Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A harisnya, a csábítás esz

sophiee77
Létrehozva: 2006. november 29. 07:17
Tapasztalataim szerint a nylonharisnya igen csak vonzza a férfitekinteteket. Úgy vettem észre, hogy igen gyakran még a mély dekoltázsnál is jobban.

Ti vetettetek már be harisnyát kifejezetten hódítás céljából? Most nem kifejezetten arra gondolok, hogy a saját pasitokkal szemben.

Vannak olyan saját történeteitek, amikor felszaladt a (férfi)szem a harisnyátokon?
  1. 2011. június 24. 08:599001.

    És ma, mivel egy picit enyhült a nagy meleg, fel is avatod?

    Vagy inkább még a 8 den-es?

     

    Jön a hétvége, itt az ideje egy combsimogató képnek... 

    előzmény:
    Anita40 (9000)
    2011-06-21  18:57
  2. 2011. június 21. 18:579000.

    Yvonne női combfix, ezt vettem magamnak, kitűnő minőségű! Szép, csinos harisnya, igaz?? Minden nőnek csak ajánlani tudom, 20 DEN-es, a színe COGNAC, és mivel közepesen vékony, a nyári melegben sem izzadok bele, viszont fázós időben már egészen príma jó meleg!!!! (Egyébként elég olcsó, 1200 Ft.!)

     

    előzmény:
    Yogibear (8995)
    2011-06-19  07:16
  3. 2011. június 21. 09:368999.
    Itt van az általam hivatkozott hozzászólás:
    ((Hivatkozási Alap: "(1. kép.)"; "(2. kép.)"!!!!))
     " Manu 2010-03-22 22:158454.

    Vannak Magyarországon olyan nők akik szeretnek harisnyába járni, eseleg más nőket is szeretnek harisnyába  látni????

     

    Anyira szomorú vagyok hogy Magyarországon csak ez a harisnyás topik van és ezt is egy férfi inditotta ( sophiee 77 ) aki nőként adja ki magát, de evidens hogy nem az. Létezik hogy ebbe az országba csak kandurok vannak?

    előzmény: Torolt_felhasznalo_820920 (0)   "
    előzmény:
    Anita40 (8998)
    2011-06-21  08:22
  4. 2011. június 21. 08:228998.

    Hát nem is tudom.

     

    Szívesen is venném, meg meg is köszönném... ...;    ... ...de azért van itt valami ami nagyon mélyen elgondolkodtat!

     

    Ennek a topiknak sophiee77 a háziasszonya, mert Ő a topiknyitó.

     

    Visszaolvasva láttam, hogy Őneki valaimiért elment a kedve a fórumozástól, mert valaki rossz viccből, hülyeségből, vagy rosszakaratból kitalálta (kérdőjellel), hogy férfi állna a nick-je mögött, és erre sophiee77-nek -- sajnos -- elment a kedve a fórumozástól. Él a nickje, ha akarna, vissza tudna jönni... ! Próbáljátok már meg visszacsalogatni, nehogy már Ő igya meg a levét egy hülyének! Írjatok neki egy "Privit neki" üzenetet, hátha vissza jön... !! Sajnálnám, ha egy ilyen jó fórumtársat elveszítenénk, mint sophiee77!!

     

     

    ((Más fórumon nekem is akarták tippelni a nick-emet egy alkalommal, de válasz nélkül hagytam az egészet, és nagy ívben "tettem" rá. Plusz beírtam a véleményemet a ottani moditopikba, és az illető nick-jét a modik elvarázsolták büntetésből!))ťť

    ťť(Szerintem sophie77-nek is ez lenne a tennivalója, de ez az Ő dolga... , -- legalábbis a neki kedvező eredményre vezetne!!!)

     

    előzmény:
    Yogibear (8995)
    2011-06-19  07:16
  5. 2011. június 20. 23:278997.

    A legnagyobb örömmel szavazok Anitára!

     

     

    előzmény:
    Yogibear (8995)
    2011-06-19  07:16
  6. 2011. június 20. 22:278996.
    Alap!
    előzmény:
    Yogibear (8995)
    2011-06-19  07:16
  7. 2011. június 19. 07:168995.

    Szép reg' topiklakók!

     

    Ej-ha, Anita, lett ám olvasnivaló és nézegetni való szépen ;-D

    Mit szólnál, ha ezennel a fórum új tiszteletbel háziasszonyává

    választanánk téged?

    Többi aktív 2 tag? ;-D Szerintetek?

     

    Szép Nap'!

    előzmény:
    Anita40 (8994)
    2011-06-18  17:51
  8. 2011. június 18. 17:518994.

    Nem ez a kutatási módszerem, különben másra nem lenne idő. Van egy mappa, amibe mindent belementek, ami érdekes lehet, átnézem, és ami felesleges és nem vezet eredményre, azt kiszórom; a többit pedig összerakom, már ami összepasszol belőle... !

     

    előzmény:
    Kandúrband (8993)
    2011-06-18  16:59
  9. 2011. június 18. 16:598993.
    Köszi a sok olvasnivalót, nem utolsósorban a kitartó kutatást, amíg összeszedted az anyagot!
    előzmény:
    Anita40 (8992)
    2011-06-18  15:48
  10. 2011. június 18. 15:488992.

    Na nézzétek csak mit találtam! Láttatok már kirívóan vidám lányokat nylonharisnyás bulin??? Ha még eddig nem, akkor most éppen itt az ideje annak, hogy megnézzétek... ... ... !

     

    Harisnya Party

     

    Ekkora vidámságot még én sem igen láttam... . Tánc, vidámság, három lány, és -- "természetesen" -- nylonharisnyák... !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. június 18. 09:368991.
    ((Folytatás ás befejezés! -- a  (8992.)-es hsz.-é -- ))


     

    ((A két részt azért tettem a rendes idézőjelen ("..." ) belül külön-külön másodrendű idézőjelbe is (... ... ...))

     

     ((A két részt azért tettem a rendes idézőjelen ("..." ) belül külön-külön másodrendű idézőjelbe is ("...") -- a két, külön választott bekezdést -- , mert az első bekezdést egy férfi, míg a másodikat egy kis fiatal nő mondja el.)) Ami szorosabban érdekelt, azt a fentebbi idézetben aláhúztam!

     

    Tehát ahogy a ez a kis fiatal nő elmondta, a felszaladt nylonharisnyát teljesen felfejtették, elbontották, de nem is tudom elképzelni, hogyan, mert én is próbálkoztam már vele, de soha nem jött le 50 cm.-nél hosszabb nylonszál egyszerre, mert a szemfelfutás rácshálós jellege miatt mindig elszakadt valahol a szál! (Hogyan csinálhatták??? Rejtély számomra, mert -- szerintem -- annyira nehéz az ilyent rendesen, jól felfejteni.) Vagy van erre a célra kitalálva külön nylonharisnya-bontó, nylonharisnya-felfejtő gép???

     

    Aztán azt mondja (a kis fiatal nő), hogy sokaknak volt otthon erre a célra egy kis kézi nylonharisnyakötő-gép (tekerőkaros), és azzal kötötték újra az előzőzetesen már felfejtett, elbontott nylonharisnyát. Hogy nézhetett ki?? Honnan tudták beszerezni nem sokkal a háború vége után, az ötvenes években???? Mert azt mondja ez a kis fiatal nő a videóban, hogy nagyon sokaknak volt ilyen körkötőgépjük. Vagy voltak, akik másoknak is vállaltak nylonharisnya-átkötést (akik viszonylag tényleg lehettek sokan), és őhozzájuk vitték el a többiek a nylonharisnyákat átköttetni?

    Hogy működött ez a dolog akkoriban? Ha valakik közületek itt, ebben a topikban esetleg tudjátok ezeket a dolgokat, mert már az ötvenes években is éltetek (akik akkoriban lehettetek fiatalok), légyszi írjátok meg, mert én is kíváncsi vagyok rá, mivel én a hatvanas évek végén születtem csak meg, úgyhogy én már lemaradtam erről a témáról! Ha van fotótok átkötött az nylonharisnyákról -- vagy netán magáról a műveletről, amikor éppen átkötik a nylonharisnyákat -- , akkor azokat a fotókat is betehetitek ide, mint érdekességeket!! Másrészt egy ilyen kézi nylonharisnya-körkötőgépnek én is hasznát venném, mert a felszaladt szemű harisnyákon sokat lehetne vele megspórolni, csak a felfejtést kellene megtanulnom rendesen (a nylonharisnyakötés már egyszerűbb a kis tekerős kézi körkötőgéppel)!

     

    előzmény:
    Anita40 (8989)
    2011-06-18  09:15
  12. 2011. június 18. 09:218990.

    ((Folytatás ás befejezés! -- a  (8992.)-es hsz.-é -- ))

     

    ((A két részt azért tettem a rendes idézőjelen ("..." ) belül külön-külön másodrendű idézőjelbe is (>>...

    előzmény:
    Anita40 (8989)
    2011-06-18  09:15
  13. 2011. június 18. 09:158989.

    ((A "(2011-06-18 08:47)"--(8991.)-es hsz.-om folytatása és befejezése.))

     

    Van egy kérdésem a videóval kapcsolatban. (Nemcsak a Ti számotokra szól a kérdés, bárki válaszolhat, ha tud!) Érdekességnek érdekesség, az biztos, de egy-két dolgon elgondolkoztam ezzel kapcsolatban. Itt egy szó szerint idézett rész "A harisnya története" című videóból (YouTube... ... ...;.)>>

    *********************************************************** ************************************************************ *************************
    Az idézett rész:

     

    ""A huszadik század elejére kísérleteztek ki olyan eljárásokat, amivel már elő lehetett állítani műselymet. Majd ez, amilyen gyorsan jött, olyan hamar távozott is, a divatból. Helyét az 1938-tól a ruhaipart forradalmasító polyamid, a nejlon vette át. A világháború után egy harisnya akkora kincsnek számított, hogy ha tönkrement, újra, s újrakötötték."


    "Ez egy ötvenes évek magyar sajátossága, egy "találmány"  -- na nem "találmány", egy sajátosság -- , az úgynevezett átkötött harisnya, mivelhogy a nejlonszál az -- vagy hát a nejlonharisnya -- nagyon ritkaság volt, nehezen hozzáférhető, hogy ha véletlenül mégis voltak felszaladt szálú nejlonharisnyák, akkor azt lefejtették, felspulnizták a szálat, s utána otthon volt ilyen kis körkötőgépük, és azon megkötötték ezeket a -- hát jóval gyengébb minőségű -- harisnyákat.""

    *********************************************************** ************************************************************ *************************

    ((A két részt azért tettem a rendes idézőjelen ("..." ) belül külön-külön másodrendű idézőjelbe is (>>...

    előzmény:
    Anita40 (8988)
    2011-06-18  08:47
  14. 2011. június 18. 08:478988.

    A harisnya története

    Forrás: (Mix Online - A harisnya története - Nyomtatható változat főoldal - Bulvár Mohai Szilvia | 2010. 01. 16. 8:05:00)

    (A videón az ide kapcsolódó érdekességeket elmondja Jung Éva harisnyakötőnő.)

     

    ((A dokumentum eredeti illusztrációja az (1.) kép.))

     

    A harisnya története

    http://www.mixonline.hu/Nyomtato.aspx?id=36443

     

    A fenti ("A harisnya története" című) témához megleltem a webes dokumentumot is. Ebből az is kiderül, hogy a webes dokumentum ("A harisnya története" című téma) videóján Jung Éva harisnyakötőnő szerepel, ő meséli el a harisnyák történetét.

     

     

    Emlékeztetőnek itt a szóban forgó videó (linkje) is:

    A harisnya története -- (videó); (Elmondja: Jung Éva harisnyakötő.);.

    http://www.youtube.com/watch?v=b2zOroI2KKE&feature=player_embedded#at=270

     

    ((A (2.) kép, a (3.) kép, és a (4.) kép a fent belnkelt videóból lettek befotózva, és Jung Éva harisnyakötőnő éppen az átkötött harisnyát mutatja meg rajtuk.))

     

    (Ha már megleltem az ehhez témához kapcsolódó webes dokumentumot (weboldalt), hát betettem!)

     

    Van itt a topikban olyan nő, aki már hordott átkötött harisnyát??? Ha igen, írjátok le az ehhez fűződő élményeiteket, és tapasztalataitokat!!! (Az 1950-es években volt ez a fajta nylonharisnya forgalomban, főleg a háborús időszakot követő fokozott nylonharisnya-hiány csökkentése céljából (tkp. ez a megoldás a hibás nylonharisnyák újrafeldolgozását jelentette), egyfajta takarékoskodás volt ez a nylonharisnyákkal.

     

    ((A folytatást lásd az erre a hsz.-ra adott válasz-hsz.-ban!))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. június 18. 02:028987.

    S te melyik márkát és típust tartod megfelelőnek?

    előzmény:
    Anita40 (8986)
    2011-06-17  19:58
  16. 2011. június 17. 19:588986.

    Persze a 8 DEN-es combfix, az kényes ügy; tudni kell, hogy melyik márkát érdemes venni, hogy melyiknek nem fut fel a szeme olyan hamar. Vékonyak, kényesek, no!

     

    előzmény:
    Anita40 (8985)
    2011-06-17  19:55
  17. 2011. június 17. 19:558985.

    "Combfixeket meg nem igazán ismerem.  Harisnyanadrágokért vagyok inkább oda."

     

    Valamiért nem szereted a combfixeket? Bocsi, hogy érdeklődöm, de mi zavar benne? Szorít a szilikonbordűrje, vagy valami másért?

     

    ((Én speciel jobban szeretem hordani, mint a harisnyanadrágot, mert egyszerűbb felhúzni, meg aztán van amikor felesleges, hogy a fenekemet melegítse a harisnyanadrág (főleg a meleg évszakban; télen, az más, akkor jöhet a harisnyanadrág is, de van hogy akkor is combfixezek; télen keverten hordom, egyszer ezt, egyszer azt...; amilyen hideg van, mindig ahhoz igazítva), szóval nálam általában inkább combfix megy. Melegben is lehet használni őket: erre ott vannak a 8 DEN-esek!))

     

    előzmény:
    qq_vv_bb (8955)
    2011-01-10  23:19
  18. 2011. június 17. 09:498984.

    Szerintem teljesen attól függ a dolog, hogy mennyit akarsz mutatni magadból -- pontosabban a lábaidból.

     

    (1.) -- Ha például szerény vagy, és nem akarod nagyon mutogatni, akkor elég a valamivel térd fölött végződő szoknya.

     

    (2.) -- Ha viszont kifejezetten a csábítás a célod, és ezért kifejezetten kihívóan akarsz "kiöltözni", akkor a féltenyérnyivel combközép fölött végződő miniszoknya a célravezető, aláhúzott sztreccsnylon-combfixszel, aminek szép csipkebordűrje van. A miniszoknya éppen hogy csak takarja a sztreccscombfix bordűrjének az alját, vagy max. másfél centit láttatni is engedhet belőle (( -- nem lépcsőmenetben, alaphelyzetben (!) -- ))!! Lépcsőmenetben pedig kissé látszani engedi majd a bordűrt hátulról, elölről, és oldalról is (egy kissé, 3-4 centit (!) a bordűr aljából)!!! Ez esetben a miniszoknyát nem kell (nem szabad!) behasítani!

    -- (( -- Általában persze a miniszoknyák amúgy sem hasítottak, mutat az éppen eleget amúgy is... . :) -- ))

    -- A combfix bordűrje pedig 12-15 centi hosszú legyen, és feltétlenül kell hozzá egy jó erős fémkapcsos szatén harisnyatartó, jó feszesre felszabályozott felhúzópántokkal, hogy a combharisnyát, ha járás közben erősen feszül, ne engedje lejjebb menni!!!

    -- ((A jól erősen felszabályozott harisnyatartónál azt kell érezned, hogy minden lépésnél -- elöl is és hátul is -- felhúzza a combfixet (miután pl. a hátrébb lévő láb esetében a hátsó felhúzópánt egy kissé enged, és előrelépéskor feszít; az első pántnál fordítva: előrelépéskor enged, a hátralépésnél vagy a láb hátsó helyzeténél pedig megfeszít, felhúz.))

     

    Ha pedig mégis a hosszú szoknya mellett döntesz, (csábítási szándékkal), akkor a hosszú szoknya (rendszerint többé-kevésbé térd alá, vagy éppen csak (!) a boka felső részéig érjen -- és nem lejjebb; a csinos bokád látsszon! -- érő) hátul fenékmagasságig legyen felsliccelve (úgyis enyhén lefelé szűkülő szoknya lesz az, így csak járkálás közben engedi láttatni a lábat). A combfix bordűrje így is fog látszódni séta közben; de sebaj: mert ez most az az eset, úgyis csábítani akarsz! :)

     

     

    előzmény:
    harisnya15 (8957)
    2011-02-06  17:54
  19. 2011. június 17. 08:548983.
    Egyetértek!
    előzmény:
    qq_vv_bb (8980)
    2011-06-16  23:23
  20. 2011. június 17. 08:528982.
    Csak egyet tippelhetek: túl keset foglalkozott a tanulással, felkészüléssel és így próbál jobb jegyeket kapni. Ha én lennék az elnök, nem esélytelenül...
    előzmény:
    qq_vv_bb (8981)
    2011-06-16  23:33
  21. 2011. június 16. 23:338981.

    Szia Anita40!

     

    Megdöbbentő a harisnya szakértelmed! Hogy mik vannak, ma is tanultam valamit. Vártunk már téged is nagyon,  valamint az ilyen ennyire nívós írásaidat is.

    Like-olom az érettségi időszakot, tegnap láttam felmenni a móriczi aluljáróból felmenni egy érettségiző hölgyet, aki elegáns fekete csatos közepes sarok vastagságú cipó volt rajta piros talppal. Fényes csipke szegélyes combfix feszült combján, ezt ahogy ment fel a lépcsőn engedte látszatni a fekete hátul középen hasított hasítás felett masni + csat anyaga szatén szoknya. E fölé meg egyszerű alul ívelt blúzt vett fel, amin csak a melltartó vonalát lehetett látni valamennyire, de nem volt annyira vészes.

    Hogy érettségizett, azt a kezében tartott irodalom történeti atlasz miatt tartom valószínűnek, valamint az arca finomságából. Bár kitudja, hogy miért viselt ilyen ruhát.

    Üdv, 

    előzmény:
    Anita40 (8978)
    2011-06-16  22:37
  22. 2011. június 16. 23:238980.

    Hali!

    Imádom a fényes harisnya és necc harisnya kombinációt.

    Egyszer láttam fekete necc csipkés aljú leggingsszel fényes harisnyát 18 év körüli csajon, bejövős volt a dolog :D

    Üdv,

    előzmény:
    Kandúrband (8979)
    2011-06-16  22:50
  23. 2011. június 16. 22:508979.

    Kedves Anita, jó újra "látni" téged! Nagy kedvvel olvasom szakszerű, jól megírt írásaidat itt és másutt!...

     

    Akinek necc kell, mutatok egyet! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. június 16. 22:378978.

    Találtam egy sor rendhagyó stílusú mintásat:

     

    Ez itt például zebramintás csipkéjű combfix (1. kép).

     

    Na ez meg itt egy kifinomultan rafinált darab (2. kép)!!!! A gyártója így jellemzi:

     

    "Philippe Matignon Éternité mintás combfix: Csipkekötésű elasztikus combharisnya 10 cm széles csipkével. Látszik is meg nem is a lábon a csipkekötésű necces combfix. A harisnya 10 cm széles rugalmas, lurex díszítésű különleges csipkével végződik, melyben belül két sor szilikoncsík található, ezért nem csúszik le. Vékony orrerősítéssel.
    Összetétel: 94% poliamid, 6% elasztán."

     

    Ismét csak megkérdezem (magamtól is; tőletek is):

    Lehet, hogy divat lett a topless-re kilyuggatott nylonharisnyákat gyárilag is utánozni, már-már "művészien" igényes kivitelben???... ... Ki tudja... . ((Ezek itt most éppen nem lyukas harisnyákat utánoznak, de azért a 2. képen lévő a "látszik is meg nem is" harisnyaszem-kötéssel ismét csak félig fedett hatást kelthet... ...akárcsak a félig felfejtett és a félig áttört mintás nyilonharisnyák...!))

     

    Új divat van kibontakozóban!!!

     

    előzmény:
    Anita40 (8975)
    2011-06-16  20:49
  25. 2011. június 16. 22:158977.

    Ez itt inkább egy nagyon sűrűn felfutott szemű , kissé felfejtődött nylonharisnyát utánzó sűrűn áttört mintás nylonharisnya. (A mintája hosszirányú sűrű szemfutást utánoz.)

     

     

    előzmény:
    Anita40 (8976)
    2011-06-16  22:02
  26. 2011. június 16. 22:028976.

    Na, itt együtt lehet látni a tényleg felfejtett, kiszakadt topless-nylonharisnyákat (1. kép és 2. kép), illetve az ezeket utánzó áttört mintás nylonharisnyákat (3. kép és 4. kép), amelyekkel a felfejtődött, fefutott nylonharisnyákat óhajtják próbálják a harisnya-gyártók utánozni!

     

    De még egyszer kérdem: Lehet, hogy divat lett a topless-re kilyuggatott nylonharisnyákat gyárilag is utánozni, már-már "művészien" igényes kivitelben???... ... Ki tudja... .

     

    Lehet, hogy új nylonharisnya-divat van kifejlődőfélben (amúgy nekem nagyon tetszik!)??????

     

    előzmény:
    Anita40 (8975)
    2011-06-16  20:49
  27. 2011. június 16. 20:498975.

    ((Rosszul ment be a szöveg... --:D... ...Berakom az egészet még egyszer!))

     

    Találtam egy sor rendhagyó stílusú mintásat:

     

    Ezeknek meg mindnek olyan a mintája, amivel a topless-re sűrűn kilyuggatott-kiszaggatott, és a sűrű sorokban felfutott-felszaladt, félig-meddig felfejtődött szemű nylonharisnyákat akarják utánozni. (Gondolj csak a ballagás után bulizó gimnazista lányokra, akiken bizony ilyenkor igencsak sokukon tömegével lehet rajtuk látni a többé-kevésbé alaposan kilyuggatott nylonharisnyákat... .) Lehet, hogy gondoltak egyet a harisnyagyártók is (hogy ne kelljen otthon a lányoknak az ép és hibátlan, sokszor "méregdrága", más alkalmakkor is hordható-élvezhető minőségi, jó nylonharisnyákat -- pláne a sztreccsnylon harisnyákat (!) -- feláldozniuk és széjjellyuggatniuk-összeszaggatniuk és több mint félig felfejteniük csak azért, hogy végre lehessen egy topless-harisnyájuk kizárólag egyetlen alkalomra), hanem majd ők, a gyártók profi módon gyártanak toplesses-szaggatott utánzat-mintájú nylonharisnyákat... ! (Persze épeket, és így ugye már ennek már ára is van... . Eladható ép és szép topless-nylonharisnyák -- jó üzlet!... ...) A legjobboldalt lévő még színes is, ha valakinek a mintája nem volna elég (viola-árnyalatú)! (4. kép.)

     

    Lehet, hogy divat lett a topless-re kilyuggatott nylonharisnyákat gyárilag is utánozni, már-már "művészien" igényes kivitelben???... ... Ki tudja... .

     

    előzmény:
    Anita40 (8974)
    2011-06-16  20:37
  28. 2011. június 16. 20:378974.

    Találtam egy sor rendhagyó stílusú mintásat:>>>> (1., 2., 3., és 4. képek!!)

     

    Ezeknek meg mindnek olyan a mintája, amivel a topless-re sűrűn kilyuggatott-kiszaggatott, és a sűrű sorokban felfutott-felszaladt, félig-meddig felfejtődött szemű nylonharisnyákat akarják utánozni.>> (

    előzmény:
    qq_vv_bb (8966)
    2011-05-25  19:10
  29. 2011. június 16. 20:248973.

    Az biztos, hogy a csábítás eszközei!

    Én nagyon szeretem és ki is néztem egy fekete necces, csipkéset...hétvégén az enyém lesz!

     

     

     

     

    előzmény:
    sophiee77 (1)
    2006-11-29  07:17
  30. 2011. június 16. 20:168972.

    "Volt egy szép tavaszunk, aztán jelent meg cikk az indexen, miszerint fujj testszínű harisnyanadrág. Ha szerző a közelembe kerül, biztosan felpofozom :)"

     

    (Bocsi, de most úgy idézek Tőled, hogy közben kiemelem belőle a megválaszolni valót.)

     

    Ennek is megvan a maga "gyógymódja". Tedd csak nyugodt lélekkel a következőt:

     

    1. Keressél rá újra a szóban forgó cikkre.

    2. Másold a cikk szövegtartalmát ide a fórumra, idézőjelek között (magyarán idézzed ide), és a rámutató linkkel jelöld meg a forrásművet (a cikket).

    3. Írd le az ellenvéleményedet közvetlenül az idézet alá, ugyanabba a hozzászólásba, és az ellenvélemény-bekezdés felé írd oda: "Ellenvéleményem:". Alá mehet az általad írt ellenvélemény. Indokold meg, értelmesen és cáfolhatatlanul, hogy miért hülyeség mindaz, amit ott leírtak.

     

    Majd ha itt a fórumon is lesz mód rá ilyenformán, hogy az ellenvéleményt is lássák, akkor nemcsak az ilyen hülyeségeknek fognak hinni az emberek. Az ott csak egy sima cikk, ez itt viszont a fórum nylonharisnyás topikja, és amit itt olvasnak az emberek, annak jobban fognak hinni az emberek, mint annak az "egyszem cikk"-nek ott valahol... . Elvégre ide javarészt nők írnak, akik ugye mégiscsak jobban tudják, hogy mi fán terem az a nylonharisnya... ... ...!

     

    előzmény:
    üvegszálas (8967)
    2011-05-27  12:46
  31. 2011. június 16. 19:508971.

    Nem biztos. A 8 DEN-eseket melegben is lehet hordani. (Vékonyak, nem sül meg benne a lábad.) Én például most, a melegben is viselek 8 DEN-es nyloncombfixet, mert különben a papucsba beletapad a lábam, miután ilyen melegben -- ha alig észrevehetően is -- de izzad a lábfejem.

     

    Az a kevés nyirkosság pont elég ahhoz, hogy pucér lábbal beletapadjon a lábfejed a különféle papucsokba (különösen a fapapucsokba, meg a műanyag papucsokba, és belül műbőrözött talprészű papucsokba). Ha viszont nylonharisnyát hordok, az csúszik a fapapucsban is, meg a műanyag és a műbőrbélésű papucsokban is.

     

    Inkább csúszkáljon egy kicsit benne a lábam, mintsem állandóan beletapadjon!

     

    előzmény:
    qq_vv_bb (8969)
    2011-06-10  00:15
  32. 2011. június 10. 09:218970.

    Most épp lehűlt, de ennek ellenére paucsban szaladgálnak a nők, a harisnyát egyelőre félretették... Nem értem, májusban, meg 25 fok fölött is harisnyát húztak sokan. Úgy néz ki, a harisnyaviselést naptárhoz kötik sokan, és nem valós időjáráshoz :-s

     

     

     

    előzmény:
    qq_vv_bb (8969)
    2011-06-10  00:15
  33. 2011. június 10. 00:158969.

    Sajnos ennyit.

    S sajnos a harisnya szezonnak is.

    előzmény:
    üvegszálas (8968)
    2011-06-02  08:25
  34. 2011. június 2. 08:258968.
    Na ennyit erről a fórumról :S
    előzmény:
    üvegszálas (8967)
    2011-05-27  12:46
  35. 2011. május 27. 12:468967.

    Jó kérdés!

     

    Volt egy szép tavaszunk, aztán jelent meg cikk az indexen, miszerint fujj testszínű harisnyanadrág. Ha szerző a közelembe kerül, biztosan felpofozom :)

    Szerencsére a cikknek nem lett jelentősebb élettani hatása. Érdekes, hogy az elmúlt meleg napokban is meglepően sok hölgyemény húzott harisnyát a szoknyás öltözékéhez, aminek nagyon örültem.

    Az itteni fórumozók meg szépen kikoptak. Találtak új "hóbortot"?

     

    Ü

     

     

    előzmény:
    qq_vv_bb (8966)
    2011-05-25  19:10
  36. 2011. május 25. 19:108966.

    Sziasztok!

     

    Mi újság van mostanság harisnya fronton?

     

    Üdv,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  37. 2011. Április 28. 06:118965.

    Szia!

     

    Szerintem a ma kapható combfixek zömének szilikonos a rögzítő-bordűrje, kevés olyan lehet, amelyiknek nem ilyen a felhúzó-része.

     

    Ha tartóval hordod, attól még a szilikoncsík ugyanúgy ott marad, csak odakerül még pluszban a harisnyatartó harisnyacsatja is, lábanként 3 vagy 4 db. (6 vagy 8 csatolópántos állítható harisnyatartók). Vagyis a tartó önmagában még nem megoldás, mert a szilikon, mint irritáló anyag ott marad!

     

    ************************************************ *********

     

    Szerintem három dolgot tehetsz.:

     

    :(1.) -- Combfix helyett harisnyát veszel, amiben semmi gumírozás nincs, és tartóval hordod. (A tartótól ne viszolyogjál, a csatja biztosan nem dudorodik majd ki a nadrág alól, ahhoz eléggé laposak a harisnyarögzítőpánt csatjai. Viszont olyan kell, amelyiknek fémcsatja van, mert a műanyag csat a vastagabb bordűrt nem fogja meg jól, csak a fém harisnyacsat!) A tartó ugyanis mindenképpen kelleni fog, már csak az a kérdés, hogy milyen harisnyához fog kelleni!

     

    :(2.) -- Nádlizott gumírozású kreppnylon vagy üvegsztreccsnylon combfixet veszel (a nádlis bordűr mindig szilikonmentes -- pontosan olyan, amilyen tartógumija a harisnyanadrágoknak is van -- , és a szélességük 2 cm. és 8 cm. között szokott váltakozni, harisnyanadrágnál és egyes combfixeknél keskeny, más combfixeknél szélesebbek is szoktak lenni), és azt hordod a harisnyatartóval. Harisnyatartó nélkül azért nincs értelme ilyet hordani, mert a nádlis bordűr összeperdül, leperdül; csúnya, és nagyon be tud vágni!

     

    :(3.) -- Azt írod -- hadd idézzek tőled -- hogy: "Vettem is két párat, 60 deneset, szilikonos pánttal. Felhúztam, tökjó, kényelmes, csinos." No, ebből én arra következtetek, hogy mivel kényelmesnek és jó melegnek találod, nem szeretnél megválni tőle. Következésképp harmadik megoldásnak valami olyan kellene, amivel "a kecske is jóllakik, meg a káposzta is megmarad", hogy közmondásosan fogalmazzak, vagyis valami közbülső megoldás lenne a jó! Tehát a szilikoncomfixtől se kelljen megválnod, meg a szilikon se csípje ki az érzékeny bőrödet! Erre én csak egy jó megoldást látok.

    Tudsz varrni géppel? Mert a megoldás a következő: előveszed a szóban forgó szilikon-combfixet (aminek ára 1500-1600 Ft. között szokott lenni, ugye), meg egy hozzá képest olcsó nádlis combfixet (ezek úgy kb. 100-120 Ft. körül vannak), aminek a nádlis bordűrje 6-8 cm. körüli szélességű azért rendesen megvan!

    A teljes nádlis borűrt levágod ollóval (csak a 6-8 cm. széles nádlirész a jó!). A szilikoncombfixet kifordítod (a színéről a fonákjára), a harisnyabordűrt kisimítod, előbb ráilleszted a nádlirészt már most úgy, hogy az (majd már kész állapotban) a szilikoncsíkot fedje el és takarja le, és azután felhúzod a varrógép szabadkarjára. A harisnya szára lógjon le a gépről, nehogy hozzágépeld a bordűrhöz. Úgy húzd fel a bordűrt a gépre (a szabadkarra), ahogyan a combodra is felveszed, azaz a bordűr legfelső szélével a gép belső része felé essen, és a gép szabadkarjának külső végén legyen a bordűr és a harisnyaszár gyári és gépi varrása!

    Előbb a gépi varráshoz egészen közelre (a combtő alsó része, vagyis a combközép felé eső része) eső bordűr-alsószél kerüljön sorra, de 1-1,5 cm.-rel feljebb a bordűr és a harisnyaszár gyári összevarrása felett (azért, hogy nehogy véletlenül megsérthesse a cikcakköltés a lehelletfinom kötszövésű harisnyaszárat!!!) a nádlis rész egyik szélét gépeld hozzá rugalmas gépi cikcakk-öltéssel (közben mindig feszítsed meg kissé az anyagot, hogy a körkerületet hosszában (vagyis körben) ne ráncolja, ne húzza össze az új cikcakk-varrás); ha ez megvan jöhet a bordűrnek a szabad vége (a combtő felső része felé eső széle), itt is ugyanolyan rugalmas gépi cikcakk-öltéssel, itt is elkerülve a beráncolást! ((Segítségként, mivel a nádli könnyen összeugrik, ideiglenesen az alsó és a felső szélénél is férceld oda kézzel a bordűr aljához és a tetejéhez; így a rágépelésnél már nem érhet meglepetés.)) Végül mindkét varrást (alul is és felül is) vardd el jól kézzel, nehogy kibomoljon! Ellenőrizd le mindenütt végig az új varrás hibátlan, szakadásmetes, rugalmas voltát (körkerületben elegendően sokat kell rugalmasan engednie)!

    Legvégül fodítsad vissza a combfixedet a fonákjáról a színére.

     

    Ha minden stimmel, próbáljad fel harisnyatartóval, és viseljed egészséggel! ((A harisnyatartó 6 vagy még inkább 8 pántos legyen, hogy elöl is és hátul is jól tartsa meg a combfixes harisnyát, mindenképpen fémcsatos legyen, és a felhúzópántjait jó rövidre lehessen felszabályozni, hogy irtó rövid "pórázon" fogja a harisnyát, mert a rövidnadrágból csak így nem látszik ki a csatja!))

     

    Sok sikert hozzá! Szia!

     

    előzmény:
    Felicite (8935)
    2010-11-21  14:48
  38. 2011. Április 27. 08:558964.

    Elég jó minőségű, ha jól tudom, lengyel termékek. Nekem a kedvencem a Fifi, ez mintás, klasszikus üvegszálas, nem túl feszes, nem túl csillogó, inkább finom, lágy anyag, és elég jó áron kapható. A többi már inkább a "gumi-feeling" és fénylő lycrás.

    Ezek jó cuccok, bár nálunk nincs sajnos bő kínálat belőlük. Irány Lengyelország!

    Remélem, tudtam segíteni, éljen a testszínű, üvegszálas harisnyanadrág, és a szép tavaszi idő!

    előzmény:
    hortobagyianna (8963)
    2011-04-21  11:32
  39. 2011. Április 21. 11:328963.

    Ismeritek a Gatta harisnyákat? valaki mondana véleményt róluk?! légyszi:) én nagyon kritikus vagyok..és nem merek venni.. itt vannak pl: http://www.harisnyadepo.hu/index.php?content2=termekek_keres&search=brands&brand=Gatta

      

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  40. 2011. március 22. 16:068962.
    Ma jártam a belvárosban (bp.) kicsit, és a látottak alapján ezúton hivatalosan megnyitom a szezonunkat!!!!
    előzmény:
    st6969 (8961)
    2011-03-13  10:04
  41. 2011. március 13. 10:048961.

    Sziasztok!

    Jó látni, hogy vannak csajok, akik kedvelik a harisnyát. Én nagyon szeretem látni a női lábakon.

    Ha van olyan kedves lány, aki szívesen dumcsizna ilyen témában, esetleg ismerkedne is, írjon mindenképpen, alig várom... 

    Kedvencem az extra fényes sötét testszínű... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  42. 2011. február 16. 07:288960.

    A hasított szoknya tényleg jó szerintem.Az sem baj ,ha többet mutat,a minden lépésnél kivillanó comb szerintem szexi lehet.

    Ugyanakkor mégsem látszik több,mint amit egy sortban mutat valaki.Sokkla ízlésesebb a sejtető ruha ,mint a nyílt húskínálat.Legalább is a férfiak fantáziáját biztos ,hogy meglódítja,a szemüket pedig odatapasztja.......

    előzmény:
    harisnya15 (8957)
    2011-02-06  17:54
  43. 2011. február 11. 12:078959.
    necc combfix a legtutisabb:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  44. 2011. február 7. 08:528958.

    Üdv!

     

    Örülünk, hogy ránk találtál!  Igazán feldobhatnád a kissé belustult topicot néhány izgalmas fotóval. Nekem a "több", "hosszabb", de finoman sejtető ruha sokkal izgalmasabb, mint pl egy miniszoknya, vagy alig-ruha. De mindenkinek más...

    előzmény:
    harisnya15 (8957)
    2011-02-06  17:54
  45. 2011. február 6. 17:548957.
    Én is szoktam felvenni nylonharisnyát, és mellé legtöbbször hasított szoknyát. De miniszoknyát is. Nektek mi a véleményetek, hogy milyen szoknyát kell venni a nylonharisnyához? Nekem a férfiak azt szokták mondani, hogy nagyon szexi vagyok hasított szoknyában. Néha még nadrággal is felveszem de csakis ha olyan cipő van rajtam amiben kiláccik a lábfejem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  46. 2011. január 22. 15:248956.

    Kedves  hölgyek!

     

     

    Egy olyan kéréssel szeretnék hozzátok fordulni, hogy ha valakinek van feleslegessé vált harisnyája azt én nagyon szívesen átvenném, vagy talán nagyobb mennyiség esetén akár fizetek is érte.  Autófényező foglalkozásomból kifolyólag én ezeket a harisnyákat fel tudnám használni, ezért megkérnék minden olyan kedves hölgyet aki megtenné nekem azt hogy nem dobja ki hanem itt az oldalamra küld nekem egy privát üzenetet azt megköszönném. Budapesten lakom tehát itt bárhol el tudok menni érte, ha pl  arra felé van dolgom. Előre is köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  47. 2011. január 10. 23:198955.

    Szia trixyhu!

     

    Fiore Elite Raula 40 den-est  harisnyanadrágot próbáld ki! Ezt javaslom leginkább! Cappucino színt. Nagyon jó! Tangás széles derékpánt. Váu Szép a fénye :) Néhány napja várásoltam. Elegáns csomagolás. MO-n már a drágábbak közé sorolható, de még sztem a megfizethető kategória. 1000-1800 Ft

     

    Gambissime La perla plus! 20-denes, hátránya, relatíve hamar szakad. 3-4 felvételnél többet nem bírt ki. Vagy a térdénél vagy az orránál szakadt ki. 400-500

     

    Linea Oro: Bolero 40den, ez is fényes, de ez nagyon szűk. 3-as a méretem, de a 4-es alig jön rám. 550-800 Ft

     

    Bellinda Fascination 40 den, már csak elvétve találni, nagyon ritka, még 2010 novemberben láttam Duna Plaza Slecker üzletben. 1000-ért.

    Fascination 15den szép fényes ez is, csak vékony, szinte bárhol megvásárolhatod 500-900 Ft

     

    Knittex Danielle 15 den -> egész jó a minősége csak vékony és fényes is, 500-700 Ft

     

    Donna B.C.  Luxor 20 den tangás -> ennek is jó a fénye, 800-1300 Ft

     

    Wolford: Satin Touch

    Wolford Neon 40 harisnyák -> ezt mondják hogy kiváló klasszikus fényes harisnyák, még nem próbáltam. Gond velük, hogy nagyon drága. 2500-7600 Ft

     

    Hogy említsek olcsó kategóriát is, Profi szupermarketben a sajátmárkás elasztikus fényes dobozos harisnyájuk. 300 Ft.

     

    Amik nem jöhetnek szóba, az a nylon krepp harisnyák, amire rá van írva "matt",

     

    Szinekkel is vigyázni kell, mert a fekete sose fog úgy fényleni, mint a testszinű társa, A feketével azért kell vigyázni, mert az sok fényt nyel el, A fehérrel azért, mert az az egész spektrumot visszaveri, a "fényt"eltakarja.Mindenképp testszín/gyöngyház/szürke/ezüst színben gondolkozz.

     

    Combfixeket meg nem igazán ismerem.  Harisnyanadrágokért vagyok inkább oda.

     

    Üdv, qq_vv_bb

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899933 (8954)
    2011-01-08  13:35
  48. 2011. január 8. 13:358954.

    Sziasztok!

    Nálunk a harisnya és persze a combfix egyértelműen a csábítás eszköze, a párom megőrül értük, leginkább a fényesekért. Viszont az a tapasztalatom, hogy nagyon nehéz szép fényeset találni, főleg ami a fekete combfixet illeti. Ezért szeretném a segítségeteket kérni, kedves harisnyahasználók és harisnyaimádók! Ajánljatok nekem kérlek olyan extrafényes harisnyákat és combfixeket, melyekkel megörvendeztethetem a Drágaságom, különös tekintettel a fekete comfixekre. NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  49. 2010. december 27. 16:238953.
    Minden harisnya kedvelő hölgynek és férfinak, és minden kedves hozzá szólónak,és topic tagnak kellemes BÚÉK-ot.
    kíván, egy harisnya kedvelő/viselő apuka.javascript:insertEmotion('szegyenlos.gif','Sz%C3%A9gy enl%C5%91s');
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  50. 2010. december 26. 14:518952.
    Minden harisnya rajongónak további Kellemes Ünnepeket, és jó sok szép harisnyát a következő évben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  51. 2010. december 24. 17:458951.

    Angyal hozta a fát! Egy órácskát maradt, csupán a fényképezés ellen volt kifogása...:-)

     

    Szép karácsonyt! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  52. 2010. december 24. 13:128950.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek, aki szereti a harisnyát, sok boldog karácsonyt kívánok!

     

    Üdv: qq_vv_bb

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  53. 2010. december 11. 21:368949.

    Szép jó estét!

     

    Látom, haldoklik a fórum...:S Pedig ez már tényleg abszolút harisnyás idő! Már én is elkezdtem viselni a harikat, mert ez az idő megköveteli... Sőt, barátnőmtől kaptam egy pár vastagabb combzoknit (szerinte legalábbis, mer nekem kb a térdemig megy fel...xD) És azt veszem vékony harira. Egész jó mert így bent sem sülök meg. Na mindegy, ez egy kissé, azaz nagyon off volt. 

    Egyébként a legnagyobb bajom az a mostani körülményekkel, h nem egyértelmű a csajszikon, h harit hord e vagy legigst...:( Legalábbis a legtöbb esetben. Na mondjuk lehet azért olyan "elvetemült" csajszikat látni, akik 15-20denes hariban nyomulnak.. Mondjuk nem mintha bánnám, de azért fura. 

    Most van a szallagavatók időszaka is, és péntek-szombat esténként is sok szépet lehet látni. Lehet el is nézünk majd valami helyre, hátha látok vmi szépet...:)

    Azért tessék ide is írogatni, biztos vannak azért események...Ha meg mégsem lennének, akkor könyörgöm kreáljatok magatoknak valamit barátnőkkel, vagy hasonlók!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  54. 2010. december 5. 18:228948.

    Nálam már járt a Mikulás!

     

    Ilyen volt!:-) 

     

    Nálatok? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  55. 2010. november 25. 19:588947.

    Szerintem nyugodtan, magabiztosan hordhatod! Nekem a fekete jön be legjobban leggings terén, de a pulóver, csizma, hajad színe határozza meg, milyen lehet jó. (ezt te jobban tudod)

     

    A testszínű fényes harisnya nekem is kedvencem...:-)

     

    előzmény:
    búzavirág13 (8938)
    2010-11-22  18:55
  56. 2010. november 23. 15:078946.

    Kedves Üvegszálas és Felicite!

     

    Köszönöm a kedves szavakat!

    Ma olvastam vissza a tegnapi írásomat és mosolyognom kellett saját magamon, mivel már felkerekítettem  az koromat, februárban leszek 42, nem mintha sokat számatana,hiszen mindjárt itt lesz, csak úgy látszik már gondolatban is szoktatom magamat ahhoz, hogy megint milyen hamar elrepült egy év.

     

    Szóval a leggingsre visszatérve.Én sötétbarnát próbáltam.

    Aztán az este arra gondoltam, hogy hamarosan bejön a hideg és abban fázni gogok, meg a kabátomhoz sem passzol, szóval szerintem nem veszek, meg nincs is hová felvennem, csak dolgozni járok, a munkahelyem meg itt van a házunk mellett, egy kis üzlet.

     

    Képzeljétek, mikor a lányomnak, aki 21 éves, lett egy komoly barátja, aki megőrül a combfixekért, meg a szexi fehérneműkért, szóval a lányom tőlem kért tanácsot, hogy mit hogy vegyen az üzletben és mit, hogy kell hordani, mi mivel passzol össze, szóval olyan jó érzés volt, hogy tőlem kért tanácsot, mert sokszor olyanok vagyunk, mint a barátnők, nagy szeretetben neveltük.

    Mikor itthon felvette és ott állt a nagytükör előtt, nézte, nézte magát és ezt mondta.

    -Azta a anya!írtó jól nézek ki igaz?

    Nagyon büszke vagyok rá.

    Tényeg jól is nézett ki, gyönyörű az alakja, az arca meg dícsértem.

    Mindezek mellett megmaradt olyan kis szerénynek, mint kicsi korában, nem lett nagyképű.

    előzmény:
    üvegszálas (8943)
    2010-11-23  08:45
  57. 2010. november 23. 14:438945.

    Felicite!

    Allergiás vagy a szilikon anyagára.Ahol érintkezett a bőröddel, ott már jelentkezett is az irritáció.

    Én például fém karórát nem bírok hordani, mert ugyanolyan bőrproblémám lesz tőle, mint Neked.

    előzmény:
    Felicite (8942)
    2010-11-22  22:36
  58. 2010. november 23. 14:388944.

    Holdfényecske!

    Dehogy, egyáltalán nem haragszom, hiszen, én kértem véleményt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_831665 (8939)
    2010-11-22  20:10
  59. 2010. november 23. 08:458943.

    Búzavirág!

    Akkor öltözz így, ha igazán jól érzed magad benne, és magabiztosan, természetesen tudsz megjelenni az összeállításban. Ha bizonytalan vagy, vagy nem érzed maradéktalanul komfortosan magad a (bizonytalanul) megválasztott öltözékben, azt észre lehet venni, és akkor jön az, hogy "nézd már, ennyi idősen minek jár ilyen cuccban", stb. A korod szerintem bőségesen megengedné, miért ne járjon egy 40-es nő szexisen, igenis legyen dögös, kívánatos :)

     

     

    előzmény:
    búzavirág13 (8938)
    2010-11-22  18:55
  60. 2010. november 22. 22:368942.

    Sajnos ez nem fizikai irritáció, meg sem látszott a helye, miután levettem. Csöppet sem szorított, sem feszült, sem semmi. A csík anyagától kaptam a kiütéseket. Gyorsan oda is adtam egy barátnőmnek őket, nehogy még egyszer felvegyem :-)

    Akkor majd utánajárok, milyen lehetőség van, bátran írjatok tippeket (márka, üzlet)!

    előzmény:
    üvegszálas (8936)
    2010-11-22  08:55
  61. 2010. november 22. 20:548941.

    Tényleg nagyon szép tud lenni egy  ízlésesen megválasztott nylon harisnyás láb:)Ma is divat szerintem,bár sokan vannak ,akik inkább a nadrágos változatot választják a kényelmesebböltözet jegyében.

     

     

    nagyon tetszik ez a sok "szmájli,én meg új vagyok még itt,bocsánat,ha rossz helyre kattintotttam:(

    előzmény:
    sophiee77 (1)
    2006-11-29  07:17
  62. 2010. november 22. 20:478940.

    Nekem van olyan 41 éves ismerősöm, aki ilyeneket (is) hord! Nagyon jól áll neki, lezser és nőies egyszerre.

    Ha ahogy írod, alak és magaság rendben, az a szám, az életkorod ne tartson vissza. Meg lehet találni a megfelelő anyagot, színt ezekben a ruhadarabokban.

    előzmény:
    búzavirág13 (8938)
    2010-11-22  18:55
  63. Torolt_felhasznalo_831665
    Torolt_felhasznalo_831665
    2010. november 22. 20:108939.

    Szerintem mindenki maga döntheti el,hogy mit engedhet meg maganak az öltözködésében.Ha én lennék a helyedben,nalam is alak,magassag minden rendben van.Viszont nem vennék fel ilyen szerkót,mert nem az én korosztalyomnak való.

    Mint irtam neked jogod van hozza,hogy mit vehetsz fel.Es remélem nem haragszol,hogy valaszoltam neked.

    előzmény:
    búzavirág13 (8938)
    2010-11-22  18:55
  64. 2010. november 22. 18:558938.

    Sziasztok!

     

    Szoktam közbe olvasni a topikotokat.

    Imádom a szoknyát, imádom a nőies öltözködést, a hosszú nőies frizurát.

    Nekem leginkább a tetszinű, kissé fényes harisnyák tetszenek.

     

    Lenne egy kérdésem hozzátok, úgy gondolom, ti őszintén megírnátok a véleményeteket.

     

    Felvehetek-e én, 42 évesen nőként leggings nadrágot, hosszú pulóverrel, térdig érő magassarkú csizmával? Olyan össze állításra gondolok, sőt már fel is próbáltam, nagyon tetszett, de nem mertem megvenni, szóval olyan összeállítást választanék,ami nőies, nem olyan ,,közönséges" benyomást keltő.

    Alak, magasság,  rendben, de azért ott az 42 év és valahogy úgy érzem, ezt a ruházatot  jobb, ha inkább meghagyom a huszonéves korosztálynak.

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

    előzmény:
    üvegszálas (8936)
    2010-11-22  08:55
  65. Torolt_felhasznalo_831665
    Torolt_felhasznalo_831665
    2010. november 22. 17:358937.

    Köszönöm a tanacsaitokat,bekentem körömlakkal,de azt hiszem mar nem fogom felvenni.Arra volt jó,hogy felpróbaltam,kész,ennyi.

    Kedves riskah latom beindult a fantaziad:):)majd bevetem ezeket a dolgokat,hatha:):)sikerélmény lesz .köszi:):)

    előzmény:
    riskah (8934)
    2010-11-21  09:24
  66. 2010. november 22. 08:558936.

    Talán a tartóval hordhatók, vagy esetleg érdemes komolyabb szaküzletben érdeklődni.

    De az is lehet, hogy a bőröd nem szokta meg a fizikai irritációt ezen a területen. Pl nekem a villanyborotvám első pár használata maga volt a pokol, most már teljesen megszokta a bőröm. Kérdezz utána szaküzletben, van-e más ott-tartó-anyag. Ha nincs, marad a tartó, az elég szexis is egyben:)

    előzmény:
    Felicite (8935)
    2010-11-21  14:48
  67. 2010. november 21. 14:488935.
    Kedves Harisnyások, adjatok tanácsot!
    Kitaláltam, hogy idén ősszel-télen a térdnadrágok (és téli rövidnadrágok) alá nem harisnyanadrágot fogok húzni, hanem combfixet. Vettem is két párat, 60 deneset, szilikonos pánttal. Felhúztam, tökjó, kényelmes, csinos. Két nap múlva a combomon körben csalánkiütés-szerű, rettentően viszkető, piros szélű fehér nagy hólyagok lettek. Kellett még egy nap, hogy rájöjjek, a combfixtől. Egy hétig kínódtam. Nem hallottam még ilyenről, de úgy tűnik, allergiás vagyok rá.
    Van-e olyan combfix (vastag, sötét színű), amiben nincs szilikon? Szokta tartani valami más anyag is a combfixet? Tudtok ajánlani márkát vagy üzletet? A harisnya+h.tartót nem preferálnám, a nadrágon nem dudorodik ki a tartó csipesze? Javaslatokat, ötleteket kérek szépen, köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  68. 2010. november 21. 09:248934.


    Igen, a körömlakkos az egy jó megoldás ideig óráig, de onnantol kezdve nem érezheted magad biztonságban, mert az a harisnya egy időzített bomba onnantól kezdve! Lehet, hogy kibír még 4-5 használatot is, de lehet, hogy fél nap után megadja magát. Bár mondjuk attól is függ milyen hariról beszélünk, mert a vastagabbak 50DEN és a fölött egész jól viseli, a vékonyabbak pedig tényleg nagy lutrinak számítanak. az is nagyban befolyásolja a "harisnyajavítás" sikerét, hogy hol van a szaladás. Ha jobban megfigyeled magadon, akkor vannak olyan részei a lábadnak, ahol nagyon megfeszül a hari pl lépésnél, máshol pedig jóval lazább marad az anyag. (pl a comb első felén lépéseknél a leginkább, de egyébként is nagyon feszül az anyag, míg a comb hátsó részén vagy a térdhajlatban elég laza marad a hari) Ilyenkor a körömlakk hatását erősítheti, ha megfordítod a haridat, és pl a combod elején lévő szaladás átkerül hátra, akkor sokkal nagyobb eséllyel véd a körömlakk. Hát, sok szerencsét a kérdéses darabhoz, rem a szerencsésebb kategóriába tartozol, és párszor még fel birod venni a haridat, de ha mégse, ne feledd, ha van hozzá kellő inspiráció a kedvenc haridnak nem kell egy vékonyka kis szakadástól a kukában végeznie, hanem jó szolgálatot tehet "bizarr" játékszerként. És addig, amíg nincs olyan szinten lyukakkal tarkítva, hogy a bőr van "fölényben" a harival szemben, addig az a hari nem is rossz, hisz nyúzható, téphető, harapható...:) Bocsi, de most a fanatikus szólt belőlem és kicsit elragadtattam magam. De egyszerűen imádom, ha nálunk ilyesmi történik (néha kisebb nagyobb rásegítéssel;) ), és nem értem azt a sok siránkozó lánykát, akik vesznek szép harit, és egy pici szaladás miatt már dobják is ki, aztán meg panaszkodnak, h undi dolog a hari, és tiszta pénzkidobás. Hát igen, ha csak ezt vesszük alapul, akkor valóban az, de egy kis fantázia segítségével felülmúlhatalan élményt is adhat, ami minden pénzt megér. És mivel a srácok nagy része, ha nem is mondja ki nyiltan ilyen olyan formában izgat egy harisnya látványa nem is venné rosz néven ha a kedvese, bevetne egy harit is, amit már nem sajnál. Szóval néha érdemes magadon felejteni a haridat csak amolyan próba képpen, és ha bejön a dolog, akkor már nem is pénzkidobás az a hari, amit csak 1-2szer bírtál felvenni a nyilvánosság előtt.Ha meg mégsem jön be a srácnak, akkor jöhet a síránkozás, és hari utálata...;)
    Hupsz, asszem kissé eltértem a témától, ezer bocsi, rem azért segíteni is tudtam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_831665 (8930)
    2010-11-18  16:31
  69. 2010. november 21. 08:528933.
    Igen, jobban belegondolva az efféle képeknek is megvan a maguk szépsége. Méghozzá, hogy teljesen természetes, a valóságpt tükrözi. Ellentétben az előre beállított modellek profi képeivel, amik sokunktol elérhetetlen távolságra vannak; az ilyen való életből merített mozzanatokkal akármelyikünk kézzelfogható közelségbe kerülhet. Pl amikor kedvesünk hazaér meló után, és pl a cipője pár helyen befogta, feketére szinezte a harisnyáját.Vagy mint az említett képen is, kicsit keményebb bőr gyötri a hariját, vagy az orrerősítés(ha van persze) teljesen elfordult. És ami az abszolút kedvencem, amior vékony kis szaladás az egész napos használat eredménye. És jobban belegondolva ezek a valóságból merített élet(harisnya)képek sokkal vonzóbbak, mint a tökéletes modellek, akik a fotósorozat kedvéért felvesznek egy harit, majd a fotózás végeztével megy a süllyesztőbe... Tulajdonképpen nem is lesz része a nőnek igazán, és számomra ez valamilyen szinten gátolja azt az "érzést" amit a harisnyás női lábak váltanak ki belőlem.
    Egyszó mint száz, elhamarkodottan illettem negatív kritikával a képet, és nem vettem észre a maga varázsátTalán az akkori pillanat hevében más járt a fejemben és felszínes voltam. Szóval tényleg jó az ÖSSZES kép!;) De azért az az egy baj tényleg megvan mindnél, h csak kép, és nézheted, de nem érintheted...:(
    előzmény:
    üvegszálas (8929)
    2010-11-18  16:20
  70. 2010. november 19. 16:578932.

    Ej, ej, Szálka uram!:-) Annyira üveges tekintettel nézel szét, hogy ilyeneket látsz?.:-))

      

    A kihalástól (remélem) igenis távol vagyunk!:-)

     

    Egy-két naponta írunk valami humorosat, küldünk néhány jó képet, elmeséljük, milyen szépet láttunk erre-arra, és kész!:-)

     

     

    előzmény:
    üvegszálas (8929)
    2010-11-18  16:20
  71. 2010. november 18. 19:298931.
    Körömlakk, vagy próbáld meg elvarrni. De igazából kuka, vagy játszós darab lesz belőle :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_831665 (8930)
    2010-11-18  16:31
  72. Torolt_felhasznalo_831665
    Torolt_felhasznalo_831665
    2010. november 18. 16:318930.
    Tudom,hogy nem erről szól a topic,de ha mar harisnyaról van szó.Akkor megkérdezném ma vettem egy nagyon szép harisnyanadragot és próba kozben a comb felső részén felszaladt.Nincs valami mód ra,hogy ne fusson tovabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  73. 2010. november 18. 16:208929.

    Nehéz kérdés. Aki sokat futkározik, és nem autóval megy mindenhová, annak nagyon nehéz makulátlanul puha talpat, sarkat fenntartani. Szóval itt néha a részünkről is kell egy kis kompromisszum.

     

    Ezek a smiley-k továbbra is rém gusztustalanok itt!!!

    A topic meg kihalt...

     

    előzmény:
    riskah (8928)
    2010-11-16  16:48
  74. 2010. november 16. 16:488928.
    Az első két kép nagyon jó, a harmadikkal az a bajom, h ápolatlan a nő sarka...
    előzmény:
    Kandúrband (8926)
    2010-11-14  15:02
  75. 2010. november 16. 14:128927.

    Bandnál a pont!

    Az idei év utolsó szép, harisnyás napjait élhetjük meg, akad látnivaló azért, ha nem is annyi, mint szeptember-októberben...

    előzmény:
    Kandúrband (8926)
    2010-11-14  15:02
  76. 2010. november 14. 15:028926.

    Most – a korábbiakkal ellentétben – láb(fej) simogatót küldök!

     

    Szerintem nagyon szépek!:-) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  77. 2010. november 13. 19:398925.

    Na jah! 5-7000Ft tényleg húzós egy hariért. Főleg, h kedvesem előszeretettel szaggatja ki a harijait, főleg a vékonyat, akármilyen drága és tartós(nak mondott), nála nem sokáig húzza..xD (Ami persze nem baj, mert legalább mindig van "játszós" harink, ami meg még olyan állapotú, azt megöröklöm tőle. Szal így nem igazán veszek neki ennyiért harit, hanem azért a pénzért inkább kap 2-3középkategóriást/árfolyamút... Magamnak pedig végképp nem, ha veszek, akkor is csak középárfolyamot. Nálam úgysem látszik, szal nem az a lényeg milyen, mondjuk arra azért ügyelek, h matt legyen, és semmiképp ne csillogós. Jah, és hálisten inkább kedvesemnek kell harikat venni, mert az enyémek elég sokáig bírják...Még a megörökölt darabok is. Viszont tavaj vettem két Gabriella márkájú 20 DENes harit, és azok még a mai napig húzzák. Igaz itt ott már szálhúzódásos, de az istenért nem akarja megadni magát, ami nem baj, csak ez elég meglepő. Esetleg valaki megosztana velem tapasztalatott ezzel a márkával kapcs, mer kedvesemnek sajna nincs ilyen, ezért nem tudom objektívan vizsgálni, hogy ez vajon csak egy szerencsés véletlen, avagy a márka sajátossága....

     

    Egyébként meg sajnálattal tapasztalom, h az utóbbi időben haldoklik a forum, pedig mostmár tényleg igencsak haris idő van! Szóval, hölgyek urak, tessenek írogatni ide, mert azt el nem hiszem, h senkinek semmi friss élménye nincsen!!!

     

    Üdv: Riskah

    előzmény:
    Yogibear (8923)
    2010-11-09  18:53
  78. 2010. november 10. 08:018924.

    Én vettem már Wolfordot, és nagyon szeretjük! Igazi finom darab, lycra nélkül, klasszikus nylon, 9 denes. Más márkában ilyet nem láttam, igazi szerelem volt. Sajnos szerintem ezt a típust már nem lehet kapni, az a neve, hogy Le9.

    Néha meg kell engedni magunknak egy-két ilyen csemegét, amolyan kis kirándulásoknak :)

    előzmény:
    Yogibear (8923)
    2010-11-09  18:53
  79. 2010. november 9. 18:538923.

    Szép est' !

     

    Nah, ja. Nem tudom ki az, aki képes kiadni 5-7000 Ft-t egy harisnyáért.

    Vagy kőgazdag, vagy valami levetemült harisnyafan :-o Nem hinném, hogy

    annyival jobb lenne és nem szalad fel a szem nehezebben. Max. tovább

    bírja, ha megfelelően vigyáznak rá. Gondolom kevésbé bolyhosodik,

    stb.Igaz ezt olcsóbbaknál is lehet alkalmazni, ha bírja.

    Szépnek szépek, (Pl:Wolford neon) de ekkora felárat :-o

     

    Amúgy az Oktogontól nem messze van a boltjuk az Andrássy úton a

    Deák tér felé.

    Van, vagy legalább is volt egy a nyugati  W. plázában is.

     

    Victoria Secret's-nek nincs ilyenje? Vagy Golden Lady anno Kim

    Basinger reklámozásában. Gyanítom, hogy ezek sem olcsók.

     

    Szép est'!

     

     

     

    előzmény:
    Harisnyaspasi (8922)
    2010-11-09  18:00
  80. 2010. november 9. 18:008922.

    Rátaláltam azt hiszem, Wolford :) és tényleg nem olcsó sőt kurva drága :)

     

    előzmény:
    riskah (8921)
    2010-11-06  00:48
  81. 2010. november 6. 00:488921.
    Láttam már én is ilyen darabot, de "személyesen" még nem találkoztam vele, csak interneten. Szerintem rendelni lehet, de biztos nem olcsó.. Viszont kifejlesztettünk egy trükköt, ami sokkal gazdaságosabb, és ugyanazt a hatást eredményezi: olyan harit lehet kapni, ami nem orrerősítéses, csak varrás van a lábujjnál. Namármost, ha ezt a varrást úgy igazítod, h a talpad és a lábujjaid közé essen, akkor ugyanazt a hatást éred el vele. És kényelmetlen sem lesz, meg sem lehet érezni, ha jól beigazítod. Egy próbát megér, nekünk bevált...;)
    előzmény:
    Harisnyaspasi (8920)
    2010-11-02  16:33
  82. 2010. november 2. 16:338920.

    A szekértőket kérdezném :) Olyan harisnyát hol lehet kapni ami varrás nélküli? De olyannyira varrás nélküli, hogy a derék gumi részen kívül sehol nincs rajta varrás! Eddig csak neten pár képen láttam ilyet.

    Köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  83. 2010. október 28. 14:008919.
    A fiúk, férfiak harisnya viselésével kapcsolatosan jelenleg nagyon megosztott véleményen vannak a különböző forumokon megjelenő írások. A különböző vélemények közti eligazodás érdekében álljon itt egy kis történelem.

     

    "A XVI. században jelenik meg a kötött harisnya a mindennapi használatban, amelyet leginkább csizma alatt hordtak a férfiak és a nők egyaránt.

     

    A harisnyanadrág eredete a reneszánsz korára nyúlik vissza, de akkor csak férfiak viselték. A nők nem mutathatták a lábukat nyilvánosan. A mai harisnyanadrágra némileg hasonló ruhadarabra az első utalás az a lábszárra szorosan simuló selyemnadrág, amit a velencei fiatal férfiak viseltek rövid zekéjük alatt a 14. században. Ez fényes és élénk színű volt, gyakran hímzés is díszítette. (Az idősebb generáció illetlennek találta.) Az alsónadrág mai formája a középkorban teljesen ismeretlen volt, a nők és férfiak egyforma alsóruhát viseltek, pamut- vagy lenszövetből készült bő ruhadarabot. Amikor azonban a 16. században divat lett a combig érő rövid buggyos nadrág és a lábszárak hangsúlyozása, fontos lett a harisnya, amelynek csípőig fel kellett érnie, és amit szalagokkal egyfajta alsónadrághoz kellett erősíteni. Ebből alakult ki az egy darabból álló harisnyanadrág. A későbbi századok divatja azután mellőzte ezt a viseletet, és a különálló alsóruha és harisnya vált általánossá, mígnem a 20. század 20-as éveiben ismét fel nem fedezték, elsősorban a táncosok."

     

    A mai vélemények nagyrészt arról szólnak, hogy a harisnya kifejezetten a női ruhatár része. Mint a fentiekből is kitűnik, az ezt valló hölgy társaim tévedésben vannak, hiszen a XVI. század-ban már mind a két nem ruha viseléséhez hozzátartozott, míg a reneszánsz korban csupán a férfiak viselete volt.

    Így az a körülmény, hogy a múlt század közepétől inkább mi hordjuk a harisnyát, az nem jelenti  azt, hogy a fiúk, férfiak nem hordhatják, vagy ez bármi oknál fogva elítélendő dolog lenne. Egy kis kitérőként említem meg, hogy a római kultúra létjogosultságát, a római légiók sikerét senki sem vitatja, vitathatja. A római katonai ruha viseletben ott találjuk a "szoknyát". A római kultura alapján az ellen sem emelhetnék szót, ha éppen szoknyát szeretnének viselni  nyáron, vagy bármely évszakban az erősebb nem képviselői

    A történelmi visszatekintés alapján - melyek nem 50-60 évnyi időt ölelnek fel - a fiúk, férfiak nyugodtan viselhetnek, hordhatnak harisnyát, harisnyanadrágot, hiszen ezt tették eleik is. Az erről árulkodó reneszánsz kori festmények is nagyértékű műalkotások.

     

    A férfiak sem mutogatnak ránk, vagy szólnak meg a nadrág, "lovag-ló" csizma, vagy esetleg nyakkendő viselete miatt. Jelenleg ma úgy áll a helyzet, hogy mi éppen akkor, amikor csak akarjuk, éppen úgy öltözünk fel, ahogy éppen kedvünk van hozzá. Az ellen sem szól senki, hogy városban nyáron mutogatjuk a hasunkat, hátunk teljesen fedetlen, s passzentos sortban vagyunk, mintha a tenger-parton sétálnák.

    Ugyanakkor pedig elvárt viselet nyáron is a ffiak részére a hosszú-nadrág, és a zárt cípő is.

     

    Úgyvélem, ha már mi úgy ötözhetünk fel - akár a ffiak ruhatárából is - ahogy éppen kívánjuk, akkor ne szóljunk semmi megvetőt, leszólót, ha a ffiak éppen azt a harisnyanadrágot akarják viselni, hiszen ahogy fentebb írtam, évszazadokkal ezelőtt nem volt ebben különbség, azaz mindkét egyformán viselte.

    előzmény:
    fázóAPUKa (8918)
    2010-10-28  13:13
  84. 2010. október 28. 13:138918.
    Igen valóban tud adni egyfajta különleges töltetet, élményt de nem csak kizárólag szexuális töltésre képes, vagy hívatott.Ezt a fajta érzést amit a magunkfajta férfi ember megtapasztalhatott illetve tapasztalhatna félretéve a hiúsági és előítéleti kérdéseket, azt hiszem igazán büszkék lehetnének arra, hogy valami plusz tulajdonsággal áldotta meg az élet.Tehát én inkább szerencsésnek érzem magam, mint sem különleges elítélendő hátrányos helyzetűnek.Ebből kifolyólag nem akartam és nem akarok ideológiai elméleteket gyártani,továbbá azért sem mert engem abszolut hidegen hagy az, hogy éppen ki mit gondol rólam mikor harisnyában lát,hisz a gondolatok mindenkinek saját tulajdona és azt gondol amit csak akar,még azt is, hogy meleg identitású, a valóságot úgy is csak az adott személy tudja pontosan. Csak egyszerűen tapasztalataimat ill mivel harisnyás topicról lévén szó úgy gondoltam tovább adom észrevételeim a témával kapcsolatban.Azt hiszem ezért járnak ilyen és hasonló topicokba az érintett tagok és hozzászólók legyen az hölgy ill férfi.És pont ezért tartom ezt egy nagyszerű dolognak mert így tényleg hasonló érdeklődésű emberek oszthatják meg a témával kapcsolatos gondolatait, élményeit, tanácsait.Még ha vannak eltérő vélemények is.

    És végezetül való igaz,hogy kinek a pap, kinek a papné.

    Ha off voltam kövezzetek meg.
    Harisnyás szép napot mindenkinek.

    AZ előző hozzászólásom lehet, hogy törlik a képek miatti esetleges reklám miatt,de nem volt szándékos, elnézést.
    előzmény:
    üvegszálas (8915)
    2010-10-27  15:38
  85. 2010. október 28. 12:548917.
    Igen valóban tud adni egyfajta különleges töltetet, élményt de nem csak kizárólag szexuális töltésre képes, vagy hívatott.Ezt a fajta érzést amit a magunkfajta férfi ember megtapasztalhatott illetve tapasztalhatna félretéve a hiúsági és előítéleti kérdéseket, azt hiszem igazán büszkék lehetnének arra, hogy valami plusz tulajdonsággal áldotta meg az élet.Tehát én inkább szerencsésnek érzem magam, mint sem különleges elítélendő hátrányos helyzetűnek.Ebből kifolyólag nem akartam és nem akarok ideológiai elméleteket gyártani,továbbá azért sem mert engem abszolut hidegen hagy az, hogy éppen ki mit gondol rólam mikor harisnyában lát,hisz a gondolatok mindenkinek saját tulajdona és azt gondol amit csak akar,még azt is, hogy meleg identitású, a valóságot úgy is csak az adott személy tudja pontosan. Csak egyszerűen tapasztalataimat ill mivel harisnyás topicról lévén szó úgy gondoltam tovább adom észrevételeim a témával kapcsolatban.Azt hiszem ezért járnak ilyen és hasonló topicokba az érintett tagok és hozzászólók legyen az hölgy ill férfi.És pont ezért tartom ezt egy nagyszerű dolognak mert így tényleg hasonló érdeklődésű emberek oszthatják meg a témával kapcsolatos gondolatait, élményeit, tanácsait.Még ha vannak eltérő vélemények is.

    És végezetül való igaz,hogy kinek a pap, kinek a papné.

    Ha off voltam kövezzetek meg.
    Harisnyás szép napot mindenkinek.

    előzmény:
    üvegszálas (8915)
    2010-10-27  15:38
  86. 2010. október 27. 18:468916.
    Igen, ez rendben is van,amit írtál, hogy szexuális, töltet, vonzalom, ami a nőiességgel hozható összefüggésbe. szerintem ezzel, ha máshogy nem is, tudat alatt mindenki tisztában van(harisnya kedvelő férfiak közül)! DE: pont ezért van szüksége néhányunknak arra, hogy idealizálja a dolgot. Talán így egyszerűbb, és nem "buzizzák" le azonnal. Holott mi tudjuk nem erről van szó, de sokan nem elég toleránsak...:S
    előzmény:
    üvegszálas (8915)
    2010-10-27  15:38
  87. 2010. október 27. 15:388915.
    Persze, lehet ideologizálni a harisnyaviselést, de azt gondolom, a legtöbbünk rajongásának a hátterében szexuális töltet, vonzalom áll, ami a nőiességgel hozható összefüggésbe. Nálam tuti, ezért nem is próbálnék tudományos, vagy praktikus magyarázatot adni a vonzódásomnak. A zokni egészségtelenségével pedig nyilván vitába lehet szállni, de kinek a pap, kinek a papné :)
    előzmény:
    fázóAPUKa (8914)
    2010-10-26  16:20
  88. 2010. október 26. 16:208914.
    Sziasztok!

    Én egy régi motoros vagyok  itt ezen a fórumon, bár többnyire mostanában csak olvasgatni szoktam, és most meg ragadnám az alkalmat ,hogy meg cáfoljam ill meg erősítsem annak a lánynak az észrevételeit aki az iwiwen irt a  férfiak harisnya viseletével kapcsolatban. A régi tagok ismerik írásaim az újaknak röviden csak annyit, hogy én is egy harisnya kedvelő férfi lennék, két gyermekes nős apuka. Tehát a lényeg: már nem is tudom pontosan ,de kb 4 vagy 5 éve véget vetettem a rejtve viselt harisnya viseletnek és elhatároztam ,hogy a számomra kellemes érzést, és komfortot biztosító ruhaneműt akkor, és úgy fogom viselni ahogy azt én szeretném, és nem érdekelnek a mások rosszindulatú előítéletektől dagadó véleményei amit a társadalmunk beidegződött tanításainak köszönhetnek az emberek. És ezek után bátorságot merítve elkezdtem ruhatáram változatosan és színesen variálni, persze harmonizálva és az összhatásra figyelve a harisnyanadrággal kombinálni térdnadrágos változatban. A tizenöt denestől egész az 100 den ig és figyelve az emberek reakcióját és tekintetüket ,óriási kellemes csalódás ért hisz az ellenkezőére számítottam mint amit kaptam, rosszindulatú megjegyzést sosem, dicséretet és elismerést viszont számtalanszor kaptam hölgyektől. Természetesen a mai napig is használom  a számomra praktikus és egészséges ruha kiegészítőt a mindennapokban térdnadrággal az év bármely szakában. Hiszen nem csak öltöztet , hanem még  számtalan jó tulajdonságokkal is rendelkezik ez a pár grammnyi anyag, amit sajnos a lányok, asszonyok java részt nem is ismer ill tud, pl ide sorolnám az esztétikai hatásai mellé még az egészségügyi hatásait , praktikumán stb. Folyamatos viselése a kompressziós hatásának köszönhetően , megelőzhető ill kezelhető vele az érrendszeri betegségek kialakulása. Persze most itt nem a krepp harisnyákra gondolok, hanem a lycrás és kompressziós harisnyákra. Tehát ezért csak ajánlani tudom minden embernek legyen az nő ill férfi. Én ha újra születnék se hagynám ki ezt az egyszerű ámbár kellemes ruhaneműt, én az egészségtelen zoknit száműztem  ruhatáramból. Tudom most sokan nem értik mit lehet ebben szeretni , főleg lányok akik utálják, de azon férfiaknak  akik még nem próbálták javasolnám, hogy egyszer próbálják ki és világossá válik amiről írtam, vagy azon lányok táborába fognak tartozni akik maguk sem szeretik sőt utálják.
    De hát senki sem egyforma én  a bort szeretem , te meg lehet hogy csak a sört. Ilyen egyszerü.
    Kicsit hosszú lett és remélem senkit nem untattam  soraimmal ha igen elnézést.

    Szép napot és egyébként én is imádom harisnyás női lábak szépségét, amiből manapság egyre kevesebb látható.
    előzmény:
    riskah (8896)
    2010-10-09  03:49
  89. 2010. október 23. 13:568913.

    Régen volt már combsimogató, mint ahogyan Pihe is régen szólalt meg...

     

    Előbbivel szolgálhatok... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  90. 2010. október 23. 13:488912.

    Riskah kolléga úr remek hozzászólásához csupán annyit tennék hozzá, hogy általában a férfiak nem "vetik meg" a harisnyát viselő hölgyek látványát, de vannak páran, (pl. mi:-)) akiket nagyon komolyan fel tudnak "hergelni" az erre affinással redelkező hölgyek a harisnya megfelelő viselésével, "alkalmazásával"!

     

     

    előzmény:
    Nikkyca (8909)
    2010-10-18  16:13
  91. 2010. október 23. 00:288911.

    Harisnyavásárlással kapcsolatban azt tudom tanácsolni, h nyitott szemmel kell járni. Nem csak harisnyaboltban lehet kifogni jó darabokat, hanem áruházakban is. Pl Madaras tesco.. sála stb. (azér írtam így nehogy moderálják xD) Vagy outletekben. Nyitott szemmel kell járni, és mindig megvenni, ami épp megtetszik, mi is párommal sokszor olyankor veszünk harit, amikor tervben sincs. Sőt a legjobb darabok jó része is a pillanat hevében került hozzánk. És van mégegy tuti megoldás(mondjuk ez csak fizukor jön szóba: különböző haris vebshopokból rendelünk. Az is praktikus, mert kategóriák szerint fel van osztva, sokszor márkák szerint is (pl ha van egy jól bevált márkád, ott egyben megtalálod az összeset). Hatalmas a választékuk. Majd ha gondolod dobhatok linkeket, bár nem tom mennyire moderálják. Általában egy két napon belül megérkezik, de van lyan opció is, ha az üzletük a közelben van, leadod a rendelést, ést bemész érte az üzletbe(általában ez is egy-két nap), és akkor nem számolnak fel a kiszállításért díjat. Bár, ha bizonyos összeg felett rendelsz, akkor a kiszállítás is ingyen van(ezért szoktuk fizukor megejteni az efféle vásárlást.

     

    Szoknya: ha kicsit régebbi darabjaid is vannak, nem baj, ha van hozzá megfelelő fabtáziád, akkor nagyon fel lehet dobni azokat is. Páromnak is van egy csomó régi szoknyája, de mindig ki tudja hozni belőle a maximumot...xD Jah, és ha harisnya, akkor ahoz nem feltétlenül kell szoknya!!! 3/4-es nadrággal is nagyon jól tud kinézni, vagy akár egy sima egyszerű farmerral, ahol a bokánál selytelmesen megcsillan egy hari. De nagy kedvencünk még (a mostanában oly divatos) szakadt farmer alá vett hari. Az is nagyon jól tud ám kinézni, és erre is rengeteg variáció van. 

     

    Remélem sikerült 1-2 hasznos ötletet adnom, hogy minnél több örömed legyen a harikban! xD Jah, és ezáltal a párodnak is... Mert elég sokan vagyunk ám, akik odáig vagyunk a harikért, van aki csak nézni, van aki női lábikókon simizni, van aki már fel is veszi. Van akinek a combfix is belefér. (Nekem pl az már nem fér bele, még a párom kérésére sem vettem fel combfixet) Csak az a baj, h kevés olyan lány van aki ezt tolerálja...ÉS Te? Hogy állsz ezekhez a dolgokhoz?

    előzmény:
    Nikkyca (8909)
    2010-10-18  16:13
  92. 2010. október 19. 17:058910.

    Szia!

     

    Ha hódítani akarsz, akkor sztem valami ilyesmivel próbálkozz.

     

    http://www.trendcentrum.eu/product.php?id_ product=1903

     

    De itt van az összes a kínálatukból:

     

    http://www.trendcentrum.eu/category.php? id_category=7

     

    De ezekhez elengethetetlen egy szép finom sejtelmesen fényes testszínű harisnya. 

     

    Végül melyik boltban találtad meg a kiszemelt darabot? Mennyi volt a harisnya?

     

    Üdv,

    qq_vv_bb

    előzmény:
    Nikkyca (8909)
    2010-10-18  16:13
  93. 2010. október 18. 16:138909.

    Tegnap elmentem harisnyaboltozni és láss csodát! Találtam szép, bordázott, félig pamut harisnyát is (nem csak pamutból van, azért írtam félig -et)! Szürke csíkos. :D Tök boldog vagyok. :D
    Engem nagyon érdekelnek a tippjeid!!! Annyira nem vagyok otthon a hari - világban, pedig az alakuló kapcsolatomról is kiderült, hogy imádja a szép női lábakat sejtető harisnyákat. :) Szóval inkább: segííííts!!!! Már lentebb írtam, hogy a váci út környékén lakom, ezért nem véletlen, hogy mindig abba a bev.központba járok... 

    Jha és igen... szoknya? :D Valaki egy jó tipp jó szoknya fellelő helyekre? Sajnos nem sok időm van minden boltot felkutatni, úgy hogy célirányosan mennék ezentúl. :D Én elég nadrágos vagyok/voltam, így a szoknyáim többsége tökre "elavult",  ódivatú... :/ Sőt még anyukámtól örökölt darabjaim is vannak... :D

    előzmény:
    riskah (8908)
    2010-10-12  18:27
  94. 2010. október 12. 18:278908.

    Na de lányok!:)

    Mért a pamut harisnyával próbálkoztok?? Az maximum egy-két használatig "igényes" ugyanis utána elengedhetetlenül elkezd bolyhosodni, és hát utána ez nem valami szemet gyönyörködtető látvány. Ráadásul drágábbak is mint egy nylonhari. Ha már ilyesmi kategóriát keresgettek, akkor ott vannak pl a calzedonia 50 DENes darbjai, amik szintén jó melegek, és sokkal igényesebbek a pamutnál. De akinek még ez is kevés lenne, akkor 50DEN-től felfele vannak egészen 120DEN-ig, szal a lehetőségek kb korlátlanok, amik a színt, mintát, vastagságot illetik!

     

    Ami pedig a harisnya boltot illeti: szerintem ne konkrétan boltra menj rá, inkább a márkára, mert ezek a hari szaküzletek egy csomó márkát forgalmaznak. És ezek közt van bizony jópár olyan darab, ami megéri az árát, mert pl tartós, és van egy csomó olyan is, ahol a jól csengő név mögött kevésbé megbízható hari rejtőzik. Bár ez is szubjektív kinek mi vált be, tessék próbálkozni, ha gondolod tippeket tudok/tudunk adni, de koránt sem biztos, hogy neked is azok lesznek a legmegfelelőbbek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  95. 2010. október 12. 12:218907.
    Ami nekem van pamutharisnyám mind megnyúlt, kibolyhosodott.... bár mondjuk nagyon régiek. De csak csúnya mintás pamutharisnyát láttam mindenhol. :(
    előzmény:
    Sziszi86 (8906)
    2010-10-11  19:33
  96. 2010. október 11. 19:338906.
    Én szoktam pamutharisnyát hordani szoknyával télen. Persze ha, hogy is mondjam kicsit jobb az idő.  Nem szoktam fázni. 
    előzmény:
    Nikkyca (8905)
    2010-10-11  16:06
  97. 2010. október 11. 16:068905.
    Ááááááááá, ezt nem hiszem el. -.-" Törölték a hozzászólásom. Grrr... Akkor előlről, mert még mindig jó minőségű és jó áru harisnya boltot keresek a váci út környékén (ahol a nagy dupla vés bev.központ van - biztos ezért törölték :/).. valaki nem ismerős arra és tudna nekem segíteni? :( A másik lényegi kérdésem pedig az volt, hogy lányok, tényleg olyan meleg a pamutharisnya, mint egy nadrág télen? Vagy inkább ti is maradtok a hidegben a nadrágnál? :) A kérdés komoly, lehet butának nevezni. :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  98. 2010. október 9. 18:498904.

      Az én combfixeimet hordta. Neki nem volt. Őt csak a combfix izgatta szóval harisnyát nem akart volna felvenni. Engem egyáltalán nem zavart sőőt nagyon szexin állt rajta. 

    előzmény:
    riskah (8903)
    2010-10-09  12:34
  99. 2010. október 9. 12:348903.

    Az is elég merész. Nekem mondjuk a combfix már nem fér bele, de hari(nadrágot) én is simán veszek fel nadrág alá amikor csak lehet. De én azért elsősorban csajszikon szeretem a harit.

    ÉS nálatok ez hogy ment? A Te combfixeidet hordta, vagy saját készlete volt? Én leginkább kedvesem elhasználódott harijait viselem legszívesebben,(pl felszalad egy helyen, azt ő már nem tudja használni, de nekem nadrág alá simán jó még) mert az olyan, mintha egész nap "szoros kapcsolatban" lennénk. :) És nem tom mér, de valahogy sokkal jobb a közérzetem, hangulatom is olyankor, ha egész nap magamon érzem azt a "kellemes szorítást" ami pár napja, még kedvesem testét futotta körbe. Na meg persze ott van a harisnya számos előnye. Bár ez szubjektív. Én csak a magunk nevében tudom nyilatkozni, h nagyon praktikus, kényelmes stbstb. Bár lehet kicsit én is zakkant vagyok, de kedvesem teljesen elfogad, és már ez is bőven elég lenne; az meg már csak hab a tortán, h más sem idegenkedik a témától! Na de erről ennyit is, nem offolom tovább a topicot, éljenek a harisnyás női lábak!!!! :)

    előzmény:
    Sziszi86 (8901)
    2010-10-09  09:54
  100. 2010. október 9. 12:278902.
    Ott tényleg voltak gondok...
    előzmény:
    Sziszi86 (8901)
    2010-10-09  09:54

Címlap

top