Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

50-60-asok még(!) itt vagy

otven6
Létrehozva: 2007. Április 3. 21:06

Drága barátnőim, úgy gondoltam, legjobb lesz, ha "elölről" kezdünk mindent,  ha már egyszer az nlc rendszergazdái úgy gondolták, törlik az összes(!) hozzászólásunkat, akkor induljunk új lappal!

2001. dec. 31-én szólítottam meg először korosztályunkat -  itt a fórumon -  "50-60-asok hol vagytok?" címmel, legnagyobb meglepetésemre  néhány napon belül egy egész komoly kis társaság gyűlt egybe, leveleztünk, beszélgettünk, meséltünk egymásnak magunkról,  munkánkról, családunkról, gyermekeinkről, unokáinkról, s egy idő után már vágytunk arra, hogy személyesen is megismerjük egymást és 2002. ápr. 13.-án Bánhidán lezajlott az első találkozónk!  Azóta is rendszeresen tartunk összejöveteleket, pl.   Sopronban,  Pátyon,  Harcsafalván,  Gödön,  szervezünk közösen kirándulásokat, így jutottunk el Kolozsvárra, Prágába,   közös szinházlátogatásokon veszünk részt,  kiállításokra járunk, az utóbbi 2 évben pedig - egyik kedves  barátnőnk szervezésében - havonta találkozunk Pesten, hol ebben, hol abban a cukrászdában, beszélgetünk, fecsegünk, csevegünk, megosszuk egymással örömünket, bánatunkat.  Az 5 év alatt rengetegen megfordultak itt közöttünk, emberek jöttek, mentek,  örülünk minden új tagnak,  és szomorúan -  de tiszteletben tartva döntését -  vesszük tudomásul, ha egy kedves, régi tag  távozik csapatunkból! Szóval éljük mindennapi életünket, de nem  begubódzva, magunkba zárva, hanem igenis nyitottak vagyunk mindenre, mindenkire!

Tehát drága barátnőim, húzzunk bele, a 130870 hozzászólást mielőbb érjük el!/ismét/ 

  1. 2007. Április 6. 07:3476.

    Szép jó reggelt Mindenkinek! Kissé hűvös a reggel, de a Nap már  hétágról süt és Lúcsija is mondta az előbb, gyönyörű idő lesz az elkövetkező napokban, én pedig  neki  mindent elhiszek!  Örömmel látom, hogy lassan mindenki  idetalál,  (floridai)Mártika, végre sikerült megjegyeznem  annak a labdajátéknak a nevét, Verocskám,  gondolom a kivizsgálás tortúra után jólesik majd  lányaiddal tölteni a hétvégi ünnepeket, Tecám, te meg csak ne "vagdalkozzál"  máskor jobban figyelj oda a körmödre   (itthoni)Mártikám,  látom, Péter fiad végül /mégis/ talált a pincében egy használható gépet neked, örülök, hogy újra itt vagy köztünk!  A takarítással én még sehol sem tartok, egyenlőre a kinti munkálatokkal vagy/un/ok elfoglalva, tegnap hoztunk virágokat, el is ültettük azokat, délután a lenti üzletnél Zolika unokám nagyon ügyesen gyomírtózott,  azt hiszem, ma is inkább kint tevékenykedem,  idebent  ráérek majd  portalanítani máskor!

    (Zsuzsikám, a képeket nagyon egyszerű elmenteni, jobb gombbal klikk, aztán  kép mentése más  néven, kijelölöd hova akarod tenni és máris "megörökítetted" a képet, ilyen eccerű ez 

    előzmény:
    őszirózsa (75)
    2007-04-05  23:24
  2. 2007. Április 5. 23:2475.
    Szia  ! Gyorsan visszaolvastam a napot, majd holnap bővebben beszámolok.
    Fontos:    a 61. hsz-en ott van a teljes tabló, amit hiányoltál azon rajt vagyunk  !!!!Majd megpróbálom elmenteni a segitségetekkel,még ilyent nem csináltam, de ezt a tablót nagyon szeretném megőrizni  !!!!
    előzmény:
    mártika (74)
    2007-04-05  23:01
  3. 2007. Április 5. 23:0174.

    1. Nagyon szomorú vagyok........a tablón valaha rajta voltam sárga pulcsiban !:-(((( Igaz  1x mondtátok csak az legyen rajta, aki minden talira jár! Viszont olyan is rajta van , akik elbúcsúztak tőlünk......no ez a legkevesebb, én azért vagyok VÉGRE !!!!! Már elvonási tüneteim voltak .

    2. Lám másoknál is letöröltek.....mennyien olvastak minket és mindjárt írtak. Gyönyörű virágot vettél MIPI ! Sajnálom, hogy a kis kezed fáj, de a takarítást ott egye a fene.Nem hiszem , hogy rettenetes piszok lenne nálad??? Mi múlt héten kicsit végignyaltunk mindent és kész. SOKKATA nem baj, ha kibeszéled a történteket, sőt azt kell csinálni !!!!! ÉS most neveld a Szomszédokat és a Családod is.-))))

    TURBÓKÁM a MÉg itt vagyunk!!! nagyon jó. A kedves c@fé nem áll olyan rosszul anyagilag, hogy ne vehetne még szervert????

    ZSIGA jó hallani Györgyiről, lassan megy a dolog!!!de csak jobb és jobb lesz. Mikor mondhatjuk végre , hogy otthon van???

    Festírókám jó takarítást, TECA azért vigyázz a kezedre, a másikra legalább és takarítás helyett vizsgálat. Az egészséget nem adják vissza. Nekem 2 napig nagyon fájt a fejem gyerekek és átment ma hajnalban mellkasi (pánikba).DE nem jön erősen, mert bogyót szedek, napi 1 db.  Délután már nagybevásárlást csináltunk. Ja , Ilyen az élet !!! Fenn és lenn.

    Jó éjszakát, aludni zavartak.........sok, sok puszi és további dumcsi ezerrel !      

    előzmény:
    otven6 (1)
    2007-04-03  21:06
  4. 2007. Április 5. 22:0473.

    HALIHÓ!!!! VÉGRE PETI ESTE MEGHOZTA AZ ÚJ GÉPEM !!!!!

    KICSIT FURA, MINDN ANGOLUL, MÁSKÉPP, DE MAJD MEGSZOKOM. NAGYON ROSZ VOLT NÉLKÜLE. 59 EMILEM JÖTT , CIKKET IS KÉRTEK, ÍGY LEMARADTAM AZ ÉLMÉNYRŐL ÉS A PÉNZRŐL IS. SZERENCSÉRE TUDTAM A TALIT, AHOL NEM IS FÉNYKÉPEZTÜNK ??????? ODA ÉRDEMES VOLT MENNI !!!

    Kicsi Katám és többiek, ne búsúljunk.....  Petit megkérdeztem , a c@fé   szervere aszonta caput.......biztos ezért törölték a sok szöveget?????? Szerencsére ehhez nem volt közük.  Most megyek kicsit visszaolvasok, kiről mit tudok meg? A kolbász nagyon ízlett Apusomnak !!!!!!!!!!!   

    előzmény:
    otven6 (1)
    2007-04-03  21:06
  5. 2007. Április 5. 21:5172.
    csontsűrűségvizsgálatra is kell mennem,
    Csak olyan helyre menj,ahol szelető módszerrel nézik a combnyakat és a derekadat.
    Lötybemártós @rt">x@rt se ér!!! 
    előzmény:
    alpok (71)
    2007-04-05  20:58
  6. 2007. Április 5. 20:5871.
    Nagy nehezen ideértem, Nehezen megy az írás, mert kedden lilakáposzta gyalulásával levágtam az ujjam egész végét, és most egyenes, be  van kötve, nagyon érzékeny és mindenhová beverem. Be is voltam sz@rva, hogy elvérzem, senki nem volt otthon. Szorítókötést tettem rá, és hála istennek elállt a vérzés. Reggelre mindig szépen beszárad, aztán ügyetlenkedem, és megint felszakad. Mipi, nem vagy egyedűl, sajnos nálam is jó lenne már egy nagy takarítás, mert mindig csak olyan ripsz ropsz munkát tudok végezni. Az ablakokról nem is beszélek, valamikor minden héten megtísztítottm őket. Most meg, mivel keveset vagyok itthon nem is zavar, hogy nem látok ki.  Holnap nekem is sűrű napom lesz, bevásárlás, takarítás, du. csontsűrűségvizsgálatra is kell mennem, már 3 hónapja kaptam rá időpontot. Na most már elég a pötyögtetésből, mert megint kezd fájni az ujjam. Legyen szép ünnepetek.
    előzmény:
    augusta (70)
    2007-04-05  19:59
  7. 2007. Április 5. 19:5970.

    Szerbusztok! Én is itt vagyok, nem vesztem el, csak járok a kórházat. Már elrendeztem 4 vizsgálatát, még egy marad, és utána csak a kontroll és az eredmény lesz. Nem minden ment sima, a vérér felszúrástól az eszméletvesztésig, de még mindig itt vagyok, velem nem egyszerű birkózni  , szóval túl vagyok mindenen - ez a lényeg. Szombaton megyünk színházba, vasárnap reggel irány Budapest. A lányok megígértek szép kirándulási programot. A takaritás... az valamikor meglesz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480293 (69)
    2007-04-05  17:39
  8. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 5. 17:3969.
    Kapcsolódva a takarításhoz,igy még soha nem voltam elmaradva!
    Sajnos mindkét kezem még mindig fáj,szerdán megkaptam a második gyulladás csökkentő inj.a csuklómba,és egész nap gyógypakolás van rajta.Piszkos,esőverte az ablakom,beigli sem lesz valószínű,mert a tészta nyújtás sem megy.
    Azért az élet szépen halad igy is tovább.
    előzmény:
    ny62 (68)
    2007-04-05  15:36
  9. 2007. Április 5. 15:3668.
    Sziasztok, ujra itt....
    Sokkata, a barátok - többek között - azért vannak, hogy meghallgassák azt is ha bajod van, azt is, ha jó híred. Ne szabadkozz, az is csoda hogy eddig ép ésszel kibírted azt, amit, persze jó, ha pozitív tudsz lenni, de ha nem megy, akkor panaszkodj nyugodtan! Én legalábbis így gondolom...
    A sok hülye kétszínű alak a házatokban pedig megérdemelné, hogy legközelebb az ő lakásukba telepedjen le a könnyező házigomba (a szakértők szerint, ahol az megtelepszik, ott már csak a buldózer segíthet... mit képzelnek ezek, ha egyszer az betelepszik, nem áll meg a felső szinteken! ) Sőt, egyik házról a másikra is átmászik...
    Mártika, jó a jó hírt hallani, remélem, ez továbbra is így lesz! Gratulálok az unokákhoz!
    Én is elkezdtem takarítani, aztán abbahagytam - most alibiből ideültem - de azt hiszem folytatni kéne, ha azt akarom hogy be is fejezzem...
    És akkor mág hol van a többi csinálnivaló...
    előzmény:
    katakata6 (65)
    2007-04-05  13:23
  10. 2007. Április 5. 14:4467.
    Szép napot mindenkinek! Nem semmi, hogy jártam. Gondoltam benézek közétek egy kis pihenőre. Simán beléptem, de egyszer csak önálósúlt a gépem és elkezdett "szaladni" :

    Szóval azt hiszem meg kell állapítanom, hogy a takarítás is nehezebben megy. Reggel fél 7-től most álltam le. (fele van kész) Most gyorsan főzök valami ebédet mert már az éhezést sem bírom!! Na majd jövök
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. m63
    m63
    2007. Április 5. 13:3666.

    Szia Lanyok: Julikam koszi az erdeklodest. Jol vagyok most van a "kritikus" 2. ev csomo vizsgalaton kell atmennem, eddig meg minden OK. Ferjem szinten jol van, meg mindig visszajar dolgozni, evente negyszer ket hetre. Gondolom amig birja menjen, jot tesz egy kis "kikapcsolodas" neki is nekem is. Unokak nonek, mint a gomba. Erik most fejezi be a kozepiskolat, megy osszel Eszakfloridaba egyetemre, business es management lesz a temaja. Danikam a 8.ikat fejezi be es kezdi a kozepiskolat. 14 eves es most jonnek a kamaszkori hulyesegek elo, de a lanyom igen jo, es kovetkezetes mama, gondolom ot is sikeresen atteszi ezen a probleman.

    Katikam a jatek neve: LACROSSE, probaltam feltenni kepet sot van egy rovid film is, de nem tudtam. Azt hiszem meg nem tokeletes az nlc.  

    előzmény:
    ny62 (58)
    2007-04-04  23:02
  12. 2007. Április 5. 13:2365.
    Sziasztok, köszönöm a tablót nekem igy kedves , hogy mindenki rajta van, azok is akik időközben el- el maradoztak de addig teljes lélekkel velünk voltak. Mindennek van oka, meg kell értenünk őket is. Aki meg maradt azokkal jó tovább együtt lenni. Nekem sokat jelent , hogy vagytok, vagyunk, és elnézést, hogy az utóbbi időben a bajaimmal terheltem a társaságot, de erre is szükségem volt, hogy jól kipanaszkodhassam magam, és az együttérzésetekre is. . Persze jobb az örömhir, remélem ebben is lesz részünk. Mostantól kezdve igyekszem pozitiv lenni. Még nem mindenki talált ide remélem sikerül mindenkinek, én már betettem a kedvencek közé.
    előzmény:
    otven6 (61)
    2007-04-05  08:24
  13. 2007. Április 5. 09:1864.

    Na, jól van, nem jártatom itt a szám magamba, megyek a dolgomra, mert aztán még utóbb rövid lesz ez a nap a "beütemezett feladatok elvégzésére" 

    További kellemes, békés, nyugodt, szép napot mindenkinek!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. Április 5. 08:5963.
    A gyerekeknek mától tavaszi szünet van és próbáljuk  némi "tartalommal" megtölteni ezt a hetet, de nem csak mi, szülők, nagyszülők, hanem az iskola pedagógusai is, Krisztián unokám osztályfőnöke pl. ma estére -   saját lakására(!) - meghívta a gyerekeket,  ott is alszanak, hálózsákot  és kis elemózsiát visznek magukkal,  "laza" kerti-parti és kötetlen esti beszélgetéssel fogják tölteni - együtt - az időt,  unokám szerint vagy huszan lesznek, persze ehhez még "hozzájön" az oszt. főnök 3 fia is! Múltkoriban a gyerekekkel a Vértesbe kirándultak, felmentek a Vitány-várhoz, Szarvaskúthoz,  biciklitúrákat szervez Tatára, Várgesztesre, szóval ez egy olyan igazi(!) pedagógus, akiből /sajnos/ ma már nagyon kevés van, mi pedig nagyon örülünk, hogy Krisztiánnak sikerült egy ilyen tanárnénit "kifogni"! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. Április 5. 08:4362.
    Tegnap végre sikerült /jól/ beállítani a szivattyút a kútba, most már tehát lehet locsolni ész nélkül   a tujákat is "beállítottuk" a helyükre, véglegesen majd csak akkor lesznek elültetve, ha készen lesz a kerítés, ma délelőtt pedig megint  felvirágoztassuk  a  házam előtti részt,  az unokákkal megyünk a kertészPityuhoz, szép, mutatós, strapabíró virágokat  próbálunk választani, délutánra is van elfoglaltságunk, a lenti üzletnél kell gyomírtózni, az unokák megígérték, segítenek ebben is......hajjaj, hogy mennyi munka adódik így tavasz elején? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. Április 5. 08:2461.

    Szép jó reggelt/napot mindenkinek! 

    Katám,  ez szinte hihetetlen, ami veletek és körülöttetek zajlik    tetőfelújítás kapcsán,  látod, nem kell ahhoz politizálni, hogy kiütközzenek a "nézetkülönbségek" az emberek között, egy ilyen - másnak aprónak tetsző - dolognál is előjön a rosszindulatú ártani akarás, amit persze kifelé aggódásként jelenít meg az illető, de talán ilyen dolgok is /csak/ azért történnek velünk, hogy a legközelebbi "ütközetben" már megedződve, felvértezve vehessünk részt!  Ezután már valóban, csak jó/bb/ dolgok történhetnek veletek! Fel a fejjel Katám, lesz ez még jobb is, remélem érzed kis csapatunk együttérzését!   

    Itt mellékelek egy tablóképet, melyen Vahtang is rajta van!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_487449
    Torolt_felhasznalo_487449
    2007. Április 5. 07:5560.
    Lányok, ha kap valaki tőlem, német vagy angol nyelvű levelet töröljétek ki, a feladó yola@msn.com
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2007. Április 5. 00:0359.

    Nagy örömmel látom,hogy nyitottál egy újraelőlről topicot.

    Többek között ezért is szeretünk! 

    előzmény:
    otven6 (1)
    2007-04-03  21:06
  19. 2007. Április 4. 23:0258.
    Sziasztok. Öreg este (?) lett mire ideértem.
    Fő hogy együtt vagyunk, régi vagy új topikon, a lényeg az együtt...
    Jó hogy mindenki inódetalál - talán majd a többiek is...
    Zsiga, Isten hopzott, dehogy kell változtatni rajtad, Te igy vagy jó ahogy vagy, hogy ne mondjam TÖKÉLETES::: Györgyikét nagyon nagyon sok szeretettel pusziljuk, innen a messziből, Ti pedig a közelből... reméljük, ha közelebb lesz, jöt tesz majd neki ha gyakrabban látogathatod, kényeztetheted... Kellemes ünnepet mindnyájatoknak.
    Mártika is idetalált, ha nem is hűtlen, de ritkán jön... írjál gyakrabban, mi van veled, hogy vagy?
    Most sűrűkörülöttem az élet - nem is irok most többet, majd ha tudok, jövök. Ma gépeztem - lemezkarbantartás, töredezettségmentesités - mindig van valami baj.
    Holnap már muszáj lesz bevásárolni legalább, ha már az ünnepi nagytakaritás idén elmaradt...
    Puszi és jóccakát...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487449 (57)
    2007-04-04  22:41
  20. Torolt_felhasznalo_487449
    Torolt_felhasznalo_487449
    2007. Április 4. 22:4157.

    itt van az egyik találkozóról egy csomó kép

    http://biborkalaposok.tar.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. Április 4. 22:1956.
    Szia drága  Turbó  Katikánkl  !  A messzi nyugati végekről én is idetaláltam az uj ,régi szobába  !!!!Folytassuk töretlenül,ahol abbahagytuk, csak az t a sok szép beirást,rengeteg képet sajnálom,amit elloptak tőlünk  !!  Sokszor  jó volt  visszanézni, most ennek vége !!!Kérlek, maradj továbbra is  "aktiv,gondoskodó" Anyánk!!!   
    előzmény:
    otven6 (43)
    2007-04-04  14:01
  22. 2007. Április 4. 21:4655.
    Nagyon fáradt vagyok, megyek lefekszem puszi, jo éjt mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. Április 4. 21:4254.
    szép estét mindenkinek az uj topicon. Egy dolog megoldodni látszik, jobb hiján. Persze rosszindulat a köbön, "nehogy már a mi költségünkön legyen tatarozva a lakásod " mondták- , de amiről szó volt az 400 000 Ft a faanyagok kezelésére, a lényeg, hogy a tetőt ami 3 és fél millió, elkezdik holnap. Leszavazták a gombátlanitást, meg néhány dolgot de a nagyrésze meglesz, a többit megcsináltatjuk mi. Közben az elsö emeleti lako halkan megjegyezte, hogy egy tatarozás 5 millio körül van, ne higgyék, hogy messzire jutnék az ő 400 ezrükkel. A családom most vigasztal, hogy lehet, hogy ez a tanulság még jól jön nekem, hogyha tulságosan hinnék az emberekben, illetve az embereknek . Flora lányom szerint kifejezetten olcsó tanulópénz ez most. Olyanok szavaztak ellene, akik tegnap egész este itt ücsörögtek nálunk, és ezerszer elmondták micsoda disznoság ami velünk történt. Nem is ecsetelem , miért ilyen a világ, mert az is disznoság ami a topicunkkal történt.
    Mindegy megyünk kifele az alagutból.
    Határozottan érzrm most ennél már csak jobb jöhet . Ha valakinek megvan a nagy tabló amin mi is, meg a férjek is rajta vagyunk mentse ide legyenszives, mert ez is elszállt .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_487449
    Torolt_felhasznalo_487449
    2007. Április 4. 21:3653.
    sziasztok, ez a topik legalább 56Kati hozzászólásával kezdődik, a másik elejét valahogy sosem tudtam megszokni, a képeket sajnálom hogy levesztek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 4. 19:4352.

    Azért én előbbre hozom az ilyen szülinapi tortát magamnak,hogy bíztos tudjak belőle enni.

    előzmény:
    bonzó (51)
    2007-04-04  19:30

Címlap

top