Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cane Corso Club

Gyarka
Létrehozva: 2007. március 9. 11:09

Szeretettel várok minden érdeklődőt , fajtaismerőt, ebtartót!!

Egy hetes "gazdi" vagyok, minden örömével ,  meglepetésével, bosszúságával,kétségeivel... és tele kérdésekkel!!, Osszuk meg élményeinket , tapasztalatainkat egymással !

Sziasztok ! Kata

A képen Gina, 2 és 1/2 hónapos korában . 

fajtáról- http://portal.ebugatta.hu/article/articleview/185/1/8/

  1. 2007. Április 17. 07:0576.

    Nincs baj avval , ha egy felnőtt kutya egyszer eszik egy nap. Csak itt még kölykökről van szó...Mi sem etetjük halálra. nem is győznénk, mivel elég drága tápot adunk(már az én keresetemhez képest)-elosztva a napi adagot három felé..van hogy azt sem bírja megenni. Persze van úgy hogy "konyhai kaját" kap-akkor az kiváltja a tápot...

    Mostanában nem volt kutyasuliban. Valahogy így alakult..De hamarosan el kell kezdeni oktatni..Lusta a drága, meg így is lett szoktatva-az egész éjjelt, meg délelőttöt végigszunyálja.. Délután aztán teljesen fel van húzva..legkedvesebb játéka egy műanyag virágcserép lett... dobálja, körbejukasztotta a fogaival(de mint a szita )..haláli jól elvan. A kutyahaverok megvannak, de hűségesen látogatjuk Brúnót, aki bullmastif(?)és ő a kedvenc..Nagyon szép kölykeik lennének.. De remélem ez a téma még messze lessz..Lehet beszerzek egy "erénybugyit"  ..A szájkosárral hogy álltok? Eddig erre nem is gondoltam, lehet hogy most kellene már hozzászoktatni...

     Vénusznak egy kicsit távolságtartó simit küldenék , azt hiszem élőben sem lennék bátrabb!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893190 (75)
    2007-04-16  18:31
  2. Torolt_felhasznalo_893190
    Torolt_felhasznalo_893190
    2007. Április 16. 18:3175.

    Igen, Gina tesója is olyan típus! De a mieink is gyönyörűek! 

    Hááát, az az igazság, hogy mi is naponta egyszer adunk neki enni, de akkor jó sokat... Van, hogy 2 napig nem is nyúl hozzá, meg van olyan is, hogy mindig csak elássa. Szóval ő dönti el, hogy mikor mennyit.

    Kölykei nem voltak, valószínű, hogy nem is lesznek. Amikor kifejezetten pároztatni akartuk, akkor nem hagyta magát. Amikor tüzelt, jártak hozzá páran, de nem lett belőle semmi. Lehet, hogy nem is lehet kölyke... 

    Most rohannom kell, de holnap megint jövök!!!

    Adj át egy jó nagy puszit Ginának a nevemben! 

    előzmény:
    Gyarka (74)
    2007-04-16  09:32
  3. 2007. Április 16. 09:3274.
    Ja ! Vénusznak voltak már kölykei ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893190 (72)
    2007-04-15  18:52
  4. 2007. Április 16. 09:3073.
    Helló ! Nagyon szép a kutya amiről a fotót küldted. Ha visszakeresel a fotóim között, szerintem a mi ebünk tesója ilyen lessz. Most már ő is elkezdett fejlődni. Alighanem a gazdája látja mekkora különbség van az övé , és a miénk között... remélem most már rendesen odafigyel az etetésre..Eddig azt mondta hogy csak egyszer ad neki naponta enni.. Hát nagyon meg is látszott rajt..Talán most elfogadta hogy másképpen foglalkozzon Mollival..Bízom benn, mert eléggé elszorult a szívem mikor elősször megláttam.. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893190 (72)
    2007-04-15  18:52
  5. Torolt_felhasznalo_893190
    Torolt_felhasznalo_893190
    2007. Április 15. 18:5272.

    Örülök, hogy mostmár ketten vagyunk, akik nem szeretnék, hogy meghaljon a topic. 

    Gina nagyon szépen fejlődik, láttam már pár Cane Corsot, hasonlítanak is egymásra, de olyan furcsa, mert valahogy Ginának is teljesen jellegzetes vonásai vannak. Pl. a bernáthegyiket gyakran nehéz megkülönböztetni, de Ginát 20 közül biztos megismerném. De lehet, hogy ez azért van, mert ezt a fajtát jobban ismerem... Végülis nekem a japánok is mind ugyanolyanok, legalábbis nagyon hasonlóak.

    A szülők is nagyon szépek, bár az a típus, amilyen a fekete, az nekem nagyon vad, a szája miatt. A barna nagyon tetszik, de annak szerintem nincs olyan jellegzetes cane corso feje, hasonlítanak a dogokra. Én először egy kityakiállításon láttam CC-t és ott szürkék voltak, mindig olyat szerettem volna, úgyhogy ha egyszer választani kell, olyat fogok.... Küldök egy képet, szerintem nagyon szép kutya, még így is, hogy le van vágva a füle, de én biztos meghagynám...

    Egyébként tényleg sokkal kevesebbet vagyok gép előtt a jó idő miatt, úgyhogy ne lepődjön meg senki, ha pár napig nem írok...

    Jó kutyázást Mindenkinek!!!

    CC_gazdi

     

    előzmény:
    Gyarka (71)
    2007-04-15  18:14
  6. 2007. Április 15. 18:1471.
    Mindenki póráz végen van ??? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. Április 14. 19:1370.

    Jajj de jó , hogy jelentkezel !! Nem akartam erőltetni a topikot..

    Gina szépen fejlődik, 4 hónapos kb 18 kg.. Már kezdenek megjelenni a "sztár-alűrök" .. Nem feltétlenül óhajt sétálni , ill. megválogatja kivel..csak a virágágyás közepén érzi jól magát..

    ma meglátogattuk a szüleit. Én még nem láttam élőben kifejlett cane corsót . Teszek fel fotókat .

    Húsvétot imádta. Csupa finom illat , -falat..és mindenki itthon volt , több napig is..

    Férgek eltűntek . Azóta még egy tablettát kapott.

    Most  sétán van a kisgazdival..

    Imádjuk. És ezt tudja.. 

    1- kertem "mákvirágja"

    2-ami a húsvéti nyúlból maradt(szép , nagy nyúl lehetett!! 

    3 -  

    4 -Gina apja és anyja

    5- 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893190 (69)
    2007-04-14  18:05
  8. Torolt_felhasznalo_893190
    Torolt_felhasznalo_893190
    2007. Április 14. 18:0569.

    Sziasztok!!!

    Mi történt a topic-kal? Vagy csak mindenki kutyázik? Hogy fejlődik a kis Gina? Mi lett a férgekkel? Hogy viselik a kutyusok a meleget? A mienk nagyon örül neki, mert így mindig többet vagyunk vele... 

    Irjatok!!!!!!!

    CC_gazdi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_758373
    Torolt_felhasznalo_758373
    2007. Április 6. 09:1168.

    Sziasztok,

    Találtam egy kiskutyát Pesterzsébeten, 3-4 hós körüli kan, szelíd, barátságos, játékos, talán vizsla-labrador keverék. Kiplakátoltam, nem jelentkezett senki, több helyen hirdetem, állatorvosoknál is jártam, nem ismerik, pedig nyakörvvel a nyakán találtam meg. Megtartani nem tudom, több állatkám is van, viszont szeretnék neki egy jó gazdit. Új topicot indítottam volna, de előbb 30hsz kell, az meg még nincs.

    Hátha érdekel valakit.. légyszi priviben jelezzétek!

    Köszi, sziasztok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. Április 1. 23:2067.
    Frontaine a neve. Tényleg jó, én is ezt használom. Garantáltan letakarít minden élősködőt.
    előzmény:
    Gyarka (65)
    2007-04-01  15:52
  11. 2007. Április 1. 18:0166.

    Képek a tesóról !!!Hát Ő sajnos kicsit lemaradt... Kb. fele mint Gina(aki most 16 !! kg-! 4 hónaposan ! )

    Giliszták nincsenek , de ma beadtam megint a gyógyszert... aztán úgy is megyünk szurira, majd megbeszélem a dokival a továbbiakat. hasmenés is elmúlt. Most azt hiszem fogzik.. Egy babával nincs ennyi gond.. Ráadásul ma nem volt hajlandó elmenni a kutyasuliba !!!!! 

    képek 3.- 5. ig  "keserű kutyasors.."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893190 (59)
    2007-03-29  11:41
  12. 2007. Április 1. 15:5265.
    Szia ! Egyelőre még nem megoldható a kutya kinti elhelyezése. De ha lehet , természetesen minél előbb megoldjuk . Nem a hidegtől féltjük.  A gyógyszert minden további nélkül szalámiba "rejtve" megeszi..Még nem terjeng erős kutyaszag , de már bevásároltunk samponból.Sőt! bolha-kullancs elleni szert is vettünk , amit a nyakánál kell a bőrébe maszírozni. Állítolag jobb mint a nyakörv.
    előzmény:
    tobijano (58)
    2007-03-27  20:39
  13. 2007. Április 1. 15:4664.
    Nagyon édes kutyus. Én a milyenket ennyire kicsinek nem is láttam ! Rettenetesen gyorsan nőnek ! Mi a neve ? A szeme kék ? vagy csak a vakutól ilyen.. Egyébként van kékszemű ebben a fajtában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811237 (60)
    2007-03-29  12:11
  14. 2007. március 30. 20:1263.
    Szia! Most már én is látom.Tegnap és ma baj volt az nlc szervergépével, ezért lehet, hogy amikor néztem, még csak a szöveg volt, kép nem. Helyes a kutyus. Még nem láttam kék szemű corsot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811237 (62)
    2007-03-30  17:42
  15. Torolt_felhasznalo_811237
    Torolt_felhasznalo_811237
    2007. március 30. 17:4262.
    Én látom a felrakott képeimet, Ti nem??
    előzmény:
    tobijano (61)
    2007-03-30  07:51
  16. 2007. március 30. 07:5161.
    Szia! Lemaradtak a képek, vagy csak el van bújva a kutya, azért nem találom?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811237 (60)
    2007-03-29  12:11
  17. Torolt_felhasznalo_811237
    Torolt_felhasznalo_811237
    2007. március 29. 12:1160.
    Sziasztok!

    A CC kezvelőknek pár kép barátnőm kutyijáról
    előzmény:
    Gyarka (1)
    2007-03-09  11:09
  18. Torolt_felhasznalo_893190
    Torolt_felhasznalo_893190
    2007. március 29. 11:4159.

    Hát szerintem jól gondold meg, hogy tényleg bent szeretnéd-e tartani! Nagyon nagy állatról van szó, nagyon nagy helyigénnyel. Persze megértem, hogyha a lehetőségek nem engedik. Csak pl. 1 évesen már nehezebben fogja megszokni az éjszakai hideget, szelet, magányt, mint kiskorában, ha esetleg mégis ki  kell raknod, mert mondjuk olyan helyre költöztök, ahol a lakásban nem szívesen tartasz kutyát.

    Egyébként hogy haladtok? Suli? Férgek? Fejlődés? Mesélj! És ne csak Te, Mindenki, ne haljon meg ez a jó kis fórum!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. március 27. 20:3958.
    Szia,szia! Szerintem cc_gazdinak teljesen igaza van abban, hogy már most ki kellene tenni a kutyát a lakásból. Nem kell őket félteni, a bundájuk úgy van genetikailag kialakulva, hogy bírják a hideg időt. A rövid szőrű kutyáknak pl. sokkal sűrűbb, mint a hosszúszőrűeknek. Azt már én is hallottam, hogy átterjedhet emberre az orsóféreg, pláne ha lakásban tartják a kutyát. Másik gond a kutyaszag. Akár hányszor fürdeted, akkor is lesz szaga. A kinn tartott kutyát évente 3-4-szer szokták fürdetni, a bentit sokkal többször kell. Fontos! Ha kutyakozmetikába viszed, ne engedd kinyomni a bűzmirigyét! Ezt orvos csinálja, mert sokszor begyulladhat, s nagyon fáj neki. Nem tudom milyen technikával adod be neki a gyógyszert. Én összetöröm, s konzervbe belekeverve adom oda. Igy furcsán szaglászgatja ugyan, de csak győz a konzerv.
    előzmény:
    Gyarka (54)
    2007-03-27  16:34
  20. 2007. március 27. 18:5957.
    Na , mi már lakótársak leszünk ginával, az biztos. Nem tudjuk kitenni , mert közös udvarban lakunk , több bejárattal , amik nem biztos hogy zárva tartanak a lakók.. Úgy hogy szoba kutya... Nem kizárt hogy saját udvarú házat keresünk , és költözünk.. Nem feltétlen az eb miatt , de erősen rásegítene..Hogy akkor hol kapna helyet ?? Talán ha hamarosan sikerülne , akkor úgy is jön a jóidő.. Álmodozom.. Most éppen a tesója volt itt , de Gina a patakparton van a haverjaival..Megpróbálom lefotózni Mollit is .. Ő ezüstös szürke , kék szemekkel... Nagyon furcsa.... Majd jövök !! Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893190 (56)
    2007-03-27  18:34
  21. Torolt_felhasznalo_893190
    Torolt_felhasznalo_893190
    2007. március 27. 18:3456.

    Igen, én is észrevettem, hogy nagyon hasonlítanak, de nem csak kinézetre, hanem a mozdulataik és a testtartásuk is. Ezt Te nem biztos, hogy látod, mert általában fekve, vagy ülve tudom lekapni.  Ja, Venus a neve.

    Ehhez a férges dologhoz nem tudok hozzászólni, de lehet, hogy azért ijesztettek meg ennyire, hogy nagyon vigyázzatok. Nálunk szigorúan csak kint van a kutya, de jól bírja szerencsére. Ha később nem szeretnéd, hogy a lakásban legyen, már most rakd ki, egyrészt hogy edződjön (hideg, szél, eső stb...), másrészt mert később nem fog kimenni és lehet, hogy ő lesz az erősebb.  Barátnőm együtt alszik a macskáival, amit én soha nem bírnék, ők is voltak férgesek, de ő nem kapott el semmit. Úgyhogy szerintem annyi, hogy nagyon vigyázzatok és akkor bújjatok oda hozzá, ha már tuti, hogy nincs semmi.

    Nem akarlak túlzottan megnyugtatni, de szerintem ha mindig mostatok kezet és nem egy tányérból esztek (hallottam már ilyet), akkor nem lesz gond.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. március 27. 16:4355.

    Sziasztok! Melyik kutyasuli a legjobb szerintetek?

    Az én Mankám másfél hónap múlva fogja elkezdeni a kutyaovit. Már alig várom.  

    előzmény:
    tobijano (53)
    2007-03-23  14:20
  23. 2007. március 27. 16:3454.

    Helló ! A ti kutyátok nagyon hasonlít a mi Ginánkra !! Neki is ilyen a bundája , csak nincs ekkora fehér "mellénye"-csak egy diszkrét kis "nyakkendő"..Őt hogy hívják? Örülök hogy megmutattad!

    Nálunk most megint problémák merültek fel ! Az a helyzet hogy bepánikoltam.. 

    3-4 napja erős hasmenése van, elvittem hétfőn a dokihoz. Kaptunk valami szájba nyomos kenőcsöt.. úgy néz ki hogy használ... Most egy másik orvos volt , nem az aki a múltkor.. Kérdeztem , mitől lehet  -valszeg valamit beevet 

    Neki is mondtam a gilisztásodást-orsó féreg a dög neve-És hogy egy hét múlva kapja a köv. tablettákat.. Na azonnal a kezembe adott 2 szem gyógyszert , hogy ezeket ha hazaértünk azonnal adjam be neki... Meg hogy nagyon kell vigyázni , mert emberre is átterjedhet , és nagyon súlyos dolgokat okozhat.. a petéket könnyen ellehet kapni..meg mit tudom én .. képeket is kellet néznem.. Úgy hogy szigorú kézmosás.. Eddig is mostunk kezet kutyázás után.. de én nem esküszöm meg ,hogy minden egyes simiután.. meg felugrik már a fiam ágyába, összebújnak, mittudom én ... A lakásban van benn..Most akkor mi lesz ???

     Nagyon zagyva vagyok?? Mi van ha már elkaptuk?

    Van valami tapasztalat?? S.O.S.

    Kata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893190 (55)
    2007-03-26  13:35
  24. 2007. március 23. 14:2053.
    A kutyák valóban nem soványak. Minden évben, amikor orvoshoz visszük őket oltásra, azzal kezdi" Nem tudom mennyit adnak nekik enni, de mostantól elég lesz e fele is." Igazából én rontottam el a dolgot még az elején. Mivel akkor vettük a házat,-eléggé lestrapált állapotban- nem foglalkoztam különösképpen a rendszeres etetéssel, inkább eléjük raktam a tápot, vizet, s akkor ettek, amikor akartak.Azóta is így van. Előnye,nem kell figyelni őket,csak időnként utána kell önteni a táljukat, sosem éhesek.Van, hogy napokig csak piszkálgatják, nem esznek, pedig 2 féle táp van előttük. Esténként kapnak még egy-egy darabka rex-szalámit. Ezt viszont mindíg kikövetelik.A szőrösebbik nem olyan kövér,csak még a télikabátja van rajta.A másik meg olyan, mint a négylábon járó gázpalack.Bár itt sincs nagy hájtömeg, csak kijött rajta a mixelés.( németjuhász törzs+valami törpekutya láb, fej). Ezenkívűl elkövettem még egy dolgot, amit azóta bánok, mert ez is belejátszott a túlméretbe: ivartalaníttattam. Kár volt hallgatnom nálam "okosabbakra". Előző hozzászólásokban olvastam, hogy nem igazán tudod mit adj neki.Ezt úgy oldottam meg, hogy elmentem a kutyásboltba, s minden tápból vettem negyed kilót. Hazamenve papírtányéron eléjük raktam mindet, s gyakorlatilag a kutyák választották ki , mit akarnak enni. Nem biztos, hogy a drága kaja a jó! Vettem már azt is, úgy otthagyták, ahogy kell.Jelenleg egyik kutyám a csirkehúsos friskiest szereti, a másik a marhahúsos chappit. Így aztán mindkettő előttük van.De sokszor egymáséból is esznek. A kutyasuli jó dolog, főleg ha még nem volt valakinek kutyája.Nagyon érzékenyek a kutyák még a hanghordozásra is. Van hogy kicsit hangosabban szólok hozzájuk, már az ólban vannak, s nem tudom őket előcsalogatni csak úgy, ha megemelem az ólat.Pedig fizikai fegyelmezést jóformán csak a nagyobbik kapott egyszer, mikor erejét fitogtatva rám mordult. Aztán azt is megbeszéltem vele rögtön.Azóta ha olyan hangsúllyal hívom, elbújik.
    előzmény:
    Gyarka (52)
    2007-03-23  12:18
  25. 2007. március 23. 12:1852.

    Nagyon jó a cicás kép !! 

    Így képről nagyon jópofák a kutyusok!! Látszik hogy nem koplaltatjátok őket!!

    Alig várom már C.C. gazdi képeit a 4 éves corsóról. Úgy emlékszem , hogy ott sincs csonkítva a kutyus füle. Szerintem akkor van igazán rémisztő külsejük.

    Én az ölebeken lepődtem meg , mikor tapasztaltam milyen sumák,  agresszív hajlamaik vannak a kis édeseknek.... Egyszer vagy fél órát ültem "vigyázba" a barátnőmnél, mert a westijének nem nyertem el azonnal a tetszését-nem vittem Cezar-falatkát ..na a ló farát..!! 

    Mindenképpen fontos hogy nevelve legyenek , és ha valaki nem hozzá értő , kérje szakember segítségét. Pl. kutyasuli.. A corsó ráadásul annyira szereti és védi a gyerekeket , hogy -idézem a szakleírásból:akár imádott gazdájával szembeszállva is megvédi.. Már mondtam , eddig bejött a jellemzés , remélem ezután is így lesz. Unokát majd én is szeretnék , de remélem az még jóval odébb van  .

    előzmény:
    tobijano (51)
    2007-03-23  11:53

Címlap

top