Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellműtötek hétköznapjai..

Torolt_felhasznalo_292942
Torolt_felhasznalo_292942
Létrehozva: 2006. október 5. 14:48
Mellműtétek hétköznapjai....


Szeretnék egy fórumot ahol a mindennapok gondjairól beszélgetnénk, egymásnak adnánk tanácsokat.

Miről is pl.

1. -milyen túsfürdöt , milyen besodort használsz, amit a műtött oldalon tudunk és szabad használnunk,
2. -szabad-e a hajunkat festeni, hiszen a kemo után kihullt és újra nőtt hajat kímélni kell, milyen festék jó,
3. -a műtött oldali karunkat, hogyan védjük, mivel nem szabad csak 1,5 kg emelni, nem szabad takarítani, nem szabad a napon lenni vele, ha ödémás fáslizni kell, milyen hatása van annak, ha ezt nem tartod be.
4. -az életmód váltásnál milyen nehézséged akad,
5. -dolgozzol-e vagy otthon vagy, mivel töltöd a napjaidat,
6. -a lelki mélypontokon mi segít át (hit, vallás, hobbi, stb)
7. -kire támaszkodol (család, barát, alapítvány)
8. -étkezési tanácsok egymásnak (szabad-e rákosbetegnek fogyókúrázni, vegások legyünk, vagy csak kismértékben változtassunk)
9. -ki milyen étrend kiegészítőt használ, hisz-e benne?
10. -betegtársakkal való kapcsolat formái (fórumok, találkozók, előadások , életmódtáborok stb.)


Szóval mi az ami könnyíti vagy nehezíti az életedet.

Tudom, hogy mindannyian járunk rendszeres kontrollokra, a fő kérdéseket megtudjuk beszélni (megtudjuk???) az onkológussal, de nagyon sok mindenre nincs idejük vagy nem akarnak tanácsot adni. Járunk természetgyógyászhoz, ödémás gyógymaszörhöz ki-ki mit igényel.
De szerintem szükség van az apró hétköznapi problémák megbeszélésére is. Ha gondoljátok akkor tartsuk életbe ezt a fórumot. Ne a rémtörténeteket meséljük el egymásnak hanem azokat a megoldásokat ami könnyít az életünket


Manyi

Nekem van egy honlapom, azért indítottam, hogy segítsek a betegtársaimnak egyféle utat bemutassak. Nézzétek meg és ismerjetek meg.

www. gportal.hu/manyi



"Szomorúan tudatjuk, hogy Manyi már nincs velünk, csendesen elaludt örökre.
De szeretnénk fenntartani a fórumát, a távollétében
megpróbáljuk helyettesíteni, hogy továbbra is jöhessenek ide tanácsért, bíztatásért azok, akiknek szükségük van rá.
Manyi fórumtársai"
  1. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 19. 11:07126.

    hívott teázni a kiskonyhába - itt már ledöbbentem, nem egy teás alkat -, és azt mondta, hogy ők inkább szeretnék, ha velük mennék nyaralni, és a kezembe adott egy borítékot... Engem mindíg megbőgetnek, kérem... Meg tudtam venni a nővérkémnek az első adag aloét belőle egy hónapra. Ez 3 éve volt, a tesóm él, még beteg ugyan, mert ebből jelenleg nem lehet kigyógyulni, de él, és miniszteri engedéllyel most kap egy oltóanyagot Belgiumból, és elkezdheti magát otthon szúrni, és tudom, hogy ő is meg fog gyógyulni, mert iszonyú akaratereje van, kihúzza addig, amíg meglesz a gyógyszer, ami meggyógyítja! Nálunk ez családi vonás, úgylátszik!

    Na, megint jó hosszú voltam.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (125)
    2006-10-19  11:02
  2. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 19. 11:02125.

    Sziasztok!

    Legnagyobb döbbenetemre, akiről azt hittem, hogy az egyetlen, halálig jó barátom, szinte testvérem, február óta még meg sem látogatott... műtét után nem hívott fel, néha hívjuk egymást, de semmi. Rájöttem, hogy betegen már nem kellek neki, nem kell neki ilyen barát. Pedig ha tudná, hogy ez részemről nem betegség, hanem egy xar állapot, de el fog múlni, és én újra én leszek! De akkor már késő lesz, nálam megmarad ez a dolog már egy langyos, haveri dumás kapcsolatnak, többre már nem telik, sajnos. Pedig éjjel-nappal, szó szerint bármikor, bármiben számíthattunk egymásra, feltételek és feltételezések nélkül, oda-vissza, egyenlőek voltunk. Nagyon szerettem őt, a gyerekeim is. Nem is tudom a szemére hányni, hogy mit tett a barátságunkkal, annál sokkal többet jelentett számunkra, hogy most bántsam őt. Igaz, 12 év van köztünk - javamra -, lehet hogy a fiatalsága megmagyarázza ezt. Hát, ez van.

    A másik barátom a munkahelyemen ismertem meg, vele nem volt ilyen régi és szoros barátság, inkább egy erős haveri kapcsolat. Amint megtudta, mi van velem, többet nem hívott. Hónapokkal később küldött egy körmélt mindenkinek, meret ellopták a telóját, és újrakérte a címeket mindenkitől. Na, akkor 3 mondatban jól lecsesztem, szűkszavúan, de szigorúan, ahogy kell. Azonnal hívott, bocsánatot kért, azóta néha megereszt egy mélt hogy hogy vagyok, válaszolok, és ennyi. Ezért is kár.

    A család? Mi nagyon összetartó rokonság vagyunk, főleg a bajban. A családom, szűkebb és tágabb egyaránt törődik velünk, bennük nem csalódtam. Vagyis az öcsémről azt hittem először, hogy igen, mert ő is "eltűnt" hirtelen az életemből. Kegyetlen rosszul esett. Csak a páromnak panaszkodtam, másnak - anyumnak, másik tesómnak, stb. -nem, mert nem akartam, hogy emiatt lehordják őt. Aztán egyszer mégis kibukott belőlem anyumnál, mire ő kerek szemekkel csodálkozva mondta, hogy öcsém kéthetente hívja őt, hogy mi van velem... Este már hívott is a fiú, kissé homályos hanggal, hogy ne haragudjak, de nem tud felhívni, mert nem tud mit kérdezni, mert annyira félt. Mondtam neki, ne azt kérdezd, hogy vagyok, hanem azt, hogy süt-e a nap, meg voltam-e boltban, meg ilyen hülyeségeket, csak halljam a hangod, meg érezzem , hogy törődsz velem. Na, jól kibőgtem magam neki, azóta többször hív, és megkérdezi, hogy vagyok, mikor mi lesz, vizsgálatok meg ilyenek, szoktunk néha talizni is, bár nagy a távolság, de érzem, hogy fontos vagyok neki, és aggódik értem.


    Szomszédok, ismerősök? Helyzet változatlan. Talán azért, mert sose titkoltam, bújtattam magam előttük, erre én képtelen vagyok. Nincs paróka, itthon pótcici sem, ha kényelmetlen, a postás is így ismert meg, el is fogadott, meg mindenki más is. Ugyanúgy mosolyognak ránk az emberek, mint a rák előtt. És ez jó.
    Az uram most mondja, írjam ide, hogy rám igazán érvényesül Kipling mondata: Egyvérből valók vagyunk, te meg én!

    A férjem családja a távolság miatt nem igazán ismer, nincs szoros kapcsolat. Ha közelebb laknánk, talán lenne, talán nem. Nem igazán egyforma a világnézetünk. Félreértés ne essék, nem "rossz emberek", csak mások, mint pl. az én környezetem, emiatt nem értjük egymást néha, ők meg én. De támogatnak minket, amiben tudnak. Úgy messziről.

    A volt kollegáim, hát szuperek. Mi írtunk július végén egy segítségkérő levelet, amit elküldtünk az ismmerőseinknek, fent van a honlapon, nem ragozom itt tovább a mondandóját. A lényeg: pillanatok alatt összedobtak a kis fizetésükből egy összeget, és feladták nekünk postán. Hozzátartozik, hogy amikor még dolgoztam, megtudtam, hogy a nővérem halálos beteg, annyira, hogy a kórházban megszakították a kezelését, hazaküldték meghalni. Ez épp a munkahelyi nyári szünet alatt volt, amikoris néhányan a kollégákkal közösen elmentünk volna egy hétre nyaralni. Persze, írtamnekik egy körmélt, hogy nem megyek, de kerítsenek nekem másodállást valahol, mert ezért meg ezért kell a pénz, de nagyon. Egy hét múlva, az utolsó napon az egyik srác le

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (123)
    2006-10-19  10:00
  3. 2006. október 19. 10:32124.

    Sziasztok!

    Nálam csak a nagyon közel álló emberek tudják. Ők normálisan kezelik a dolgot, természetesen viselkednek. A barátnőm végig velem volt, sokat segített.

    Sok barátot ismerőst szereztem azóta- valahogy a betegség miatt nyitottabbak és jobbá válnak az emberek,- szerintem.

    Volt munkahelyeimen nem tudják mi történt. Szomszédaim sem tudják.

    Fiatal vagyok, valószínűleg még dolgozni fogok valahol, ezért nem merem nagydobra verni hogy ki vagyok, nem tettem fel a bememre képet sem, mert félek hogy a HR-esek felismernek, és nem vesznek fel sehova sem dolgozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (123)
    2006-10-19  10:00
  4. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 19. 10:00123.
    Sziasztok !

    Jó reggelt kívánok! Hát tegnap jól kibeszéltük a karral kapcsolatos teendőket és a kibúvókat.

    Kész lettem késő este a tálca és az alátéttel. Ha a fényviszonyok a lakásba jók lesznek készítem a fényképet és felrakom.

    Szeretnék új témát felvetni. Azt, hogy a betegség kezdette óta hogyan változtak meg az emberek veled szemben??? (család, rokonság, a munkatársak, a barátok ) Voltak-e akik eltávolodtak, lettek-e újak.

    Ezek a kérdések mindig is foglalkoztattak engem kíváncsi vagyok a Ti tapasztalatotokra.

    Nálam vegyes a dolog. A közvetlen családom a férjem, az anyám és a férjem lánya
    (és férjem a volt felesége) végig mellettem voltak. Itt nem a műtő előtti kézszorongásra és a kórházi látogatásra gondolok hanem, a felépülés minden szakaszában (testi,lelki) mellettem voltak és vannak. Nem látványosan (anyámat kivéve), de tudom, hogy Ők vannak. Bármikor-bárhol. A barátnőm is szuperül viselkedik.

    Hát a kollégák, na itt vegyes a tapasztalatom. Sokan az első időben látványosan aggódtak értem, aztán már azt sem tudják , hogy mi van velem. Vannak akik a három éve után is havonta egy v. több alkalommal hívnak és sokat beszélgetnek velem. Na nem csak az udvarias „hogy vagyok”-at kérdezik, hanem dumcsizunk és pletyizünk.

    Sok barátot szereztem a betegségem alatt. Igaz, hogy Ők a betegtársaim, de sokkal kiegyensúlyozottabb a kapcsolat az ilyen barátságban.. Egy nagyon fontos szál köt össze. Ezek az emberek sokkal jobban segítenek egymáson. Korrektebbek. Szóval lehet, hogy „jó”, hogy betegek lettünk . Hisz így egy értelmesebb kapcsoltatót tartunk fel.


    Nektek mi a tapasztalataitok??

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. október 19. 09:02122.

        bevásárló gurulókocsi   

    Én is igy gondoltam..........azóta beláttam,hogy rosszabb,mert csak húzni kell és ezért jól telepakolom.Pedig csak egy kis kenyérért megyek le............ Próbáld nem telerakni! Én nem tudok erről leszokni,pedig a 3.-on lakom és nincs lift,tehát fel kell ráncigálnom. Mindig morog a párom,miért nem várom meg a bevásárlással.De olyan jó szétnézni a piacon és vásárolgatni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (112)
    2006-10-18  19:56
  6. 2006. október 19. 08:59121.

    Gyógytornászt  háziápolás keretében a házi dokid intézi.

    Nekem is most igy jár a gyógytornász házhoz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (113)
    2006-10-18  20:33
  7. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 18. 21:47120.
    Jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 18. 21:41119.

    Aha. Jó ötlet, megkérdem az ittenieket is. Hátha kijön hozzájuk ez a szakképzett emberke. Mással nem nagyon szeretném tornáztatni a nyirokom, ez a csabai meg ha jól vettem, akkor nyirokdrenázst is csinálhat. Ő kéne, de nagyon.

    köszi!

    Tettem fel képeket Gyuláról meg a családról a topicba, gyertek, nézzétek meg!  

    előzmény:
    inosence (118)
    2006-10-18  21:37
  9. 2006. október 18. 21:37118.

    Ilyet nem tudok sajnos, mivel hozzánk házhoz jött a tornász, nekünk kellett aláírni hogy ott volt -kocsival- persze.

    Én egyszer voltam gyógytornásznál aki csak velem foglalkozott műtét után kihúzkodta a karomat. Mondanom se kell majdnem bepi... a fájdalomtól, húzódott mindenhol. Úgy volt mint amikor a gyerek járni tanul...na még egy kicsit feljebb nyújtani....na még egyszer csinálja meg....Addig csak ilyen védekező állásban, mellnél behajlított karral közlekedtem, semmit sem mertem megfogni annyira féltettem a karomat. Utána már mertem több mindent csinálni, otthon tornásztam, felemelt karral néztem aTV-t, stb. Fizettem a kezelésért. Itt a helyi homáregyesület szervez melleseknek tornát, ami klubtagságival ingyenes -hetente 2X.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (117)
    2006-10-18  21:12
  10. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 18. 21:12117.

    Köszi! Ennyivel már beljebb vagyunk.  

    Azt nem tudod, a személyautós utiköltségpapírt lebélyegezheti a gyógytornász? Mi Kovin lakunk, és limfödémás szakképzett gyógytornász Békécsabán van, szóval utazni kell. Én pedig gépkocsira vagyok jogosult, amit az intézet és az orvos pecsétel. Egyéb esetben.

    előzmény:
    inosence (115)
    2006-10-18  20:50
  11. 2006. október 18. 20:58116.

    Bocsi, 20-30 óra kezelést  akartam írni.

    Tőlem házi betegápolás témában is kérdezhettek.

    előzmény:
    inosence (115)
    2006-10-18  20:50
  12. 2006. október 18. 20:50115.

    Szép jó estét!

    A körzeti orvos írhatja fel a gyógytornászt. Minden körzeti orvosnak van gyógytornásza (városban nem is egy) akivel dolgoztat.

    Volt fekvőbeteg a családban nálunk azért tudom ezt. Aki fekvő beteg, vagy a mozgásában korlátozott ahhoz házhoz megy a gyógytornász. Alighanem 20 vagy 30 óra. Kérdeztem a gyógytornásztól, hogy hozzám is kijött volna-e műtét után, azt válaszolta hogy igen, csak ő nem specializálódott erre a melles tornára. Ezért elküldött volna szakemberhez.

    Szóval, akinek fekvőbeteg a hozzátartozója vagy idősebb és  nehezen mozog,  ahhoz lehet gyógytornászt házhoz kérni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (114)
    2006-10-18  20:40
  13. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 18. 20:40114.

    Hát ez a doboz, ez gyönyörű! Irígyellek a kézügyességedért!    

    Én még emlékszem, amikor az oviban átneveltek a balkezemről a szép kezemre   ennek köszönhetően ugyan mindkettővel tudok enni, fogni, pakolni, viszont mindkettővel BALOGSUTA VAGYOK! Szanaszét vágom, ütöm őket, kézügyességem innen nézve nulla, onnan nézve meg dejónekem, tudok ballal is enni.

    Szóval, Manyi, ügyes vagy nagyon!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (109)
    2006-10-18  15:32
  14. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 18. 20:33113.

    Köszi a cikkeket! Sajnos a doktornő a már lábon kialakult ödémáról írt, nem a megelőzésről, így ezt nem igazán tudom magamra értelmezni.

    Viszont az egyik másik cikk nagyon jó, http://origo.hu/daganatok/20050805agyogytornasz.html?pIdx= 2 ez. Itt találtam az emlőműtötteknek megelőzésről:

    Operált oldali végtagból vért venni, vérnyomást mérni, infúziót, illetve injekciót adni, a végtagot akupunktúrás, akupresszúrás kezelésben részesíteni, a végtagon vérbőséget előidéző kezelést alkalmazni (hagyományos masszázs, iszappakolás, elektroterápia) nem ajánlott. Óvakodni kell a terhelésektől, nehéz tárgy emelésétől, fizikai túlerőltetéstől Óvni kell a végtagot mindenfajta sérüléstől, amely fertőzés veszélyét rejti magában. Óvni kell a végtagot a nagy hőhatásoktól (szauna, gyógyfürdőzés, forró vizes mosás, napoztatás). Körültekintő manikűrözés, pedikűrözés javasolt. A szoros ruhadarabok viselését kerülni kell. A megerőltető sportágakat kerülni kell (tenisz, evezés, röplabda, kosárlabda, súlyemelés, aerobic stb.). A gyógytornász segítségével összeállított mozgásprogramot tudatosan, rendszeresen kell végezni. 

    No, erre kell vigyázni. Hála az égnek, ebbe az átlag házimunka és gyereknevelés belefér, még egy kis hobbi-erőlködés is. Egy kis kerti munka is, na nem az ásózás, az az emberé!  Kb. ezt mondta az érsebész is: megerőltető és nehéz (súlyos) ne legyen. Végképp megnyugodtam, és elárulom nektek, ma mosogattam, a könnyebbeket én, a vaslábost meghagytam a páromnak. Megegyeztünk, hogy ezentúl így lesz, a könnyű edény az enyém, a nehéz az övé. Végre nem éreztem tehetetlennek, koloncnak magam, olyan jól esett!   Nekem nagyon jó érzés, hogy élhetem a régi életem, néhány kivétellel, pl. nem én fogom költözésnél kivinni a nagyszekrényt az emberrel a kocsihoz, hanem erre fogadunk egy embert.

    A gyógytornász hoz milyen beutaló kell, melyik orvostól, nem tudod véletlenül? Ezt nem találtam a cikkben.

    És ha valaki megmondaná, hogy a THIOGAMMA nevű gyogyit melyik szakorvos írhatja ki eü. té. kötre,  hát, lekötelezne! Először kiírta általánosra az onkológián a belgyógyász, azt mondta a gyógyszerész, hogy szakorvos kiírhatja olcsóbban, de hogy melyik, nem tudja. Egyik gyógyszertár sem tudja, amit megnéztünk. Elkezdtünk nyomozni. A háziorvos sem tudta, tippelt a Neurológiára. Ott hülyén néztek rám, elővették a gyógyszerkönyvet, tippeltek a reumára. Ott szintén nagyon megnézték a párom, elő a gyógyszerkönyvvel, tipp az idegsebészet. Ott még mindig nemnem. Eddigre elfáradtunk.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (107)
    2006-10-18  09:28
  15. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 18. 19:56112.

    Sziasztok, jó estét!

    Nekem most lett ide időm, mert ma kemon voltam.

    Mi vettünk egy gurulós bevásárlóizét, amit húzni kell, majd avval járok boltba. Ablakot nem pucolok, azt is utálom. Azt majd szépen megkérem az uram, vagy a nagylányom, mint eddig is!  

    előzmény:
    inosence (106)
    2006-10-18  08:04
  16. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 18. 18:29111.
    Szia!
    Szerintem igen. Én leszoktam festeni a szalvétától függő színnel. Legtöbbször vanília alapozóval. Most próbáltam először a fát lepácolni. Nagyon klassz, de arra nem szabad a szalvétát rakni. De a doboz többi részét alapozhatod páccal .

    manyi
    előzmény:
    inosence (110)
    2006-10-18  18:21
  17. 2006. október 18. 18:21110.

     

    Sziasztok!

    Nagyon kreatív asszony vagy Manyi. Szép dolgokat csinálsz!

     Most értünk haza. Többek között fogdokinál is voltunk, kicseréltettem egy amalgám tömést fehérre.

    Szedtem egy parkban gesztenyét. Szeretnék csinálni belőle  kopogtató koszorút az ajtóra. A maradékból egy kislánnyal holnap állatkertet csinálunk. Vettem a kreatív boltban a szalvétázáshoz egy kis dobozkát, szalvétát, ragasztót- karácsonyra szeretném megcsinálni.

    Manyi szerinted le kell alapozni a dobozt a ragasztás elött?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (109)
    2006-10-18  15:32
  18. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 18. 15:32109.
    Sziasztok!

    Látom,hogy ma mindenki elfoglalt. Én is csinálom az ajándék tárgyakat.
    Jelenleg száradnak. Közben szól a komolyzene Liszt: valami zongora darabja (sajnos cimét nem tudom, pedig ismerős) Hát így gyönyörű élni.
    Mellékelek egy fényképet, hogy mit csinálok.
    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 18. 12:16108.
    Szia!

    A masszásról nem írtam: Szóval a reumás, thai (jól írtam?), szeretet masszás, meg a többi hétköznapiakról van szó.
    Mert nagyon sok a kókler, csak ahogy Te is írod gyógymasszőr csinálhatja. Sajnos van olyan masszőr aki elvállal ilyen masszírozást mikor erre speciális vizsgája nincs.
    Erre kell figyelnünk. Különben az Amonea c. újság leközli a profi masszőrök nevét és elérhetőségét.

    Na ezt a témát jól kibeszéltük.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (105)
    2006-10-17  20:59
  20. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 18. 09:28107.






    http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/VI/2/072main.htm

    h ttp://egeszseg.origo.hu/cikk/0535/361006/nyirokodema_3.htm

    http://origo.hu/daganatok/20050805agyogytornasz.html?pIdx=2

    http://egeszseg.origo.hu/cikk/0535/361006/nyirokodema_2.htm


    Szia!

    A kérdésedre ezeket a cikkeket találtam hirtelen. Mivel itt jól fogalmazzák meg a feleletet., arra , hogy miért kell erre figyelni. Nekem a Daróczy professzor asszony - ennek a területnek állítólag a kis hazánk legnagyobb szakértője - azt szokta mondani, ha nem vigyázzunk magunkra akkor az ödéma növekedni, fog a méreganyag nem távozik a szervezetből az újabb daganat forrása. És amivel mindig riasztanak, hogy nagy a fertőzés veszély, gyulladás ami nagy lázzal jár és kialakulhat orbánc – és az tragédia.

    A barátném annak ellenére, hogy Ö egész nap hordja a harisnyát (azaz a kesztyűt, már háromszor jött ki rajta az orbánc) hál isten nem a súlyos változata. Nem jött a gennyes váladék. Tehát van alapja az ijesztgetésnek.

    Tudom én is a veszélyét, de az életet szerintem élni kell (okosan) és nem tele félelemmel, hogy jaj most mi lesz ha......

    Manyi

    Egyébként jó reggelt és legyen szép napunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (105)
    2006-10-17  20:59
  21. 2006. október 18. 08:04106.

    Sziasztok jó reggelt mindenkinek   !

    "Nehéz bevásárlótáskát ne a műtött oldalon cipeljed"- Ez nálam nem jött be eddig, hiába viszem a cuccot a másik kezemben, mert valamilyen kereszthatás folytán ilyenkor fáj a műtött oldalon is. El kell fogadnunk azt, hogy cipekedhetünk, de csak módjával!!

    Ablakpucolás másik kézzel - ugyanez a helyzet nálam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (105)
    2006-10-17  20:59
  22. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 17. 20:59105.

    Hát ebből amit a logika elfogad:

    Mosogatás: ne forró vízben! (ödéma fokozódása).
    -Nehéz bevásárlótáskát ne ezen az oldalon cipeljen. (statikus)
    -Ablakot ne az ödémás /műtéti oldali karjával pucoljon. (statikus)
    -Ha dohányzik, a cigarettát ne ebben a kezében fogja. (statikus)

    Nos, a többire a másik kezemmel is vigyázok, ezek általános dolgok. A kertben is mindenki figyel, hogy ne kaszabolja le magát, nem? Direkt kérdeztem, hogy kapálni szabad-e, azt mondták, ha jólesik, szabad. A sebekről: a műtött oldalunkon kevésbé kering a nyirok, kevésbé visz oda gyógyító anyagokat, az igaz. De mindnyájan fertőtlenítjük a sebeinket, ha lehet, azonnal. Ennyi. Kicsit túlzásnak tartom ezt a fokozott védelmet, legyen nálunk övtáskában bibipor, és fertőzés megelőzve.

    A masszázsról annyit, hogy létezik hivatalosan, nyirokdrenázs a neve, erre kiképzett hivatalos gyógymasszőr csinálhatja, szakorvosi instrukciók alapján, tehát legálisan létezik, akkor meg miért nem szabad?  

    Manyika, neked csak úgy mondták, vagy megmagyarázták, hogy miért nem szabad? Bárki betegtársat kérdek, felsorolja majdnem mindet, amit te is, de magyarázat nincs rá, hogy miért? Pedig jó lenne azt is hallani, hátha igaz. Csak magyarázat nélkül nem tudom elfogadni, míg az ellenpélda (érsebészet) megmagyarázta az álláspontját.

    Még valaki hozzá tud szólni? Jó lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (102)
    2006-10-17  20:08
  23. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 17. 20:38104.

    Hát én maradok a gyulaiaknál.

    Megmondom, miért. Senki nem tudta igazán megindokolni, hogy miért kell ennyire kímélni a kart, ma az érsebész érthetően és logikusan elmagyarázta, miért nem kell. Csak mondták itt-ott hogy neméspunktum!

    Dinamikus mozgás szabad, statikus mozgás nem szabad, ez azért jobb, mintha semmi sem szabad. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (102)
    2006-10-17  20:08
  24. 2006. október 17. 20:34103.
    Engem nyugodtam hívhat bárki két balkezesnek,  mert 2 naponta összetörök valamit. Ma egy műanyag tálcát ejetttem le, hétvégén a forró tepsit ejtettem le a husokkal, múlthéten egy kávéscsészét. Szóval a karom- kezem nem a régi, pedig híres voltam valamikor a kézügyességemről!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (102)
    2006-10-17  20:08
  25. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 17. 20:08102.

    Szia!
    Vagy esetleg a gyulai orvosok renitensek, de ez nekem jobban "kézre áll"!
    Ellen példa: Na nekem ezeket mondták
    1.Háztartás és munka
    Sérülések, túlterhelés, hideg, meleg kerülése.
    -Fokozott figyelem a kés használatánál (vágásveszély).
    -Varrásnál (szúrásveszély, gyűszű használata fontos).
    -Vasalásnál (égésveszély) Mosogatás: ne forró vízben! (ödéma fokozódása).
    -Sütés /főzésnél az edényeket mindig kesztyűvel fogja meg.
    -Ablakot ne az ödémás /műtéti oldali karjával pucoljon.
    -Nehéz bevásárlótáskát ne ezen az oldalon cipeljen.
    -Ha dohányzik, a cigarettát ne ebben a kezében fogja.
    -Órát, gyűrűt, karláncot ne hordjon ezen a karján.
    Háztartási munka közben is viseljen mindig kompressziós harisnyát. Erre húzza fel a gumikesztyűt (vízben való munka).

    2. Ruházkodás
    -Melltartó pántja nem vághat be: sem a vállon sem a mellkason. Hordjon ultrakönnyű protézist, és/vagy széles pántú melltartót. Régi melltartói pántját szélesítse meg.

    3. Test és szépségápolás
    Még fokozottabb tisztálkodás és még alaposabb bőrápolás szükséges mint eddig.
    -A körömágy bőrét és a köröm sarkait soha nem szabad vágni. Lehetőleg körmét ne vágja, hanem reszelje. Vigyázzon a köröm reszelésénél is (sérülésveszély-fertőzésveszély).
    -Soha ne használjon allergizáló, vagy ingerlő kozmetikumokat. Ne legyenek illatosítottak, és lehetőleg PH 5.5-ösek legyenek. A természetes alapanyagú termékeket részesítse előnyben.
    -Ne szaunázzon.
    -Ne feküdjön a tűző napon, takarja le ödéma veszélyeztetett, ödémás testrészét az árnyékban is.
    -Masszázs tilos az ödémás vagy veszélyeztetett testrészeken és az ahhoz közel eső testnegyedben, mert fokozza az ödéma termelődését.

    4. Fodrásznál
    -Érintett, veszélyeztetett vállát és karját óvja a melegbe hatástól, vegyi anyagoktól (búra, hajszárító, hullámvas).

    5. Kertben
    -Sérüléseket kerülje : olló, fűrész, kapa, ásó, szúrós bokrok,

    Hát ez az amikor az orvosok különböző véleményeket mondanak. Nekem is a gyulai orvosod a szimpi, ha a fenti felsorolást betartod akkor eláshatod magad.

    Manyi

    Melyiket válaszam????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (101)
    2006-10-17  19:38

Címlap

top