Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szabolcs utcai klinika

Torolt_felhasznalo_269650
Torolt_felhasznalo_269650
Létrehozva: 2003. augusztus 27. 11:32
Sziasztok!
A Szabolcs utcai klinikán készülök szülni jövő tavasszal. Van valakinek tapasztalata a kórházzal kapcsolatban? Az orvosom Dancsó János.
Köszönöm előre is a válaszokat!
Bubek
  1. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. szeptember 8. 17:5051.
    Szia Drimba!
    Van bemoldalam, már a jelszót is leszedtem. Aki szeret, az ilyen randán is szeret. . . :))

    Esze, hát pont az kilincsel bárhol némi támogatásért, akinek alacsony a keresete. Erre találták ki a szociális támogatásokat. A bibi csak az, hogy én is csak úgy félfüllel, véletlenül hallottam róla, tehát ez nem egy "nyilvános", mindenki által köztudott dolog, mint pl. az, hogy létezik állambácsi által adott egyszeri anyasági támogatás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344471 (48)
     
  2. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. szeptember 8. 16:2950.
    Nem azt mondom, hogy adják ész nélkül mindenkinek! ((Mi sem tartozunk azok közé akik havi több százezret keresnek)) De gondolod, hogy akinek ennyi a keresete az kilincsel 20 e. forintért az önkormányzatnál?? Szerintem egy picit alacsony ez a "küszöb". Mindössze ennyi!

    Egyébként köszi az információt, hogy megosztottad velünk! Remélem valaki igénybe tudja venni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (47)
     
  3. 2003. szeptember 8. 16:1649.
    Sziasztok! Hallott már valaki Kovács Péter nevű dokiról a Szabolcsban? Ő a nődokim és azt mondta ott szülész a Szabolcsban. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. szeptember 8. 16:1148.
    Sziasztok!
    De jó, nem is tudtam hogy ilyen is van.
    Na, nálunk még a házasságkötés utáni egyszeri támogatást sem adták meg, pedi állítólag olyan is van. :o(

    nad, megnézhetlek? Van bem. oldalad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. szeptember 8. 15:5447.
    Különben hogy tudnák eldönteni, hogy kinek adják és kinek nem? Naná, hogy a többszázezret kereső helyett inkább tényleg a csegényebb családok kapják meg (mondom ezt úgy, hogy ugyan nem keresünk többszázezret, mégis kicsúszunk a keretből, tehát nem az "irigység" beszél belőlem). Szerintem már az is jó dolog, hogy ez a kerület egy ilyen támogatást is bevezet egyáltalán!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150348 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. szeptember 8. 14:4246.
    Köszi! Hát ez csodálatos! Ha szociális alapon jár, akkor miért kötik jövedelemigazoláshoz? Ha meg valahol tényleg ennyi a kereset és megkaphatják azt a 20 e ft-ot, akkor ez az egyszeri kifizetés igen kevés!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. szeptember 8. 13:4145.
    Viszont így a kerületben született babákra vonatkozik, tehát nem csak a Szabolcsban születettekre, bár sajna nagyon sík vagyok és nem tudom, van-e még a XIII-ban más szülészeti intézmény.

    Cupp,
    Nad
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. szeptember 8. 13:3844.
    Felhívtam reggel az önkormányzatot, úgy hívják a cuccost, hogy rendkívüli gyermekvédelmi támogatás, a kerület sajátossága. Cserébe viszont nem 10, hanem 20 ezer forint, természetesen egyszeri, és szociális alapon jár, ami tök jó.

    Kell hozzá nyomtatványt kérni az önkormányzatnál, kell az újszülött eredeti anyakönyvi kivonata, és mindkét szülőtől (vagy ahányan a háztartásban élnek keresők) egy legutolsó havi hivatalos jövedelemigazolás. Akkor jár a támogatás, ha az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a 43600 forintot. Ennyit sikerült kiderítenem, klassz, nem?

    Gondolom nettó értendő, de ezt nem kérdeztem meg, bár így lenne logikus.

    Cupp
    Nad
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150348 (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. szeptember 8. 08:4543.
    Ha valaki tud erről valamit, nehogy priviben írja meg!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. szeptember 8. 08:3742.
    Lányok, most hallottam az egyik soros CTG-n sorban ülve, hogy a Szabolcsban szülő kerületi lakosok még igényelhetnek az önkormányzattól valami 10e nagyságrendű támogatást. Tud erről valaki valamit, szociális alapon vagy automatikusan jár, csak igényelni kell?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. szeptember 6. 06:4041.
    Sziasztok, jelenleg a Szabolcs földszint lakója vagyok, és az én ágyamon volt a cicus. . . . Sőt, utána is meglátogatott, éjjel arra ébredtem, hogy rám ugrik, hát jót síkitottam. Szegény szobatársam meg azon ijedt meg, nehogy elmenjen a babám az ijedtségtől.
    Ugyan a főnővér állítja, hogy a macsekot megmérgezték azóta, de én mindennap látom a pakolóban.
    Tavasszal volt már vetélésem, most a 7. hétben vagyok, bár úgy tűnik most stramm erős Babácska növekszik, de azért egy kóbor macska fertőzései nem kellenének.
    Egyébként a terhespatólogia nem gázos, bár a tisztaság csak hírből ismert és vannak olyan nővérek, akik két szót nem akarnak beszélgetni, az amúgy mindenre kíváncsi kismamikkal.
    Ami engem zavar, és ezt elsősorban tavasszal a babám elvesztésekor érzékeltem, hogy ha nincs ott a saját dokim, a többi nem nagyon törődik az emberrel, ezt látom most a szobatársam esetében, és ez nem a legjobb.
    Ha nem lennék cukros nem jönnék önként ebbe a órházba, de a diabetólogust nagyon kedelem, nagyon lelkiismeretes.
    A dokim jó orvos, csak nem beszédes, engem meg minden érdekelne. :-) De majd lassacskán összeszokunk, nem hagyom ám magam!
    Minden babásnak jó egészséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. szeptember 4. 17:4240.
    Szerintem már messze nem mindenhol. Inkább az egyszobás "lakosztályok", meg papás szobák azok, amikért külön pénzt kérnek, azt hiszem. Na ilyen asszem a Szabolcsban speciel nincs. De tartom, hogy szuperjó hely! (majd pár hét múlva még visszatérek a témára. . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150348 (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. szeptember 4. 14:2339.
    Ejha!!!!!!! Máshol ez a szolgáltatás pénzbe kerül. Nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (37)
     
  14. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. szeptember 4. 00:0838.
    Valóban semmibe nem kerül. És - biztos sokan elítélnek minket emiatt, Folli. . . - bizonybizony, hogy jól esik az a 7 óra éjjel pihenni, másnap mindketten (ő szó szerint) kiéhezettebben estek egymásnak. . . És bizony-bizony, annak idején nem tudtam eléggé értékelni ezt a 7 órát. . . Most volt először, hogy a nagyszülőknél volt egy-egy hétvégére (szoptatás miatt) aludni is. . . hihetetlen volt itthon kettesben apucival (+1 potyautas odabent a bendőben) úgy, hogy nem kell minden pillanatban 1000000%-os hatékonyságra állítani a kis érzékelőidet, hogy éppen mikor mit csinál a gyermek, mikor fogja abbahagyni és a belőle eredő károkat hogyan lehet enyhíteni úgy, hogy a következő ténykedés se rontson tovább a helyzeten. . . :))))))) hehehe, IMÁDOM, és most már sokkal jobb szórakozásokat is elsajátított, mint popsikenőcsöt mindenfelé szétkenni a padlószőnyegen, amíg anyuci pisil. . . :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (36)
     
  15. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. szeptember 3. 15:5337.
    Semmibe.
    Gondolom tolongás esetén az számít, hogy kinek a "betege" vagy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150348 (35)
     
  16. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. szeptember 3. 15:4936.
    Sziasztok, én is a Szabolcsban szültem prof. Egyed Jenőnél, és a tündéri Ica néni segédkezett a gyermekem világra hozatalában.

    És kedves Bubekkó!! Én is csak azt tudom javasolni, hogy gondold át mégegyszer!! A Péterfy-ben túl sok jót ne várj a csecsemősöktől, meg úgy egyáltalán. . . Szerintem ilyenkor azért a jóindulatú szakértelem nagyon fontos a kismamáknak. A bemenetelről pedig csak annyit, hogy a kikent kifent miss picsa barátnőmet is beengedték hozzánk a szülés után (pedig gondolhatod hogy általában mennyire szeretik az ilyen lányokat mindenhol) szó nélkül! Apa bármikor bejöhetett szó nélkül, persze ha normális a szobatársad. Ebből a látogatásosdiból soha nem volt gond. A baba elvitelről meg annyit, hogy életed végéig hálás lehetsz azért a pár nyugodt éjszakáért. . . . :))) Elég sokára lesz megint. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. szeptember 3. 15:3435.
    Mennyibe kerül a Szabolcsban ez a baba-mama szoba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. szeptember 1. 23:4534.
    Ágostonnál végig azt mondták, hogy gigantikus nagy baba lesz, 1-2 héttel nagyobb méretű a koránál. Aztán szerencsére hallgatott az anyjára és kibújt három héttel előbb szép kis formásan, 3050 grammosan :)))), időre, éretten (37+4), egészségesen. Ezúttal még három hónapom volt hátra, amikor a Nagy - életében először - beteg lett, egy hétfői napon voltunk a gyerekorvosnál, visszarendelt szerdára, és őszinte aggódással megkérdezte, hogy "de ugye nem szül még szerdáig?". Én meg mondtam, hogy jesszus, dehogy!!! Még van három hónap, mire a fejét ingatva mondta, hogy na anyuka, akkor minimum 4 kiló. De amúgy is mindenki azon van kiakadva, hogy mekkora a hasam. Most voltam CTGn múlt pénteken, 34 hetesen, a CTGs csaj is mondta, hogy fú, jó nagy baba. . . Úgyhogy most győzködöm a pici lányt is, hogy amint elég érettnek érzi magát, bújjon csak elő, mint a bátyja annak idején. Finom az az anyatej, én itt leszek neki akkor is, és micsoda izgalmak várják, és mennyivel könnyebb lenne mindkettőnknek, kevesebbet kell préselődnie, stb. . . :)))) hátha hallgat rám.

    De azért a szívemmel tudom, hogy úgyis ő fogja kizárólagosan eldönteni, hogy mikor akar kibújni. :)

    Bubekkó, nézz körül esetleg az Istvánban is és a MÁVban is, azok szintén nagy baba-mama-papabarát intézménynek számítanak. Sőt, mostanában a Schöpföt is nagyon dicsérték. Hátha van valamelyikben papás-babás-mamás rooming-in.

    Egyébként egy barátnőm szült az Istvánban 9 hónappal énutánam, és egy kb. háromnegyedakkora baba-mama szobában voltak 4+4-en, mint a Szabolcsban mi 2+2-en. . . De amúgy totál szimpi a hely.

    Cupp,
    nad
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344471 (33)
     
  19. 2003. szeptember 1. 14:2133.
    Szia nad!:o)
    Miért, mit mondott a doki mekkora lesz??

    Nekem annak idején azt mondták (Hajdú. K. ) hogy BArni kb. 3kg10 dkg lesz, aztán lett helyette 3, 85kg. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (29)
     
  20. 2003. szeptember 1. 14:2132.
    Szia nad!:o)
    Miért, mit mondott a doki mekkora lesz??

    Nekem annak idején azt mondták (Hajdú. K. ) hogy BArni kb. 3kg10 dkg lesz, aztán lett helyette 3, 85kg. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (29)
     
  21. 2003. szeptember 1. 14:1731.
    Szia bubekkó!:o)

    Érdemes megkérdezni a dokit,
    hátha van rá mód hogy ottmaradjon a párod veled. Engem szülés előtt 1 nappal a dokim befektetett, biztos ami biztos alapon, és egyből a roomingin szobába fektettek, nézett is a szobatársam, hogy kerültem én oda, amikor még nem is szültem. De így nagyon jó volt, nem kellett szülés után még átcipelni a csomagot. Na meg arra is jó volt, hogy "szokjam" a helyzetet, a szobatársam babája ott volt egész nap, ő mesélt hogy mi votl a szülés alatt, megnézhettem ahogy szoptat, vagy tisztába teszi a babát. :o)
    Amikor én szültem, nem volt nagy a "tolongás" a rooming-in szobában. A legtöbb anyuka beadta a csecsemőosztályra a babáját, csak evésidőben kapta meg, amúgy meg kint pletykáltak meg cigarettáztak a kertben. :o(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2003. szeptember 1. 13:5530.
    Nehéz a döntés, de szerencsére még időben vagyok. Most gyűröm csak a 9. hetet. . .
    Majd pár hónap múlva szeretnék elmenni mindkét kórházba, körülnézni, elbeszélgetni a konkrét kételyeimről, és majd utána dönteni. Az lenne a legjobb, ha lenne rá lehetőség, hogy a két ágyas kórterem másik ágyát kibérelnénk a páromnak. Gondolom ha nincs túl sok szülés abban az időpontban, akkor megengedik. Vagy naiv vagyok? Na mindegy, majd kifaggatom őket, de arról nem szeretnék lemondani (illetve a párom legfőképp nem), hogy együtt legyünk a szülés utáni napokban, mármint úgy értem, hogy 24 órában. Vagy majd a szülés után én hazamegyek, és a párom fekszik bent a babával. He-he. . Ezt az egész baba projektet is ő kezdeményezte, bár most már én sem bánom (eleinte féltem tőle. . . ). Még egy pillanatig az is felmerült, hogy ő menjen gyedre.
    A Péterfi meg egyébként úgy jött szóba, hogy egy barátnőm ott szült pár hónapja, és ő is jókat mondott. Ott több az alternatív szülési eszköz. A vízben szülést is szívesen kipróbálnám, de az sajnos csak nagyon kevés kórházban van. Na, tépelődök tovább. Sziasztok!
    Bubek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344471 (23)
     
  23. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. augusztus 30. 15:2029.
    Hát, annyira azért még nem, hálistennek nem vizesedem (nem vagyok az az alkat). . . persze lehet, hogy Borka olyan lesz (ezzel riogatnak már egészen kezdetek óta), de gőzerővel győzködöm, hogy maradjon csak kis formáska, majd idekint megnő. . . A bátyját annak idején pont ugyanígy sikerült meggyőznöm, remélem, ő is szófogadó babuci. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344471 (28)
     
  24. 2003. augusztus 30. 12:2728.
    Csak nem a "Michelin-baba effektus"?:o)))))
    Nekem a végére az volt. :o))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. augusztus 29. 19:5727.
    Szép kerek a világ!!! :))))

    34+1. . . :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344471 (26)
     

Címlap

top