Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Főzzünk finom leveseket

angi60
Létrehozva: 2007. július 19. 09:12
Sziasztok! Szeretném ha sok finim leves recepteket küldenétek, olyat amit egyszerú megfőzni ebben a nagy melegben. Persze szivesen  kiprobálnék bármilyen levest, mert nálunk az ebéd leves nélkül elképzelhetetlen. Várom ötleteiteket. Sziasztok.
  1. 2007. július 21. 05:5476.

    Szervusztok, jó reggelt!

    Bár én nem nagyon vagyok leveses, de ha megkivánom, megadom a módját.

    Ilyen melegben gyakran készítek hideg gyümölcslevest.Elkészítése pofon egyszerű.Titkát megosztom veletek.Végy bármilyen idényjellegú gyümölcsöt, aprózd fel, hideg vízbe tedd fel főni. Vaniliáscukrot, szegfúszeget, fahéjat teszek pici mennyiségbe bele, egyet forralok rajta. Kb. 2 evőkanál kristálycukrot elkeverek gyümölcsízű pudinggal és tejjel, ha felforrt a gyümölcsös leves beleöntöm, forralom egy picit vele.Ezt követően beleteszek simára kevert tejfölt, vagy tejszínt és utána lehűtöm.Nem nagyon marad másnapra, de ha mégis, addig az ízek jobban összérnek, még finomabb!

    Jó étvágyat hozzá! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782054 (72)
    2007-07-21  05:21
  2. 2007. július 21. 05:5275.
    Szia. Megmutatod?????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782054 (74)
    2007-07-21  05:31
  3. Torolt_felhasznalo_782054
    Torolt_felhasznalo_782054
    2007. július 21. 05:3174.

    Jó reggelt , szép napot ! Invitálás egy kis kávéra ! 

    Már csak ritkán veszek szakácskönyvet , annyi t gyűjtöttem már össze . Évek óta  az a módszerem , hogy kivagdosom az újságokból a nekem tetsző kaja és egyéb dolgokat , például az egészséggel , szépséggel és a lakással kapcsolatban .  Aztán egy mappában gyűjtögetem , télen meg beragasztgatom egy kemény fedelű nagy füzetbe , amit kivülről bekötök egy szép konyharuhába .   

    előzmény:
    angi60 (1)
    2007-07-19  09:12
  4. Torolt_felhasznalo_782054
    Torolt_felhasznalo_782054
    2007. július 21. 05:2573.

    Ez aztán nagyon fincsi lehet !   Tapasztalatom szerint mimdig az a legjobb ami egyszerű !    

    Muszály kipróbálnom , egyből kettőt nagyon tetszik , meg a fokhagyma is ami antioxidáns !

     

    előzmény:
    erdeipatak (64)
    2007-07-20  10:32
  5. Torolt_felhasznalo_782054
    Torolt_felhasznalo_782054
    2007. július 21. 05:2172.

    Szia !   Csak akarat kérdése az egész és az öröm , amikor látod a család milyen élvezettel eszi a főztödet !  Nem is kell , hogy agyon dícsérjenek , ha körbe nézel , láthatod az elismerést !

    Hotváth Ilona könyvében mindent elolvashatsz ! ennek a könyvnek ott kell lennie mindig a kezed ügyében !  Nem kell flancos drága szakácskönyveket begyűjtened ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638495 (66)
    2007-07-20  10:44
  6. 2007. július 20. 22:1271.

    Szia lehet,hogy nem ilyen melegbe valo, de jol hangzik.

    előzmény:
    adelid (70)
    2007-07-20  22:06
  7. 2007. július 20. 22:0670.

    Sziasztok!

    Örülök, hogy van ilyen topik. Az én családom is leveses, nálunk sem nagyon lehetne ebéd leves nélkül. Kezdetben a lányom nem rajongott érte, de mára ő is megszeretett néhányat, igaz ahhoz nem bonyolult levesek kellettek, hanem az egyszerűbb fajta. Én azt szeretem, ha sokminden van benne, ő inkább azt, ha van valamilyen jellegzetes íze, és ne legyen benne tejföl. Mostani sláger, ugyan nem kimondottan ilyen melegbe való, de a kukoricás burgonyaleves. Egyszerűen készül egy szép szelet szalonnát apró kockára vagdalva kisütök (aki nem szalonnázik, az készítheti 3 ek. olajjal is - már én is csináltam úgy), ráteszek két fej apróra vágott hagymát, üvegesre párolom, de lehet már egy kicsit barna is. Kb. 4 közepes burgonyát apró kockákra vágok, és rádobom a piritott hagymára, megszórom 1/2 mokkáskanál pirospaprikával, majd felengedem 1,5 l vízzel. Beleteszek egy erőleveskockát, 2 zellerszárat, ízlés szerint sózom, felforralom és puhára főzöm a burgonyát. Én szoktam eltenni főtt kukoricát lemorzsolva a hűtőbe, ebből  kb 10 dkg megy a levesbe, Ezzel egyet újra felforr, ekkor kiveszem a zellerszárat, ha a hugi nem nálam ebédel (csak ő szereti megenni, meg néha a lányom) és megszórom vágott petrezselyemmel.

    Hát ennyi, ha valaki elkészíti jó étvágyat hozzá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. július 20. 19:0369.

    Szia! Megprobálom leirni, hogy én hogy főzöm.

    30dkg. marhahús vagy egy fél tyukot egy nagy fazéba bele teszünk, felengedjük kb.3 l. hideg vizzel.felforraljuk leszedjük a habot teszünk bele sót egészborsot.

    Bezöldségeljük, s,répa, zöldség, zeller, karfiol, karalábé, hagyma,kelkáposzta. Ha van otthon akkor gombát is szoktam bele tenni.

    Szép lassan kell főzni főzni, hogy csak gyöngyözzön a teteje.

    Sok sikert

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638495 (66)
    2007-07-20  10:44
  9. 2007. július 20. 12:5068.
    Szia!  Később megirom amit kértél privibe, de most annyira le van lassulva a gépem biztos neki is melege van, hogy nem tudom kivárni amig betölt valamit, ha egyáltalán letölti és félzton nem áll meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782054 (67)
    2007-07-20  11:42
  10. Torolt_felhasznalo_782054
    Torolt_felhasznalo_782054
    2007. július 20. 11:4267.

     Főőzzünk örömmel !   Polcz Aleine  szakácskönyve .  

    A paradicsomlevest is Tőle tanultam , ill : olvastam . 

    Mindenkinek ajánlom , kezdőknek és haladóknak , nem is igazi szakácskönyv , olvasmányos  !    Az egyszerűtől a nagyszerűig , minden megtalálható benne , no és a rég elfelejtett nagymamáink által főzött ízes ételek .   

    előzmény:
    angi60 (65)
    2007-07-20  10:37
  11. Torolt_felhasznalo_638495
    Torolt_felhasznalo_638495
    2007. július 20. 10:4466.
    Szijasztok!
    arra szeretnék valakit megkérni, hogy írja le nekem hogy hogy lehet igazán finom zamatos húslevest készíteni!
    kezdő háziasszonyka vagyok...... s ezért kérdezem......
    ha főzés közben esetleg van pici időtök egy kávéra, ajánlok mellé eg yjátékot is
    http://www.momentcity.hu/flash/site.html
    szerintem vicces
    előzmény:
    angi60 (65)
    2007-07-20  10:37
  12. 2007. július 20. 10:3765.

     Igen nálunk is leves nélkül nincs ebéd. a férjem szerint ezért mindig van valamilyen leves. Most aztán kaptam rengeteg ötletet, csak győzzem kprobálni

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782054 (62)
    2007-07-20  10:17
  13. 2007. július 20. 10:3264.
    A másik:
    Fokhagymás leves

    Csirkecombokat(vagy más alkatrészeket) felteszek főni, mintha húslevest főznék. Amikor már majdnem kész, beledobálok egy egész fej megpucolt fokhagymát. Ha kész, alevest leszűröm, a fokhagymagerezdeket szétnyomkodom és vissza a levesbe. A lébe belefőzök vmilyen levesbetétet(én rizset szoktam), ha kész, besűrítem lisztes, tejfölös habarással.
    A kész hús lesz a második, petrezselymes krumplival, paradicsommártással(de persze, egyébnek is fel lehet használni).
    Erdély egyes falvaiban lakodalmi étek. Biztos tudták, hogy a fokhagyma afrodiziákum!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. július 20. 10:2563.
    Kettő jutott most eszembe:

    Csorba
    (román specialitás, rengeteg változata van, ez most az egyik)

    Borjú, vagy disznó húst kockákra vágok, hagymás olajon dinsztelem, majd vízzel felöntve főzöm. Mikor majdnem kész, beleteszem a zöldségeket: répákat, káposztát, karfiolt, kelbimbót, zöldbabot, ami éppen van, lényeg, hogy többféle legyen.
    Ha kész, jön a savanyítés(ez eredetileg korpaciberével történt, dehát azt honnan): ezt lehet paradicsomlével, citromlével, ecettel, vagy ezek kombinációjával, lényeg, hogy savanykás legyen.
    A végén jön bele a csorba fűszere: a lestyán, apróra vágva.
    Tálaláskor tejfölet és csípőspaprikát kínálok hozzá.
    Nagyon egészséges, semmiféle rántást, habarást nem tartalmaz, mégis tartalmas.
    Van húsgombócos változata is, ott a zöldségeket csontlében főzzük meg, majd apró gombóckákat készítünk darát húsból, tojásból, búzadarából, ezt külön kifőzzük, és a kész levesbe tesszük. Ízesítés uaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_980556 (53)
    2007-07-19  20:44
  15. Torolt_felhasznalo_782054
    Torolt_felhasznalo_782054
    2007. július 20. 10:1762.

    Siasztok ! 

    Leves nélkül nem élet az élet , nem hiányozhat ! 

    Paradicsomleves másképp :     Pici olajon kevés liszt , pirítva , felengedem vízzel , egy nagyobb doboz paradicsom püré konzervet jól elkeverek  benne , hozzáadok 4-5 szem szegfűszeget , egy darabka citromhéjat . Sót , cukrot izlés szerint .   Ha teszek bele rizst vagy apró tésztát , akkor igazi leves , ha nem , hidegen is fincsi , ivólé .  Másnap jobban kiérződnek az aromák , érdemesebb többet csinálni . 

     

    előzmény:
    angi60 (1)
    2007-07-19  09:12
  16. 2007. július 20. 09:5261.
    A barátnőmtől tanultam:

    krumplikrémleves

    (pofonegyszerű és meglepően finom)

    elég sok krumplit (fejenként két -három szemet szoktam) kockára vágok, egy fej hagymát kockára vágok, só, babérlevél, megfőzöm a krumplit. Félreveszem a tűzről, botmixerrel pürésítem, bele egy egész tejföl (fél liter 4 személyre), vagy tejföl és joghurt (tejszínnel szerintem nem olyan finom).

    Ennyi. Aki szereti, melegítse fel újra egy picit, én a végén még megszórom apróra vágott metélőhagymával és petrezselyemzölddel.
    ja és persze jöhet bele ecet minden mennyiségben!

    babérlevél helyett tárkonnyal is finom.

    előzmény:
    angi60 (1)
    2007-07-19  09:12
  17. 2007. július 20. 09:4460.
    igen szerintem is ez a legegxszerübb, én egy kis ecetet is szoktam bele tenni igy mig üditőbb is, és kenyerkockát, mert szárazkenyér mindig akad itthon
    előzmény:
    Kreia (57)
    2007-07-20  09:04
  18. 2007. július 20. 09:0959.
    az utolsó még, ami eszembe jut és isteni, az a brokkoli krémleves: A brokkoli rózsákat és szárakat feldarabolva feltesszük főzni egy kicsi, kockára vágott krumplival és egy nagyon kicsi fej kockára vágott vöröshagymával. Sózzuk, borsozzuk. Ha megfőtt, a levéből egy merőkanálnyit kiveszünk egy tálba és kiveszünk pár kisebb brokkolirózsát is, a többit összeturmixoljuk. A kivett levet simára keverjük főzőtejszínnel, majd kevergetés mellet hozzáöntjük a leveshez. Őrölt vagy frissen reszelt szerecsendiót adunk hozzá és belerakjuk a kivett brokkolirózsákat is és pár perc alatt készre főzzük. Tálaláskor zöldpetrezselyemmel, vagy snidlinggel szórjuk meg és pirított kenyérkockát adunk hozzá.
    előzmény:
    fokrisz (56)
    2007-07-20  09:01
  19. Torolt_felhasznalo_560733
    Torolt_felhasznalo_560733
    2007. július 20. 09:0558.
    Szia!
    Két közepes sárgarépa, egy petrezselyem karikára vágva, evőkanálnyi olajon picit pirítom egy kiskanál cukorral, csipet sóval, ételízesítővel. Ezután hozzáteszek kb. fél kg cukorborsót, pár percig párolom együtt. Még ízesítem ízlés szerint. Amikor félig puha, meghintem kiskanálnyi liszttel, elkeverem, felengedem kb. egy liter vízzel, pár percig főzöm. Mielőtt lezárom a gázt, egy jó maréknyi apróra vágott petrezselymet szórok bele. Szoktam variálni: a borsóval együtt kap még két maréknyi zöldbabot meg 2-3 apró kockára vágott újkrumplit. Vagy 10-15 deka sárga rókagombát. Bármilyen levesbetét jó hozzá, de mi anélkül esszük. Elég sűrű.
    Előnye: finom, nem hízlal, zöldségutáló férjem is megeszi.
    előzmény:
    angi60 (54)
    2007-07-20  08:00
  20. 2007. július 20. 09:0457.

    Rántott leves. (Ha még nem írta senki.)
    2-3 belecsurgatott tojással ugyanez - rongyos leves.

    Ennél egyszerűbbet nem tudok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. július 20. 09:0156.

    Sziasztok!

    Nekem a legegyszerűbb leves receptem az eperleves. Kell hozzá két személyre egy eperkonzerv, kb 5db szegfűszeg, fahéj, 2 ek. cukor, 1 dl habtejszín, 1 tasak vaníliás pudingpor (főzős). A konzervet egy edénybe öntöm a lével együtt (ha kevés a lé, kis vízzel felöntöm még), belerakom a fahéjat, 1 ek. cukrot és a szegfűszeget és megmelegítem. Amíg melegszik, egy deci tejszínben csomómentesre keverem a pudingport, majd ha már meleg az eper, beleöntöm és elkeverem. Pár perc keverés és kész is.  

    Másik kedvenc a francia hagymaleves (4 személyre): 2 nagy vöröshagymát kockára vágok és olajon, lassú tűzön fedő alatt megpárolom. Teszek rá 1,5-2 ek. lisztet, kicsit megpirítom, majd felengedem 1 liter vízzel. Teszek bele 1 ek. ételízesítőt, egy kis majorannát és borsot. Pár percig főzöm és kész is. A tányérokba rakok egy szelet pirítóst, ráhamozom a sajtot és erre merem a forró levest.  
    Ezt is próbáltam, nagyon finom:
    Füstöltsajt krémleves: kb. 4 dkg olvasztott vajra egy púpozott ek. lisztet teszek, egy percig pirítom, felöntöm 8 dl vízzel. Kézi habverővel kevergetem, beleteszek 1,5 leveskockát (csirkéset). Ha feloldódott, belerakok 10 dkg füstölt sajtot reszelve és kavargatom, amíg a sajt el nem olvadt. Ezután belerakok 2 dl főzőtejszínt és folyamatos keverés mellett még fél kk. őrölt szerecsendiót és fél kk. őrölt borsot. Megkóstolom, kell-e még sózni, ha igen, rakok még hozzá. Tálaláskor kis füstölt sajtot szórok a tányérba, rá a leves, majd pirított kenyérkockák.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. július 20. 08:0155.
    Igen szerintem is. Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_980556 (53)
    2007-07-19  20:44
  23. 2007. július 20. 08:0054.

    Lányok küldjetek még finim leveseket, nem baj ha nem  kimondottan nyári leves. Remélem ez az örült meleg már nem tart  sokáig. sziasztok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_980556
    Torolt_felhasznalo_980556
    2007. július 19. 20:4453.

    Nagyon jo otlet a topik  

    Irjatok legyszi suru, husos/zoldseges leveseket is!

    Koszi asszonykak  

    előzmény:
    angi60 (1)
    2007-07-19  09:12
  25. tha
    tha
    2007. július 19. 20:0152.

    Szia,

    Nagyon finon a cukkini leves.

    A következő képpen készül:

    Olívaolajon egy kis fej hagymát és fokhagymát megpirítunk (ez utóbbit csak akkor adjuk hozzá, amikor a hagyma majdnem kész), majd a felkockázott cukkinivel tovább pároljuk. Kevés vízzel felöntük, felforrajuk, majd botmixerrel pürisítjük.

    Vízzel hígítjuk, majd zöldségkockával, kaporral, sóval ízesítjük.

    Joghurttal habarjuk (fele-fele arányban készülhet joghurttal és tejföllel).

    Eredeti recept szerint tejszínnel és borssal készült (joghurt és kapor nélkül), de szerintem a joghurttal könnyebb, valamint a  kapor és a joghurt jobban kiemeli a cukkini ízét.

    Remélem ízleni fog a leves.

     

     

    előzmény:
    angi60 (51)
    2007-07-19  19:13

Címlap

top