Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az együttalvásról őszintén

Torolt_felhasznalo_650781
Torolt_felhasznalo_650781
Létrehozva: 2007. szeptember 7. 10:19
Sziasztok! Sok dolgot elolvastam már erről a témáról, de sok dolgot mégsem értek.

Vannak szülők, akik ragaszkodnak a külön ágyhoz, külön szobához, míg mások szívesen alszanak együtt a csemetékkel. Mi az első csoporthoz tartoznánk, de a nyár eleje óta nem működik. A lányom 1-én volt 20 hónapos, júniusban volt egy kis megfázása, amikor is beszokott közénk a hálóba. Modnanom sem kell, azóta sem sikerült kiköltöztetni a kisasszonyt, pedig előtte nagyon szerette a saját kis kuckóját.

Előre mondom, hogy nem szeretnék veszekedést, láttam, hogy elég sok helyen kemény vitát gerjeszt a téma, csak néhány választ kérnék azoktól, akiknél ez működik.

Hogyan oldjátok meg, hogy az együttalvás ne menjen a párkapcsolat rovására? Őszintén nagyon érdekel, mert nálunk már sajnos kezd rámenni a kapcsolatunk a férjemmel. Nem kimondottan a szex, de az is! Minden fórumban csak annyit írnak, hogy megoldják, fantázia kérdése, de hogyan? Esküszöm, nem provokálni akarok, de nálunk már minden kísérlet kudarcba fulladt, már alig kommunikálunk emiatt a férjemmel és azóta szigorúan elvetette a kistestvér kérdését, hallani sem akar róla, pedig előtte már megbeszéltük, hogy lesz.

Ő este 7 körül ér haza, fél óra játék, 8-kor fürdés, utána pedig egyikünknek a kislányunk mellett kell feküdni, másképp nem alszik el. Felváltva, lopakodva megyünk tusolni. Ha mindketten eltűnünk mellőle, valahogy megérzi, felébred és azonnal keservesen sírni kezd. Még beszélgetni sem tudunk, egyebekről nem is beszélve. Volt néhány próbálkozásunk a szex terén a másik szobában, de a kisasszony mindig bejött közben és kudarcba fulladt az egész, így már bele sem kezdünk és ez megy 3 hónapja. A kiságyában nem marad meg, könnyedén kimászik belőle. Reggel fél 7-kor a férjem indul dolgozni, majd este 7-kor haza és ez így megy a végtelenségig. Hétvégén nem alszik nappal a lányunk, talán mert itthon van az apja is és inkább játszana alvás helyett. Hétköznap alszik minden nap 2 órát, de ilyenkor is el kell altatni és sokszor felébred, ha rájön, hogy én közben kijöttem. A nagyszülők kivétel nélkül messze laknak, másik megyében, így rájuk sem számíthatunk.

Sok helyen olvastam, ahogy egymásra licitálgatnak az anyukák, hogy az ő gyerekük x éves, de még nem töltött nélküle egy órát sem, tudom, amit ilyenkor mondani szoktak, hogy biztonságra van szüksége, azt is tudom, hogy ilyenkor már félhetnek is, azt is, hogy a gyerek a legfontosabb, de számomra a férjem is az lenne és azt is, hogy 18 évesen már nem fog velünk aludni, de ez most engem nem vigasztal. Cseszhetem, hogy mi lesz akkor, ha addig rámegy a házasságunk.

Tényleg nem szeretnék veszekedést, megértek én mindenkit, csak árulják el, hogy szervezik a dolgokat, ne csak burkoltan fogalmazzon mindenki, hogy megoldják és kész.

Minden ötletenek, tapasztalatnak nagyon örülnék!
  1. 2007. szeptember 7. 11:2476.
    lehet ebben a topikban nem gúnyolódnod kéne, hanem kis empátiával használható javaslatokat tenni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (71)
    2007-09-07  11:20
  2. 2007. szeptember 7. 11:2375.
    Sziasztok!
    Hát csak a saját tapasztalatomat tudom leírni.
    3 gyerköcöm van.
    Timi 7,5 éves és csak az első 4 hónapban aludt velünk. Utána másik szoba. 2 éves koráig éjjel is szopizott, így nekem kellett mindig bemennem. Egyedül soha sem aludt el. Mindig altatni kellett, de utána ki lehett jönni.
    3 éves korában született a tesója. Ő is a mi szobánkban kezdte. Apa nem igazán tudott tőle aludni, így átment egy másik szobába. Borcsa 4 hósan bekerült az ágyunkba, mert éjjel sokszor fennt volt, s nekem így kényelmesebb volt. 11 hósan átmentünk a tesóhoz aludni, matracra.
    ott is aludtam vele pontosan 2,5 éves koráig, amíg szopott. Amikor Vége-t mondtam, azóta átalussza az éjszakát és sohasem jön át.
    Tudja , hogy az a Mi szobánk.
    Most Leventével is így csinálom. Ő 15 hónapos lesz.
    Apa békésen alszik, Lányok együtt szintén, én meg Leventével. De már ő sem a mi szobánkban.
    Szeritem talán ezért sikerült, mert én mentem hozzájuk és nem fordítva.
    Sokan kérdezik , a sex? Így nem lesz még egy tesó? Én még szeretnék.
    Na mikor mindenki csendben van, na akkor lehet. Van rá biztos 2-4 óránk. Aztán mindenki megy a maga helyére. Most ez van. Tudom nem igazán minden ok, de most ez így valamennyire működik. Mindenki pihenhet és meg is kapja , amit szeretne.
    Majd 1-1,5 év és talán minden visszaáll. Persze semmi sem lesz már olyan, mint amikor egyedül voltunk. Vagy majd csak , ha a gyerekek kirepültek. Mert ugye, már ők is egyre nagyobbak, többett hallanak, fantáziálnak majd,de ....
    Na kitartást!!!
    Üdv: Szilvia



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. szeptember 7. 11:2274.

    Böngészd át légyszi a topikot.

    Akik együtt alszanak a gyerekkel, kivétel nélkül azt írták, hogy vannak további szobáik és ott oldják meg ezt a kérdést.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (71)
    2007-09-07  11:20
  4. 2007. szeptember 7. 11:2273.
    olvasd el azokat a sorokat, amiket azóta írtam. ha még mindig úgy gondolod, hogy pitiztetni akarom a gyerekemet, akkor szíved joga. elég sok példát és ellenpéldát írtak már azóta a szülők a felhozott megoldásokra és ez így van rendjén. mivel minden gyered egyedi, egyéniség (minden ember az) így a módszerek is egyediek. a jó szülő képes meglátni, hogy az ő gyerekénél melyik módszer válhat be leginkább a sok közül. nincsen EGY módszer az ÖSSZES gyerekre, ami MINDIG beválik.
    előzmény:
    HJuice (68)
    2007-09-07  11:15
  5. 2007. szeptember 7. 11:2072.
    Juj, azért vannak a hisztinek fokozatai, lehet valamelyiket seggre űtéssel (semmiképp sem pofonnal) vagy hideg vízzel (én nem tenném meg vele) kezelni, de gyanítom, Szelimáéknál más a helyzet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (69)
    2007-09-07  11:16
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 7. 11:2071.
    Aha, végül is ha a gyerek nem 20 centire fexik a szülőktől hanem 50re, akkor már nembaj, hogy az orra előtt szexelnek. 
    előzmény:
    Tanuci (70)
    2007-09-07  11:17
  7. 2007. szeptember 7. 11:1770.
    Én is szƒűlőkkel aludtam kb 6 évig, aztán magam kértem, hogy lehessen kűlön szobám. Nem lettem érzelmileg semmilyen módon károsítva ezzel.
    Ezt azért írom, mert már olvastam olyat, hogy érzelmileg káros a gyereknek a szűlővel alvás mert nem tud leszakadni aztán róla meg ehhez hasonlók...

    Az én tippem a nagy ágy lenne, szerintem érdemes Szelimáéknak kipróbálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 7. 11:1669.

    Őszinteséget kértél, hát meg ne haragudj.

    Szerintem, ha egy hisztis, akaratos gyerek miatt hagyod tönkremenni a házasságod, akkor megérdemled.

    A gyerek hisztije ellen hatásos módszer a pofon.

    Ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650781 (1)
    2007-09-07  10:19
  9. 2007. szeptember 7. 11:1568.
    Tökmindegy lett volna, mit írsz, valóban. A gyerek nem kiskutya, hogy jutalomfalatokért pitiztetve idomítsam.
    előzmény:
    Nebáncsvirág (20)
    2007-09-07  10:41
  10. 2007. szeptember 7. 11:1567.

    még akarunk 2 gyereket...

    Akkor már értem, minek ekkora ágy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255150 (63)
    2007-09-07  11:12
  11. 2007. szeptember 7. 11:1566.
    hát hogy leírtad, hogy ez is működőképes, nem csak az, ha hagyjuk ordítani.
    előzmény:
    Tanuci (64)
    2007-09-07  11:13
  12. 2007. szeptember 7. 11:1465.

    Ja, ez még most jutott eszembe.

    Esetleg pálinkás kenyér?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. szeptember 7. 11:1364.
    Szívesen, de mit?
    előzmény:
    Nebáncsvirág (58)
    2007-09-07  11:03
  14. Torolt_felhasznalo_255150
    Torolt_felhasznalo_255150
    2007. szeptember 7. 11:1263.
    "Vazze" még akarunk 2 gyereket...
    előzmény:
    martinelli (61)
    2007-09-07  11:09
  15. 2007. szeptember 7. 11:0962.
    Nem lehetne megpróbálni, hogy később tegyétek le aludni a gyereket egy fél órával? Hogy élvezni tudja apa, anya társaságát egyaránt.
    Valami lehet hogy hiányzik neki.
    Vagy megpróbálni hogy leűltök az ágy mellé, beszélgettek, ő lát titeket, aztán ha elaludt, leléptek.
    Vagy esetleg hármas ágyat csinálni, a tiétek mellé tennie egyet neki. Mi ilyet is csináltunk amikor betegeskedett a kicsi, elfértűnk, mellettűnk volt, ha elaludt összebújhattunk csendben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650781 (1)
    2007-09-07  10:19
  16. 2007. szeptember 7. 11:0961.
    Vazze, egy 200x400 méteres szivacson én még egy ötösikrekkel is ellennék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255150 (59)
    2007-09-07  11:05
  17. 2007. szeptember 7. 11:0560.

    Nem mondhatnám, hogy jó, amióta nagy, és szeret keresztbe feküdni, egyre többször jut eszembe, hogy átpaterolom.

    De hogy én éjjelente közelharcot vívjak, bolyongjak a lakásban, azt ne várja tőlem senki. Sajna ha nem alszom 8-9 órát rögtön kijön a migrénem.

    előzmény:
    igorka (56)
    2007-09-07  11:02
  18. Torolt_felhasznalo_255150
    Torolt_felhasznalo_255150
    2007. szeptember 7. 11:0559.
    Szia!

    Mi egy 2 évessel és egy 4.5 hónapossal alszunk együtt. 200x400 m-es szivacson. SOHA nem volt probléma az alvással.
    SOHA.
    Nálunk ez nem téma. Este elvisszük őket egyszerre aludni, a kicsi szopizik egy utolsót. Kijövünk, ekkor van mondjuk 9 óra. No, most éjfélig kábé még fenn vagyunk. A szex-re van még 2 szobánk. Megnézünk egy filmet. A barátainkat este 10-re hívjuk át, lehet még dumálni, társasozni...aztán megyünk aludni a kölykök mellé. Éjjel nincs sírva ébredés, a pici még szopik 2-3-szor éjjel, de mivel mellettem fekszik, erre senki nem kel fel. Ha a nagy lerúgja a takarót, elkavarja a cumiját vagy rosszat álmodik, apa ott van azonnal, egy ölelés és alszik tovább.

    Ja, és nincs a fejünkre nőve, a legönállóbb kétéves, akivel eddig találkoztam.

    Egy javaslat: Spektrum, meg könyvek így vagy úgy-SOHA ne alvástréningezd a gyerekedet! Az egyik legrosszabb, amit tehetsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650781 (1)
    2007-09-07  10:19
  19. 2007. szeptember 7. 11:0358.
    Köszönöm!
    előzmény:
    Tanuci (53)
    2007-09-07  10:56
  20. 2007. szeptember 7. 11:0257.
    Nem szoktunk mindent ész nélkül teljesíteni, amit a gyerek kér. Pölö nagyon jól megérti, ha nem veszünk új kisautót, mert most másra kell a pénz, hogy most a maminak dolgozni kell menni, vagy dolga van, stb. De az éjszaka más. Fél. A párom is félt kiskorában a sötéttől, a rossz álmoktól, ezért megértjük és elfogadjuk a dolgot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430809 (54)
    2007-09-07  10:57
  21. 2007. szeptember 7. 11:0256.

    hát ha neked jó ahogy van akkor ne csináld így, de ettől eltekintve ez az egyetlen racionális megoldás. mi is dolgozni járunk, meg tanulunk, meg kertet gondozunk, meg gyereket nevelünk, nekem mégis fontosak az elveim. az éjszakaiak is. és csak ideig óráig rabolták az éjszakai időmet. két gyerekkel már egészen más a helyzet úgy, hogy a kisebbik gyakorlatilag éberalvó, de ott is tartom magam a elhatározásomhoz...

    előzmény:
    ardian (50)
    2007-09-07  10:55
  22. 2007. szeptember 7. 11:0255.
    másik példa a szörnnyel álmodásra: szerencsétlen gyereket hiába nyugtatjuk, pakoljuk mellé az összes plüssnyusziját, csak akkor tud aludni, ha ég a kislámpa. villany lekapcsolásától a gyerek egy hangyafasznyit kiborul és tuti szorongós-depressziós emberré válik felnőttkorára. úgyhogy inkább elhisszük a szörnyeket, amiket lát és veszünk kisbárányos kislámpát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_430809
    Torolt_felhasznalo_430809
    2007. szeptember 7. 10:5754.
    Ez csak akkor áll, ha a gyereknek van vmi konkrét baja. Ha csak simán akar vmit, ami neked nem jó, akkor viszont meg kell tanítani arra, hogy Te is ember vagy, önálló igényekkel, nem csupán az ö szolgája. Ha mindig ugrasz, amikor a gyerek akar vmit, akkor nevelsz magatoknak egy kis önkényuralkodót.
    előzmény:
    ardian (21)
    2007-09-07  10:41
  24. 2007. szeptember 7. 10:5653.
    Ha jól emlékszem, nekűnk is volt egy időszak amikor a gyerek kűlönösen nehezen aludt el, főleg napközben. A magára hagyom, bőgje ki magát próbálkozás befuccsolt.

    Ha a gyerek olyan hisztit vág le hogy kihányja magát, akkor szerintem baj van, nem egyszerű kényeskedés ez már.

    Nálunk bevált hogy kapott egy új dolgot.Vagy nem újat csak elfeledettet. Pl. egy macit, aki vigyáz rá. Új kispárnát, új ágyneműt, vagy csak párnahuzatot, esetleg anyáékét, hogy biztonságban érezze magát. Nem lefizetés, zsarolás képpen, hanem valóban jó szándékkal, hogy legyen biztonságérzete. A párnán a macik vigyáznak rá stb.

    Az is rendszer volt nálunk hogy mellénk bújt éjjel. Akkor nem lett elkűldve.

    Végűl megjegyezném, lányunkkal egy szobában alszunk, muszájból. De ha lesz még gyerekunk és lesz több szobánk, akkor is 4-5 évig velunk fog aludni, mert nálunk volt rá példa hogy kihányta magát úgy, hogy fel sem ébredt. Mi hallottuk meg a hányás "hangját". Pedig már nem volt akkor kisbaba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. szeptember 7. 10:5552.
      
    előzmény:
    Nebáncsvirág (44)
    2007-09-07  10:51

Címlap

top