Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kényszeres nyomkodás

Torolt_felhasznalo_819486
Torolt_felhasznalo_819486
Létrehozva: 2006. augusztus 10. 19:54

Külföldi akne-honlapok böngészése közben bukkantam rá a következőkre: kényszert érzel hogy bőröd folyamatosan piszkáld, fogdosd, kapard? Órákig állsz a tükör előtt a bőröd tanulmányozva? Bár nem akarod, egyfolytában nyomkodod a (néha nem lévő) pattanásaid és mitesszereid? Mivel a válaszom mindenre igen volt, továbbmentem, és ledöbbentem. Az állandó nyomkodás nem egy rossz szokás, hanem egy kényszeres betegség, amivel az enyhe aknéból is szörnyű bőrt csinál magának az ember! Topikok százait végigolvastam már itthon az aknéról, de egy sem írta le még, hogy a baj alapvetően nem a bőr állapota, hanem kényszeres, önagresszív tevékenység (németül akne excoriee-nek hívják, magyarul még nevet sem találtam erre a betegségre). Hányszor határoztam el hogy hozzá sem nyúlok a bőrömhöz, a vége meg az lett hogy az utcára nem mertem kimenni úgy elintéztem magam. Ellenben forint tízezreket költöttem évente a legkülönbözőbb pattanás elleni szerekre, kozmetikusra, bőrgyógyászra. Külföldön egyenesen önsegélyező csoportokat hoznak létre a kényszeres nyomkodástól szenvedők, rengeteg fórum foglalkozik a dologgal, nálunk meg nem is hallottam ilyesmiről (leírni is elég fura..). Persze senkiben nem akarok betegségtudatot elültetni, de én néha tényleg a határán voltam, hogy orvoshoz megyek, miután akaratom ellenére véres sebeket ejtettem magamon.

Ismerős valakinek amit írtam? Mit tudtok erről? Ismertek olyan dokit Mo-n aki ezzel a betegséggel foglalkozik?

  1. 2015. február 21. 00:16776.

    Én azért nyomkodom a karomat is(mikor rámjön),mert nekem ott is szoktak lenni miteszerek,nagyon pici pattanások,nem sok,elvétve néhány darab;de azokat pont jó kikaparni a bőrből,jó érzés. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (773)
    2015-02-20  09:16
  2. 2015. február 20. 23:14775.
  3. 2015. február 20. 22:56774.

    Nekem keratózisom van, talán az arcomon is, szóval folyton van mit nyomkodni, még ha nem is állnak ki ennyire, mint ezen a fotón. Szerintetek hogy lehet ezt megállni... nagy szívás.


    http://www.nursebridgid.com/wp-content/uploads/2012/10/k eratosis-pilaris-arms-300x225.jpg


    A másik, hogy a szőrtüszőim is benőnek, borotvától, de néha még a nadrág dörzsölésétől vagy természetes hullástól is, most kevés helyen, de amikor géppel tépkedtem (hónaljon, bikinivonalon is) kész freakshow voltam.


    Neki még keratózisa sincs, ha jól látom. Kimondottan szép a bőre


    http://media.tumblr.com/e35c304217db8e26b368608f31e1228d /tumblr_inline_muo134tfbu1rbc6jz.jpg


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (773)
    2015-02-20  09:16
  4. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 20. 09:16773.

    Én is jól vagyok, bár betegen, az orrom körül tiszta piros minden a fújástól.


    Valamelyik nap gondolkoztam azon, h a karotokat miért bántjátok?


    Láttam egy lányt a múltkor tiszta seb volt az egész teste, meg is állapítottam akkor h szegény tuti gluténérzékeny. De most már más szemmel nézem ezeket. Az a vicc így utólag, h bőrgyógyásztól bőrgyógyászig jártam, és egyiknek nem sem tűnt fel, h totál seb vagyok mindenhol??? és nyoma sincs pattanásnak?


    visszatérve az eredeti gondolathoz, miért bántjátok a kart? aztán ma ahogy elolvasgattam a cikkeket, alul volt egy kép a lábról. Te jó ég, régen én ezt műveltem, a lábamból kinyomtam az összes szőrtüszőt és a bikinivonalnál is szépen..ezt különösen tanulás alatt volt jó elfoglaltság...A karomon viszont annyira zártak a pórusok, h az nekem tényleg öncsonkítás lenne, ha hozzáérnék.


    Azt megnyugvással olvastam, hogy a vagdosással nem sok kapcsolata van a betegségünknek és a figyelemfelhívás sem játszik.


    A macska jó ötlet Andalúzia, mondom én hogy a mellette meglévő hipohondriánkat kell bevetnünk, h nem nyúlunk mocskos kézzel archoz. stb.

    előzmény:
    kisbizsu (772)
    2015-02-20  00:05
  5. 2015. február 20. 00:04771.

    Én meg lefekvés előtt megsimogattam alaposan a kinti cicáimat,azok ugye nem annyira patyolattiszták,mint egy szobamacska;ki tudja hol szaladoznak meg bújkálnak egész nap. Utána nem mostam kezet,azóta így fexem itt az ágyban és nem nyúltam/nem nyúlok a bőrömhöz;kinek van kedve macskás kézzel az arcát tapizni?? Hát nekem nincs. Lehet hogy nem higiénikus, de legalább megvédem magam a kezeimtől. 

    előzmény:
    kisbizsu (769)
    2015-02-19  23:23
  6. 2015. február 19. 23:38770.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (766)
    2015-02-19  18:25
  7. 2015. február 19. 23:23769.

    Szia, 


    szintén jó vagyok eddig és fent vannak a tapaszok az ujjamon. A kókuszzsírt is szereti a bőröm egyelőre. Reméljük nemsokára épelméjű formát öltök.

    előzmény:
    andalúzia (767)
    2015-02-19  21:54
  8. 2015. február 19. 23:18768.

    A nők jobb tükrök ebből a szempontból, mert néha úgy érzem, hogy amikor ragyásabb vagyok, mintha több férfi mosolyogna és kedveskedne. Vagy csak jobban feltűnik, mert olyankor húznék a fenébe és a legrövidebbre fognám a mondandómat. Ismered a kisebb szívrohamot, amikor egy flörtölés után belenézel a tükörbe és látod, hogy több sebedről is lekopott a festék? Nem tudom eldönteni, hogy több vagy kevesebb smink kell-e ilyenkor, mert ugyan fel is hívja a figyelmet, de talán tereli is a ragyákról és egészségesebb színt ad; illetve feltűzött vagy arcba húzott haj, mert nálam többnyire a középső sávra koncentrálódnak a sebek. Legjobb láthatatlanná válni. 


    Folyton majrézom, ha érdeklődik irántam valaki, 7próba elé állítom, hogy aztán úgyis visszatáncoljak. Jobb időben próbálok sötétben randizni, de volt, hogy ki is kötöttem, hogy közben nem nézhet rám, mert "nem vagyok formában". Ráadásul rohadt kritikus vagyok, hogy áttestálhassam a felelősséget: az ő hibájukból hiúsult meg a dolog. Túl igényes, gazdag fiúk eleve kizárva, mert azoknak biztos reprezentálniuk kell, amit egy ragyással nem lehet. Úgy örültem a legutóbbi szemüvegének, rögtön le is vetettem vele, erre kiderült, hogy közelre tökéletesen lát 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (765)
    2015-02-19  14:50
  9. 2015. február 19. 21:54767.

    Sziasztok!


    Én is jó voltam ma. Egész nap elfoglaltam magam,mosogatás,stb. Elégedett vagyok magammal.

    előzmény:
    kisbizsu (764)
    2015-02-19  14:08
  10. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 19. 18:25766.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (765)
    2015-02-19  14:50
  11. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 19. 14:50765.

    Sziasztok!


     


    Persze biztos vannak súlyosság kapcsán fokozatok, de szerintem ez csak az adott hangulatunktól és lelki állapotunktól függ. Egy kis stressz és most olyan a fejem mint a világháború.


    De talán ami erőt adhat az a tapasztalatom: abban a több mint egy hétben kezdtem szépnek látni magam és tudjátok, amikor van értelme felkenni a rúzst, mert a bőröd nem annyira borzasztó. Sokszor ilyeneket már fel sem teszem, olyan visszataszító amikor valaki tiszta ragya seb és full sminkben van, áll a seben a pirosító...


    Na abban az egy hétben éreztem, h minden más lesz és az emberek a szebb arcom miatt is másként néznek rám. Jó volt nagyon.


    Most lesütött fejjel járok, és rusnyának érzem magam. A másik ami meg a gyönyörű bőr utolsó pillanatban való szétcseszését illeti, hát ez egy elriasztási mechanizmus. nem tudom kisbizsu neked nem volt olyan h amikor már kezd valakivel komolyabbra fordulni a kapcsolat vagy utalásokat tesz rá, h közelebbre fűzné azt, akkor elkezdesz majrézni? h na ne és hogy annyira nem is jön már be, a szabadságom és amúgy is nem tudom...én ezt többször megfigyeltem..Szóval nem akarjuk hogy valaki a közelünkbe kerüljön. nincsenek nagy titkaim, de eléggé olyan vagyok, hogy szeretek mindent megtartani magamnak..


     


     

    előzmény:
    kisbizsu (764)
    2015-02-19  14:08
  12. 2015. február 19. 14:08764.

    Nekem is megfordult a fejemben, hogy talán durvább eset vagyok nálatok, ráadásul tükör nélkül, félálomban is csinálom. De nem, ugyanaz a problémánk, csak jönnek-mennek időszakok, amikor könnyebb vagy nehezebb megállni. Ha elfogadod, hogy mindannyiunknak ugyanolyan nehéz leszokni és mások mégis leállnak vele, akkor te sem akarsz lemaradni. Bennem legalábbis van ilyen versenyszellem vagy büszkeség, hiúság, mi ez.


    Este jól viseltem magam, tisztítás után kókuszolajat kentem a fejemre és felvettem a kesztyűt. Ha mégis lekerült, egy odakészített rücskös műanyagot birizgáltam az ujjbegyemmel, hogy lekössem magam.

    előzmény:
    andalúzia (763)
    2015-02-19  10:22
  13. 2015. február 19. 10:22763.

    Igen én is azért kerestem és találtam rá erre a fórumra. 


    Én pont ellenkezőleg gondolom:szerintem,ha egyikünk kigyógyulna,nem biztos,hogy a többiek is. Ne értsetek félre,de pl.mikor Timcsi már több mint egy hete nem nyomkodott, én arra gondoltam hogy ő akkor nem volt olyan súlyos eset mint pl én, hogy ő nem is igazi kényszeres pattanásnyomkodó. Olyan érzés volt,mintha egy veremben lettünk volna,ahonnan Timcsi kimászott,mi meg ottragadtunk. Nem azt mondom,h nem örültem a sikerének,de nyilván irigyeltem is őt,amiért neki sikerült. És tőle függetlenül ugyanúgy továbbra is nyomkodtam magam. Talán ha mindketten kigyógyulnátok,és itt maradnék egyedül,nem lenne kinek írnom a hülyeségeimről,talán....


    Ezért jó ötletnek tartom,amit tegnap este találtatok ki,h ne írjuk meg,ha műveltünk vmit. 

    előzmény:
    kisbizsu (754)
    2015-02-18  22:49
  14. 2015. február 18. 23:27762.

    Az nem kérdés, én szeretek szenvedni, na meg feladatokat állítani magam elé, megnehezíteni a dolgomat. De azért ennyire nem, a kezemet sem vágom le, hogy nagyobb legyen a kihívás. 

    előzmény:
    andalúzia (761)
    2015-02-18  23:18
  15. 2015. február 18. 23:18761.

    Én pontosan ugyanilyen vagyok, ugyanezt szoktam csinálni!!   Amint megállapítom,hogy milyen szép és tiszta a bőröm, kis idő múlva szinte elkezd zavarni,idegesíteni a dolog. Kigyilkolom,és sokszor szinte jobban érzem magam utána, nyugodtabb vagyok. Nem lehet,h némi mazochista hajlammal is rendelkezünk? Szeretünk úgymond szenvedni? Mert végülis magunknak csináljuk az egészet! 

    előzmény:
    kisbizsu (755)
    2015-02-18  22:55
  16. 2015. február 18. 23:13760.

    Az meg túl lehangoló lenne, amiért újra kaparnánk. Talán a tökéletes macskámat fogom fotózgatni és osztani 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (758)
    2015-02-18  23:06
  17. 2015. február 18. 23:12759.

    ... a kudarckerülő-kudarckereső viselkedés. De mi van azzal, amikor örömködöm, hogy végre szép a bőröm és kisvártatva nekiesek? Félek, hogy még megtetszem valakinek? Borzalom.


    Ja az ecseteket szappannal mosom, mert mégis a tisztítása a fő cél. Én alapozok, korrektorozok, púderezek, aztán újra korrektorozok profi cuccal, majd újrapúderezek. És sajnos ezt a sok réteget is szívesen kaparom le, ahogy hazaérek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (756)
    2015-02-18  23:00
  18. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 18. 23:06758.

    oké, szerintem találunk jobb témát is, majd kivesézzük a megjelenő ráncokat, abban talán nem tudunk kárt tenni


     


     

    előzmény:
    kisbizsu (757)
    2015-02-18  23:03
  19. 2015. február 18. 23:03757.

    Játsszuk azt, hogy megy tovább a hét, és senki nem beszélhet arról, ha elbukta a napot. Akár kamuzni is ér, de ne legyen téma a nyomkodás. 


    Mellesleg annál jobb motiváció nem is kell, amit ma összeszenvedtem a sminkeléssel egy ronda eredményért. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (750)
    2015-02-18  19:47
  20. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 18. 23:00756.

    ez az önkínzás egy formája, hogy nagyon fontos lenne jól kinézned, az utolsó napig bírod is és az esemény előtt szétbarmolod, h még ideje se legyen gyógyulni.


    Dettó nálam is.


    Hölgyeim a héten húzzunk bele, mármint a nem kaparás, nyomkodásba, mert ez az egy esélyünk. Nem szabad meginogni, mert azzal a többieket is mélybe taszítjuk..gondoljunk erre :)

    előzmény:
    kisbizsu (755)
    2015-02-18  22:55
  21. 2015. február 18. 22:55755.

    Ezt egyébként már milliószor átéltem, amikor megállapítom, hogy most milyen jó a helyzet, lásd bababőr radírozás, szaunázás, testápolózás után, akkor tuti, hogy rövid idővel a felismerés után szétcseszem. Ugyanez, ha készülök valahova és nagyon fontos lenne a gyógyulás, akkor utolsó nap bukom el. Nem tudom, miért van.

    előzmény:
    andalúzia (746)
    2015-02-18  00:09
  22. 2015. február 18. 22:49754.

    De tényleg, a kezünk azért van, hogy segítsen, nálunk meg fordítva, lassan mi szolgáljuk őt 


    Én is megfigyeltem, hogy talán többet is nyomkodok, de valójában azért kerestem a témára és jöttem ide, mert eldurvult a dolog. Viszont valószínűleg kevésbé bánt a dolog, ha látom, hogy mások is csinálják, nem csak az én hülyeségem, ezért lehet, hogy bátrabban űzöm. Nem tudom, mi a pszichológiája a terápiás csoportoknak, de ha valamelyikünk kigyógyulna, szerintem húzná maga után a többieket is. 

    előzmény:
    andalúzia (747)
    2015-02-18  00:20
  23. 2015. február 18. 22:41753.

    Én nem hasznŕlok ecseteket és más eszközöket sem az alapozó felviteléhez.Ujjal szoktam rátenni majd szétkenni,eldolgozni. Mindig így csináltam. Sminkelni nem szoktam;az alapozót is csak a bőröm állapota miatt használom. Amúgy most vettem csak észre(!!!)hogy olyan lukak vannak az arcomon,mint Megan Foxnak a képen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (749)
    2015-02-18  19:19
  24. 2015. február 18. 22:39752.

    A dr. Tóth című showban hallottam, hogy fejfájást is okozhat. Először nevettem a másor amerikai, színpadias stílusán, de érdemes nézni (inkább neten), mert nálam szinte minden témája aktuális volt, amit eddig láttam, és ha nem is sokat, de újat is tud mondani. Fogorvos ajánlotta a harapásemelőt mondván, hogy koromhoz képest nagyon le vannak kopva a fogaim, biztos, hogy csikorgatom. /Tóth szerint 40 kilós nyomást is kifejthetünk ilyenkor./ Az emelő egy gumisín, ami megakadályozza az összecsiszolódást. Nem csináltattam meg, mert gyerekkorom óta nem volt jele csiszolásnak, de nemrég tényleg megtapasztaltam néhányszor, hogy reggel félálomban tiszta erőből dörzsölöm. Van olyan is, aki összecsapkodja a fogait, az is érdekes. Talán egy fogfehérítő sín is jó erre 


    A nyakam kattog és recseg, ha hátrahajtva forgatom, talán bele lehet magyarázni durvább szemcsés dörzsölődést is

    előzmény:
    andalúzia (745)
    2015-02-17  23:46

Címlap

top