Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. 2006. február 10. 01:4317826.
    Mit jatszadoztok, rohangaltok a tu"z korul folyton??

    Miert nem mondjatok meg oszinten, hogyha egy terrorista veszelyeztetne' a hazatokat es csaladotokat, akkor rogton es szivesen lelonetek oket???

    Tessek bevallani, hogy a helyzet ma mar :
    Vagy o"k, vagy mi!!

    Mindenkinek el kell hataroznia, hogy melyik oldalon all! A hazaja mellett, vagy az ellenseg mellett!


    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Stand up to be counted!!!!!
    előzmény:
    jucumuca (17825)
    2006-02-10  01:39
  2. 2006. február 10. 01:3917825.
    masszoval, a "nem-egeszen-bekesek" kell hogy majd megvedjek a "bekeseket" a "beke'tlenek" ellen???


    What a MESS


    előzmény:
    jucumuca (17824)
    2006-02-10  01:37
  3. 2006. február 10. 01:3717824.
    szoval, azt mondod, hogy a "beke'sek"-et meg kell a nem-olyan-beke'seknek ve'deniuk... ugye???

    Te hova sorzod magadat? a bekesek koze, a nemegeszen-bekesek koze, a beketlenek koze' vagy??..........
    előzmény:
    Gezaguza (17822)
    2006-02-10  00:03
  4. 2006. február 10. 00:0517823.
    Irok csak eppen mas idokben mint te ulok le a kompcsihoz.
    szia
    előzmény:
    hus (17821)
    2006-02-09  22:22
  5. 2006. február 10. 00:0317822.
    Ez egy nagyon szep valasz volt, hus, ----es, NEM nem sokat olvastam a beirasaidbol----de, igerem visszaolvasok me'g ezen a heten.
    Szoval, Te alapjaban veve ott alsz, hogy ugy erzed, hogy:

    "Tobb lesz a negativ tulajdonsagu ember, de majd megszokjak az utodaink..."

    Ja, igen, vagy beleszoknak, vagy talan nem is fognak mast ismerni, mert egyszeruen, amibe beleszuletunk, azt ismerjuk.....---

    En ugy latom, hogy sajnos, akkor bizony csak egyre masra jonnek majd a haboruk, ---"dog eat dog" alapon.
    ORULOK, hogy akkor mar nem leszek itt!!!

    ___________________________________________________ __________

    En valamivel optimistabb vagyok mint Te vagy---
    abban remenykedek, hogy a kovetkezo 5-10-15 evben ripityara verjuk az idiota mozlemeket, es akkor beke lesz TALAN me'g vagy 50 evig.

    szia

    előzmény:
    hus (17817)
    2006-02-09  21:18
  6. hus
    hus
    2006. február 9. 22:2217821.

    Geza irjal.  

     

    Es ez a hozzaszolasom csak vicc volt. Bocsasd meg buneimet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. hus
    hus
    2006. február 9. 22:1617820.
    Geza amit  irtam neked,  azt jelezte a gep, hogy nem ment at es azert irtam le megegyszer. Igaz kicsit mas de hasonlo.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. hus
    hus
    2006. február 9. 21:3917819.

    Gezaguza meg egy valamit kifelejtettem.

    Az elet egesz mas a gyakorlatban, mint az elmeletben. Ezt talan jobban figyelembe kellene venni.

    Talan ezert is van az, hogy a hozzaszolasaimban tobbszor csak utalok dolgokra. Eloszor ugyanis azt kerdem magamtol, hogy miert?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. hus
    hus
    2006. február 9. 21:2717818.

    Gezaguza meg valamit elfelejtettem, ami szerintem nagyon fontos.

    Az elet egesz mas a gyakorlatban, mint az elmeletben. Ezt viszont jobban figyelembe kellene venni ugy erzem.

    Amen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. hus
    hus
    2006. február 9. 21:1817817.

    Elnezest rossz gombot nyomtam meg, folytatom.

    Kinek erdeke az, hogy uszitsak egymas ellen  az embereket? Miert alakulhat ez ki? Es meg olyan sok kerdest lehetne feltenni itt magunk kozott, mert biztos vagyok benne, hogy mindenkinek lenne hozzaszolasa.

    Az ember, aki a foldon az egyeduli, aki logikusan gondolkodik, ir, olvas es beszel. Ha megtanitjak es a megfelelo kornyezetben es korulmenyek kozott van. ( akit nem tanitanak semmire, de hallja a beszedet, az megtanul beszelni, es bizonyos dolgokat ertelmezni. Mivel nem tud olvasni, ezert csak ugy tajekozodik, hogy hallja, amit a masik beszel. Az ember rendelkezik adottsagokkal, jo es rosszal.  De ez az ember  tobb ezer even keresztul nem tudja megtanulni, hogy ne legyen rosszindulatu, gonosz, eloszakos es gondolj ide minden negativ tulajdonsagot meg. Mindezek ellenere gogos, buszke, bekepzelt es folytasd ezt is tovabb.

    Hazudnak. Mi az, hogy hazugsag? Miert hazudik? Erre szoktam azt mondani, hogy kinek mi es ki- miert.

    Nincs 2 egyforma ember a foldon. Iranyitonk pedig az agy, ami taplalkozik. Ami az energiank 25%-at felhasznalja. Nagyon dolgozik es eszik.

    Mi az erdekunk? Az eletben maradas. Egeszseges korulmenyek kozott probaljuk minel hosszabb ideig kihuzni, akarva, akaratlan.

    Erosebb kutya alapon mondhatjuk, hogy igy van az elet is?

    Terrorizmus mindig volt es mindig lesz. Kitorolni eppen ezert nem lehet, de az sem lehet, hogy elhatalmasodjon.

    Kis hangya vagyok en a foldon ahhoz, hogy megoldast talaljak meg csak gondolatban is.  Idaig  meg senki nem tudta megoldani, pedig nem mai gyerek a foldon az ember. 6 milliard embert iranyitani csak ugy lehet, hogy  egy atlag fele mozgatni oket. Ez az atlag szerintem, ha egy skalan nezned, akkor a minusz fele halad, de atlag marad. Tobb lesz a negativ tulajdonsagu ember, de majd megszokjak az utodaink.

    Segits nekem, probalj te is irni velemenyt, hogyan tovabb.

    Amiert nem minden esetben hallasz tolem velemenyt, az azert van, amiket ide leirtam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. február 9. 21:0617816.

      ?????????????????????????????????????????????????????????

        

    előzmény:
    jucumuca (17803)
    2006-02-08  22:50
  12. hus
    hus
    2006. február 9. 20:4517815.

    Miota olvasod ezt a topikot? Mert csak most nemreg jelentkeztel be. Ugy erzem a beirasaidbol a megjegyzeseidbol, hogy mar regebb ota olvasod  a WN-t. Ezenkivul ugy erzem, hogy tobbszor beszegettunk is.

    " Felsz valamitol ??

    Akkor valld be azt! "

    Na latod, ezen nevetnem kell. Most nem rohogok, hanem hangosan hahotazok!     

    En, a beiro, a hus ugy gondolom, hogy a maniakus terroristak ellen, mivel meggyozni nem lehet oket tobb fele megoldast kellene kidolgozni, ami szerintem meg is tortent. De nem konnyu dolog. Nem konnyu, mert a fanatikusok benevertek valamit a fejukbe es nem jon ki csak akkor, amikor elerik a celjukat. Abban az esetben, ha  biztatjak, uszitjak es tanitjak oket, az meghosszabitja a folyamatot.  Ki nem szeretne a terrorizmust eltorolni? Kinek jo az?

    előzmény:
    Gezaguza (17813)
    2006-02-09  20:08
  13. 2006. február 9. 20:2917814.

    elrepult a  valaszom  az   etherben...

    megegyszer:   "pontosan  mire  gondoltam"???

     

    Pontosan  arra,  hogy mindnekinek  van  valamilyen  velemenye  arrol,  hogy hogyan  kene  a  terroristakkal elbanni.

     

    Lehet,  hogy Neked,  hus,   errol  nincs  semmi  idead...de  ketlem,  hogy ez ugy lenne!!

    Azert  kerdeztem,  hogy  TE mit  tennel  a  terroristak  ellen,  ha  alkalmad  lenne ra!!!

     

    Latom,  felsz  valaszolni-----  nem baj,  az is  egy valasz.

     

    Sajnos,  orokos  VISSZAKERDESEKKEL  nincs  beszelgetes.

     

    szia

    előzmény:
    hus (17812)
    2006-02-09  06:41
  14. 2006. február 9. 20:0817813.
    Kerded, "pontosan mire gondoltal??"

    Bocsanat, azt hittem hogy ez egy beszelgeto" forum.---

    Jo, hat akkor megismetlem:

    "Pontosan" azt szerettem volna megtudni, hogy TE a beiro, a hus, mit gondolsz, hogy mit lehetne tenni a maniakus terroristak ellen.....?

    VALAMI velemenyed csak van.... vagy nincs??

    Vagy talan inkabb nem akarod oszinten megmondani a velemenyedet??

    Felsz valamitol??

    Akkor valld be azt!


    bye
    előzmény:
    hus (17812)
    2006-02-09  06:41
  15. hus
    hus
    2006. február 9. 06:4117812.

    Most ezt komolyan kerdezed? Mit tennek en egyedul ellenuk?

    Pontosan mire gondoltal?

    Arra amit irtam, hogy sok ember meg sajat maga sem tudja, hogy mi baja van, csak baja van? Mert szamomra egy ido utan ez nevetseges, pedig valojaban sirni kellene miattuk.

    előzmény:
    Gezaguza (17811)
    2006-02-09  06:25
  16. 2006. február 9. 06:2517811.
    TE peldaul mit tennel ellenuk?....rohoges nelkul.........
    előzmény:
    Gezaguza (17810)
    2006-02-09  06:23
  17. 2006. február 9. 06:2317810.
    Bocsanat,---valami vicceset mondtam??????
    előzmény:
    hus (17809)
    2006-02-09  06:12
  18. hus
    hus
    2006. február 9. 06:1217809.

    Meggyozni nem tudod az biztos. 

     

    előzmény:
    Gezaguza (17808)
    2006-02-09  05:51
  19. 2006. február 9. 05:5117808.
    Szoval....mit lehet tenni az ilyen maniakusok ellen???
    előzmény:
    hus (17807)
    2006-02-09  04:56
  20. hus
    hus
    2006. február 9. 04:5617807.

    Ismered ezt a tipust?

     - Gyulolom Amerikat!

     - Gyulolod?

     - Igen!

     - Mie'?

     - Aze'!

     - Aze' ?

     - Aze' hat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. február 9. 01:2317806.
    elkezdodott!!
    Termeszetesen MEGINT a USA a rosz gyerek..


    --------------------------------------------------------- -----------------------

    Cartoon Protesters Direct Anger at U.S. By NOOR KHAN, Associated Press Writer
    1 hour, 17 minutes ago



    QALAT, Afghanistan - Police killed four people Wednesday as Afghans enraged over drawings of the Prophet Muhammad marched on a U.S. military base in a volatile southern province, directing their anger not against Europe but America.

    ADVERTISEMENT

    The U.S. base was targeted because the United States "is the leader of Europe and the leading infidel in the world," said Sher Mohammed, a 40-year-old farmer who suffered a gunshot wound while taking part in the demonstration in the city of Qalat.

    "They are all the enemy of Islam. They are occupiers in our country and must be driven out," Mohammed said.

    Wednesday's violence began when hundreds of protesters tried to storm the U.S. base, said Ghulam Nabi Malakhail, a provincial police chief. When warning shots failed to deter them, police shot into the crowd, killing four and wounding 11, he said.

    Flying rocks injured eight police and one Afghan soldier, he said.

    Two Pakistanis arrested for allegedly firing at police were being questioned to see whether they were linked to al-Qaida, Malakhail said. Some officials accuse al-Qaida of inciting three days of bloody riots across Afghanistan that have left 11 dead.

    Protesters also burned three fuel tankers waiting to deliver gasoline to the base, said Malakhail. He said U.S. troops fired warning shots into the air.

    U.S. military spokesman Col. James Yonts said the American forces fired flares above the crowd, but he said it was not clear whether they fired their weapons.

    Muslims around the world have demonstrated over the images — including one depicting the prophet wearing a turban shaped as a bomb — printed in Western media. Islam is interpreted to forbid any illustrations of the prophet.

    In Baghdad, Iraq's top Shiite political leader criticized attacks on foreign embassies by Muslims.

    "We value and appreciate peaceful Islamic protests," said Abdul Aziz al-Hakim. "But we are against the idea of attacking embassies and other official sites."

    In the West Bank, about 300 Palestinians overpowered a Palestinian police detail and attacked an international observer mission in the city of Hebron.

    etc.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. február 8. 23:3017805.
    Eppen korulnezegettunk a forumokon---


    Pisisex
    hanyas szex
    kakasex.....

    MI MEGY VEGBE a kedves MAGYAROK nal???

    EZT ELVEZIK????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (1)
    2003-05-24  20:36
  23. 2006. február 8. 23:0617804.
    Eltunt az a kedves kis divat-lany is, aki olyan szep ruhakat tervezett...

    Mivel lottetek le?

    Szegeny, ...tul kedves es normalis volt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (1)
    2003-05-24  20:36
  24. 2006. február 8. 22:5017803.
    E R D E K E S !!!
    A Noklapja azt jelzi, hogy:

    "MissPiggy nevu felhasznalo nem letezik!"

    Ugylatszik kiiratkozott a kedves........
    nem baj, 2 nap mulva visszajon majd mas nev alatt....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17796)
    2006-02-08  19:26
  25. 2006. február 8. 22:2417802.
    Kedves Houston, az elobb valahol emlitetted, hogy nem tudod orszagok TV-jey nezni a web-en.

    NEM hiszem, hogy a computerodban van a hiba!
    eloszor is le kell toltened a windows Media Player-t (legujabb valtozatat---) ami ingyenes
    2.-- menj erre a webcimre:

    http://wwitv.com/


    onnan vagy 1000 allomast lehet nezni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17798)
    2006-02-08  19:47

Címlap

top