Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mozgás, fejlődés

granatvira
Létrehozva: 2006. december 9. 22:01
Az utóbbi időben néhány kisbabás barátném megkeresett, mivel a babájuk nem a nagykönyv szerint fejlődik, és nem tudták, hova menjenek, kihez forduljanak, mi ilyenkor a teendő? Jónéhány fórumot végignézegettem itt is, és a neten máshol is, és azt látom, hogy bizony ha egy édesanya azt látja, hogy kisbabája lemaradt a mozgásfejlődésben, nem úgy tartja a kezét, fejét, lábát, ahogyan a szomszéd gyerkőce, nem gurul, ül fel időben, akkor a szülők egyik szakembertől a másikig szaladnak, egyik véleményt hallgatják meg a másik után, és általában csak ide-oda kapkodják a fejüket. Legtöbbször az orvosok sem pártatlanul ajánlják a különböző fejlesztő módszereket, terápiákat, mert talán ők sem ismerik mindegyiket pontosan.
Én konduktorként dolgozom 5 éve, és imádom a munkámat, de azt vallom, hogy minden gyereknek a problémájának megfelelő fejlesztési módszer(eke)t kell megtalálni, legyen az a Pető-módszer, Dévény Anna manuálterápiája, a Katona terápia, Gekko, Gézengúz, HRG, hippoterápia, vagy bármi egyéb.
Azért indítottam ezt a fórumot, hogy tudjunk segíteni egymásnak, mindenki mondja el a tapasztalatait, véleményét, ha nem tudja, hova forduljon, vagy ha már fogalma sincs, hogy melyiket válassza a sok út közül, vagy egyszerűen ha csak egy kis bátorításra vágyik... hátha könnyebb lesz eligazodni így a sokféle lehetőség között.
  1. 2007. október 9. 06:453526.
    Sziasztok!

    Hát megint betegek vagyunk.... Tita irdatlanul köhög, tegnap még jobb volt, de ma már mindenképp kiviszem a dokihoz. Már szinte mindig köhög. Barninak meg egyfolytában folyik az orra, már adom neki a Zyrtec cseppeket, de nem ér szinte semmit. És Ő is köhög, bár Ő inkább hurutosabban.

    Veletek mi a helyzet? Ovi? csütörtökön megyünk Pestre!
    Na pussz, megyek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_507406
    Torolt_felhasznalo_507406
    2007. október 8. 19:503525.

    Aranyos vagy, hogy ennyire foglalkozol velünk!

    Az a baj, hogy mi 140 km-re lakunk PEsttől, és itt is a város szélén, kb. 35 perc mire eljutok az állomásig, és akkor még Pestre kell érni.

    Annyira utálom, hoyg vidéken sokkal kevesebb a lehetőség.

    Amúgy a kicsi manó hétvégén már az állással próbálkozott, "térdállásig jutott", szóval reménykedem, hogy minden helyre jön. Most mér kivárjuk ezt a pár hetet amíg 10 hós nem lett, a Gézengúzban azt mondták, hogy addig jó lenne, ha mászna. Ha akkor sem, akkor eljárunk egyénire, akkor is, ha nem javasolták, mert az legalább akkor van, amikor nekünk jó, a férjem el tud vinni minket. Dévényessel beszéltem, szerinte a fiamnak ez nem lenne jó, hiszen neki nincs tónuszavara.

    Itthon csinálgatva a gyakorlatokat azt látjuk, hoyg egyre jobban bírja, a dobálásoknál, hintáknál már kacag is. Lehet, hogy csak megtorpant egy kicsit.

    A lányom ahogyan írtam, 8 hósan mindent csinált az önálló járáson kívül, mégis 13 hónaposan kezdett csak el járni.

    Amúgy semmi más bajt nem látom nála (jó még kicsi), gyönyörűen gagyog, hallgat a nevére, már az autónkat is felismeri, szépen eljátszogat, nagyon jól alszik (napközben kétszer, éjszaka 10-12 órákat), finom mozgásokban kifejezetten ügyes. Szóval erősen reménykedem, és persze figyelünk.

    előzmény:
    mottihun (3524)
    2007-10-06  08:55
  3. 2007. október 6. 08:553524.

    Szia!

    Húha, ti aztán jól belehúztatok Gratulálok!

    Mi sem pestiek vagyunk, bár fél óra alatt bevonatozok, ott meg le tudom őt/őket rakni anyunál, ha bármi van. Szóval nálunk ez a része megoldható.

    Amúgy egyrészt nem értem azt a megjegyzésüket Gézengúzéknak, hogy tanulási zavarok várhatók, ha 17 hónapos korig nem jár. Szóval igen, erre nagyon sok példa van, ez lehet, de nem hiszem, hogy ezzel kell riogatni a szülőket...főleg úgy hogy ezek után nem javasolták mégsem a tornát nektek...Másrészről én meg a saját fiamon érzem valahogy, hogy ő sem lesz egyszerű eset az iskolában...sok jel van rá, tehát ez alátámasztja az általad írottakat. Amikor ő elkezdett 17 hónaposan járni, mindenki, akihez jártunk fejlesztésere, örült, hogy elindult. Sehol nem mondták, hogy még mi várható. Ami egyrészt jó, mert nem riogattak, másrészt meg az igaz, hogy a mozgása rendbe jött, de ha az egyéb téren még van lemaradás, azt jobb minél hamarabb korrigálni. Úgyhogy ezután mi is kihagytunk jópár hónapot, csak utána kezdtük újra a fejlesztéseket, mert kellett neki.

    Szóval úgy gondolom, ti is, bár még időben vagytok, ha BÁRMI gyanúd van, inkább vidd el valahova. Ugyanis minél előbb elkezdik a fejlesztést, annál nagyonbb az esély a javulásra. És akkor viszont két gyerek meg pocak ide vagy oda valamit tenni kell...vinni, keresni valami lehetőséget...Sztem a neurológus nem fog találni nála idegrendszeri eltérét, de javasolni fogja a tornát, vagy fejlesztést. Akkor meg fölösleges ezzel decemberig várni.

    Ezért is javasoltam a HRG-t az egyéni tornájuk olyan, hoyg betanítják, havi 1 kell ide Pestre jönni, a tornát meg otthon csinálod, het 3-5 alkalommal, ez változó. (hát igen, pocakkal viszont ez nem könnyű)

    Csak ez is pl, megtalálni,mily lenne neki jó...volt egy olyan ismerősöm, szinte hasonlóan hozzád a kisebbik gyereke már 10 hónapos volt és csak üldögélt...tán még nem is kúszott.járt velünk tornára semmi változás. Elkezdte a Dévényt, pár alkalom utána gyerek mászni kezdett...

    De sajna olyat is láttam, aki 2 évesen gyönyörűen beszélt, Dévényhez járt, és még mindig csak mászni tudott...

    Kíváncsian várom, mi lesz veletek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507406 (3522)
    2007-10-05  09:13
  4. Torolt_felhasznalo_394675
    Torolt_felhasznalo_394675
    2007. október 5. 10:163523.

    Szia!  

    Anyu is jól van, köszi!   Kicsit gyenge még, de vége az öt és fél hetes sugárnak és húzódik vissza a daganat. Nemsokára ismét kezdődik a kemoterápia. Az nehéz lesz, de megoldjuk.

    Most legjobb lenne ha osztódhatnék, mert anyunál is kéne takarítani, egyáltalán vele lenni, de az itthoni dolgaimat se csinálja meg más és Dávid sem megy egyedül a masszázsra.  

    Hogy vagytok?

    előzmény:
    Banilla (3520)
    2007-10-03  13:34
  5. Torolt_felhasznalo_507406
    Torolt_felhasznalo_507406
    2007. október 5. 09:133522.

    Sajnos a HRG nekem nem elérhető, mert nem Pesten lakunk. KÉt gyerekkel  vagyok itthon, és a harmadik meg már a pocakomban van, szóval nem könnyű.

    Igen, ferde nyak, teljesen rendbe jött. Olyan totál lapos volt a feje az egyik oldalon, hogy éjszakákat sírtam át, hoyg az én szép kislányom ilyen marad, de az is elmúlt, ha az ember nagyon-nagyon nézegeti talán észreveszi, de hát haja is szépen van, így tényleg abszolute semmi nem látszik már.

    Nekem azt mondták a GÉzengúzban, hogy ha 14 hós koráig nem kezd el járni, akkor az megkésett mozgásfejlődés, és tanuláűsi problémákat vetít elő.

    előzmény:
    mottihun (3518)
    2007-10-03  12:55
  6. Torolt_felhasznalo_507406
    Torolt_felhasznalo_507406
    2007. október 5. 09:103521.

    Igen. Vele 6 hetes korától 6 hónapos koráig jártunk tornázni.

    A doki szerint nincs semmi baja a gyereknek.

    Neurológushoz kértünk időpontot, de csak decemberre kaptunk.

    Igazából nem tudom, hogy okés-e, mert láttam én már sok olyan gyereket, akik 9-10 hósan kezdtek el bármit is csinálni, de engem ezek a mozgás dolgok mindig nagyon aggasztanak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394675 (3517)
    2007-10-03  12:34
  7. 2007. október 3. 13:343520.
    Sziasztok!

    Kriszta! Jó, hogy végre hallattál magatokról! Nagyon jó hír, hogy műtét mégsem biztos hogy kell, és amit olvastam... Dávid nagyon ügyes!!!!
    Anyud?

    Móni! szegény Lacika!!!!!!!!! mi lehetett?

    Mi már gyógyultak vagyunk de Barni irdatlan orrfolyása még mindig nagyon rossz...

    Kicsinap! Ha azt érzed vmi nem stimmel, inkább kérdezz meg egy hozzáértőt!!!!! A HRG központ, amit Móni ajánlott tényleg jó.
    Viszont szerintem sincs még elkésve. De azért inkább 1000x feleslegesen kérdezzünk dokit, mint 1x késve....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. október 3. 12:553519.
    Nagyon édes lehet Dávid!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394675 (3514)
    2007-10-03  10:40
  9. 2007. október 3. 12:553518.

    Tortikolis= ferde nyak? (javíts ki légyszi, ha nem) ÉS rendbejött neki?

    Emiatt tényleg ne aggódj, minden gyereknek megvan az egyéni fejlődési üteme,sosem szabad hasonlítgatni még testvéreket sem, amiket leírsz, hogy már kezdi rakni a kezeit, meg ilyenek, az jó jel mindenképp.

    De ha aggódsz, és van rá lehetőséged, tudom ajánlani a HRG Alapítványt, ott van egyénre szabott mozgásfejlesztés, te tornáztatod otthon a kicsit, tényleg nem bonyolult gyakorlatok, de ártani nem árthat neki.

    Ismét magunkról: A mozgásproblémás koraszülött kisfiam 10-17 hónapos kora között csak mászott, utána kezdett csak járni, egyedül annyi volt már a gond,hogy bizonytalan volt, az egyensúlyérzéke nem volt rendben. Szóval erre azért oda kell figyelni, de még így is, 17 hónaposan időben kezdte el a járást(csak később mint az átlag)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507406 (3516)
    2007-10-03  12:27
  10. Torolt_felhasznalo_394675
    Torolt_felhasznalo_394675
    2007. október 3. 12:343517.

    Gondolom a lányoddal sokat jártatok tornára. Meg különben is minden gyerek más és állítólag a fiúk "lustábbak".

    Nincs olyan orvos a környezetetekben akinek adsz a szavára?

    Ha úgy érzed valami nem oké akkor tényleg járj utánna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507406 (3516)
    2007-10-03  12:27
  11. Torolt_felhasznalo_507406
    Torolt_felhasznalo_507406
    2007. október 3. 12:273516.

    Nem mászik, hanem kúszik, mint a villám.:-)

    A mászással próbálkozik, pkaolgatja a kezeit, néha rakja utána a lábát is, de ennyi.

    A lányom hypotón volt, végtagjai feszesek, és tortikolise is volt, ennek ellenére alig 8 hósan már mászott, ült, állt, és a bútorok mentén lépegetett. EZért furcsa nekem, hogy az egészséges gyerekem meg még 1 hónappal később sem csinálja ezeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394675 (3513)
    2007-10-03  10:37
  12. Torolt_felhasznalo_394675
    Torolt_felhasznalo_394675
    2007. október 3. 10:403515.
    Szegény Ő és szegény Ti!  
    előzmény:
    mottihun (3512)
    2007-10-03  06:37
  13. Torolt_felhasznalo_394675
    Torolt_felhasznalo_394675
    2007. október 3. 10:403514.
    Mászás van egész nap!   Még mindig féloldalasan, de hihetetlen gyorsan.   Közben pedig elég sokszor megáll és feltérdel. Mindenben felkapaszkodik és fél percekre képes egyedül is állni. Szóval haladunk.  
    előzmény:
    mottihun (3511)
    2007-10-03  06:34
  14. Torolt_felhasznalo_394675
    Torolt_felhasznalo_394675
    2007. október 3. 10:373513.

    Szia!

    Szerinted mit kéne tudnia 9 hónaposan? Szerintem ha mászik mint a villám az pont jó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507406 (3508)
    2007-10-02  14:15
  15. 2007. október 3. 06:373512.

    Olyan éjszakánk volt...Már egyáltalán nem tűnik betegnek Lacika sem, de kb óránta fenn volt, és úgy visitott szegényem, mint egy kismalac...komolyan, szinte nem volt magánál. Bármit csináltunk, csak sírt és ordibált.

    ma meg holnap kivettem egy-egy fél "szabadnapot" tanulni a hétfői vizsgámra, de olyan hulla vagyok az éjszaka miatt, nem tudom, jutok-e előbbre.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. október 3. 06:343511.

    Szia!

    Ez nagyon jó hír! és mászás, van már? Még mindig olyan kis aranyos Dávidka 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394675 (3509)
    2007-10-02  22:53
  17. 2007. október 3. 06:333510.

    Szia!

    Nekem, amit leírtál a kicsidről, nem tűnik vészesnek, de azért jól tetted, hogy viszed, bármi aggodalmad van, inkább menj utána.

    otthoni torna, hinta, ami fejleszti az egyensúlyt, meg nekem pl mindkét gyerekem egy színes csörgőlabdára vetődött rá, arra kezdett mászni, szóval esetleg csalogasd valami érdekessel.

    az én 33 hétre születettem 9 hónaposan mászott (ő nem kúszott), szóval egyenlőre még simán benne vagytok a normálisban.

    Minden jót!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507406 (3508)
    2007-10-02  14:15
  18. Torolt_felhasznalo_394675
    Torolt_felhasznalo_394675
    2007. október 2. 22:533509.

    Sziasztok!

    Voltunk Pécsen. Az ottani doki szerint is javultak Dávid lábai. Januárban megyünk újra. Most az van, hogy már nem beszélnek nagy műtétről.   Lehet, hogy szükség lesz egy kisebb beavatkozásra, de mindent összevetve haladunk.   

    Próbálok majd visszaolvasni! Remélem mindenki jól van!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_507406
    Torolt_felhasznalo_507406
    2007. október 2. 14:153508.

    Sziasztok!

    Nekem van egy éppen 9 hónapos kisfiam. 7 hós koráig mindent időben csinált, 3 hósan tanult meg hátról hasra fordulni, 5,5 hósan hátról hasra. 7 hósan kúszni, négykézlábazni és kutyázni. Azóta viszont max. annyit fejlődött, hoyg villámtempóban kúszik már, és a nap 50 százalékát négykézláb tölti. Ennyi. VOltunk vele két hete a Gézengúzban, azt mondták, hogy a tónusa rendben, támasza rendben, igazából talán csak az egyensúlyrendszere éretlen egy kicsit, de az sem vészes, nem javasoltak tornát neki, egy-két itthoni gyakorlatot mutattak. Ez tényleg belefér?

    Kértünk időpontot neurológushoz, sajnos csak decemberre kaptaunk.

    Amúgy 36. hétre született, de nagy súllyal, nem volt vele semmi gond, végig velem volt, és 4 nap után itthon is voltunk.

    Kicsinap

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. október 2. 14:073507.

    Na ne, Nórika ilyen kis színésznő???

    semmi ilyen tünete nincs Lacinak,  csak a láza volt nagy, ma még az sem. Azért félek kicsit, nehogy bárányhimlő legyen, múlt héten itt volt a szomszéd lány, aki most terhes, nem lenne jó, ha elkapna tőlünk valamit...

    Judit, jövő héten sztem már megyünk tornázni, 11-én csütörtökön tehát mi is bent leszünk.

    Hét elején meg lesz a 2 vizsgám,ekkor is Pesten vagyok, hát nehogy azt higgyétek, tudtam rá tanulni...

    előzmény:
    judson (3505)
    2007-10-02  08:48
  21. 2007. október 2. 08:523506.
    mi van Lacival köhög is? meg taknyos?

    Nóri köhög picit de van benne rájátszás is.

    Ma nem mentünk fejlesztőbe éjszakáztunk. amutgy mostanában alig hagy valamit csinálni Andris folyton engem akar. de nem elég ám hogy felvezsem valahová menni akar de nem tudom hová.

    árpa: ma váltjuk ki mert meg kellett rendelni a kenőcsöt és a krémet szóval ma estétől indul a kezelés de szigorúan fogom csinálni mert örülök hogy megúsztuk a műtétet. Altatták volna hozzá és azt azért nem szeretem túlságosan bár nem hiszem hogy nagy altatás lett volna csak altataás után majdnem mindig kijött a roham ezért is utálom.
    előzmény:
    mottihun (3502)
    2007-10-02  08:41
  22. 2007. október 2. 08:483505.
    Zsuszi Andris nem haragszik))

    jó lenne 11én találkozni!!!! hivlak majd Móni ti mikor jöttök???
    előzmény:
    Banilla (3501)
    2007-10-02  06:35
  23. 2007. október 2. 08:473504.
    szia Móni!!
    előzmény:
    mottihun (3503)
    2007-10-02  08:45
  24. 2007. október 2. 08:453503.

    Szia, már hiányoltalak!

    remélem, a krémtől javul a szemecskéje, nem tudom, milyen az az árpa..ilyen kisgyereken is van már!??!

    Ja, ma eszembe jutottatok, főleg Nóri, mikor írtad, milyen türelmes a testvérével..meg amúgy is.

    Marcikám cseppet sem toleráns a 39 fokos lázas testvérével szemben...olyan nehéz elmagyarázni neki bármit is....

     

    előzmény:
    judson (3499)
    2007-10-01  11:46
  25. 2007. október 2. 08:413502.

    Helló!

    Na akkor hasonló problémával küzdünk...nekünk meg koncert lesz az oviban holnap, tavaly jó volt, nekem tetszett Marci nem tudom mit szólna hozzá, de most ezért vigyem oviba????mikor van egész hétre igazolás...

    (örömmel hallom, hogy Tita kívánkozik az oviba! Ez jó jel!)

    Tegnap Lacinak is 39-40 lett a láza Elrohantunk orvoshoz, még volt 10 perc a rendelésből, erre jól lecseszett, hogy képzelem, hogy most jövök, most túlórázniuk kell, ráadásul ingyen.Mondom, azért jövök most, mert most lázasodott be a gyerek. Hajmeresztő valahol ez az egész...Én pedig annyira rohantam, hogy mindkét gyerekre kacsaláb adtam a  cipőt 

    Zsuzsi, én nem elkaptam tőlük, hanem egy hónapja nem tudok meggyógyulni....

     

    előzmény:
    Banilla (3500)
    2007-10-02  06:34

Címlap

top