Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellműtötek hétköznapjai..

Torolt_felhasznalo_292942
Torolt_felhasznalo_292942
Létrehozva: 2006. október 5. 14:48
Mellműtétek hétköznapjai....


Szeretnék egy fórumot ahol a mindennapok gondjairól beszélgetnénk, egymásnak adnánk tanácsokat.

Miről is pl.

1. -milyen túsfürdöt , milyen besodort használsz, amit a műtött oldalon tudunk és szabad használnunk,
2. -szabad-e a hajunkat festeni, hiszen a kemo után kihullt és újra nőtt hajat kímélni kell, milyen festék jó,
3. -a műtött oldali karunkat, hogyan védjük, mivel nem szabad csak 1,5 kg emelni, nem szabad takarítani, nem szabad a napon lenni vele, ha ödémás fáslizni kell, milyen hatása van annak, ha ezt nem tartod be.
4. -az életmód váltásnál milyen nehézséged akad,
5. -dolgozzol-e vagy otthon vagy, mivel töltöd a napjaidat,
6. -a lelki mélypontokon mi segít át (hit, vallás, hobbi, stb)
7. -kire támaszkodol (család, barát, alapítvány)
8. -étkezési tanácsok egymásnak (szabad-e rákosbetegnek fogyókúrázni, vegások legyünk, vagy csak kismértékben változtassunk)
9. -ki milyen étrend kiegészítőt használ, hisz-e benne?
10. -betegtársakkal való kapcsolat formái (fórumok, találkozók, előadások , életmódtáborok stb.)


Szóval mi az ami könnyíti vagy nehezíti az életedet.

Tudom, hogy mindannyian járunk rendszeres kontrollokra, a fő kérdéseket megtudjuk beszélni (megtudjuk???) az onkológussal, de nagyon sok mindenre nincs idejük vagy nem akarnak tanácsot adni. Járunk természetgyógyászhoz, ödémás gyógymaszörhöz ki-ki mit igényel.
De szerintem szükség van az apró hétköznapi problémák megbeszélésére is. Ha gondoljátok akkor tartsuk életbe ezt a fórumot. Ne a rémtörténeteket meséljük el egymásnak hanem azokat a megoldásokat ami könnyít az életünket


Manyi

Nekem van egy honlapom, azért indítottam, hogy segítsek a betegtársaimnak egyféle utat bemutassak. Nézzétek meg és ismerjetek meg.

www. gportal.hu/manyi



"Szomorúan tudatjuk, hogy Manyi már nincs velünk, csendesen elaludt örökre.
De szeretnénk fenntartani a fórumát, a távollétében
megpróbáljuk helyettesíteni, hogy továbbra is jöhessenek ide tanácsért, bíztatásért azok, akiknek szükségük van rá.
Manyi fórumtársai"
  1. 2009. december 30. 18:055201.
    B U É K mindnyájatoknak és jó egészséget kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. december 25. 15:335200.

    Békés, boldog karácsonyt kívánok!

     

    Lányok!

     

    "Mi ad erőt az útra, a sorsod a kezedben!

    Feledd múltad és nézz a jövőbe!

    Hagyd égni, hogy elmúljon örökre

    Minden rossz, minden emlék mit átéltél,

    Hogy a sötétből a fénybe átlépjél."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. december 24. 14:255199.

    Áldott Karácsonyt kívánok mindannyiotoknak!

    "Jövőre veletek ugyanitt."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  4. 2009. december 24. 09:145198.

    Mindenkinek boldog karácsonyt kívánok!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. december 24. 08:135197.

    Lányok!!!

     

    MINDENKINEK BÉKÉS, BOLDOG ÉS ÁLDOTT KARÁCSONYT KÍVÁNOK!!!

     

    Éva

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. december 23. 22:145196.
    Meghitt, szeretetben gazdag Karácsonyt kívánok mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. december 23. 18:545195.
       Ne vedd magadra, akármi kivállthatja. Az én kislányom akkor lett pánikbeteg, amikor elkerült nagyvárosba egyetemre. Egyszerűen nehezen viselte a stresszt, rohanást, államnyelven való beszélést. Egy évig járt pszihológushoz, eleinte hetente, majd ritkábban , mire tökéletesen rendbe jött.
    előzmény:
    stilusjuli (5193)
    2009-12-23  09:10
  8. 2009. december 23. 12:195194.
    Juli, nem a te sarad! Az én gyönyörű, okos 22 éves lányom is pánikbeteg, és még mindig keresik a kiváltó élményt a pszichológussal. Nem te vagy a hibás! Ne okold magad, csak állj mellette sok türelemmel és megértéssel. Maximum ennyit tehetünk.
    előzmény:
    stilusjuli (5193)
    2009-12-23  09:10
  9. 2009. december 23. 09:105193.

    Boldog, békés karácsonyt mindnyájotoknak!

    Nagy az én bánatom. A drága dokim ( onkológus ) gyomorrákkal küzd. Szombaton tudtam meg. Már megműtötték. Olyan mintha elvesztettem volna a lábam alól a talajt. Nagyon jó barátságban vagyunk, mert régebb óta ismerem, mint ahogy beteg lettem. 

    Szeptember 15.-én egy régi volt fiúm, barátom ment el 48 évesen hasnyálmirigy rákkal. 

    A 18 éves kisfiam pánik beteg lett, magas vérnyomással. Az meg az én saram, mert a gyerek szorong miattam, pedig lassan 2 éve vége a kezeléseknek és látja, hogy jól vagyok. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. december 22. 16:315192.
    Békés, boldog Karácsonyt kívánok mindnyájatoknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. december 17. 00:415191.

    Szia!

    Sajnos, én is megtapasztaltam a foghúzás "örömeit" - nekem a sugárkezelés kezdete előtt egy héttel , október közepén húzták ki az egyik hátsó fogamat. A legjobbkor. Meg voltam szeppenve, mert sokáig sajgott utána... Vissza is mentem a fogorvoshoz, aki azzal nyugtatott, hogy a hátsó fogak kihúzása nagy műtét, ezért az is normális, ha akár két hónap múlva is érzékeny még... Nem kell tehát megijedned, ha esetleg úgy érzed, lassan gyógyul. Az én fogorvosom homeopata orvos is, és Belladonnát ajánlott a sebgyógyulás gyorsítására. Szedtem egy darabig, de nem tudom, végül gyorsította-e...  Türelmetlen voltam, a sugár miatt...

    Én még agykontrollos módszerekkel próbálkoztam, jó párszor elképzeltem, ahogy szépen gyógyul a seb a számban - nem tudom, enélkül meddig tartott volna, így kb három hétbe telt, mire úgy éreztem, jön rendbe.

    A zsályatea biztosan jó öblögetőszer!

    Nekem antibakteriális szájvizet ajánlott a fogorvos, öblögettem vele, de nekem nagyon nem ízlett... A zsályateának jobb íze van! 

    Mielőbbi gyógyulást kívánok!

     

    előzmény:
    garfield28 (5185)
    2009-12-15  09:04
  12. 2009. december 15. 20:045190.
        Most látom, elfelejtettem leírni, hogy nagyon örülök a  jó eredményeknek. Ennyi gyász után jó lenne csupa jó hírekkel kezdeni az új évet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. december 15. 19:585189.

       Zsálya teával öblögesd.Meg egy ideig a ropogós kenyérhéjat ne azon az oldalon rágjad!

     

     

       Micsoda véletlen, én is fogorvosnál voltam tegnap.  Lelkileg felkészültem, hogy foghúzást javasol, mert ezt a fogamat már többször bütykölték, de azt mondta,hogy még néhány évre megmenthető, koronát tesz rá.  Ha minden jól megy, szombaton egy szép új foggal gazdagabb leszek és jó néhány  euróval szegényebb.

     

        Holnap délután érkeznek a gyerekek az unokával! Nagyapó lehozta az allig 32 éves kisszánkót a padlásról , még egész jó állapotban van, sajnos hiányzik az egyik talpáról a vasalás. Most próbálok felkutatni valakit, aki megcsinálná, mielőtt a hó elolvad, na meg az unokát visszaviszik Budapestre.

         Nálunk tegnap este óta esik a hó, holnap már szépen lehet majd szánkózni. 

     

         Még egy jó hír: TEGNAP ÓTA SZABADSÁGON VAGYOK !!!

        Sajnos csak 2 hétig, azután kezdődnek a leltárok. szerencsére az idén mindhárom gyógyszertárban újjév előtt csinálom, lesz három napom kipihenni a fáradalmakat.

    előzmény:
    garfield28 (5185)
    2009-12-15  09:04
  14. 2009. december 15. 17:485188.
    Én dr Fodor János Tanár úrnál voltam ma, kár, hogy nem tudtam rólad, mert esetleg találkozhattunk volna a Kékgolyóban.
    előzmény:
    vorii (5187)
    2009-12-15  17:39
  15. 2009. december 15. 17:395187.

    Szió Lányok!

     

    Ma voltam kontrollon, minden oké!

     

    A dokinak én is vittem apróságot karácsonyra, de ő anélkül is nagyon rendes és törődő!!! (dr Sulyok főorvos - O.O.I.) Ma is küldtem hozzá valakit.

    Ágnest is ő műtötte. Hmm - apropó - vajon mi lehet szegény lánnyal??? Remélem, nem kerül nagyon maga alá!

    Annyira sajnáltam, hogy a topicban ilyen sokan veszítettetek el valakit a közelmúltban!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. december 15. 11:475186.
    MEGMARADOK!

    Röhejes, én, aki sosem foglalkoztam magammal, mert mindig meg voltam győződve az egészségemről, erre most abszolút betoji vagyok! Képzeljétek el, a műtött mellemen egyre másra jöttek elő a kis fekete akármik a bőrömön…. Be is voltam rezelve alaposan, megnézte a dokim a mai napon és szabályosan kiröhögött! Hála istennek! "Csak" szemölcsöket növesztek, amikor sosem szoktam, igaz, régen nem is volt "mütyürkém" sem! Illően megköszöntem a dokimnak és az aszisztensének a velem való törődést. De zavarban voltam… igaz a dokim is….szerencsére elfogadták a karácsonyi ajándékot…

    Szép az élet!!!!!!!!!!!!!!!!! Pistikém is elkísért, mert ő is rossztól tartott, és két fülig vigyorgó emberkét képzeljetek el ezek után!

     

    Na most már nyugodtan készülődhetek a karácsonyra én is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. december 15. 09:045185.

    Helló Lányok!

     

    Tegnap fogászaton voltam, letörött az egyik hátsó fogam, ki kellett húzni. Ez volt az első foghúzásom, nagyon féltem. Mondjatok valami jó kis praktikát, hogy hamar gyógyuljon.

     

    Puszi mindenkinek

     

    Garfi - Ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. december 13. 20:175184.

    Az jó, ha jó a hangulat!

     

    Egyébként akár "profi hastáncos" is válhat belőletek.

     

    Ezt hiányolom a lányomnál, nem nyit. Most legalább már gyógytornára eljár. De az is a munkahelyén van.

    De...... legalább már erre is rászánta magát.

    A fiamékkal (testvére+sógornője)jár színházba. Bérletük van.

    Most a szilveszter a téma, mindig nehezen szánja rá magát, de a jó testvér ide is viszi. Tavaly is nehezen indult el, nem voltak sokáig, de végülis jól érezték magukat.

    előzmény:
    ovics (5183)
    2009-12-13  08:59
  19. 2009. december 13. 08:595183.
    Igen,többen vagyunka tagság kb 20-25 fő,de ebből kb 10-14,aki rendszeresen jár.Viszont itt nem a betegség a központi téma,arról csak a bemutatkozásnál beszélünk.Bemelegitéssel kezdünk,majd tánc az oktatóval és a végén mindenki azt táncol,amit akar felszabadulva.A cél,hogy érezzük,bármi történt,mi mégis nők vagyunk.Szóval a nőiesség érzetét adta vissza ez a fajta tánc.Nem profi hastáncosok akarun k lenni.
    előzmény:
    marimama47 (5182)
    2009-12-11  13:23
  20. 2009. december 11. 13:235182.

    Az biztos, hogy egyedül nem megy.....

     

    Gratulálok a kitartásodhoz, ami a hastáncot illeti. Ott biztosan többen vagytok, s biztatjátok is egymást!

     

    Hajrá!

    előzmény:
    ovics (5181)
    2009-12-10  20:00
  21. 2009. december 10. 20:005181.

    Ne tudd meg mennyi mindennel fel vagyok szerelve.....................relax cd-k,torna dvd-k,jóga-thaichi dvd,lovaglógép,chigép,fekvőpad,szobakerékpár,masszázságy,ál ló masszirozó........hirtelen,amik itt vannak a szemem előtt

    Van olyan kazetta sorozatom,amiket az agykontrollon vettem,Gyógyulj a cime............még nem hallgattam meg,pedig immár minimum 10 éve vettem.Egyedül nem megy,egyedül nem megy......

     

    Viszont 5 éve járok keddenként 2 órás hastáncra

    előzmény:
    marimama47 (5180)
    2009-12-10  16:47
  22. 2009. december 10. 16:475180.

    Szép jó estét Mindenkinek!

     

    Ez nem "ugrálós" CD! Éppen ezért nem értem magamat, hogy miért nem szánok rá időt.

     

    Mütöttek is tornázhatnak rá. Ditrói Mária állította össze. Én az "alapprogramot" vettem meg.

     

    Remélem, ha hamarabb nem is, de az ÚJ ÉVBEN, tornázni fogok.

     Amikor dolgoztam, minden nap felmentünk a kis tornaterembe, Calanetic-ezni (nem biztos hogy jól írtam) Kilóban nem mutatkozott a torna, de sokkal jobb volt a tartásunk, vékonyabb a derekunk, sőt még a tokánk is kisebb lett.

    Lehet, hogy a társaság vitt előre!

     

    előzmény:
    adamati (5174)
    2009-12-07  14:58
  23. 2009. december 8. 08:325179.
    Nem végeztél véletlenül agykontroll tanfolyamot?Ott tanultunk ilyesmit.
    előzmény:
    prisca56 (5178)
    2009-12-07  16:34
  24. 2009. december 7. 16:345178.

          Nem volt könnyű, eleinte nem sikerült, pedig akkor már a cukrom sem volt rendben. a mérleg mutatója meg egyre többett mutatott. Nagyon elkeseredtem, majd jól végiggondoltam mindent. Fogtem egy papírt és leírtam mi minden bajom lehet még, ha nem kezdek el fogyni. a másik felére felírtam, mi szép érhet ha lefogyok. Egyértelmű volt mit kell tennem.

     Akkor egy másik lapon leírtam mi az amit rosszúl csinálok, jobboldalra meg mit kellene helyette csinálnom. Hosszú volt a sor mindkét oldalon. Végignéztem és kiválasztottam azt, amit szerintem legkönnyebben be tudok tartani. Akkor nagyon vigyáztam, hogy azt keményen betartsam. mikor úgy éreztem, hogy azzal már nem lesz gond, kikerestem valami mást a listáról ami a legkönnyebbnek tünt és igyekeztem azt is betartani. A lényeg, hogy nem kezdtem egyik napról a másikra új életet, azt már sokszor próbáltam és nem ment. Így lépésről-lépésre egésszen elviselhető. No nem megy azért olyan símán, van amikor mátr levágom a friss fehér kenyér végét, de azután megkérdezem magamtól, hogy megéri ez nekem? Végül két falatnyit megtartok, a többit a férjem tányérjára teszem.

     

       A tornához nekem is vannak lemezeim, de rájöttem, jobb ha kevésbé szakszerűen, de azt csinálom ami tetszik. Ugrabugrálás kizárva, az én súlyommal nem ajánlott, de amúgy ami éppen eszembe jut, csak éppen arra vigyázok, hogy mindenféle gyekorlat legyen benne, mint iskoláskorunkban, mikor bemelegítetünk a tornaóra elején.  Így valahogy semmit sem érzek kényszernek, én választom mit csinálok, mit nem , mit eszek stb.

         Nekem ez bejött, mert nincs az az érzésem, hogy ezt muszály  csinálnom, és ha néha bekapok valamit ami mnem épen diétás, nem idegesít a gondolat, hogy megszegtem az előírást. 

        A regényírást mára befejezem, dolgom van.

     

     

       Mindenkinek köszönöm a jókívánságait.

    előzmény:
    adamati (5173)
    2009-12-07  14:55
  25. 2009. december 7. 16:185177.

    Pár éve mi is csináltuk a szétválasztós kajálást szigorúan,kb 1 évig.17 kiló ment le rólam.Hamar megszoktam a könnyű étkezést,a kenyeret elhagytam,édességet elhagytam.De mióta szteroidot adtak.......................tehetek bármit

     

     

    előzmény:
    ompoly (5176)
    2009-12-07  15:52
  26. 2009. december 7. 15:525176.

    Végre örömhírek! Prisca, Adamati, gratulálok! (Én is szívesen lennék már nagymama, de nálunk ez a dolog még igencsak várat magára...)

     

    Fogyókúra-témában saját jó tapasztalataim alapján nagyon tudom ajánlani a következőt: reggelire nagy adag gyümölcs és gyümölcslé, délig csak gyümölcs (banán is lehet, az laktat), ebédre saláta és hozzá vagy fehérje (hús, hal, tojás), vagy szénhidrát (krumpli, rizs), vacsorára pedig lehetőleg ugyanaz, mint ami az ebéd volt. És egész nap nagyon sok folyadék, tea, víz, gyümölcslé.

    Már önmagában az, ha fehérjét és szénhidrátot nem eszünk egyszerre, áldásos hatású.

    Lehet persze komolyabban is csinálni, a 90 napos fogyókúraként ismert "szétválasztásos" diéta szerint. Én ezt 3 évvel ezelőtt megcsináltam, pont annyit fogytam vele, amennyit akartam (4 kilót), és nem volt nehéz betartani.  Volt olyan nap, amikor kötelező volt pizzát enni, meg csokit! (És: nem esett jól!!!)

    előzmény:
    prisca56 (5168)
    2009-12-06  21:16
  27. 2009. december 7. 15:015175.

    gratulálok a fiataloknak és a kisunokákhoz is! Nagy öröm!

     

    Nálunk is jön a baba, kislányomnak kb.2 hónapja van hátra... már nagyon várjuk az első unokát a családunkban.

    előzmény:
    prisca56 (5168)
    2009-12-06  21:16
  28. 2009. december 7. 14:585174.

    milyen torna CD-t vettél Marika?

    hátha nagyobb kedvet érzek akkor az ugrándozáshoz :)

     

    HÖS vagyok, mert ma kaptam meg a h1n1 szurit. a házim a régit is be akarta adni, mondtam neki elég egy is most, majd két hét múlva jöhet a hagyományos is. Látjátok így mulatok én!

    előzmény:
    marimama47 (5170)
    2009-12-07  14:47
  29. 2009. december 7. 14:555173.

    Magdi!
    el szeretném lesni tőled ezt a módszert, mert jelenleg a friss trauma miatt sűrűn nyitogatom a hűtő ajtaját...

    a torna.... hát ahhoz is elhatározás kell.... milyen gyakorlatokat végzel?

     

    nagy akaraterő kell a módszeredhez!

    előzmény:
    prisca56 (5168)
    2009-12-06  21:16
  30. 2009. december 7. 14:515172.

    Klasszak vagytok lányok!

    Bár nekem nem szükséges implantátum, de biztos nem feküdnék önként és dalolva a kés alá...

    Gratulálok nektek!

    előzmény:
    ovics (5169)
    2009-12-07  07:16
  31. 2009. december 7. 14:495171.
    Gratulálok! Minden jót kívánok a fiataloknak, s természetesen Neked, Nektek is!
    előzmény:
    prisca56 (5168)
    2009-12-06  21:16
  32. 2009. december 7. 14:475170.

    Csak gratulálni tudok az életmódváltásodhoz!

     

    Rám is rám férne, de egyenlőre csak annyit igyekszem betartani, hogy este 6 után ne egyek. Ezt még könnyen be is tartom, mert, ha később eszem, vacakol a gyomrom.

     

    A tornához megvettem egy CD-t, a rendszerességtől még messze vagyok. A fiu-unokám mondja mindig, hogy csináld mama! Biztosan jó lesz!

     

    Biztosan jó lenne, csak az akarat hiányzik még!

    előzmény:
    prisca56 (5168)
    2009-12-06  21:16
  33. 2009. december 7. 07:165169.

    Nekem is igy csinálták meg a rekonstrukciót.......hátizomlebenyt hoztak előre,mert kevés volt a hely az inplantnak.Mivel a másik mellem nagy volt annak ellenére,hogy lekisebbitették és felvarrták,ezt a megoldást kellett választani.Fogyni azért kell,hogy kevesebb legyen a zsir és jobban össze lehessen varrni a sebet.

    Nekem elöször a hasból gondolta a doki,kaptam időpontot is.Közben tejszinhabot tejszinhabbal zabáltam,hogy minél többet ki tudjanak venni a hasamból.A mütét napján a sebész  este  be akart rajzolni (csak este tudott bejönni,mert konferencián volt ),addigra elő voltam készitve-beöntés,nyugtató,borotválás-mire a fejéhez kapott és hazaküldött,hogy fogyjak,igy nem lehet megcsinálni. 10 kilót kellett leadnom.

     

    Azóta a másik mellembe is rakattam idén inplantot,hogy mindkettő egyformán cövekeljen .

    előzmény:
    Hédyke (5166)
    2009-12-06  19:58
  34. 2009. december 6. 21:165168.

       Valóban régen jártál felénk.

       Örülök, hogy jól vagy. Az újjabb műtétről ráérsz tavaszra gondolkodni, mire a külső protézist is megszokod. Majd akkor eldöntöd, hogy mit akarsz.  Ennyi komplikáció után, nem csoda, hogy nem kívánkozol újra kés alá.

       Nekünk komolyan fogyózni nem szabad, csak finoman, dekánként, mert a fogyókúra gyemgíti az immunrendszert. 

       Elég néhány kis változtatás az étrendben és az életvitelben és sok türelem, meglesz az eredménye meglátod. 

       Februárban kezdtem el a fogyókúrám, ha egyáltalán annak nevezhető, most 5 kilóval mutat kevesebbett a mérleg. Centiméterekben sokkal mutatósabb az eredmény, leesik rólam a tavalyi nadrág. Lemondtam a fehér kenyérről, valami biokenyeret veszek és abból is csak félcentis szeletet vágok egy étkezéshez. Ha nagyon megkívánok valami csemegét, néhány szem aszalt gyümölcsöt majszolok el, vagy pár szem diót, mogyorót vagy mandulát. Ha nagyon elkap a csoki utáni vágy, bekapok egy-két kocka keserű csokit. Egyszer egy dietetikus azt mondta, semmire se gondoljak úgy , hogy az nekem tilos, mert akkor nem birom betartani a diétát, előbb-utóbb jól bezabálok valamiből. Ha valamit megkívánok, kóstoljak bele, de csak egy kis mennyiséget és akkor rájövök, hogy nem is annyira fontos az nekem.  Reggel 15-20 percet tornázom, estefelé amikor csak tehetem sétálok egy órát, sajnos ezt nincs módomban rendszeresen megtenni. Ebédnél, meg igyekszem fele annyit szedni a tányéromra mint régebben.  Sok sikert a fogyáshoz!

     

        Nálunk én voltam a Mikulás, a páromat megleptem egy nagy doboz konyakosmeggyel, az a kedvenc "szívgyógyszere", szerinte a csoki+konyak kombináció jót tesz a szívnek.  Mivel valóban gyógyszer módra eszegeti , egy-két szemet naponta, ünnepekkkor mindig ezt kap tőlem. A gyerekek most nem tudtak hazajönni, majd Karácsonykor jönnek egy hétre. De azért valami szép ajándékot kaptam innen is, onnan is megsúgták, hogy tavaszra többszörös nagyi leszek.Két kis unokát is kapok, allig egy hónap külömbséggel. Kell ennél több?

        

    előzmény:
    Hédyke (5166)
    2009-12-06  19:58
  35. 2009. december 6. 20:235167.

            Örülök, hogy nincs komolyabb baja a lányodnak. Nem mintha a meglévőket lebecsülném, de azok hál'istennek megfelelő terápiával jól kezelhetők.

            Most már csak egy jó orvos és rendszeres ellenőrzés!

    előzmény:
    marimama47 (5165)
    2009-12-06  17:35
  36. 2009. december 6. 19:585166.

    Sziasztok!

     

    Elöször is a családoknak őszinte részvétem.  Tudom mit éreztek, hiszen imádott nagyikámat egy éve temettük és még mindig nem tudom elfogadni azt, hogy nincs!

     

     

    Szóval azt is tudom, hogy nagyon régen jártam felétek, de nekem aztán kijutott rendesen mindenből. Röviden: Műtét után belázasodtam, elkezdett nagyon  szivárodni a savó, a vége az lett, hogy kiszedték az implantátumot.Most mondhatom  azt, hogy jol vagyok, mert már a seb is begyógyult, és megkaptam a protézist is. Nagyon furcs a melltartó is. Nem istudom  hogyan fogom megszokni. Én ugy látom, hogy nagyobb mint a másik  de állítólag ez csak optikai csalódás. Orvosom azt mondta tavaszal megioperál megint és most a hátamból forditaná be az izmot. Kaptam tájékoztatót is! Elolvastam, megrágtam és nem vagyok benne biztos, hogy én ezt még egyszer végig akarom csinálni.Most igy gondolom lehet később meghváltozik a véleményem nem tudom. Ja és fogynom kéne csak azt nem tudom hogyan.???Orvos mondta. Sajnos a 4-hónap semmitevés és fekvés miatt rendesen rám rakodtak a kilók.

    Azért van valami jó is, nincs szükségem semien kezelésre, csak szoros ellenőrzésre, ami azt jelenti, hogy 3-havonta megyek mindenféle viszgálatokra.

     

    Remélem a Mikulás mindenkinél járt!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. december 6. 17:355165.

    Szép estét Mindenkinek!

     

    Szerdán voltunk Debrecenben, mert kész lett a lányom lelete. A prof. most mondta meg, hogy az, amit ő nem zárt ki - az agyalapi mirigy rosszindulatú elváltozása - hál' Istennek kizárható, a lelet alapján.

     

    Amúgy a hormon és a pajzsmirigy esetében is alulmükődést mutatnak az eredmények. A pajzsmirigyre vonatkozóan negyedévenkénti labort javasolt. Most keresünk orvost, akihez rendszeresen fog járni, úgy néz ki, hogy lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2009. december 5. 10:355164.

    Köszönöm!

    Tényleg elképesztő, hogy innen a fórumról mennyien veszítettük el egy szerettünket mostanában... Sokunkat ért gyász, fájdalom, szomorúság... nagy erőpróba ez, hiszen amúgy a gyógyulásra kellene koncentrálni...

     

     

    előzmény:
    vorii (5163)
    2009-12-03  23:35
  39. 2009. december 3. 23:355163.

    Ompoly, most olvastam tovább... Neked is részvétem!!!

     

    Tényleg szinte hihetetlen, ilyen rövid idő alatt ennyi szomorú hír.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. december 3. 23:305162.

    Jajjjj, Lányok! Mire jöttem...?

     

    Zsuzsám, Ágnesem, őszinte részvétem nektek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. december 3. 19:535161.

    Köszönöm szépen.

     

    előzmény:
    inosence (5157)
    2009-12-03  10:53
  42. 2009. december 3. 19:055160.
    Fogadjátok őszinte részvétemet!
    előzmény:
    Mirabo (5149)
    2009-12-02  17:54
  43. 2009. december 3. 16:285159.

      Egy napig nem voltam és ennyi gyászhír összejött.

     

     Részvétem minannyiotoknak.                                                                    

     

      Ez az elmúlt néhány nap időjárása nagyon megviselt mindenkit, időseket és betegeket főleg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. december 3. 14:165158.

    Lányok együttérzek veletek, részvétem mindazoknak akik elveszítettek mostanában rokont, családtagot, ismerőst.

     

    Volt részem nekem is benne, szeptemberben apukám ment el, most november végén egy ismerősöm, aki sajnos a topiktémában érintett volt...

     

    Nehéz ilyenkor az ittmaradottaknak, később tán könnyebb lehet, ha az idő megnyugvást hoz.

     

    Puszi mindenkinek.

     

    Garfi - Ildi

    előzmény:
    Mirabo (5149)
    2009-12-02  17:54
  45. 2009. december 3. 10:535157.
    Fogadd őszinte részvétemet.
    előzmény:
    ompoly (5154)
    2009-12-02  18:06
  46. 2009. december 2. 19:525156.
    Lányok..................nem is tudom mit mondjak.............részvétem.Nekem sajnos már egyik szülőm sem él,anyosómék is elmentek,"árva" lettem.Hiányoznak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. december 2. 19:195155.

    JAJ! Szegény Apukád... elment. :( Sajnálom őt és a családodat!
    Elvesztettétek őt. Holnap nagyon sokat gondolunk rád....

    Nyugodjon békében!

    előzmény:
    ompoly (5154)
    2009-12-02  18:06
  48. 2009. december 2. 18:065154.

    Kedves Mirabo, Te is fogadd részvétemet!

     

    És ... mi is temetünk holnap. Az Apukámat.

     

    Azt mondják, a november-december-január ilyen: ilyenkor mennek el a legtöbben...

     

    Nyugodjanak békében!

    előzmény:
    Mirabo (5149)
    2009-12-02  17:54
  49. 2009. december 2. 18:045153.
    Ágnes együttérzek veled!
    előzmény:
    Mirabo (5149)
    2009-12-02  17:54
  50. 2009. december 2. 18:025152.
    Sajnálom, hogy elvesztetted apukádat! Részvétem!
    Válsz is, és náthás is. Ezek után csak jobb dolgok jöhetnek.
    előzmény:
    inosence (5148)
    2009-12-02  17:30
  51. 2009. december 2. 18:005151.
    Részvétem a családooknak!
    előzmény:
    Mirabo (5149)
    2009-12-02  17:54
  52. 2009. december 2. 17:555150.

    Fogadd őszinte együttérzésemet!!!!!

     

    előzmény:
    inosence (5148)
    2009-12-02  17:30
  53. 2009. december 2. 17:545149.
    Részvétem, Zsuzsa. Nekem ma délelőtt ment el szegény anyukám. Nyugodjon békében.
    előzmény:
    inosence (5148)
    2009-12-02  17:30
  54. 2009. december 2. 17:305148.

    Lányok, még tartom magam. Meghalt az apukám. Tegnap temettük.

    Elötte csütörtökön voltam "válni". Elkaptam a náthát,  igaz abból meg lehet gyógyulni. Remélem ezután valami jó dolog is történik velem. (Mondjuk jól jönne a lottó ötös, vagy 50%, vagy valami nagyobb nyeremény, vagy egy kis nyugalom.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  55. 2009. december 2. 17:245147.

    Teljesen igaza van a pszichiáterednek, tetszik nekem ez a cseresznyemag és oroszlán metafora! Persze, jogos, hogy kemény kezelést kelljen kapnunk, és igazából örülnünk kell, hogy léteznek ilyen gyógyszerek, és van esélyünk a gyógyulásra! És milyen jó, hogy pár év után elmúlnak a mellékhatások! Lehetne ennél sokkal rosszabb is a helyzet!

    Csak most ugye tűrni kell, és ezek a gyógyszerek, a kedves mellékhatásaikkal alaposan belemásznak az ember lánya életébe, hiszen mindezzel meg kell tanulni együtt élni. Én most tanulom.

    Gondolom, amikor abbahagytad a Zitazoniumot, egy másik bogyót kaptál helyette, ugye?

    A Zoladex-szel pechem van - még olyan "fiatal" volt a szervezetem, hogy szükség volt az injekcióra, a doki nem merte a természetre bízni a menopauzát.... A hasbaszuri igazán nagyon kellemetlen, de azért ki lehet bírni, és ki is bírom.

    Ez az egész történet arról szól, nem? Ha az ember elhatározza, hogy kibírja, végigcsinálja, mert meg akar gyógyulni, akkor megy is a dolog. Nem könnyen persze, de megy.  Erről szól ez a Fórum is. És olyan jó, hogy sok biztatást kapok Tőletek, köszönöm!!!!!!

    előzmény:
    inosence (5146)
    2009-12-02  16:42
  56. 2009. december 2. 16:425146.

    Szia!

     

    A Zitazonium csinálja a depit. Nálam 1 egész oldal megtelt a mellékhatásaival. Abba hagytam, mert fél év után  a szagokat sem bírtam elviselni, kimenni az utcára sem tudtam. Az injekcio a Zoladex pedig kilmaxot csinál ultra gyors idő alatt, az összes jóékony hatásával együtt. Erre Remifemin plusszot szabad nekünk szedni.Tudom hogy mindez maga a pokol, de tarts ki. Pszihiáterem mondta hogy a rák gyógyszerek nagyon drasztikusak, olyan durvák a mellékhatásaik is, mert "nem lehet cseresznyemaggal oroszlánra lövöldözni."

    Jobbulást kívánok, sok kitartást!

    A tünetek átmenetiek, a 3-4 éves kezelés után megszűnnek.

    előzmény:
    ompoly (5129)
    2009-11-29  09:43
  57. 2009. november 30. 22:515145.

    Én ma a 70. szem Zitazóniumot vettem be, még az elején tartok... És mellé kapok még 4 hetente Zoladex szurit is a hasamba, sajnos. Azt tapasztalom, hogy az injekciótól számított 3. héten kezd előjönni a depresszió, hol jobban, hol kevésbé. Aztán elmúlik. Az onkológusnak panaszkodtam már erről, azt mondta, ó, majd ha azt tapasztalom, hogy reggel elmegy a család, nekem nincs kedvem felkelni, és este megjönnek, és nekem még mindig nincs kedvem felkelni, na, majd akkor megbeszéljük, milyen gyógyszert szedjek depresszió ellen... (Imádom a doktor bácsit egyébként!!!)

    Nagyon nehezen nyelek le bármilyen tablettát (a Zitazóniummal is kínlódom egyébként, pedig nem is nagy...) - ezért is szeretném elkerülni, hogy bármit szedni kelljen... Bár lehet, hogy végül az én esetemben is ez lesz a megoldás.

     

    előzmény:
    ovics (5142)
    2009-11-30  15:12
  58. 2009. november 30. 22:365144.

    Így van!

    Csak néha nehéz... Ilyenkor esik jól a biztatás, különösen, ha hiteles, mert sorstársaktól jön!

    előzmény:
    marimama47 (5143)
    2009-11-30  19:02
  59. 2009. november 30. 19:025143.

    .....folytatom a gondolatot, S HA KELL HAJUNKNÁL FOGVA HUZZUK KI MAGUNKAT!!!!!

     

     

    Minden jót kívánok Nektek!

    előzmény:
    ompoly (5138)
    2009-11-30  10:40
  60. 2009. november 30. 15:125142.
    Zitazóniumot szedtem 5 évig,de mellette hangulatjavitót és szorongásoldót is. Zoloft,Rivotril).Sok sorstárstól hallottam,hogy szenek hasonló bogyókat depi ellen.
    előzmény:
    ompoly (5129)
    2009-11-29  09:43
  61. 2009. november 30. 14:325141.

    ... és hozzá:

    előzmény:
    vorii (5139)
    2009-11-30  14:23
  62. 2009. november 30. 14:325140.

    ... és hozzá:

    előzmény:
    vorii (5139)
    2009-11-30  14:23
  63. 2009. november 30. 14:235139.

    Szió Lányok!

     

    Sajna még nem vagyok kevésbé magam alatt ... most csak azért jöttem, hogy mindannyiótoknak szép adventi készülődést kívánjak!

     

    Pusszantás: É.

     

    + ... dec. 15-én megyek kontrollra, remélem, nem lesz semmi "mondanivalója" a dokibácsimnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2009. november 30. 10:405138.

    Kedves Mirabo, Prisca, Adamati!

    Köszönöm, hogy velem örültök!!!!! És köszönöm a biztatást, amit Tőletek kaptam. Igazatok van: egyszerűen csak elfogyott a szufla, amikor átszakítottam a célszalagot! És vasárnapra már sokkal jobban voltam, ma pedig már azt is észreveszem, hogy süt a nap. El is megyek kicsit sétálni.  És csokit is fogok enni... Pénteken kell mennem az onkológushoz, kikérem majd a véleményét.

    Sajnos, nagyon sok minden összejött, de úgy érzem, ki tudok kecmeregni a gödörből. Ugye, így van: minden gödör arra való, hogy kimásszunk belőle!

     

     

    előzmény:
    Mirabo (5130)
    2009-11-29  18:07
  65. 2009. november 29. 21:335137.

    Én egyszerűbben jövök be ide közétek!
    A hozzászólások alján lévő könyvjelzőre rákattanok és automatikusan egy csoportba szedi a fórumot a többi általam látogatottal. A kedvenceimbe ezt a csoportot teszem be és kész, mert egyből bejön, ha rákattanok! 

    nem fog ki rajtam az NLC, csak egyszer ahéten az egyik napon nem is én voltam, mert teljesen más topicos társ neve szerepelt, akármennyire is beirtam "adamati" és a jelszavamat a beléptetőbe... tehát nem ért a nevem sem!

    előzmény:
    prisca56 (5131)
    2009-11-29  18:30
  66. 2009. november 29. 21:275136.

    Szia és gratulálok!

    Persze hogy leeresztettél, mint a lufi, mert eddig tartott a szuflád!

    Próbáld végiggondolni az elmúlt pokoli fél évedet, és megérted miért van ez a kipurcanásod!!!!!

    Most az a dolgod, hogy ismét megerősödj! Összeszeded magad, és nem leszel depis, élvezni fogod az életet!

    előzmény:
    ompoly (5129)
    2009-11-29  09:43
  67. 2009. november 29. 19:285135.

    SZÉP ESTÉT! MÉG SZEBB JÖVŐ HETET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

     

    Az oltásokból a H1N1-s  a karomat egy kicsit "megduzzasztotta", fájt, ha ráfeküdtem, de túl vagyok rajta.

     

    Remélem más mellékhatás nem lesz, s nem kapom el a vírust.

    Sajnos egy 66 éves nyh-i asszony is meghalt.

     

    De.......... fel a fejjel, s bizakodjunk!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. Torolt_felhasznalo_182894
    Torolt_felhasznalo_182894
    2009. november 29. 19:155134.
    miért törli ki mindig?:(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  69. 2009. november 29. 19:125133.

          Már az új bekezdésekkel is baj van?

     

     

         

     

     

         Remélem így három sorköz kihagyással működni fog!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2009. november 29. 19:065132.

           Mindannyian veled  örülünk!                                                          

     

            A hirtelen rád törő depressziótól ne ijedj meg. Elmúlik magától. Képzeld el a terápiát úgy, mint egy futóversenyt: a cél közelében már az utolsó erőddel futsz és utána már nem marad jártányi erőd sem. Szerintem mindannyian megküzdöttünk ezzel. Adj egy kis időt magadnak, hogy újra feltöltődj. Ha más problémád nincs, a családod és barátaid segítségével hamar rendbe jössz szakember és bogyók nélkül is.                       Mikor a terápiám vége felé közeledtem, én is nagyon depressziós voltam. Mikorra befejeztem a terápiát éppen kitavaszodott és én az udvarban lődörögtem, élveztem a napsütést meg a két centis új hajamat és lassan rendbe jöttem. Utána még  többször úgy éreztem nem megy tovább, egyszer már szakemberhez akartam fordulni, de akkor megtaláltam a testreszabott terápiámat. Kimenni a lakásból és a friss levegőn csavarogni, akár esik, akár fúj, de persze legjobb ha süt a nap. Rájöttem, hogy a depresszió hullámok akkor kapnak el , mikor valamitől kimerült vagyok, egy-két hetes őrültekháza a munkahelyen, egy ronda megfázás, vagy csak valami itthoni probléma. Ilyenkor itt hagyok csapot-papot, pókhálót, koszos ablakot meg vasalatlan ruhát és kimegyek az utcára. Szép dolgokra gondolok a gyermekkoromból, vegy későbbröl , és ha valaki ismerős leszólít, megállok vele beszélgetni akármiről.

              

    előzmény:
    ompoly (5129)
    2009-11-29  09:43
  71. 2009. november 29. 18:305131.

       Sajnos én is ezen bosszankodom, de most már egész rutinosan csinálom: 

                    -tovább a profilomba

                    -kedvenc topic

                    - mellműtöttek

     

       Szeintem ez a nlc idei karácsonyi ajándéka. Idáig minden évben meglepett bennünket valami újjítással, amin bosszankodhattunk.

    előzmény:
    ovics (5128)
    2009-11-27  17:57
  72. 2009. november 29. 18:075130.

    Szia! Nagyon örülök, hogy túl vagy rajta, és most már csak jobb dolgok jönnek. :)

    Ami a depressziót illeti, én most "adtam meg magam ", a negyedik év végén, de nem elsősorban a betegségem miatt, hanem sok más dolog jött össze. Viszont én másféle gyógyszert szedek, úgyhogy lehetséges, hogy ez a te gyógyszered mellékhatása.

    Azt hiszem, volt a társaságból másnak is hasonló problémája, biztos elmondják majd.

    Ha az orvosod nem javaolsja, hogy gyógyszert szedj rá, vagy kérd ki egy másik orvos véleményét, vagy próbálkozz gyógynövényes dolgokkal, mag csokoládéval. Remélem, csak átmeneti hangulatingadozásról van szó, mint a klimaxnál szokott. :)

    előzmény:
    ompoly (5129)
    2009-11-29  09:43
  73. 2009. november 29. 09:435129.

    Sziasztok!

    Hátha lesz, aki velem örül: pénteken letudtam a huszonötödik sugarat, kibírtam, túléltem, mindent rendben talált a doki bácsi.

    Eufórikus örömben úszva jöttem el a kórházból - másnapra viszont valami soha nem tapasztalt depresszió tört ki rajtam.

    Mit gondoltok: lehet ez a Zitazonium+Zoladex mellékhatása? Szeptember óta kapom ezeket. Már egy ideje figyelem magam, nem szoktam én ilyen búvalbélelt lenni, de az onkológus azt mondta, egyelőre nem kell szedni rá semmit. De a tegnapi szörnyű hangulatom kétségbe ejtett. Igaz, melegfront is volt...

    Volt ilyen valamelyikőtökkel: addig tartott az ereje, amíg muszáj volt? Aztán "leeresztett"?

    Segítenek a hangulatjavító/antidepresszáns bogyók? 

    Csak én nagyon gyógyszerellenes vagyok, nehezen nyelem le a tablettákat, ha lehet, még a fejfájásra se veszek be semmit, inkább relaxálok. De ez most nem megy. 

    Pedig tényleg annyira igyekszem pozitívan hozzáállni ehhez az egészhez, a dolgok jó oldalát nézni, bizakodni, a gyógyulásra koncentrálni stb. Csak közben kivonódik belőlem az ösztrogén. 

    A H1N1 oltást én még október elején beadattam, azért siettem vele - az onkológus tanácsára -, hogy a sugárterápia kezdetéig védett legyek. Két napig kicsit rossz volt a közérzetem, más mellékhatást nem tapasztaltam. A másik oltással várnom kellett a sugárkezelés végéig,de amikor az onkológus megengedi, be fogom adatni azt is. Régebben soha nem oltattam be magam influenza ellen, de most nem kéne belázasodni.

     

    előzmény:
    ovics (5128)
    2009-11-27  17:57
  74. 2009. november 27. 17:575128.

    Én már a H1N1 terén 1,5 hetes vagyok,a szezonálisban meg 4 hetes.Egyiktől sem volt semmi bajom.

     

    Nektek is hülyül az nc?Új belépés van és hiába teszem a kedvencek közé off a topikot,mindig a főoldal jön be és keresgélhetek a kedvenceim között online állapotban.Azt hiszem,ha mindenkinél igy van ,hamarosan lecsökken az nc forgalma.

    előzmény:
    marimama47 (5127)
    2009-11-24  20:02
  75. 2009. november 24. 20:025127.

    Halihó!

     

    Én ma kaptam meg mind a két oltást.

    Remélem, "túlélem"'!!!

    előzmény:
    Mirabo (5126)
    2009-11-24  16:03
  76. 2009. november 24. 16:035126.
    Ildi, mi az iskolában megkaptuk az oltást, nem lett tőle semmi bajom, másnak sem. :)
    előzmény:
    garfield28 (5125)
    2009-11-24  13:07
  77. 2009. november 24. 13:075125.

    Sziasztok Lányok!

     

    Puszi mindenkinek, Ágnes remélem, hogy jobb már a kedélyed, nagyon fontos a pozitív gondolat!

     

    Nem szégyen segítséget kérni, ha az ember bajban van, és úgy érzi, hogy összecsapnak a feje fölött a hullámok. Jól mondtad, nem kell mindennel egyedül megbirkózni.

     

    Nekem is időnként olyan érzésem van, hogy sok lesz már a teher, amit rám mér a sors. De azért mindig van valami, amiért érdemes csinálni...

     

    Oltással hogy álltok lányok?

     

    Látom, már van aki beadatta, nekem az onkológus azt mondta a kékgolyóban, hogy be lehet adatni, ha valaki akarja. Szerintetek a szedett gyógyszerekkel és a szurival összecsaphat az oltás?

    Mert viszont lázas beteg se szeretnék lenni, de ha nem fér meg a szedett bogyókkal, az se jó.

     

    Puszi nektek

     

    Garfi - Ildi

    előzmény:
    Mirabo (5124)
    2009-11-23  09:25
  78. 2009. november 23. 09:255124.
    Velaxin vagy mi a csuda a neve. Kapszula, egyik fele átlátszó, látszik benne a granulátum, amivel megtöltötték. Kettős hatású, bármit is jelent ez. Eléggé új dolog. Én a mintából kaptam.
    előzmény:
    ovics (5123)
    2009-11-23  07:11
  79. 2009. november 23. 07:115123.

    Nagyszerű.Érdekes,a kedélyjavitó hatására 3 hetet kell várni,azért szoktak eleinte Xanaxot,vagy Frontint vagy Rivotrilt adni.Ezek már szinte azonnal hatnak és később leállithatók.Szorongásoldók.

    Én Rivotrilt szedek este 1-t és Zoloftot reggel felet.De mikor kezdtem,akkor a szorongásoldóból 3x1 és 1 egész Zoloft.

    előzmény:
    Mirabo (5117)
    2009-11-20  17:09
  80. 2009. november 22. 09:335122.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. november 22. 09:315121.

    Szép napot Mindenkinek!

     

    Szia Ági!

    Örülök, hogy jobban érzed magad!!!

    előzmény:
    Mirabo (5117)
    2009-11-20  17:09
  82. 2009. november 21. 16:315120.

     Örülök, hogy jól vagy!

     

       Ma reggel akartam a piacon venni koszorúalapot, sajnos olyan korán voltam, hogy az árúsok még csak akkor rakodtak ki. Errefelé nagyon nagy köd volt, késett a piac. Nekem meg rohannom kellett dolgozni. Az idén is az utolsó percben csinálom majd mind mindig.

    előzmény:
    Mirabo (5118)
    2009-11-20  17:11
  83. 2009. november 20. 21:395119.

    Ágnesem, de jó, hogy jobban érzed magad!!!

     

    Az adventi koszorú még nem sürgős, elég, ha a jövő héten lesz készen, mert jövő hétvégén van advent 1. vasárnapja.

    előzmény:
    Mirabo (5117)
    2009-11-20  17:09
  84. 2009. november 20. 17:115118.
    És ti hogy vagytok? Most kellene adventi koszorút csinálni? Van, akinek már megvan?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. november 20. 17:095117.

    Kaptam kedély javítót, szerda óta szedem, érdekes. Ne kérdezzétek a nevét, olyan, mint a Velorex, még nem jegyeztem meg.

    Olyan érzés, mintha lesimítottak volna egy hullámos felületet. És amikor elkezdeném pörgetni magamban a problémákat, mintha volna ott egy üveglap, ami lezár, és nem mennek lejjebb a gondolataim. Elsiklanak a felületen. Kisimult az arcom, nincs mindig összevonva a szemöldököm, és sokkal higgadtabb vagyok. Sőt, könnyebben nevetek is. Úgyhogy, jobban érzem magam. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. november 20. 08:475116.

    Küldök nektek egy lányos történetet, nyugtatónak.   Én nagyon szeretem  ezt a könyvet, mikor először olvastam nem bírtam letenni.

    Coelho:11 perc

    http://rapidshare.com/files/141246004/Paulo.Coelho.-.Tize negy.perc.part1.rar


    http://rapidshare.com/files/141251495/Paulo.Coelho.-.Tiz enegy.perc.part2.rar

     
    előzmény:
    Mirabo (5112)
    2009-11-15  16:09
  87. 2009. november 17. 16:435115.

       Ha annyira nyakig vagy, menj szakemberhez, arra valók, hogy segítsenek.. Nekem is volt a családban olyan eset, amikor szakember segített. Megérte.

       Vígyázz magadra!

    előzmény:
    Mirabo (5112)
    2009-11-15  16:09
  88. 2009. november 17. 08:065114.

    Igazad van,nem szégyen szakihoz menni.Nekem is Ő segitett,a mai napig is kezel.Van egy pont,ahol már önerőből nem tudunk magunkon segiteni.

     

    Lányok,beadattam tegnap este az új influenza oltást is.A házidokinál sorban álltak az emberek érte,úgy látszik kezd hatni a rémület.Bár nekem gyenge a reakció az oltásra,mivel autoimmun betegségem is van,ráadásul 2 és immunszupressziv szert szedek,de hátha kicsi marad bennem.A régit már 3 hete megkaptam ,azt 10. éve minden évben adatom.

    előzmény:
    Mirabo (5112)
    2009-11-15  16:09
  89. 2009. november 15. 19:105113.

     

     

     

    ELSŐSORBAN ÁGINAK , DE MINDENKIRE VIGYÁZZANAK AZ ANGYALKÁK!!!

     

    előzmény:
    Mirabo (5112)
    2009-11-15  16:09
  90. 2009. november 15. 16:095112.
    Kösz a szép képeket. Nem akarok rinyálni. Inkább elmegyek szakemberhez, és segítséget kérek. Rájöttem, hogy nem muszáj mindennel magamnak bírkóznom.
    előzmény:
    prisca56 (5111)
    2009-11-15  16:06
  91. 2009. november 15. 16:065111.

       Vígyázz magadra!Gondolj szép dolgokra.

     

       Van egy bevált receptem, no nem a problémák megoldására, hanem a lazításra, feltöltődésre. Felteszek valami kedves, vidám zenét pl. a Dzsungel könyvét, vagy a My fair Lady-t és nézegetem a legkedvesebb családi fotókat. Igyekszem beleélni magam az akkori gondtalan órákba.

    Legtöbbször bejön. 

     

       Küldök néhány szép őszi fotót a fiam albumából.

     

     

     

       Meg néhány szál virágot:

     

       

    előzmény:
    Mirabo (5109)
    2009-11-15  14:32
  92. 2009. november 15. 15:455110.

    Ágnes, aranyos!

    Nagyon szorítok, hogy jobban álljanak a dolgok!!!

    előzmény:
    Mirabo (5109)
    2009-11-15  14:32
  93. 2009. november 15. 14:325109.
    Azzal szerencsére nincs baj. Csak nagyon összejöttek a dolgok.
    előzmény:
    ovics (5108)
    2009-11-15  10:01
  94. 2009. november 15. 10:015108.
    Onkológia?Mert akkor megértem..............én is tök dilis vagyok,de már előtte egy héttel.
    előzmény:
    Mirabo (5107)
    2009-11-14  14:24
  95. 2009. november 14. 14:245107.
    Aha. Kedden megyek dokihoz.
    előzmény:
    ovics (5106)
    2009-11-14  10:57
  96. 2009. november 14. 10:575106.
    Depi?
    előzmény:
    Mirabo (5105)
    2009-11-14  09:06
  97. 2009. november 14. 09:065105.
    Le van az egész világ... Kivéve titeket. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2009. november 13. 23:295104.
    Jelen!
    előzmény:
    prisca56 (5099)
    2009-11-11  15:13
  99. 2009. november 12. 15:315103.

        Mikor a lánypmnak fiatalabb korában gondjai voltak a ciklusával, többek között speciális hormonvizsgálatot is csináltak, mi is több hetet vártunk, mert csak havonta egyszer csinálták, mikor több összejött, mert drága a vizsgálat. Nem biztos,hogy nálatok is ugyanaz, de gondolom. A lányomnak bemérték a véréből az összes női hormont és valamilyen izotópos reagenst használtak hozzá ami igen drága, ezért legalább 20 mintát össze

    vártak.

    előzmény:
    marimama47 (5101)
    2009-11-11  19:38
  100. 2009. november 12. 15:145102.

       Konkrétan azt tudom,hogy nekem is ott volt a legpirosabb és legtovább maradt barna a bőröm. Arra tipeltem, hogy mivel ott egy dudor van, a szóródó sugarak (mert azért ilyen is van, csak elenyésző) jobban elérték, vagy ott érzékenyebb a bőr. Válogathatsz melyiklehetőség tetszik jobban, vagy kigondolhatsz valami harmadikat!

     

       Örülök, hogy jól vagy.

    előzmény:
    adamati (5100)
    2009-11-11  15:37

Címlap

top