Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 18:18126.
    Szia Nekezd! Én is olvastam a Nobel-díjasokról a cikket, bár a sorrendre nem emelékszem.

    Amúgy Te melyik országban tartózkodsz, ha nem titok? :)
    előzmény:
    nekezd (125)
     
  2. 2003. június 4. 16:56125.
    Sziasztok!Most olvasgatok a regebbi NL-ban es lattam egy jo cikket, ami arrol szol, milyen sok Nobel-dijast adtunk a vilagnak. Vannak koztuk magyar szarmazasuak is es magyarok is. Ebbol a cikkbol tudtam meg azt is, hogy 8. helyen vagyunk a listan(nem 1. helyen, mint sokan mondani szoktak)Elso helyen Ausztria all, ezt sem tudtam!
    Magyar talalmany pl. a muver, ami gondolom hatalmas dolog, de meg lehetne sorolni. Ha akarjatok-elottem az ujsag-sorolhatok erdekessegeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 12:47124.
    OK. :)
    előzmény:
    vikva (123)
     
  4. 2003. június 4. 12:46123.
    Bocsi! Probalok szepet is keresni. Nem lesz konnyu!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 12:19122.
    Jaj, micsoda beköszönés. Brrr. :( Te már láttál ilyet?
    De azért köszi, valami szépet legközelebb, jó? :)))
    előzmény:
    vikva (121)
     
  6. 2003. június 4. 12:16121.
    Sziasztok!

    Par napja olvasgatom a topic-ot. Szaud Arabiabol irok. A halalbuntetest olvasva jutott eszembe egy par cikk amiket regebben olvastam a helyi ujsagban.
    Koztudott hogy ebben az orszagban a kozbiztonsag eleg jo, a bunozes par szazalek.
    Ha valakit lopason, betoresen kapnak, leamputaljak a karjat. Emberoles eseten, a bunost egy bizonyos ido utan egy altalaban kozhelyre viszik, ahol jelen van az aldozat es az o sajat csaladja is, valamint bameszkodok es a hoher, aki meg ilyen esetekben egy nagyon eles szablyaval vagja le az aldozat fejet. Mielott megtortenne a kivegzes, a bunos csaladja konyoroghet az aldozat csaladjanak a bocsanatert (esetleg un "verdij" elleneben), ami neha az utolso percben meg is tortenik. Ezek meglehetosen kozepkori szokasok meg, ebben a nagyon sok vonatkozasban kozepkori orszagban.
    Gondoltam erdekessegkepp leirom!

    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 12:12120.
    Most valami kellemesebb téma. Hallottátok, hogy tegnap - kedden - a londoni Sotheby's aukciós házban több híres magyar festő művét jelentős összegért árvereztek el? Pl. : Markó Károly-Klasszkius tájkép 100ezer&, Munkácsy Mihály-Doboló fiú 90ezer&. Bár a magyar aukciós házak szerint sok festő művét hibásan értékelték/becsülték, és attól függetlenül, hogy a londoniak szerint sikeresen zárták az árverést (620ezer& -a magyar képekre) a magyarok szerint ma már Mo-on sokkal sikeresebben lehet eladni híres magyar festők képét, mint külföldön! Még jelen voltak festmények: Vaszary Jánostól, Frank Frigyestől is.
    Mindkét fél elégedett volt az angolok, mert sikeres volt az árverés a magyar képek szempontjából, a magyarok pedig azért mert nincsenek veszélyben a magyar aukciós házak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 11:52119.
    Biztos gyönyörű volt. Legszívesebben a Világ összes múzeumába és galériájába elmennék - ha megtehetném. Már voltam egy-két helyen de az nem minden. :)
    előzmény:
    nekezd (115)
     
  9. 2003. június 4. 04:32118.
    mar azt meg sem merem kerdezni, hogy van e gyereked, es mit szolnal hozza mire hazamesz a ferjed mindet megolte??? komolyan ugy gondolnad, hogy ejnye, ejnye. . ????hat istenem. . . a 21szazad kuszoben ez mar okay. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (114)
     
  10. 2003. június 4. 04:28117.
    latod, ha megkerdezned hogy szeretnek e kivegzo, azaz hoher lenni. . nem vallalnam. . de forensic investigalo sem lennek. . . es a halalbuntetesrol azert az a velemenyem ami, mert valahogy a fene tudja miert, en mindig az aldozattal, es annak szeretteivel erzek egyet. . (ezert utalom a terroristakat) es en mondom neked, ha nekem egy 6 eves kislanyom egy ferfi eroszakkal elcipelne, mikozben az sikit, rug, kapal. . majd megeroszakolna, osszevissza verne, majd megolve, meztelenul kidobna az elhagyott utszelre. . nem hiszem hogy tudnek meg aludni az eletben ugy hogy ne akarnam a sajat ket kezemmel. . nem is a villanyszekkel. . erted, , , megfolytani, darabokra felvagni, felszeletelni. . . ezert ertem meg a halalbuntetest. . . . te mit tennel ha a te 6 eves kislanyoddal ilyen tortenne?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (114)
     
  11. 2003. június 4. 04:08116.
    A halalbuntetessel kapcsolatban: Valoban sok esetben ugy erzi az ember, hogy el kene venni az eletet az illetonek, de aki ezt megteszi, az is gyilkos lenne.
    A SARS: sajnos az emberek, nem vigyaznak elegge, soha nem ertettem miert kohog mindenki(tisztalat a kivetelnek)ossze-vissza. Jobban kene vigyazni magunkra es egymasra.
    Holnapra jo hireket kerek! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (114)
     
  12. 2003. június 4. 03:45115.
    Voltam az Ermitazsban, es gyonyoru! Keves ra egy nap. Nagyon regen volt, amikor ott jartam, gimnazista koromban. (Most olvasom egyszerre az egesz topicot es epp ennel a kerdesnel tartok)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (68)
     
  13. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. június 4. 02:40114.
    A halalbuntetes semmilyen korulmenyek kozott sem elfogadhato buntetesi forma. Egy ember e'lete't intezmenyes formaban sem szabad elvenni.
    A XXI. szazadban a szemet-szeme'rt elv ma'r elavult. Szerencsere Europaban ezt ma'r bela'tta'k.
    előzmény:
    houston (100)
     
  14. 2003. június 3. 23:53113.
    Sziasztok :))
    Egy kedves forum tag az utobbi napokban egy csomo kulfoldi magyarok altal leginkabb latogatott forumba beirt egy segitsegkero hozzaszolast, amelyben egy Nigeriai asszony megmenteset kerte. Beirta a web oldalt is ( ami spanyol nyelvu) hozza a segitseget, hogy hova mit kell irni, egy csomo szemelyes adatot.
    En irtam az Amnesty Internationalnak egy e-mailt amire most kaptam valaszt. Bemasoltam a Kanadai Vandorlelkek forumba, igaz angolul van, de a lenyege az, hogy NE SZAVAZZATOK AZON A WEB OLDALON.
    Ez ugyan nem vilaghir, de rengeteg teves informacio kering az interneten, tehat mielott barmihez a neveteket es egy csomo egyeb szemelyes adatot megadtok, erdemes tajekozodni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. június 3. 23:18112.
    csak annyit tudok amit tegnap a geraldo rivera showban lattam, hogy megint valami titkos ferfit keres a vedougyved ezuttal, valami Danie nevut. . es meginterjuolta O. J. Simpson prosecuterjet. . valami Marsha. . . biztos emlekszel ra. . hogy o mit szol hozza. . persze az csak nevetett, , , hogy ez mind homokszoras. . mud the water, she said. . . egyebkent szerintem egyre utalatosabb a pofa. . eloszor meg en is jokepunek tartottam. . . utobbi idoben, az uj frizuraval, es a ronda pokhendi pofaval, egyre rondabbnak tartom. . . . te nem????
    ja meg a ferjem hallotta a hirekbe mondtak be (fox) hogy tobb szaz levelet kapott csajoktol, akik felesegul akarnak menni hozza. . . no ehhez mit szolsz. . szerintem ongyilkos jeloltek nem gondolod???? marhara szeretnem ha valami riporter ezeket a csajokat interjuolna meg, hogy miert szeretne felesege lenni ennek az ipszenek????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (111)
     
  16. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2003. június 3. 22:03111.
    Houston, tudsz valami bővebb infót a Peterson ügyről? A múltkor megvettem a People magazint, de semmi érdemleges infó nem volt benne.
    előzmény:
    houston (108)
     
  17. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 3. 19:27110.
    Kedves itthon és külföldön élő c@fesok mi történt Nálatok otthon-itthon?
    Valami jó, valami érdekes? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 3. 12:01109.
    Nem is tudom, hogy filmen láttam-e (bár valószínű erről is készült film) vagy dokumentum film volt esetleg beszélgettek róla az amerikaiak, de a lényeg, hogy ott is az volt a téma, hogy még is meddig 'várnak' a halálbüntetésre, azok, akiket már elítéltek? Évekig kell 'várni' míg meghalhatnak! És nem csak az adófizetőkről van szó, a pénzről - ami persze nem elhanyagolható, hanem a családokról. Mind az áldozaté, mind pedig a bűnösé. Arról, nem is beszélve, hogy azért elvétve akadnak ártatlan bebörtönzöttek is.
    De én nem tudom, hogy mit tehetnének ott Nálatok az átlag amerikaiak, azon kívül, hogy tiltakoznak! Gondolom, hogy ha a törvény nem változik, nem változtatják meg, akik megtehetnék, akkor még sokáig így marad minden, nem?

    Ami a konkrét témát illeti, fogalmam sincs. Mert meddig akarják húzni a dolgot, kinek lesz jó? Nem tudom.
    előzmény:
    houston (108)
     
  19. 2003. június 3. 04:20108.
    jelenleg van egy krapek, par nappal ezelott mutattak a tvben. . egy 18 eves lanyt, megeroszakolt, majd tobbszori szurassal meggyilkolt. . halalbuntetest kapott. . nem tudom pontosan mikor tortent az eset, vagy hany eve csucsul mar. . mert aki halalbuntetest is kap, nem am masnap kovetkezik az be. . . szoval csucsul a lelkem a bortonben, es veseproblemaja van, , , hetente ketszer geppel tisztitjak a veret, ugynevezett muvesevel. . maskep meghalna, mert a mereg felgyulik. . no ez az adofizetoknek bukudollarba kerul (korhaban $500 dollar egy ilyet meregtelenites) bemutattak az esetet, es feltettek a kerdest: folytassak e a muvese hasznalatot meg evekig(???) halalra van itelve!!!. vagy pedig kapjon uj veset (!!!) a mutet kb 100. 000 dollar (!!!) de meg mindig olcsobb mint a muvesevel eletben tartani: AMIG KIVEGZIK. . . . . no errol , ha rajtatok mulna mire szavaznatok???? az en naiv kerdesem, hogy egyaltalan miert kell eletben tartani, mikor mar egyszer halalra van itelve????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. június 3. 04:12107.
    no a jo ugyvedrol jut eszembe, eppen ma este lattam a tv-ben. . miert utaljuk az ugyvedeket cimmel kezdhetnek uj forumot, de ezt csak akik amerikaban elnek ertenek. . . mert ugye alapveto lenne, hogy azt hidd, hogy a dolguk hogy kideritsek az igazsagot. . no ez nem igy van. . mindent megtehetnek (majdnem) hogy az igazsagot "homalyositsak" mudding the water. . a cel, nem hogy az igazsag kideruljon, hanem hogy sikeruljon eleg homokot szorni hogy az eskudt szekben ullokben "ketely" kelletkezzen, akkor mar a gyilkos is hazamehet mint aki jol vegezte dolgat. . lasd O. J. Simpson esete. . ugyan ez folyik jelenleg a Scott Peterson ugyben. . minden nap valami mas baromsagot hozz fel. . mindegy hogy igaz vagy nem. . de hatha. . . es ez mar eleg. . . igy engennek el gyilkosokat vissza a tarsadalomba, hogy utana termeszetesen ujbol elkovessek kisded jatekaiat. . . meselek valamit. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (106)
     
  21. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 2. 22:37106.
    Szia, a filmet én is láttam.
    Tény, hogy általánosítani nem lehet, hogy halál, vagy életfogytiglan legyen-e a büntetés.
    Minden ügy más - de ez meg olyan közhelyes!
    Hiszen, sajnos, annyi büntett van, hogy válogatni lehet a büntetések között.
    Szerintem csak külön-külön ügyekről lehet, tudunk véleményt mondani!
    Minden esetre alap feltétel, a jó ügyvéd, ügyész és a bíró!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (105)
     
  22. 2003. június 2. 22:03105.
    Hát, ebben én is veled értek egyet, azzal a kitétellel, amit kisslyna is említett.
    A halálbüntetés kérdése nagyon megosztja a közvéleményt. Van úgy, hogy az igazságérzetünk erre "szavaz", de vannak nagyon kétséges esetek is. Láttam egyszer egy régi filmet Henry Fondával, "12 esküdt" volt a címe, azt hiszem. Pont ezt a dilemmát boncolgatta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (104)
     
  23. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 2. 21:46104.
    A gyermekhalál mindig szörnyű de nem lehet arra hivatkozni, hogy elfutott, elbújt.
    Szerintem vannak alapvető gyerek 'tulajdonságok', amikre fel lehet készülni!
    Utcán nem engedjük el a kezüket mert 10-ből 9 gyerek elfutna, víz közelében nem tévesztjük szem elől gyerekeinket!
    Szerintem az összes felnőtt felelős, ha egy 'megakadályozható' esetnél baleset - haláleset - történik! Úszómester, pedagógus, szülő stb. A figyelmetlenség sajnos gyakran végzetes lehet, főleg gyerekeknél. . .

    Ami a halálbüntetéseket illeti, az a baj, hogy mivel nincs, szerintem nagyon sok életfogytiglant egyszerűen 'harmadolnak'. Jó magaviselet miatt például.
    Bár gondolom itt nagy különbségek vannak USA, Európa és Mo. között mégha mi már az EU-s normák szerint büntetünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. június 2. 13:56103.
    Magyarországon nincs halálbüntetés, csakúgy mint az EU-ban. Úgy tudom, Amerikában sem minden államban van. Itt életfogytig tartó börtönbüntetés van helyette.
    előzmény:
    houston (100)
     
  25. 2003. június 2. 13:51102.
    Szia! Neked tökéletesen igazad van. Én is átéltem két gyerekemmel a strandon hasonló rémületet: az egyik jobbra volt tőlem, a másik balra, nem győztem a fejem kapkodni, mégis egy pillanat alatt szemelőtt tévesztettem az egyiket. Persze, hogy azonnal pánikba estem és rémülten kiabáltam a nevét, ő meg a hátam mögött pancsolt. Ilyen is van, tudom. De az más, amikor ott sem lehetsz a közelében, mert dolgozol és egyedül engeded ki a strandra. Esélyed sincs, hogy megvédd az esetleges veszélytől. Ez szerintem, maximális felelőtlenség.
    A másik esetben, pedig állítólag 7 gyerekre vigyázott 2 óvónő. Nem kevés ez kicsit?
    előzmény:
    kysslina (101)
     

Címlap

top