Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérd és megadatik

naju
Létrehozva: 2007. május 30. 16:09
Sziasztok!

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik olvasták vagy már hallottak a következő című könyvet:
Esther és Jerry Hicks: Kérd és megadatik! (Bárki lehetsz, bármit megtehetsz, és bármire szert tehetsz!)
És van kedvük a tapasztalatokat megosztani egymással és velem.
Aki nem ismerné röviden leírom, mire számíthat, ha elolvassa. A vonzás törvényéről szól, amire gondolsz, azt vonzod be az életedbe. De ezen tudsz változtatni, ha akarsz és olyan dolgokat vonzol be, amire előtte nem is számítottál, avagy hogyan érjünk el bármit (bármit!), életünk bármely területén, élvezettel és könnyedén.
A könyvben nekem az tetszett a legjobban, hogy különböző gyakorlatokkal megmutatja, hogyan kell a föld fellett járni 5 cm-rel és boldognak lenni a cél eléréséig.
  1. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. február 14. 18:427251.
    Ezt jó volt olvasni.
    előzmény:
    Bojana (7245)
    2009-02-14  01:15
  2. 2009. február 14. 11:487250.
    Mostmár értem, miért lettem mégis influenzás az oltás ellenére! Hajrá, Szendi!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179820 (7242)
    2009-02-14  00:03
  3. 2009. február 14. 11:417249.
    Köszönöm, nagyon jó ez a honlap. Több írását olvastam már Szendi Gábornak, de itt egyben megtalálható sok minden.
    előzmény:
    KZsuzsa (7243)
    2009-02-14  00:12
  4. 2009. február 14. 11:337248.

    Jobban jársz, ha csak lapul a hűtődben. Szerintem. Én sem adattam be. Egyszer volt rá példa, olyan influenzás lettem mégis, mint a csuda. Elmentem orvoshoz: Maga influenzás!. Én: De, doktor úr! Maga adta be az oltást egy hónapja! Orvos: akkor nem influenzás, felsőlégúti hurut!

     

    Ennyit az oltásról. Egyébként a könyv is ír róla, érdekes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179820 (7244)
    2009-02-14  00:41
  5. 2009. február 14. 08:417247.

    Sziasztok!

    Jó reggelt  és hoztam pár finomságot!

    Ma is egy csodálatos napunk van!!!

    Csak úgy repülnek a napjaink!!! Ebben a cudar időben sokat vagyunk itthon, rengeteg mindent megcsináltam már, de van 1-2 dolog amit napok óta halogatok, remélem ma jut időm rá. Azt vettem észre magamon, hogy annak ellenére hogy kevesebbet vagyok társaságban, egész jól érzem magam, és sokkal többet foglalkozom magammal vagyis a gondolataimmal, a gyerekkel sok szép dolgot alkottunk. Most kivételesen a háztartásban csak azt csináltam meg ami nagyon muszáj volt, vagy még azt sem, így párom ezt szóvá tette. De a lényeg, hogy jól érezzük magunkat. Alex az imént kelt fel, végre ilyenkor van időm sokat olvasni a neten.

    Mennem kell, elkezdődött az élet nálunk.

    Legyen olyan napotok amilyet teremtettek magatoknak!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. február 14. 08:097246.

    Mosolygós szép reggelt Mindenkinek!

     

    "FEBRUÁR14

     

    A keleti filozófia szerint az életben két alapprincípium van: a jin, azaz a női-elv és a jang, azaz a férfi-elv. E két polaritás közötti energiaáramlás teremti meg az élet koreográfiáját.

    A bennünk rejlő női-elv jelenti lényünk befogadó, intuitív, érző jellegét. A férfi-elv erőnkben, összpontosító- és cselekvőképességünkben jut kifejezésre. Amint megteremtjük a harmóniát, az egyensúlyt s az egységet lényünknek e két oldala között, a világegyetem "szerelmi kapcsolatát" idézzük elő saját létünkben.

     

    *

    A világegyetem "szerelmi kapcsolata"

    kifejezésre jut

    az életemben."

     

    További mosolygós szép napot Mindenkinek!

    Az enyém az!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. február 14. 01:157245.

    Nagyon megköszönöm, amit rólam és nekem írtál. Szó sincs arról, hogy bármiben is okos vagyok. Sőt! Néha olyan ökörségeket követek el,  hogy utána  - arról koldulok - No, ezért írogatom leveleimet, hogy mások is tanuljanak az én és a mások hibáiból. Sokan ugyan panaszkodnak, hogy nem tudnak a magányukkal mit csinálni?! Újítottam. Mivel nincs saját unokám, így ,,kölcsönkérek". Nem hiszitek el, milyen jókat babázunk, mesét olvasok, bábozok, de van, amikor a kisfiút vállalom, akkor tevegelünk. Több fórumon már elújságoltam, hogy van egy gyermekszórakoztató játék egy virtuális tevefórum. Úgy kell bejelentkezni a google-n: www.teveclub.hu. - Namármost, ott kiválasztasz egy tevét, adsz az ,,uncsival" együtt egy aranyos tevenevet: az én tevém neve: gülüke lüke. Aztán mindenfélére (ingyen) megtaníthatod. Olyan jókat szórakozunk, el sem hiszed! Aztán festünk, a tenyerünket belemártjuk a festékbe és tapicskolunk a csomagoló papíron, amit a konyha asztalra kiterítettem, de előtte kötényt kötünk. Versekre tanítom meg fogadott unokáimat, már előtt sütök, rendszerint paradicsomleves meg rizibizi, vagy palacsinta a kért menü, meg valami feltét. Tehát ez is egy módja annak, hogy fiatalos legyek, meg jókedvű. Arról nem is beszélek, amikor érte jönnek a szülők, hogy írigykednek. Volt már arra is eset, hogy az anyuka még itt maradt 1,5 órát, apuka jött felháborodva, s a végén ő is ,,tevegelt", vagy hallgatta a meséimet... Ennyi. A lényeg, ha bajod van, segíts magadon, mert akkor Isten is megsegít. Ha leülsz és síránkozol, belep a bánat...Tehát: megfogod jól a hajad, ha nincs, akkor a két füled és kihúzod magad a bajból. * Ha anyagiakban vannak gondjaink, mert kinek nincs itt és most ebben az országban is, és másholis...?! Leülsz, s kattog az agyad, miből lehetne lecsípni. Mindig találsz, még egy lehetőséget. *Aztán Tőletek tanultam ezt a kérj és kapsz dolgot. A postán bolondnak néztek, mert feladtam magamnak 200 forintot. Mit írtam a feladónak: Mennyei Krisztián, a feladó címe: Kék ég. Címzett: én. A feladás díja 280 forint volt. De, ha megkapom a 200 forintot, akkor - elébe írok valamilyen elfogadható összeget - majd kirakom a hűtőre, s amikor elmegyek mellette koncentrálok, hogy megkapjam. Honnan? Azt majd kitalálja a Mennyei Atya.  Az egy dolog, hogy hülének néztek, aztán... A remény hal meg utoljára, de nálam még akkor sem, mert fellocsolom, vagy életre rázom...

    Nem tagadom meg, hogy kedvenc állatom a béka. Miért is? Mert addig rúgkapált a tejfölből, amíg vajat köpült és boldogan kiugrott... Na így tegyetek Ti is. Ha ma nem, de holnap, holnap után bizti sikerül. * Aztán képzeljétek el, nagy pompában, gazdagságban éltek. Milyen rettegés a gazdag emberek élete?! Minket ez tutko elkerül. Aztán ha ma hopp, akkor holnap kopp. Ettől szép az élet. Hiszen fordul az óriás kerék: amit ÉLET-NEK nevezünk.Tehát a reményedet soha ne add fel! Bízzál először önmagadban, mert ha önmagadban bízol, akkor másoknak is tudsz erőt adni. S, az Ő erejük visszasugároz Neked - Hozzád - s, ettől még erősebb leszel. Miért? Azért mert ezért születtünk és ezt AKARJUK. Mit is mondtam? Akarni kell, s akkor Isten is megsegít. Mert Isten sem szeret Dunába gyűszűvel vízet hordani, hálót kérjük tőle, s Ő adni fog, amivel kihalásszuk az életet adó halat... Ennyi. Szeretettel ölellek Téged és a Fórum össz-lelkét: - Bojana *

    előzmény:
    gikosi (7213)
    2009-02-12  01:38
  8. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. február 14. 00:417244.

    Szia! 

     

    Megnyitottam a linket. Ma mar kicsit keso van, de hnap mindenkeppen korulnezek az oldalon.

     

    Erdekel a tema. Iden sem engedtem az eroszaknak, nem adattam be az influenza oltast (pedig anyu meg is vettek nekem, szoval meg penzembe sem kerult) mivel minden evben megy a hiszti, h akkora, de akkora jarvany lesz, h. az emberiseg fele tuti, elpusztul. Annyira eroszakosan zajlik az egesz (legalabbis nekem), h az mar gyanus.

     

    Az oltas meg mindig a hutomben figyel, nap mint nap latom es neha elbizonytalanodom, h nem veszelyes-e, ha nem vagyok beoltva. Ezek szerint (http://www.mtv.hu/videotar/?category=120 ) viszont nem biztos, h veszelyes... Nem allitom, h, amit ebben a beszelgetesben elhangzik, az szentiras, de azert elgondolkodtato sztem...

     

     

     

    Koszi a linekt! 

    előzmény:
    KZsuzsa (7243)
    2009-02-14  00:12
  9. 2009. február 14. 00:127243.

    Mindenkinek, akit érdekel, hogy mit tesz, vagy mit szeretne tenni az orvostudomány, merem ajánlani a hazai "gyógyászatból" Szendi Gábor írásait. Mostanában két könyve is megjelent, valami csoda folytán, mivel eléggé üldözött az ő tudmányos élete és munkássága is. Igaz, alapból a pszichológia irányából közelít meg mindent, ami itt is sokakat foglalkoztat, könyvei érdekesek voltak számomra.

    De a neten is megtalálhatók írásai, saját honlapján érdemes keresgélni, olvasgatni:

     

    http://www.tenyek-tevhitek.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179820 (7241)
    2009-02-13  23:58
  10. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. február 14. 00:037242.

    ...sorry, a link az elobb lemaradt... 

     

     

    Maganbeszelgetes, 2008. febr. 2-i adas - vendeg: Szendi Gabor 

     

     

    http://www.mtv.hu/videotar/?category=120 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179820 (7241)
    2009-02-13  23:58
  11. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. február 13. 23:587241.

    Szia! 

     

     

    Erdekes, h most ajanlod ezt az olvasnivalot, mivel tegnap vagy tegnapelott lattam Juszt Laszlo Maganbeszelgetesek c. musoranak a veget. El akartam kapcsolni, mert nem szeretem a musorait, de most felkeltette a figyelmemet a vendege, a tema. Ma neten megneztem ujra. Kapcslatos azzal, -ahogy te irtad- " hogy hulyitik a jonepet a gyogyszerekkel". Erdekes, ami a pl. margarinrol, sorol, antidepresszansokrol, influenza vedooltasrol elhangzik.

     

    Mindenkinek ajanlom. Ha az ember nem is kutato/ szakerto, meg erdemes meghallgatni...

    előzmény:
    biobio1 (7239)
    2009-02-13  21:55
  12. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2009. február 13. 22:217240.

    Istenem bio, ez nagyon jó.

     

    Mostanában csak úgy kapkodom a fejem attól a sok információtól ami jön hozzám és mind magával ragad.  Azt se tudom hol kezdjem.

     

    Néhány hónapja emlitettem, hogy nem történik semmi, nem találok semmi érdekeset.

     Most meg sorozatban kapom a jobbnál jobb olvasnivalókat.

     
    Letöltöttem, majd elolvasom!

     

    köszi

    előzmény:
    biobio1 (7239)
    2009-02-13  21:55
  13. 2009. február 13. 21:557239.
    Giorgio Mambretti - Jean Séraphin: Orvostudomány a feje tetején
    ÉS HA MÉGIS IGAZA VAN HAMER DOKTORNAK?


    Dr. Hamer vitatott személyiség: a betegek ünneplik, az orvoskamara támadja, egyes országokban az orvostudomány díszdoktorátusával tüntetik ki, máshol bírósági végzéssel üldözik, sőt hajlott kora ellenére bebörtönzik és bűnözőként bánnak vele. Ezen túl, fél Európa napilapjai szabályos időközönként adnak hírt személyével összefüggő eseményekről. Elegendő e kutató orvosnak csupán a nevét említeni, máris merev elutasításba ütközünk az egészségügy és a „modern orvostudomány" oldalán állók részéről. A Rendszer a szó szoros értelmében tűzzel-vassal írtja tanait és annak képviselőit. Az Inkvizíció nem szűnt meg a sötét Középkorral. A 3. évezredben is működik, csak az eszközei változtak kissé. Mégis, a daganatos megbetegedések gyógyításában elért sikerei ámulatba ejtenek minden kétkedőt. Sokakban feltámad a gyanú, hogy talán éppen azért támadják ily szervezetten, mert felfedezései valóban mindenkinél beválnak, és azzal világméretű gyógyszer-, és diagnosztikai ipari, valamint politikai érdekeket veszélyeztetnek. Az egészségipar bevételei a fegyverkereskedelmével vetekszenek, s irányítója, a háttérben meghúzódó Nagy Pénz élet-halál ura, és keze mindenhová elér... Hogyan lehet, hogy egy súlyos betegség, pl. a rák, valójában nem más, mint agyunk megoldása, hogy fizikai testünk elviseljen egy súlyos érzelmi megrázkódtatást, eképp gondoskodva életben maradásunkról??? Tényleg elegendő teljes gyógyulásunkhoz a konfliktus megtalálása, tudatosítása, vagyis feloldása, hogy agyunk a helyreállítási programot önműködően elindíthassa, azonnal és végérvényesen leállítva a rákos sejtek szaporodását? Merre induljunk, hogy rájöjjünk, melyik konfliktusról van szó? Mindkét szerző évek óta foglalkozik Hamer doktor felfedezéseinek gyakorlati alkalmazásával. Ebben a kitűnő könyvben adnak egyszerű, világos magyarázatot és válaszokat a kérdésekre. A könyvet tudatosan, minél közérthetőbben megfogalmazva, illusztrációkkal és magyarázattal kiegészítve a széles olvasóközönségnek szánjuk. Azoknak, akik elég eltökéltek kimondani: most már elég! Továbbá elég bátrak ahhoz, hogy visszavegyék saját egészségük fölötti rendelkezés jogát és felelősségét oda, ahová való - a saját kezükbe!

    http://data.hu/get/174633/Orvostudomany_a_feje _tetejen.pdf.html

    Köszönet a feltöltőnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. február 13. 21:537238.

    http://www.ujmedicina.hu/

     

    Eddig is tudtam, hogy hülyítik a jónépet a sok gyógyszerrel. Ez a honlap nagyon érdekes. A virtuális szellemi kikötőről letölthető a teljes könyv is: Orvostudomány a feje tetején. Érdemes elolvasni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. február 13. 11:557237.
    előzmény:
    Boci (7218)
    2009-02-12  13:30
  16. 2009. február 13. 08:057236.

    Mosolygós szép reggelt Mindenkinek!

     

    "FEBRUÁR 13

     

    Ezerarcú lény vagyok

     

    Nagyon fontos elfogadnunk azt, hogy személyiségünknek rengeteg ellentmondásos oldala van. Nem várható el magunktól, hogy mentesek legyünk az ellentmondásoktól. Törekedjünk inkább arra, hogy befogadjuk lényünk valamennyi ellentmondásos és különböző jellegét, és ezerarcú lényként szemléljük önmagunkat. Miként tudunk kiterjedni annyira, hogy a sok-sok aspektussunk mind megcsillanhasson és kifejezésre juthasson az életkünkben?

     

    *

    Örülök lényem

    összes aspektusának,

    és kifejezésre juttatom őket."

     

    További mosolygós szép napot Mindenkinek!

    Az enyém az!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. február 13. 07:287235.

    Sziasztok!

    Jó reggelt és hoztam pár finomágot, én ma cappuccinozom.

    Ma is egy csodálatos napunk van!!!

    Mildo: átküldtem e-mailben az ÉFT-t. Nézd meg, biztos tudod használni. Én hétvégén kapom mag, rokonom kinyomtatta nekem. Régen én is így voltam a beszéddel, hogy  nem mertem megszólalni, főleg társaságban, mindig egy nyuszi voltam. Ma már a vitákból is nagyon jól jövök ki, sőt legtöbbször, amikor úgy ítélem meg, hogy fölösleges azon a dolgon vitatkozni, bele sem megyek.

    Nekem most anyám játssza a szokásos dolgait, egyik percben unatkozik, nem tud mit kezdeni magával, és állandóan itt van nálunk,  utána meg gondol egyet és pont akkor nem ér rá amikor megkérem, hogy vigyázzon egy kicsit a gyerekre. Közben meg minden hü...-get beszólogat nekem. Beszélni nem lehet vele, mert teljesen megsértődik és napokig nem áll szóba velem. Ilyenkor hagyom, majd megbékél magával. Úgy látom ő nem mindig találja a helyét a nyugdíjas életben, csak akkor csinál valamit, ha kedve van. Van úgy, hogy napokig ki sem lehet mozdítani a lakásából, aztán meg napokig meg sem áll, úgy felpörgeti magát. Elahtároztam, hogy ezentúl nem teszek a kedvében, amikor nekem az nehezemre esik megtenni. 

    Más: ma elromlott a vércukor mérönk. Na majd este párom megnézi.

    Megyek dolgomra, mindig van mit csinálni.

    Legyen olyan napotok amilyet teremtettek magatoknak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (7228)
    2009-02-12  21:31
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 13. 00:377234.
    Csak próbaképpen föltöltök egy "sima" képet (ez nem thumbnail).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 12. 23:497233.

    Kell valakinek valamilyen kép azokról a linkekről, amiket korábban szúrtam be?

    Majd csinálok ilyen ábrákat, amelyen thumbnail formátumban, vagyis kis méretben láthatók. Ha bármelyik megtetszik, majd megpróbálom fölrakni ide (a mérettől függ, gondolom, hogy sikerül-e).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 12. 23:367232.
    Egyébként teljesen megnyugtatott, amit írtál a Tudatalatti tízparancsolatáról. Érdekes, hogy közel egyidőben kezdtük el hallgatni (én először, te újra), és közel ugyanabban az időben tapasztaltunk hasonló tüneteket (csak én nem írtam le).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (7231)
    2009-02-12  22:54
  21. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2009. február 12. 22:547231.

    Már menni akartam, csak még idekattintottam, jött-e valaki. j

     

    Nagyon jó amit irtál, és jó kedvem volt az előbb is, de most még jobb lett. 

     

    Jó éjszakát. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (7230)
    2009-02-12  22:48
  22. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. február 12. 22:487230.
    Amit én meg te irunk sose zöcség Csak máásoké lehet az.
    De van egy jó dolog ha kiirod magadból a dolgokat, időhőz kötöd és ezzel leteszed. Én igy másztam ki a depiből miután megmondták a diagnozist. Amit meg magadba tartasz az emészt fel belüről.
    De jó olvasni irásaidat  . Bocsánatkérésre rákérdeztem mert nem volt okod kérni ezért éreztem félelemből fakad. Bizonytalnság nehogy megsércs.De a végső elszámolást ismered. Újra lepereg majd előttünk az életünk. Azok is mikor mások szabságát sértettük. Anyosod garantáltan nem fog unatkozni mikor nézi. De boldog lesz ,meg jó érzés ha látja majd ,hogy megbocsájtottál neki .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (7226)
    2009-02-12  21:08
  23. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2009. február 12. 21:327229.

    Már értem miből van 73 (és ezt is úgy akartam kezdeni, hogy bocsi...)

     

    (amúgy meg a helyesirásomat ne firtassuk ma)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (7227)
    2009-02-12  21:25
  24. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2009. február 12. 21:317228.

    Judit, én pont erről akartam kérdezni téged. Hol van ez leirva? És miből van 73?

     

     

    előzmény:
    naju (7225)
    2009-02-12  21:04
  25. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2009. február 12. 21:257227.

    Még most is bennem van a figyelmeztető kisördög, mielőtt kimondok valamit, százor átgondolom, hogy monjam-e vagy inkább ne. És sokszor döntök úgy, hogy áá, inkább nem mondom. És akkor bennem marad, és rág.

     

    De ha mégis úgy döntök, hogy márpedig akkor is megmondom, mert ha mást mondanék, az hazugság lenne, azt meg nem akarom. Ezért aztán mikor megmondom amit gondolok, akkor utánna bocsánatot kérek, biztos ami biztos alapon(ezen most nevethetnékem támadt, de tényleg igy van)

     

    jó igy elemezgetni magam, talán gyorsabban kigyógyulok ebből a bizonytalanságból.

     

    Látod Bety, vigyázz, hogy mit mondasz nekem, mert ha egyszer belejövök az irásba, le se lehet engem lőni

     

    Sőt rájöttem, hogy igy az irás nekem sokkal könnyebben megy, mert van időm szépen komótosan átgondolni amit akarok, leirom, ha nem jó kijavitom és tök jól jövök ki belőle szinte mindig. De ha szóban kellene ugyanigy beszélgetnem, akkor már a fékek felkerülnek. 

     

    (ez jó, a megerősitéseimben meg kell szabadulnom a fékeimtől - igaz?)

     

    Nemrég ismerkedtem meg a tesóimmal, mint már mondtam. És csak skypon tudunk beszélgetni egymással. Csakhogy nekem az irás tök jól megy, neki meg nem. Nem mert velem irogatni, mert ő nagyon lassúnak érzi magát, jobb ha inkább beszélgetünk. Igen ám, de én meg ettől betojtam, mert én irni jobban tudok, mint beszélni. De ő meg inkább beszélni szeretett volna, ezért aztán egy darabig nem is hallottuk egymást. Na nem sokáig, mert én okos kislány vagyok és igyekszek tanulni és fejlődni, ezért úgy döntöttem, hogy felhivom és beszélünk, lesz ami lesz. Ehhez képest órákat tudunk egyfolytában beszélni. Szóval ebben sem vagyok olyan rossz, csak még erősitenem kell és nem baj ha zőccséget mondok néha - ugye? (igazad van, várom a megerősitéseket - az olyan jó).

     

    na kifogyott a tudományom. Nem jut más eszembe. Jólesik nekem, hogy ezeket elmondhatom nektek, már sokan mondták és sokszor, hogy  jó hogy van ez a topik és én is újra elmondom, hálás vagyok nektek azért hogy ezt igy elmondhatom nektek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (7226)
    2009-02-12  21:08
  26. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2009. február 12. 21:087226.

    utóirat az irományom elején: ez egy önelemzés, visszatekintés a múltba, hátha kijön belőle valami. Nincs már bennem semmi negativ, csak a bocsánatkérés eszembe juttatott néhány dolgot.

     

    Látod ez milyen érdekes. Kérdezed, hogy miért kérek mindig bocsánatod. Igazad van, gyakran szoktam bocsánatot kérni és elgondolkoztam rajta, hogy miért. A legnyilvánvalóbb válasz az, hogy azért mert nem akarok megbántani másokat. És ez igy is van.

     

    Azon, hogy van-e ennek a dolognak mélyebb jelentősége is még nem tudom, de godnolkodni fogok rajta. Azonban most egy kis önértékelés- elemzés jön.

     

    Elgondolkoztam azon, hogy ha én tényleg mindig bocsánatot kérek, az miért is van? 

     

    Világ életemben, soha senkit nem bántottam szándékosan. Azt hiszem véletlenül is csak ritkán. Ehhez képest (megint anyóst hozom elő, de nem mert harag van még bennem, csak mert ez volt a kiindulópontom.) amióta bekerültem a férjem családjába folyton megsértődött valami miatt amit mondtam vagy csináltam. Sokszor a sokk erejével hatottak rám ezek a sértődései, mert még a legvadabb álmaimban sem jutott volna eszembe hogy esetleg sértő lehet a számára az amit  mondtam. Hiszen nem volt benne semmi bántó. Példát most nem tudok mondani, nem jut eszembe (szerencsére), csak emlékszek a döbbenetre amit éreztem, hogy EZÉRT, meg tudott sértődni? Sokszor épp az ellenkezőjét mondtam annak, mint ami miatt ő megsértődött. 

    Annyira kétségbe voltam esve, hogy már megszólalni sem mertem, mert egyiknap az volt, a baj, hogy azt mondtam fehér, másnap pedig mert azt hogy fekete. Emiatt el lettem mondva mindenfélének. Neveletlen, aki nem tiszteli az idősebbeket, szemtelen, nagyszájú és még ki tudja mi minden, nem is ez számit már. Hanem hogy miért kérek folyton bocsánatot. 

     

    hogy fogok én ebből kimászni (mármint ebből amit irok) - csupa zőccség.....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (7216)
    2009-02-12  11:24
  27. 2009. február 12. 21:047225.

    folytatás:

    2. Tanácsok és tippek:

    I.                     Írd le a pozitív megerősítéseket egy füzetbe vagy egy kártyára, amit mindig magaddal hordhatsz. Mond ki őket hangosan amíg takarítasz vagy mosogatsz. Ezek helyettesítik a negatív gondolatainkat, melyek általában naphosszat gyötörnek bennünket. El se tudod képzelni, milyen hasznos lehet, ha egy-két ilyen mondat mindig kéznél van.

    II.                   Játszd el a bőség játékok egyikét, melyeket megemlítek e könyvemben ’ A Bőség Bevonzása az EFT Segítségével’ . A játékok örömet okoznak és segítenek abban, hogy emlékezzünk az új információkra.

    Az első játék a Hála Séta

    Tégy egy 5-30 perces sétát, s közben ismételgesd hangosan mennyire szereted az életedet, mit értékelsz az életedben, a természetben milyen csodás dolgokat veszel észre, miért vagy hálás a családoddal kapcsolatban stb.

    A játék ebben az, hogy megfigyeled milyen gyakran váltasz vissza negatív gondolatokra és a pozitív gondolatok hogyan hatnak rád.

    Vannak megerősítéseim, amiket napi szinten használok- pl. én vagyok a bőség, minden áldást nagyra becsülök az életemben, nyitott vagyok arra, hogy irányítást kapjak.

    A játék szabályai:

    1.      Soha ne játszd meg- ha nem érzed magad hálásnak a családodért vagy a munkádért sétáid egyikén- ne mond ki hangosan, hanem ez alkalommal hagyd le a listádról.

    2.      Ha zavarban érzed magad, amiért az emberek bámulnak, ahogy hangosan motyogsz, akkor addig amíg el nem mennek melletted mond el magadban a megerősítéseket és aztán folytasd hangosan.

    3.      Amikor már annyira boldog vagy, hogy hangosan nevetsz, ideje befejezni és folytatni a napi teendőket.

    4.      (opcionális) Tartsd számon a csodálatos áldásokat, melyeket ezzel a gyakorlattal vonzottál be."

    Így sokkal érthetőbb és ebből van 73 db, minden problémát megteláltam benne.

    Legyen szép estéd!!!

    előzmény:
    bereske (7220)
    2009-02-12  13:45
  28. 2009. február 12. 21:037224.

    Szia Bereske!

    Gondolom a német oldalon is a kézikönyv inygenes, de a dvd-ket venni kell. Nekem inkább azzal van gondom, hogy a kézikönyv nagyon le van egyszerűsítve, főleg ahol a technika van leírva. Viszont nemrég találtam egy nagyon jó fordítást valakinek a hírleveléről, és ott pont a technika van teljesen kivesézve. Pl:"

    hírlevél: A változástól való félelem

    Sok ember mondja, hogy szeretné bevonzani a bőséget, mégsem értik meg és veszik figyelembe a félelmeik súlyát, mely mindezt megakadályozza. Ezek a tudatos vagy tudattalan félelmek nagyon hatalmasak, szerencsére mégis kezelhetők és eltüntethetők.

    Ha ezeket a fennálló félelmeket a változással kapcsolatban nem semlegesítjük ( a változás veszélyes, nem fognak többé szeretni), akkor a technikák használata által elért bármely nyereség csak időleges lehet.

     Alapállítás/ráhangolódás:

    Mialatt a karate ütés ponton kopogtatsz bármely kezeddel, ismételd ezeket a mondatokat hangosan (de le is cserélheted a szavakat magadra vonatkoztatva).

    ’ Bár egy részem fél a változástól és a bőség bevonzásától, mégis mélyen és teljesen elfogadom magam.’

    ’ Bár lehetséges, hogy feldühítek másokat, ha elkezdem bevonzani a bőséget, én mégis a rezgéseim növelését választom.’

    ’ Bár nem szeretném, hogy haragudjanak rám, mégis elfogadom magam és a vágyaimat.’

    Ezt a kört többször is megismételheted.

    Most pedig a negatív, problémára koncentráló mondatok:

    SZŐ: ’ Nem akarok megváltozni.’

    SZSZ: ’ Félek megváltozni.’

    SZA: ’ Az emberek fenyegetve fogják érezni magukat, ha megváltozom.’

    O: ’ Nem akarom felmérgesíteni őket.’

    Á: ’ Ott akarok maradni, ahol vagyok.’

    KCS: ’ Konfliktust érzek magamban a sikerrel kapcsolatban.’

    KA: ’ Nem akarom veszélyeztetni az életformámat.’

    F: ’ Könnyebb ott maradni, ahol most vagyok.’

    És most a pozitív, megoldásra koncentráló mondatok:

    SZŐ: ’ Meg akarok változni.’

    SZSZ: ’ Megérthetik ezt mások.’

    SZA: ’ Biztonságos lehet a bőség birtoklása.’

    O: ’ Szeretem felismerni a lehetőségeimet.’

    Á: ’ Megérdemlem a bőséget és a gazdagságot.’

    KCS: ’ Nagyra értékelem azt a bőséget, amiben már most is részem van.’

    KA: ’ Nagyra becsülöm azt, aki vagyok.’

    F: ’ Szabadon útjára engedem ezt a konfliktust egyszer s mindenkorra.’


     

    előzmény:
    bereske (7220)
    2009-02-12  13:45
  29. 2009. február 12. 14:517223.

    Ebben a turelmi idoben ebred fel a rabloban es a megraboltban is a lelkiismeret. Az isteni eredetu Szellemetek, ami mindannyiotok leglenyege, valamint az orszellem felol is megbanasra es jovatetelre sarkallo impulzusok indulnak el es aramlanak a lelek fele.

    Ha a tolvaj enged ezeknek a lelkiismeret ebreszto impulzusoknak es a cselekedetet jovateszi , mert megbanast tanusitott, akkor az aurajaban keletkezett alantasrezgeserok egy resze kioltodik, vagyis azokat a lelekben tevekenykedo Szellem atalakitja- az isteni eterben feloldja.

    Amennyiben azonban a meglopott egyen, noha mindenet vissakapta, de a tolvaj megbanasat es bocsanat kereset megis elutasitja es nem tud iranta megengesztelodni, akkor az o aurajaban visszamarad meg egy negativrezges, amihez o is turelmi idot kap, hogy feloldja megpedig a bensejeben surgeto lelkiismeret, vagyis a sajat szelleme es az orangyala altal.

    Ha a kegyelmi ido letelik akkor a vedelmezo ero visszahuzodik, tole es az o lelke innentol fogva azokataz ellentetes rezgeseket mint terheket onmagaba beepiti. Ezaltal a szellemero gyengul s a lelekre nehezedo teher azt meg tovabb arnyekolja es szennyezi. Vagyis a lelki hajthatatlansag, a torvenyellenes gondolatok es cselekedetek altal onmagat suriti, ill. sotetiti az asztralis burkat, a lelki ruhazatat.

    Ha viszont annak az embernek a gondolatai pozitiv toltesuek, mert megtudott bocsatani es kepes volt felejteni, akkor az o lelekburka atvilagosodik es a lelkiburok oldodik korulotte.

    Ameddig a vakum jelen van, az ember isteni proba alatt all. Amikor a kegyelmi ido lejar es avakum eltunik, a kovetkezo tortenik: a magneses lelek magaba aramoltatja a pozitiv es negativ tolteseket egyarant. Ha a probaidot megallta, akkor a lelek a jot fogadja magaba es az o lelki burka vilagosabb lesz- a lelek a bearamlo isteni fenyerok altal magasabb szinten rezeg. A leleknek ez a rezges ereje kihat a fizikai testre, mivel atjarja a sejteket es az aurara is, amelynek a vilagossaga egyuttal a lelek tukre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. február 12. 14:287222.

    Amikor pl. valaki lopni szandekozik valamit, akkor elobb erzeseiben es gondolataiban foglalkozik vele, vagyis elokesziti magaban azt a cselekedetet. Ez az elore megfontolasbearamlik az aurajaba, vagyis abba a fenykorbe, ami korulveszi a testet. Tehat az aura megorzi mind a pozitiv, mind a negativ jeleket. Ha a lopas megvalosult, akkor az a kerdes, mekkora az okozott kar es mekkora szenvedest okozott annak a felebaratnak. Lehet, hogy csak egy darab kenyeret, vagy egy almat tulajdonitott el a szomszed fajarol, ami egy csekelyke ok, s noha szellemi ertelemben meg lathatatlan, azert pontosan fel van becsulve, s hogyha hasonlo rezgeshatasok kovetik, akkor sulyos lehet, mert a sok aprosag idovel egy ok-heggye novekszik, amely elobb vagy utobb, amikor a karma a szellem hatasara beerett, az elkovetore omlik.

    Sok apro hatas idovel egy jelentos ellenhatasban sulhet ki az elkoveton. Ezert tanacsos mindenfele gondolatot es cselekedetet bolcsen megfontolni es analizalni, noha ez eleinte nehez is.

    Leteznek azonban sulyosabb okok, azaz hatasok, amiket felebaratainknak elsosorban testi ertelemben okozunk. Ezeknek a kovetkezmenyei hasonlokepp kemenyebbek lesznek. Mert, ha egy tolvaj egy embertarsanak az utolso ertekeit tulajdonitotta el, akkor az afolott sokat fog bankodni es az o keserusegenek minden gondolata a tolvajra hullikvissza. Reszben azonban a meglopottra is, mert a felebaratunkat, meg ha mindenunket elrabolta is, sem szidalmazni, sem rosszakaro gondolatokkal terhelni nem szabad. Az ilyen akcionak a kovetkezo a reakcioja:

    minden erzes, gondolat es valamennyi megnyilvanulasunk a magneses lelek folytan megtalalhato, mind a tolvaj, mind a meglopott lelkeben. Pontosabban: megorzi oket az aura es ott stagnalnak a kegyelmi vagy turelmi ido lejartaig. Az auraban akkumulalodnak, epulnek, rendezodnek a visszahatasok, de ezalatt szellemi erok nyomulnak az aura es a test, illetve a lelkitest koze. Igy kialakul egy szellemi vakum ami sem a pozitiv, sem a negativ rezgeseket nem engedi at. E turelmi - kegyelmi idoszakban a tolvaj lehetoseget kap arra, hogy cselekedetet jova tegye.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. február 12. 13:547221.

    A papok altal elkovetett tettek es hatasok a kollektiv okok csoportjaba is tartozhatnak. Tehat a hasonlo gondolkodasuak is felelosek, de kulonosen a feljebbvalok, akik a pap folott allnak, akik a hamis allitasokat, emberi kepzeteket es tanokat igazsagnak es hittetelnek fogadtak el es terjesztettek.

    A kollektiv okok /kozossegi felelosseg/ is sokfelek.Peldanak okaert a vadaszok es premvadaszok, vagy akar az esdoirto famunkasok kollektiven vegrehajtott vetsegei. De ilyen kozossegi okokat kivaltanak csaladok, felekezetek, szektak es vallasi csoportok is. Kollektiv felelosseg terheli az allamferfiakat es a nagyvallalatok vezetoit is.

    Az egyutt elkovetett bunoknel a kozrsemukodes merteke szamit: a hatas, a cselekmeny vegrehajtasaban ki mekkora szerepet jatszott, aszerint terhelte meg onmagat.

    Egeszen maskent hatnak vissza az olyan veysegek amelyeket a kormany ill. barmely hatalom kenyszeritese nelkul kovettek el, amelyeket valaki sajat belatasabol tett. Az ilyen dolgok egyediek es csupan az elkovetoiket  terhelik.

    Mikent hatnak az okok vissza a lelekre es hogyan hatolnak be ebbe a kozmikus kepzodmenybe?

    Az osszes eletforma, beleertve a kozmikus lelket is, a kozmikus erok vonzaskoreben el.A tiszta lenyek szellemteste mikrokozmosz a makrokozmoszban es egy a makrokozmosszal. Harmonikusan illeszkedik bele es egyutt mukodik az Orokkevaloval. Mindaddig igy van, mig le nem redukalja onmagat es egy masfajta letallapotba nem ter at. Az etertest lefokozasa es az elso inkarnacio altal nehezedett a lelekre az osbun.

    Innenfogva, elrejtodott elole az orok letallapot es az arra valo emlekezes kepessege. A lelek megterhelodesenek a kovetkezmenye az emberi eletforma: az alkalmazkodo lelek maga is magneses kepzodmeny es a kozmikus hataskoronbelul ki van teveaz anyagi erok hatasanak es vonzasanak es az emberi es szellemi eroaramoknak, legyenek azok negativak vagy pozitivak.Ez a magas frekvencian vibralo es alkalmazkodo lelki kepzodmeny erzekenyen reagal a rezgesek osszessegeire. A dolog ekkeppen tortenik:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. február 12. 13:457220.

    Szió!

     

    Mostanában újra olvasgatlak Benneteket, csak írni nem akartam, de ez az EFT téma nagyon érdekel. Keresgéltem, találtam is róla pár infót, meg a videókat, amiket említettél. Csak azt találom érdekesnek, hogy az angol nyelvű oldalon azt mondja a kitalálója, hogy ingyen elmondják, mert azt akarja, hogy mindenkihez eljusson. Akkor mi kerül pénzbe itthon? Jó, tudom, ingyen semmi sincs :o)

     

    előzmény:
    naju (7196)
    2009-02-11  06:53
  33. 2009. február 12. 13:307219.

    Hogyan jon letre a lelek bunterhe, a karma es hogyan valosul meg?

    Nehany pelda a lehetseges okozatok tengerebol:

    mi a helyzet, ha egy ember meglopja az o felebaratjat? A kerdes: mi motivalta a tolvajt az o tettenel es milyen sulyuak a kovetkezmenyek. Ha jelentos osszegrol van szo es olyanokat lopott meg akiknek minden garas szamit akkor bizony megeshet, hogy a tolvajnak a kovetkezo eleteben, egy ujja, de ha az ok meg sulyosabb, akar egy keze is hianyozhat.

    Ha azonban a tolvaj, hogy valakinek a penzehez vagy az ertekeihez hozzajusson, az illetot megolte akkor a kovetkezo eleteben nem csak a karja fog hianyozni, hanem ahhoz hasonlo fajdalmat is el kell viselnie amilyent o okozott. Lehet, hogy egy bizonyos betegsegtol kell neki hosszu ideig keservesen szenvednie. Sok fele kovetkezmenye lehetseges egy cselekedetnek, attol fuggoen, hogy a vetseg milyen mertekben utkozik az isteni torvennyel.

    Ne okozz tehat az embertarsadnak szenvedest, mert minden, amit az Isten torvenyei ellen ere cselekszel, megterheli elebb a lelki tested, majd idovel a fizikait is.

    Hogyha politikus vagy es fegyverek gyartasat rendelted el, amiket haboruk idejen felhasznalnak, vagyis embereknek es allatok sokasaganak okoznak szenvedest es halalt, akkor a te cselekedeted a sulyanak megfeleloen kerul a te lelkedre es mindazokera akik ugyanabban valami szerepet jatszottak.

    A te kovetkezo eletedben, meglehet- egy fejlodesben visszamaradt orszag lakosa leszel, olyan aki az utcan tengodik.

    Ha pedig pap vagy, aki a radbizott nyajat tevutra tereled, mert a formasagokat es a dogmakat tanitod es a kulso uton jaratod oket es nem vilagositod fel oket az erzelmek, a gondolatok a szavak es tettek kovetkezmenyei felol es nem vezeted oket az isteni Szellemhez, bizonyos lehetsz felole, hogy a kovetkezo eleted soran koldus, hazatlan leszel, vagy olyasvalaki akinek a dogmak es formasagok miatt kell sokat elszenvednie.

    De lehet, hogy depresszios leszel, vagy szenvedsz fizikai bantalmaktol, s elborult elmevel kell tengetned magadat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. február 12. 13:307218.
    Betya kiabalas mindig a tehetetlenseg jele azt mondjak. Figyelemre esetleg szeretetre ehes az illeto. Talan a gyerekeknel lehet ezt a legjobban megfigyelni.Ha fel akarjak magukra hivni a figyelemet akkor ugye elkezdenek ordibalni.Megkapjak a kello figyelmet akkor abbamarad az ordibalas.Vannak a noverednek is gyerekei? Esetleg beszelgess el vele oszinten,hogy az elete melyik teruleten hianyzik a figyelem. Hatha egy kis seta kettesben beulni kavezni valahova es lenyugszik. Sokszor csak ket fulre van szukseg aki  meghallgat nem itel nem kritizal csak meghallgat Nekunk is milyen jol esik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (7209)
    2009-02-11  22:46
  35. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 12. 12:137217.
    Nem, ez pontosan így történik nálam is. Pont olyan, mint a méregtelenítés, csak lelkileg. Ha táplálkozásos méregtelenítő kúrát tartasz, először mindig a sok lerakódott sz*r kavarodik föl, ettől átmenetileg rosszul van az ember, és csak utána jön a javulás. Mondjuk, én még nem csináltam ilyet, de már olvastam róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (7208)
    2009-02-11  22:11
  36. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. február 12. 11:247216.
    Te meg meg miért mind kérsz bocsánatot? Megbántottál most véged van
    Ezen elgondolkodtam. Bántani is csak azt lehet aki hagya. Régebb én is minden aproságért mérgelődtem kiborultam. Mára már csak figyelek, ha van kedvem hagyom kiabálnii az illetőt, De ilyenkor mindig tudom mért csinálja , vagyis nem én váltom ki  és utánna lenyugszik .Ha meg nincs kedvem vagy türelmem, lelépek . Ez meg függ az én rezgészintemtől . Nenyire érzem jól magam ,milyen kedvem van.
    Látszat néha csal Még nekem sincs öröké jókedvem, de azért teszek róla ,hogy legyen
    Levitálás népiesen. Kezdek rájőni ,hogyan kell
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (7211)
    2009-02-11  23:10
  37. 2009. február 12. 08:067215.

    Mosolygós szép reggelt Mindenkinek!

     

    "FEBRUÁR 12

     

    A világegyetemben minden szeretetre  vágyik

     

    Bármi, amit nem szeretsz, visszautasítasz, s ezért megpróbálsz elmenekülni előle vagy megszabadulni tőle, makacsul melletted marad. Akadályoz és nem hagy békén. Egyenesen az arcodba repül. Ez azért van, mert a világegyetemben minden szeretetre vágyik. Az ok ennyire egyszerű!

    Minden teremtmény arra vágyik, hogy szeressék, megbecsüljék és az élet részének tekintsék. Bármely tulajdonság vagy energia, amelyet nem tapasztalsz meg és nem juttatsz kifejezésre az életben, addig lesz nyomodban, amíg el nem fogadod és szerves részeddé nem teszed.

     

    *

    Van-e valaki vagy valami, aki vagy ami

    nem hagy nyugton?

    Lehetséges-e, hogy azt a részemet testesíti meg,

    amely szeretetre vágyik?"

     

    További mosolygós szép napot Mindenkinek!

    Az enyém az!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2009. február 12. 07:307214.

    Sziasztok!

    Jó reggelt és hoztam pár finomságot!

    Ma is  egy csodálatos napunk van!!! (ha akarjátok)

    Érdekes amit írtatok, szerintem mindenkinek az életében van olyan személy aki irányítani akar. Az én anyósom mivel én beszélek vele gyakrabban, nekem mondogat dolgokat és engem persze izgat az a téma (általában arról, hogy a párom mennyit dolgozik, miért nem az ő háza táját szépíti, meg építi szabad idejében, stb.)  Én meg mérges voltam, elmondtam páromnak, így köztünk nőtt a feszültség, és mi vitatkoztunk össze. Aztán egyszer párom felnyitotta a szemem (én észre sem vettem), hogy anyósom csak manipulál engem, nem tudom, hogy tudatos-e nála, bár nem hiszem. Most meg már úgy gondolom, hogy hadd mondja, bla-bla-bla, de meg sem említem a páromnak, hogy beszéltem vele.

    Más: képzeljétek milyen öröm ért tegnap, beugrott, hogy az egyik barátnőmnek a lánya jár az óvodában szorgos bocs-ra, ez kézműves foglalkozás. Na gyorsan felhívtam, hogy kérdezze meg, hogy Alex is mehetne-e. És délután mi is elmentünk, a kis barátnőjével együtt szépen bement  a terembe, nem is hiányolt engem, bár tudta, hogy kint ülök a folyóson most az első alkalommal. Az Óvónő meg megdicsérte, hogy nem is látszik rajta, hogy nem jár közösségbe. Ahhoz képest, hogy valamelyik nap itt páníkoltam, hogy mi lesz, ha elkezd iskolába járni, most meg bemegy szó nélkül egy idegen helyre, tiszta boldogság ez nekem.

    Legyen olyan napotok amilyet teremtettek magatoknak!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2009. február 12. 01:387213.

    Kedves Bojana!

    Nagyon meghatóak és bölcsek az írásaid. Hasonló megoldandó élethelyzetek mindannyiunk életében eljönnek és nem mindegy hogyan fordítjuk javunkra, vagy ellenünkre ezeket. Te nagyon bölcsen megoldottad és utat mutatsz másnak, amit nagyon köszönök. 

    Gyere gyakran, osszd meg velünk a tapasztalataidat. Szórakoztató, ugyanakkor nagyon tanulságos írásaid erőt adnak és jókedvet sugároznak, amire igencsak szükségünk van.

    Persze ez vonatkozik a többiekre is, de Bojana viszonylag új a fórumon.

    Jó Benneteket olvasni és látni, hogy a korkülönbségek ellenére mindenki tanul mindenkitől :)) Azt hiszem ez a legklasszab itt.

     

    Üdvözlettel: Ági

    előzmény:
    Bojana (7140)
    2009-02-10  13:07
  40. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2009. február 11. 23:117212.

    Türelmes vagyok!

     

    Egyébként szerintem kopogtass rá

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (7210)
    2009-02-11  22:53
  41. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2009. február 11. 23:107211.

    Nálunk az anyósom volt ilyen. Most már szerencsére kinőttek ebből a gyerekek, meg én sem veszem fel. De!!!

    Bennem minding felmerül a kérdés ilyenkor, hogy vajon milyen jogon kiabál velem olyasmi miatt, ami nem is az ő dolga? 

     

    Ez pontosan az a téma, ami kiboritott mindig. Nálunk is meg akarta mindig mondani, hogy mikor vigyük, hova, mennyi ideig, hányszor stb.stb. Ha nem tettük, akkor jött az, hogy én a lelkem kiteszem értetek stb.stb. és csak annyit várok, hogy vasárnap elmennyenek a templomba...., vagy zenedébe menjen....

     

    De a te gyerekeid miatt miért kiabálna veled? Ő mondja meg, hogy mennyit edzenek?  Vagy miért kell már templomba járni  azért, mert kapott egy cipőt húsvét és karácsony között?

     

    "Probáltam már ezeket mindenféleképen lkerüli, hogy ne engem fáraszon modja nekik. De hát te vagy az anyuk .....és kezdődik előről "

     

    De miért mondaná nekik? Te vagy a felelős a saját gyerekeidért, nem?

     Miért ő mondja meg, hogy hogy legyen?

     

    Ne haragudj, ez most olyan belepofázás a részemről, de én is végig csináltam, és én ebbe nem tudtam belenyugodni. Engem mindig is nagyon zavart. Sőt, emiatt kezdtem el érdeklődni a téma iránt is, mert én már szabályosan bele voltam betegedve, hogy más akarja nekem megmondani - méghozzá erőszakkal, hogy hogy neveljem a gyerekeket. Az összef félélnségem, meg visszahúzódásom ellenére, nem hagytam neki. Illetve ha most tenné, még sokkal kevesebbet hagynék, de régen ez volt a legborzasztóbb. Az állandó harc vele. Ami persze nem veszekedés, "csak" harc. 

     

    Én nagyon nagy eredmények érzem, hogy megnyertem ezt a "harcot". Olyan értelemben, hogy még mindig tudok nevetni, és tudom magam mégis jól érezni a bőrömben. Ő pedig sajnos teljesen belebetegedett ebbe a maximalizmusába. Meg abba, hogy nem tudta elfogadni, hogy az unokáiért mi vállaljuk a felelősséget, és az ő szava csak a második velük kapcsolatban, a miénk után.

    Pedig nem kellett volna, hogy igy legyen. Elegendő lett volna, ha csak szereti az unokákat és nem akarja őket irányitani és nevelni helyettünk.

     

    Bocsi, nem bántani akartalak. Ez az én történetem is.

     

    Az első fele annak amit irtál, az pedig nagyon klasz. Ügyes vagy.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (7209)
    2009-02-11  22:46
  42. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. február 11. 22:537210.
    képedkés  - képes akart lenni Má kértem,hogy tudjak helyesen irni ...... Csak várjátok ki türelemmel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (7209)
    2009-02-11  22:46
  43. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. február 11. 22:467209.

    Nekem a betegséggel kapcsolatba volt hasonló. Nagyon zavart a kézremegés. És mikor azt mondtam nem érdekel többé ha mások látják meg mit gondolnak nem állt elő olyan gyakran.
    Most meg bennem van időnként ,hogy   én erre nem leszek  vagy vagyok képedkés . Aztán megfordul a fejembe ,hohgy az élet játék és mindent megoldok. Amióta jácotérnek gondolom a terepet  a Többieket meg jácotársaknak  szebb az élet. Mert már nem is kétségbeejtő mit gondolnak rólam. És már a mások baklővései se tünnek oly szőrnyünek.
    Két napja hivott fel a testvérem és kiabált , ugy gondolta igy biztos hatásosabb meg jobban megértem. Előszőr probáltam szépen válaszólni . Tovább kiabált. Kinyomtam. Méskor mindig mérgelődtem ,probálam magyarázkodni ,hogy miért igy meg ugy. Mindig kifárasztott a sok fölösleges parázás. 
    Tudom ,hogy kiváncsak vagytok mivel kapcsolatosak ezek a viták. A gyerekek edzéseivel meg a versenyekel. És Mindig azal jön ,hogy mongyam meg a leányomnak vagy a fiamnak ......vegye komolyabban ,vagy igy vagy ugy csinálják.
    Probáltam már ezeket mindenféleképen lkerüli, hogy ne engem fáraszon modja nekik. De hát te vagy az anyuk .....és kezdődik előről Most az utolsonál meg rájőttem már nem mérgesit ,söt már tökmindegy mit mond és csak figyelem a hangulatváltásait higadtan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (7208)
    2009-02-11  22:11
  44. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2009. február 11. 22:117208.

    Szóval...

     

    erről már akartam nektek beszélni. 

     

    Amióta hallgatom a tudatalattid tizparancsolatát (minden nap kétszer), azóta azt vettem észre, hogy minden rossz megtörténik velem.

     

    Később indulok munkába, rossz gondolataim támadnak, amiket nem tudok elűzni, munkahelyen sz*r napok, ráadásul anyós is bekevert stb.stb.stb.

     

    De olyan érzésem volt, hogy ez már az utolsó lórugás. Ezek már a tisztulás miatt vannak. Ezek után csak jó jöhet. És teljesen elfogadtam ezeket az apró problémákat, mert valahogy érzem, hogy ez megint egy mérföldkő az életemben és nem voltam miattuk egy cseppet sem elkeseredve.

     

    És ez a mai gond volt az utolsó megmérettetés - legalábbis amit ilyen nehezen fogadtam el. Ezek után már könnyebben fogom megoldani a feladataimat. Nem tudom miért de igy érzem.

     

    És ezt most nem azért mondom, mert leesett a kő a szivemről, hogy túlvagyok rajta, hanem igazán, belülröl érzem.

     

    Nektek mi a véleményetek erről a "tisztulási folyamatról". Fura érzés, de jó. azt gondolom, hogy a meditáció az ami kihozta ezeket a még rossz dolgokat, hogy ezek után jöhessen a jó. És teljesen lelkes vagyok, mert megint egy lépést léptem előre.

     

    Ti mit gondoltok erről? Nagy hülyeségeket mondok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (7207)
    2009-02-11  22:03
  45. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2009. február 11. 22:037207.

    Én most azt hiszem, hogy ez nekem eléggé érthető volt. Azt hiszem tudom miről beszél.

     

    Vannak negativ tulajdonságaink. Csak a saját példámon keresztül tudom elmesélni.


    Én pl. nagyon félénk vagyok. Nem volt elegendő önbizalmam, ezért ha kicsit komolyabb feladatot kaptam - mondjuk ügyintézés, ami nem teljesen egyértelmű - tehát több embert kell megkérdezni, mit hogy csináljak- akkor iszonyúan megijedtem. Hebegek-habogok, nem tudom mit is mondjak - ugyanakkor bennem van az, hogy értelmesen kell megfogalmaznom a kérdéseimet.

     

    szóval röviden teljesen beparázok ilyen feladatoktól (javitok- beparáztam) . Na most, amig nem fogadtam el, hogy ilyen vagyok, hanem elnyomtam a görcsöt ami a gyomromba jelentkezett, addig ez az érzés csak nőtt. Úgy csináltam, mintha nem lennék betojva, ha valakit fel kellett hivni, vagy idegen irodába bekopogni.

     

    És éppen ma kaptam egy rázós feladatot. És már tudtam, hogy ilyen feladat előtt mindig megijedek, viszont az is igaz, hogy mindig rendben be is tudom fejezni. És ahogy mentem az iroda felé, már nem nyomtam el a félelmemet, hanem elfogadtam, hogy van, de ugyanakkor tudtam, hogy hamarosan el fog múlni, mivel elvégzem amit kell. Természetesen igy is lett.

     

    Nem tudom érthető voltam-e. A félelmem egy olyan negativ tulajdonságom, amit nem szeretek és nem is szivesen vallom be, hogy igy van, inkább úgy csinálok, mint aki nagyon rendben van. De ettől persze még félek.

     

    Legalábbis sokáig igy volt. De most valahogy szembenéztem vele. azt mondtam magamnak, hogy rendben van, tudom, hogy félsz, de azt is tudom, hogy Isten (Univerzum) bennem van, és még eddig mindig olyan emberekkel dolgozhattam, akik segitettek, kedvesek voltak velem mert én is az vagyok azokkal, akik viszont énhozzám jönnek be az irodába. És tudom, hogy a bennem lévő isteni erő minden gondomat megoldja, mert én már tudom, hogy igy működik, és kár lenne elszalasztani a lehetőséget. 

     

    Meg még sok hasonló dolgot mondtam. De úgy hogy közben elismertem magamnak, hogy igenis félek. 

     

    Ez a mai egy mérföldkő volt nekem. Nem is tudom elmagyarázni.

     

    Na, majd folytatom.

    előzmény:
    biobio1 (7204)
    2009-02-11  15:49
  46. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. február 11. 21:437206.
     A Canadahun csentem Annyira tetszett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (7200)
    2009-02-11  11:49
  47. 2009. február 11. 20:357205.

    Sziasztok!

     

    Számomra se egészen világos,de  remélem, hogy a következő napok útmutatásai érthetőbbé teszik.

    előzmény:
    biobio1 (7204)
    2009-02-11  15:49
  48. 2009. február 11. 15:497204.
    Ezt nem értem! Vagyis értem, csak azt nem tudom, hogyan kel ezt megvalósítani. Segítséget kérek!
    előzmény:
    szivárvány50 (7197)
    2009-02-11  08:01
  49. 2009. február 11. 14:377203.
    Nem is kell, hogy tudjak En se szoktam az orra ala dorgolni csak magamba halas vagyok,hogy amit en kiotlok azt O vegre tudja hajtani.Mi aranycsapatnak hivjuk magunkat mert tenyleg jol tudunk igy egyutt dolgozni.
    előzmény:
    naju (7202)
    2009-02-11  14:25
  50. 2009. február 11. 14:257202.
    erre még nem gondoltam, de ez egy jó ötlet, bár megmarad az én titkomnak.
    előzmény:
    Boci (7198)
    2009-02-11  09:31

Címlap

top