Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babavárók

Palino
Létrehozva: 2007. Április 24. 16:50

Sziasztok, 13 hetes kismama vagyok és szeretném megkísérelni a lehetetlent,  nyitni egy harmadik itteni kismamás topicot 

Tudom csatlakozzak a meglevőkhöz, de nem szeretnék, mert a kismamákban már mindenkinek van 1-2 babája és rég visszament dolgozni, én meg még pocakosnak is kezdő vagyok, a veszprémi babásoknál szintén ez a helyzet és a legtöbben nem is veszprémiek.

Én pedig szeretnék itteni barátnőket hogy legyen társaságom amikor már otthon leszek, még baba nélkül és már babával, akár így a neten keresztül akár személyesen.

Szóval ha vagytok még hasonló cipőben, és van kedvetek írjatok nekem.

Puszi: Palino

  1. 2007. május 4. 07:59151.

    Én meg rátok irigykedem! Nagyon szépek vagytok a babáddal! Kindertojás babája is nagyon szép. Remélem, a miénk is ilyen kis formás, édes baba lesz.  

     

    előzmény:
    GZsuzsi (145)
    2007-05-03  20:56
  2. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2007. május 3. 21:46150.
    Judithh nagyon édi a babó, tényleg milyen jól látszik már

    zsuzsi én úgy tettem fel a vonalzót, hogy miután megcsináltam, adott egy hosszú mindenféle betűböl és karakterből álló szöveget, amit kijelöltem és a bemutatkozó szöveg helyére beszúrtam... remélem valamennyire érthető voltam .
    Az én babám minden képen keresztben van (a kis lusta), illetve most szeritem befordult, mer tökre olyan érzésem van mintha a hólyagomat rugdosná, de nem baj egyelőre még megteheti
    előzmény:
    GZsuzsi (146)
    2007-05-03  20:58
  3. 2007. május 3. 21:45149.

    Jó éjszakát mindenkinek, holnap nem valószinü, hogy jelentkezem. Ballagásra megyünk pestre. Jó kis túra lesz, mire hazaérünk kinyúlok mint a béka. du 4-kor lesz a ballagás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440601 (147)
    2007-05-03  21:42
  4. 2007. május 3. 21:43148.
    köszi a kedves fogadtatást.  Mindenki veszprémi? Én Ajkai vagyok. Most várom a 3. babát. Ő fiú lesz. Legalábbis a genetikán azt mondták 99 %-ra. De még mindig nincs nevünk. nem tudom eldönteni egyenlőre. UH voltam ilyen 4D-en, de hát persze ő úgy döntött, hogy nem mutatja meg az arcát. kézzel lábbal takarta, de azért jó volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. május 3. 21:42147.

    Sziasztok!

    Asszem most eldőlök, mint a zsák! Holnap reggel jövök!

    Puszi Zsuzsi! Aludjatok jól!

    Jó éjszakát mindenkinek! 

    szuzana! Szia! Én is a közelben lakok. Bp-en! 

    Lányok! Nagyon örülök, hogy befogadtatok! Mindenkinek            

                 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. május 3. 20:58146.
    Amúgy teljesen amatőr vagyok, ezért segítséget kérnék! Láttam Nálatok a babavonalzót... Én már csináltam Olivérnek, de nem tudom feltenni a bemoldalamra! SEGÍTSÉG!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. május 3. 20:56145.
    Irigykedem!!!
    előzmény:
    Judithh (144)
    2007-05-03  20:52
  8. 2007. május 3. 20:52144.
    Sziasztok!

    Ígértem uh. képet a babáról. Egészen babaformájú. Olyan, mintha morcos lenne, mert megzavarták.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2007. május 3. 20:49143.
    Sziasztok!
    Megjöttem a jógáról nagyon jó volt totál ellazultam, igaz nem csak kismama jóga, hanem női jóga is egyben, akit esetleg érdekel még a jövő vagy az azt követő csütörtökön lehet csatlakozni utána lezárul.

    Judithh: nekem is két nevem van illetve a családban (anyai ágon) mindenkinek, szerencsére nekem nem volt vele bajom. A Gergő név szép (így hívják a páromat ) így ez kizárva a Márton a párom nagyapja után lenne a Benedek meg csak úgy szimplán tetszik, de ez még alakulóban van.

    szia Szuzanna , üdv közöttünk

    Kindertojás: jobbulást kívánok a babádnak!!
    És tényleg nektek most lesz az első anyák napja, sok boldogságot így előre is nekünk majd jövőre
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. május 3. 19:54142.
    Mindjárt jövök, szopi Olivérnek, aztán leszek, jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440601 (139)
    2007-05-03  18:53
  11. 2007. május 3. 19:53141.

    ÜDVÖZLÜNK!!! ÖRÜLÜNK NEKED!!!

    előzmény:
    szuzana (140)
    2007-05-03  19:44
  12. 2007. május 3. 19:44140.

    Sziasztok

     

    Most találtam ezt a topicot. Nagyon örültem neki. Igaz hogy nem vagyok veszprémi, de a közelben lakom. Nem tudom hogy csatlakozhatom-e hozzátok. Én most szülök júliusban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. május 3. 18:53139.

    Már nem engedtek kiegészíteni a hsz-emet...

    Szóval: A barátnőd, aki költözni akart, továbbra is olyan amilyen? Nem változott meg? De jó lenne, ha Pest és Veszprém kicsit közelebb lenne egymáshoz! No majd ha megyünk nagyot kirándulni és arra vesszük utunkat akkor talizhatunk! 

    Puszi mindenkinek! 

    előzmény:
    GZsuzsi (134)
    2007-05-03  15:34
  14. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. május 3. 18:49138.

    Sziasztok!

    Meging olvasási sorrendben megyek. Ciki, de nem emlékszem mennyi lett az AFP-ém, de nekem sem igazán törődtek vele. A dokim elküldött egy másik dokihoz (aki ezt állítólag jobban tudja) és ő két ízben is megvizsgált és mindent rendben talált (szintén uh-át csinált, semmi mást)Állítólag annyira új dolog ez a mérés, hogy még nincsenek teljesen kialakult értékhatárok, csak kb. mérték be a dolgot. Azt is hallottam, hogy az a két rossz közül a jobb, mikor alacsony. Mikor magasabb az átlagnál, akkor jön a genetikai tanácsadás, de akkor sem jelenti azt, hogy gáz van. Van egy ismerősöm akinek kellett mennie (+magzatvíz minta vétel) és szerencsére mindent okésnak láttak! Csak tudnivaló: a magzat víz mintát már tudják vérből is. Állítólag van benne olyan összetevő, mint a magzat vízben és az is rámutathat egy-két dologra. Bocs, ha tudtátok, csak én pl nagyon félnék, ettől a poci szúrástól!

    Szia gumibogyus! Megy a drukk a kicsiért! Várjuk a tutit!

    Szegény édes Olikám! Ez tényleg borzalmas!  És hogy többször is vissza kell vinni! Azért jó pofák a dokik, hogy azt mondták, majd kinövi! Emlékszem mikor írtad, hogy meg kell ezt csinálni! Hát nem mostanság volt! Küldök neki egy gyógyító, vígasztaló finomságot! Oli jó formában van! Álmodozom, hogy összehozzuk a piciket! Már játszott hasonló korú gyerkőccel? Milyen volt a hatás? Mi még nem, de már nagyon össze szeretném hozni valakivel. Az a valaki a menyasszonya lenne, Krisztike, de még nem lehet őket összeengedni, mert úgy néz ki, Imikémnek valami baja van. Holnap hívom a védőnénit, hátha megnyugtat, vagy behív. Sokat tüsszög, köhög és a kakiban is van valami gyanús, nyálkás. Anyukám szerint valami hurutos megfázás lehet. Azért remélem semmi komoly! Már 4 napja adom neki a C vitamint. Baba-mama klubba végülis nem mentünk, mert útközben "összeakadtam" egy szomszédos anyukával és játszótereztünk, ami úgy nézett ki, hogy az ő kis Barnusa hintázott, az én kis Imikém pedig aludt a babakocsiban.  Mostmár egy kicsit zavar, hogy a drágám lustácska. Valahogy rá kellene vennem, hogy próbáljon forgolódni. Nem az igazi és sokszor még öklözik hason fekve. Emiatt is aggódom egy kicsit, de júniusban megyünk vissza a konduktorhoz, majd ő megállapítja, mi a helyzet. Milyen volt a jóga? Már rám is rám férne valami mozgás, de a bringám mindig az erkélyen várja az újraélesztést! Az Anyák napját már nagyon várom! Végre mi is ünnepeltek leszünk!!! 

    Barátnőd, aki költözni akart,

    Palino! A csokit én is brutálisan kívántam! De ez nálam nem volt újkeletű, mert világ életemben remegtem érte! 

    Szövetnyuszi! Klassz nevek merültek fel! Hirtelen én nem is tudnék dönteni, melyik tetszik jobban! Nálunk "kötelező" volt az Imike fiú esetén (családi hagyomány. már 4 élő van belőle)

    Lányok, ugye milyen csodálatos dolog az uh? Én mindig alig vártam, hogy újra láthassam a kicsikémet! Ha eljön a pillanat, nagyon erősek lesztek! És akkor is, mikor oltás kell a kicsinek, mikor a hasa fáj és azért üvölt stb! Én nem is hittem volna magamról, hogy ilyenre képes vagyok! Vigyázzatok magatokra és élvezzetek ki minden percet, mikor teljesen jól vagytok!

    Most aludt el a drágám! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337264 (125)
    2007-05-03  14:06
  15. 2007. május 3. 15:47137.

    Szia!

    Tényleg gyanús a dolog.  

    Nekem semmi tünetem nem volt, kivéve, hogy nem jött meg. Vártam még kb. 2 hetet és csak akkor mertem tesztet csinálni.

    Ma már láttam, ahogy ficánkol.  

     

    előzmény:
    gumibogyus (126)
    2007-05-03  14:29
  16. 2007. május 3. 15:43136.

    Egy kolléganőm lányának is ez volt a problémája, és amikor meghallotta, hogy hogyan "kezelik" a dolgot, rögtön úgy elkezdte masszírozni, hogy idézem "majd kinyomtam szegénynek a szemét". Mire menniük kellett volna az első kínzásra, addigra helyrejött a dolog.

    Komolyan mondom, csodálom az ilyen anyukákat, akik kibírják, ha a gyerekükkel ilyen dolgokat művelnek. Nem tudom velem mi lesz, már mondtam apukának, hogy ő viszi még oltásra is.  

    Apuka egyébként teljesen odavan a boldogságtól.  

    előzmény:
    GZsuzsi (129)
    2007-05-03  14:53
  17. 2007. május 3. 15:37135.

    Nekünk apukával mindkettőnknek két keresztneve van, de eddig még csak gond volt vele. Ő ráadásul a másodikat használja.

    Ezért elhatároztuk, hogy a gyerekünk egy nevet kap csak. A férjemnek is tetszik a Benedek név, nekem a Gergő, megegyezni még nem tudtunk. Lánynevek közül van sok, egyelőre a Dalma vezet mindkettőnknél.  

    A Tallai Zsolt a dokim, nagyon elégedett vagyok vele. Részletesen mindent elmagyaráz, és nem érzem úgy feszélyezve magam, mint sok más orvosnál.

    Én még rövidebb szülésben reménykedem, olvastam/ismerek olyat, aki nem egészen egy óra alatt szülte meg az elsőt. Álmodozni lehet, nem?   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337264 (124)
    2007-05-03  14:03
  18. 2007. május 3. 15:34134.
    A Benedek Márton tetszik! Nagyon jó nevek!!! Én bajban leszek, ha a második is majd fiú lesz. Egyszerűen nem tudom, hogy hívnánk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337264 (124)
    2007-05-03  14:03
  19. 2007. május 3. 15:32133.
    Szia ismét!

    Ugye tudod mi is lesz vasárnap??? Nem csupán Anyák napja, hanem életünk első ANYÁK NAPJA!!!! Ami már a miénk is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440601 (123)
    2007-05-03  14:02
  20. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2007. május 3. 15:02132.
    Örülök, hogy Olivér túl van egyelőre "kínzáson" szegényke, még olvasni is olyan szívszorító volt, hát még átélni!!! De remélem tényleg el fog múlni Neki (egyébként mivel jár ez az eltömődés). biztos nagyon kimerülhetett szegényke. Az viszont jó, hogy ilyan szépen fejlődik . Nekem nem tudom mi lesz, mert én egyáltalán nem vagyok kívánós (legalábbis még nem) és nem is voltam rosszul se... szóval nincs semmi igazi terhes tünetem. Egyébként olyan aranyos a kis Maszatka ma össze vissza rendezte magát folyton mocorog, olyan lesz mint én . Az egyébként tényleg tök idegesítő, hogy mindig mindenhonnan mást hall az ember (ez bármilyen betegségre igaz) győzze eldönteni az ember, hogy kinek higyjen, jó ha van egy olyan orvos vagy valaki akiben igazán megbízhat az ember. Az én magándokim egyelőre ilyan és remélem meg is marad
    Lassan megyek jógára és már nagyon kiváncsi vagyok, hoy milyen lesz
    előzmény:
    GZsuzsi (129)
    2007-05-03  14:53
  21. 2007. május 3. 15:01131.
    Szia Kindertojásom!

    Mindent leírtam, kivagyunk. Ez egy rossz nap. Olivér viszont alszik. Amint hazaértünk, megnyugodott. Szopizott és kidőlt!
    Minden oké? Hogy vagytok ma? Imi-baba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440601 (123)
    2007-05-03  14:02
  22. 2007. május 3. 14:57130.
    Üdvözöllek közöttünk! Szerintem is baba van a "láthatáron"!!! Várjuk a fejleményeket!
    Egyébként meg ez a fórum azért különleges, mert itt van aki babás, van aki nem babás, de pocakos, van veszprémi-nem veszprémi, szóval van itt mindenki!

    Nagyon-nagyon drukkolok!!!
    előzmény:
    gumibogyus (126)
    2007-05-03  14:29
  23. 2007. május 3. 14:53129.
    Egyébként szoktam neki masszírozni, de a szemész azt mondta, hogy nem kellett volna... A védőnő meg a dokinénink meg azt mondták, hogy kell. Na mindegy... Folyton mindenki mást mond.

    Olivért mi is lánynak gondoltuk, sőt kezdetben lányt is szerettünk volna. De lén bele tudtam volna fulladni az édességbe. Még éjjel is csokit kívántam. Úgyhogy erre nem lehet adni!
    előzmény:
    Palino (117)
    2007-05-03  12:27
  24. 2007. május 3. 14:49128.
    Szia!

    Nagyon örülök, hogy minden rendben!!! Kis Pöttöm! Olivérnek is 6cm volt az ülőmagassága a 12 hetesen! Mit szólt az újdonsült Apuka? Várjuk a képet!!! Viszont elborzadtam, hogy 2,5 órát kellett várnotok!

    Ma voltunk tanácsadáson, megkapta újra szegénykém a BCG-t. 71cm és 8440g! Azt mondták, hogy nagykönyv szerint fejlődik, ehhez a magassághoz ekkora súly kell, de azt is mondták, hogy a nagykönyv szerint 8 hónaposan ekkora egy baba, nem pedig 6 hónaposan. Hát ez van. Kis óriást szültem! Bár akkor még "csak" 52cm és 4050g volt.

    Túlvagyunk a szemészen is, de az borzasztó volt. Lepedőbe tekerték szorosan Olivért, egy férfi fogta le a fejét, én a vállait, anyósom meg a lábait. Kb. fél órán keresztül így kellett tartani, szegénykém üvöltött, miközben az elérzéstelenített szemében turkált a dokinő. Abba a pici lyukba, ahol kifolyik a könny, egy fecskendőt tolt és nyomott bele antibiotikumos tisztítófolyadékot. Folyt ki a trutyi a szeméből, és ráadásul ezt rengetegszer megismételte, de sajnos az eltömődött csatorna nem lyukadt át, így folytatni kell a kezelést. Hétfőn újra megyünk. A dokinő azt mondta, hogy 5-6 alkalom után átbökik a könnycsatornát, hogy járható legyen. Így most az orra felé nem folyik könny, és ott szaporodnak el a bacik. De nem tudom, hogy minek kell 5-6szor megkínozni. Majdnem megszakadt a szívem. Én elhiszem, hogy nem fáj, hiszen érzéstelenítették, de szegény annyira kiborult attól, hogy lefogtuk. Teljesen kimerült, hazafelé elaludt apósom kezében. Aztán meg mentünk az oltásra, de szerintem az fel sem tűnt már neki, alig sírt.
    Bocsánat, hogy ilyen részletesen leírtam... Élménybeszámoltam.

    Állítólag sokkal korábban kellett volna vinni, de hát csak most kaptunk beutalót, mert a gyerekorvos mindig azt mondta, hogy majd kinövi. Ha ezt tudtam volna, már néhány hetesen elvittem volna.

    Most alszik a Drága!

    Nah, most megyek, kicsit vasalok. Remélem Ti mindannyian jól vagytok! Pocaklakók és Anyukák egyaránt!

    Szép napot Nektek!
    előzmény:
    Judithh (120)
    2007-05-03  13:38
  25. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2007. május 3. 14:39127.
    Szia gumibogyus!

    De jó, hát amiket leírtál az nagyon babagyanús . Én is dög fáradt voltam amikor terhes lettem+ melfeszülés és hasfájás is volt, bár én nem voltam annyira türelmes mint te, mert már 2 nap késé után vettem egy tesztet, majd utána még vagy 5 db-ot, mert nem hittem el . Amíg tesztelsz addig is nagy drukk
    előzmény:
    gumibogyus (126)
    2007-05-03  14:29

Címlap

top