Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legfrissebb baba projekt

mrit
Létrehozva: 2007. január 3. 12:46

Sziasztok!

Mivel még csak néhány napja vagyok jelen az nlc fórumozói között, igen nehéz a dolgom. Sokan tapasztaltátok már biztos, hogy a régóta futó beszélgetésekbe nagyon nehéz, vagy olykor lehetetlen bekapcsolódni... 

Így kénytelen vagyok indítani egy újat, ami nagyjából egyezik az eddigiekkel, tehát a téma itt is a "babára készülés", illetve a próbálkozás, várakozás, stb.

Mi már több, mint fél éve próblkozunk a párommal, eddig még sikertelenül. Mindenesetre szívesen venném, ha a hasonló cipőben járók megosztanák velem tapasztalataikat, hátha így könnyebb lenne mindenkinek... 

(Ha nem reagálnék túl hamar, azért van, mert közben azért tanulnom is kell...)

  1. Torolt_felhasznalo_147688
    Torolt_felhasznalo_147688
    2011. december 21. 09:5281101.

    Boriska: a kalapácsos és a sörös szöveg nagyon jó!

     

    esox: örülök, hogy minden rendben volt! Neked pedig jobbulást!

     

    gina: milyen nagyfiú már Matyi! és hogy hasonlít rád! Gratulálok az elinduláshoz!

     

    Ja, és köszi :)

     

    KisTitok: igen, szóltak már, most épp a háttérben szervezik le a dolgot, hogy minden úgy menjen majd, ahogy kell. Egyelőre többet nem mondanék, amíg nem biztos. De ez a verzió egy átmeneti dolog lenne csak, addig amíg a nekem szánt hely megüresedik (nyugdíjba megy majd valaki -talán csak jövő év végén, még nem tudom biztosan).

    Szóval majd akkor nyilatkozom, ha már felvettek. Most úgy néz ki, februártól mehetek.

    A protekciós kérdésedre a válaszom: sajnos itt is így megy ez... Többet nem mondok tényleg, mert azzal el is árulom magam azonnal

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. december 21. 01:4281100.

    Most éjjeli baglyot játszom, nem megy az alvás... (bezzeg délutánonként - Pannival együtt nyomjuk! )

     

    Esox: nagyon örülök a jó hírnek! Külön pozitívum, hogy ilyen hamar tisztázódott, és nem kellett hónapokat, vagy esetleg az egész terhességet végigparáznod egy kamumérés miatt! Amúgy meg jobbulást, de talán ennyi még belefér, a fő most -gondolom- a baba volt.

     

    Boris: "Apa, Te nem a sört szereted?" Panninak már megvan az ovis hely, legalábbis elég jó hátszelünk van, és biztosra ígérték. De nálunk (mármint Panna előtt) ez nem igazán téma még, egyrészt nem is tudná hová tenni a dolgot bölcsis tapasztalat híján, másrészt mi ugye most a Kistesóról beszélgetünk sokat, tehát a márciust várjuk. Majd a következő állomás lesz az ovitéma, de az szeptemberig várhat. Azért persze Karácsonyra megkapja a Bartos-féle ovis társasjátékot és Anna-Peti ovis könyvét. Semmit nem bízok a véletlenre.

     

    Rita: munkaügyben szóltak már? milyen meló lenne? protekcióval sikerült, vagy felétek még normális a világ?

     

    Gina: nagyon klassz képek, és micsoda kócos frizura! igazán vagány kispasi! 

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. december 20. 15:2081099.

    Sziasztok!

    Köszi a drukkokat! Minden rendben, most jót mértek, nem láttak tágulatot, több a magzatvíz, de ez már nem is izgat, bármitől lehet. Viszont irtó szarul vagyok, ezért rövid is leszek, nagyon fáj a fülem,meg vagyok fázva, alighanema Dórától kaptam el és ma már fülészeten is jártam, ahol egy Brünhilda drnő jól megnézett, adott antibiotikumot, Maripen Extra, remélem nem gázos nagyon, de ha muszáj muszáj, nehogy még középfülgyuszim is legyen. Elég kellemetlen, folyton fáj, remélem hamar elmúlik. Puszi mindenkinek, megyek melegíteni a fülem :)

    előzmény:
    mrit (1)
    2007-01-03  12:46
  4. 2011. december 19. 13:3181098.
    Bocsi, de valamiért nem láttam az elsőt, hogy átment!
    előzmény:
    kzsgina (81097)
    2011-12-19  13:27
  5. 2011. december 19. 13:2781097.

    Sziasztok!

     

    Rita: Graulálok az államvizsgához! Remélem a munka is összejött!

     

    Esox: Biztos minden rendbe lesz!

     

    KisTitok, Boris: Köszönjük, mi is reméljük, hogy sikerül! 

     

    Mi jól vagyuk, Matyi elindult!

     

    Mindenkinek Kellemes Ünnepeket, ha már nem jönnék! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. december 19. 13:1881096.

    Sziasztok!

     

    Rita: Gratulálok a szín ötös államvizsgához! Remélem a munka is összejött!

     

    Esox: Biztos minden rendben lesz! 

     

    KisTitok, Boriska: Köszönjük a bíztatást.  

     

    Képzeljétek Matyi végre elindult!

    Teszek fel pár képet is!

     

    Mindenkinek Kellemes Ünnepeket, ha már nem jönnék! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. december 18. 23:0881095.

    Mi a krónikus fáradságtól eltekintve jól vagyunk, de ma ne szóljak egy szót sem, hajnalban jöttem haza a céges karácsonyi bulibólRékával a pocakban még táncolni sem mertem, most már bátrabb vagyok. Persze így is parázom eleget, múlt héten pl. munkaidőben loholtam ki egy soron kívüli UH-ra, mert elmúlt az émelygés (ami amúgy sem olyan erős, mint Rékával volt - a babona szerint akkor fiam kell legyen), persze mindent rendben találtak.

    Tegnapelőtt meg a férjem cégénél volt buli, hajnal ötre ért haza, másnap (nem is! aznap!) egész nap a halálán volt, émelygett, fáradt volt, fájt a feje... mondtam is neki, hogy na látod, az előző terhességemnél hat hétig ugyanezt éreztem FOLYAMATOSAN, kivéve a fejfájást, mert azt csak hetente kb. ötször.

     

    Réka továbbra is szereti a bölcsit, kép helyett megint néhány szöveg tőle:

     

    - Tessék, anya, kalapács.

    - Mit kalapáljak vele?

    - Apát.

     

    Bibi. Meggyógyul. Fél nyolcra meggyógyul.

     

    Nem tudok menni. Elvette macska lábamat biztos.

     

    - Hová megyünk?

    - Anyáért.

    - Miért?

    - Mert szeretem.

    - Apa, te nem sört szereted???!

     

    Puszi, vigyázzatok magatokra!

     

     10+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. december 18. 22:5881094.

    Sziasztok, lányok-asszonyok!

     

    Köszönöm a gratulációkat!

     

    Esox, drukkolok, hogy minden rendben legyen, sajnos, én is tapasztaltam, hogy szeretik mindenfélével ijesztgetni a kismamákat várunk kedden a hírekkel!

     

    Rita, gratulálok a vizsgádhoz! Most már "pihenhetsz" (két gyerek mellett, gondolom... ha meg dolgozni is elkezsesz, akkor meg pláne, tapasztalat! De drukkolok nagyon, hogy összejöjjön az az állás!)

     

    Gina, én is remélem, hogy ezúttal lombik nélkül is sikerül! Ha jól emlékszem, nálatok sem derült ki, mi is pontosan a probléma.

     

    Humanka, sajnálom, hogy nem vállalhatjátok most a kicsit... de sokan szülnek ám negyven felett is, egy kolléganőm (persze lombikos) két hónappal a negyvenhatodik születésnapja előtt szült egy egészséges kislányt. Tizenhárom év után, pont akkor sikerült... ilyen is van, szóval nehogy feladjátok!

     

    Matines, gyönyörűek a gyerekek! Így nekem is jó lenne, lány után fiú!

     

    KisTitok, megvan már, hogy melyik oviba fog menni Panna? Várja már?

     

    Billu, remélem, jössz még! És ez a többieknek is szól!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. december 18. 18:4681093.

    Esox: kedd este mindenképp jelentkezz be, de biztos minden rendben lesz, sokat gondolok Rátok.

    Az oviról én nem tudok semmi okosat mondani, mármint semmi újat azóta, hogy linkeltem erről. De most nem is foglalkozom vele, szerintem szeptemberig már nem vezetnek be semmit, ha mégis, akkor is lesznek kivételek, utána meg nekünk már nem aktuális, mert Panni szeptembertől ovis lesz, kistesót pedig úgysem akarjuk tovább itthon tartani 3 évnél (vagy még addig sem, majd meglátjuk, mit hoz a szükség). Mindenesetre nagyon okos ötletek jönnek a témával kapcsolatban... khm.

     

    Boris: gyere már mesélni, hogy érzed magad, mizu???

     

    Gina: remélem, ezúttal spontán is repül felétek a gólya!

     

    Szép hetet mindenkinek!

    előzmény:
    esox (81092)
    2011-12-15  11:30
  10. 2011. december 15. 11:3081092.

    Köszi a bíztatást, most kicsit megnyugodtam, hogy hát ráérek akkor parázni, ha kiderül valami rossz. Kedden akkor SOTE, illetve én gondolkodom a Hajdú doktornőn, Panndi ismeri, de Peti szerint felesleges amíg nem voltunk a SOTE-n, csak én attól tartok kedden már hiába telefonálok, nem lesz időpont hozzá csak januárban. Na mindegy, majdcsak lesz valahogy.

    Esztivel nem voltunk mégsem ma a pszichomókuscsajnál, mert este hívtak, hogy megbetegedett... 3ból idáig 1x sikerült találkozni vele, jó kezdet... na ez van.

     

    Más: most olvastam, hogy a 3éves ovi kötelezővé tétel most úgy alakult, hogy a jegyzőnél lehet kérni, hogy ne kelljen járnia. Miért vajon??? Mit ért egy jegyző egy kisgyerekhez, akkor már sokkal értelmesebb ötlet volt a vezető óvónő, vagy mondjuk miért nem hagyják a családra  a döntést? Minden anyát ennyire hülyének kell nézni, hogy nem ismeri a saját gyerekét? Vagy ha anya kéri, akkor esetleg kérdezzék meg a védőnőt, de a jegyzőt?? Érdekes lesz. Véleményekre vagyok kiváncsi, illetve, hogy ki mit hallott.Köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147688 (81091)
    2011-12-14  09:55
  11. Torolt_felhasznalo_147688
    Torolt_felhasznalo_147688
    2011. december 14. 09:5581091.

    Sziasztok!

     

    Boriska: gratulálok!

     

    Esox: ne izgulj, rendben lesz minden! Én nagyon szortíok neked! (barátnőmet azzal riogatták második terhessége alatt, hogy a baba veséjét műteni kell szülés után azonnal... Persze azóta sem volt szükség műtétre, sőt a kis vasgyúró már olyan súlyban van, mint Anna, pedig jó 1 évvel fiatalabb, és Anna is szeret enni, szóval NYUGI!)

     

    Matines: szépek a gyerekek!

     

     

    Rólunk annyit, hogy túl vagyok az államvizsgán, csupa 5-öst kaptam Most épp a megérdemelt pihenésemet töltöm, nem is tudom, mikorra sikerül ezt kipihennem...

    A gyerekek jól vannak, és már 6. hete járnak oviba betegség nélkül, szóval csak ámulok

    Anna imádja az ovit, végre az óvónőkkel is hajlandó szóba állni , Gábor pedig lecserélte a tavalyi kis barátnőjét egy másik kislányra. Hát nem is csodálom, mert bár Luca is bájos, szép kislány volt, de Betti is szemrevaló. Óvónéni mesélte, hogy valamelyik nap kézen fogva mentek egész nap Ja, és a kis drágám azonnal leadta a drótot az óvónőjének: mesélte hétfőn, hogy "Anya levizsgázott, ötöst kapott, aztán voltunk mamánál megünnepelni anya születésnapját...mert anya 4 éves lett , és volt finom csokitorta is tejszínhabbal!" Szóval vigyázni kell, mert mindenről beszámol azonnal

     

    Remélem, jól vagytok kismamák! És persze a többiek is. Ja, még valami, bár ez még nem hivatalos, úgyhogy csak csendben mondom el: úgy néz ki, nemsokára hívni fognak munka ügyben...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. december 13. 20:2681090.

    Sziasztok!

    Billu: pont nemrég gondoltam rád, hogy mi lehet veled!

    Boris!!!!!!!!!!!! gratula, remélem jól vagy. :D

     

    Napok óta készülök írni, gondoltam az amnio után lesz időm pihenni, P otthon volt pár napot, hogy ne kelljen Dórit emelgetnem. Na, ehhez képest több időt töltöttem a telefonon, mint az ágyban. Intézem a szabadságom kivételét, egyelőre képlékeny a dolog.

    A jó hír, hogy jól ment az amnio, jól vagyok, viszont ma voltam uh-n, hát mire kiértem már bőgtem. Nagyon sokáig nézte a kicsi fejét, úgy látta, hogy van egy ilyen akármi a kis fejében, valami kamratágulatot emlegetett, de nem nagyon akart válaszolni rendesen, hogy mi is ez, gondolom nem akart megijeszteni, hát azért sikerült. Most így megint mehetek a SOTE-ra, ott is megnézik, hátha csak elnézte... ha nem akkor nem tudom mi van, azt mondta a szonográfus, mikor rákérdeztem, hogy de ha ott van: hát az nem jó. Értem én, hogy nem akar feleslegesen megijeszteni, de ezt is utálom, mikor nem bírnak válaszolni. Na, mindegy, keddre kaptam időpontot a SOTE-ra, ami egész jó, én ilyen több hétre számítottam. Szóval ez a félév nálunk eddig annus horribilis. Remélem innen csak felfelé megyünk. 

    Lányok amúgy megvannak, Dóra náthás, de amúgy egy kis rosszcsont, nagyon édes, integet, ma tanulta a puszidobást is, jár már vagy 1,5 hónapja, egyre ügyesebb, kis husingó. Eszti barátkozik az oviban, igaz fiúkkal csak:), de azért megyünk pszichológushoz, mert még mindig nem hajlandó beszélni az óvónőkkel, illetve még a bepisiliés is problémás. Első körben azt mondta a csaj (csak én voltam előszőr), hogy igen sok dolog van most az Eszti életében, ezzel egyet is kell értsek, de fene tudja, szerintem azért más gyerek életében is van sok probléma és mégsem pisil be. Majd kiderül.

    Most megyek, mert D még mindig nem alszik,sikong, konkrétan:) Megzabálom.

    előzmény:
    mrit (1)
    2007-01-03  12:46
  13. 2011. december 7. 15:2681089.

    Sziasztok!

     

    Boriska: Gratulálok! Olyan jó ilyen történeteket hallani!

     

    Matines: Nagyon aranyosak a g yerekek! El sem hiszem, hogy már ekkorák!

     

    Billu: Én is emlékszem rád! De jó hallani felőletek is! 

     

    Nálunk semmi különös, én tanulok és Matyira vigyázom. Már egész jól elgagyarászik, és valószínű Karácsony táján már járni is fog.

    Néha mi is betegeskedünk, ezért a babaúszás is megritkult. 

     

    Mi is próbálkozunk most már a kistestvérrel, remélem nem kell újra lombikra mennünk. 

     

    Most megyek mert már fel is ébredt

     

    Mindenkinek

    előzmény:
    *Boriska (81083)
    2011-12-04  14:12
  14. 2011. december 7. 11:0481088.
    Mindig szomorúan hallom, ha valaki anyagi okokból nem tudja vállalni a következő babát, akit amúgy szeretnének, és jó helyre kerülne. De nem lep meg, mert Mo-n is sajnos már teljesen megszokott érv ez a terhesség ellen. Esetleg annyi különbséggel, hogy sokan itt már a második, sőt első babát is jól meggondolják emiatt! :(
    előzmény:
    humanka (81087)
    2011-12-05  23:11
  15. 2011. december 5. 23:1181087.

    Boris draga: szivbol gratulalok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! De nagyon megerdemeltetek ezt a kistesot! Most mar csak pihenj sokat, es vigyazz magatokra!

     

    Matines: nagyon szepek a gyerkocok ;)

     

    KisTitok:  hat sajnos nekunk abszolut anyagi okok miatt lesz vagy nem lesz Harmaska. Mostanra mar annyi tartozasunk van, hogy nem is merek belegondolni, mikor fizetjuk vissza ... soha :( De legalabbis nagyon sokaig kell meg fizetnunk. Szoval nekem most mindenkeppen vissza kell (!) mennem dolgozni, es 2 evig minimum, mert akkorra kerulunk vmelyest egyenesbe ... persze ki tudja ?! Aztan en mar 42 leszek ... szoval necces, de szeretnenk nagyon, csak sajnos sok olyan korulmeny van, ami ezt befolyasolja :( 

    előzmény:
    *Boriska (81081)
    2011-12-04  13:10
  16. 2011. december 5. 16:2781086.

    Boris: S akkor most már gyakrabban is fogsz jönni?

     

    Matines: Gyönyörűek a Picikéid! Lányodnak különösen szép, kifejező arca van már!

     

    Billu: Na tessék, így kell mindenkit visszacsalogatni a fórumra! Jól csináltad...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. december 4. 22:2981085.
    Juhéjj, sikerült végre képet feltölteni!
    előzmény:
    matines1 (81084)
    2011-12-04  22:29
  18. 2011. december 4. 22:2981084.

    Boriska: nagyon örülök a hírnek! Úgy drukkoltam nektek!Vigyázz magatokra! 

     

    Billu: én is emlékszem, sokszor gondoltam is rád, főleg amikor a kiflifelfújtat vagy a túrós töltött zsemlét készítem ebédre! Nem semmi dolgok történtek veled az elmúlt időben...

     

    Mi jól vagyunk, most éppen mindenki egészséges, de gyorsan le is kopogom, mert mostanában minden kórságot elkapunk...Máté már elmúlt 3 hónapos, Emike pedig elkezdett dumálni, már mindent elmagyaráz, amit akar.

     

    Kismamák, vigyázzatok magatokra! 

    előzmény:
    *Boriska (81083)
    2011-12-04  14:12
  19. 2011. december 4. 14:1281083.
    Köszi
    előzmény:
    KisTitok (81082)
    2011-12-04  14:06
  20. 2011. december 4. 14:0681082.
    Annyira, annyira örülök! És gratulálok! Nagyon jó hír! Csak így tovább!
    előzmény:
    *Boriska (81081)
    2011-12-04  13:10
  21. 2011. december 4. 13:1081081.

    A válaszom: IGEN

     

    Persze lombikkal, itt Debrecenben. Tavasszal még úgy volt, hogy sehogy nincs esélyünk, mert kimerülőben van a petefészkem, de próbáljuk meg azért az akupunktúrát. Bejött (pedig nem hittem benne!!!!). Szeptemberre az összes hormonértékem normalizálódott, októberben kezdtük a stimut, már a 9. hetet taposomhárom napja láttuk a babát, két centis, de képet sajnos nem adtak a Kaáliban.

    Babonából hallgatni akartam a 12. hétig, de mivel ez egy szerencsehozó topic, mégiscsak elmondom előbb - babonából

     

    Most ennyi voltam, mennem kell...

     

    8+4 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. december 4. 12:4881080.

    Boris, na ne szórakozz, tényleg titkolózni akarsz??? Hozd azt a dupla csíkos fotót, vagy már előrébb is tart a dolog??? Remélem mindenesetre, hogy erről van szó!

     

    Billu: nagyon örültem, hogy írtál végül hosszabban, s sztem senki nem bánná, ha gyakrabban is látnánk errefelé! Amiket írtál, engem meglepetésként ért, mert... szóval nem jó érzés ilyesmiről olvasni. Apukád miatt részvétem, párkapcsolatot illetően pedig végső soron a happy end a lényeg. Kívánom, hogy az új párodban semmilyen téren ne kelljen csalódnod, s ilyen boldog maradj mellette, mint amilyen most vagy! 

     

    Humanka: akkor végső soron egyetértünk, nem igaz? A "kint-is-tud-tovább-hízni" elméletet szerintem a dokim az én megnyugtatásomra adta egyébként elő. Én pedig saját megnyugtatásomra elfogadtam és magaménak próbálom érezni. De persze nem hinném, hogy minden kismamát ezzel fogad és győzködi őket, hogy hadd kapjuk ki előbb a babust... nálam nyilván más az indok, ez meg hozzá a körítés. :)

    Ti mikor döntetek Hármaskáról? Van valami konkrét esemény, aminek az alakulásához kötitek, vagy bármikor jöhet elvileg, csak még kicsit gondolkoztok?

     

    Boróci nekem is hiányzik!!! Mi lehet vele??? 

     

    Rita is jó régen jött már, Wheels-ről pedig ne is beszéljünk. De kár lenne nekiállni sorolni, mert nem mostanában érnék a távollévők listájának a végére. :-/

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. december 4. 10:1281079.

    Jajjj, eszre sem vettem, hogy mit inditottam el, mert nem volt idom jonni. 

     

    KisTitok, Esox: termeszetesen, ha orvosi indoka van az elore programozott csaszarnak, akkor persze hogy.  Csak KisTitok: talan te irtad lentebb, hogy a doki mondta, hogy kesz a gyerek, hizzon inkabb idekint, no, EZZEL nem ertek egyet. De egybkent nem kerdes, ha kell, akkor kell. Hiszen nekem is igy szuletett mindket fiam, pedig en sem igy keszultem egyiknel sem. Harmaskanal (ha lesz), nagy valoszinuseggel en is a csaszarra keszulok, mert mas ut nem lesz ...

     

    KisTitok: a noverednek nagy gratula! (Dani is majdnem Ricsi lett, de vegul mashogy dontottunk) 

     

    Billu: de jo olvasni rolatok, orulok, hogy jottel. Az, hgoy boldog vagy, a legfontosabb, meg hogy a lanyok jol vannak, elfogadjak az igazi apukat, es megertik egy mast a fogadtott tesokkal! Gyere maskor is !!!!!!! 

     

    Boris: na ne csigazz mar! Csak nem osszejott a bebike ?????????????????????????????  De jo lenne, nagyon szurkolok, hogy igy legyen! Es gyere, mondd, mondd, mondd, hogy mi van?! 

     

     

    előzmény:
    KisTitok (81070)
    2011-11-26  22:34
  24. 2011. december 4. 07:5181078.
    Apukád miatt őszinte részvétem
    előzmény:
    Billu (81076)
    2011-12-02  08:23
  25. 2011. december 4. 07:1481077.

    Sziasztok, lányok!

     

    Billu, hát hogyne emlékeznénk! Elég sokat írtál a topicba, és sok jó tanácsot adtál pl. a szoptatással kapcsolatban is, szerintem senki nem felejtett elmondanám, hogy sajnálom az időközben történteket, de őszintén szólva, a régi hsz-aidból azért látszott, hogy vannak problémák a férjeddel, szóval valószínűleg nem olyan nagy baj, hogy elváltatokés nagyon örülök, hogy megtaláltad a társad!

     

    Amúgy nálunk is vannak történésekde ha nem jön erre senki, nem mondom el 

     

    Borocinak (merre jár?) pedig boldog névnapot kívánok! 

     

    Többiek, gyertek néha erre! 

    előzmény:
    Billu (81076)
    2011-12-02  08:23

Címlap

top