Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Futás a Városligetben

Torolt_felhasznalo_450670
Torolt_felhasznalo_450670
Létrehozva: 2003. augusztus 24. 14:40
Sziasztok,

Tudom, elég ostoba kérdés, de merre szokás futni a Városligetben? Eddig a szigeten futottam, ahol ugye eléggé adja magát merre-hogyan, de Zuglóban lakom és most "átszoknék" a ligetbe. Mivel terhesség-babázás miatt gyakorlatilag másfél éve nem futottam, jó lenne tudni, mire vállakozom - és a ligetben fogalmam sincs a távolságokról. Van egyáltalán szokásos útvonal, vagy ki merre gondolja. . .
Köszönöm, ha valaki megosztja a tapasztalatait!
  1. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. szeptember 5. 09:49126.
    :-)))))
    a mekikaja kifejezetten az. . . :-))
    én ma a tegnapi bevacsizás után reggel vettem egy kis almát, banánt, körtét. . . . :-))
    Gondoltam gyümölcs nap lesz.
    Ezt már többször kiprobáltam, néha betartottam, néha nem. . . . , majd kiderül mi lesz ma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (125)
     
  2. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. szeptember 5. 09:16125.
    :-) én ma reggel már nem is másztam a mérlegre, viszont royal mekimenüt hamizom! tuti fogyás. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (123)
     
  3. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. szeptember 4. 21:16124.
    Most igy vacsora után tuti!!!!!!:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (122)
     
  4. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. szeptember 4. 21:14123.
    Sejted milyen jót vacsiztam utána:-)))))
    Átértékeltem a fogyást, lehet hogy több mint 2 kg. :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (122)
     
  5. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. szeptember 4. 20:33122.
    Be biza! már a kaiser's-re is, csak az őszire nem mertem még, mert ugyi ott 10-et kellene teljesíteni!
    na megyek vasalni!
    ügyi vagy! nekem hiányzik már nagyon, főleg, hogy akkora belem van, mint a ház! :-((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (121)
     
  6. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. szeptember 4. 20:21121.
    Hali!
    Voltam futni, most jöttem meg:-))) Nagy arccal azt gondoltam, hogy semmi baja a lábamnak, ide nekem az oroszlánt is!!. . . . . . . . . . . . . :-)), futok 8-at. . , nem reszkiroztam meg , ugyhogy 6 km lett belőle, mert már mikor elkezdtem futni, akkor éreztem, hogy elhamarkodott dolog volt azt hinni, hogy rendbe jött a lábam. A hátsó combom megvan húzódva, és mind a két vádlim fájt még. Átmozgatónak jo volt, de nem mertem meghúzni, mert félek, hogy rosszabb lesz én nem tudok szombaton futni.
    Már a Villőnek is jol beigértem, meg ledumáltuk a dolgot, most már nem hagyhatom cserben:-))
    Szivacsi te be vagy nevezve szombatra??? Minket a férjem még csak holnap fog benevezni. . :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. szeptember 4. 18:47120.
    Mióta megtanultam vele futni, azóta szerencsére nincs gond. Illetve akkor van, ha túl nagy a szél. no meg a hideget nem bírom, mint már írtam. Ja !és sprintelni nem tudok, viszont ha egyenletesen futok, akkor nincs gáz!
    úúúúgy mennék futni! lehet, hogy holnap megpróbálkozom vele. Na a dokiig nem jutottam el. . .
    Ma megfűztem a kollégámat, hogy menjen el holnap az éjszakai pólómért! ha már nem tudok futni, legalább az legyen meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (118)
     
  8. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. szeptember 4. 18:24119.
    Nekem a futás időpontja egyenesen arányos a sötétedés időpontjával. Én sportpályára járok futni és mikor besötétedik, ott az orromig se látok előre. kb. akkor vennék észre valakit, ha már átgázoltam volna rajta. Télen ezért szoktam leginkább reggel futni, mert akkor már nincs vak sötét .

    Viszont most korán hazértem, ugyhogy le is megyek gyorsan, aztán főzöcske holnapra:-))
    előzmény:
    pamó (116)
     
  9. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. szeptember 4. 18:17118.
    Az asztmád miatt rosszabb télen? Más téli sportok sem ajánlottak? Egyébként nem okoz gondot futás közben. ?
    Az aerobikon is van egy lány akinek asztmája van, de még soha nem volt gond vele hál istennek edzés közben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (117)
     
  10. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. szeptember 4. 16:39117.
    Én szerencsére olyan helyen lakom, ahol nem kell félni!
    lehet, hogy ma nem tudok dokihoz menni, mert valszeg sokáig kell bent maradnom :-(((( Én is remélem, hogy nincs gáz, csak fáj. bár ma kacérkodtam a futás gondolatával, próbálgattam a lábam a folyosón. Ha be van járatva, nincs gond, csak ha utána megállok :-(((
    Sajnos a hófutásból ki fogok maradni. Asztmás vagyok és nagyon nem bírom, ha nem kapok levegőt :-((((
    előzmény:
    pamó (116)
     
  11. 2003. szeptember 4. 16:23116.
    hááát, most hogy mondod, lehet, hogy én is viccesen néznék ki egy ilyen fejpántban. :)
    de igaza van Szivacsinak, kit is érdekel?? már nem foglalkozom azzal, hogy ki mit szól, fusson az is, aki mer szólni, aztán majd meglátjuk, hogy utána mi lesz. . .

    köszi Nadin, nagyon hasznos információkat adtál, hálás vagyok értük. és annyira jó, amilyen nagy lelkesedéssel beszélsz a futásról! komolyan kedvet kaptam még a hóban futáshoz is, pedig az már tényleg csodaszámba megy nálam! :)

    és még azt szeretném kérdezni, hogy ha ti este futtok, nem szoktatok félni a sötétben? én nem mernék kimenni egyedül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (112)
     
  12. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. szeptember 4. 15:38115.
    Szivacsi!Tényleg menj el dokihoz, ha eddig nem javult , akkor nem csak simán zuzódott. Bár remélem semmi komoly. .
    A dolobene gél nagyon jó ilyenekre. . . , én azzal szoktam magam kezelgetni.

    Farmer dzsekibe jöttem + "majdnem "téli cipőbe. . . , erre süt a nap!! Kész vagyok ettől az időjárástól. Két napja meg egyébként szét vagyok fagyva, gondoltam ma nem szúr ki velem. . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (106)
     
  13. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. szeptember 4. 14:31114.
    Üdv. Mindenkinek!!
    Állítólag -5 C-ig nem lehet gond a futás. Az alatti hőmérséklet már csak a nagyon edzett szervezeteknek javasolt. ( persze ez egyéntől függő dolog is , akinek érzékeny a mandulája vagy bármi egyéb annak ki kell tapasztalni, hogy mit bir)
    Én tavaly télen is futottam. Jól beöltöztem, mondjuk annyira, hogy picit fázzak mikor elindulok, akkor futás közben pont jó lesz. Van egy polár sapim ( a gyerekemtől örököltem:-))) , na azért nem megkötős:-)) , de vannak olyan jo pofa , pihe puha felnött sapik is ( pl. giacomelli) , én ha már csak pár fok van akkor abban futok. Ha még nincs annyira hideg , akkor van egy sima tök egyszerű polár anyagból egy fejpánt szerű valamim, ami annyira széles hogy pont takarja a fülem. Nekem a homlokom is szokott fázni ha sokat futok, ugyhogy ott is melegit. Nem mondom, hogy ez a legújabb trendi, de nem is olyan vészes. Az enyém egy fehér polár, annyira nem ronda:-))

    Futottatok már amikor esik a hó?? , de olyankor mikor nincs szél, olyan barátságos 1-2 fok van és pelyhekben hullik. . . . ???????
    Nagyon jó!!!!!!!!!!!!!!!!!
    No persze ez csak amolyan kocogásnak is alig nevezhető valami, mert hát azért vigyázzunk a lábunkra meg magunkra, hogy el ne essünk, viszont pont annyira elfáraszt mint most a normál futás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. szeptember 4. 13:20113.
    Jó biza! bár amikor még használtam, hosszú hajam volt. . .
    1ébként meg kit érdekel, hogy mit szólnak???
    Gondolom sikerült a vizsgád!!!! nekem jövőhéten lesz 3 uvém, de tuti bukás, mert el sem olvastam az anyagot :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (112)
     
  15. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. szeptember 4. 12:58112.
    Helló, az az izé, amit írtál biztosan jó megoldás, de nekem borzasztó furin áll a rövid hajam miatt, így én nem kockáztatom meg, hogy rajtam röhögjön az egész lakótelep. . . :)
    Nekem a sapka jött be, bár én is úgy jártam, hogy nem tettem fel tegnap, azt jól lefagyott a fülem.

    (ja ezzel a válasszal még adós vagyok: számvitelből vizsgáztam, és azért mert ez még tavalyról maradt)
    előzmény:
    pamó (110)
     
  16. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. szeptember 4. 12:31111.
    most, hogy mondod! én is olyanban futottam, mert a sapi túl meleg volt! na ezé kattantam rá én is a futásra! friss levegő, kilépek a kapun, aztán uccu neki
    előzmény:
    pamó (110)
     
  17. 2003. szeptember 4. 12:10110.
    persze arra még én is kiváncsi leszek, hogy milyen az a nagyon hideg, amikor én még kimegyek futni. . . , de mondjuk ha abból indulok ki, hogy tegnap is csak 11 fok volt és eddig ez elképzelhetetlen volt számomra. . . szóval majd meglátjuk. télen én is mindig futópadoztam, ha eljutottam ilyen helyre, de én pont azt élvezem ebben most, hogy kilépek a kapun és már mehetek is. továbbá, hogy friss levegőn vagyok (az edzőteremhez képest) és ilyen frissen baromi jól indul a napom!
    sapkám persze nincs, mert eddig soha nem hordtam, de majd beruházok esetleg. vagy mit szóltok ahhoz a "fültyű"-höz, ami olyan mint egy hajpánt? most lehet, hgoy az is praktikus lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (109)
     
  18. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. szeptember 4. 11:50109.
    Sziasztok! szerintem sapit nyomjatok a fejetekbe! sajnos én már nagyon hidegben nem tudok futni, mert két perc alatt begyullad a mandulám, sálat meg nem tudok a szám elé rakni, mert megfulladok! nem is tudom, mi lesz velem! mondjuk tavaly futópadoztam, de hát az nem olyan jó és ott is befulladok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (108)
     
  19. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2003. szeptember 4. 11:46108.
    Szia Pamó!
    Ez jó kérdés, én is tegnap gondolkoztam el ezen. Tavaly még én sem futottam télen, vagy ha igen, akkor keveset. Arra emlékszem, a sál sokat számított, de tegnap este nekem is a fülem fázott, amit a sál nem takar. Remélem, valaki tapasztalt válaszol nekünk.
    Villő
    előzmény:
    pamó (107)
     
  20. 2003. szeptember 4. 11:38107.
    sziasztok lányok! olvasgatlak itt titeket és gondoltam tanácsot kérek tőletek, mert úgy tűnik komolyan "futkorásztok", nem pedig csak fellángolás az egész. és hogy biztos tudtok segiteni. :))

    szóval idén elhatároztam, hogy most nem hagyom abba a jó idő múltával a futást. (eddig mindig csak tavasztól-őszig "szaladgáltam", és nem annyira nagy vehemenciával mint idén. :) )
    reggelente futok és tegnap is, ma is bizony már elég hűvös volt. fázott a fülem. tudtok erre vmi jó tippet? ma kipróbáltam egy kapucnis pulcsival, de nem volt annyira kényelmes. valahogy zavarta a szabad mozgásomat, hogy éreztem, a nyakamnál feszül az anyag. köszi. pamó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. szeptember 4. 10:47106.
    2 kilóóóóó????? reggel nagyon elkenődtem! naivan fel akartam venni a fekete gatyómat, mert ugyi nem rossz farmerdzsekivel. . . aham. rám jött, de már nem mertem behúzni a cippet! :-(((
    ma kénytelen leszek elmenni dokihoz, mert még mindig fáj a lábam és félek, hogy esetleg csonthártyagyuszit kapok :-((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (105)
     
  22. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. szeptember 3. 23:41105.
    Nem is tudom, valahol szerencsés vagy, de valahol meg tényleg ez is egy nehéz dolog. A futással biztos hogy nem ártasz magadnak. Végül is nem elég csak az hogy vékony az ember, de szép ha izmos és nem utolso sorban egészséges is!!:-))
    Én szeretek enni általában, de csak szépen komótosan. Ha rohanok, vagy sietek akkor inkább nem eszek. Ennek általában az a következménye, hogy kellőképpen kiéhezek és mikor lehetőség van ( ez ugye általában este ha hazaérek a munkából) akkor viszont nagyon bekajálok. Ami este nem feltétlenül jó.
    Sose voltam vékony, igaz dagi se. Most talán a futással kompenzálom az össze-vissza bekajálásokat, vagyis végül is azt eszem és akkor amikor jólesik. Persze igy fogyni sem fogok, de már nem is igazán akarok küzdeni azzal 2 kiloval amiről mondjuk azért szivesen lemondanék.
    Azt viszont nem tudom, hogy mi lenne ha mondjuk én is abbahagynám pár honapra a futást is meg a többi dolgot is. . . .
    bár lehet, hogy nem is kívánnék ennyi kaját. . , végül is nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (104)
     
  23. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. szeptember 3. 17:07104.
    Hát igen, mindig is ilyen cérnácska voltam, anyukám után.

    Na a futás meg. . . a párom nem örül neki, én meg hiába mondom, hogy a problémám ott van, hogy lusta vagyok enni, a futással energikusabb leszek, és farkaséhes!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (102)
     
  24. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. szeptember 3. 16:26103.
    Na további szép napot! én elhúztam haza!
    sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (102)
     
  25. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. szeptember 3. 16:19102.
    Hát ha még az 50 kilotól is messze vagy, akkor tényleg egyél sokat!!!
    Annyit szaladgálsz a babával??, vagy egyébként is mindig ilyen vékonyka voltál?
    És ezek ellenére támogatják a futó projectedet???????? ( vagyis hát a párod) ? Bár lehet, hogy a futástól jobban megjön az étvágyad:-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top