Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kényszeres nyomkodás

Torolt_felhasznalo_819486
Torolt_felhasznalo_819486
Létrehozva: 2006. augusztus 10. 19:54

Külföldi akne-honlapok böngészése közben bukkantam rá a következőkre: kényszert érzel hogy bőröd folyamatosan piszkáld, fogdosd, kapard? Órákig állsz a tükör előtt a bőröd tanulmányozva? Bár nem akarod, egyfolytában nyomkodod a (néha nem lévő) pattanásaid és mitesszereid? Mivel a válaszom mindenre igen volt, továbbmentem, és ledöbbentem. Az állandó nyomkodás nem egy rossz szokás, hanem egy kényszeres betegség, amivel az enyhe aknéból is szörnyű bőrt csinál magának az ember! Topikok százait végigolvastam már itthon az aknéról, de egy sem írta le még, hogy a baj alapvetően nem a bőr állapota, hanem kényszeres, önagresszív tevékenység (németül akne excoriee-nek hívják, magyarul még nevet sem találtam erre a betegségre). Hányszor határoztam el hogy hozzá sem nyúlok a bőrömhöz, a vége meg az lett hogy az utcára nem mertem kimenni úgy elintéztem magam. Ellenben forint tízezreket költöttem évente a legkülönbözőbb pattanás elleni szerekre, kozmetikusra, bőrgyógyászra. Külföldön egyenesen önsegélyező csoportokat hoznak létre a kényszeres nyomkodástól szenvedők, rengeteg fórum foglalkozik a dologgal, nálunk meg nem is hallottam ilyesmiről (leírni is elég fura..). Persze senkiben nem akarok betegségtudatot elültetni, de én néha tényleg a határán voltam, hogy orvoshoz megyek, miután akaratom ellenére véres sebeket ejtettem magamon.

Ismerős valakinek amit írtam? Mit tudtok erről? Ismertek olyan dokit Mo-n aki ezzel a betegséggel foglalkozik?

  1. 2015. február 11. 21:25701.

    Timcsi kedves tőled čs köszi a bíztatást, de sajnos nálam ez nem így működik. Eddig is dolgoztam, 6-tól 2-ig, 3óra volt mire hazaértem, s mégis nyomkodtam,kaparásztam ugyanúgy :(( Ezért nem hiszem, hogy majd valami is változna :( Egyébként ma sem nyomkodtam, ellenben egész nap járt a kezem(kaparásztam nyaktól felfelé mindent amit értem) :( Ráadásul ma még a szokásos itthoni teendőimet se kellett végeznem,mert tegnap mindent megcsináltam,így még több időm volt magamra.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (699)
    2015-02-11  19:45
  2. 2015. február 11. 21:09700.

    Kisbizsu te hol vagy??? Hiányzol!!!

  3. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 11. 19:45699.

    Kisbizsu én is röhögök, valamit ki kell találnunk rád is.


    Andalúzia dolgozni fog, és nem vakerálja többet magát. Viszont te is légyszíves erőltesd meg magad, nem kaparhatsz!!!


    Eddig az a tapasztalatom, hogy minél tovább tartóztatom meg magamat, annál jobban nincs inger.


    Soha nem bírtam ki eddig hogy egy hete és 3 napja nem nyomkodom az arcom!!!! de nem is érzem szükségét, fura, h eddig miért kellett nyomkodni a mitesszereket. pedig van rajta most már fekete is, de rájöttem csak akkor látszik ha a lámpa alá beállok és rohadt közelről nézem..


    remélem továbbra is kitartok és most már csajok nektek is be kell szállnotok, ne keserítsetek tovább

    előzmény:
    kisbizsu (694)
    2015-02-10  22:29
  4. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 11. 19:38698.

    Sziasztok!


     


    Az arcomhoz továbbra sem nyúlok. yepp, nem tudom meddig bírom...egyelőre nincs inger


     


    De feszültebb szituációk után jól megvakarom a fejem, arra gondoltam, hogy lehet a viszkedés se valódi..csak h legyen okom rá, megbizsergetem a fejem...A mellkasomon volt egy pattanás, azt megnyomtam, de nem nyomorgattam.


     


    Tök jó andalúzia h dolgozni fogsz, meglátod kevesebb időd jut magadra úgymond, akkor már csak az esték lesznek veszélyesek, de menni fog. Az új munkahelyre gyógyítsd be magad.

    előzmény:
    andalúzia (697)
    2015-02-11  02:47
  5. 2015. február 11. 02:47697.

    Timcsi, január óta nincs munkám. Elvileg nemsokára lesz.


    Általában: éjjel 2 körül fexem le, 10-kor kelek.( A gyerekem már nagy, elmegy magának szépen az iskolába és csak du.4-kor jön haza.) 11-től délig ebédelek, (utána kaparászok), aztán du.2-re nagynehezen összeszedem magam, boltba megyek, aztán du.3 fele szoktam úgymond feléledni; na akkor csinálok értelmes dolgokat s közben nincs kaparászás: mosok,főzök,sütök, mosogatok, eszek,teregetek, takarítok,rendet rakok,stb.  Tegnapelőtt pl.a redőnyömet tisztítottam le, múltkor meg ablakot pucoltam, addig se a bőrömmel foglalkoztam. 4-kor hazajön a gyerek, tanul, játszik, beszélgetünk; vacsi,fürdés, alvás, ennyi. Én miután végzek kb este 6-7-8-9-re a teendőimmel, leülök, iszom egy pohár bort,tévézek vagy netezek, olvasok, stb., és itt kezdődnek a bajok:kezdem a kaparászást.  Ami eltarthat aztán több órán keresztül is. Tegnap meg beraktam a mosást, aztán szétgyilkoltam magam, aztán mentem főzni,enni. Utána fejkaparás; majd teregetés. Ha van egy szabad pillanatom, máris megvan a baj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (691)
    2015-02-10  21:34
  6. 2015. február 11. 01:30696.

    Timcsi nekem nem viszket a fejbőröm, vagyis csak nagyon ritkán, hébe-hóba. Nem azért vakarászom, hanem mert egy idegbeteg vagyok. Egy bolond, aki tudja hogy egyetlenegy darab lekaparnivaló sincs a fején,és mégis kaparja,és így már lesz: seb, var, dudor, gyulladt pukli, stb. Plusz zsíros haj.


    Én is mérges vok magamra, a tegnap délután miatt. De este megnéztem a bőrömet, és azt kell mondjam, ahhoz képest amit magammal műveltem, egyáltalán nem olyan durva a kinézetem. Le is kentem korrektorral a pöttyeimet, mire felkelek, remélem nyomuk sem lesz. A nyakammal ugyanez a helyzet.


    Viszont ami sokkal inkább aggaszt, az az,hogy hátul a tarkóm meg a nyakam tele van sebekkel,amiket mostanában alkottam. Még nem néztem meg tükörben,de biztos nagyon csúnya. Kb 20 db biztos van rajta. És mikorra fognak elmúlni? Nem bírom megállni,h ne birizgáljam, így sosem fognak begyógyulni,csak egyre rosszabb lesz. :(((((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (690)
    2015-02-10  21:30
  7. 2015. február 11. 01:01695.

    Kisbizsu ne haragudj,de most nagyon megnevettettél!! :D  megvakultál és még ez sem volt jó lecke... XDD  Amúgy én is ilyen vagyok,mint te. Nekem se elég lecke semmi se. Régebben kínomban már arra is gondoltam, hogy lehet jobb lenne,ha vmilyen úton-módon elveszíteném az ujjaimat vagy a kezeimet, akkor talán már nem tudnám többet meggyalázni a bőrömet. Na persze semmi mást sem tudnék kezek nélkül csinálni, úgyhogy ezt egyáltalán nem szeretném. A kesztyűtrükköt én is kipróbáltam, mondanom se kell,h nem vált be. Mindig jött vmilyen indok h miért vegyem le,s onnan kezdve már pillanatok kérdése volt,h mikor nyúlok az arcomhoz. Persze neked attól még sikerülhet.

    előzmény:
    kisbizsu (694)
    2015-02-10  22:29
  8. 2015. február 10. 22:29694.

    Én is mérges vagyok, gondolhatod, ezt a bőrt fogja tapogatni szegény fiújó kis valentin napi meglepi.


    Sajnos a kencék sem tántorítanak el, múltkor vettem cinkpasztát (nagyon ajánlgatták a krémmánián sebes ragyákra), aztán azzal együtt is birizgáltam az arcom, bele is kentem a szemembe, pár mp-re megvakultam, és ez sem volt jó lecke. Kéne az a kesztyű.


    VIO-m is van, vagy valami olyasmim, eléggé félelmetesek azok az elektromos kisülések a bőrömön és utána olyan a szaga, mint napozás után, amit egyébként szeretek, csak nem tudom, nem káros-e. A Bioptron hatását egy-egy használat után nem érzékeltem és azt még nehezebb tartani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (690)
    2015-02-10  21:30
  9. 2015. február 10. 22:19693.

    Tegnap azon élvezkedtem, hogy milyen bababőröm van a szaunázás és mosdókenőcsös zuhany után, nem is nagyon kell félnem majd a hétvégi randin, aztán este olvasás közben szét is cincáltam szinte mindenhol. be is vezetnék egy új, D kategóriát, ami nem látható és nem is érzékelhető, de a felpuhított bőrön elő tudod hozni sok tapizással, simogatással. Szóval most mindkettőnknek van miből felgyógyulni. 

    előzmény:
    andalúzia (688)
    2015-02-10  20:06
  10. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 10. 21:51692.

    De nem azt akarom mondani, hogy ti is skinorent használjatok, de  kell valami ami miatt tiltott terület lesz az arc meg kinek mi. Nekem ez is valamelyest egy kényszer, h ehhez az antibiotikumos savas cucchoz nem merek hozzányúlni, félek h utána az ujjamat megnyalom stb..


     


     

    előzmény:
    kisbizsu (687)
    2015-02-10  19:32
  11. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 10. 21:34691.

    Andalúzia el kellene foglalnod magad valamivel, ma otthon voltál? az nagyon veszélyes, az a jó amikor jövünk megyünk, kisebb a veszély. ha nincs időd magadra gondolni, akkor az arcodat is elfelejted. Próbálj meg kitalálni valamit ami kitölti a gondolataidat .

    előzmény:
    andalúzia (688)
    2015-02-10  20:06
  12. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 10. 21:30690.

    jajajajj azt a lézert ki ne próbáld, nekem van!!!! Semmit, de semmit nem ér a világon!!! és baromi fárasztó ott tartani, kis teljesítményű.


    Inkább a VIO-t ajánlom, az összehúzza a pórusokat, segíti a sebek gyógyulását és fertőtlenít. Én is most akarok beszerezni egyet, kb 11 000ért már lehet kapni, de az elég is nekünk, kipróbáltam nem olyan pici a feje, nem kell kozmetikai nagyságú.


    Én pesti vagyok.


    Amúgy Csajok baromi mérges vagyok rátok!!!!!


    bár tudom ez belül dől el, de akkor is!!! A jó ég áldjon meg titeket!!! Kisbizsu nekem tényleg jó a skinoren, egyszerűen nem merem bántani az arcom, mióta tudom mi van benne, félek h megszakad a bőröm tőle, így inkább hozzá se érek.. Nincs patim egy se, le is kopogom és gyógyul az arcom. De előtte borzasztó zsíros és pattis voltam, szóval eddig bevált, pedig tudod korábban is próbálkoztam vele. De rá is van írva, hogy az első hetekben erősebb a hámlás ,csípés, majd elmúlik. Én már nem érzem és nagyon picikét viszek fel. Nekem a fejbőrőm a nehéz, mert az viszket. Nektek is?

    előzmény:
    kisbizsu (687)
    2015-02-10  19:32
  13. 2015. február 10. 20:08689.

    Nem, én nem pesti vagyok.

    előzmény:
    kisbizsu (686)
    2015-02-10  19:17
  14. 2015. február 10. 20:06688.

    Reménytelen eset vagyok :((((


    Ma délután megint szétbarmoltam magam pedig nem akartam!!! És a legrosszabb az egészben az,hogy nem is volt rajtam nyomnivaló,én mégis csináltam a semmiből egy csomó $z@rt. Most nem merek a tükörbe nézni,mert nem akarom látni,h mit tettem már megint magammal. De közben egyfolytában itt motoszkál a kisördög, h igenis nézzem csak meg,h mi a helyzet. :((((

  15. 2015. február 10. 19:32687.

    Rákerestem, ez nem a nagy teljesítményű lézer, csak egy kis elemlámpaszerű eszköz a bioptron lámpa feltalálójától, de azt írják annál erősebb.


    Elég rosszul állok, az influenzát is elkaptam, úgyhogy van időm vakarászni :( Egyéb megfigyelés: nem szabad puhítani a bőrömet testápolókkal, ureás kenőcsökkel, mert abból biztos nyomkodás lesz.

    előzmény:
    kisbizsu (686)
    2015-02-10  19:17
  16. 2015. február 10. 19:17686.

    Szóval külsődleges tényezőkkel nem tudunk tipizálni. A szülők rossz szokásait ahogy átvehetjük, ugyanúgy el is rettenthetnek.


    Tudom, hogy a szolizással, ahogy a napozással is, eleinte bebarnulnak a hegek, de úgy gondoltam, hogy később egységesedik a bőrkép. Ha hetekig zavart, akkor ezek szerint nem. Legutóbbi nyaralásra 50-60 faktoros krémet vittem, és azzal nem foltosodtam, ahogy korábban mindig. Viszont tarkabarkaság ide vagy oda, a nagy barnulások után általában neki mertem vetkőzni és a fejemen is kevésbé zavartak a nyomok.


    Még mindig savazás és egyéb ellenes vagyok, de találtam egy kupont, ami érdekes lehet nekünk.  "Lézeres arckezelés! 10 alkalmas lézeres bőrhiba, heg, akné és pigmentfolt kezelés"


    Amúgy ti pestiek vagytok? Kipróbáljam?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (685)
    2015-02-09  20:11
  17. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 9. 20:11685.

    Hello,


    nekem is vékonyak a lábaim, meg amúgy se vagyok nagy darab, bár pár kiló most rám is felszaladt. a horoszkóp között nincs összefüggés szerintem, én egy másik 3. jegyben születtem :)


    Egyébként előtte is sportoltam, de nem ilyen intenzitással, meg csak könnyű gyakorlatokat otthon.


    A szolit kerüld el jó messzire, egyrészt öregíti a bőrt, másrészt foltos lesz a fejünk, a be nem gyógyult hegeket bebarnítja én kb egyszer voltam az elmúlt 2 évben, hát hetekre foltos lettem tőle. Nálunk tiltólistás.


    Juj Sharon tök jó nő, sose gondoltam volna, hogy az arcbőre nem szép, bár visszagondolva a fotókon az enyém is jó :) Frei tényleg kedves volt :)))


    Nálunk anyukám eszik állandóan, ez is valami kényszer, ezt leszámítva semmi kórosat nem tudok mondani. Andalúzia előtted nem jó példa volt :( nem csodálom h vakerálod magad. Van egy ismerősöm ő is azt mesélte h az anyukája mindig nyomkodta esténként a mellkasát, és h ő is azért tisztítja minden nap az arcát. bár ő mázlista, mert gyorsan begyógyul neki a seb, nem úgy mint nekem.


    Szóval én magamtól kezdtem rá, hát persze amiatt mert sok volt a pattanásom, én meg nem bírtam kivárni h a fehér trutyi leszáradjon


     


     

    előzmény:
    kisbizsu (679)
    2015-02-08  21:47
  18. 2015. február 9. 14:44684.

    Ó akkor te anyukádtól vehetted az ötletet. A szüleimnek nassoláson kívül semmilyen kényszeres szokásuk nincs és nem is volt, ha a tv-zés és olvasás nem számít annak. Se kávé, se cigi, ital vagy játék, munkamánia. Egyik nagyszülőmnek volt jó pár szenvedélye és a tesóm, aki rá hasonlít, ugyanolyan tikkes, mint apukád. Mindig valami "baci" zavarja a torkát. 10 lehettem, amikor mutatta, hogy kis grízeket lehet kinyomni a karjából. Ő 1-2 hétig játszott vele, én viszont szépen rajta maradtam. Aztán rátaláltam az orromra is, majd jött a pubertás. Pattanásaim nem voltak, de mitesszerek igen, nyomkodós kategorizálás szerint b meg c. A körmömet talán azóta rágtam, hogy először idegen közösségbe kellett menni.


    Egyik vakarós barátnőmnek ugyanilyen testalkata van, mint neked, én viszont pont az ellenkezője vagyok, galamb vékonyabb lábakkal. És halak, szóval csillagjegyhez sem köthető.

    előzmény:
    andalúzia (683)
    2015-02-09  00:29
  19. 2015. február 9. 00:29683.

    Kisbizsu ahogy megemlítetted, kíváncsi lettem, hogy nektek mi a horoszkópotok??  Vajon van-e ilyen összefüggés,hogy melyik jegyre lehet jellemző ez az egész?  Én Szűz vagyok horoszkópilag. Ti?


    Másik dolog: a családon belüli öröklődése az ocd-nek. Olvastam h kimutatták hogy van ilyen. A ti családotokban mi a helyzet? Van vkinek vmi kényszere? Az én családomban van. Apám: kényszeres krákogó, tikkelő, szipogó. Dohányzik, alkoholfüggő, és régebben a szerencsejátékot sem vetette meg(fogadások,kaszinó). Anyám: kényszeres lábrázó, és emlékszem, ovis koromban sokszor ült egy kistükörrel a konyhában,és nyomkodta az állát meg a karjait,vállait. Emlékszem arra is,szintén pici ovis lehettem,amikor néha odaültetett az ölébe és elkezdte nyomkodni papirzsepivel az orromat és ez nagyon fájt,körömmel csinálta, erősen nyomta,és mondtam neki,de akkor is csinálta. Nagyon rossz volt;és még most is fáj visszaemlékeznem. 

    előzmény:
    kisbizsu (679)
    2015-02-08  21:47
  20. 2015. február 9. 00:11682.

    Én nem vok hízásra hajlamos, vékony vok,56 kilo és 170 magas. Egészen pontosan körtealkatom van;felül nagyon vékony,a fenekemre meg a lábaimra hízok,így azok vaskosabbak némileg. A lábszáramat egész mostanáig nem tudtam elfogadni,mert a vékony testemhez képest vastagnak találom,mintha vizes lenne,de lehet h csak zsíros. Meg hát izmos is. Emiatt 17 éves koromtól nem hordtam se rövidnadrágot,se szoknyát,se szűk nadrágot soha. De tavaly nyáron feltűnt nekem,hogy majdnem minden kis tini csajnak ugyanilyen típusú(vastagnak tűnő),alakú vádlija van,és mégis mindegyikük simán felveszi a rövidgatyát és vígan szaladoznak. Na ekkor döntöttem el végleg,hogy többé nem rejtegetem az amúgy nemis rossz virgácsaimat, és azóta simán szaladgálok én is rövid cuccokban. Sőt még mutogatni is szeretem magam pl szexi felsőkben meg miniszoknyában. Azóta csakis skinny farmert hordok. Alig várom h nyár legyen és kivetkőzhessek magamból 

    előzmény:
    kisbizsu (679)
    2015-02-08  21:47
  21. 2015. február 8. 22:03681.

    Ahogy írta valaki, a falcolás vagy önvagdosás enyhébb módja.


    Apám is ilyen okoskodó, aki mások bírálásával próbálja növelni az egoját. Kedvenc mondata, az én megmondtam, hogy nem így kéne.


    Jah, nincs melegem, csak folyik a fejemről a víz. A sál meg a kapucni miatt is jobb a tél :) ráadásul nyáron otthon trikóban, bugyiban szaladgálok, ezért hozzáférhetőbb, így rondább is a bőröm

    előzmény:
    andalúzia (677)
    2015-02-08  20:42
  22. 2015. február 8. 21:53680.

    Külön élveztem volna, hogy a fogkrémet is lekaparhatom.


    De a nyakunkat álljuk már meg, basszus, ott nincs is semmi, csak kis grízszerűség, és tegnap vagy mikor mégis alkottam én is. Sebaj, elmúlik gyorsan. 

    előzmény:
    andalúzia (676)
    2015-02-08  20:18
  23. 2015. február 8. 21:47679.

    Lehet, hogy a horoszkópunk és a BMI-nk is stimmel :) jó, ennyire ne menjünk bele. A topik elején a lányok próbálták tipizálni a kaparósokat és többen hízásra hajlamosnak mondták magukat. Nem tartom magam annak, bár jó lenne fogyni pár kilót. Korábban nem sportoltál?


    Versace-be vagy csak a szokásosnál kicsit csinosabban? :) el kéne mennem fodrászhoz, az is segíthet. Apropó szoliba jártok? Ha igen, segít valamit vagy ront? Az öregedés mániám nem engedi és félek is a sebek beégésétől.


    nincs képem Sharonról, de a filmjeiben látszott, hogy nem túl üde, maszkolt, ill. Frei kedvesen megjegyezte egy vele készített interjú után, hogy nagyon csúnya volt a bőre (biztos még az övénél is rondább)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (674)
    2015-02-08  18:33
  24. 2015. február 8. 21:01678.

    Kisbizsu, ne is mondd! Éveken át én is úgy jártam,mint te! Nyáron 30-40 fokban hosszúujjúban. Botrány!!! Engem is mindenki azzal fárasztott,hogy miért vagyok hosszúujjúban,kérdezgették hogy "nincs meleged?" Dehogynincs,basszus, csak éppen kipöttyöztem magam A-Z-ig fogkrémmel, kb 120 darab pötty van rajtam, így hát elég macerás lenne nem-hosszúujjúban lenni!! Egyébként vannak szép hosszúujjú fehér ingeim, azokat szoktam olyankor felvenni, de nem vmi jó, mert eléggé átlátszóak. Ebből a szempontból jobb a tél. De szerencsére már az idejét sem tudom pontosan,olyan régóta nem gyilkolászom olyan mértékben a testemen a bőrt, hogy fogkrémeznem kelljen. 

    előzmény:
    kisbizsu (669)
    2015-02-08  16:07
  25. 2015. február 8. 20:42677.

    Timcsi amit írtál, hogy nem kéne magunkat marcangolni, az önelfogadás fontos lenne a gyógyulásunkhoz stb....ebben szerintem benne is van hogy miért csináljuk a bőrünkkel,amit csinálunk: marcangoljuk önmagunkat- marcangoljuk a bőrünket!!! A bűntudat és az önostorozás lehetnek még itt a fő okai a kényszeres bőrgyilkolászásnak, amellett hogy a szüleinkről nem tudunk leválni. Engem amúgy nem csak anyám próbál irányítani, hanem anyósom is,amit még nehezebb elviselnem. Állandóan parancsolgat,beleszól mindenbe, állandóan kötekedik, még azt is megszabná,mikor menjek wc-re,vagy hányszor vegyek levegőt!  Borzalmas, kiállhatatlan természetű némber.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (667)
    2015-02-08  13:09

Címlap

top