Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Maple syrup,beavertai l

Bogie
Létrehozva: 2006. október 12. 19:56

.....ebbe minden belefér

Ui: fotokat kerem a bem.oldalatokra/fotoalbumba tenni, akit erdekel az majd ott megnezi Igen, tudom ez a lassunk vilagot csatorna, de itt inkabb irjunk/olvassunk vilagot   

 

 

  1. 2010. Április 23. 00:1510301.

    Eladtuk a hazat ma ket nap piacon leves utan a kert osszeg 99%-ert!

     

    Most unnepelunk. Holnap jovok es irok nektek bovebben

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. Április 22. 22:3710300.
    Nem, olyan magasan sohasem laktam-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10299)
    2010-04-22  18:45
  3. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 22. 18:4510299.

    oh Lina, nem ilyen magaslatra gondoltam, hanem mint Colorado...

     

    ahol ritkabb a levego!

     

     

    előzmény:
    kysslina (10298)
    2010-04-22  16:21
  4. 2010. Április 22. 16:2110298.
    Vegul is...laktam, meg otthon. A 7-en laktunk 5 evig, utana 8-on nehany evig. De azota nem, illetve Montrealban egy evet laktunk 3-on. Nem tudom, hogy mitol van. Nem is kerestem az okat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10294)
    2010-04-22  06:57
  5. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 22. 07:0110297.
    no Bogika, akkor ma alkaselserrel mesz aludni! a sok kaja utan!!!
    előzmény:
    Bogie (10293)
    2010-04-22  05:03
  6. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 22. 07:0010296.

    holy-shit....ez igen, jogosan!

     

    csuda pofa vagy!

    előzmény:
    brampton (10283)
    2010-04-21  05:19
  7. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 22. 06:5810295.

    itt nalunk is egyre tobb kulfoldi orvos van, indiai , meg arab.

     

    nem tudom hol vannak az amcsi orvosok???

     

     

    előzmény:
    brampton (10290)
    2010-04-21  22:15
  8. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 22. 06:5710294.

    hogy hogy suru a vered? mi okozza?

    allitolag azoknak szokott suru lenni, akik nagyon magason laknak, igy kompenzal a szervezet hogy tobb oxygent tudjon szallitani.

     

    laktal valaha magaslaton? 

    előzmény:
    kysslina (10289)
    2010-04-21  17:07
  9. 2010. Április 22. 05:0310293.

    Sziasztok lanyok )))))

    Brampton, hat megallt bennem az uto egy percre, de nagyon drukkolunk/imadkozunk a lanyodert es a pici legenyert, hogy maradjon meg az oduban egy picinyket ))))))) Hala az egnek, hogy birod erovel es energiaval a sok rohangalast, de az is nagyon jo, hogy a gyerekek mindenben szamithatnak rad.....ez szuper jo nekik, megha neked talan neha faraszto is. Remeljuk nem lesz semmi baj, mindenki meggyogyul. Nem semmi amit irsz a korhazi ellatasrol is nalatok, en nem tudok semmi ilyet irni, itt kituno ellatasban reszesultunk mindig, a multkor is mikor a ferjem rosszul lett azonnal vittek be, kapcsoltak ra a gepeket, infuziokat egy percet nem kellett varni. Mikor a kezemmel voltam ott akkor is nagyon korrektul es flottul ment minden, kiveve az a tetu anyag amit a gipsz ala tettek az tette be a kaput. Vigyazz a csaladra, meg magadra is.))))

     

    Westhill Evikem, hat ez szuper jo hir, mar a jovo heten tudtok menni, megha Ebony nem is fog tudni uszkalni, de legalabb mar tudtok ott lenni egy kicsit. Hallod a nagybatyadek is megbuggyantak oregsegukre, de legalabb azt elerted , hogy returjegyet vegyenek.....basszus, hat nehez az oregekkel, en is tudom elso kezbol. A kezem jol van , mar nem erzem egyaltalan, hogy volt vele valami. De latod neha ketbalkezes vagyok, ahogy irtam is sikerult ketszer is jol megegetnem, de mar az is begyogyult.Majd kuldok kepet a picinkrol ))))))

     

    Ma jo napunk volt, kivitt a fonokno vacsorazni bennunket, mert eppen olyanja volt ))))) Mindenfele foldi joval teritett asztal .....bbq-d ribs, honey garlic chicken wings, teriyaki chicken, giant shrimps, chicken brest, veggie platter, cheese-spinach dip.......sult krumplik, zoldseges dippes tal, japeno paprika tesztaban sutve, meg meg egy csomo dip, salatak stb....rantott sajtok...basszus fel sem tudom sorolni.....szoval szuper volt )))) Annyi kajat hoztak, hogy mind a negyen vittunk haza egy rakas kajat mert nem birtuk megenni. Anyunak mondom, hogy csipegessen egy kicsit, hat elsonek a jalapeno paprikat fogta meg es meg mielott szolni tudtam volna neki, jolbele is harapott, na azota is krahacsol :)))))))))) qrva csipos , de nagyon fincsi igy.

    Itt vigyorgok , mert az elobb felall anyu, mondja, hogy "megyek rokazni" :))))))) de aztan csak nem hanyt.....mondtam neki semmi baj adok meg egy ket jalapenot, majd csak sikeral...... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. Április 22. 03:3210292.
    igazad van de az orvosok is azt ajanlottak meg nekem is  az artiritisre csak en fafeju nem szedem  inkabb szenvedek mar megszoktam
    előzmény:
    WestHill (10291)
    2010-04-22  02:35
  11. 2010. Április 22. 02:3510291.
    Nem mindenkinek ajanlott aszpirint szedni ki kell kerni az orvos velemenyet.
    előzmény:
    brampton (10290)
    2010-04-21  22:15
  12. 2010. Április 21. 22:1510290.

    Itt a Bramptoni uj csili vili korhazban odakat regelnek milyen modern  az lehet de a szemelyzet nagy nulla  itt volt az hogy egy novert nem vettek fel[benne volt az ujsagban  mert   nem hagyta magat] mert nem beszel  hindu vagy punjabi nyelvet    csak angolt???? Tiszta india   mar itt repteren is bankokban is korhazban is  lassan  kissebsegiek leszunk

    Marha pipa vagyok

    talan emlekeztek 1-2 eve?? amikor a ferjem   be vitt este 9-kor mellkasi fajdalommal   felt hogy  a szivem [mai napig nem tudom mi volt]  es reggel 3 -kor meg orvos nem latott akkor kitort a  bosz magyar verem es mondtam adjak ide a f...ing papirjaim megyek haza   Nem lehet mondtak mi van ha meghalok??/ nem mindegy kerdeztem itt vagy otthon? akkor inkabb otthon   szobval megyek  de mondtam torold ki a nevem  mert ha egy ket heten belul jon a kunyizo level donationert egy zsak sz@t kuldok nem penzt  Na mit ne  mondjak jott is egy heten belul hogy mennyit ajanlok 100 150 vagy tobb  Ra irtam  [tudom nem szep dolog] hogy f,,kk you es vissza kuldtem azota nem kuldtek

    Mindig mondtam vagy meg gyogyulsz vagy  meghalsz   mert itt nem segitenek sokat

    Lina  a baby aszpirint szedd  egy heten 2x3x  anyosomanak is az kellett vert higitani

    előzmény:
    kysslina (10289)
    2010-04-21  17:07
  13. 2010. Április 21. 17:0710289.

    Egyen sok granatalmat. Abban, es a vorosborban van olyan anyag, ami kesleltetni tudja a mehszaj ido elotti kinyilasat. Gondolom, a vorosbort ugysem inna most meg, tehat granatalma..

     

    A komaasszony hol kapta ezt faszentos ellatast? itt? Nekem is suru a verem, nem biztatnak sok joval. Mindenki azt gondolta sokaig, hogy tan verszegeny vagyok, mert sapadt voltam mindig, karikas szemekkel, aztan kiderult, hogy feneket, inkabb tul suru. 

    előzmény:
    brampton (10281)
    2010-04-21  03:55
  14. 2010. Április 21. 16:2010288.
    Brampton, kivanom, hogy minden rendbe legyen a lanyoddal es az a csopp legenyke meg ne kivancsiskodjon, hogy milyen elet van idekint. Pihenjen sokat a lanyod es ha azt mondtak maradjon az agyba akkor maradjon ott, igaz igy meg tobb munka zudul rad, de ezt a ket honapot mar fel labon allva is ki lehet birni, csak minden rendbe legyen veluk, a legjobbakat kivanom neki. 
    előzmény:
    brampton (10281)
    2010-04-21  03:55
  15. 2010. Április 21. 16:1510287.

    Sziasztok Lanyok,

     

    Julikam jol vagyunk, en is ugyan abban a cipoben jarok mint te, hiszen Ebony is egesz evben szorja a pelyhes under coat-jat, ami kihullik az enszerintem masnapra visszano. de ezzel egyutt imadom ot.

    Itt a tel mondhatni nem is volt, se hideg se ho, itt ahol en lakok, biztos vagyok benne 25 cm-nel tobb ho nem esett,az is centimeterenkent, az utolso ami esett lehet valamikor februarban az volt tobb talan 15 cm, de a hotfuvot sem kellett elovenni.

    Egyebkent igazi tavasz jarja erre mi felenk, nem a megszokott atmenetnelkuli nyar, lehet 3-4 hettel elobbre vagyunk termeszetileg itt is viragzik, zoldul minden mar egy jo ideje.

    A cottagenal sem volt sok ho, igy mar joideje elolvadt, epp a jovo heten keszulunk felmenni Ebonyval, de csak ket napra, nem akarom a kis szivet fajditani, hogy ott a to es en meg nem engedem, hogy menjen uszkalni.

    Kepzeld el a nagybatyamek most mar vegleg elhataroztak, hogy visszamennek M.O-ra vegleg, mar el is adta a hazat es junius elejen van szandekaba, hogy repulnek vissza. Sokszor sikerult lebeszelnem rola, de most ugy nez ki hogy az elhatarozasa kitarto, egyedul arra sikerult rabeszelnem, hogy retur jegyet vegyen, ami jo egy evig es mondtam, ha vissza akarnak jonni, idejohetnek hozzam, amig ujra talpra allnak itt.

    Ti hogy vagytok, kezed rendbe jott mar? Edesanyad jol van? Emmacskad egy kis tunder lehet, kuldjel kepet rola, ha van alkalmad.

    előzmény:
    Bogie (10280)
    2010-04-21  03:52
  16. 2010. Április 21. 14:1010286.
    Nem az elso van egy fia 7 eves  de tavaly elvesztett egy kislanyt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10285)
    2010-04-21  05:32
  17. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 21. 05:3210285.

    no ezek tenyleg nem jo hirek!

     

    erre mondjak hogy a baj csostul jon! 

    a lanyodnak ez elso baba ha jol ertem. Hany eves? nagyon izgulunk majd hogy sikeruljon a picinek meg egy ideig a pocaklako maradni!!!

    előzmény:
    brampton (10281)
    2010-04-21  03:55
  18. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 21. 05:3010284.

    no te szegeny... egyik bajbol ki, a masikba be!

     

    nekem meg a labam mondott fel..most mar 2 hete, vartam hogy majd jobb lesz, de nem akar..holnapra vegre kaptam apt. az orvoshoz, hogy mehessek olthoped dr.hoz. Fogalmam sincs mi lett vele, minden lepesnel faj. Ha ulok akkor nem..persze!

     

    jobbulast a csaladnak!

    előzmény:
    Bogie (10280)
    2010-04-21  03:52
  19. 2010. Április 21. 05:1910283.
    Ablak nem nyilik mert egy hegy es a tetejen a templom  az egeszhegy szent hegy ott nem laknak  de szerintem innen ered a Holy- shiit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10282)
    2010-04-21  04:58
  20. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 21. 04:5810282.

    egesz India egy sz@@@ tema ! ki hinne hogy egy ilyen "mindenapos" szokas, ennyire vicces tud lenni egy mas orszagban!

    de a hegy!!! amit a k@@@ tart ossze! nem azert mondom, de akinek oda nyillik az ablaka az sem semmi!!!! ehhez mar a cigi fustje parfum! 

    te Kata..te csuda pofa vagy!

    előzmény:
    brampton (10279)
    2010-04-21  03:19
  21. 2010. Április 21. 03:5510281.

    Jaj lanyok most nem vidam dolgot irok  a lanyom volt vizsgalaton es ki van nyilva a mehszaj  

    mondta az orvos nem kell panikolni mert mar 7 honapos  es ha jon akkor jon csak kicsi lessz de  mondta ki lehet meg huzni 1 es talan a 2 honapot is de  agy nyugalom  ami azt jelenti felkothetem a  gatyam mert igaz edig is en hoztam vittem a kisfiut a suliba  de mostmar a fozest is at veszem   takaritani meg a ferje fog  amit tudok megyek segitek  kozben a menyem anyja is korhazban van  oda meg szegeny rohangal ugyhogy oda is en fozok  ma a gyerekeket is fel kellett kapni a sulibol mert nem ert haza most 3 fele szaladhatok  de hal isten birom meg energiaval Csak minden rendben legyen  a picurral

     a koma sszonyt nem reg operaltak szivvel most meg olyan rosszulletek jottek ra meg a vizet is kihanyta   bevittek es 2 nap mulva azt mondtak nem talalnak semmit haza lehet vinni  na a menyem huga egy harcias kiskakas  [az egesz no nincs 150 centi]  megmondta addig nem viszi haza amig nem mondjak meg miert van rosszul   mert utana 203 ora mulva ujra hozza vissza?  na elkezdtek teszteket csinalni 5 nap utan kiderult hogy verrog elzarta az egyik veset elkezdtek verhigitot adni   [hasba mint az inzulint] tegnap este beadtak akkor meg ott volt a menyem meg a huga   elaludt es amikor felebredt tiszta ver volt [kb 1 ora] az egesz agy meg o is  nem allt el a verzes a hasan    jott anover a nagy balhera mert a huga mebt megkeresni a novert  az meg mondja ok ok kis ver nem  problema   mondjak ez neked kicsi? az egesz agy es os tiszta ver  Na lecsereltek  az agyat a ruhajat tettek egy kis ragtapaszt ra eskesz   percek alatt ujra veres lett  Nem allt el  hivtak megint a novaert akkor tett ra valami szorito kotest es akkor megallt  de amikor eljottek 8 utan  ujra kapott tut ahasaba   es egeszz ejjel verzett  Mar panikba estt hogy elverzik  csongetett a novernek kb 9 fele reggel 6-ig amig a valtas nem jott a kutya nem ment hozza   Szegeny ult az agy szelen az agy tiszta ver a kovon is  o is 

    Amikor areggeles nover meglatta riasztotta az orvost aki kb 1 jo oea mulva jott [surgossegi???]  es meg allapitottak tul lett adagolva verhigitoval ezert nem tudott megalvadni a szurasnal 

    Hat szerintem ez embertelen amit itt a korhazakban  neha csinalnak es akkor allandoan sirnak hogy keves a fizetes  En meg ennyit se adnek nekik ilyen ellatasert

    ! ha haz viszik amikor mondjak elzarodott vesevel???? ki tudja milyen kovtkezmenye lett volna  

    @ surunek talaltak a verte [hogy az okozta a dugulast] utana meg esz nelkul higitottak  [Minden ellenorzes nelkul???] meg jo hogy nem verzett el De fogadok ahogy haza megy jon a level a  kothaztol hogy kuldjon penzt tamogassa a  korhazat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. Április 21. 03:5210280.

    Jo estet lanyok )))))

    Kirandulas, ez nagyszeru hir, kesz vagytok ))))))) gratulalok, remelem sikerrel jartok az eladasnal is es johet a kovetkezo ;)))))))))

    Bozsikem, jo hirt hoztal, orulok, hogy a kiskutyusod jobban van, szegenyket sajnalom, de jo, hogy meg tudtak muteni es ezek szerint ugy nez ki , hogy rendbejon ))))))))))

    Donna ))))))) en mar majd bepisiltem nehanyszor Brampton beszamoloin :DDDDDDD ez a nokedli szaggatos story csuuuucss :))))))) egy szinten van a horgaszos storyval :)))))))))))

    Brampton, hallod, szuper vagy, es alig varom, hogy menj Indiaba, mert utana kapunk olyan beszamolot, hogy egy evig vigyorgunk rajta ))))))) Lanykad hogy van ? hogy birja magat ? :)))))))))))))

    Azt a komedias sracot szoktuk nezni, neha a comedy csatornan van, hat nagyon jo, mindenki rohog, pedig ahogy irtad is csak az igazat mondja.

    Zsuzsa, szep a kerted, orulok, hogy rendbejott a ho es hideg utan. Itt jo ido van, csodalatos minden, nekem is viragzik az egyetlen ket bokrom :))))mas nincs, talan nehany fuggo cserepet majd felrakok, masra nemigen van itt lehetoseg.

    Koala, neked is kizoldult a kerted, amint latom megint probalod kitalalni, hogy mi is novoget ott csak ugy :))))))) Kezed hogy van ? Ugylatszik mostansag mindenkinek a kezere jar ra a rud....nem eleg, hogy elrepesztettem a kezem a multkor, azota ketszer megegettem, husvetkor ez szep nagy (es fajdalmas) vizholyaggal "mukodtem"

    Westhill )))) hogy vagytok? gondolom a te kerted is eledezik. Mi ujsag a cottage videken ? Ott mikorra tunik el a ho? Ma komputert kellett takaritsunk, vagyis hat kifujni a porszivoval a gepet, mert orult mennyisegu kutyaszort szivott be. Imadjuk Harryt, de valami eszmeletlen amennyire vedlik allandoan....Kinn kefelem a bundajat fel oraig is, es csak jon, jon a szore es persze bekuszik mindenhova. Szerencses vagy, hogy Ebony nem ilyen "szoros" kutttttyyyyyyyyy )))))

    Editkem, koszi az emailt a ferjem neveben )))) nem tudom hol szedte ossze de vasarnap estere mar fajt a torka, ma meg teljes gozzel kijott rajta a natha....orra folyik, lazas, kohog, hat kicsit felek, mert sajnos torvenyszeru, hogy ram ragassza, nameg itt van anyu is.....Te hogy vagy? mi ujsag a cukor gyogyszerrel ?

    Linam )))))) cuppppppp )))))))

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. Április 21. 03:1910279.

    Ja az az utpenz a varosnak [gondolom fejlesztesre

      az olyan mint a toll ahol be kell dobni a penzt es a sorompo felemelkedik hat itt ez a sorompo

    A masik amit nem irtam  mennek valami hegyre  [gondolom templom az is  mert oda annyit vittek  kulonbozo  templomokba  ] szepek erdekesek azokrol is van egy csomo kep na de a lenyeg lat vagy 25 embert terdepelve halladni tapogatjak a foldet??? gondolta valami vallasi dolog   A Jofenet utat csinaltak  kezzel tapiskaltak a koveket ami nagy kitettek es majd utana megy az aszfalt  Na ezt a munkamodszert  kepzeljetek el

    es ugyanaz a hely azt hiszem  szent hegy ami azt jelenti hogy mar a tovenel se lehet cigizni  na most a ferjemrol tudni kell hogy bagos  es hosszu tavon nehezen viseli a hianyat    Gyalog kellett volna felmenni de mivel volt veluk egy guru az elintezte hogy kocsival felmehettek mivel a srac  mankoval jar 

    Fennt vannak szokasos wc tema     mutatjak hol a wc  apjuk bemegy egy nagy luk es slag ott is  kijon hogy o itt keptelen   valamit is csinalni    Na jon a fomufti es letja Feher ember  mindjart ment razni a kezet  es szerencsejere beszelt angolul   bevitte az irodajaba ott rendes angol wc    Na tul van a nehezen  de  mar a fene tori egy cigiert   mondja a fomuftinak  it nem lehet sehol cigizni?? dehiogynem mondja itt az irodamban te annyit szivhatsz amennyit akarsz  A nagy szent hegy????  na fol mennek valami teraszra es meseli a ferjem majdnem elajult a latvanytol a hegy oldala tiszta sz@r volt oda folyt ki a masik lukas wc-bol a termek  Mondta szerinte mar az tartotta ossze a hegyet mondtam tegnap neki megint elojott az utja   hat itt rohogunk mert eloszedi a  dolgokat tettem megint kepet  ezzel a fuggonyos mikrobusszal  furikaztak  szegeny  ferfi aki rajta van   az a hazigazda papaja  O mindenhova ment a ferjemmel    annyira jol kijottek meg amikor vittek a repterrevissz  arra a hosszu utra is elment vele es sirt amikor a ferjem ment be es meg  kiabalt utana hogy Johny  6 honap mulva elment  rakban

    A masodik meg egy vezeklo   meselte ezt a kepet    felall 1 lepes es hasra vagja magat  aztan felall megint 1 lepes es megint hasra  ugy megy fel a templomba    a hegyre??? gondolm par napig csapkodta magat a foldhoz mire felert  A harmadik  azert tettem fel piszkosul tetszik az a megoldas ahogy azok epitettek a hazat akinel volt   errol a belso felkovezett udvarrol nyilik minden szoba kulon a konyaha ajto a baloldali  gyonyoru a famunkajuk a butorok is gyonyoruek mondta ferjem itt is latni az ajtotokok milyen szepek az utolso meg az eskuvo elotti ejszaka  kinnt az utcan buliztak  mennek vegig  lovoldoznek   meg tancolnak egesz ejjel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10276)
    2010-04-20  21:10
  24. 2010. Április 21. 03:0810278.
    Sziasztok lanyok.Houston van nekem rengeteg muskatlim most is.Szepen viragzanak. Meg  Winnipegi is van benne. Nekem is kint volt mar a verandan, csak be kellett hozni ,mert elromlott az ido. Majd megint kirakom,csak legyen megint joido.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10277)
    2010-04-20  21:14
  25. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 20. 21:1410277.

    szia Csipogo...hat kuldenek neked, nalunk itt a nyar...gyonyoru ido van, nincs tul meleg, de isteni szep. Ejje teljes tart ajtonal alszunk (fenn van a halo az emeleten, es erkely van rajta, nagy szetnyithato ajtoval...igy nem veszes nyitva hagyni)

     

    a muskatlim olyan szep, imadom ezt a viragot, annyira igenytelen, es annyi viragot ad egesz evben hogy nagyon erdekes muskatlit tartani.

     

    Volt nekem egy muskatli bokrom, vagy 5-7 eves is volt mar, nyaranta legalabb 50 virag volt rajta allandoan...sajnos ez is tonkrement a telen. Igaz, muskatli volt az elso amit vettem... most is virit olyan szep. Neked is ott a nagy terasz, azt szerezz be, mert nagyon halas!

     

    előzmény:
    csipogo (10267)
    2010-04-19  21:52
  26. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 20. 21:1010276.

    te is elmehetnel komikanak!

     

    nekem is kuldtel a cd-bol... 

     

    de te legalabb annyira jo vagy!

     

    mond ezt a zsinort miert kell emelgetni? ez akar lenni a "sorompo"...es kinek kell fizetni? illetve amit beszednek, kie? aki ott all egesz nap a spargaval?? vagy le kene adni az allambacsinak? vagy egyaltalan van ott valami allami?

     

    de a konyhajuk a kep alapjan szep, modern.. 

     

    hat biztos vagyok benne, hogy lesznek elmenyeid!!!! majd josz es eloadod oket, had mulassunk!

     

     

    előzmény:
    brampton (10272)
    2010-04-20  03:52
  27. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 20. 18:5810275.

    Szia Évikém

     

    Örülök,hogy igy látod és remélem,hogy sikerül az adás-vétel nektek,

    előzmény:
    kirandulas (10257)
    2010-04-19  12:40
  28. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 20. 18:1510274.

    Csókolomka, most olvastam végig és bocsánat, de tényleg nem voltam itt nem olvastam végig amit irtál, csak a nokedli szaggatónál akadtam el most mán értem. Szerencsétlen egy hely, annyit mondhatok,mert nekem is kollegáim dolgoztak odakinn sokáig, soványan jöttek haza,és amiket meséltek nekünk,hát .....szóval én nem tudom,hogy hogyan mennék ilyen helyre,persze Egyiptom sem sokkal különb,ne hidd.

    Azért csak menj el ha módod adódik,mert látványnak nem rossz és mivel más emberek,más népek, biztos van szépség is benne. Nem irigyelném tőled az utat. Azt viszont hallottam,hogy kényes gyomru fehér embernek nem való az ut,igy hát nekem sem, mert a paraszt gyomrom tuti megsinylené,mint Kinát, mert a sok csipős édes kajától sokat sokat hánytam és igen sajnáltam,hogy elrontottam a hetet a lányoknak, részben. Mert azért voltak kellemes napjaim is, amikor nem ettem ilyet.

    előzmény:
    brampton (10259)
    2010-04-19  16:20
  29. 2010. Április 20. 04:0710273.
    azt hiszem elotte lirtam a nevet Peter Russels a neve nekem van 3 dvd-m tole de ha betesszuk meg mais rohogogorcsot kapok tole Mar nem emlekszem kinek kuldtem  kirandulasnak ugy emlekszem   es meg valakinek  de ha kell  akkor irjatok egy privi cimet lemasolom es elkuldom  de angolul van
    előzmény:
    brampton (10271)
    2010-04-20  03:30
  30. 2010. Április 20. 03:5210272.

    A masik a szemeteles mindwnt minden fele eldobalnak    ott az a gyonyoru belso udvar es ledobaljak a szemetet banahejt stb   Mondja az en parom miert nem teszik egy zacskoba  mert igy hogy nez ki  

    Akkor mit csinal holnap a cseled?? volt a valasz jottek 1 takaritott kinnt 1 bennt 2 mosott fozott 

    Na meg a mosas   fennt a teton mostak de ugy mint  Juliska a patakban   azzal a csapkodo faval   Mondta a ferjem   nehogy az ingjet trikojat meg csapkodjak mert akkor o is csapkod inkabb kimossa maganak de nem hagytak   de azt kezzel kulon mostak  Gondolhattak ennek a feher embernek milyen hobortjai vannak szegeny  mondta az alsogatyajat mindig gyorsan kimosta amikor zuhanyzott nehogy esetleg nem jol slagozta ki a hatsojat   de szerencsejere szineseket pakoltam igy nem volt baj ahanyszor kimosta a csajok megvagtak a furdoszoba szaritorol es ujra kimostak Vissza terve a szemetre mar dirkt baktattak  ha mentek valahova es kidobtak a kocsibol direkt szoltak neki   hogy oda nezzen   de itt a kep   mondja mindennap osszeszedik a szemetet es elegetik  reggelente akkora fust van  hogy ihaj  ja es a legszebb hazaknal is a szennyviz kifolyik egy arokba a z utcara ott folyik a hazak melett   a masik kep na az se semmi az meg a toll ahol fizetni kell az utert 2 krapek egy daranb spargaval egesz nap a tuzo napon   Jon a kocsi felemelik a spargat????? es meg allnak fizetni a kovetkezo egy benzinkut   az ember azt varja mikor omlik ra a hegy   az utolso a konyhas lany aki foz  meg  a kisfiu aki bevasarol  nekik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10263)
    2010-04-19  17:38
  31. 2010. Április 20. 03:3010271.

    Nem lattad meg azt a  humoristat??akkor  nem csak a konnyed folyna

    De a szomoru hogy mindenki azt hiszi viccel pedig  nem 

    előzmény:
    donnaBe* (10270)
    2010-04-20  00:44
  32. 2010. Április 20. 00:4410270.
    Folyik a konnyem a rohogestoooooool :)))))
    előzmény:
    brampton (10265)
    2010-04-19  20:12
  33. 2010. Április 19. 22:5310269.
    ja en nem felek  ha o ellatta magat majd fozok en is  csak most 2 borond kaja 1 borond wc papir es 1 borond ruha
    előzmény:
    csipogo (10267)
    2010-04-19  21:52
  34. 2010. Április 19. 22:5210268.

    Nem ismerd azt akomikust [Bramptoni szuletesu] Peter Roberts   az is indiai de az ahogy eloadja  mi van ott  mondja hogy amikor eloszor ment es kilepett a gep ajtajan azt hitte sz@ba lepett olyan budos volt [ez is igaza ferjem a folyoviz. delhibe erkezett onnan meg 7 ora kocsival  [de legalabb a kocsi eleg kenyelmes volt] szoval a humorista mondja nagy bunt kovetett el mert nem lakott a nagybattyaeknal ami  termeszetes hanem szallodaba ment   es azert mivel o itt szuletett Canadaban hozza szokott a luxus dolgokhoz  ami olyan mint folyoviz  wc papir piszok nagy szovege van  es ott a szinpad elott ultek turbanosok es mondja nekik!! ha azt mondod nem igaz akkor f you   vagy nathas voltal vagy rossz countriba szalltal le

    Es sajna ez nem vicc hanem halal komolyan ugy van itt meg teszik veszik magukat 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10266)
    2010-04-19  21:13
  35. 2010. Április 19. 21:5210267.
    Katikam,mivel a ferjed mar tudja mire kell vigyazni.Igy mar te is nyugodtan mehetsz vele. Biztos sok szepet fogsz latni. En sem hagynam ki. Nagyon elvannak maradva tollunk.De sok szep is van nalluk. Na meg meg ilyet sem lattal amire keszulnek.Igy ezt is meglattod mijen egy ottani keresztelo, vagy mi. A menyasszony ruhaja csodaszep volt.Nagyon tetszik az a csodaszep gyongyokkel himzett anyag. Winnipegen is volt egy indiai ruhauzlet.Mindig mentem csodalni a szep ruhaanyagokat. Csak venni nem lett volna ertelme,mert hova vennem fel azt a szep ruhat amit abbol csinaltatnek. De nezegetni szerettem. Erdekes ezek a suketek ki nem talalnak,hogy megmossak a kezuket szapannal a WC furdo utan.na meg papirtorolkozot hasznaljon,hogy ne legyen csupa viz mindene.Gondolom a viz is hideg.Jajjjj. De hat nekik ez a termeszetes. Azert tudjak mi a szokas itt,de ha a tobbi nem igenyli akkor nem is eroltetik.Evvel is sporolnak gondolom en.Hisz a pincer is tudta,hogy a fehernek kulon kell a torolkozo. Az oveinek meg jo egy db is.Hisz azok nem keveselltek. Szoval nem is akarnak fejlodni.Nekik jo ugy is ahogy van.
    előzmény:
    brampton (10265)
    2010-04-19  20:12
  36. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 19. 21:1310266.

     

    meg elkepzelni is szornyu!!!!!!!!!

     

     

    előzmény:
    brampton (10265)
    2010-04-19  20:12
  37. 2010. Április 19. 20:1210265.

     Nem nem azok rongyot sem ghasznalanak hanem mossak a s,,guket olyan wc-ben volt ott a majmok hegyen  hogy 1 nagyobb luk es a falon egy olyan kis slag fele azzal mossak ki a hatsojukat   Azon rohogott a ferjem hogy ettermekben is az van es mindig latni ha valaki kulani volt mert vizes volt a gatyaja hatul Hat a ferjem nem egy  orias 163 cm de azok ott magasak is voltak a turbanos volt a katonai parancsnok   aki mellette all a masik ketto a testore   masik kepen az az egy az jo magas az is innen volt csak a ferfi  o a battya a volegenynek

    Vissza terve a mosasara itteni kolleganom mondta  o is  onnan  van  hogy otthon o ma is oblit mert annelkul nem erzi magat tisztanak??? na gondolj bele a papirral nem tiszta  de csupasz kezzel slagozni a sz@rt az  tiszta    Es viccen kivul ez komoly amit most irok  ha megfigyelitek akkor az indiaiak amikor esznek   csak az egyik kezukkel esznek  altalaban a ballal!! mert a jobb az nem tiszta avval mossa a hatsojat  De van aki forditva ugy mint nalunk a balkezes   de CSAK!!!  1 kezet hasznalnak epp ez miatt

     sajna nem fenykepezett le klotyot pedig nagy szam lett volna

    Na es en is ide keszulok de az tuti viszek egy csomo wc papirt

    De mondta van mar modernebb ami ha vegeztel meg nyomsz egy gombot es hatulrol  sugarban ki mossa a  feneket   Na ezt kiprobalta de azt mondta  olyan erovel lott ki a viz hogy a   gomboket majdnem lesodorta   Na ezt se hasznalta tobbet nem beszelve utana meg mindig csopog a viztol es arra felhuzni a gatyat  amig meg nem szarad mindenki tudja hol volt mit csinalt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10263)
    2010-04-19  17:38
  38. 2010. Április 19. 18:4110264.

    Okes akor most megprobalom megegyszer.

     

     

    A profit 50%-kabol kell fizetni a capital gain adot.

     

    Es nekem azert kell fizetni mert a hazat megvettem es eladom rovid idon belul. Brampton aki a hazaban lakik tobb eve mar ha eladja a hazat nem kell fizese ezt a capital gain adot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10262)
    2010-04-19  17:35
  39. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 19. 17:3810263.

    nagyon jol mulattam a leirasodon...kepzelem annak idejen mikor a dolgok tortentek mennyi erdekeset meseltel!

     

    de azert most erre ra kell kerdezzek...ha nincs wc papir...es rongyot hasznalnak (felmerul bennem, honnan van ennyi rongy?) de tegyuk fel, sok rongy van...akkor azzal "utana" mit csinalnak???? 

     

    a ferjed alacsony, vagy az osszes indiai ennyivel magasabb mint a magyar emberek?

     

    mi az a ROTI?????????

     

     

    előzmény:
    brampton (10252)
    2010-04-19  03:33
  40. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 19. 17:3510262.

    Evikem, nem akarom adni a hulyet, de csak hogy tenyleg megertem, mert valoban erdekelt...

    azt irod a profit 50%-bol kell fizetni...

     

    aztan irod hogy ha 100 csinaltal...50 a tax....

     

    lehet hogy az 50% -AT kell fizetni ezek szerint... tudom nagyon kevesnek tunik leirva a differencia, de a valosban ket kulonbozo dolgot jelent.

     

    ha az 50%-bol...kell fizetni, azt jelenti hogy a profit 50% utan..vagyis 100-nak a fele 50...es EBBOL kell EGY BIZONYOS OSSZEGET...fizetni

     

    ha a capital gain 50%... az meg azt jelenti hogy 100 utan 50-ET...

     

    szoval nem kukacoskodni akarok, csak tisztan latni...

     

    de ha 50 % a capital gain...akkor te egy nagyon KIZSAKMANYOLO allamban elsz...hogy lehet 50% elvenni a haszonnak? 

     

    no aztan olvasom kesobb hogy neked nem kell...mert rovid idon belul "megtermelted" ezt az osszeget...ezek szerint erre CSAK income tax jon, vagy semmi... es ha semmi... akkor aztan igazan megeri.. de ezt sajnos, nehezen tudom elhinni..

     

    -----------

     

    nalunk jelenleg 20% de most ugy nez ki hogy Obama felemeli 30 vagy 35%.

    es a mar elfogadott mint tudod egeszsegugyi reformba belevettek hogy akinek UNEARN income jon (tehat pl mint a stock, vagy lease) akkor abbol is kell medicare adot fizetni.

     

     

     

     

    előzmény:
    kirandulas (10248)
    2010-04-18  12:09
  41. 2010. Április 19. 16:3710261.
    Bozse ha vissza mesz a 6762  6979-80-89 arra fele akkor ott talalsz kepeket meg beszamolot 6801  ott is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  42. 2010. Április 19. 16:2510260.

    De igy megeri?? egy csomo munka  anyag  stb beleolve es akkor amennyivel tobbert eladod a fele  megy tax-ba? ez azert kemeny

    Ja es koszi a kis kukacos gratulaciohoz  lanyt szerettek volna de  3cm-rel tobb lesszMajd a kovetkezo mert mar tervezik kell megegy

    Olyan 10-12 eve mar feladtam hogy valaha is nagyi leszek  a fiamek mar akkor 8 eves hazasok voltak gyerek sehol  a Moni   erosen tiltakozott neki nem lessz gyereke    Aztan beindult mostmar  a 4-ik jon juniusban

    előzmény:
    kirandulas (10256)
    2010-04-19  12:32
  43. 2010. Április 19. 16:2010259.

    Bozsem merre jartal akkor amikor  itt irtam??? Csavarogtal mi??? szoval az embor 2008-ban oktoberben volt Indiaban egy eskuvore vittek en sajna lemaradtam mert akkor voltam otthon augban es szept ben jottem meg es a fonok  nem engedett volna  okt elejen megint 5 hetre  Meg hat az allatok   kire maradtak volna   igy csak o ment

    Es azon  vigyorogtunk hogy  egy csomo kajat vitt  vitte a nokkedliszaggatot hogy majd csak talal valami hust es csinal nokkedlit a porkolthoz

    Ugy is volt    de melette egy csomo mast is be pakoltunk [1 borond  34kg volt az mind kaja] szaraz etel konzerv teszta fuszer stb  de wc papirt nem gondoltuk ??? es  2 napig o is oblogetett  meg rongyot hasznalt amit eldobott meg a papir zsebkendojet amit vitt De utana szereztek neki wc papirt   Senki nem hasznalja   csak a MC Donaldban es az 5 csillagos szallodakban van

    Azt keozeld 5 ferfi 2 szoba   egy szallodaban es adtak nekik  1!!!! torulkozot az 5 ferfinek!!!!Na a ferjem mondta vagy hoznak meg vagy megy es vesz maganak  szoltak a szobapincernek  es az mondja kinek kell? miert nem eleg??   es az akkor latta a feher!! embert es mondta   hogy OOOO neki kell kulon   na igy hoztak meg 1 -t neki

     szep volt de piszok sok a kosz  szoval a nagy beszamolorol lemaradtal annak idejen

    Utolgos engedelemmel teszek neked egy par kepet    1 aranytemplom  

    2 majmok  temploma

    3 majom maga

    4 az atlag     vannak szep tiszta helyek de ez a tulnyomo resz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (10254)
    2010-04-19  12:18
  44. 2010. Április 19. 16:0110258.
    Ok mert egy percre meg allt a szivveresem
    előzmény:
    kirandulas (10256)
    2010-04-19  12:32
  45. 2010. Április 19. 12:4010257.

    Orulok hogy Kormos jol van. Izgultam erte, tudom mit jellent egy kisallatot szeretni es sajnos elvesztesen is atmentem mar.

     

    Igen hianyzasom ezert volt, reggeltol estig dolgoztunk. Az eredmeny jo lett legalab is szerintem :)) Most teszuk piacra remelem sikerul hamar jo arban eladni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (10249)
    2010-04-18  18:45
  46. 2010. Április 19. 12:3210256.

    Ne aggodj rad nem ervenyes a capital gain! En ezt a hazat nem egesz harom honapja vettem es most teszem piacra. Ezert kell adozak utana.

     

    En is graulalok a kisfiu unokahoz.

    előzmény:
    brampton (10253)
    2010-04-19  03:36
  47. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 19. 12:2010255.

    Sziaaaaaaaaaaaa te elveszett leánykánk, na látod most mond, a snóbli,tu mondja mindenki,hogy némelyik igy szerezte a diplomáját. Én is kaphattam volna ilyet, sőt csillagosat is.

    Kutyuskám jobban van, remélem hamar meggyógyul.

    A lánykáid jó nagyok lette mióta nem találkoztam veled itt a topikban, igen soká eltüntünk azt hiszem mind a 2-n,mert én is eltekeregtem. Másképp jól vagytok?

    De azért örülök,hogy itt jársz olykor egy cseppet, vigyázz magatokra, pusszantás szeretettel 

    előzmény:
    donnaBe* (10251)
    2010-04-19  01:35
  48. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 19. 12:1810254.

    Katiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, halovány lila fingom nincs erről az esetről,mert ez kimaradt az életemből,ugyhogy elolvastam ugyan de nem értem,csak annyit,hogy az urad volt indiában, az a pici fehér ember ott középütt? És mi van a nokedli szaggatóval? hová lett? Anyám akkor ha mérges lettél,ne is válaszolj,mert tuti kinyilott a bicska a zsebedben miattam,megent,mi?

     

    De azért imádlak akármit is irsz nekem erre 

    előzmény:
    brampton (10252)
    2010-04-19  03:33
  49. 2010. Április 19. 03:3610253.

    Ez minden haznal igy van???? ha eladom akkor   fizetnem kell nekem is??

     akkor is ha veszek masikat??/

    Be vagyok rezelve  hogyha eladjuk 3-4 ev mulva akkor mi marad??

    előzmény:
    kirandulas (10248)
    2010-04-18  12:09
  50. 2010. Április 19. 03:3310252.

    Jol emlekszel szegeny anyi zoldseget biztos nem evett eleteben mint akkor  de azert gyartotta maganak a  porkoltet de olyan csirket hoztak neki hogy kuktaban is fozte vagy 4 orat piszok izmos csirke lehetett biztosan sokat futott a gazdaja elol [Imered azt a viccet melyik a leg gyorsabb allat??   Hat az Etiop csirke     allandoan futasban van edzesben  a sok ehes embertol

    A nokkedli szaggatot otthagyta nekik meg tanitotta oket   azt meg a vegetarianusoknak is bejon  kepzeljetek elhozta a kissrac a feleseget hozzank  fott a fejem mi a fenet fozzek neki a fiunak mindegy csak marha ne legyen az mindent megeszik Na kitalaltam csinalok borso fozeleket egy kis tanyerra valot foztem  tenyleg egy adagot  es amikor jottek  mivel rotit nem csinalok nem is fogok soha   igy kert egy kis kenyeret   ES!!! kivett 2 evokanal borso fozeleket a tanyerjara es egy kis kenyerrel osszefogta es azt ette meg  Mondom a ferjenek mondd neki azt mind neki csinaltam   ne  csak csipegesse  Az meg rohog azt mondja ez az egesz csaladnak eleg  lenne [5 fo] mert ugy eszik hogy a rotival egy picit ez a mennyiseg soknak eleg

    Na ezek utan elkepzelem mit gondoltak a ferjemrol hogy micsoda belpoklos lehet hogy egy tanyer nokkedlit meg a hust megette

    De jol erezte magat mindenki beteg lett az itteniek akik mentek vele  de O nem!!! Ki is akadtak  hogy  semmi baja  

    Persze mert o vigyazott csak palackos vizet [meg a kavejat is abbol csinalta de a kavet is innen vitte   az az instant kavet] gyumolcsot csak amit meg tudott hamozni  [volt hogy 5-6 banan volt egesz nap a kajaja] mert keptelen volt megenni amit foztek  ha itallal kinaltak es jegkocka volt benne azt nem fogadta el csak siman jo magyarosan  tisztan  itta

    nem jovore hanem utana ygy nez ki megyunk megint   most en is   mert valami vallasos hajvagara haza kell vinni a kisfiut[aki mar azota meg szuletett] 8 honaposan repult ide a feleseg addigra kaptak meg a papirokat  Meg jo hogy nem a gepen kapta el a szules

    de mar elterveztem hogy a 4 borondbol 3 kaja lessz amit viszek

    A ferjem is vitt 1 borond kajat Sziriokat 2 uveg kavet suritett tejet [az folosleges volt] szaraz tesztat vagy 6  csomagot  a porkolthoz fuszereket paprikat  nokkedli szaggatotzacskos leveseket[azok meg magyarbolvoltak   jol korbe jartak a vilagot meg krumplipure port is tettem be  [az is elfogyot] szoval a reggelije mindig  szirio volt tejjel mert az volt sok es friss [de forralva] meg sorozott ha nem volt viz de tulelte   de ha lett is volna  valami akinel voltak [a fiu novere] ott a ferj orvos   ugyhogy  az tudott volna segiteni  De hal isten nem kellett  meguszta Maskulomnben jol erezte magat vittek minden hova az elso kepen egy katonai bazisra vittek  megmutatni neki[azt hittek a miniszter jott????] kutya bemutato lovas bemutato volt neki A polgarmester meghivta ebedre es HUS!!! volt   de wc papir nincs sehol neki  ugy szereztek kulon Kenyer sincs csak roti  de szereztek a masik !! varosbol neki kenyeret szoval kenyeztettek a kis feher embert itt a kep az eskuvorol   meg ahogy tanitottak krikettezni az udvaron [belso udvar]

    előzmény:
    donnaBe* (10251)
    2010-04-19  01:35
  51. 2010. Április 19. 01:3510251.
    Sziasztok Kislanyok:)))) Bozsikem...nahat Te aztan semmmmit nem valtoztal, hahaha  kellett volna nyerned snoblin  egy diplomat, ezen vihogok itten...a kutyidnak jopbbulast.     Bogieka elhiszem, hogy imadod azt a kis leanyzot, el tudom kepzelni ahogy leveszi a labarol az egesz familiat. Latom most is sutsz es fozol ahogy mindig is tetted, orom hozzad menni. Brampton nahat egy ujabb kukis all a hazhoz, gratulalok . Emlekszem amikor a ferjed Indiaba ment es porkoltet rendelt nokedlival mire hazaer....jol le vagyok maradva assszem, de nincs idom visszaolvasni. Nem emlekszem mi is tortent a nokedliszaggatoval, lett e biznisz belole, lehet, hogy azota a nokedli nemzeti eledel lett Indiaban????? Csipike, latom bajlodsz a cukroddal... remelem talaltok valamit amivel kordaban lehet tartani, minden ehezes nelkul.  Hogy erzitek magatokat Monctonban. Latod lemeradtam a koltozesedrol , emlekszem meg amikor hazat kerestetek berelni. Jamie mar 18 eves??????? nem mondom, megy az ido. Elnezem en is az enyemeket  mintha csak tegnap szulettek volna es mar 12 es 11 evesek. Na lanyok en nem tudom mert nekem nincs testverem....na de amit ezek veszekednek (verekednek) az nem emberi. Valamelyik nap is Ocsike hozzavagta Franciskahoz a zongorat, (na nem a Bosendorfer panceltokest) csak egy olyan kis labon allo keybord-ot. Na jo megyek vacsorat fozni. Mindenkinek csok.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 18. 18:4710250.

    Pusszantás mindenkinek szeretettel, remélem jól vagytok, én igen, ahogy lehet, Kormos is,most alszik megint, elég sokat nap közben, gondolom soká fog helyre jönni lelkileg,még azóta nem ugatott.

     

    Szóval mindenkinek további kellemes szép napot szeretettelvigyázzatok magatokra nagyon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  53. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 18. 18:4510249.

    Szia Drága Évikém

     

    akkor azért nem láttunk hetek óta,mert igen dolgoztál a házon te is, mind nagyon neki ugrottatok, frissek,fiatalosak vagytok ugy látom. Biztos szép lett,hiszen a jó munkához is idő kell,és ez adott volt nálatok..Most talán kicsit tudsz pihenni majd, ugye?

    Kormos már jobban van,ma használta kicsit a lábacskáját, ahogy mulik az idő, remélem, egyre jobban lesz és meg fog gyógyulni. Mert  nagyon sajnálom őt még mindig.

     

    Kellemes szép napot ami m ég hátra van, tegnap és ma igen szép idő volt, de éjszakára már esőt, pedig de nem kellene,mert nem tudunk a kertben sem kibontakozni, a fenébe.

    előzmény:
    kirandulas (10238)
    2010-04-17  15:19
  54. 2010. Április 18. 12:0910248.

    A profit 50%-abol kell fizetni a capital gaint. Ha nyertel rajta $100-art azt elosztod kettovel es az $50 fizetel capital gaint.

    Nalatok hogy mukodik ez?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10247)
    2010-04-18  01:01
  55. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 18. 01:0110247.

    ne haragudj, nem ertem...

    a profit 50% capital gain tax?

     

    vagy az 50%-bol kell egy % lefizetni? 

    előzmény:
    kirandulas (10246)
    2010-04-17  22:16
  56. 2010. Április 17. 22:1610246.
    Igen. A profit 50%-kabol kell fizetni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10245)
    2010-04-17  20:52
  57. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 17. 20:5210245.

    AHA!  akkor sok sikert!

     

    nalatok van capital gain tax??? es ha igen, mennyi??? % gondolom.

     

     

    előzmény:
    kirandulas (10244)
    2010-04-17  20:50
  58. 2010. Április 17. 20:5010244.

    Szia Zsuzsa!

     

    A haz eladasra kerul jovo heten. A piac nalunk 'hot'.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10240)
    2010-04-17  17:06
  59. 2010. Április 17. 20:4710243.

    Szia Editke!

     

    Szepek a viragaid, a nevuket en sem tudom igy abban nem tudok segiteni.

    Jamie terdere valoban a borogatas a legjobb.

     

    Koszi a jokivansagokat en is remelem hamar gazdara lel.

    előzmény:
    csipogo (10241)
    2010-04-17  18:36
  60. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 17. 20:3410242.

    szia Csipogo

    nagyon szepek a novenyek, de ahogy elnezem, ezek nekem szobanovenyeknek tunnek!

    Esetleg itt talan meg kinn meg is maradna, de ha nalad telen fagy van, ketlem. viszont benn tartani nagyon szepek, nekem van olyan szobanovenyem ami tobb mint 12 eves (ezert tudom mert az apukam mikor meghalt, a kollegak vettek, azota ketszer szetultettuk, ket hatalmas gyonyoru szobanoveny lett belole) 

     

    Vagy pedig, mivel van nagyon szep teraszod, tartsd ott, es ha jon a tel, akkor vidd be.

     

    Itt mar nyar van, olyan szep nyar. 

    vagyis nincs hoseg, Tart nyitott erkely ajto mellett alszunk. Imadom ezt az idoszakot. Ha minden jol megy az most majd eltart majus vegeig, 

    Meglepodve olvasom hogy amerre a ferjed jar meg tel van! 

     

    Azon a szornyen lepusztult (csonkig le kellett vagni) hatalmas phillandenron novenyemen a heten 2 szep level bontotta ki magat!

    Talan nyar vegere lesz rajta annyi hogy ne nezzen ki ilyen csuful mint most szegenyke! 

     

    a sveet pea meg a hajnalkam a kerites mellett nagyon szepen mar kinn van, olyan 20 cm magasak. Es a cserepbe ultetett kapor is mind kikelt, majd ritkitani kell ha mar kicsit nagyobbak!

     

     

    előzmény:
    csipogo (10241)
    2010-04-17  18:36
  61. 2010. Április 17. 18:3610241.

    Szerbusz Evike.Sziasztok lanyok.Szep napot mindenkinek.Ami azt illeti itt nem szep.Mert be van borulva.neha csopog,mert az nem eso.csak csopoges. Es hideg van.4-fok osszesen.Amig Winnipegre 20-fokot varnak. Es onnan felfele is minden fele meleg van. De Quebec-ben tegnap esett a ho.Es azon a reszen Ontarionak ahol Istvan megy,igen csak hideg van szinten.Szoval itt meg tart a tel.Bar a ho itt nem esett.Es a fu is zoldulget kifele. Jolenne mar,ha itt is jobb ido lenne. Jamikem tegnap elesett es jol meg van dagadva a terde.Borogatjuk neki.  Evikem akkor most mar napok kerdese es kirakjatok a hazat igaz? Drukkolok,hogy sikeruljon a tervetek. Biztos nagyon szep lett.Minel elobbi sikeres eladast kivanok.Ott nallatok jol mennek a hazak megint.hamar el fog menni.

     

    Julikam te mar megint tuldolgozod magadat.Vigyazz a kezedre nagyon.Biztos megint sok finomsagot sutol,fozol. Egyutt lesztek megint igaz? Emmacskaval megint kijatszatok magatokat. Ilyenkor kicsit fel is toltodsz legalabb.

    Houston jobb az ido mar nallatok? Fejlodik a kerted? kepzeld vettem egy par viragot en is.most kivancsian varom,hogy mive fejlodnek majd. Palma feleket vettem,meg egy valamit.nem tudom a nevet.Semelyik virag mellett nem volt ott a neve es a kezelesi utmutato.ezert olcson adtak oket nagyon. $1,98   De remelem nem lessz gond.itthon atultettem oket azonnal.es kaptak egy pici tragyat is.  szepek nagyon.Locsolassal vigyazok.Naponta azert vizpermetet kapnak. Eddig meg nincs baj.Szepen fejlodnek. Az elso viragot egy no ajanlotta,mondta vegyem meg nyugodtan,mert nagyon szep lessz.Suru lessz,bokrosan fejlodik.i.Es  szep halas noveny. Hat megfogadtam a tanacsat. Csak a nevet nemtudom.de majd nezelodok mashol.es akkor a neve is meg lessz.

    előzmény:
    kirandulas (10238)
    2010-04-17  15:19
  62. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 17. 17:0610240.

    szia Eva

    akkor ez a haz most megy a piacra eladasra, vagy kiadasra szoktatok rendbehozni???

     

    hogy megy az ingatlan piac feletek?????? 

    előzmény:
    kirandulas (10238)
    2010-04-17  15:19
  63. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 17. 17:0510239.

    Bogika, ha teged csak olvaslak is elfaradok!

     

    szerintem tul sokat dolgozol, es meg annal is tobbet aggodsz..hogy minden, mindenkinek a legjobb legyen. Ellatod magad, a parod, akinek mar volt egy "ijedsege" a multkor a szivevel...aggodsz a mamad vegett, aztan teszel veszel lanyod, es unokad kedvere!

     

    Mi lesz ha veled lenne valami?????? 

    probalj kicsit magaddal is foglalkozni, es aggodni!!!

     

    Szep hetveget, es jo szulinapi unneplest...boldog szuletesnapot a parodnak!!!

    előzmény:
    Bogie (10236)
    2010-04-16  03:25
  64. 2010. Április 17. 15:1910238.

    Orulok hogy jol van a kutyid !! :))

     

    En befejeztem a haz felujitast. Szerintem nagyon jo lett :))

     

    Kivanok mindenkinek egy kellemes napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (10237)
    2010-04-16  20:22
  65. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 16. 20:2210237.

    Drága Julcsikám

     

    Az uradnak boldog születésnapot szeretettel,érezzétek jól magatokat,lehetőleg olyat főzzél ami egyszerü és nem pepecs,meg süti is legyen benne,hogy Emmácska is boldog legyen a papával együtt. Örülök,hogy jól vagytok,remélem a kezed is rendbe jött?

    Én köszönöm jól vagyok, kisebb nagyobb gondokat leszámitva,még 20.-án megyek orvoshoz a pajzsmirigy vizsgálat miatt, nem adott beutalót a doki a biopsziára,és azt másutt csinálják,ugyhogy megint lesz egy-két köröm,ugyis ráérek,gondolják.De hogy alul mükszik a dr.nőm már megállapitotta,ugyhogy fogok rá kapni bogyókát és le fogok fogyni,meg befekszem Lipidre a Szent Imrébe, oszt kicsit helyre pofoznak,mert magamtól már nem megy, ha megszakadok akkor sem. Tudtam én hogy alul mükszik,és bejött. Csak kellett volna nyernem snóblin egy diplomát nem?

     

    A kiskutyám ma haza hoztam a korházból,mert 3 napja -?- elüótötte egy auto és ajobb első lába 3 db-ra törött, összedorotozták,és sint tettek bele, most ma hoztuk meg, egyenlőre nincs gond, de mégis van,mert nagyon kell rá vigyázni. Hát ennyi.

    Vigyázz magatokra nagyon, kellemes hét végét szeretettel mindőtöknek

    előzmény:
    Bogie (10236)
    2010-04-16  03:25
  66. 2010. Április 16. 03:2510236.

    Sziasztok :)))))))

    Katikam, sok sok szeretettel gratulalok a kisfiuhoz ))))))))))))))))))))) Nem baj az, latod nekem ket lany van, kiegyensulyozza a termeszet ))))))) 

    Elfut ez a het is egy szempillantas alatt, a szokasos teendoim lekotnek.

    Tegnap foztem egy lavorral, szo szerint, hogy legalabb ma ne kelljen, de irto nehez, mert ugye ki kell kotlani olyasmit amit mindenki szeret. Csinaltam olyan lecso szeruseget, de paprika helyett padlizsan ment bele, kockara vagva meg sok sok paradicsom. Nagyon finom lett, plusz sult hus, plusz teszta, plusz krumpli (anyunak). Igy van mara is, gyumolcs is van itthon meg minden egyeb. Hetvegen a ferjem szulinapja, hat valamit ki kell talaljak , hogy jo is legyen, eleg is legyen az e kis "hadseregemnek" ))))))

    Emmacskank tunderi, huncut kis bogar ))))) majdnem mindig jokedvu, kiveve ha almos/faradt, dehat ezzel minden kis prucsok igy van )))))) jajjjjjj de imadom......elmondani nem tudom , hogy mennyire )))))))

    Editkem, hogy allsz a cukroddal ? emlekszem volt ilyen gondod nehany eve amikor szinten valami uj gyogyszert adtak neked. Hat ez nagy problema, hogy a regi gyogyszered mar nem kaphato......nagyon remelem, hogy sikerul valamit javitanod a helyzeten, de ha minden kotel szakad akkor csak ott van az inzulin, ami vegulis eletmento.....barmennyire kellemetlen is. Remelem nem kerul erre sor , drukkolok erted ))))))))

    Na menek melegiteni ......aztan furdetes.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  67. 2010. Április 13. 07:3510235.

    Gratulalunk!-))))))))))))

    Latod mondta Z is, hogy fiu lesz-)) rosszabb, mint valami ciganyasszony, o is ranezesre megmondja minden kismamarol, hogy mi fog szuletni, mar a tapasztalat beszel belole-)))

    Iszom a szojatejet-) kakaosat vettem, meg izlik is-) 

    előzmény:
    brampton (10232)
    2010-04-13  01:44
  68. 2010. Április 13. 07:3310234.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek nagyon koszonom megegyszer!

    Akartam jonni hamarabb, de az FB-n neki kezdtem az ajandekaimat atvenni, es harom oran keresztul ottragadtam, mivel egy hete meg sem mozdultam ott, csak be-beneztem oda. Azt hittem, hogy majd gyorsan vegzek, de annyi volt, hogy nem gyoztem nyitogatni.

     

    Csendesen telt a mai nap, Blankusom keszitette a vacsorat, majd hetvegen kicsit jobban odapiritunk, de holnap utan is vacsorara megyunk, akkor adjak at Gabeszomnak a dijat amirol mar irtam.

     

    Meg Noahval kuzdunk az ejszakai kohogesekkel, de az az igazsag, hogy az orra miatt kohog, es akarhogy mondom az orvosnak, hogy az nem normalis, hogy a gyerek egeszsegesen is horkol, nem erdekli, pedig allitom, ah kivennek az orrmandulajat, akkor mar regen elfelejthetnenk ezt a kinlodast. Azt mondja nekem, hogy a gyerek meggyogyult, de kohog, es taknyos, az mar nem betegseg. otthon azert akkor mondta az orvos, hogy a gyerek egeszseges, ha az tenyleg az volt. Most kaptunk vegre nyakoldot, es gyulladascsokkentot, mert eddig hiaba kapta az antibiotikumot, nem volt eleg.

    Bar hozza kell tennem, hogy ettol meg Noah ugyanolyan, mint volt, eleven, es rohangal egesz nap-))) Z azt mondta valamelyik nap, hogy olyan, mint az Indul a bakterhazbol a kissrac, es tenyleg-) , bar a daycare-ben teljesen mas, ott mint egy angyal-))) Ugyhogy tud a gyerke viselkedni, ha kell, itthon meg tudja, hogy a sejhaja kerekre van nyalva-)

    Na megyek, mert reggel kelni kell, utana meg meg sem allok delutan haromig, remelem, hogy egyaltalan vegzek a dolgaimmal addig. 

     

    Mindenkinek koszonom megegyszer

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  69. Torolt_felhasznalo_793149
    Torolt_felhasznalo_793149
    2010. Április 13. 03:0110233.
    Lina szeretnek en is nagyon Boldog szulinapot kivanni neked, almaid es terveid valjanak valora.
    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  70. 2010. Április 13. 01:4410232.
    koszi neked is   a gratulaciot   lanyt vartak fiu jon de megjosoltak egyszer neki 2 fia 1 lanya lessz
    előzmény:
    nekezd (10227)
    2010-04-12  23:07
  71. 2010. Április 12. 23:5710231.
    Nagyon b|oldog Szuletesnapot kivanok neked.Es nagyon jo egszseget is hozza.Meg szamtalan  sok ilyen szep napot adjon neked a joistenke eroben egeszsegeben.Szereto csaladod koreben.
    előzmény:
    kysslina (10220)
    2010-04-12  15:55
  72. 2010. Április 12. 23:5210230.
    Agikam Szia. Hidd el nem eszem szenhidratot.Ennyit mar a 17-ev alatt megtanulatm. sargadinnyet gorogdinnyet,foldiepret,malnat ,kortet ehetem,na meg az alamat is,ezek  a gyumolcsok ajanlottak,ezeket eszem csak amiket lehet.Amit nemlehet nem eszem.Mint szolo,banan datolya, fuge,mazsola, Es a gyumolcsokbol sem eszem sokat meg az ajanlottakbol sem.Egy szeletke dinnyet ettem csak es a foldieperbol is 3-szemet. Nem artottam magamnak vele. A gyogyszeremet csereltek ujjra.es meg a szervezetem nem engedelmeskedik neki. Igy a dokino mivel megy szulesire nem igen tud varni es at akar rakni inzulinra. Az en szervezetem nem igen tud hamar atallni viszont nekem ket het keves.Honapok kellenek. hat majd meglatom.Mivel azt a gyogyszert cserelte le,amit en mar 17-eve szedek.hat itt a baly. De mar aztmondta az a gyogyszer elavult es mar mas kell. Hat ezt az en szervezetemnek is megkellene erezni.de salynos nem erzi. Feher lisztet nem eszem.kenyeret nem eszem szinte semmit.rizst nem eszem.krumplit nem eszem. edeset nem eszem.rengeteg zoldseget eszem ezzel szemben,olyat ami nem tertalmaz cukrot,kaposztfelet,bab felet brokkolit karfiolt,sargarepat csak keveset,feherrepet,zellerszarat,gombat, Felvagottat teljes zsirtalant eszem.es hust is zsirtalant eszem.A szarntasokat is bornelkul eszem. Sok zoldseg levest eszem.szinte meg olajat sem hasznalok mert mindent probalok grillezni.vajat is ha hasznalok kevest csak joghurtosat. Tonkolybuzahol,hajdinabol,Oat bol  van a lisztem is.Sok fokhagymatmkaprot is eszem meg cinnemont, Ha lehet minent  zsiradek nelkul eszem.Mar hetek ota csak vizet iszom.szoval kezd elegem lenni. Ennyire nem akarok tokelletes lenni. Hiaba minden nem birok mit csinalni.nem reagal a szervezetem az ujj gyogyszerre. hat ez a baly. Ehes vagyok allandoan.mert alig eszem.mindig abbahagyom az tkezest,ha mar ugy erzem eleget ettem.pedig meg tudnek enni.de ez is hiaba.most is mar szinte korog a gypomrom.
    előzmény:
    nekezd (10229)
    2010-04-12  23:20
  73. 2010. Április 12. 23:2010229.

    Editke!

    Mi van veled?

    Nagyon sajnalom, hogy ilyen bajok vannak veled.  Irod, h ettel dinnyet, azt hiszem abban is sok a cukor sajnos. Tudod, a gyumolcsok mellett meg olykor a zoldsegekben is van cukor :(

    Pl. amikor fogyoztam (jo reg volt, mar vagy16 eve), akkor azt mondta a dokino, h semmi pirosat sem ehetek, mert abban is sok a cukor. Tulkeppen, a szinesebb zoldsegek, gyumolcsok cukrosabbak. Jegyzeteled, h mikor mibol mennyit eszel???? Edesapamnak irnia kellett. Ha irod, erdekes lesz az eredmeny, latni fogod, h tobb szenhidratot ettel,mint hitted.Azt tanacsolom, hogy minden nap, minden falatot vezess egy fuzetben.  Kerlek, tedd meg legalabb par napig!

    Vigyazz magadra nagyon!

    előzmény:
    csipogo (10215)
    2010-04-11  20:58
  74. 2010. Április 12. 23:1010228.

    Lina!

    Isten eltessen sokaig eroben, egeszsegben, boldogsagban, gazdagsagban!

    Csak epitgesd azokat a szarnyakat

    előzmény:
    kysslina (10220)
    2010-04-12  15:55
  75. 2010. Április 12. 23:0710227.

    sziasztok!

    Nahat micsoda orom, hogy megtudtatok, ki is lakik ott bent, ez  boldog izgalom az egesz csaladnak.

    Drukkolunk, drukkban nagyok vagyunk

    előzmény:
    brampton (10226)
    2010-04-12  22:34
  76. 2010. Április 12. 22:3410226.
    lanyok  fiu unoka  erkezoben ma volt a vizsgalat es most lehetett latni a kukacot szoval lessz kis kuki meg nagy kuki
    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  77. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 12. 20:1410225.

    Szia Bogaram

     

    tegnap volt 11.-én és nyert a Fidesz, több mint 52 %-al, nagyon örülétünk neki, régen vágyott álmunk teljesül, de még hátra van a 2. forduló a 2/3-s többséghez, és az is meg lesz, egészen biztos,nem kell senkivel szexuálnunk a parlamentben, ha törvényt akarunk hozatni. A franc már a sok mocsok komcsiba,puszika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10209)
    2010-04-10  17:22
  78. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 12. 20:1210224.

    editkém

     

    ne add fel,holnap elküldöm neked tea keverékeket tudnál a gyógyszerésszel csináltatni, nekem is egy gyógyszerész ismerősöm állitja össze és iszom teaként. Vigyázz magadra puszika

    előzmény:
    csipogo (10215)
    2010-04-11  20:58
  79. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 12. 20:1110223.

    Drága Linám

    Születésnapod alkalmából az a Drága Jóisten éltessen téged nagyon nagyon sokáig erőben egészségben boldogságban békességben szeretetben családod és barátaid körében.

    Boldog születésnapot neked szeretettel

    előzmény:
    kysslina (10219)
    2010-04-12  15:52
  80. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 12. 20:0710222.

    Sziaaaaaaaaaaaaaaaaaa, rosszul látok vagy tényleg te vagy az?

    Aszta,nem semmi, igazolást kérem bemutitni,hogy ennyi ideig merre jártál, értve? puszika neked szeretettel, nagyon jó látni téged ismét

    előzmény:
    donnaBe* (10213)
    2010-04-11  16:49
  81. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 12. 16:5310221.

    Happy Birthday!

    40???????????

     

    szep kerek szam!

     

     

    előzmény:
    kysslina (10219)
    2010-04-12  15:52
  82. 2010. Április 12. 15:5510220.

    Jajj szegeny, nagyon sajnalom! 

     

    Most mennem kell, csak beneztem ide, de este jovok, es elolvasok mindent. Puszi..

     

    Nagyon sokan elnek inzulinnal, ne keseredj el, mert az nem segit.  

    előzmény:
    csipogo (10215)
    2010-04-11  20:58
  83. 2010. Április 12. 15:5210219.

    Koszonom szepen!-))))))) -)

     

    40-))) Milyen furcsa, egy ujabb kerek szam.. Noah elenekelte nekem reggel, hogy :Happy Birthday kicsi Noah-))))DD

     

    Kepzeljetek, hogy Kecskemeten a kozepiskolai tortenelem-filozofia-latin szakos tanarom jutott be kepviselonek-))) Szegenyt mit ossze szekaltuk kozepiskolaban! 

     

    Voltam az MPP-nel a mult heten, szep lassan totyoraszom... Egyebkent meg sokat gyerekezunk, ha tehetjuk megyunk kifele a napra. Tegnap teli ruha-nyari ruha cseret csinaltam, azaz atpakoltam a besementben a dobozokat. Levittem a meleg ruhakat, atvalogattam amit kinott Noah, meg amibe belenott, szoval tulvagyok a szokasos tavaszi szekrenypakolason.

     

    Este meg nekiveselkedtunk az uj sorozatnak (The good wife) nagyon jo sorozat, ajanlom mindenkinek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  84. 2010. Április 12. 14:5910218.

    Boldog Szuletesnapot Linam :)))))) Isten eltessen sokaig ! :)))

    Happy Birthday to you :))))))))))

    előzmény:
    kysslina (10210)
    2010-04-11  03:10
  85. 2010. Április 12. 05:1110217.

    http://www.youtube.com/watch?v=wFh-rX_Sfhs

      Happy birthday to you   happy  bitrhday to you

    Boldog szulinapot Lina

     

    előzmény:
    kysslina (10210)
    2010-04-11  03:10
  86. 2010. Április 11. 23:4210216.

     Basszusssssssss megdorzsoltem a szememet haromszor is en is, hogy jol latok e ))))))))) Donna baby, welcome back ))))))))))))) Ido ? az mi ? merthogy aznekem sincs Orulok neked, mint majom a farkanak :)) Irtam neked emailt, de visszagyutt, hogy nem jo az emailcim. Hat biztos nem jo, mert kb ezer eves.....nah, fordulj elo neha neha. A gyerkocok meg ilyenek, fogjak magukat es megnonek )))) az en kisunokam is most szuletett es mar "visszabeszel" )))))))) cuppppppppppp meg minden

     

    előzmény:
    donnaBe* (10213)
    2010-04-11  16:49
  87. 2010. Április 11. 20:5810215.
    Jaj de draga vagy.Koszi szpen.De en is azthiszem 17 gyogyszer utan.Mar nekem az nem tud hasznalni.hat amiket eszem az utobbi idoben,maskor a minimumon volt.most meg megy felfele. Most is egy nagy halom zoldsegre raktam egy pici szekelykaosztat.teljes zsirtalan.Diabetikusan keszult. Maskor semmi cukrom nincs.Most meg semmi valltozas.Fent van. Mindent csak a minimumot eszem.es csak azt amit szbad.Se kenyer,se feher lisztes kaja,se krumpli fele.abszolut ki akarom zarni a Carbohidratot.de hiaba.nem megy le. Nem eszem semmi cukrosat,meg diabetikus cukroat sem.vizet iszom.A leves is teljes zsir nelkuli.telezoldseggel.Hiaba minden nem megy le.ez az ujj gyogyszer nem tetszik a szervezetemnek.Itt a bibi tudom en.ezert nem megy le. Elkellett hagyni azt a gyogyszert amit 17-eve szedek.Hizlal is meg mar korszerutlen.vannak jobbak.igen de en ezt szoktam meg. Es most hiaba ,ha fuvet ennek attol is felmenne a vercukrom.nem akar lemenni.nem eszem pedig sokat sem. tegnap reggel pl egy szletke sargadinnyet ettem meg es 3-nagy szem epret,es a gyogyszereket.ezeket ehetem,nem csinalnak cukrot.Hat nekem nem ment le a cukrom tolle.Pedig a gyogyszer hatasara le kellett volna mennie,ettol az evestol.A zoldsegleves evese sem viszi le. A parolt zoldseg sem hasznal.mar kezdek atmenni nyulba.semmi semmi nem segit most ami eddig segitett,.Kenyeret mar nemtudom en miota nem ettem.Meg vizet is mar hetek ota csak azt  iszom.Allitolag ilyen esetben fogyni is kellene,meg a cukornak is lent kellene lennie allandoan.Es semmi. 12-14 kozott volt ma. hat mitmondjak legszivesebben visszaallnek a regire,mert akkor lentlenne az tuti.de em merem megszegni a dikciot,mert az en erdekem.most a szervezetem meg van zavarodva.de ez nallam sokaig szokott tartani salynos.nallam nem ket het az attallas. Szoval marad az inzulin.Mar nem is banom. Legalabb avval ehetek normlisabban.Mert most meg a kedvem is elment mindentol.Ennyire onmegtartoztatoan sosem ettem.es meg sem volt soha ilyen magas a cukrom.Az atlagom 7-koruli szokott lenni a hemoglobinnal. Es azt sem szerettek. hat most aztan sokkal nagyobb az atlagom.A husvet is teljes aszketasagban tellett. Mar annyi Brokkoli levest ettem,hogy mar en is  belezoldulok tolle. Eleinte nagyon megrazott.De miota tudom,hogy nem olyan mar a beadasi technika mint regen.kezdek belenyugodni. Istvan nagyneje meg fotot is kudott rolla.megmutattam a doktornomnek az meg azonnal mondta,hogy pont ijenre gondolt o is. Mar unom a napi 4-szeri merest is. Minek.Ugy is magas. Pedig az erdekes,hogy nem erzem.Nem iszom sokat,nem szedelgek,jolvagyok.a szam sem szaraz,a szam szele sem repedezett,nem viszket semmim.Szoval olyan vagyok mint mindig.Mikor megmerem akkor latom,hogy ajjajjj. Most mar nehagyjad a ferjedet.Csinaljon meg mindent.Nehogy ugy jarjatok,mint a mosogeppel. Remelem hamarosan kicserelik nektek vegre. Pihend ki magad.Aludj jol.    Szia
    előzmény:
    koala3 (10212)
    2010-04-11  14:15
  88. 2010. Április 11. 20:4010214.
    Szervusz Donna.azthittem az elobb nem jol latok,hogy meglattam a beirasodat.hat persze,hogy orulunk neked.Csak aztan gyere maskor is.Ne  csak ketevente!  Akkor talan most megoldodott nallatok is a lakaskerdes. Es nem kell tobbet koltozni. Szerettek ott lakni?Most merrevagytok? Jol megnottek mar a sracok nallatok is. En meg emlekszem amikor a Gumicsizmat halasztak fel a bezmentbol. Jami is mar mindjart 18-lessz. Jol meg nott.O is hosszaban no.keresztben semmit.Gebe a lelkem.De igaza van.Ne is hizzon meg idonap elott. Bar en lennek lusta enni,mert o az. Igaz en is eszem a rengeteg zoldseget. Tobbszor eszem kevest.De azthiszed hasznal.Megy le valamennyi.De nem tul sok. Vigyazz magadra.jo hogy jottel.gyere maskor is.   szia
    előzmény:
    donnaBe* (10213)
    2010-04-11  16:49
  89. 2010. Április 11. 16:4910213.
    Szep jo  reggelt mindenkinek.......nem is tudom szabad e meg bejonnom ennyi igazolatlan mulasztas utan. Mogottunk all egy ujabb koltozes, mit mondjak a hatam kozepere sem hianyzott.....na mindegy, most egy townhouse ban lakunk, ennek kinden kinjaval egyutt.   Tovabbra is szerelem az elromlott jatekokat, meg mindig a Playstation vonalon domboritok. A legnagyobb bajom, hogy a nap csak 24 orabol all, jaaaaaj hol vagytok boldog itthontoltott evek  a gyerkocok jol vannak, tovabbra is nyuvik az iskolat es a tanarok idegeit. Franciska 3 centivel alacsonyabb mint en,  (12 eves) es 39-es laba van.Na jo nalam nem nehez magasabbnak lenni. Ocsike tovbbra is felfele nyulik keresztben semmit. Jaj kislanyok nem igaz, hogy nem gondolok Ratok, de egyaltalan semmi de semmi idom nincsen. Reggel viszem a gyerekeket a sitterhez (nem babysitter  mert mar kikertek maguknak, hogy ok mar nem baby-k) mert ez a haz nincs az iskolabusz vonalan, az iskolat pedig nem valtoztatjuk meg . Aztan delutan munka utan felveszem oket egy gyors vasarlas , vacsorafozes, stb....stb.... aztan elalszom a tv elott 9 orakor. Hetvegen Anyukamat viszem vasarolni, ide koltozott a kozelbe,  es a haztartas ami egy soha veget nem ero nyavaja,  de mit is meselek itten ezzel mindenki igy van.  Most csak egy gyors jelentes volt, megigerem jovok ahogy tudok , visszaolbasgattam, latom mindenki megvan, Bogie...nahat semmit nem valtoztal, a ferjeddel levagattad a gipszet a karodrol,,,,meg jo, hogy volt hozza szerszama es nem kellett elrohannai a Canadian Tire-ba venni egy korfureszt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  90. 2010. Április 11. 14:1510212.

    Ugy szeretnék valamivel segiteni, de tényleg ezekkel a dolgokkal már nem megy le ezekszerint. Akkor elkerülhetetlen a szuri. Igaz most már nagyon egyszerüek vannak, még az anyukám is magának tudta bebökni. Nem kell injekcios tüt használni. De azért jo lett volna elkerülni, mert akkor már az inzulin marad.

    Lehet hogy a kor miatt is megváltozott, most a változo korban vagyunk. Látom magamon, idáig normális volt a vérnyomásom, sokszor inkább lent volt. Most az ellenkezöje, magas kezd lenni. Máskor ha ideges voltam akkor felment egy kicsit, de most már nem csak akkor. A doki is tárt karokkal vár már, de ügyesen kikerülöm. Ha elékerülnék, akkor lehet hogy gyogyszert irna ki, de azt viszont nem akarok egyenlöre. Igy maradok a fokhagyma tablettáknál, meg egyéb természetesnek mondott dolgoknál. Hogy használ-e ki tudja, egyedül tényleg a fokhagyma használ, azt érzem is. A kilokkal is gondom van, régebben feljött aztán lement, na jo azért mindig több maradt rajtam, Mostmár csak elég ránéznem a kajákra, s máris többet mutat a mérleg. Lassan hoesésben már összekeverhetnek egy hoemberrel... Arrol meg már nem is beszélek, hogy idáig mindig fázos voltam... Most meg melegem van idönként a legnagyobb hidegben is.. Szoval bekopogott a banyakor ugy látszik...

    Talán át is kellene irnom a nevemet koalárol mondjuk banyára...

    Ma megint meglátogatjuk a Home depo-t, mert a férj feltette a szekrényekre az ajtokat, (mosogato, laundry meg 2 fürdöszoba szekrényre,) s kiderült egyikhez sincs gomb illetve kilincs vagy minek hivjak amivel ki tudjuk nyitni.  

    További szép vasárnapot, megyek lefekszem, nemrég jöttem haza, csukodnak le a szemeim.. 

     

    előzmény:
    csipogo (10211)
    2010-04-11  06:58
  91. 2010. Április 11. 06:5810211.
    Szia Koala.salynos en mar kiprobaltam amit csak lehetett.de nemsegit semmi.Mg az sem,hogy mar alig eszm,es csak olyanokat amik nem viszik fel a cukrot.Vagy is nem szbadna felvinni a cukrot.de nekem most azok sem segitenek.8-ala nem birom vinni.nem megy lejjebb. A Cinnemon,a kapor,  sem segitenek.masokank nagyon jo nekem nem. Salynos 17-eve vagyok cukros. Itt az ido valltani kell. Ezt most nem tudom elerni,hogy lemenjen.Most nem.  Mar kezdek beletorodni pedig nagyon nem akartam.de nem birom elkerulni. En mindig bujom a cukros oldalakat. Ki is probalok mindent amihez itt hozzatudok jutni. Mar az iom is keves 21-ig hogy tartosan megtudnam lepni,egy ujj dolog kiprobalasat. Aranyos vagy,hogy szurkolsz nekem. Koszonom szepen. Uszoda az nincs itt kozel nekem. Vannak tornagepeink.De most meg azokat sincs kedvem hasznalni. Utalom mar az egessz cukormeresi procedurat is.4-szer kell merni naponta. Jo munkat neked. Es jo etvagyat a vacsorahoz,majd.
    előzmény:
    koala3 (10208)
    2010-04-10  01:26
  92. 2010. Április 11. 03:1010210.

    Jol vagyunk Bozse, minden rendben, koszonom. csak eppen most hanyagoltam a netet. Nincs kedvem az FB-n a jatekokhoz, nincs hozza most huzalmam, egy csomo minden masra kell koncentralnom, Noah meg mindig betegeskedik, nemelyik ejszaka azzal telik, hogy valamelyest enyhitsuk a kohogest, maskor meg filmeket nezek, vagy olvasgatok.

    Majd jovok, van amit most at kell ertekelnem, atgondolnom, kozben van min dolgoznom, terveznem, azaz igazabol azt mondhatnam, hogy most "bebabozodtam", epitgetem a szarnyaimat... valami ilyesmi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (10205)
    2010-04-08  11:59
  93. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. Április 10. 17:2210209.

    szia Bozsike! gondoltam ma ratok, 10dike van, nem ma van a valasztas??? Gondolom a Fidesz nyert ugye?

     

    meselj mi ujsag otthon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (10207)
    2010-04-08  14:28
  94. 2010. Április 10. 01:2610208.

    Mindegy hogy minek hivjuk, verenda, terasz, stb, nagyon kellemes lesz ott ücsörögni nyáron. Mikor a szép virágokkal leszel körülvéve, a napocska is melegiteni fog majd. 

    Na itt aztán mostanában nem igen látunk megint napot. Ma már a ho is szállingozott, most meg a lányom neki indult futni, aztean az ajtoig ért csak el. Nagy szél, s havas-jeges esö  kezdett esni, potyogni. S hozzá a sötétség egész nap. 

    2 napja urinö vagyok, a lányom felajánlotta,, hogy kinéz a konyhába s fözni fog. S be is tartotta az igéretét. Nagyon jol is jött, mert mint egy kifacsart citrom olyan vagyok. Biztos ez az idö is, kellene valami vitamin bombát ennem, hogy magamhoz tudjak térni. De gyümölcsöket sem kivánok enni, na meg mindegyiknek olyan viz ize van...

     

    Csipogo olvastam, hogy a cukrod nem épp a legjobb. Nem tudnál körülnézni az oldalakon, milyen növény, gyogynövény lenne jo rá. Ami kicsit leviszi a cukrot. Nem tudom mondjuk olyanra gondolok, mint fokhagyma, vagy nem is tudom oregano vagy akármi. Nem bogyok, hanem az ennivalokkal valami ilyeneket enni. De lehet hogy nincsennek olyanok amik jok lennének. Szoval akármi ami segitene.  Ami még eszembejutott, az uszás. Nincs arrafelé uszoda ahova el tudnál menni rendszeresen? Most hogy a fiokád suliban van szinte egész nap, hátha tudnál menni valahova rendszeresen.

    Nekem is jo lenne menni, de itt meg messze vannak, meg, meg,... nekem is megvannak ám kifogásaim... 

    Na megjött a ház ura, megyek vacsorázni vele...aztán munka...

    További szép napot, estét nektek! 

     

    előzmény:
    csipogo (10202)
    2010-04-08  06:37
  95. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 8. 14:2810207.
    mert mi mindenből viccet csinálunk,legalábbis igyekszünk, és van amikor nem ugy sül el,ahogy eltervezték, na majd meglátjuk. Csak a zenéje végett, Bagolyéknál mást is kiraktam,ha akarjátok ott megnézhetitek,hallgathatjátok.Nem akarom ide is kirakni,mert még kirakják a szürömet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  96. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 8. 14:2610206.

    http://www.youtube.com/watch?v=VmtLbGWoQYU&feature=related

     

    ezt nem azért hoztam hogy hirdessem a mocskos szánkat,hanem a történelemért,és a komikáért! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  97. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 8. 11:5910205.

    Linaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

     

    csak egy mondatot irj,hogy minden rendben veletek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  98. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 8. 11:5810204.

    Drága Editkém

     

    Akkor tényleg jó vásárt csináltatok,hogy ennyi sok sok mindent meg tudtatok már oldani és még most majd a garázst is ideiglenesen, nagyon ügyesek és termelékenyek vagytok. A fiuk meg különösen, Jamie igen nagy fiu, és még ki sem fejlődött,magasabb lesz mint az apja. Örülök,hogy jó étvágya is van, anya jól főz a pocakba. Be van fizetve a suliba is, vagy csak otthon eszik?

    Tudod még fejlődésben van,azért eszik ennyire, de hálistennek legyen is, ne legyen soványka,hiszen kell a szufla ha sokat dolgozik.

     

    Vigyázzatok magatokra, puszika és további szép napot neked is szeretettel 

    előzmény:
    csipogo (10202)
    2010-04-08  06:37
  99. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. Április 8. 11:5610203.

    Még ilyen virágot nem láttam, de a levelek igen ismerősek, el nem tudom képzelni,hogy mi lehet, de igen érdekeset virágzik,hogy becsukódik,mintha menne ő is aludni.

    Köszönjük, lehet valamelyik lányka majd ráismer és megmondja a nevét.

     

    legyen szép a napod 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10199)
    2010-04-08  04:12
  100. 2010. Április 8. 06:3710202.

    Szerbusztok lanyok. A veranda van a kepen.Itt igy hivjak hivatalosan.de otthon is ez a neve. A terasz az hatul van.Az jo nagy.Na szoval nem felek,hogy ellopjak,mert nagyon baratsagos kedves emberek laknak itt.es nem loposak.A masik olyan rettenetes nehez,hogy en meg sem birtam mozditani. Istvan vette amugy a Costco-ban. Mind a ket oldala mutatja az idot es az egyik oldalan mutatja a homersekletet is. Nagyon tetszik. Orom kintlenni. Olyan klassz lett most minden odakint. Igen sikerult megegyezni a szomszed bacsival. O jott pont Husvet napjan es mondta,hogy ha legkozelebb Istvan jon haza megcsinaljak a papirt/es lehet intezni a hivatalos dolgokat.Nagyon rendes.Korrekt ferr arat is szabott.A fiuk nagyon orulnek,na meg en is.Istvannak nagyszabasu tervei vannak.igy aztan oldalt el fer a garazs is majd.Egyenlolre a felallithatos lessz felrakva.Aztan majd kesobb lessz komolyabb is.de legalabb oldalt elfer, es nem kell a haz ele rakni. Hat nyarara lessz sok dolog az biztos. De szepek leszunk,ha kezleszunk. istvan olyan szepet tervezett,hogy nem is lessz kedvunk elmenni itthonrol.mar igy sincs sok. A hatso resznel meg a terasz  ala jon a medence. meg annak is el kell a hejet rendezni.De itt legalabb korbe is fogjuk tudni jarni.Mar alig varom,hogy az is a hejen legyen. Imadok a viz kozeleben tenykedni.Pucolni,meg minden ami vele jar.szeretem a tiszta friss viz illatat. Coala Istvan azert uklt le oda mert cigizett.es nem fujja az oroom ala,mert en ugy tudok kohogni tolle,hogy nem akarta,hogy kohogjek.kozben meg rakta ossze a solar lampakat.Azert is van ott,mert oda rakta mindet maga ele. Jott ment,le fel egessz nap. En meg csak kiultem hozzajuk.Szoval tartani oket.Eszegettem kozben a sargadinnyet.Csopi meg jott keregetni,egy egy falatot mindig.o is szereti. Bozsem Jamikem kozel akkora mint Istvan. Istvan 180 cm magas. hat valamivel alacsonyabb talan.de nem sokkal. Dec-ben 176 cm magas volt.Akkor mertuk.Mostnaban nem is neztuk mekkora is lehet okelme. Olyan husegesen segit. szivesen van odakint.Foleg ha traktorozni is lehet.azt nagyon szereti.Mindent takarit ,aztan a szemetet rakja az utanfutoba es mar zakatol is vele tovabb.Orulok,hogy megvettem neki,mert igy tavasztol ,oszig kint van mindig. A jolevego neki is jot tesz. Nyulik mint a gomba. Szerencsere eszik is. Ma is Brokkoli krem levessel vartam,meg marhaporkolt volt csavart tesztaval.Meg is ette egy szemig.vacsorara meg tojasos lecsot csinaltam.az is elfogyott.Sutottem tegnap kenyeret hajdina,tonkolybuza,es Oat liszt bol. Olyan jol sikerult.Sikert is raktam bele. meg flax sidet is. Hat Jami azota azt eszi.igy majd  par nap es sutok masikat. Na azt a kenyeret adtam neki melle. El is tunt minden.Erdekes ha en nem rakom oda a kajat.magatol nem jon ki keresgelni.de ha viszem neki megeszik mindent. Az iskolabol alltalaban mindig ehesen jon haza. Bogikam eleg baly,hogy munkaheji baleset reven nem kaptal csak egy napot. Adhattak volna tobbet is. Kimeld magad ahogy lehet.Orulok,hogy jolvagytok. Anyum is mindig elesik.Most is nagyot esett par napja. De nem merek mondani neki semmit,mert ugy sem hallgat ram. Csak hallgatok a telefonba,mar megtanulatam. O meg szoval tart.Szohoz nem igen jutok mellette.De az ajo ,csak hagy beszelje ki magat. Houston nagyon szep az a virag amit megmutattal.de jo.Valami estike fele lehet,hogy napkozben nem viragzik,csak este. Latod ket szem viragocskam van nekem is.remelem ntarara lessz tobb is. de ezt egessz telen dedelgettem. Mindig hozott viragot. Ha mar ossze lessz rakva a bezmentben a Hot Tub-akkor lehet oda is levinni viragokat,amik szeretik a parasabb levegot. Persze Dihumudufajert azt jaratjuk,nehogy bepeneszesedjen valami is nekunk. De az meg odebb lessz salynos. Olyan szpek lettek a Tujak,szepen kizoldultek.szinte virulnak.Remelem megfognak maradni. A kis szobafenyo is nagyon virul.Atultettem.Epp most neztem mar karacsony ota a duplajara nott. A Szanzaveraim is viritanak. A sarga szegeju az szepen magasodik.A masik meg nagyon szaporodik. Rengeteg hajtasa van.De az tavaj ota meg van mar. A kismadarateto is vonza a kis enekes madarakat.hat olyan kismadarakat latok,hogy meg nem is lattam ilyan szepeket. Ha tehetem nezem az eteto kornyeket.mindig  latok szep kismadarat.csak nem igen ismerem oket. A Vorosbegyet ismerem meg a Bluj-it.Nem jol irtam le,de remelem ertheto.az a szep kek madar. Na meg a verebeket. De van itt sok mas is. Olyan szpen enekelnek.Reggel kinyitom a terasz ajtajat hatul es hallgatom az enekuket.Reggeli kozben meg ralatok az etetore is. Tenyleg Lina gyere mar kicsit erre is. Merre vagy?? Remelem Noah meggyogyult mar! Legutobb akkor irtal amikor tudogyulladast allapitottak meg nalla. Ugye nincs semmi baly???  Lanyok be is fejezem,mrt regenyt irtam megint. Szep estet mindenkinek. Es szep jo reggelt az otthoniaknak.  

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (10197)
    2010-04-07  09:31

Címlap

top