A tészta recepted jól hangzik - rókagomba - sajt - sonka - majd írd be és képet is tegyél fel róla.  

    előzmény:
    chilii (9366)
    2012-06-22  10:13
  10. 2012. június 22. 10:149367.
    a rozé fröccs kitűnő védőital! 
    előzmény:
    Sarapod2 (9363)
    2012-06-20  22:18
  11. 2012. június 22. 10:139366.
    Halihó! Holnap tészta lesz, széles metélt, csak még ki kell találnom, hogy mi volt még benne tavaly! Amikor nyaralni voltunk tavaly a Dolomitokban, utánna abból amit ott láttam, kóstoltam, itthon csináltam egy tésztát, de csak fénykép van róla, nem írtam fel a receptet az tuti rókagomba volt benne, azt meg is vettem a piacon, parmezán az is biztos, meg szerintem valami jóféle sonka is lehetett.... na majd kinagyítom a képet, aztán lesz valami 
    ha a hajnali vihar nem verte le teljesen, akkor lesz sárgabarackos pite is 
    előzmény:
    Sarapod2 (9365)
    2012-06-21  20:31
  12. 2012. június 21. 20:319365.

    Kár, hogy nincs róla kép, mert ilyet még nem láttam, mini szardella????

     

    A spárgát ne említsd, mert herótom van tőle, főleg a zöldtől. Ma a fiúk megették a borsólevest, én meg csináltam tésztát, mert azt legalább megeszem szívesen, igaz más nem evett, csak a barátnőm, mert ő pont itt volt. Vettem a Lidl-be ilyen rákfarok koszorút és abból alkottunk. Sajna nem volt itthon fehérbor, csa tokaji, és szerintem ebbe inkább savanykás bor kellett volna.

     

    A paradicsomot hányszor kell "etetni" no ez az ami időjárás függő. Ha szél van, vagy vihar, eső, akkor azonnal le kell permetelni, mert a leveleit összetöri és baktériumok, gombák megölik a növényt.  

     

    Holnap 5-kor kelek, jön egy napszámos és az udvart rakjuk rendbe kicsit. Meg kell a rózsák alatt kapálni, szóval megint úgy fogok kinézni mint aki a macskákkal hált.

     

    De az előttünk lévő parkot is rendbe kell hozni, ültettem tavasszal barkafát, sajnos egy még mindig kétesélyes, hogy megmarad-e? A másik ami necces volt, már alulról hajt.

     

    Holnap már enyhébb időt mond, bízom benne, hogy igaz is lesz.

     

    A nagy fiam hozott csirkecombokat, - ő a combkirály - és azt sütöm le zsírba, vagy bepácolom még ma este. Holnap meg megsütöm. Olvastam valami jó csirkereceptet, azt kell megkeresnem. 

     

    Hétvégén, hogy még mi lesz nemtudom. Van még a fán meggy, azt le kell szedni, és elrakni, de lehet valami meggyes-csokis sütit is csinálok a fiúknak. De itt kiabálják kórusba, hogy buktát kérnek!

     

    Én vettem "tepertőaprólékot" - nem tudom másként írni - és abból pogácsát szeretnék sütni, ha kicsit enyhül az idő.  

     

    Reméljük chilii drága is benéz ide, hoz valami jó ötletet hétvégére.  

    előzmény:
    pinti (9364)
    2012-06-21  17:55
  13. 2012. június 21. 17:559364.

    Ok, mindent megértettem, csak azt nem, hogy hányszor kell etetni a paradicsomot amig megérik.

     

    Ma egy türelmet próbáratevő ételt készítettem, nem is vagyok normális. 

     

    Miniszardellát vettem fagyasztva, 40 dkg-ot és  hetet nyolcat felfűztem fogpiszkálóra, bepaníroztam kukoricaliszt és liszt keverékébe, és megsütöttem. Azt ettük a spárgás rizottóval amit a lidl be-vettem. Lett kb 40 fűzérem, amit ha megszorozzunk 7 tel = 280 darab halat fűztem fel.

     

     

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9362)
    2012-06-20  22:15
  14. 2012. június 20. 22:189363.

    Oké, kérem a postástól! Neked mit küldjek helyette? 

     

    Én fröccsöt nagyon ritkán iszom. Csak ha valami savanykás bor van itthon. De az igazi jó bor tisztán jó! Vörösből a száraz bort szeretem, és a rosét.

    Fehérborból nincs kedvencem, ha csak nem ajánlsz valami jót?

     

    Grillezésért nem irigyellek, írtam már, hogy nem kedvencem. De ha meghívnak ilyen helyre, nekem csak salátát kell vinni, akkor egy estét kibírok.

     

    Küldenék rikottát, de megromlik ebbe a melegbe.  

    előzmény:
    chilii (9360)
    2012-06-20  09:15
  15. 2012. június 20. 22:159362.

    Pintikém, vegyesborsom van itthon nekem is. De a rózsabors az rózsabors. 

     

    Nekem meg kiöregedett a bazsalikom és nem találom amit vettem zacskóba magot. Tiszta dilis vagyok, soha nem tudom mit hová rakok? 

     

    Ma a fiam kérésére ismét tészta volt, csak más összetételbe és más feltéttel. A maradékot rögtön el is rakta holnapra, egy csomó kovászos uborkával.

     

    Sajnos itt már mindent permetelni kell, a bio az egy álom. A bio dolgok meg azért drágák, mert éjjel permeteznek és az éjszakai műszak drágább.  

     

    Te már vakációzól? Hisz most kezdődött a suli, közte meg mennyi szünet volt? Hiába no, meghalt Mátyás oda az igazság!  

    előzmény:
    pinti (9359)
    2012-06-19  19:02
  16. 2012. június 20. 09:339361.
    itt a Pennyben NINCS ricotta, rózsaborsot kérd a postástól! 
    előzmény:
    Sarapod2 (9353)
    2012-06-16  21:44
  17. 2012. június 20. 09:159360.
    Biztosan rózsabors mártást akar készíteni 
    Mostanra olyan meleg van, hogy fröccsöt iszom vacsora helyett isfőzni nem főzök. holnap este meg grillezni fogunk, és fröccsöt inni 
    előzmény:
    pinti (9359)
    2012-06-19  19:02
  18. 2012. június 19. 19:029359.

    Van benne piros bors is. Éppen ezért nem értem h Sarapod2- nek miért nem jó a vegyes bors ami volt a Lidl-ben.

     

     

    Ma maradék volt az ebéd, de holnapra tervbe van véve egy paradicsomleves grízgaluskával, és paprikástojás spagettivel.

     

     

    Tetves lett a bazsalikomom az erkélyen.Belocsoltam valami szerrel, aztán meglátjuk. Itt már nem lesz  bió semmi, mindenütt jön a ragya, meg a tetü.

     

    Még 3 nap és vakációóóóóóóóóóóóóóó. 

    előzmény:
    chilii (9358)
    2012-06-18  10:08
  19. 2012. június 18. 10:089358.
    a keverékben amit vettél van piros színű bors? na az a rózsabors!http://www.nosalty.hu/alapanyag/rozsabors

     

    oldalas a blogban: http://chilii.blog.hu/2012/06/16/oldalas_grillen
    ricottáé rt még nem értem oda a Pennybe, ezért a spenótot egyenlőre lefagyasztottam.
    joghurtos padlizsán saláta: a padlizsánt megmosom, 1,5 cm-es kockákra vágom és bedugom a mikróba, max fokozat, kb. 10 perc, egyszer átkeverem félidőben. ezután kiveszem, megsózom és 1 evőkanál olívaolajat löttyintek rá. hagyom kihűlni. az öntet nagyon egyszerű, sűrű görög joghurtot picit sózom, borsozom, majd belereszelek fokhagymát (én sokat), jól elkeverem és a padlizsánhoz adom. ha éppen van, akkor tahinit (szezámkrém) is adok az öntethez, hogy ne legyen mindig ugyanolyan.

    szóval ez az én padlizsán salátám. a törökök olajban sütik meg hozzá a padlizsánt, ami magába szívja a rengeteg olajat, és számomra úgy már ehetetlen, így viszont csak 1 kanál olaj van az egészben 1 liter helyett

    így foci eb alatt ebben a hőségben nem nagy áldozat napi egy doboz sör!

    előzmény:
    pinti (9355)
    2012-06-17  22:16
  20. 2012. június 17. 22:469357.

    Ja és kevert borsot vettem a múlthéten a lidl be, darálós üvegbe ,,,,,,,,,

    előzmény:
    Sarapod2 (9354)
    2012-06-17  19:20
  21. 2012. június 17. 22:349356.

    Ez az új dizájn, elveszi az eszemet. Mindent idepakolnak az orrom elé , mármint a  nlc, és úgy elkószálok, h a végén már nem is tudom, h miért vagyok itt, elfelejtek bejönni a fórumra. Különben is alig látszik a "Fórum" címke.

     

    Na kérem szépen, lett "pályinka" is meg "lekvár" is, nem úgy mint a székelyeknél, vagyis a csülök-köröm kompozícióból főztem kocsonyát is, meg pörköltet is . Még volt egy adag dinszteltkáposztám a savanyúból lefagyasztva, azt hozzáadtam, majd nokedlit is készítettem, azt is tettem bele, és volt maradék salátalevesem.

     

    Újra megpakoltam a kekszes dobozomat, most vaniliás és mákos változat készűlt. 

     

    Fagylalt pótlás is volt, most a cseresznyelekvárom jött sorba pisztácia ízesítéssel. Milyen jó, h kitaláltam, a joghurtos-lekváros fagyikat, így legalább elfogy a lekvárom.

     

    Nő a kisparadicsom a balkonon. Kell-e ezt etetni??????? Mit adtok a paradicsomoknak és hányszor? meddig? Kérek szépen egy icipici útbaigazítást.

     

    Már kb kétszer tettem rájuk valami műtrágyát, meg 2 szer belocsoltam ragya ellen amikor esett az eső, kell-e ezután még pólyálni őket ?

     

     

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9353)
    2012-06-16  21:44
  22. 2012. június 17. 22:169355.

    Rózsabors, mi lehet az,??????????????

     

     

    A rikotta és a spenót hogy jön össze ????????? és kiváncsi lennék a joghurtos padlizsánkrémre is. 

     

     

    Dhogy hol van itt oldalas ???????? én most a holdon vagyok, csökken, ilyenkor  aluszékonynak kell lenni, nem ennyi duma, ,,,,,,apám, hogy bírjátok????????

     

    A lányom pénteken jön haza, addig a papának minden nap meg kell igyon egy doboz sört, mert azon akarok majd kűrtőskalácsot sütni,,,,,,ki van számolva 6 fér egy tepsibe. A youtubon láttam.

     

     

     

     

    előzmény:
    chilii (9351)
    2012-06-16  19:34
  23. 2012. június 17. 19:209354.

    Nálunk is kedvenc, hidege és melegen is. De mi krumpli nélkül esszük. Ez elé soha nem tudom milyen leves illik, így általába ha főzök, nincs leves. 

     

    előzmény:
    dedimamuka (9352)
    2012-06-16  19:58
  24. 2012. június 16. 21:449353.

    Én a Penny-be csak célirányosan megyek, WC papír, kéztörlő, papírzsepi, ez a Wippy nekünk nagyon bevállt, mindig azt szoktam venni egy zsákkal. Egy darabig elég! Van még egy két olyan dolog amit csak ott kapok, szemes kávé - amit mi szeretünk - csirkemáj - szívnélküli - ricotta, maci kávékeverék. Amúgy én se nagyon járok oda. 

     

    De az Aldi-ba se. Nem tudom, talán ha 4 x voltam bent mióta megnyílt. Igaz mostanába 2 x voltam hosszabb úton orvosnál, és útközbe jól bevásároltam.

     

    Én a bio boltba kaptam egyszer rózsaborsot, de most már 2 x voltam bent, nincs. Vettem viszont citromfű teát, és lényegesen nyugodtabban alszom tőle.

     

    Most pakoltam el a maradék kaját, szerintem a maradék sülthúsra csinálod egy barnamártást és meg is van a holnapi kaja is. Nem akarok ilyen melegbe össze-vissza főzni mindent. 

     

    Korán kelek, mert megyek lenyírni a rózsákat, ma este kezdtem, de nem tudtam befejezni. Olyan kezem könyékig mint aki macskákkal alszik, úgy összeszúrkál mindig.  

     

    Valahol írta, hogy most két hétig ott lesz a lánykája. De, hogy ő hol van az rejtély?

     

    Az anyós kutyáját csütörtökön vitte be a GM a kutyakozmetikushoz, lenyírták a nagy bundáját. Holnap meg én viszem a fiamét, fürdés, nyírás neki is. Szegénykéim sokat szenvednek, de nem mennének le a pincébe semmi pénzért a buták.

     

    Szép estét!  

    előzmény:
    chilii (9351)
    2012-06-16  19:34
  25. 2012. június 16. 19:589352.
    Ma töltött paprikát főztem.
    előzmény:
    Ary (1)
    2006-06-28  07:40

Címlap

top