Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásdizájn ötletek - képe

Torolt_felhasznalo_206455
Torolt_felhasznalo_206455
Létrehozva: 2007. január 18. 18:52

Biztosan sok ilyen topic van, viszont én arra gondoltam, hogy legyen ez egy olyan topic, ahol nagyon sok kép van és így bárki könnyen tud ötletekhez jutni.

Jó lenne kreatív képeket látni:

- gipszkarton ötletekről

- nappalik berendelzéséről

- fürdőszobákról

- konyhákról

- tapétázásról és festéről

- gyerekszobákról

- hálószobákról

stb.

  1. 2010. szeptember 15. 11:3726701.

    Szia!

     

    Ha a ferjednek van kis erzeke a barkacsolashoz,ilyesmihez,akkor  le tudja rakni a padlot.  Arra kell odafigyelni,hogy nem szabad faltol-falig rakni,kell rahagyni minden oldalon legalabb fel centit,mert a laminalt is tagul,dolgozik,es ha nincs hely,akkor felpuposodik.

    Ha viszont sok a cikk-cakk,beugras a szobaban,nem csak 4 fal,akkor azert ajanlatosabb szakemberre bizni,nekik megvannak ehhez a speci szerszamaik. Nalunk a parom festo,az epitoiparban vallakozik,a nappalit es kozlekedot mi is szakemberrel rakattuk,mert sok a beugras,ok jottek 4-en es bo fel nap alatt vegeztek  70 egynehany m2-el. A vendegszobat aztan mar a parom rakta le,ott csak a 4 sima fal van,egy delelott elintezte.

     

    Jaj de idegesit ez a Tescos hatter!!!!

    előzmény:
    tan (26692)
    2010-09-13  13:37
  2. 2010. szeptember 15. 11:3026700.
    Találtam egy alaprajzot, remélem, fel tudom tölteni. A képen a jobb oldali szoba a háló.
    előzmény:
    BJuci (26699)
    2010-09-15  11:22
  3. 2010. szeptember 15. 11:2226699.

    Alaprajzod van a hálóról? Úgy szerintem könnyebben tudunk ötletelni. 

     

    Örülök, hogy ilyen jól álltok, de azért ne lepődj meg egy-két csúszáson. Készülj fel rosszabb időszakokra is.  

    előzmény:
    Zebralány1 (26696)
    2010-09-15  11:03
  4. 2010. szeptember 15. 11:1926698.

    Szia Tan!

     

    A festést mi saját kezűleg csináltuk, pont úgy, ahogy ti is szeretnétek. A glettelést, csiszolást "mester" csinálta, és utána mi a festést.

    Jobban jártunk volna, ha a glettelést és a csiszolást is mi csináljuk, mert annyira ocsmány lett. 

    Elég gáz "szakembert"??? fogtunk ki sajnos, úgyhogy hiába szép a festés, mert mi aprólékosak voltunk és figyeltünk rá, ha alatta csúnya a fal.

    Szóval 1-2 év és csináltathatjuk újra az egészet.

    Így én azt mondanám, hogy jó alaposan válasszatok szakembereket, akár glettelésről, akár bármi másról legyen szó.

     

    Laminált padlót a barátnőm férje rakta le, profi munka, két kisebb szobával (10,5nm-esek) megvoltak kb. 5 óra alatt. A férjem volt a segédmunkás.  Neki sem szakmája, csak pár helyen rakott már le szintén spórolás miatt és így értett már hozzá.

    Ha a férjed kicsit is barkácsolós figura, akkor szerintem egy-két barátjával ha összefognak simán meg tudják csinálni.

    Szinte minden barkácsáruház honlapján vannak fent lerakási útmutatókat, azokat ha végignézik, akkor meg lehet csinálni.

    Ha saját kezűleg akartok dolgokat még megcsinálni, akkor érdemes megvenni az Ötletmozaik c. újságot, sok hasznos tipp van benne és barkácsgépeket is lehet vele mindig nyerni. (nem gagyi tecsósokat, hanem minőségi cuccokat)

     

    Egyébként ha jól csinálják meg a betonozást, akkor nem kell aljzatkiegyenlítés sem. Mi úgy írtuk a szerződést a kivitelezővel anno, hogy ha x mm feletti eltérések lesznek a padlóban, akkor az aljzatkiegyenlítés árának 70%-át ő köteles fizetni. Úgyhogy nekünk olyan vízszintben volt az egész padló, hogy sehová sem kellett aljzatkiegyenlítő.  (csak mert a beton jóval olcsóbb, mint a kiegyenlítő anyag és hát persze, hogy így már nagyon figyeltek erre)

     

     

    előzmény:
    tan (26692)
    2010-09-13  13:37
  5. 2010. szeptember 15. 11:1026697.

    Szia Doo-doo!

     

    Végre eljutottam idáig is, hogy tudok reagálni.

     

    Először is gratula a függönyökhöz. Hidd el gyorsan meg fogjátok szokni, szerintem sokkal otthonosabb úgy egy lakás, ha már ott vannak. Majd ha már a bútorokkal is úgy álltok, akkor lesz az igazi, hidd el. Nekünk is először volt függöny és utána csak bútorok és nekem is furi volt. 

     

    Köszi a redőnyös tapasztalatot, továbbítottam a barátnőmnek. 

     

    Te a kert meg a kerítés miatt aggódsz? Mi két éve költöztünk be és még mindig nincsen megcsinálva, majd talán jövőre. 

    Szóval nyugi, nem vagytok elkésve. 

    előzmény:
    doo-doo (26684)
    2010-09-11  11:05
  6. 2010. szeptember 15. 11:0326696.

    Szia Semmese, köszi Neked a tippet, az elmúlt napokban "kiokosítottam" magamat. Na, meg a burkolóval is beszélgettünk az ügyről, úgy néz ki, sínen lesz minden.

     

    Közben nagy a boldogság nálunk, végre berakták az új ablakokat az alsó szinten (felső szintere most gyártják), a fűtésszerelők dolgoznak, a kőműves is teszi a dolgát. :) Úgy néz ki, nov. végén, dec. elején kész is lesz minden és költözhetünk.

     

    Új kérdésem lenne Hozzátok: a hálószobánk viszonylag nagy (22 nm), ebből le szeretnénk választani gipszkarton fallal egy kis gardóbszobát. Ennek a berendezéséhez várnám a tippeket, ötleteket, hogy a legpraktikusabb? A cipőket nem itt, hanem az alsó szinten fogjuk tárolni, ide csak és kizárólag ruhák kerülnek majd. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765740 (26689)
    2010-09-13  09:28
  7. 2010. szeptember 15. 08:1626695.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. szeptember 15. 08:1526694.

    http://stileinterio.hu/orak.php

    Tök jó dolgok vannak ezen az oldalon szerintem...gondoltam megosztom veletek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. szeptember 14. 09:4426693.

    Sziasztok!

     

    Új függönyt szeretnék,ha valakinek van ilyen elrendezésben,hogy az ajtó és ablak egymás mellett,megtenné,hogy tesz fel képet?Szeretnék ötleteket meríteni!!!

     

     

    Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. tan
    tan
    2010. szeptember 13. 13:3726692.

    Sziasztok!

     

    Megkaptuk a leendő tetőtéri lakás költségtervezetét az építészünktől, és hát picit padlót fogtunk...

     

    Szóval most azon agyalunk, hogy mit lehetne saját erőből elintézni. Csinált már valaki laminált padló rakást és festést sajátkezűleg?

     

    Arra gondoltam, hogy az aljategyenlítést és a glettelést megcsináltatnánk, de a lerakást és a festést talán mi is tudnánk, viszonylag ügyeskezűek vagyunk

     

    Ismer valaki szépen dolgozó generálkivitelezőt Budapest környékén?

     Bekérünk pár ajánlatot, aztán majd meglátjuk hogyan tovább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. 2010. szeptember 13. 10:3326691.

    Szia,

     

    köszi! Pont megelőztelek, már megjártam a brico-t, és láttam is, de valamiért a dupla ár rémlik... 

    Tetszenek az ülőkádas-kabinos megoldások is, bár egy kicsit félek tőle, hogy megeszi a teret, plusz megfullad az ember a gőzben...  

    előzmény:
    BJuci (26690)
    2010-09-13  09:50
  12. 2010. szeptember 13. 09:5026690.

    Szia!

     

    Semmi extra, csak a mérete nem hagyományos, ugyanis 80*100-as.

    A Bricostore-ban vettük, azt hiszem a legutóbbi katalógusban is láttam, Luxus 100 néven fut. Egyébként az van ráírva, hogy Sanoline.

    A görgőknél kicsit macerás takarítani, de szerintem ez a legtöbb kabinnál így van.

    Arra figyeljetek, hogy megfelelő állásút rendeljenek nektek, mert mi hiába mondtuk, hogy milyet kérünk elcseszték a rendelést anno és úgy kellett plussz 3 hetet várni, mert a kabin ugyan jó irányú volt, de a tálca nem. (ugye 4 oldala van, de abból csak kettőnek van teli oldala, ami kifelé néz, a másik kettő üres. Hát nekünk pont fordított állású jött, még a lefolyó is kifelé nézett, nem a sarok felé)

    Egyébként így 2 év után nincs vele semmi gond, tökéletesen működik. Szerintem az árához képest jó (50e Ft volt és biztonsági üveg van benne).

     

     

    előzmény:
    csakcsokis (26686)
    2010-09-12  10:33
  13. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2010. szeptember 13. 09:2826689.

    Szia!

     

    Szigetelés és lejtetés. Ezekre mindenképp. Ha tudsz angolul, keress olyan leírásokat, ami a "wet room" burkolását magyarázza. Meg képeket is többet fogsz angolul találni. 

    előzmény:
    Zebralány1 (26687)
    2010-09-12  21:02
  14. 2010. szeptember 12. 21:1726688.

    sziasztok,

     

    köszönöm szépen a gyors burkoló-i segítséget, amit priviben kaptam Tőletek!

     

    Zebralány, nekünk éppen épített zuhanyfülkénk van, de amint látod, a mi szakemberünk sem állt a helyzet magaslatán! :( ha majd "rendbejön" a fürdőnk, szívesen megmutatom...

     

    mégegyszer köszönöm a segítségeteket!

    hymy

     

    előzmény:
    Zebralány1 (26687)
    2010-09-12  21:02
  15. 2010. szeptember 12. 21:0226687.

    Lányok,

    valakinél van épített zuhany? Mire kell figyelni a kivitelezése közben? (úgy látom, a "mesterünk" nincs a helyzet magaslatán....)

     

    Köszi!

     

    Doo-doo: hozol friss képeket? Pl. függönyös nagyon érdekelne :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. 2010. szeptember 12. 10:3326686.

    Szia Juci,

     

    tudnál nekem segíteni? A fürdőtökben lévő zuhanykabinnal elégedett vagy? Megkérdezhetem, hogy milyen márka?

     

    Köszönöm 

    előzmény:
    BJuci (19919)
    2008-12-15  13:36
  17. 2010. szeptember 12. 08:5526685.

    sziasztok lányok!

     

    már kaptam tőletek segítséget korábban is, de most nagyon sürgősen keresek BURKOLÓt, aki a korábbi "szakember" után kijavítana néhány apróságot (pl. kád szélére fuga helyett sziló, egy-két csempét le kellene szedni és újra feltenni, mert csúnyán készült, illetve pár helyen csúnya a fuga...) szóval nem sok meló, de mivel a jövő héten költözünk, ez most SOS fontos lenne!!!!!!!

     

    budapesti vagy pest megyei segítség kellene!

     

    köszönöm!

    hymy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. 2010. szeptember 11. 11:0526684.

    Ja és megjöttek a függönyeink! Igaz, csak az alsó szintre, de ez is valami. :) A színük tetszik, de a sötétítő kicsit még olyan fura. Ún. black out anyag (ha ismeritek), tehát olyan finom, puha tapintású, de nem túl vékony. Totál egyszínű, semmi minta nincs rajta. Egy kicsit még furán áll, de remélem, kicsit "kilógja magát". Szerintem lehettek volna szélesebbek is, mert ha beráncoljuk és behúzzuk őket, akkor épphogy eltakarja az ablakot. :( Mondjuk mivel van redőny, nem igazán lesznek behúzva a sötétítők... Max. télen, ha a cirkóval, radiátorokkal fűtünk. Meg most ugye tök más (a régi) kanapé és bútorok vannak a nappaliban, és színben semmi nem megy semmihez. :( Szóval most borzasztóan szedett-vedett minden. Ja, meg Férjem mondta jól: amíg nem voltak függönyök, sokkal nagyobb volt a térérzet! A függönyök (pedig csak a radiátor tetejéig érnek) tökre leveszik a teret. :( Ha tehetném, egyébként nem is tettem volna függönyt. Úgy általában nem szeretem a függönyöket, pedig mindenki azt mondja, attól lesz otthonos a lakás. Hát, szerintem nem, de hát nyilván én vagyok a hülye. :)))

     

    A kertünk meg teljesen szét van bombázva. Elvittek két Tátra ócska, sittes, törmelékes, kavicsos földet és elegyengették nagyjából a területet. Viszont utána zuhogó eső volt és most sártenger van. :( Szét kellene verni a régi ülepítő hatalmas beton tetejét és szétszedni az oldalát is (tégla), mert ebbe a nagy lyukba jön majd az esővízgyűjtő tartályunk jövő héten. De hát ebben az időben.... :( 

     

    Ha eláll az eső és picit felszárad a talaj, akkor rotálunk és elvetjük a fűmagot! :) Rendeltünk starter gyeptrágyát, ami nem is volt egyszerű, mert itt ezt nem is ismerték... :O Szóval talán még időben el tudjuk vetni a füvet is. Már csak hónapok kérdése és lesz gyepünk! :) És szept. végén az egyik szomszéd felől kénytelenek leszünk tujákat ültetni, mert közölte, hogy kivágja az övét, ami már persze tök nagy és szépen takar... :( Nyilván azért csinálja, hogy a mi oldalunkon legyen a sövény, mert nála még kisebb a hely. Ez akkor szemétség szerintem. De nem lepődöm meg, ezzel a szomszéddal már az építkezés során is volt már konfliktus... :X

     

    Viszont kerítés még mindig sehol... :(((( Erre a hétre ígérte a lakatos, de persze nem jött. Ugyanígy a vizesünk se.... Pedig beköltözéskor megígérte, hogy intézi a kerti csapunk tervezését, engedélyezését. Azóta semmit nem intézett!!! :( Pedig nekünk a fű és a tuják miatt kelleni fog a kerti csap nagyon, mert öntözni kell majd... Jófej! :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. szeptember 11. 10:5326683.

    Csajok, borzasztóan el vagyok maradva, sok minden történt mostanában, de próbálok reagálni én is, hátha segítek vele valakinek!

     

    Dió padló és világos bútorok: nekem is nagyon tetszik a dió fehérrel, én pl. fehérre szerettem volna a hálónk falát, mert ott sötét dió a padló. De Végül nem fehér lett sajna. :( Egyelőre nincsenek bútoraink, csak egy korábban használt fenyő ágyerket (utálom a fenyő bútorokat :S) meg egy juhar színű komód és egy éjjeliszekrény. Szerintem ezzel sem rossz a padló! Én mondjuk a fehér szekrényt nem igazán szeretem, kisbútorban jobban elmegy, de ha nagy ruhásszekrényről van szó... Hát nem tudom. Plusz, ha a fal is fehér és a bútor is, az nem olvad nagyon egybe?

     

    Vakolható tokos redőny: nekünk ilyen van, aluderőny. Ezt színskála alapján lehetett választani, de mivel nekünk fa ablakaink vannak, fontos volt, hogy passzoljanak egymáshoz. Ezért az aranytölgy árnyalatot választottuk a redőnyből (és a lefutóból, szerelőtokból is), majd ehhez próbáltunk megfelelő lazúr színt keresni az ablakainkra. Tehát ha úgy vesszük, akkor a redőnyhöz néztük az ablakok színét. :D Azért kellett így, mert a fát sokféle árnyalatra lehet színezni, de a redőny színskálán nincs olyan nagy választék... Tehát ez volt a szűk keresztmetszet. :)

     

    A vakolható tok kívülről-belülről láthatatlan, csak kívül, alul látszik a szerelőtok. Ezt lehet leszedni és onnan lehet javítani, ha szükséges. Én sem szeretem, ha kívül látszik a tok, mikor utólag van felszerelve a redőny, ezért lett a miénk is ilyen. Persze ez a felújítás mértékétől is függ, nálunk meg lehetett oldani, mert szétvertünk mindent. :)

     

    A műanyag lamellákról azt mondta a szaki, hogy a világosabbak nem sötétítenek be eléggé (maga az anyag is átereszti kissé a fényt), a sötétebbek pedig kifakulnak a napsütés (UV) hatására. Bár az aluredőny drágább, mi végül mégis ezt rendeltünk. Eddig mindenkinek nagyon tetszett és el voltak ájulva, milyen klasszul passzolnak a színek egymáshoz! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2010. szeptember 10. 22:3926682.

    Beépíthető, indukciós. Nekem ez a 4. tűzhely amin tartósan főzök és kenterbe veri az összeset. Könnyen takarítható, nagyon gyorsan felmelegíti a kaját viszont nincsen tartalékhő, mert egyből vissza is hűl, ha leveszed a fokozatot. Csak ott melegít, ahol az edény és a lap érintkezik. Épp ezért csak ott ég rá a kaja, ha kifut, ahol az edény hozzáér a laphoz. És az sem igaz, hogy sok új edény kellene hozzá, mert csak az a lényeg, hogy mágnesezhető legyen és az összes régi vaslábasom az. Nem kell kikapcsolni, elég az edényt félrehúzni, mert ha megszűnik a mágneses tér, nem melegít.

     

    Mosogatógép  a belső elrendezése a lényeg elsősorban. Minél több terítékes legyen. Általában a beépíthető drágább, mint az aláépíthető és szerintem az utóbbi a praktikusabb. (Kinyitható a program alatt is, ha azonnal kell vmi belőle.)

     

    Mosógép nekem Bosch van és nagyon szeretem.

    előzmény:
    fucinaniko (26679)
    2010-09-10  08:58
  21. 2010. szeptember 10. 20:5726681.

    Szia,

     

    Üdvözlünk a topikban :-)

     

    Viszonylag frissen startolt "háziasszonyként" írom a véleményem:

    -Beépíthető főzőlap, csak óvatosan vele, még az albérletben kifutott a tej és végig égett az egész elektromosságon (soha nem csináltam ilyet, nem vagyok az a szétszórt fajta)... Sőt, ha valami kifröccsent, akkor az ráégett és mi semmivel nem tudtuk leszedni. Ez whirlpool volt, ahogy minden a lakásban. Soha semmiből nem vennék :-(((

    A gáz főzőlappal viszont azért lehet több bajod, mert az apró gombocskákon, rácson jobban megül a szennyeződés.

     

    Mosogatógép, első és legfontosabb, hogy mekkora terítékes-nálam a 12-es napi szinten megy, pedig keveset főzök. Ha beépíthetőt akarsz venni, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlni :-(

     

    Mosógépnél, és talán a többinél is jobban jársz, ha régebbi topikak bújod, mert ott célirányosan gyűjtöttek infókat a fórumozók.

     

    Alapvetően a Bosch termékeit nagyon szeretem, tartósak, viszont drága az alkatrész, ha gond van és mindent abból venni nem kis összeg...  

    előzmény:
    fucinaniko (26679)
    2010-09-10  08:58
  22. Torolt_felhasznalo_736834
    Torolt_felhasznalo_736834
    2010. szeptember 10. 11:1026680.

    Szia Dia!

    Köszi a választ a dió padlót és szekrényt illetően. Igen, szerintem is a fehér illik hozzá jobban. Egyébként a malm szekrényekből legjobban a középbarna tetszik, de az dió padlóval már túl sötét lenne? Esetleg halvány falszínnel és kiegészítőkkel? Vagy ehhez a középbarna színhez milyen padló menne szerinted? Nem tudom, ez is, az is tetszik.

    előzmény:
    P.F.Dia (26677)
    2010-09-09  19:46
  23. 2010. szeptember 10. 08:5826679.

    Sziasztok!

     

    Én itt még új vagyok és csak most találtam meg  ezt a topikot. Mi most tartunk ott hogy a konyhámba a gépeket össze kell válogatnom de tanácstalan vagyok. 

    Beépíthető főzőlap terén melyik a jobb: az üvegkerámia gáz főzőlap vagy a sima gáz főzőlap? Mennyire nehéz takarítani az üvegeset?

     

    Mosogatógép melyik márka javasolt és milyen fontos funkciók legyenek benne?

     

    Tudtok jó áron beépíthető mikrot? Nem kell nekem bele grill, mert a sütöt akarom grillesre.

     

    Mosógépnél mi a nyerő?

     

    Válaszokat köszönöm!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. szeptember 10. 07:5826678.

    Szia!

     

    Köszi szépen az infót!

     

    Csakcsokis, Ludmi nektek is. 

    előzmény:
    jacombaby (26675)
    2010-09-09  19:11
  25. 2010. szeptember 9. 19:4626677.

    Szia,

    én a dió padlóhoz inkább a fehér bútort választanám, mint a nyírt (a dió erősen rajzolatos, karakteres fafajta, szerintem egy homogén, erezet nélküli felület jobban illik hozzá, ill.- jobban hagyja érvényesülni. Hogy milyen falszín illene hozzá? Bármilyen: lila, pink, zöld :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736834 (26674)
    2010-09-09  13:32
  26. 2010. szeptember 9. 19:3926676.

    Szia, gyönyörű ez a tapéta,

    de sajnos, nincs meg ez a szám v. nem találom hirtelen!

    szép estét: Dia

    előzmény:
    csakcsokis (26673)
    2010-09-09  10:13
  27. 2010. szeptember 9. 19:1126675.
    Szia! Nekünk vakolható tokos aluredőnyünk van. Nekem nagyon tetszik, hogy nem látszik kívül az a doboz, csak egy szerelőfedél. Én az építkezés során ennek is mint minden másnak utánajártam, és sztem az Alukon vagy a Roma redőnyök a legjobbak, de persze drágábbak is. Kivitelelőt sajnos nem tudok csak Pesten, de ha esetleg fel tudtok jönni a BNV-re ott szoktak extra kedvezményt adni (tavaly mi is ott rendeltük meg).
    előzmény:
    BJuci (26665)
    2010-09-08  09:44
  28. Torolt_felhasznalo_736834
    Torolt_felhasznalo_736834
    2010. szeptember 9. 13:3226674.

    Sziasztok!

    Szeretnék én is kérdezni tőletek, olvasom a hozzászólásokat és jó ötleteket lehet innen kapni.

    Tudtok esetleg olyan hálószobát mutatni, ahol sötét (leginkább dió) színű a laminált padló és világosak a bútorok?

     

    A hálónkat szeretném ugyanis felújítani, és dió laminált padlót szeretnék, mellé pedig az ikeából (tudom sokan nem szeretik) malm szekrényeket, de nem tudom, fehér vagy a nyír szín illene inkább hozzá. És szerintetek milyen színű fal megy hozzá?

    Várom a véleményeket, előre is köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  29. 2010. szeptember 9. 10:1326673.

    Sziasztok!

     

    Valakinek megvan a SzépLapk 2009/11 -es száma?

     

    http://www.szeplak.hu/lakasbemutato/206

    Megné zné nekem, hogy a hálóban lévő tapéta nevét esetleg leírták? Vagy tudja valaki, hogy hol lehet ilyet kapni?

     

    Köszönöm szépen! 

    előzmény:
    P.F.Dia (26661)
    2010-09-07  08:35
  30. 2010. szeptember 8. 20:1726672.

    Szia!

     

    Igen, sikerült, kiválasztottunk egy limezöld színt! (ha ismered a wohnen mit farben könyvet, abban szerepel, csak zitronengrün néven) festő kikevertette, kifestette a nappalit... este mentem megnézni és már első látásra sem tetszett... a szín szép, de annyira nem illett a lakásba, mivel minden bézs és barna... és ahogy beléptem az ajtón, az a zöld szembe vágott és nem tudtam megbékélni vele.

    Ezért újrafestettük és olyan lett mint a többi helység, nagyon szép világos bézs.

    Végül így jártunk, de nem bántuk meg, hogy így döntöttünk, mert az nem volt az igazi, és végülis a nappaliban sok időt tölt az ember... jó esetben

    Köszi a segítséget mindenkinek!

    Igyekszem hozni pár képet a lakásról ha kiváncsiak vagytok!

     

    Szép estét mindenkinek!

    Andi

     

    előzmény:
    P.F.Dia (26661)
    2010-09-07  08:35
  31. 2010. szeptember 8. 11:5226671.
    A trombitavirágot nézzétek meg mindenképpen élőben, mert sokkal élénkebb, mint ezen a színskálán! Egy ismerősőmnél van, én mindig sokkot kapok, ha bemegyek abba a szobába, nekem túl erős.
    előzmény:
    bonagua (26669)
    2010-09-08  11:24
  32. 2010. szeptember 8. 11:2826670.
    Mégegyszer a színskála!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  33. 2010. szeptember 8. 11:2426669.

    Sziasztok!

     

    Én is egy zugolvasótok lennék, akinek szüksége lenne egy kis segítségre falszín választás ügyben. A hová keresem a színt az a nappali-ebédlő konyha. L-alakú az elrendezés a rövid szárban van a konyha. A nappali-ebédlő déli, a konyha északi fekvésű. Az ülőgarnitúrám mokka színű, csokibarna-narancs párnákkal. A bútorok sötét cseresznye színűek, az ebédlő ugyanolyan színű, a székek huzata arany-csokibarna csíkos. A konygabútor színe még nem fix, a csempe napraforgó mintákkal tűzdelt meleg sötét sárga színű.

    Kinéztem hozzá a Polifarbe Platinumok közül a trombitavirágot a konyhába, és a buzogányt a nappali-ebédlőbe, vagy aranyvesszőt a konyhába, és buzogányt a nappali-ebédlőbe. Szerintetek?

     

    Bocsi, ha kicsit hosszú lettem. Köszi előre is a segítséget! 

     

    Mellékelem a színskálát! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  34. 2010. szeptember 8. 11:0026668.

    Szia!

    Szeretnék érdeklődni, hogy ezt az ülőgarnitúrát (?) hol szereztétek be? Nagyon tetszik az oldalában az a polcos megoldás!

    Köszi!

    előzmény:
    P.F.Dia (26660)
    2010-09-06  16:17
  35. 2010. szeptember 8. 10:0226667.

    Természetesen hagytuk a fenébe. Az új árért már a neten is megrendelhetem, és akkor még a színbeli kötöttségem sincsen.... Pukkadjanak meg :oD

     

    Nekünk most lesz ablakcsere, két ablakon külsőtokos, egy ablakon + erkélyen felsőtokos/ráépített (?) redőny lesz. Szal pont a vakolhatóról nincs infóm :o)

    előzmény:
    BJuci (26664)
    2010-09-08  09:42
  36. 2010. szeptember 8. 09:5526666.

    Szia,

     

    nekünk most ilyen van(tavaly cserélték) és korábban is ez a típus volt. Teljesen rendben működik, márkát sajnos nem tudok. Amikor felmérték, akkor mondta a pasi, hogy kb. 10.000 Ft-al drágább ez a változat.

    Könnyen szerelhető, mert van két kis csavar és belülről gond nélkül szétszedhető. De ugye ezt a részt semmivel nem takarják(de nem is csúnya).  

    előzmény:
    BJuci (26665)
    2010-09-08  09:44
  37. 2010. szeptember 8. 09:4426665.

    Csajok, beépíthető, vakolható tokos redőnnyel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Az imént említett barátnőmék szeretnének ilyet rakatni az épülő házukba, de nem sokat tudunk róla.

    Főleg megbízható márkák érdekelnének és ha tudtok Győr környéki megfelelő kivitelezőt is a munkára, akkor azt is szívesen fogadjuk. 

     

    Köszi szépen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  38. 2010. szeptember 8. 09:4226664.

    Hűha Ludmi, úgy látom tanulsz. 

    És végül sikerült megvenni a mosogatót v. hagytátok a fenébe? Én azóta se voltam a Kikában, nem jutottam odáig, teljesen a város másik végében van sajnos (nem is nekem kellett volna, hanem a barátnőmnek, aki most építkezik, csak segítek neki egy-két dologban).

     

     

    előzmény:
    ludmi (26663)
    2010-09-08  08:06
  39. 2010. szeptember 8. 08:0626663.

    Na, akkor itt nagyon át akart cseszni a nő.

    Amúgy meg megnéztem a katalógusban és nem hiszem, hogy egyszerre két számot is sikerülne nekik elírni....ugyanis a kedvezméyn mértéke is fel van tüntetve és az pont annyi, ha kiszámolom, hogy kijön a kedvezményes ár.

    Akkor lehet este lesz egy újabb köröm a kikába és a kedves eladóhölgy fejébe húzom a mosogatótálcát.

    idézet:
    BJuci (26551)
    2010-08-26 16:12:13

    Sziasztok!

     

    Képzeld Juci, még augusztus 27-én elmentünk a KIKAba, és ott azt mondták hogy a mosogató akciós ára korrekt!

    Sajnos az akciós színekben egy darab sem volt kiállítva sem itt (Lehel úti áruház), sem a többi budapesti áruházban. Mondta az eladó, hogy később lesz kiállítási darab, így nem szükséges a megrendelésemet látatlanban leadni, fáradjak vissza egy másik, későbbi alkalommal. Arra a kérdésemre, hogy ezesetben garantált-e, hogy a mosogatót a feltüntetett akciós áron megvásárolhatom azt a választ adta, hogy természetesen igen, szeptember 12-ig az újságban megjelölt áron és választékban megrendelik nekem, hiszen azok nem kifutó darabok. A megbeszéltek szerint megrendelést nem adtam le, megnéztem a színt máshol, és tegnap visszamentünk megrendelni a KIKAba.

     

    Szerinted? "Az ár tévesen van feltüntetve" - és most asszem 37.900 forint az ára.

     

    Felmérgesítettek, úgyhogy Vásárlók Könyve lett a vége :o( Az áruházban egy kis cetlin kitették a módosítást, de a honlapon pl. egy rohadt szót nem szólnak róla... ez durva, és sztem tudatos megtévesztés, mert ahogy te is írtad furcsa lenne, hogy az akciós ár pont úgy van elírva, hogy stimmeljen a kedvezmény %-os mértékével.... Úgyhogy bevéstem nekik a véleményemet a megtévesztésről, a versenytorzításról (37.900-ért máshol is meg tudom venni...), és ma a GVH-nak is lesz szerencsém megküldeni a sztorit.

     

    Igazán remélem, hogy megbüntetik őket, mert ez így nyilvánvaló csalás.

    előzmény:
    BJuci (26538)
    2010-08-26  16:12
  40. 2010. szeptember 7. 09:5926662.

    Nekem egyik link sem jó, az elsőnél feljön a honlap, de nem jelenít meg semmit, a másiknál a cím sem jó...

    Ha már reklám, akkor működjön a dolog  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-09-06  20:02
  41. 2010. szeptember 7. 08:3526661.

    Szia Suenee, jött a festő? sikerült falszínt választani a hétvégén?

    (ha még tanakodtok a színes fallal, rakok fel pár képet...)

    előzmény:
    Suenee (26656)
    2010-09-05  18:07
  42. 2010. szeptember 6. 16:1726660.

    Szia,

    tudom, hogy már elcsépelt ez a két lakás, amivel újra előjövök, ,bocs,

    de mivel a dió nálad is kulcsfontosságú (parketta és ajtók anyaga/színe), így megmutatom a fotókat, ahol látszik tulajdonképpen mindkét említett szín: a sárgás (inkább krém vagy bézs árnyalata) és a zöld (bár nem teljesen lime) ill. ezek kombinálása, hogy ne legyen sok,

     "csak nem tudom, hogy mi passzolna hozzá, kiegészítők, függöny, bútorok stb."  -ezeken nagyjából látszik.

    üdv.: Dia

    előzmény:
    Suenee (26656)
    2010-09-05  18:07
  43. 2010. szeptember 6. 14:3026659.

    még néhány kép...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  44. 2010. szeptember 6. 14:2626658.
    Sziasztok hoztam néhány képet :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  45. 2010. szeptember 6. 13:2926657.

    Nálunk is hasonló színű a parketta és az ablakok (belső ajtónk még nincs, de az is ilyesmi lesz).

     

    Ehhez nekünk minden helyiségben Dulux: Magnolia színű a fal. Vagyis nem egy az egyben ez, de majdnem. Mi egy lehelletnyi Cafe latte árnyalatot is kevertünk bele, de alig látszik. Én nem akartam túl meleg hatású színt.

     

    Nekem a halvány zöldes fal "sok lenne" egy nappaliba. Hálóba vagy ilyesmibe még elmegy szerintem, de egy nagyobb helyiségben nem tetszene, azt hiszem. De hát ez én vagyok.

     

    A bézses-barnás színekhez nekünk egyébként kivizöld lesz majd (talán) a kiegészítő szín (pl. díszpárnák, növények kaspói).

    előzmény:
    Suenee (26656)
    2010-09-05  18:07
  46. 2010. szeptember 5. 18:0726656.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék segítséget/tanácsot kérni tőletek!

     Most állunk festés elött, konkrétan holnap jön a festő és még nem tudom, hogy mi legyen... 

     

    A parketta már megvan, az ilyen lesz: szín: Mansonia

    http://www.logoclic.info/de-dekore-laminatboede n-silentos_-12.shtml


    Az ajtó színe: Világos dió

    http://www.ajtogyar.hu/index.php?page=eco_basic_felu letek

     

    A nappali keleti fekvésű, délelött nagyon szép világos és a szomszéd átjáró/gardrób helyiségek déli fekvésűek, ugyh egész nap, délutánig világos a lakás.

     

    A fal színében nem vagyok biztos:

    1. a sárga árnyalati szóba kerültek, annak ellenére, hogy szeretem ezt a színt, nem akarok sárga falat, még akkor sem ha halvány... viszont ami mellette szól, hogy meleg szín és viszonylag semleges

    2. a másik szín: a limezöld, szintén halvány változatban 

    ez tetszene, csak nem tudom, hogy mi passzolna hozzá, kiegészítők, függöny, bútorok stb.

     

    Tudnátok abban segíteni, hogy a parketta színe ill. a kis leírásom alapján pár képet, színt ajánlanátok? Stílusban a modern/minimál áll közel hozzánk!

     

    Köszönöm, üdv:

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_228826
    Torolt_felhasznalo_228826
    2010. szeptember 4. 19:1926655.

    sziasztok!

    ujra a segítségeteket szeretném kérni.

    ma fürdőszoba burkolatot voltunk bámulni:)

    és mindkettőnknek nagyon megtetszett a férjemmel a Kreso Agency csempecsalád.

    nem tudtok róla valait, hogy válik be a hétköznapokban?

    köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  48. 2010. szeptember 4. 16:1426654.

    Sziasztok lányok!

     

    Szoktalak olvasgatni titeket, és most segítségért fordulok hozzátok.

    Még régebben olvastam, hogy valakinek közületek van Shaggy hosszúszálú csokibarna szőnyege. Most én is csokibarna szőnyeget keresek, és kíváncsi vagyok, hogy már használva a szőnyeget  milyen tapasztalatotok van ezzel  kapcsolatban. Milyen lett, nagyon macerás-e takarítani stb...

     

    Köszi minden hasznos infót! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  49. 2010. szeptember 4. 11:5526653.

    Szia!

     

    Hát nem tudom, hogy mennyire fogja a hőt a halltex, nekünk egy kiugró falon van, aminek a fele a szomszéd lakás gyerekszobája, előtt meg a kiugró fal az kívülről a ház fala (remélem érthető vmennyire) és mi ezt még fűtés előtt megcsináltattuk, de nagy különbséget nem éreztünk. De biztos fog vmit a kinti hidegből, csak nem annyira látványos, mert eddig sem volt gondunk a fűtéssel. Inkább a lépcsőház felőli szobánk ami 1-2 fokkal hidegebb.  De az meg úgyis alváshoz pont jó.

    Drágállom a halltexet ennyiért.....így utólag. Remélem találsz más megoldást:)

    előzmény:
    csakcsokis (26652)
    2010-09-04  08:44
  50. 2010. szeptember 4. 08:4426652.

    Szia,

     

    Ez nem valami jó hír. Szerencsére a hangszigeteléssel nincs akkora gond. A szomszéd kutya úgyis akkor zavar, ha szellőztetek éjszaka is, annak meg mindegy bármiféle szigetelés.

    És a hőérzet miatt van változás? Vagy a számlákon? 

     

    William, leginkább hőszigetelés miatt kellene, sajnos problémás dolog kívülről megoldani, ezt lehetne kisebb léptékben is és függetlenül a szomszédoktól...

    Egy ideje keresek erre megoldást, de okosat még soha senki nem mondott, ezt tűnt még kézenfekvő/elérhető megoldásnak. Na de akkor sztornó :-(((  

    előzmény:
    Tilla (26648)
    2010-09-03  11:10
  51. 2010. szeptember 3. 17:3526651.
    Uhhhhhhhh azért remélem tényleg olcsóbbra jön ki. Azért köszi
    előzmény:
    tan (26632)
    2010-09-02  20:15
  52. 2010. szeptember 3. 11:5026650.

    Mi pár éve úgy jártunk az Ikea-ban, hogy az előszobába vettünk gardrób szekrényt. lAntik fenyő színben. Elmentünk összeállítottuk az osztályon, de mondták, hogy most csak a nagyobb méretű ajtó van, a kisebbet kb. két hét múlva szállítják. Akkor azért megvettük az összes szekrényvázat, a nagyobb ajtókat és összeállítottuk az előszobát. Két hét elteltével mentünk volna a kisebb szekrényajtókért (4 db), hisz azt már csak fel kellett volna csavarozni. Ekkor közölték, hogy megszüntették a gyártását!!!! Ott álltunk ajtó nélkül, az összeszerelt szekrénnyel (ráadásul a cipőtartó és fogas és minden ebben a színben volt.)

    Na gondolhatjátok, hogy kiakadtam! Aztán az Ikea felajánlotta, hogy csináltassuk meg asztalossal az ajtókat és ők kifizetik a számlát!!!!

     

    Végül így is lett, kaptunk ingyen 4 ajtót. Az asztalos nagyon ügyes volt, a különbség nem látszik.

    előzmény:
    tmira (26633)
    2010-09-02  21:44
  53. 2010. szeptember 3. 11:1326649.
    Mi is kezdenénk építkezni, de előbb kellene egy telek. Szóval keresgélünk:) Jó lenne ha jövőre már költözhetnénk....
    előzmény:
    Taime (26641)
    2010-09-03  08:10
  54. 2010. szeptember 3. 11:1026648.

    Szia!

     

    Nálunk van halltex, a szomszéd miatt raktunk az egyik falra, de sajnos nem sokat ér. Vmivel jobb mint volt, de nem az igazi.

    Mi új építésű téglában lakunk jelenleg, és a hangszigetelés nem a legjobb. Szóval a közös falra vettünk ilyet, de nem hozta a nagyon várt eredményt. Viszont a mi oldalunkról nem megy át semmi hang állítólag (mondjuk mi nem üvöltözünk esténként, meg máskor sem..).  A dübörgést, rohangáslást abszolút nem szűri ki, ezt meg is mondták, a hangok egy kicsit halkabban jönnek át mint előtte.

     

    Remélem tudtam segíteni. (Ja és kb 150 ezer Ft-ot költöttünk el rá...)

    előzmény:
    csakcsokis (26639)
    2010-09-03  00:22
  55. 2010. szeptember 3. 09:5826647.
    Mi is most fejeztük be az építkezést (vagyis a totál felújítást), ha esetleg van kérdés, akkor ha tudok, segítek szívesen!
    előzmény:
    Taime (26641)
    2010-09-03  08:10
  56. 2010. szeptember 3. 09:4726646.

    Kedves Estrella és Dia!

     

    Szívesen veszek más ötletet is romantikus éjjeliszekrénynek.

    Jelenleg az az egy db virágos ágy van a szobába. Nem tudom említettem -e, ebből a szobából nyílik a gardróbszoba-tehát más szekrény bútor nem lesz itt.

     Legközelebb csinálok képeket!

     

    Esetleg még ötlet?

     

    Ekőre is köszönöm!

     

    Sziasztok

     

    előzmény:
    estrella22 (26642)
    2010-09-03  08:49
  57. 2010. szeptember 3. 09:4526645.

    Ehhez hasonló, csak normálisabb színek is vannak, és részletekben is lehet színezni. www.szigeteljen.hu/index.php?lap=game

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765740 (26643)
    2010-09-03  09:17
  58. 2010. szeptember 3. 09:2926644.
    Van egy weboldal, ahol lehet tervezni, (bejelölni, hogy mit milyen színűre szeretnél), de most nem találom, nem nagyon van időm rá. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765740 (26643)
    2010-09-03  09:17
  59. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2010. szeptember 3. 09:1726643.

    Igen, másfél éve folyamatosan és még legalább 10 évig....

     

     

    Homlokzati színekre semmit tipp? Az a baj, hogy errefelé, ahol lakunk inkább régi házak vannak, babával meg nem vagyok most annyira mobil.

    előzmény:
    Taime (26641)
    2010-09-03  08:10
  60. 2010. szeptember 3. 08:4926642.

    Szia!

     

    Úgy tűnik kanga22/fénycsillag havonta nevet vált...

     

    Na de a témához, a kettő közül nekem inkább a 2. tetszik, de picit fura, hogy felül egy nagy doboz, lent meg az íves lábak.

     

    Esetleg valami hasonló:

     

    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/90 121229

     

     Én is kíváncsi lennék a többi képre a lakásról!

    előzmény:
    pötty (26604)
    2010-09-02  10:59
  61. 2010. szeptember 3. 08:1026641.

    Sziasztok

     

    VAn köztetek aki most építkezik?

     

    Megpróbálnék bekapcsolódni a topikba, lehet nem lesz könnyű nagyon sok hsz van már.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  62. 2010. szeptember 3. 07:5826640.
    Nem ismerem ezt a terméket, de én úgy tudom, hogy nem igazán jó belülről szigetelni a lakást. Mi a gond egyébként? Miért szeretnéd szigetelni a plafont?
    előzmény:
    csakcsokis (26639)
    2010-09-03  00:22
  63. 2010. szeptember 3. 00:2226639.

    Építkezők, kedveseim,

     

    ismeri valaki a halltex termékeket? 

    http://www.halltex.hu/main.php?inc=hovi&kieg=product 

     

    Ahogy számolgattam 1-1 szobában megérné, teljes lakásra egészen megfizethetetlen kategória.

    Ahol kerestem, semmilyen más épkézláb megoldást nem találtam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  64. 2010. szeptember 3. 00:1926638.

    Majd kérlek szólj, ha legalább 1 napra szerelnek hozzátok webkamerákat :-) Lelkesen figyelni fogom!  

    Szerintem készülj alternatív megoldással is vasárnapra... :-)  

    előzmény:
    tmira (26637)
    2010-09-02  22:57
  65. 2010. szeptember 2. 22:5726637.

    Szia!

     

    Az elejen en sem gondoltam, hogy a hazepites egy nagy tragikomedia lesz. De sebaj, szemranckrem a hutoben, szivgyogyszer feliratva, vernyomasmero beelesitve, paroka cimek begyujtve, vadaszpuska meg mar magatol tudja a dolgat...ez alatt a 3 ev alatt csoda, hogy meg fel nem dobtuk a bakancsokat. Nehezito korulmeny, hogy ez egy mediterran orszag, mediterran magatartassal.

     

    Tudod, mikozben remenytelenul kerestuk az 5.barkacsaruhazban is a redonyt, mindvegig az jart az eszemben, hogy otthon - a kedvenc lapszabaszatomban - olyan szinben es meretben rendelhetnek, amilyenben csak akarok. Arra mar rajottem, hogy a Rehau termeke...csak meg nem valaszoltak, hogy hol lehetne megvasarolni. Raadasul ez egy strategiai ponton van a konyhaban, mar a bejaratnal is messzirol fenylik...amugy meg ott luk lenne, vagy a gepek kupija. Az iden mar nem jutunk haza, fajo pont ez nekem is. Ma ugy nyultam az ajtohoz, mintha aram lenne belevezetve, az uram femszalai es ragasztoszalag tartja ossze. Remelem nem a hetvegen adja meg magat a vendegek elott az ideiglenes megoldas. A teremtes koronajaval mar kozoltem a jatekszabalyokat, semmi ajtonyitogatas vasarnap.

    előzmény:
    csakcsokis (26634)
    2010-09-02  22:28
  66. 2010. szeptember 2. 22:5226636.

    Ja és hogy ne érezd magad olyan lúzernek, egy szösszenet...:

     

    Már augusztus végén készen kellett volna, hogy legyen az utcafronti kerítésünk, így beszéltük meg a lakatossal. Persze nem lett kész. Oké, haláleset volt (állítólag) a családjában, ezt megértjük. Na de ma jött előkészíteni pár dolgot és előtte többször is azt mondta telefonon, hogy jövő héten hozza az egészet, a fix kerítést is és a kaput is. Erre ma idejött és elkezdte leméricskélni, hova mekkora kerítés kell! Magyarul még neki se állt! Aztán elmondta, hogy jövő héten talán (!!!) be tudja rakni a fix részt, a kaput meg majd csak utána... Klassz!

     

    Végül is csak a augusztus eleje óta jár ide, a mi teraszunkra pisálni és a kertünkbe kakálni az összes városbeli kutya! Mert a kedves gazdik tojnak rájuk és mindegyik kiszökik vagy direkt kiengedik, hogy máshová végezze el a dolgát... A mi kutyánk meg azóta a lakásban van bezárva, mert így ugye nem tudjuk kiengedni a kertbe, csak felügyelettel.

     

    A korábban is emlegetett "kedves" víz-gázos azóta, hogy fizettünk, még veletlenül se tolta ide az arcát, pedig még nem adta ide a számlákat és a készülékek garanciáit sem! Plusz meg kéne még csinálnia a kerti csap tervezését és engedélyeztetését, amiben már rég megállapodtunk. De hát már fizettünk, innentől kezdve már nem vagyunk fontosak. Nem mintha eddig azok lettünk volna...

    Tudom, nem vígasztal, de ha az ember mérges, néha "jól esik" látni, hogy máshol sem fenékig tejfel!

    előzmény:
    tmira (26633)
    2010-09-02  21:44
  67. 2010. szeptember 2. 22:4526635.

    Igazán sajnálom!

     

    Azért az elég fura, hogy egy kirakott (vagy ki nem rakott) tábla jelezze, hogy egy-egy termékre mennyi a garancia...! És mi van, ha valaki (mondjuk egy vásárló) egyszerűen áthelyezi egy másik termék mellé a táblát??? Ez így nem tudom, mennyire hivatalos megoldás...

     

    Megmutatod az ikea oldalán, pontosan melyik szekrényről van szó? Eddig sem állt szándékomban Ikeában venni bútort (nem a stílusunk és messze is van nekünk), de most már kiváncsi vagyok, miről is van szó!

    előzmény:
    tmira (26633)
    2010-09-02  21:44
  68. 2010. szeptember 2. 22:2826634.

    Szia,

     

    Gondoltál már arra, hogy blogot írj a felújításotokról? Gondolom néha kabarénak érzed, de én mindig lelkesen olvaslak. :-)

    Ha jöttök haza mostanában- keressetek fel valami bútor szerelvény szaküzletet, mert lehet kapni redőnyöket. Valamiért nem akkora divat, vagy csak én látok keveset. De biztosan sok lehetőség van ezek közt is. És akkor gondolom csak azt kéne cserélni, az úgy olcsóbb megoldás, nem?

    Egy ismerős asztalos dolgozó szobába csinált ilyen redőnyös megoldást, már vagy 7 éve, és az nagyon keskeny és elég magas hozzá, mégis remekül bírja-pedig pasi használja... 

    előzmény:
    tmira (26633)
    2010-09-02  21:44
  69. 2010. szeptember 2. 21:4426633.

    Kedves Juci, tegnap MEGJARTUK (ertsd szo szerint) az Ikeat. Eddig sem voltam nagy fan ezutan pedig, akit csak lehet lebeszelek roluk. MEgvolt a szamlank, vittuk a butort is. Amikor a pultos ficko meglatta, rogton kozolte, hogy ez a butor mar nincs naluk forgalomban...nem csodalom. Aztan megnezte a szamlat es mar-mar vigyorogva kozolte, hogy ennek bizony lejart a garanciaja. 2 eve es 2 honapja vettuk. Mondtam neki, hogy amikor vettuk vilagosan emlekszem a 25 eves garancia tablara. Erre annyit kozolt, hogy valoszinuleg a redos szekrenyt csak kiegeszito darabkent raktak oda, de erre csak 2 ev jar. Ezen a ponton kezdett felszokni a vernyomasom. Amugy meg rajta van a szamlan es az aras cetlin. A szamlan egyaltalan nincs rajta, aztan felmentem es megneztem az ujabb redos modellt. Termeszetesen azon sem volt rajta. Szerintem jo nagy atvagas ez az egesz es remelem egyszer jol megbuntetik oket. A ficko ezek utan cinikusan megjegyezte, hogy vegyunk masikat. Eleg nehez kilenditeni a turelmi gorbem, de ezen a ponton majdnem kepen vagtam. Majd berletet veszunk az IKEAnal redos szekrenyre potom 250 euroert. VEgul meg annyit kerdeztem, hogy mi van, ha az ujnak is elromlana a redoje...kicserelik. Ennyit a fak vedelmerol, mert ugye a regit kidobjak. Az egyik baratunk az itteni szemettelep vezetoje, hozzajuk egy csomo kek-sarga aruhazas butor erkezik, csak, mert megszakadt a csomagolasuk. Oszinten? Nalam leirtak magukat, egyreszt mert nincs alkatresz, hogy potolni lehessen az elromlott reszt, masreszt pedig az uj modell (ami csak annyiban kulonbozik a regitol, hogy vastagabbak a redoi...valoszinuleg rajottek, hogy kaki volt az elso) pont szaz euroval dragabb. Tegnap az uram egesz delutan a redoket probalta megvuduzni, hogy amig nem talalok redonyt, valahogy eltakarja a gepeket.

     

    Tanulsag: Mielott megvesztek egy butort - foleg konyhabutort - kerdezzetek ra, hogy az egyes daraboknal mennyi a garancia? 

    előzmény:
    BJuci (26588)
    2010-08-31  20:24
  70. tan
    tan
    2010. szeptember 2. 20:1526632.
    Ja, ez 2 lakást kiszolgáló kazán, azért 30 m2-re kisebb is elég gondolom, ami olcsóbb.
    előzmény:
    tan (26631)
    2010-09-02  20:14
  71. tan
    tan
    2010. szeptember 2. 20:1426631.

    Szia!

     

    Mi épp most jártunk körbe kazán ügyben, végül egy saunier duval kondenzációs lesz (szintén padló+ radiátoros fűtéshez), hozzá egy 300 literes indirekt, 2 hőcserélős tároló (azért ilyen nagy, mert később napkollektort is szeretnénk, így több napra való tartalék melegvizet tud felfűteni ha süt a nap).

     

    Kéménybéleléssel, engedélyekkel, szereléssel, érzékelővel, termosztáttal miegyébbel már jócskán túlhaladtuk az 1 millát és ebben a padlófűtés kiépítése, radiátorok nincsenek is benne, mert a felső szintet csak jövőre csináljuk, az alsó szinten pedig meglévő radiátorok vannak.

    előzmény:
    A-nett (26630)
    2010-09-02  19:58
  72. 2010. szeptember 2. 19:5826630.
    Sziasztok! ismét segítséget szeretnék kérni, most padlófütés-ügyben. Van egy 30 m2-es konyha-ebédlő fürdőszoba rész, ahová padlófűtést szeretnék, plusz lenne egy radiátor az ebédlőben és a fürdőben egy törölköző szárító. Van valakinek tapasztalata hogy kb mennyiből lehetne ezt kihozni? Egyáltalán milyen kazánt érdemes venni? Teljesen sötét vagyok a témában, eddig mindig konvektoros lakásban laktam....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  73. 2010. szeptember 2. 18:1526629.

    Szia,

    talán a második (Edland?)  jobb.

    Tul.képpen, ha jól értem:

    -hullámos/barokkos/virágos-indás/íves stb az ágy mögötti falfelület (tapéta), a mennyezeti lámpa, a szék huzata és az éjjeliszekrény (lába),

    -sötét-egyszínű, sima vonalú a sötétítőfüggöny,

    -az összes többi világosabb, visszafogottabb dolog, nem?

    Akkor nem lesz ez rossz.  Szőnyegre mire gondolsz? megvan már?

    Én is kíváncsi lennék még több fotóra (köszi)

    üdv.: Dia

    előzmény:
    pötty (26604)
    2010-09-02  10:59
  74. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2010. szeptember 2. 15:0426628.
    De most olvasok vissza, nem írtam, hogy méter, hanem a 2 magas valamit írtam. Mindegy, szerintem magasak, mindkettő.
    előzmény:
    pötty (26626)
    2010-09-02  14:21
  75. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2010. szeptember 2. 15:0126627.

    Bocsi , 2db-t akartam írni. Az ágy mellett a 2db. 70 cm magas éjjeliszekrényt, én magasnak találom.

    Jött közben hozzánk valaki, és megzavart, azért írtam el. 

    előzmény:
    pötty (26626)
    2010-09-02  14:21
  76. 2010. szeptember 2. 14:2126626.

    Ginewra, milyen 2 m magas valamire gondolsz?

    Nincs ilyen magas bútor a szobába!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (26621)
    2010-09-02  14:09
  77. Torolt_felhasznalo_700905
    Torolt_felhasznalo_700905
    2010. szeptember 2. 14:1626625.
    Látom... pedig az indulás szerintem jó volt.
    előzmény:
    william (26624)
    2010-09-02  14:11
  78. 2010. szeptember 2. 14:1126624.
    Ez teljesen más stílus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700905 (26620)
    2010-09-02  14:07
  79. Torolt_felhasznalo_700905
    Torolt_felhasznalo_700905
    2010. szeptember 2. 14:1026623.
    Jókor szólsz, én meg itt keresgélek neked...
    előzmény:
    pötty (26619)
    2010-09-02  14:05
  80. 2010. szeptember 2. 14:0926622.
    Engem érdekelnek a fotók, ha van kedved és időd, felpakolhatod őket.
    előzmény:
    pötty (26619)
    2010-09-02  14:05
  81. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2010. szeptember 2. 14:0926621.
    Igaza van mindenkinek ennyi pénzért sokkal szebb cuccokat lehet venni máshol. És nézted az éjjeliszekrények magasságát, Az már asztal. 70, ill. 73 cm. Hogy fog kinézni az ágy mellett az a 2 magas valami?
    előzmény:
    pötty (26604)
    2010-09-02  10:59
  82. Torolt_felhasznalo_700905
    Torolt_felhasznalo_700905
    2010. szeptember 2. 14:0726620.

    Csak fehérben:

     

    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:z2fQvmjf490J:www.matrackiraly.hu/agynemutartos_agykeret+matrackir%C3%A1ly+%C3%A1gykeret+bemutat%C3%B3&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

     

    Innen a Türkiz ágykeret.

     

    http://www.matrackiraly.hu/agykeretek

     

    Innen a Trópusi-szintén csak fehérben (bár ennél, ha nagyon ragaszkodsz, akkor a fekete is mehet hozzávaló éjjeli szekrénnyel, és akkor az előzőtől el kéne búcsúznod...

     

     

    előzmény:
    pötty (26611)
    2010-09-02  13:42
  83. 2010. szeptember 2. 14:0526619.

    Ezek a bútorok már megvannak-nagyon szép együtt. Majd teszek fel képet. Ez a szoba 26nm 3,4 m a belmagasság - két nagy dupla ablak van.

    A virágminta az ágyon nem nagy-és a fekete -fehér előtt jól néz ki. Csak hétvégén meg akarom venni az éjjeli szekrényt, és nem tudok dönteni melyik legyen...

     

    Tudnék még egy csomó képet mutatni, most építettünk át egy 95 nm-es lakást, hogy még sok helyen a falakat is kiszedtük - 5 hónapig tartott. Megérte

     

     

    előzmény:
    william (26617)
    2010-09-02  13:56
  84. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2010. szeptember 2. 14:0226618.

    Nekem egyébként egyik sem tetszik annyira, hogy meg is venném, de a kérdés az volt a kettő közül melyik tetszik jobban. Az első engem hokedlira emlékeztet, vagy virágállványra, nem tudom milyen magas, a másodiknak pedig az a nagy szekrényrésze olyan, mint egy trezor, de a lába miatt szavaztam arra. Nekem nem a világom egyik sem.

    Van még más bútor is a szobában? mert fehér éjjeliszekrénnyel jobban járnál, a sötétet naponta ha 100x letörölgeted, akkor is poros lesz, a fehéren nem látszik annyira, hát nem tudom. 

    előzmény:
    pötty (26611)
    2010-09-02  13:42
  85. 2010. szeptember 2. 13:5626617.
    Nekem meg pont azért a másik, mert egyben már egy kicsit túl sok a kacskaringó .
    előzmény:
    Anu81 (26616)
    2010-09-02  13:51
  86. 2010. szeptember 2. 13:5126616.

    Nekem még mindig a második tetszik jobban. Lágyabb a hajlított lábak által.

    Szerintem az jobban passzol ahhoz a virágos, romantikus kárpithoz.

    előzmény:
    pötty (26611)
    2010-09-02  13:42
  87. Torolt_felhasznalo_700905
    Torolt_felhasznalo_700905
    2010. szeptember 2. 13:4826615.
    Ha az ágy nincs meg, akkor az is felejtős. nem való oda.
    előzmény:
    pötty (26611)
    2010-09-02  13:42
  88. Torolt_felhasznalo_700905
    Torolt_felhasznalo_700905
    2010. szeptember 2. 13:4626614.

    Ezek már meg vannak, vagy csak kinézted?

     

    Ha nincsenek, akkor mindegyiket felejts el.

     

    Ha megvannak, akkor is a sötétítőt cserélni kell, és az ágytakarót is.

    előzmény:
    pötty (26611)
    2010-09-02  13:42
  89. 2010. szeptember 2. 13:4626613.
    Már látom, továbbra is az első.
    előzmény:
    william (26612)
    2010-09-02  13:44
  90. 2010. szeptember 2. 13:4426612.
    Az ágy milyen? Így önmagában nekem egyébként az első jobban tetszik.
    előzmény:
    pötty (26604)
    2010-09-02  10:59
  91. 2010. szeptember 2. 13:4226611.

    Kedves Ginewra, Anu és Kanga!

     

    Először is köszönöm a hozzászólásokat.

     

    A szobában egy Vanvik ágy van, fekete-fehér huzattal.

     

    A függöny sötétszürke.

     

    Afüggöny:

     

    http://www.ikea.com/hu/hu/ catalog/products/90160249

     

    Az ágy:

     

    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/S2986 1560

     

     

    A huzat-már nem lehet ezzel a huzattal venni az ágyat:

     

    http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S39 850052

     

     

    Ezek után is a 2-es számúra szavaznátok?

     

     

    Várom tanácsotokat!

     

    Sziasztok:

     

     

    pötty

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700905 (26609)
    2010-09-02  13:03
  92. 2010. szeptember 2. 13:3626610.
    Olvastam még régebben amit írtál. A kőműves munka azért nem megy, de sok minden más igen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (26607)
    2010-09-02  12:33
  93. Torolt_felhasznalo_700905
    Torolt_felhasznalo_700905
    2010. szeptember 2. 13:0326609.
    a 2.-ra szavazok, de csak fehérben. Ebben a szinben nem. Agyonütnétek evvel a szinnel a már jól indult dolgokat.
    előzmény:
    pötty (26604)
    2010-09-02  10:59
  94. 2010. szeptember 2. 12:4926608.

    Szia!

     

    Én is csak ritkán írok.

    Szerintem a második jobban passzol.

    előzmény:
    pötty (26604)
    2010-09-02  10:59
  95. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2010. szeptember 2. 12:3326607.
    Köszi, nálunk más munkákra kellene valaki, pl. ajtót rakunk át másik helyre, és falat festeni, tapétázni kellene, lehúzható padláslépcsőt behelyezni, mert volt egy emberünk, aki segített a férjemnek, közben mindketten lerobbantak, az ember kórházban van, a férjem már tudná csinálni, de egyedül nem tudja, mert tartani, meg stb., én se tudok segíteni, mert engem is balaeset ért, meg aztán olyan pöttöm vagyok, mindenhez létrára kell állni.
    előzmény:
    kikitu (26605)
    2010-09-02  12:21
  96. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2010. szeptember 2. 12:2826606.

    A többi bútor is ilyen sötét?

    Nekem a hajlított lábú jobban tetszik. 

    előzmény:
    pötty (26604)
    2010-09-02  10:59
  97. 2010. szeptember 2. 12:2126605.

    Esetleg akit érdekel, én tudok olyan megbízható, precíz embert, aki összeszereli az Ikea konyhát.

     

    Szalagparkettázni is tud.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (26603)
    2010-09-02  10:25
  98. 2010. szeptember 2. 10:5926604.

    Sziasztok!

     

    Szoktalak Titeket olvasni, és most a tanácsotokat szeretném kérni.

    Mellékele egy képet a hálónkról, oda szeretnék venni éjjeli szekrényt, de nem tudok 2 közöl választani.

     

    Szerintetek melyik illik jobban oda?

     

    Előre is köszönöm!

     

    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/ 90121234

     

     

    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/produc ts/90162856

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52
  99. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2010. szeptember 2. 10:2526603.

    IKEából nem jönnek ki összeszerelni? Azelőtt kijöttek.

    Én változatlanul keresem az ezermestert Budapesten.

    előzmény:
    Zebralány1 (26599)
    2010-09-01  12:13
  100. 2010. szeptember 2. 09:1026602.

    Sziasztok!

     

    Tanácsot kérnék Tőletek, mégpedig parkettázás ügyében. Szeretnénk szalagparkettát letenni a jelenlegi helyére. Nem ragasztós típust vennénk, hanem amit csak össze kell "pattintani". A kérdésem az lenne, hogy ilyen munkát télen is meg lehet csinálni? Vállalnak ilyet a szakemberek télen (de lehet, hogy saját kivitelezés lenne), vagy van olyan, ami miatt nem javasolt akkor? 

     

    Köszi: Baran 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top