Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Antidepresszáns .

Torolt_felhasznalo_258781
Torolt_felhasznalo_258781
Létrehozva: 2007. június 21. 20:47
Sziasztok.2 Napja nyitottam 1 topicot,a segítségeteket kértem.Most pedig kétségbe vagyok esve.Amióta az orvos felírta az antidepit,olvasgatok,tájékozódom ebben a témában.Találtam egy olyan helyet,ahol,olyan emberek fórumoznak akikre iszonyú hatással voltak ezek a gyógyszerek,és a mellékhatásaitól szenvednek.Most jelenleg nem tudom,merjem vagy ne merjem szedni a gyógyszereimet.Nem akarok odáig jutni,hogy beledögöljek a mellékhatásokba.Azért mentem orvoshoz,mert iszonyú tüneteim vannak,nem akarok gyógyszereket szedni,ezért is mentem is azt hiszem későn,mert úgy gondolom,az embernek saját masgának kell megoldania a problémáit.Nem tudom megoldani,nem én mondom magamnak legyek boltban tömegben rosszul.Mindennapomat,az egész élertemet elviselhetetlenné tesz ez a betegség.Próbáltam,azt mondani magamnak,ilyen betegség nincs,semmi gond,nem vagyok beteg,bebeszélem magamnak.Addig míg ki nem megyek itthonról semmi baj,amint olyan helyre kerülök,remegek izzadok stb.Pedig nem akarom ezt,és mégis ez van.Az orvosomban bízom,azért mentem hozzá,segítségért.Félek,hogy odajutok mint sokan mások,se nem sírnak,se nem nevetnek.Üresek. Nem szeretnék beledögleni ebbe az egészbe,egyszerűen élni akarok ,vissza az életemet!!!!!!!!A kérdésem gyógyszer ,vagy inkább ne!!!!!!!!!!!!!?????????Próbáljak túljutni ezen az egészen 1,vagy ami 5 éve nem megy,vagy szedjem be és reménykedjem,hogy túlélem,nem leszek én is áldozat????????Köszi a válaszokat.
  1. 2007. június 26. 07:59151.

    Türelem, hölgyem, türelem! Ahogy elkezd hatni a gyógyszer, szépen elmúlik ez a sz*r érzés, nem lesz ilyen problémád, hogy nem tudsz emberek közé menni.

    Lehet írtad már, csak nem emlékszem az elejére; jársz terápiára is, vagy "csak" gyógyszereznek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (143)
    2007-06-25  18:58
  2. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 25. 22:53150.
    Szia.Nemcsak hozzád szeretnék most szólni,mindenkihez,aki ebbe a topicba írt nekem.Köszönöm mindenkinek a rengeteg bátorítást,akedves szavakat.Sok sok erőt,merítek innen a hozzászólásaitokból.Amikor gázul vagyok,idejövök és csak megírom,ez is könnyít rajtam.Amikor látom nem egyedül vagyok ezzel,hogy vannak és voltak sokan ezzel a gonddal,erőt ad.1 hete szedem a gyógyszert,egyenlőre semmi,csak remegés,és feszült vagyok,ingerlékeny,gondolom ez mellékhatás.Sokan vagytok akik meggyógyultatok.Hu de várom már én is,csak 1 icipici javulást éreznék már,tuti jobban is lennék az is erőt adna.Nem is hittem volna ennyien vagyunk(mármint ilyen betegséggel küszködők.Azt is látom,ha valaki akarja ki lehet belőle jönni.Abban is igazatok van,hogy amikor kevésbé stresszes az ember,ha nyugadtabb életet él,akkor ez a betegség is csendesedik.Voltak nekem is jó időszakaim,amikor teljesen tünetmentes voltam,(ahogy ti mondanátok)amikor valami nagyon rossz ér,és sorozatban jönnek a gondok,akkor én is megzuhanok,és jönnek a tünetek ezerrel.Ami most velem van,amit most érzek,ennyire még tényleg nem voltam rosszul,ezért is rémültem meg,aztán orvos.Remélem,én is meggyógyulok!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_912369 (149)
    2007-06-25  22:27
  3. Torolt_felhasznalo_912369
    Torolt_felhasznalo_912369
    2007. június 25. 22:27149.

    bocsi mégis belekuksiztam..... 

    én arra jöttem rá mikor rajtam kijött a betegség és nem tudtam emberek közé menni,hogy valójában tényleg nem akarok és azért szükül a kör ahogy te írtad.csak mivel vannak létfontosságú elintéznivaló teendők és az emberek is elvárják a többi embertől hogy közéjük menj mert különben hülyének néznek ezért meg voltam lőve muszáj volt menni menni és csak rosszul voltam.

    nekem se hitte el elöször senki,jöttek a hülye szöveggel......

    aztán úgy döntöttem akárki kérdezi vagy bizalmat szavazok neki beszélek róla.és lám találtam olyanokat akiket ez érdekelt bár ők is kétkedve fogadták de nem úgy.és rájöttem nem vagyok egyedül."büszkeséget" faragtam ebből,hogy nézd nekem van ilyen betegségem neked nincs.bebe,te nem értesz hozzá.nevetséges de ez segít.

    ne szégyenkezz!!!!és ne arra hallgass aki nem élt át ilyet

    én úgy látom ez csak az érzelmesebb embereknél jön elő.legyél büszke hogy neked vannak érzéseid!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (143)
    2007-06-25  18:58
  4. Torolt_felhasznalo_912369
    Torolt_felhasznalo_912369
    2007. június 25. 22:13148.

    szia!

    most nem bogarásztam végig az írásokat úgyhogy bocs ha butaságot írnék.

    én pár éve átéltem ezt.nem volt munkám,se barátom.3 hónapig kerestem állást.....otthon nagy zűrök voltak.szal minden rossz volt.

    és egyszer csak jött.nem kaptam levegőt,akár 5 órán át is feküdtem mozdulatlan és éreztem a halálfélelmet.megszólalni se tudtam hogy segítséget kérjek,aztán végre észrevettek a szüleim hogy valami baj van....de nem hittek nekem.mondtam hívjanak mentőt de semmi.nem tudtam utazni,a nyár kész csőd volt,a melegtől csak rosszabb volt az állapotom

    én már tudtam hogy ez pánikbetegség mert két barátnőm is ebben szenvedett.irány doki aztán kaptam gyógyszert.a legenyhébbet ugyan.

    kb 2 évig szedtem.közben megismertem egy pasit aki jó barátom lett és állandóságot hozott az életembe.lassan de tudatosan eldöntöttem fokozatosan állok le a gyógyszerről.

    ma is történnek velem nagyon tré dolgok de teljesen leálltam a szedésről pedig az egy év alatt egyszer volt megint rohamom.

    ha még nem kezdted el ajánlom menj homeopátiás orvoshoz.ő ad nyugi tabit de az enyhe és nem terheli a szervezeted,nem szoksz rá.a hátrány annyi hogy kb naponta 3-5 alkalommal kell szedni étkezés elött vagy után.vagyis nem kapkodhatod be bármikor

    találd meg mi az ami hiányzik az életedből.mert sokszor emiatt tör elő. nekem az állandóság volt és a szeretethiány,a bizonytalanság.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (1)
    2007-06-21  20:47
  5. Torolt_felhasznalo_937775
    Torolt_felhasznalo_937775
    2007. június 25. 21:26147.
    hali!nem voltam itthon azért nem írtam.hát ha szedem a gyógyszert nincsenek rosszulléteim.a párom úgy tolerálja hogy ő azt mondja nem fogadja el hogy beteg vagyok, mert ő ezt el sem tudja képzelni milyen,de megérti hogy néha nagyon nehéz,és sokszor lepihenek meg ilyenek.arra gondolj mindíg hogy jobb lesz.és utána ugyanúgy élhetsz.eleinte tényleg nem tudsz másra gondolni mert nagyon nehéz így élni a mindennapokat.a frontint is el tudod majd hagyni,eleinte biztonságot ad.és neked erre van most szükséged.kérdezz nyugodtan ha tudok segítekde van egy tanácsom!!most csak magadra gondolj!!!mindent tégy úgy hogy neked legyen jó!most az a legfontosabb.hogy jobban légy!és próbnálj meg lélegezni mélyeket!sokszor az is segít
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (129)
    2007-06-23  20:30
  6. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2007. június 25. 21:20146.
    Szia!
    Én is bátorítanálak. A gyógyszernek több hét kell, mire a hatás kialakul, gondolom ez rá van írva, minthogy az is, hogy addig mellékhatásai is lehetnek. Ezeket túl kell vészelni.

    Ha nem jó a bogyó, van másik, beállít olyanra, ami segít. De szerintem mindenképpen olyanhoz menjél, aki pszichoterápiával dolgozik, tehát a bogyót is úgy adja, hogy az állapotoddal tisztában van, és folyamatosan követi. Csak úgy tudja beállítani az adagot is megfelelően. Később már Te magad is tudod változtatni, hiszen érezni fogod, hogy mennyi az a minimum, ami már elég ahhoz, hogy ne érezd magad rosszul.

    Valóban nehéz róla leállni, de nem is biztos, hogy le kell állni. Ezek évekig szedhetők, a beszélgetős része pedig talán segíthet a pánik okát megtalálni, és túljutni rajta.

    Viszont folyamatosan kell szedni, ha napok kimaradnak, rosszul érezheted magad!!

    Nekem volt már egy-másfél év amíg szedtem, aztán most újra előjött a depi - elég kevés negatív dolog kell, hogy kiváltsa. Sajnos, ez van. Ez valami hormonhiány lehet. Alkati dolog. Beletörődtem. Ha érzem, hogy minden sinen van, megpróbálok leállni. De egy nehezen kezelhető kamasz mellett ezt nem nagyon hiszem, hogy menni fog. Még bogyóval is nehezen viselem, anélkül lehet, megfojtanám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (34)
    2007-06-21  21:52
  7. 2007. június 25. 20:04145.
    Szégyelld magad....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965466 (130)
    2007-06-23  21:57
  8. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 25. 19:01144.
    Rettegek ha emberek közé kell menni,mint egy ovis mint aki vizsgázik,zavarban vagyok,ha megkell szólalni.JÉZUSOM!!!!!!!!!!!!Ez már nekem sok.Vissza az életemet!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (143)
    2007-06-25  18:58
  9. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 25. 18:58143.
    Sziasztok.Jó sokat sírtam az imént .Nem tudtam lentmaradni a gyerekkel az udvaron ,Hozzámszól,egy idős hölgy,(szerencsétlen)legszívesebben leütöttem volna..........,hagyjon békén. Kész vagyok magamtól.A hugom,a barátnőm azt mondja bebeszélem magamnak ezt az egészet.Az borít ki a legjobban,hogy a gyerekkel nem tudok lent lenni.Egyre jobban beszűkül minden,leginkább itthon lennék.Ebből ki lehet jönni?Volt már valaki ilyen helyzetben,hogy nem, tudott,képtelen volt emberek közé menni????Kilehet ebből lábalni?Egyre inkább azt hiszem,nem. Oké,1 hete szedem a gyógyszert,nem várhatok csodát,na de ez nem normális ,nem tudok emberek közé menni,boltba,postára stb.SEGÍTSETEK......Van itt olyan ember aki ilyen volt mint én,és meggyógyult??????
    előzmény:
    dombie (142)
    2007-06-25  09:13
  10. 2007. június 25. 09:13142.

    Sziasztok!

    Én is Eperkéhez csatlakozom. Örülök és szívből kívánom, hogy aki nem ismeri ezt a betegséget, érzést, állapotot (nevezze ki minek akarja), soha ne is tudja meg milyen is ez.  Ettől sajnos még van aki ismeri. Őt bíztatni kell a gyógyulás reményével és lehetőségével. Mert ebből meg lehet gyógyulni! Ez a lényeg!!!!

    előzmény:
    Eperke2222 (141)
    2007-06-25  08:08
  11. 2007. június 25. 08:08141.

    Nincs ilyen betegség? Csak kitaláció??! Tééééényleg? De jó, hogy szólsz, köszönjük! Mindjárt jobban is vagyunk.

    Majd ha egyszer ne adj' isten téged is elér valami ehhez hasonló kórság és nyüszítesz kínodban, hogy valaki/valami segítsen, majd próbáld magad meggyőzni erről! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965466 (130)
    2007-06-23  21:57
  12. 2007. június 25. 00:26140.

    Szia.

    Biztos sok-sok olyan eset van mikor szükséges a gyógyszer,mint pl,egy magasvérnyomásnál.

    Írod:

    " Egyet tehetsz: terapeutàhoz kìséred. És NEM BESZÉLED LE A GYÒGYSZERRÖL. Különben màris kezdhetsz gyüjteni a fejfàjàra. Azzal a biztos tudattal, hogy BIZTON hozzàjàrultàl ahhoz, hogy ilyen hamar szüksége legyen rà."

    De azért ne keltsünk lelkiismeretfurdalást másokban,csak mert másképpen gondolják a dolgokat.Amúgy is mindenki saját maga dönt a sorsáról.  

    előzmény:
    semiramis (139)
    2007-06-24  23:45
  13. 2007. június 24. 23:45139.

    MINDEN méreg, amire a szervezetednek nincs (vagy nem akkora adagban) szüksége. Ellenben HA SZÜKSÉGE VAN RÀ ÉS NEM KAPJA MEG, szép lassan (vagy baromi gyorsan) elsorvad. Ha MEGÀLLAPÌTOTTÀK, hogy szükséges, azzal mérgezné magàt, ha nem szedné.

    LefordÌtom Neked: Az antidepresszàns mreg, ha szeded - és NINCS rà szükséged. ÉLETMENTÖ szükséglet, ha szükséged van rà. Nincs vàlasztàsi mÒd - vagy ezzel jòl - vagy a temetöben.

    Lehet vàlasztani.

    Még egyszer: NE ìrj butasàgokat.

    Hogy az ismerösödMILYEN dianòzisra MIT kapott és miért olyan az àllopa, amilyen - illetve amit TE FELTÉTELEZEL - nos, nem tudod. Nem is tudhatod.

    Egyet tehetsz: terapeutàhoz kìséred. És NEM BESZÉLED LE A GYÒGYSZERRÖL. Különben màris kezdhetsz gyüjteni a fejfàjàra. Azzal a biztos tudattal, hogy BIZTON hozzàjàrultàl ahhoz, hogy ilyen hamar szüksége legyen rà.

    Ha NEM vagy orvos, ne bìràld felül (szakértelem nélkül, màr nem is érdemes megemlìteni, hogy làtatlanban) az orvos hozzàértését.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965466 (137)
    2007-06-23  22:40
  14. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 23. 23:03138.
    Örülök,hogy ilyen ellentmondásosak a vélemények Elkeserítő,viszont hidd el,így élni nem lehet.Próbáltam,nem ment,ha csak 50%esélyem van arra,hogy normális életet tudjak élni,megpróbálom.Ha begolyózok,vagy zárt osztályra kerülök,akkor már úgyis mindeggy lesz,persze ha tényleg igazad van,és ezek a szerek mérgek az agyra.Sokat olvastam az antidepikről,sokan meggyógyultak,sokan nem.Ez vagy .vagy.Nekem muszáj volt segítség,mert szenvedtem már önmagamtól is.Egy este azon gondolkodtam,hogy kész nem bírom tovább,véget kell vetni ennek az egésznek,vagy kinyírom magam,vagy orvosi segítség kell.Az öngyilkosság nem megoldás,a gyerekemmel mi lenne?Azon a határon voltam,hogy inkább haljak meg,mint tovább szenvedjek.Te ezt nem értheted,hiszen sosem voltál benne.Én sem szeretem a gyógyszereket,nem is akartam szedni,ez az utolsó esélyem,már mindent kipróbáltam,semmi sem ment.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965466 (137)
    2007-06-23  22:40
  15. Torolt_felhasznalo_965466
    Torolt_felhasznalo_965466
    2007. június 23. 22:40137.
    Minden ilyen gyógyszer MÉREG!!!!!!!! Nem tudom,miért mondjátok szerencsétlennek,hogy nyugodtan szedje be,egy életre nyomi lesz a gyógyszerektől,csak elbódul,az agyára hatnak ezek a szerek.Van 1 ismerősöm,elkezdte az antidepresszánst,vagy a 5.tart,azóta még elviselhetetlenebb az élete,már ki sem mozdul otthonról.Te orvos ,hogy ilyen tanácsokat osztogatsz?Ezek tények!!!!!!!!!!!!!!!!Antidepresszáns az méreg,gyilkolja az agyat,tönkreteszi az életet.
    előzmény:
    semiramis (133)
    2007-06-23  22:06
  16. 2007. június 23. 22:16136.

    Nna, akkor EBBÖL indulj ki. Vagy a 132-esböl. Harmadik lehetöség nincs.

    És dönts - viselkedésbeli konzekvenciàkkal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (134)
    2007-06-23  22:08
  17. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 23. 22:11135.
    Szia.Kívánom neked,sose éld át,azt amiről itt szó van.Fogalmad sincs az egészről.Mint ahogy írtam,sose éld át ezt,mert ettől rohadtabb érzés,betegség nincs.Nem kívánok neked magyarázkodni,elég ha én tudom mit élek át.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965466 (130)
    2007-06-23  21:57
  18. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 23. 22:08134.
    Tudom,hogy igazad van .Magamat hergelem.
    előzmény:
    semiramis (132)
    2007-06-23  22:04
  19. 2007. június 23. 22:06133.
    Gratulàlok! Igen nagy ökörséget sikerült mondanod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965466 (130)
    2007-06-23  21:57
  20. 2007. június 23. 22:04132.

    "Sürgősen keress fel egy másik orvost, és keress valamuilyen alternativ terápiát is, persze a gyógyszereid mellet,arra hogy hogyan kell relaxalni meg lehet az mebereket tanitani..."

    Tudod, mennyi idö, amìg a gyògyszer RENDESEN hatni kezd? Az eltelt 3 NAPNÀl jòval több. Tehàt ne ajànlgass màsik orvost. 

    BÀRMELY teràpiàt akkor lehet elkezdeni, ha a kliens erre ALKALMAS àllapotban van. Elöbb NEM.

    Elveszve: igen, normàlis, hogy a tüneteid az elsö idöszakban felerösödnek. Erre TE MAGAD is ràteszel egy ÒRIÀSI adaggal, hiszen màssal se foglalkozol, mint a tüneteiddel. Öngerjesztés.

    A tovàbbiakban làsd elözö beìràsom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_310025 (124)
    2007-06-23  15:49
  21. 2007. június 23. 21:57131.

    Igen. De NEM a kezelés elején.

    Elveszve, ha MINDEN PORCIKÀD TILTAKOZIK és az önkìvületig gerjeszted Magad: hagyd a fenébe az egészet. Ne vedd be a gyògyszert. Rosszabb lesz ugyan - de EBBEN a roszban megbìzhatsz: màr ismered. Igazad van: fejest ugrani az ismeretlenbe: kockàzat. Még akkor is, ha esélyes, hogy jobb lesz, mint most.

    előzmény:
    borsoka18 (95)
    2007-06-22  13:51
  22. Torolt_felhasznalo_965466
    Torolt_felhasznalo_965466
    2007. június 23. 21:57130.
    Ennyi nyomit 1 helyen....................Na ne.......Figyelj pozitív gondolkodás!!!!!!!!!!!!!!Te tedd rendbe az életedet,ne a gyógyszerektől várd a csodát.Nevetséges,hogy így mérgezitek magatokat,holott csak nem kellene magatokra odafigyelni,uralkodni ezen az egészen.Ilyen betegség nincs,csupán kitaláció!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nőjj már fel,és élj,tedd magadat helyre,ne rinyálj,mint egy kisiskolás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (1)
    2007-06-21  20:47
  23. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 23. 20:30129.
    Elfáradok igen,de nagyon.Ami a legborzasztóbb,hogy akármennyire is szeretném,nem tudok nem magammal,a betegségemmel foglalkozni.Vacakez,hogy 4 hét mire hatnak ezek a bogyók,és elképzelhető,hogy ez nem is lesz jó,hanem a következő.Nekem muszáj a frontint szednem,mert most valamiért elkezdtem remegni,holott idáig azért itthon nem remegtem.A mindennapi dolgokat pedig elkell látni,a játszótér az emberek a legrosszabbak nekem,olyankor kell a szorongáscsökkentő.Bízom benne,hogy ezt később,amennyiben hatni fog a gyógyszer letehetem,mert,nem szeretnék frontin függővé válni.A párod tolerálja a betegségedet?Megtudod vele beszélni?Vannak még rosszulléteid a gyógyszerek melett is??Ezernyi kérdésem lenne........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937775 (128)
    2007-06-23  17:25
  24. Torolt_felhasznalo_937775
    Torolt_felhasznalo_937775
    2007. június 23. 17:25128.
    kérdezz nyugodtan!igen dolgozom.nálam is a remegés gázos volt hiszen fodrász vagyok,és szeretem a szakmám.gondolhatod remegő kéztzel nem lehet dolgozni.de a gyógyszer segitett.én már feszültség oldót nem veszek be csak ha nagyon gáz.meg antidepit is mikor hogy.muszály úgy élni mint mások!!!!mert ez segít abban hogy tuljuss.most én is abba akartam hagyni de még nem megy.de ha még évekig kell szednem ahhoz hogy normális életem legyen ám legyen.minden nap egy küzdelem.újra és újra!de gondolj arra ,hogy ennek vége lesz.és mindennap föl kell állni és küzdeni,még akkor is ha nehéz.néha nagyon elfáradsz benne.de jobb lesz!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (127)
    2007-06-23  17:16
  25. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 23. 17:16127.
    Szia,nem tudom miért ,mitől de izgága vagyok,feszült,és kicsit remegek,minden ok nélkül.A gyógyszerre gondolok,HOGY AZ VÁLTJA EZT KI BELŐLEM.2 napja a boltban lettem rosszul,pedig mindent megtettem,hogy ez ne történjen meg.Megmondom őszíntén,anyámat én kiröhögtem ,mert remegett és tisztára tönkrevolt.Azt mondtam ez nem igaz,megjátsza magát.Szégyenlem magam emiatt.Nem hittem neki,pedig én vittem el orvoshoz,azóta tud élni,ahogy ő mondja.Kérdezhetek valamit?Te tudsz dolgozni a gyógyszerekkel??Elviselhető az életed így,ha beveszed a bogyókat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937775 (126)
    2007-06-23  17:07

Címlap

top