Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legfrissebb baba projekt

mrit
Létrehozva: 2007. január 3. 12:46

Sziasztok!

Mivel még csak néhány napja vagyok jelen az nlc fórumozói között, igen nehéz a dolgom. Sokan tapasztaltátok már biztos, hogy a régóta futó beszélgetésekbe nagyon nehéz, vagy olykor lehetetlen bekapcsolódni... 

Így kénytelen vagyok indítani egy újat, ami nagyjából egyezik az eddigiekkel, tehát a téma itt is a "babára készülés", illetve a próbálkozás, várakozás, stb.

Mi már több, mint fél éve próblkozunk a párommal, eddig még sikertelenül. Mindenesetre szívesen venném, ha a hasonló cipőben járók megosztanák velem tapasztalataikat, hátha így könnyebb lenne mindenkinek... 

(Ha nem reagálnék túl hamar, azért van, mert közben azért tanulnom is kell...)

  1. 2011. december 2. 08:2381076.

    Kistitok! Panndi! Nagyon jólesik, hogy még emlékeztek rám. Nem írtam magamról, mert tök ciki, hogy senkinek nem írtam név szerint habár tegnap elég sokat olvasgattam a topicot, meg aztán nem tudtam egyáltalán tudjátok-e ki vagyok.

     

    Igazából az életem 180 fokos fordulatot vett. Elváltam, közben férjem "kedvessége" folytán el kellett költöznöm otthonról, mert folyton fenyegetett - ő beköltözött a házba, nem fizetett semmit, így idén kiköltözött, megvettem tőle a házat, ami most üresen áll. Teljes felújítás stb, mivel konkréten lelakta az egészet.

    Találkoztam egy férfival, akit nagyon szeretünk mind a hárman, összeköltöztünk, most vele élünk. Gabó már az apjának tekinti. Az ő szavaival, van a régi apu, meg az igazi apu. Nikinek volt egy nehéz időszaka a válás miatt, de most már megint kiegyensúlyozott kislány. Szépen tanul, sportol továbbra is, jobbnál jobb eredményeket ér el. Gabó is elkezdett sportolni, de ez nem az ő pályája szegénykém pedig nagyon szeretne olyan ügyes lenni mint Niki, de majd neki is találok valamit, amiben jó lehet. Leginkább a zenei tehetsége meglepő, mert apukámon kívül mindenki botfülű a családban.

    Munka hőse??? Most is dolgozom, csak most már a sajátomat csinálom, ami sokkal jobb. Ugyan azt, vasárnap indulok Kínába - most már olyan mintha hazajárnék.

    Páromnak is van 2 lánya, így hétvégeken 4 gyerekes anyuka vagyok - amit elég nehezen viselek - de nem a lányok miatt, ők mind a 4 nagyon aranyosak, és jól kijönnek egymással. Csak a 2 ház + 2 kert, a munka a 4 gyerek, Nikinek az edzések, versenyek, Gabó edzése, az új kapcsolatba fektetett energiák a mosott szar hozzám képest egy üde virágszál néha. De mindezek mellett igazán BOLDOG vagyok.

    Egy dolog van, ami nagyon fáj, Apukám ősszel meghalt, egy hosszú betegség után.

     

    nagyjából összefoglalva ennyi történt velünk.

    előzmény:
    Panndi (81075)
    2011-12-01  13:42
  2. 2011. december 1. 13:4281075.

    Billu, szia :) Hát hogyne emlékeznénk, és nekem hiányzik is, hogy nem írsz ide... Egyik nap pont a kezembe akadtak az újszülött ruhák, ott voltak azok is, amiket még Zsófinak küldtél, és emlékszem, mikor még Zsófival Nálatok voltunk :) Jaj de picik voltak a lányok :)

     

    Jól vagytok?

    előzmény:
    Billu (81073)
    2011-12-01  10:31
  3. 2011. december 1. 12:3381074.

    BILLUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!

     

    Micsoda kellemes meglepetés! Jó, hogy jöttél, és köszönjük a gratukat, csak azt sajnálom, hogy magatokról SEMMIT nem írtál.

    Gyönyörű családod hogy van??? Te még mindig a munka hőse vagy? (Azóta is gyakran eszembe jutsz a logisztika kapcsán: két gyerek, munka, ház... áááá!)

     

    Sok puszi!

    előzmény:
    Billu (81073)
    2011-12-01  10:31
  4. 2011. december 1. 10:3181073.

    Sziasztok Lányok!

     

    Nem tom egyáltalán emlékeztek-e még rám....

     

    Nosztalgiáztam és olvasgattalak kicsit titeket. Nem ígérem hogy jönni fogok a jövőben, csak szerettem volna gratulálni a sok-sok babához, pocakhoz.

     

    Teljesen elámultam, hogy mi-minden történt Veletek míg nem jártam erre!!!

    Leginkább a fényképeket nézegettem - hát ennyi gyönyörű lánykát, meg fiúcskát!!

     

    Kiwi: "múltkori" találkozásunkkor megbeszéltük, ha majd Gergő baba elmúlt 6 hetes, esetleg találkozhatnánk, hát asszem már lehetne egy találkát összehozni, ha te is benne lennél. Ha facebookon vagy, ott Niki is fent van, és esetleg megbeszélhetnénk valamit (még ellenőrzöm a facebookját...). 

     

    Puszi MINDENKINEK és még egyszer gratulálok nektek  

    előzmény:
    KisTitok (81072)
    2011-11-27  21:20
  5. 2011. november 27. 21:2081072.

    Nekem sem állt szándékomban vitát generálni! :) Meg Humánkát amúgy is nagyon kedvelem, s általában egyetértek a véleményével. Csak ez most rosszul érintett, valószínűleg épp azért, mert ha én kérhetnék a sorstól, én sem ezeket a körülményeket választanám.

    Az első szülés nekem is spontán volt, tehát semmi indítás, magától elfolyt a magzatvíz, mégis császár lett belőle. Én nagyon alacsony és sovány vagyok, és egyből mondták, hogy azon túl, hogy a baba belekakilt a magzatvízbe (ami már önmagában is elég riszkes), nagy a téraránytalanság, túl nagy a baba a csípő- és egyéb méreteimhez.

    A másik dolog, hogy sokan elfelejtik, hogy a császárosok is szenvednek. Egyrészt ugyanúgy van vajúdási szakasz (nyilván persze nem olyan sokáig, mint a többieknek, tehát nem a végkifejletig), meg kell várni a tágulást, hogy utána tudjon távozni hüvelyen keresztül a véres cucc. Arról nem is beszélve, hogy komoly hasi műtét, és a felépülésig milyen fájdalom. (De ezt most nem Humánkának címeztem, csak úgy általánosságban, hisz tudom, ő is így szült végül.)

    előzmény:
    esox (81071)
    2011-11-27  10:17
  6. 2011. november 27. 10:1781071.

    Hali!

    Gratula tesódéknak! Ez tök jó, hogy ennyire közel lesznek egymáshoz. :D Már időben, lehetőleg térben is:) Nálunk is úgy volt Dórival, hogy ő október végén a húgom fia meg február elején. Csak sajna ők messze laknak nagyon, így ritkán talizunk, leginkább skpype-on.

    Én nem vettem magamra a császáros dolgot, szerintem humanka sem úgy értette, hogy mi azért választanánk (nem is mi a doki), mint a celebek (egy része gondolom). Én amúgy bevallom, hogy az Esztinél nagy sokként ért (ő ugye sürgősségi volt), el sem tudtam képzelni, hogy nekem császárom lesz. Ugyanakkor mivel már 30 órája csak kínlódtam és senki sem hitte, hogy tényleg fájásaim vannak (CTG szerint nem voltak) én már örültem, hogy legalább vége lesz. Dórinál még készültem a hüvelyi (olyan rossz, mikor rendes szülésnek hívjuk, nem? végül is mi is rendesen megszültük a gyerekünk, csak másképp), de aztán ahogy telt az idő jöttek elő a szokásos problémáim és láttam a dokin is, hogy már ő is császárra gondol. Sőt igazából ahogy kivettem a szavából rámbízta, hogy mi legyen. A végén már javasolta, hogy akkor császár legyen a sok probléma és a nagy súly miatt. Igazából bár biztos jobb, ha magától jön egy gyerek én azért valahol örülök, hogy nem szenvedtem a Dórival. Persze van egy hiányérzetem is, hogy én már sose élem át azt, hogy magam "szülöm" meg a gyerekem, meg hogy a hasamra teszik mikor kibújik... Fene tudja. Majd következő életemben :D

     

    Azért remélem most nem generálok ezzel vitát:) Mindenkinek szép hétvégét!

    előzmény:
    KisTitok (81070)
    2011-11-26  22:34
  7. 2011. november 26. 22:3481070.

    Sziasztok Lányok!

     

    Huhhh...

     

    Először is azért jöttem, hogy elújságoljam, nővérem kisfia ma reggel megszületett, kicsi Ricsi. :) Szerencsére jól vannak, állítólag 10 perc volt a kemény rész csupán.

     

    Közben látom, hogy itt ellentmondások vannak a programozott császárral kapcsolatban... Kicsit szomorúan olvastam Humanka hozzászólását.  Ez az egész most úgy jön le, mintha kényelmi okok indokolnák a szülés megindítását. Nyilván ha arról lenne szó, mint a sztároknál, hogy már pár héttel szülés után kifutón kell lenniük, ezért nem engedhetik túl nagyra nőni a pocakjukat, akkor én is elítélem, ha erre ezt a megoldást választják. De ugye nekem itt van pl. ez a sérv, vagy a hasfalam szétnyílása az utolsó hetekben, amiről szülésem után két évvel árulta el az orvosom, hogy ilyet még nem látott, s számára is ijesztő volt (amúgy nagyon sokat tapasztalt, neves orvos, legalábbis itt a régiónkban). Vagy Esox esetében, ahol már számítani kell a császáros heg elvékonyodására (nálam is közrejátszik ez a tényező is az orvos szerint). Szóval ha ilyen szemmel nézed és még egyszer átgondolod, talán megérted, hogy miért hallgatunk az orvosunkra. Egyébként ettől függetlenül persze én is boldog lennék, ha nem lennének ilyen akadályok, és szülhetnék normálisan, időben stb. Nem gondolom emiatt felelőtlen anyának magam, persze én is legjobbat akarom a gyerekeimnek a lehetséges körülmények közt, s imádkozom, hogy akármi merül fel, azért minden rendben legyen.

     

    Wheels-nek itt is sok boldogságot kívánok!

     

    Pusz mindenkinek (már aki jár még erre néha-néha...)!

    előzmény:
    humanka (81068)
    2011-11-25  23:28
  8. 2011. november 26. 11:4981069.
    humanka: Alapvetően igazad van, de nálam pl. Dórival azért volt programozott, mert már az én szervezetem nem nagyon bírta (toxémia,vérnomyás, fehérje-vizelés). Most ismét hamarabb lesz a császár,olvastam is meg a dokinő is mondja, hogy előbb szokták a harmadik császárt, mert nem akarják megvárni, hogy a seb szétváljon.
    előzmény:
    humanka (81068)
    2011-11-25  23:28
  9. 2011. november 25. 23:2881068.

    Hat, en meg nagyon ellene vagyok a programozottnak. Ez azert szerintem eleg egyszeru megkozelitese a dolognak, hogy mar teljesen kifejlett es kint hizzon tovabb. Ha nem akar meg magatol megszuletni, akkor annak azert mindig oka van. Nem veletlen, hogy ok (marmint a babk) inditjak be a szulest, nem mi szabalyozzuk. 

     

    Bar en 2-jara is megprobaltam volna termeszetesen szulni (ahogy elsore sem sikerult), es persze a 2. sem. De a lehetoseg meglett volna a programozott csaszarra, en akkor is azt mondtam, hogy azt semmikeppen, induljon be a szules magatol, es akkor legyen csaszar. A 3. baba valoszinuleg igy fog nalunk erkezni ... ha fog, meg azert mindig nem eldontott teny. 

     

    Pocakfotok johetnenek lanyok, hiszen mindjart felidosok vagytok. Tudod, KisTitok te tettel mar fel, de mar az is reg volt :) 

    előzmény:
    KisTitok (81066)
    2011-11-21  15:26
  10. 2011. november 25. 21:1281067.

    Wheelsnek nagyon boldog névnapot kívánok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. november 21. 15:2681066.

    Sziasztok!

     

    Panndi, biztos igazad van, és persze legyen is így, mert jogos! :) Nekem ezt az infót egy védőnő mondta (az én védőnőmmel aki egy irodában dolgozik, csak más körzet), neki konkrétan az egyik kismamájának felmondtak abban az időszakban, miközben terhesség alatt szabin volt, az első gyermekkel felgyűlt szabikat vette ki, mégis kidobták. Persze ezek szerint biztos jogtalanul. Én nem néztem utána, úgyhogy Esox, Panndinak higgy! :) 

    Esox: igen, programozott lesz. Legyek őszinte? Nem bánom. :) Anno egyébként nagyon pártoltam, hogy majd a gyerek tudja, mikor akar kijönni, de most már meggyőzött az orvosom, hogy ha választani kell, hogy a gyerek kint hízzon-e tovább (miközben már mindene fejlett), és rám ne várjanak emiatt esetleg újabb műtétek még császár után, vagy pedig maradjon csak bent, de közben nekem egyre jobban válik szét a hasfalam napról napra, akkor... Két héttel hozta emiatt előbbre, tehát 38. hét. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. november 21. 09:4781065.

    Hali!

    Szerintem sem szűntetheti meg a munkaviszonyom, ha terhes vagyok. A héten azt is el kellene intéznem, kiváncsi vagyok mit fognak szólni. 

    Hajam azóta is hullik, most szedek Gravidát, lányoknál nekem is dúsabb volt és a szoptatás után hullott kicsit. Most eléggé, szerintem. Húgomnak fia született tavaly februárban és neki is hullott a haja a terhesség alatt, szóval hátha fiú:)

    KisTitok: akkor neked is programozott császár lesz? (nekem Dóra már programozott volt, gyanítom, hogy ez is az lesz)

    Rohanok, mert most lesz egy diákom, hallllleluja:)

    előzmény:
    KisTitok (81062)
    2011-11-17  23:04
  13. 2011. november 18. 05:5581064.

    Sziasztok!

     

    Terhesség alatt nem mondhat fel a munkáltató, akár táppénzen vagy, akár szabin.

    Én sem vettem ki a szabikat, bár én nem is akartam, pedig már jó sok van :)

    előzmény:
    KisTitok (81062)
    2011-11-17  23:04
  14. 2011. november 17. 23:0581063.
    Esox, egyébként én is május 1-jén születtem!
    előzmény:
    esox (81061)
    2011-11-16  10:22
  15. 2011. november 17. 23:0481062.

    Gergő napja van, sok boldogságot!!!

     

    Esox: Én is el akartam játszani, hogy kiveszem a felgyűlt szabikat, de lebeszéltek! Nem a cégnél, mert bennük eleve nem bízom, hanem olyanok, akik jót akarnak. Mert szabi alatt megszüntetheti a munkaviszonyt a munkáltató, táppénz és gyes alatt viszont nem. Lehet benne valami, gondold át!

    Hajhullás érdekes, terhesség alatt inkább dús szokott lenni, nem?

    Nekem is előbb lesz a szülés (de nekem két héttel), tudod, a sérv miatt főleg, kis részben pedig a korábbi császár miatt.

    előzmény:
    esox (81061)
    2011-11-16  10:22
  16. 2011. november 16. 10:2281061.
    május 8. lemaradt, de alighanem előbb lesz, mivel harmadik császár, valószínű a 39. héten, de ott pont a május 1. lesz, 2-át én nem akarom, mert az a húgom szülinapja és így lehet, hogy áprilisi lesz (legalább kapok arra a hóra is családit :) ) De ki tudja, majd a doki megmondja.
    előzmény:
    KisTitok (81059)
    2011-11-12  21:11
  17. 2011. november 16. 10:2081060.

    Hali! Kissé el vagyok tűnve intézgetem az ügyeim, hátha jobb tgyást és gyedet kapok. Írtam az OEP-nek meg írtam egy zsanna nevű valakinek az indexen, ő ilyen tb-szakértő. Az  a lényeg, hogy ki akaromkérni a szabimat, vagy a nagy részét, és ha nem akarják kiadni,akkor a szülésig munkába állnék, mert rohadtul nem mindegy, hogy mennyit kap az ember 2 évig. Dórával nagyon megjártam, most igyekszem utánajárni a dolgoknak.

     

    15+2 vagyok már, jövő héten megyek AFP-re, cukorra. Jól vagyok, semmi extra, ja, hullik a hajam, ami újdonság, úgyhogy most vettem egy Gravidát magamnak.

     

    Összekapartunk 400ezer Ft-ot és meg lesz jövő héten ez a szigetelős izé, remélem segíteni fog, mert ha nem kiugrom az ablakon, igaz földszint:)

     

    Rohanok tovább, ezeregy dolgom van és mindjárt mehetek is Esztiért.  MIndenkinek szép napot, pux és pá

    előzmény:
    KisTitok (81059)
    2011-11-12  21:11
  18. 2011. november 12. 21:1181059.
    Esox, most vagy 14 hetes kábé, ugye? Pontosan mikorra vagy kiírva?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. november 9. 21:2081058.
    Panndi, igen, miután olvastam a cikket, amit azután be is linkeltem, már tisztább a kép. Előtte (én legalábbis) csak homályos infókat hallottam, a híradóban is össze-vissza beszéltek, és bizony a verziók közt volt a 3 évesen és 1 naposan opció is... persze gondoltam, hogy nem eszik olyan forrón a kását, de azért megijedtem kicsit, mert minket most tényleg baromi rosszul érintett volna. Amúgy nekem is az lett volna az ötletem, hogy gyerekpszichomókussal íratok ellenjavallatot.
    előzmény:
    Panndi (81057)
    2011-11-09  20:13
  20. 2011. november 9. 20:1381057.

    Azért az ovi dolog nem gáz, mert ugye nem azt jelenti, hogy 3 évesen és egy naposan már menni is kell, hanem abban az évben, melynek augusztus 31. napjáig a harmadik évét betölti, a nevelési év kezdő napjától kötelező az ovi, meg azt is írták, hogy egyéni családi helyzetre hivatkozva halasztható a kezdés.

    előzmény:
    KisTitok (81055)
    2011-11-09  14:10
  21. 2011. november 9. 14:2681056.

    http://www.femina.hu/hirhatter/kotelezo_lesz_az_ovoda_3_ev es_kortol

     

    Na, ezt olvassátok el!!! Nagy kő esett le a szívemről! 2014. szeptembertől várhatóan...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. november 9. 14:1081055.

    Ovi: nálam mindennapos téma, annnnnyira ki vagyok akadva rajta. Ez most a legnagyobb szívás nekünk, és már most keressük a kiskaput. Az ok teljesen nyilvánvaló. Márciusban szülök, márciusban lesz Panni három éves. Tehát az új családtag megjelenésével, a testvérféltékenység amúgy is normális jelenségével egyidőben dobjuk már ki a családi fészekből a gyereket! Qrva jó!!! Amúgy kiegyensúlyozott nagylány, de látom, mikor adódik egy-két fura szitu, azért előjön belőle az érzékenység, és felveszi a kisbabapózt, ölbe kéretőzik. Anya-lánya kapcsolatunkat teljesen tönkrevágná! Hisz még beszoktatni sem tudnék menni, tekintve a szoptatásokat, meg az utána következő fél órás-órás fejéseket, legalábbis az előző babás menetrendet ismerve. Tehát Apuka menne beszoktatni, én itthon babázom, szerintem annyi lenne a kis lelkének. Ehhez még hozzájöm az, hogy a babának hazahozna mindenféle kórságot a közösségből. Ez is ugye marhára hiányzik. Egyébként sem tudom, hogy akarják megoldani, amikor jelen pillanatban vérre menő harc van (nálunk legalábbis) az ovis férőhelyekért. Biztos, hogy ha véletlenül sikerülne is kötelezőnek kikiáltaniuk, akkor mi minden követ megmozgatunk, hogy beleessünk az akármilyen kivétel kategóriába. És átkozom H. Rózsát ezúton is. Ez a barom ötlete egyébként, meg a másik, a kötelező napközis is, én is tudom, hogy a romák (és egyéb elmaradott, segélyre szülő, felelősség nélküli családok) miatt fogant, de azért ne baxxxunk már ki azokkal sem, akik normálisan gondolkoznak és tudatosan akarják nevelni a csemetéiket, mint mi! Bocs, kicsit felhúztam magam...

     

    Panndi: köszi a gratut, a Ti gyerkőceitek összetartása pedig nagyon megható még így látatlanban is!

     

    Csiga: ezektől a közösségi vécéktől általában  én is távol tartom magam, mint Panndi, magamnak sem pucolom és terítem le, egyszerűen tartom magam fölötte, nem szívesen érnék hozzá még úgy sem. Domestos-os kendővel futkosni meg nincs kedvem mindenhová. Egyébként érdekes, és nem tudom, igaz-e, de egy ismerősöm mesélte, hogy ő már akkor is elkap mindent, ha nem nyúl semmihez, csak egy ilyen nyilvános wc fölé guggol. Szóval ennyi erővel Pannit még a közelébe sem szeretném vinni, tudod, emiatt a hülye hajlama miatt. Egyébként voltunk mikrobiológián vele, holnap lesz eredmény. Eredetileg megint csak ülőfürdőt és kencét akart felírni a körzeti, én kértem ezt a kenet- és vizeletmintát. A gomba egyébként könnyen előfordulhat, viszont amit kérdeztél, antibiotikumkúra nem volt mostanában, beteg sem volt. Eddigi élete során csak egyszer kapott antibiotikumot, de akkor is adtam mellé probiotikumot, mert tudom, h ilyen mellékhatásokat okozhat. De ez már nagyon régen történt, múlt télen vagy tavasszal, attól biztos nem lehet.

     

    Esox és Humanka: Nektek is köszi a gratut! Én is nagyon örülök most már a kisfiúnak! :))) Esox, Neked is kívánok egy kukist, Humankáéknál pedig a mielőbb bevállalandó Hármaskának kívánok egy puncit! :) 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. november 9. 11:0081054.

    Ovikérdés: én nem tartom jó dolognak, kezdjük azzal, hogy nincs is hely sok helyen az ötéveseknek sem, hogy gondolják megoldani? A védőnő említette, hogy azért van akinek jó lesz: azoknak az eldugott falvakban élő kis roma gyerekeknek (szerintem nem romák is vannak), akik olyan szülői háttérrel rendelkeznek, hogy jobb, ha oviban vannak, legalább megtanulnak rendesen beszélni (azt mondja ez tényleg létező probléma) meg szokják a társaságot, kötöttséget. Én azért tartom még hülyeségnek, mert ott van pl. Eszti, akinek korai volt. Igenis hallgassák meg a szülőt, védőnőt, hogy mit gondol, oviérett-e a gyerek. Meg akinek akkor születik a második igenis baromi hátrányos, hogy  a nagy hazahoz mindenféle szir-szart az újszülöttnek. Nálunk is ez történt, nem kis lelkifurdalásom volt sokszor Dóri felé, hogy alig volt két hónapos és tiszta takony volt. Eszti előszőr valami 8hósan volt "beteg" (szájpenész), addig betegrendelésen nem is voltunk. Valahogy az egész tervezet amúgy olyan, mintha ki akarná venni a szülő/család kezéből a gyereket, mintha hülyének néznék a szülőt, aki nem ért a gyerekneveléshez (biztos van ilyen, attól függetlenül). Lásd pl. egész napos suli. Nekem van egy ismerősöm, akinek elsőben a lánya még suli és ebéd után simán ledőlt egy fél órára, órára mielőtt nekilátott a házijának.

    Ami jó ötlet lenne, hogy lehetőség legyen rá, hogy aki akarja, az beadhassa. Mert bizony hely az nem mindenhol van. Meg legyen bölcsi, mert az sincs, még nagyobb városokban igen, de vidéken... meg a férőhelyek. Én pl. Dórán gondolkodtam, hogy beadnám kétévesen, mert menni akartam dolgozni (pénz miatt is, meg már nem szeretek otthon lenni), ehhez képest ezt ugye buktam. De hármaskára lehet, hogy már ez a sors vár, viszont Dórát csak akkor adom be háromévesen oviba, ha azt látom, hogy teljesen más, mint Eszti. (Eddig tök más amúgy, sok tekintetben, de ki tudja)

     

    Ja, betegeknek jobbulást :) Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    csigakex (81052)
    2011-11-08  19:48
  24. 2011. november 9. 08:2881053.

    Sziasztok!

     

    KisTitok, gratula a kisfiúhoz :)

     

    Orrfújás: én már nem tudom, hogy tanulták meg a lányok, hamar ment, azt tudom, de mi sosem porszívóztuk az orrukat, lehet, hogy ez is segített, ha zavarta őket, kénytelen voltak kifújni :)

     

    Ovi: szerintem jó, ha három évesen kötelezővé válik az ovi. A környezetükben láttam jó pár gyereket, aki csak 4-5 évesen került közösségbe, nekik jót tett volna hamarabb is... De persze gyerekfüggő, általánosítani nem lehet.

     

    WC: én továbbra is fölé tartom őket, sok helyen még WC papírral sem szívesen törlöm le a WC-t, vagyis én sem szívesen nyúlok hozzá még úgy sem, de én ebben elég finnyás vagyok.

     

    Mi jól vagyunk, Gábor öt hónapos lesz, nagyfiú, egész nap vigyorog, nagyon szeretjük, lányok is :)

     

    KisTitok, itt válaszolok a facebookos megjegyzésedre: igen, mostanában nagyon szeretik egymást mindhárman. Az őszi szünetben a lányok is még jobban összenőttek, sokat játszanak együtt, Zsófi mindenben segít Fruzsinak, nagyon kis édesek! Gábort meg mindig is szerették, de most, hogy már válaszul vigyorog, rötyög, gőgicsél, most aztán még jobban előjön a szerelem :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. november 8. 19:4881052.

    lilla: hát én kivételesen kitöltöttem volna a kérdőívet - pedig nem szoktam -, de nem található az oldal. Lehet lekéstem róla?

     

    rólunk, mert az az előbb lemaradt:

    mi is egyik betegségből a másikba esünk. már egy hónapja betegek vagyunk. :( Hancsi kezdte takonykórral, majd Janka. Utána 1 hétig minden jó volt, majd megoint Hancsi lett beteg. Taknyolódással kezdődött és fülgyulladással, 39,5 lázzal és antibigyó kúrával végződött. Utána egy hét szünet nála, de akkor én nátháztam be elég szépen. És ami ritka nálam, hogy majdnem 2 hétig tartott. (max 5 nap szokott lenni az ilyen kórság nekem). Most megint a kölkök náthásak és Hancsi köhög is. Lassan belőlem fog megélni a helyi gyógyszertár, pedig gyógyszert nem is veszek, csak cebion, sinupret, most pedig a baby luuf. Remélem ennyi elég lesz már idénre. Hancsi 2 éves koráig nem is volt beteg. Láza sem volt, most meg egymás után jönnek a betegségek. Azzal vígasztalom magam, hogy legalább, ha oviba megy, akkor nem ezzel fogjuk kezdeni.

     

    báj dö véj óvoda: mit szóltok hozzá, hogy kötelezővé akarják tenni 3 éves kortól? nekem nem tetszik az ötlet. :( 

    előzmény:
    szlilla (81046)
    2011-11-07  16:33
8 9 10 11 12

Címlap

top