Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyós kedvence: az EXnő

a_weaver
Létrehozva: 2007. július 16. 10:25

Sziasztok

Fogalmam sincs, hogy előfordul-e ilyen másokkal is, de nálunk az a helyzet, hogy a párom szülei a barátom volt csaját tutujgatják, a nőci állandóan visszajár hozzájuk a házba. Anyuci (azaz a párom anyja) persze imádja és nagyon sajnálta, hogy szakítottak a pici fiával. Persze a csaj Anyucihoz járogat vissza (persze persze), mert olyan jóban vannak. Emellé ugyan hozzá kell tennem, hogy volt idő, mikor ez a kis nőcske mindennap hivogatta a páromat, képeket küldözgetett magáról és mindig volt valami apró kis kérése, kérdése hozzá.

Én ezt megelégeltem, írtam neki, hogy szálljon le legalább rólunk. Aztán meg én voltam a fekete bárány, hogy hogy merészelem... merthogy ő a családhoz tartozik... Anyucinak kint van a képe is, naptár is van róla, meg hűtőmágnes, meg minden anyámkínja. Nekem ez visszataszító és mikor kértem a kedves mamát, hogy szállítsa le rólunk a pártfogoltját, először azt hittem, segít. De nem. Karácsonyi vacsora, menjek én is, jajj de ott lesz az exnő is, nem baj? Mondtam, akkor nem megyek. Persze bőgéses zsarolás meg stb, így kötelező volt. Mondtam, hog ilyet többet SOHA!

Azóta is minden családi étkezés azzal telik, hogy bár nincs ott, de a róla szóló híreket tudnom kell. Felfordul a gyomrom ettől. Szeretem a páromat és sajnálom a helyzetet, de leginkább magamat, fogalmam nincs mit tegyek! Várom a negatív és a pozitív véleményeket is! Köszönöm...

  1. Torolt_felhasznalo_104820
    Torolt_felhasznalo_104820
    2007. július 17. 14:18178.
    A lenyeg ugyanaz: Ezekben a csaladokban neked kellene megfelelni es olyannak lenned, mint a FELISTENNO  exnek vagy sogornonek. Kar ,hogy ezekben a  csaladokban nem kivancsiak valoban rad , a te lenyedre, ami lehet ertekesebb is ,mint masoke, akiket majmolnak. . . . .
    előzmény:
    VinnieJ (177)
    2007-07-17  14:08
  2. 2007. július 17. 14:08177.
    Bár a szereplők mások, az alapfelállás ugyanaz. Engem a sógornőm nem bír, már a pasim exeit is csak azután szerette meg, hogy szakítottak.
    Mindeközben a pasim bátyának a felesége, de évek óta mindenáron próbálja kiutálni a családba bekerülő "új" csajokat, közben görcsösen próbálja élvezni a "család egyetlen ifjú hölgye pozíciót"... mi ez, ha nem beteges kisebbségi komplexus?! Szánalmas, azt hiszi, bosszant, de közben néha röhögök rajta, néha sajnálom...

    Hiába tudom, hogy a rossz családi körülményei teszik, amiben felnőtt, ez nem mentség egy életen át a viselkedésére.
    előzmény:
    a_weaver (1)
    2007-07-16  10:25
  3. Torolt_felhasznalo_104820
    Torolt_felhasznalo_104820
    2007. július 17. 13:51176.

    Egyebkent en beszeltem mar sokat errol a parommal, sot ez  egy igen nagy problema a kapcsolatunkban. .

    Teny, hogy a baratom sokszor ad kolcson baratainak, amit aztan ok nem adnak meg stb.,  szoval egy "vajbol van a szive tipus", amit sokan  (nem csak exek)  kihasznalnak.  Tobbszor mondtam neki,  hogy ismerve a kapcsolatuk tortenetet,  O nem tartozik semmivel a kiscsajnak,  sot anyagiakat tekintve a csaj megnyerte a lotto 5 vele annak idejen ,  ami kihatassal van a mostani eletere is pozitivan ,  igy ne legyen lelkiismeretfurdalasa es ne hadja magat evvel erzelmileg zsarolni,  mert O mar nem tartozik az exnek semmivel, inkabb forditva,ha mar errol beszelunk  . . . Es nem vezekelhet azert orokre,  mert szakitani akart a holgyemennyel akkor  es ugymond O "dobta" ki  4 eve . Persze, hogy akkor  es ott lelki ismeretetol furdalva megigerte, hogy orokre baratok maradhatnak.  Dehat realisan nem lehet ezt betartani hosszu tavon ,ferjek es felesegek mellett.  Az exnek is voltak nagyon komoly parkapcsolati problemai az uj parjaval, mivel ok ilyen szorosan tartjak meg a kapcsolat, "barati" szalakat. . . . Szoval , nem csak nalunk volt ez problema targya. . .  Lattam , hogy nagyon elgondolkodott ezeken. . lehet van meg remeny? Es van elet az ex utan?..   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392329 (174)
    2007-07-17  13:37
  4. Torolt_felhasznalo_104820
    Torolt_felhasznalo_104820
    2007. július 17. 13:40175.
    Jaj ,nagyon igaz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392329 (174)
    2007-07-17  13:37
  5. Torolt_felhasznalo_392329
    Torolt_felhasznalo_392329
    2007. július 17. 13:37174.
    A lerázhatatlan exekről, nyomuló kolléganőkről nekem az a véleményem, hogy senki nem nyomul évekig, de legtöbben akár 1 hétig sem, ha nem kap bátorítást, ami jelen esetben akár a határozott elutasítás hiánya is lehet.
    Vagyis a pasinak egész egyszerűen imponál, - kinek nem? - hogy ennyire felejthetetlen nyomot hagyott valakiben, rosszabb esetben vésztartaléknak tartogatja a másikat.
    Ezért aztán, mint mindig itt sem vezet sehová a "szemét ribanccal" való kűzdelem, hanem a saját imádott pasinkkal kell megbeszélni, hogy az önbizalma legyezgetéséhez válasszon másik- minket kevésbbé zavaró formát, és alapvetően konflikuskerülő jellemén erőt véve, küldje el határozottan a fenébe a kedves, megbántott lelkű, érzékeny, nehéz helyzetben lévő csajt, akinek véletlenül 62x van szüksége valamilyen  lelki eredetű problémájához megértő támaszra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104820 (170)
    2007-07-17  13:25
  6. Torolt_felhasznalo_104820
    Torolt_felhasznalo_104820
    2007. július 17. 13:35173.

    egeszem= exem

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104820 (172)
    2007-07-17  13:31
  7. Torolt_felhasznalo_104820
    Torolt_felhasznalo_104820
    2007. július 17. 13:31172.

    En , abszolult nem tudnek igy nyomulni, tegnap hivott az egeszem, munka vonalon tudta meg az "uj" szamom. Es hivott is, nekem meg total kellemetlen volt, mert pont a parommal foztunk. . . .

    Bar jo volt tudni,mi van vele,de belem nyilalt az erzes ,milyen jol dontottem annak idejen. . . Mit is akartam en ettol az embertol?! Meg szerencse ,hogy most van olyan parom ,akivel ennel sokkal jobban kijovok es tervezhetek a jovot illetoen. . .

    Szoval szinte halas vagyok,hogy engem is hivott az ex tegnap,mert egy vmit biztosan tudok: a hatam kozepere nem kivanom, mint tarsat tobbe. . . . . .

    De en ilyen vagyok, sokan kozulunk fele ennyire sem tudjak mit akarnak az elettol, nem ennyire magabiztosak ,gondolom ok tartjak rendszeressen a kapcsolatot az exekkel es non-stop nosztalgiaznak. . . Mert nem biztosak abban, hogy jol dontottek ott es akkor   a szakitassal . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_392329
    Torolt_felhasznalo_392329
    2007. július 17. 13:29171.

    Könyörgöm, hány éves a párod? Gondolom nem 14...
    Mi az, hogy szétesik a családjuk? Persze, hogy szétesik, mert a kedves kisfiának lesz saját családja. Ahol anyuka lesz a nagymama, akit meglátogatnak időnként az unokák. Ez így normális!!! Ha pici esze és pénze van, el is fog költözni a családjával saját otthonába, ami akár másik városban, országban lesz!
    Szerintem nem a fúrást kell megszüntetni, mert az nem rajtatok múlik, vagyis nem is lehet megszüntetni...
    A párodnak talán le kellene ülnie anyukával, és elmondania neki a fentieket, vagyis azt, hogy felnőtt és a saját életét éli, természetesen hozzátéve, hogy ettől még nagyon szereti.
    Némi duzzogás, esetleg könnyek, sértődés várható, ami 1-2 hét max hónap alatt elmúlik, ha kedvesen, de határozottan és következetesen ragaszkodtok az elhatározáshoz.
    Fontos, hogy a pároddal közös álláspontot alakítsatok ki, amit mindkettenképviseltek, akkor is, ha ő pl. 2esben van anyukájával.
    Nálam ez bevállt. Ja, miről megfeledkeztem: anyóssal jó a viszonyunk, a hátam mögött mit mond az nem érdekel, páromnak nem mondja, mert ő közli, hogy mondja el inkább nekem. Természetesen mindenért, ami a házon, életünkben, viselkedésünkben nem tetszik neki, az csak az én befolyásom miatt lett úgy :D ezen jókat szoktunk nevetni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586709 (166)
    2007-07-17  11:52
  9. Torolt_felhasznalo_104820
    Torolt_felhasznalo_104820
    2007. július 17. 13:25170.

    De mas gond nalunk azonban nem volt az anyossal . :-)

    Viszont az ex nocskevel annal tobb, hajajaj. . . . Folyamatosan nyomult telefonon,emailben evekig, vagyis mai napig ! 3,5 eve mar!

    Es tudod mi a rohej, ok csak kozel 2  evig birtak egymassal, de nekem kozel 4 evig kell elviselnem ,hogy romantikaznak a multrol. . .    

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_104820
    Torolt_felhasznalo_104820
    2007. július 17. 13:23169.

    Hasonlo helyzetben voltam en is, evekig ,kedves topicindito!

    Nalunk anyosnak mondjuk hala Istennek meg nem lett bemutatva az exno ( reszben tavolsag miatt sem), de a kapcsolat "komolysaga" miatt sem , de a mama a kapcsolatunk elejen mindig avval jott:

     Na,neked hol laknak a szuleid kislanyom?

    Mert az elozo csaj videki volt, azt megjegyezte. De mivel csak hallomasbol ismerete es nem tudta pontosan mikor szakitottak , igy engem vele kevert!!!!. . . . . Nagyon elegem volt,mikor mar sokadszorra vilagositottam fel  a mamat ,hogy en pesti vagyok es szuleim 20 percre laknak tolem , nem a roman hatarnal. . . . . .    

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_104820
    Torolt_felhasznalo_104820
    2007. július 17. 13:14168.
    Nem ,egyaltalan nem vagy rapszodikus. En is ilyen vagyok. Nem vagyok erzeketlen,hanem sokkal es sokkal erossebb ember vagyok,mint akik meg az ex utan nyavajognak evekig. En mindig egy nagyobb ok miatt zarok le egy kapcsolatot, nem duhbol, hirtelen felindulasbol, ezert talan konnyebb nekem. Hiszen az ok,amiert szakitottunk mindig ott lesz, meg kavezgatas kozben is ,ha osszefutunk. . . . Es amneziaban sem szenvedek, hogy elfelejtkezek a rossz dolgokrol es csak a szep emlekekrol nosztalgiazzak emailben,telefono az exel. Volt oka ,hogy szakitottunk az ezeimmel. . .
    előzmény:
    Felicite (142)
    2007-07-16  14:14
  12. Torolt_felhasznalo_586709
    Torolt_felhasznalo_586709
    2007. július 17. 11:52167.
    Bocsi, nem akartam ennyiszer berakni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586709 (166)
    2007-07-17  11:52
  13. Torolt_felhasznalo_586709
    Torolt_felhasznalo_586709
    2007. július 17. 11:52164.
    Nekem is van egy hasonló anyós-problémám.
    Másfél éve vagyunk együtt a párommal. Egészen eddig minden tökéletes volt a szülei és köztem. De tényleg. Beszélgettünk, kaptam tőle ruhákat, nyakláncot, segítettünk egymásnak, majdnem olyan volt, mint a saját anyám. Az elején zavart az, hogy túl közvetlen. Tehát az első találkozáskor is már olyan dolgokat mondott el, amit én nem mertem volna egy akkor még vad idegennek mesélni. Egészen eddig minden jó volt. Most kitalálta azt, hogy miattam fog szétesni a családjuk, ugyanis a párom dolgozik, így nincs otthon vele a nap 24órájában. Hétvégén pedig velem van, hol náluk, hol nálunk. Eddig ezt meg sem említette, hogy zavarná, hogy 7végén nincs otthon. Csak az utóbbi 1-2 hétben jött ez elő nála, fogalmam sincs minek hatására. Tudom, hogy legrosszabb helyzetben a párom van: kettőnk között. Ha ez a "fúrás" tovább megy, kénytelen lesz kettőnk közül választani (ezt ő is mondta, hogy nem fogja bírni). Gondolom sejtitek, hogy ki mellett dönt ha kell. Nem szeretném emiatt elveszíteni sőt, az sem érdekel, ha anyóspajtással nem leszünk legjobb barátnők, csak hagyjon békén.

    Vélemények?
    előzmény:
    a_weaver (1)
    2007-07-16  10:25
  14. 2007. július 17. 11:24163.
    Igen, elég gyűjtögetős fajta, az tény, de ha van az iwiwen 700 ismerőse, akkor mér mindig utánunk futott?? Mikor telefonálgatott, minden érdekelte... hogy melyik boltba megyünk vásárolni, az is. Most már nem tudom, hogy hívja-e vagy ír-e a páromnak. Én nem akarom mindig ezt ellenőrizgetni...
    előzmény:
    agnese (162)
    2007-07-16  15:46
  15. 2007. július 16. 15:46162.
    Nyúlcipőt fel, futás el! Minnél messzebb, és gyorsabban! Neked itt babér nem term! És szerintem, jobb is! A párod egy önző, érzéketlen ember, ha nem fogja fel Neked milyen kellemetlen ez, később, másban sem számíthatsz majd rá! Soha, semmiben nem fog melléd állni, semmiben igazat adni! Hogy a nő mit akarhat? Lehet, az a fajta, aki gyüjtöget. Pasikat. Nem kell ugyan mindegyik, de szereti ha vannak körülötte, érzi, hogy többen is kepesztenek utána, főleg, ha foglalt az illető, pláne érdekes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_657362
    Torolt_felhasznalo_657362
    2007. július 16. 15:20161.

    ÍÍÍÍÍÍ hát ez kínos lehet...:S És ebben az a legrosszabb, hgy az "anyuci" is a csaj mellett ál... de a párod nem is tett ez ellen semmi? vagy azért ő is szólt h rólatok szálljon le?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. július 16. 15:16160.
    Egyetértek minden szavaddal itt a fiuval vannak "gondok" neki kellene az anyukát "helyrerakni"
    előzmény:
    Qattt (157)
    2007-07-16  14:59
  18. 2007. július 16. 15:14159.
    Szia! Aza  baj, Te a fejed tetejére állhatsz, ha a párod nem áll a sarkára... Mert nagyon látványos, hogy az anyós és az ex mit tartana "üdvösnek".  Ez a hajlevágatás pl nagyon gáz...  Nem rég ért véget egy kapcsolatom, imádtam a családot és viszont. Túlzás nélkül állíthatom, hogy a mérce elég magas az utódaim számára (ez a gondolat jólesik, az ember alapvetően hiú, de nem használnám ki ezt a tényt).  Az exem anyukájával párszor találkozom, kapok pár továbbküldős cuccot... ilyenek. No de nem megyek oda hozzájuk, pláne nem állítanék be egy családi ebédre... (Igaz, én nem akarom visszaszrezni az exemet, ez lényeges.) Tudni kéne, hogy a határ, de a Te esetedben a két hölgyemény nem is sejti...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. július 16. 15:05158.
    Ja és még annyi, hogy nem neked kéne az anyósoddal meg az exszel huzakodni, hanem a pasinak kell(enne) nyilvánvalóvá tenni a viszonyokat.
    előzmény:
    Qattt (157)
    2007-07-16  14:59
  20. 2007. július 16. 14:59157.

    Szia!

    Az én vélemyényem talán Elektráéhoz áll legközelebb.

    Szerintem nem az anyós itt a probléma, mert az tényleg az ő magánügye, hogy kivel tartja a kapcsolatot, noha az exnőt meghívni a családi eseményekre meg egyáltalán előtted emlegetni valóban nagyon ízléstelen.

    De az igazi probléma ebben az egészben a pasid viselkedése. Neki kellene a viselkedésével és a szavaival azt sugároznia, hogy TE vagy a barátnője, TE vagy már a család tagja, és nem az ex. Ha ez így lenne, akkor az anyósod akár a feje tetejére is állhatna, hiszen ő most sm viselkedne úgy, ahogy, ha a fia nyilvánvalóvá tenné, hogy mi az ábra.

    De amíg a barátod kötelező tartozékként, családtagként kezeli az exet... ha nem vagy annyira fontos ennek a pasinak, hogy téged tegyen teljes jogú barátnőjévé minden szempontból, akkor sajnos vagy megszoksz, vagy megszöksz...

    előzmény:
    a_weaver (1)
    2007-07-16  10:25
  21. Torolt_felhasznalo_684319
    Torolt_felhasznalo_684319
    2007. július 16. 14:57156.
    anyós szava SZENT , és aki egyszer a családhoz tartozik....
    előzmény:
    a_weaver (1)
    2007-07-16  10:25
  22. 2007. július 16. 14:52155.
    Bár nekem lenne ien tapintatos a kedves Mama... önző ábránd! Mindenesetre gratulálok a diszkrécióhoz!
    előzmény:
    katicabogár47 (154)
    2007-07-16  14:49
  23. 2007. július 16. 14:49154.
    Csupán azért írok, mert mint fiús anya én is tartom a kapcsolatot a volt ex barátnőkkel / nem tehetek róla, hogy szeretnek/ az azonban soha eszembe nem jutna, hogy meghívjam bármelyiket is / kettő van / ugyanabba a társaságba ahol a jelenlegi barátnő is ott van. Sőt egyáltalán nem hívom meg őket, telefonon email-ben beszélgetünk, nem feledkeznek el a születés és névnapjaimról és csak ennyi. Egyetlen egyszer vette észre a fiam, hogy jobban szeretem / vagyis ő gondolta / az első barátnőt mint a jelenlegit és nagyon rosszul esett neki. Mondtam ne haragudjon ez nem így van és részemről a világ legtermészetesebb dolga, hogy elfogadom az ő döntését.
    előzmény:
    a_weaver (1)
    2007-07-16  10:25
  24. 2007. július 16. 14:41153.

    Ja, miközben az exnőn már rég végigment a fél város...:-))) Azt persze nem veszik észre... Sőt még mutogathatja is őket, hogy nézd milyen helyes az új pasim...:-) Most komolyan szerinted normális az anyósód???? És a pasid??? Azért próbáld meg megértetni vele ezt (mármint a pasiddal) hátha megér annyit, de nem sok reményt látok.

    előzmény:
    a_weaver (151)
    2007-07-16  14:35
  25. 2007. július 16. 14:39152.
    Ne viccelj már! Nálunk nekem kell a férjemet takarékra állítanom: olyan határozottan szokta leállítani anyóst, hogy az már gorombaság, pedig ő nem is rosszindulatú, csak egy kicsit túlzásba viszi a nyüzsgést, és általában csak apróságokról van szó.

    Azt hiszem, én a helyedben ma közölném a pasival, hogy eddig tartott a türelem, veheti a kalapját, a krokodilok versenyezzenek az exszel az anyós szeretetéért, és az ő kiállásáért. Zsarolja azt, akinek két anyja van. (Mert ez bizony zsarolás: vagy azt csinálod, ami neki jó, kényelmes, vagy mehetsz a levesbe.)
    előzmény:
    a_weaver (149)
    2007-07-16  14:27

Címlap

top