Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

50-60-asok még(!) itt vagy

otven6
Létrehozva: 2007. Április 3. 21:06

Drága barátnőim, úgy gondoltam, legjobb lesz, ha "elölről" kezdünk mindent,  ha már egyszer az nlc rendszergazdái úgy gondolták, törlik az összes(!) hozzászólásunkat, akkor induljunk új lappal!

2001. dec. 31-én szólítottam meg először korosztályunkat -  itt a fórumon -  "50-60-asok hol vagytok?" címmel, legnagyobb meglepetésemre  néhány napon belül egy egész komoly kis társaság gyűlt egybe, leveleztünk, beszélgettünk, meséltünk egymásnak magunkról,  munkánkról, családunkról, gyermekeinkről, unokáinkról, s egy idő után már vágytunk arra, hogy személyesen is megismerjük egymást és 2002. ápr. 13.-án Bánhidán lezajlott az első találkozónk!  Azóta is rendszeresen tartunk összejöveteleket, pl.   Sopronban,  Pátyon,  Harcsafalván,  Gödön,  szervezünk közösen kirándulásokat, így jutottunk el Kolozsvárra, Prágába,   közös szinházlátogatásokon veszünk részt,  kiállításokra járunk, az utóbbi 2 évben pedig - egyik kedves  barátnőnk szervezésében - havonta találkozunk Pesten, hol ebben, hol abban a cukrászdában, beszélgetünk, fecsegünk, csevegünk, megosszuk egymással örömünket, bánatunkat.  Az 5 év alatt rengetegen megfordultak itt közöttünk, emberek jöttek, mentek,  örülünk minden új tagnak,  és szomorúan -  de tiszteletben tartva döntését -  vesszük tudomásul, ha egy kedves, régi tag  távozik csapatunkból! Szóval éljük mindennapi életünket, de nem  begubódzva, magunkba zárva, hanem igenis nyitottak vagyunk mindenre, mindenkire!

Tehát drága barátnőim, húzzunk bele, a 130870 hozzászólást mielőbb érjük el!/ismét/ 

  1. 2007. Április 6. 22:49101.
    na azota meggondoltam..azért egy szál füstöltkolbász jobb lenne mint a pezsgö..neme lehetne...???naaaa???jo éjt...
    előzmény:
    zsiga8 (100)
    2007-04-06  22:28
  2. 2007. Április 6. 22:28100.
    és itt a 100.....pezsgöö....
    előzmény:
    zsiga8 (99)
    2007-04-06  22:27
  3. 2007. Április 6. 22:2799.
    ez a 99...
    előzmény:
    zsiga8 (98)
    2007-04-06  22:26
  4. 2007. Április 6. 22:2698.
    hát amit ember megtehet....meg kicsivel többet is megprobálok..néha be kell kicsit csapni az étvággyal..de jobb lesz a jövö héttöl mert kedden költözik át ide a közelbe..és ha ott vagyok az jobb mintha csak telefonon beszélünk..
    előzmény:
    festiró (97)
    2007-04-06  22:04
  5. 2007. Április 6. 22:0497.
    Nektek is kellemes HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!! Györgyinek meghoztad az étvágyát a finomsággal! Talán lesz annyi ereje, hogy veletek töltse a napot. Vigyázzatok rá!!!!
    Mindenkinek kellemes pihenést kívánok. Jó éjszakát.
    előzmény:
    zsiga8 (95)
    2007-04-06  21:52
  6. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2007. Április 6. 21:5696.
    Szép estét és...--------
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. Április 6. 21:5295.

    szépjoestéket....gyors helyzetjelentés..itten már kész a sonka is..meg az idén azt mondták a fiuk hogy a sonkátol miszük van..azért most vettem egy kb 2 kg os birkacombot amit megsütöttem...a sonkával..erre amikor elmeséltem a Gynek még ö is azt mondta hogy azér  egy vékony szeletet ö is esetleg megtudna enni...reggel csinálok neki föttkrumplit hozzá..holnap meg megyünk ki a tohoz..az ott van az ágyátol 250 m-re..ebböl 200 méter a folyoso ben a korházban..a többi meg valami csodálatos fasor körben a toparton..csak jo idö maradjon....

    kellemes husvétot mindenkinek..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. Április 6. 21:4594.
    Zsuzsikám akkor most van mit csinálnod! Még jó, hogy nem adtad el a házad, mert akkor a sok vendéged el sem férne. Látod én most csak uzsira tudom meghívni a családot -15-18 fő -, mert egyszerre ebédeltetni nem tudok ebben a csöpnyi lakásban. Bár sok jó ember kis helyen is elfér!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. Április 6. 21:3593.
    Szép estét mindenkinek!!!!!! Mára már jól elfáradtam. A comjaimba ismét előjött az izomláz! Ennyit le-fel mászni???!!! Na de túl vagyok a tervezett takarításon, átrendezésen, na és kész a húsvéti díszítés is!

    Egy kicsit olvastam csak vissza. Örülök, hogy mindenki javul. Tecus apukája, Sokkata, Erzsike és többiek. Biztos a jó idő és az ünnep várása javított az állapotukon.

    Én is MINDENKINEK KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. Április 6. 21:2792.
    Sziasztok kedves szépkorúak!
    csak idelrtem estére...
    Mindenkinek további kellemes készülődést, tojásfestést, sütés-főzést kivánok!
    Venca, az a zöld leves nagyon jól hangzik, finom lehetett!
    Mártika, mit lehet még tudni arról a kórusról? Mi lenne ha elmennénk és megnéznénk magunknak?
    Nekem a multkor (nlc-s kórussal) az volt a bajom, hogy nemigen tudtam egy sort sem egy levegővel végigénekelni... hogy csak elszoktam tőle, vagy az asztma teszi? nem tudom... Próbáljuk meg!?
    Pezsuzsa, sok örömöd legyen a kicsi unokáddal! Most szeretgesd meg alaposan, amig itt van! Várjuk a fotókat nagyon!
    Többiek:
    Cila: a betegeskedést pedig azonnal hagyd abba!
    előzmény:
    pezsuzsa (91)
    2007-04-06  20:59
  11. 2007. Április 6. 20:5991.
    Halihó! Idetaláltam én is két unokaringatás meg egy csokitorta készítés közben. Még vagy 10 napig igazolt a távollétem, mert itt vannak Angliából és ezalatt kell vendégül látnom az összes rokont barátot és barátnőt még azt is aki 10 éve nem látott minket... Szóval kellemes ünnepeket Nektek! Majd ha csendesebb lesz körülöttem a világ jelentkezem hacsak lehet fényképes beszámolóval.
    előzmény:
    otven6 (1)
    2007-04-03  21:06
  12. 2007. Április 6. 19:5990.

    Kis bogaraim  Jó estét !!!!!! Lám Mindenki idetalál :-)))

    De jó olvasni SOKKATÁTÓL , hogy van barka, tojás, kaja, festés......sok jó ember kis helyen is elfér !!!!! 

    A 61.hsz.-ról elmentettem a tablót ahol sokan vagyunk, még én is . Szia BOGNÁRKa , allergia semmi???? Jó hangulatban írsz, akkor oké. Még színház is!!!! MIPI  ezer puszi, nagyon örülök, hogy a rossz kezeddel is dolgozol és segít az unoka !!! Sajnos az én gépet hozó, arany kisfiam ma beteg lett.Ha nem hívom az előbb, nem is tudom. Orra folyik, láz???,, stb......Anditól így karantén. Ezek szerint nem tudom , hogyan alakul a Húsvét??? " napig a vett bokrokat és palántákat akarták ültetni, de Andi a hatalmas 3 bokorral nem bír. lehet mi megyünk ültetni és elviszem az ünnepi ebédet is hozzájuk vasárnap, de lehet már holnap , piac után együtt Apával. Készen vettem én is beiglit, csak a gyerekek miatt ! Ma sütöttem almás és meggyes pitét. kalácsból barackos sütit.(tetején van a barack befőtt). Rakott kel kész, majd ott sonkázunk is.  Ennyi.

    NYUSZIKÁM kórus lehetőség ????? Kedden 1x egy héten este, női többszólamú, főleg Bartók, Kodály.....Bajza u 52. Békeház. Ez a Női  Nemzetközi Békeszövetség kórusa. Menjünk vagy nem???? Kis kottaolvasás kell, beszéltem telcsin a vezetővel, Csapó Lajosné.

    Ma a TV1-en BARABÁS bibliai film lesz. Néztem az ünnepi műsort , lesznek jó dolgok. Egyik nap volt Emlékezés egy szobornál, a készülődő tojásdobáló egy egész tálcával jött.Valaki a kordon mögül kinyúlt és a tálca hoppá :-)))) A látvány jópofa volt.A tojásos mit hisztizett!!!!

    Az elmúlt héten volt nálunk egy mini ijedelem.Peti kollegája kislányának rózsahimlője volt és Andi is találkozott velük elötte. 2 napig rubeola rémem volt, a kismamák vagy spontán AB vagy beteg gyerek......végül kiderült bárányhimlő volt. Ez nem bánt és Andinak , Petinek is volt anno. Ezek az ifjú apák !!!??? Nem jegyzik meg , mit mondd az orvos!!! Óriási volt a megkönnyebbülés, most meg Peti viszi haza a vírust????? na majd csak lesz valahogy....Fel a fejjel, mint Latabár. Sok puszi      

    BOLDOG   ÜNNEPEKET !!!!

    előzmény:
    otven6 (1)
    2007-04-03  21:06
  13. Torolt_felhasznalo_357202
    Torolt_felhasznalo_357202
    2007. Április 6. 19:4189.
    Jó estét Lányok!

    Most sem vagyok szalonképesebb, mint pár nappal ezelőtt. Kedden már a szemem sem "működött". Kötőhártyagyulladás!
    A hangom már sokkal jobb, most a szememet pátyolgatom.
    Közben anyukám is megérkezett , itt tölti az ünnepeket. Elég nehezen tudom a családot összeterelni, mert a férjem , a vejem és a fiam az ünnepek alatt is dolgoznak. Na, de valahogy csak megoldódik a kérdés.

    Mindenkinek KELLEMES ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. Április 6. 18:5788.
    Szép estét mindenkinek! Nem volt könnyű belépnem, szarakodik az internet, vagy  gép, nem tudom. Évekkel ezelött rengeteg medvehagymát ültettem, de sajnos a cicák kikaparták. Felénk az erdőben sok van. Ajánlani tudom a következő medvehagymakrémet:  jó marék medvehagymát 1 dl kefirrel turmixolni, hozzá 1/4 kg sovány túrót, szintén turmixolni. Kevés só, az állaga kenyérre kenhető lesz, nagyon finom. Ma egész nap egyedű vagyok, rengeteg intézni valóm volt, a takarítás még sehol, de a mosással talán ma végzek. Bevásárlás megtörtént, holnap kora reggel még a piacon veszek friss tojást, és valami füstölthúst. Idén a sütés elmarad, vettem kinnt kalácsot, meg aprósütit. Valamelyik ünnepet majd az apukámmal töltöm, kijött a korházból. Hát nem mondom hogy jól van, mert még nagyon gyenge, de van. Majd most a jó tavaszi levegőn felerösödik. Legyen kellemes ünnepetek. 
    előzmény:
    venca (86)
    2007-04-06  18:25
  15. 2007. Április 6. 18:5487.
    Szia Katikám!

    Köszönjük az új lapot, igenis induljunk új lappal, de már lassan megint a 100-nál leszünk ahogy látom! A te régi és új topik társaiddal, barátnőinkkel újra hamar összehozzuk a 130800-t! Volt már ilyen mégis vagyunk,mindenkinek köszönet a kitartásért, de főleg neked és a régi igazi magnak! Tik vagytok, aki mindig mindenkiben erőt ölt a topik újraéledéséért. Gyönyörűek az dédi unokáid, nőnek mint a gombák, na és a többi unokáid is a nagyobbak!

    Sokkatám vigyázz magadra, mielőbbi gyógyulást, lassan letelik a kéthét pihenő!

    Nyulika A szomszéd néninek és a barátnődnek is javulást kivánok. Tudtok menni májusban, barátnőd meggyógyul addigra teljesen remélhetőleg.

    A takarítások szerintem mindenhol megvoltak, Mipi kezed helyrejött?
    Szép a muskátlid. Csopak Juditka nektek is minden jót kívánok, a sok munka mellett pihenjél is egy kicsit.

    Én is kész lettem mindennel, amit akartam megcsináltam. Holnap piac, sütés, főzés. Vasárnap ebéd lányoméknál, este Palival színház.
    Hétfőn várom a lócsolokat! Unokám mondta, mama korrán keljél mert reggel jövök, nem baj ha nem lesz aprópénzed. Na fiam, akkor nagy sem lesz mondtam neki nevetve.


    Mártika nektek is minden jót kívánok, remélem a mellkasfájás nem lesz komoly, csak tavaszi fáradtság.

    mindenkinek KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET!

    Legyen kellemes szép hétvégénk.
    előzmény:
    otven6 (1)
    2007-04-03  21:06
  16. 2007. Április 6. 18:2586.

    Sziasztok, kedves sorstársak, készen van már az ünnepi főzőcske? Mindenkinek nagyon kellemes húsvétolást kívánok.
    Katakata, a medvehagyma nagyon finom fűszer, nekem is hozott tavaly a lányom a piacról, ő se tudta, mire való, én aztán főztem belőle zöld levest: zeller, póréhagyma, krumpli és most még medvehagyma is, összefőzve, 1 pohár tejfel, leturmixolva, isteni lett.
    Én már megfőztem a sonkát, valójában csülök, de ezt szeretjük, sok tojással, holnap kikeverek vmi krémet a készenvett tortalapba. A nagy husvétolást áthelyeztük május elsejére, akkor jön a kis családom Hollandiából. Most megyek. Báj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. Április 6. 17:0085.
    Kedves Mindnyájatoknak kellemes ünnepeket kivánok.
    előzmény:
    ny62 (84)
    2007-04-06  16:58
  18. 2007. Április 6. 16:5884.
    Sziasztok!
    Na látod, Katám, azért lesz húsvét idén is! A lábad jobban van, hogy a lényeget is megkérdezzem?
    Minden kedves topiktársnak és családjának nagyon kellemes ünnepeket kivánok, akire pedig ráfér, annak jobbulást, hyógyulást! Az idő igazán tavaszias, szebb sem kell!
    Most voltam a kórházban (János ttraumatológia) a nagyon szeretett szomszéd nénimet meglátodatni. Szegény már hetek óta nem tudott ráállni a lábára, aztán valahogy megszervezta a családja a röntgent (maszek mentővel, vagy annyiért) és kiderült, hogy egy repedés van, műteni kellett. Szegénykémnek fáj a lába, de reméljük a műtét jól sikerült...
    Vigyázzatok magatokra, sziasztok!
    előzmény:
    katakata6 (83)
    2007-04-06  16:38
  19. 2007. Április 6. 16:3883.
    Sziasztok,most vegre örömömben könnyeztem, mert beszaladt a lányom és hozott barkát meg rá akasztott tojásolat és fa nyuszikákat.
    Most már az ablakban van a sonka 1.80 as és jól illatozik, a szobában majdnem igazi a husvéti hangulat , Blanca ajándékait megveszik helyettem
    ( mesekönyv és mesekártya), idén más sajnos nem kap semmit tőlem, majd máskor bepotolom. , most kezdem ugy érezni mégsem marad el nálunk sem a husvét. Gyurka holnap elszalad a Jégbüfébe sütikért , pezsgő behűtve, és holnap egesz nap Blancával tojást fogunk festeni, kicsit másképp, ugy hogy ágyban is lehessen, szóval filctollal, de azert a hangulata meglesz. Vahtang vállalta a fonott kalácsot mert azt megismeri a közértben , és ma Flóra a piacrol hozott mindenfele zoldet, még medvehagymát is , most keresem , mit csináljunk belőle. Már csak asztalunk és székünk nincs de majd kitaláljuk azt is . ( a takaritást most ne emlitsük, de beköltözésünkkor még épen óriásit fertőtlenitettem itt, a porszivo meg itt van , müködik csak egy kéz kell hozzá. )
    Mindenkinek jó készülődést, sütést-főzést , és leginkább hangulatot kívánok. Nálam elkezdődött, jobb későn mint soha .
    puszillak benneteket , a távoli barátnőinket és családjukat is. Remélem Györgyiéknél is minden rendben van - amennyire lehet , Zsiganak külön udvözlet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. Április 6. 14:1182.

    Puszi  Katikám  !  Már el is mentettem a tablót, kösz az értékes segitséget.23.-án jön haza hollandusunk, akkor talán lesz ideje egy kicsit " kiművelni " , és "rendet " csinál a gépben, mert lassu lett nagyon, ki tudja mit csnáltam vagy Z.fiam !!!!Az UPC most igéri, hogy áprilistól sokkal gyorsabb lesz -azonos áron, de nem egyszerre csinálják, nem tudom mikor kerülünk sorra, legkésőbb augusztus  !!!
    Megyek is már, mert legyurtam a meggyes pitének valót és a meggyek is kiolvadtak már  , jó lesz mára , meg holnapra a töltött paprika után.Holnap reggel fogok ill.próbálok kalácsot sütni,mindig anyum szokta a kelteket csinálni,szóval azóta meg nem próbálkoztam ! Anno a "gabonás " időkben ilyenkor a szomszéd sütőipartól szoktunk rendelni isteni, friss foszlós kalácsokat, ez már csak emlék  !!!Nagy kegy volt, mikor nagypénteken a hölgyeket ebéd után hazaengedték, hogy tudjunk bevásárolni,és készülődni  !!
    Nem győzzzük ismételni  tündériek a " törpéid ", a kislány is nagyon szépen fejlődik , már alig látszik, hogy fiatalabb !!!

     

    előzmény:
    otven6 (76)
    2007-04-06  07:34
  21. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 6. 13:4381.

    Szia Mártika!

     Kellemes ünneplést nektek,és jó időt!

    előzmény:
    m63 (80)
    2007-04-06  13:35
  22. m63
    m63
    2007. Április 6. 13:3580.

    Szia Lanyok: Csopakjuditkam, koszi a puszikat en is sokat kuldok Neked. Gyorgyinek jobbulast, nagyon egyutterzek Vele is meg a Csaladjaval.

    Az idei husvetkor formabontast csinalok, nem lesz bejgli!! Flodni lesz meg intelligens kremes, remelem konnyebb megcsinalni ezeket. Kremest mar sutottem de flodnit csak Anyam sutotte. Sonka az lesz, kaszinotojassal, na meg krumplisalataval(magyarral).

    Ma reggel eleg hidegre ebredtunk 10 fok majdnem telnek szamit itt. Washingtonba fagypont van es a hetvegere havat varnak .

     

    előzmény:
    csopak (78)
    2007-04-06  11:46
  23. 2007. Április 6. 11:4979.
    Mártika, én a másik tablóképre gondoltam, nem ami a bevezetőn van, amit később tett fel Kati.
    előzmény:
    csopak (78)
    2007-04-06  11:46
  24. 2007. Április 6. 11:4678.
    Én is idetaláltam!
    Györgyinek és m63 Mártinak sok puszit küldök, meg mindenkinek!
    Mártika, szerintem most is ott vagy a tablón sárga pulcsiban, te vagy az első!
    Lányok, nem kell tökéletességre törekedni, ha nem ragyog minden, és nincs beigli, akkor is megtartják a húsvétot!
    Kata, örülök, hogy javul a lábad, de tudom nagyon fáj, ha az ember rosszakarattal találkozik azoktól, akik egész másképpen viselkednek szemtől-szembe. Én is gyakran elámulok, hogy még meglepetést tud okozni az emberi rosszindulat, pedig hozzászokhattam volna életem jópár évtizede alatt.
    Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek, szaladok a dolgomra, azért a lehetőségekhez képest ragyogjon minden. Holnap jön a család.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 6. 08:2777.

     

     

           K E L L E M E S

                                  H Ú S V É T I

                                                      Ü N N E P E K E T


         K Í V Á N O K, S O K-S O K  S Z E R E T E T T E L !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top