Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Teknős a házikedvenc

hocsim
Létrehozva: 2006. augusztus 16. 23:36
Sziasztok!Látom,több topic is a házikedvencekről szól.Nekem egy Klementina nevezetű háziszörnyem van,aki civilben ékszerteknős...Amúgy egy elkényeztetett zsarnok...De imádom nagyon.Gondoltam,ha vannak itt,akik szintén arra adták a fejüket,hogy valamilyen teknőst vásároltak maguknak,vagy a gyereknek,és vannak kérdések,érdekes történetek,stb a tarsolyukban,írjanak!Korábban a www.haziallat.hu című weboldalon volt ilyen fórum,ahol egész jól el lehetett beszélgetni a teknősök gazdijaival.Nem ragozom tovább,ha van kedvetek,írjatok!  
  1. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. szeptember 11. 10:05101.
    Még vmi. Van vkinek pézsmateknőse? Vagy hallottatok róla vmit? Hogy viselkednek, van vmi extra igényük, vagy viszonylag könnyen tarthatóak? Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. szeptember 11. 10:03100.

    Hello Mindenkinek! Mostanában nem voltam gépközelben.

    Hát azon én is kiakadtam, hogy egyesek görög tekiket találnak az erdőben. Sajnos ez elég nagy gond, a megunt ékszertekiket is sokszor kirakják, ráadásul azok még a telet is túlélik, persze a felnőtt (és amelyik hasonló éghajlaton él Amerikában), sőt még szívósabbak, mint a nálunk honos mocsári teknős. Ezzel teljesen kiszorítják őket az élőhelyükről. Ezúton szeretnék tehát megkérni mindenkit, hogy NE!!!! rakjon ki semmilyen teknőst, ha megunta, próbáljon vagy új gazdit találni, vagy pl. vigye el a legközelebbi állatkertbe, és ott próbálja beadni, szerintem biztos befogadják.

    Vegyszerrel semmiképp ne kezeljük a tekit, nekem se olyan szép a fiúnak a páncélja, pedig én is rendszeresen tisztítom fogkefével, és persze  ők is utálják dehát ez van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936863 (93)
    2006-09-06  20:04
  3. 2006. szeptember 11. 06:4199.

    A pánikos, harapós dolgot pedig úgy tudod orvosolni hogy sokat van kézben. Sétálsz vele a lakásban, megmutatod neki az ablakban a virágokat, a napfényt és beszélsz hozzá.

    Pizsi nálam egy kis vadóc volt, állandóan harapni akart. Ma már ha kézbe veszem tudja hogy vagy kaja, vagy napozás a teraszon, vagy csak egy kis séta következik.

    előzmény:
    dormama (96)
    2006-09-10  17:14
  4. 2006. szeptember 11. 06:3998.

    Nézd meg a bemoldalamat (feloldottam a titkosítást &nbsp ott láthatod hogy nálam Pizsi a kisebbik milyen "csúnya" páncéllal rendelkezik. Én már belenyugodtam ugyanis valamilyen okból vízkövesíti a vizet a teknős. Igen jól olvassátok, valahogy az ő anyagcseréje miatt vízköves lesz a víz, a melegítő és Ő is. Akár hol van ez működik nála .

    Így aztán nincs sikálás, várjuk a dokival együtt hogy nőjjön és levedlésre kerüljön a felső réteg, aztán meglátjuk hogy milyen alatta.

    Semmiféle vegyszert nem ajánlok hogy használj, én ezt nagyon megtanultam sajnos két teknős élete árán . Ecetet is csak a terráriumban és jól kimosva ha lehet.

    előzmény:
    dormama (96)
    2006-09-10  17:14
  5. 2006. szeptember 10. 21:1797.
    Szia dormama!!!Nem nagyon hiszem,hogy az ecet,vagy a vegyszer jót tenne a páncéljának.Szerintem az ecet nagyon savas és tönkreteszi.Én Klementinát körömkefével szoktam tisztogatni.Ő is szívből utálja,de mit lehet tenni???Meg zuhanyozni szokott,de csak módjával,mert féltem a közvetlen klóros víztől.Itt a fórumon beszéltünk arról,ha esetleg matt és opálos színű a páncél,lehet attól,hogy vedlik,de még nem esett le neki a felső réteg,csak a levegő ment alá.Nem lehet,hogy a tieiddel is ez a gond???Tutira vízkő???Üdv mindnekinek!!hocsim
    előzmény:
    dormama (96)
    2006-09-10  17:14
  6. 2006. szeptember 10. 17:1496.
    Sziasztok Nekem is van kettő ékszertekim. Vízköves a hátpáncél, szoktam fogkefével suvickolni (nagyon utálja, harapni akarja a kefét) de nem lesz igazán tiszta. Vegyszerezni nem merem. Az akváriumot is ecettel takarítom. A páncélt lehet e ecettel áttörőlni?

    Az enyém nem kedves, nem szelíd. Nagyon félős pánikolós. Közönséges tarajos. A másikkal nincs gond, ő kínai csíkosnyakú.
    Még picik, a nyáron vettem őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. szeptember 7. 16:0295.
    Igen,én is ezen akadtam le,csak nem volt időm írni!!!Akkor hát valaki széteresztette őket...Szegénykék!!!A múltkor is láttam,a híradóban,hogy mennyire sanyarú körülmények között csempészik egyik országból a másikba.Szerencsére akiket láttam a TVben,lebuktak és a kis teknősöket (tök kicsik voltak) vadasparkok fogadták be!!!A mi éghajlatunk alatt nem valószínű,hogy szabadban járkálva túlélnék a telet...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936863 (93)
    2006-09-06  20:04
  8. 2006. szeptember 7. 06:4594.
    Jesszus te az erdőben találtál görög teknőst?! Még jó hogy arra jártál  !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936863 (93)
    2006-09-06  20:04
  9. Torolt_felhasznalo_936863
    Torolt_felhasznalo_936863
    2006. szeptember 6. 20:0493.
    Nézd meg az enyéimet! A kertben élnek. Múltkor találtunk még hármat az erdőben, és a régi fiú annyira nekiesett az újnak, hogy el kellett az új családot vinni a másik házhoz. Nem tudom, láttad-e már, de úgy bunyóznak, hogy összefejelnek. Egyébként vicces, de én sajnáltam az új fiút. 
    előzmény:
    hocsim (92)
    2006-09-06  19:50
  10. 2006. szeptember 6. 19:5092.
    Hahó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Üdv mindenkinek!!!!Látom,itt a madáe sem jár...Kááááááárrrrrr!!!Bocsi,pihent vagyok,vagyis nem egészen,inkább csak szeretnék pihent lenni!!!Csak benéztem,hogy jelezzem,még élek,és továbbra is IMÁDOM az én kis viziszörnyecskémet!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. szeptember 4. 17:2491.

    Sziasztok!!Én is örültem,hogy ennyiből "megúsztam" a dolgot.Főleg,hogy előbb elmentem az OBI-ba,hátha lesz.Nem volt,csak akvárium.Az eladók nem értették,miért nem jó az nekem...Aztán megnyugtattak,hogy akvaterrárium és terrárium ugyan nincs (csak max.30l-es),de vegyek ketrecet...Köszi,abból kifolyik a víz...Elég csúnyán néztek rám.Ezután mentem az állatkereskedésbe.Én azt tudom javasolni,hogy próbáljon meg mindenki ott érdeklődni.Nem tudom,mindegyikben csinálnak-e,de ötletet tuti adnak...

    További szép napot!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472360 (90)
    2006-09-03  20:23
  12. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. szeptember 3. 20:2390.

    Szia Hocsim! Tényleg jól jártál, így egyáltalán nem volt drága.

    Itt ma jó idő volt, sütött a nap és meleg volt, így kihasználtam és kitettem őket az erkélyre napozni, hisz már nem sok lehetőség lesz erre, esetleg majd még a vénasszonyok nyarán. 

    Jó éjt!

    előzmény:
    hocsim (88)
    2006-08-31  21:39
  13. Torolt_felhasznalo_288824
    Torolt_felhasznalo_288824
    2006. szeptember 3. 17:3789.

    Sziasztok!

    A mi tekink is tologatta a köveit, de aztán dupla akváriumot csináltattam, az egyik a napozó kövekkel, a másik a víz, egy kerámia kövel, amin átmászhat napozni a kövesbe.

    Azóta csend van :-)

    előzmény:
    hocsim (88)
    2006-08-31  21:39
  14. 2006. augusztus 31. 21:3988.

    Szia ilef!!!Nekem szerencsém volt,mert abban az állatkereskedésben,ahová amúgy is mindig járok készítenek megrendelésre terráriumot.Azt hiszem olyan 80-85Ft/liter annak,ami nem olyan vastag üveges,mint az enyém.Az enyém 105Ft/liter ebből az üvegből,de én féláron megkaptam,mert egy rövid ideig használták,de mivel mondtam,hogy sürgős és mert ismernek,ezt ideadták nekem 5000Ft-ért.Mindenhol,a neten is drágábban láttam.A vízforgató pedig 4600Ft volt.Így összese nem fizettem 10000ret sem.Szóval szerintem jól jártam.A szigetet még hagytam úgy,ahogyan volt,néhány nagyobb kő,amikre kiülhet,meg szinte naponta mászkál szabadon a szobában,így olyankor is napozik.Amikor megelégeli,bemászik egy sötétebb részre.Persze ki akarom alakítani neki a rendes szigetet,de azt hiszem,egy rövid ideig maradok az ideiglenes megoldásnál,mert úgy néz ki,hogy ezt is szereti,csak amikor nekiáll a köveket tologatni...További szép estét!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472360 (87)
    2006-08-31  09:48
  15. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 31. 09:4887.
    Jah, és végül hogy oldottad meg a szárazrészt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 31. 09:4786.

    Nálam tanulás van ezerrel, bár nagyon nincs kedvem hozzá. Az biztos, hogy jó hideg van. 

    Egyébként az új terrárium mennyibe került mindennel együtt? Ha megkérdezhetem, csak hogy tudjam mennyire számítsak majd. Köszi!   

    előzmény:
    hocsim (85)
    2006-08-30  17:55
  17. 2006. augusztus 30. 17:5585.
    Na.mindenki elveszett???VAgy még élvezitek a nyár utolsó napjait - kérdezhetném,ha nem fagytam volna meg én is munkába menet-jövetNa,remélem,majdcsak jelentkezik valaki!!!Üdv!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. augusztus 29. 20:4084.

    Nagyon szívesen,de nekem sem magamtól jutott eszembe,hanem olvastam valahol és így próbáltam ki.Magamtól én sem jöttem volna rá,hogy egy alapvetően húsevő élőlény akárcsak beleszagolna az ilyesmibe.Nálunk a banán a sláger,a többi zöldség-gyümölcs ímmel-ámmal.Alma,sárgarépa még  csak-csak,a kivit viszont hiába kínálgatom neki... Ebből is látszik,milyen kis egyéniségek...

    Reggel valóban nem nagyon látta a napsütést,mivel ugye nem is volt.DE Klementina mozgásérzékelős is,így nem késlekedett sokáig,amikor meghallotta,hogy járkálok,elkezdte a rajcsúrt...

    További szép estét!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472360 (83)
    2006-08-29  20:24
  19. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 29. 20:2483.
    Sziasztok! Hocsim nagyon szépen köszi a gyümölcs ötleteket. Szép lassan próbálgatom őket. És úgy látom a kivit mindketten nagyon fogják szeretni.  A répát ímmel-ámmal elrágcsálják egy délután alatt, de az nem lesz a kedvencük. A következő a banán lesz! Nekem tényleg nem jutott volna eszembe ilyeneket adni nekik, de nem is hallottam eddig róla sehol, oké a görög teki szereti, de hogy az ékszer is? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. augusztus 29. 07:2682.
    Ma nálam sem volt ramazuri, ugyanis szakad az eső és nem látta a napot . Most felkapcsoltam neki a lámpáját és érdeklődve nézi hogy mit klimpírozok itt mellette. A vízmelegítőjét már megint felszedte, pedig olyan erős tappancsokkal van rögzítve hogy én alig tudom felvadászni ha takarítom a terráriumot.
    előzmény:
    hocsim (81)
    2006-08-29  05:49
  21. 2006. augusztus 29. 05:4981.
    Szép jóóóóóóóóóóóóóóóóó reggelt!!! Képzeljétek,sikerült korábban kelnem Klementinánál!!!!Még csak most ébredeztik!!!Hiába,no!!!Itt az ősz,az új tanév és így nekem is korán kell kelni!!!De legalább nem azon bosszankodom,hogy megint rendezgeti a köveit,hanem azon,hogy miért csörög hajnalban az óra!!!!Na,ennyit belőlem!!!Szép jó reggelt és a lehetőségekhez (illetve az időjáráshoz) képest vidám napot!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. augusztus 28. 23:0080.

    Szép jó estét!!!Újra belefogok,mert megint elszállt egy hosszú levelem Kezdem azzal,hogy sikerült relatíve egyszerűen vízleeresztéses módszerrel a terráriumból az elhasználódott vizet  eltávolítani,majd forróvizes rongy segítségével kitakarítani.Aztán feltöltöttem a "medencét",bekapcsoltam a szűrőt,ami még egyszer átforgatta a vizet,aztán Klementinát néhány óra múlva bele.

    Ilefnek teljesen igaza van,nagyon jó nézegetni a teknősöket.Én nem egyszer lehasalok az ágyra és onnan lesem.Olykor játszunk is,mégpedig úgy,hogy felemelem a fejem,majd vissza az ágyra.Neki egy olyan bentről,mintha én hol kiemelkednék a vízből,hol visszabújnék oda.Ő is szokta ezt csinálni,"követ" engem.Persze elképzelhető,hogy némi estra kaját akar tőlem kicsalni... Ha kirakom a szobában és elbóklászik,a hangomra akkor is előbújik a legsötétebb zúgból is...Tényleg nagyon aranyosak.Mindenképpen ajánlani tudom,ha valamilyen állatkát szeretnél a lakásba.

    De a tévhittel ellentétben a teknősök nem igénytelen állatok,mert megfelelő hőmérsékletű víz kell nekik,különben megfázhatnak,a fertőzésektől is óvni kell őket megfelelő víztiszítással (amit most sikerült megodanom JEEEEEEEEE),illetve a már említett megfelelő étrend kialakításával a vitaminhiány is elkerülhető.És persze sok fény.Kelementinának mostanában fel van kapcsolva a villany,mert kezd egyre korábban sötétedni,és a nappalok is újabban elég borongósak,így a terrárium feletti lámpa ismét szolgálatba lép.Ha vidéken laksz és nincs a közelben állatkereskedés,akkor ésszerű lenne "bespájzolni" egy jó adag fagyasztott halat és a már említett szöcskéket,stb.Meg persze lehet azért szárítottat is adni neki,de nem célszerű csakis azzal kínálni.Ha Pesten veszed meg a tekit,a többiek által ajánlott kereskedésbe menj/menjen a kersztlányod/,mert sok jót hallottam róla,bár én még soha nem voltam.De bárhol is veszitek meg a tekit,arra figyeljetek,hogy egészséges legyen és rendes körülmények között tartsák a kereskedésben.

    Ha sikerült kedvet csinálni a teknőshöz,mesélj,hogy viselkedik,illetve hogy alakul a barátságotok!!!

     

    Jó éjt mindenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389376 (77)
    2006-08-28  17:56
  23. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 28. 21:3179.

    Igaz nem egy simogatni való állat a teknős, de nagyon aranyosak tudnak lenni. Jó elnézegetni őket. Esténként nekem rendszerint napoznak, most is Zsani annyira élvezte és belefeledkezett, hogy elaludt és ráhajtotta a fejét Forrest páncéljára Nagyon aranyos volt. Ha ott vagyok mellettük, pl.tanulok, akkor mindig megnézik maguknak, hogy mit csinálok. Régen mutogattam nekik mindenféle tárgyat, érdekes volt a reakciójuk. Valamitől nagyon félnek, vmit meg akarnak enni, pedig egyáltalán nincs kaja kinézete. Sőt néha tükröt is teszek az akváriumhoz, vmikor megijednek tőle, néha meg keresik mögötte a másik tekit 

    Jó éjt mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389376 (77)
    2006-08-28  17:56
  24. 2006. augusztus 28. 18:3578.
    Az enyémek hajnalban élnek igazán, óriási zsivalyt csapnak 6-kor amikor világosodik mostanában. Egy teknős igazi jóbarát, de azért számíts rá hogy első időkben előfordul hogy harap amíg hozzád nem szokik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389376 (77)
    2006-08-28  17:56
  25. Torolt_felhasznalo_389376
    Torolt_felhasznalo_389376
    2006. augusztus 28. 17:5677.
    Köszönöm a tanácsot, én vidéken lakom, itt nem nagyon árulnak teknőst, de utána nézetek budapesten a keresztlányommal. Köszönöm tanácsaidat, hiányzik valami állat a lakásból, a papagályok mindig elrepültek, mert a kalicka nyítva volt, és néha az ablak is. Tudod én már kissé idős vagyok, és főleg este magányos, szerinted egy teknős jó lenne? ágota
    előzmény:
    hocsim (44)
    2006-08-22  18:44

Címlap

top