Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szellemek a hazban

kremes
Létrehozva: 2003. október 2. 03:26
Mindig is tudtam, hogy van egy szellemunk a hazban, de valamelyik ejjel igen bizarr dolog tortent. Kislanyom 2 honapos, ezert az agyunk mellett levo mozeskosarban alszik. Arra ebredtem kb. 1/2 12-kor, hogy valaki bokodi a matracot, s meg felalomban gondolkoztam is, hogy vajon a ferjem is erzi-e vagy csak en. Kinyitottam a szemem es azonnal megszunt a bokogetes. Ahogy rapillantok a gyermekemre, latom am, hogy ki van takarva! Es nem volt lerugdosva a takaro, hanem szepen oldalra volt hajtva, mintha valaki szant szandekkal kitakarta volna, engem pedig valaki felebresztett, figyelmeztetett, hogy valami nincs rendben. Vajon van-e valakinek valami hasonlo tapasztalata?
  1. 2008. Április 20. 14:03326.

    Szia!

     

    Köszi szépen a válaszod :-) ! Lehet benne valami....

    előzmény:
    magossámán (324)
    2008-04-20  11:26
  2. 2008. Április 20. 11:36325.

    Szia kedves,

     

    Nincs buta vagy rossz kérdés. Csak kérdés létezik. A fórumok azért vannak, hogy feltegyük a kérdésinket és közösen megvitassuk őket.

     

    Egy szellem általánosságban azért zaklatja az "élő" embereket, mert az a célja, hogy rátapadjon egy fizikai testre és hozzájusson a számára létfontosságú energiához. Itt a földön a fizikai test alakítja át a lélek számára "emészthető formává" az energiát. A testünk azokból az élelmiszerekből nyeri ki az energiát és táplálja önmagát és a lelket, amit megeszünk, illetve megiszunk.

     

    Egy szellem nem csak azért maradhat itt, mert annyira szereti ezt a bolygót. Az eltávozását a hozzátartozók túlzott ragaszkodása is megakadályozhatja.

     

    Az ajtócsapkodós, tárgyakat leverős jelenségek mögött nem minden esetben a szellemek állnak. Ezeket a jelenségeket a leklki vagy szellemi vezetők (megfogalmazásodban őrangyalok) is okozhatják, hogy így hívják fel magukra a figyelmet. A veetők elsődleges célja, hogy kommunikáljon azzal a lélekkal, aki mellé kirendelték az Univerzumból. Az a feladata, hogy a neki rendelt ember fejlődését elősegítse. Ennek érdekében olyan eszközöket választ, ami hatásosak lehetnek.

     

    A fürdőszobai vagy hálószobai kellemetlenségek elkerülése érdekében léteznek lakótértisztíti eljárások. Ezekről bővebben privibe nagyon szívesen adok felvilágosítást.

     

    Mabek        

    előzmény:
    edifa (323)
    2008-04-15  15:01
  3. 2008. Április 20. 11:26324.

    Én úgy érzem, hogy mindkét személy, akikre gondolsz, elmentek és nem járnak vissza hozzád. Az egyszer eltávozott lelkek nem tudnak visszajönni a földre. Üzenni egy földi médiumon keresztül tudnak, de visszajönni és megjelenni a lakásban nem.

    Én azokat a lelkeket nevezem szellemeknek, akik a fizikai test halála után nem képesek visszamenni az Univerzumba és ittragadnak.

     

    A számodra "furcsa" események és hangok okozója lehet ez egyik lelki vagy szellemi vezetőd is, aki így szeretné felhívni a figyelmed egy számodra fontos dolgiora vagy eseményre, esetleg saját magára.

     

    mabek 

    előzmény:
    Nitókrisz (322)
    2008-04-13  11:17
  4. 2008. Április 15. 15:01323.

    Sziasztok!

     

    Szerencsére még nem volt olyan "szellemesdi" élményekben részem, amit többen is leírtatok vagy ha volt akkor sem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, illetve nem gondoltam semmi túlvilági dologra. Ennek ellenére érdekesnek és félelmetesnek találtam a történeteiteket. Nem értek ezekhez a "másvilgi" dolgokhoz és nem is szeretnék jobban belebonyolódni, de miután elolvastam a hozzászólásokat megfogalmazódott bennem néhány kérdés, ami lehet hülyeség és humorosnak tűnhet, de kiváncsi lennék a válaszokra.

    Azt már sokszor olvastam, hogy az élők ne lépjenek kapcsolatba a halottak szellemeivel, mert lehet, hogy bajuk származhat belőle. Én ezt meg is fogadom, de akkor a szellemeknek vagy lelkeknek miért van joguk ahhoz, hogy az élő embereket megzavarják nyugalmukban például azokkal a dolgokkal, hogy ajtócsapkodás, padlónyikorgás, csörömpölés, léptek zaja? Ha a szellemek is éltek egykor, akkor igazán tudhatnák, hogy ezzel a frászt hozzák az emberekre. Egyáltalán miért akarják, hogy felfigyeljünk rájuk és ezt miért többnyire este teszik, mikor éjjel minden kétszer olyan félelmetesebb? De ha már velünk vannak, mert szeretnek itt lenni és nem tudnak elszakadni a szeretteiktől vagy bármi legyen az oka, amiért az élők között maradtak, akkor szerintem jó lenne, ha nem zavarnák az emberek életét. Különösen nem szeretném, ha 5 szellem állna a fürdőszobámban és nézné, ahogy fürdök    vagy a hálószoba titkaimra lenne kiváncsi  

    Egyébként kikből lesznek a rossz szellemek és azok miért akarnak rosszat egy élő embernek? A védőanyalok pedig miért nem védenek meg minden embert? Ha mindenkinek lehetne egy védője, akkor talán nem lenne ennyi szerencsétlenség a világban.

    Lehet úgy gondoljátok, hogy hülyeségeket kérdezgetek, de tényleg kiváncsi vagyok a válaszokra, úgyhogy, ha valaki tudja, írja le. Köszönöm és  szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. Április 13. 11:17322.

    Szia Magossámán!

     

    Elvileg elengedtem - már évek óta. De mostanában sokat gondolok megint rá. Illetve van még egy személy, aki már nagyon régen eltávozott, de sokszor gondolok őrá is.

     

    De ha tényleg valamelyikük az, akkor mit akar?

     

    És ha van valamiféle reinkarnáció (én inkább abban hiszek, mint a menyország-pokol elméletben), akkor talán már nem kellene szellem alakban lenniük - vagy mégis?

     

    Köszönöm a válaszodat

    előzmény:
    magossámán (321)
    2008-04-13  07:36
  6. 2008. Április 13. 07:36321.

    Sokmindenre képesek, hogy felhívják magukra a figyelmet. Többek között az olyan dolgokra is, amiket leírtál. 

     

    Elengedted a szerettedet? Ha igen, akkor nem ő az, aki "pakol" nálad. Ha annyira szereted, hogy visszatartod, akkor viszont ő az. Vizsgáld meg az érzéseidet vele kapcsolatban.

     

    előzmény:
    Nitókrisz (320)
    2008-04-12  09:29
  7. 2008. Április 12. 09:29320.

    Sziasztok!

     

    Mostanában nálunk is elég furcsa dolgok történnek. Szerintetek képesek a szellemek (ha valóban léteznek) tárgyakat mozgatni? Pl. ablakot kinyitni, kisebb-nagyobb tárgyakat arébb pakolni? Körülbelül azóta vannak ilyen jelenségek, amióta nagyobb lelki trauma ért - nem tudom eldönteni, hogy esetleg "én" művelem ezeket a dolgokat (bár akkor is előfordul, ha én nem tartózkodom a házban), vagy az eltávozott szerettem?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. Április 11. 14:55319.

    Vajon miért van az, hogy nehezebb hinni a  megérzésünknek, ami belülről jön és a miénk, mint egy tudományos fokozattal redelkező embernek vagy kutatócsoportnak?

     

    Ez a topic szerintem arról szól, hogy előjöjjenek azok az élmények, amiket nehéz megmagyarázni vagy nem értünk. Egy lehetőség a bennünk lévő gondolatok kibeszélésére és megosztására másokkkal a szellemek témakörében.

     

    Én hiszek a létezésükben. Tudom, hogy vannak. Küldtem is el nem is keveset. Főleg, ha éppen a temetőben vagyok, mert egy temetés oda szólított. 

     

    De épp úgy léteznek entitások is, akik a hitem szerint alacsonyabb rendűek, mint a szellemeke és a lelkek. A szellem egy olyan lélek, aki a fizikai test halála után ittragad.

     

    Mabek      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. Április 11. 12:56318.

    Én a múltkor néztem a National Geographic Chanel-en egy műsort pont ebben a szellemes témában. Tudnotok kell, hogy én nem zárkózom el attól, hogy léteznek, sőt néha-néha nekem is vannak különös érzéseim éjjelente, ha felkelek. De ezek a kis gömböcskék a levegőben szálló porszemek, amelyekre ha már egy icipici fény (amit nem érzékel a szemünk) ráesik, ilyen képet mutatnak, A fényképezőgépek optikája ugyebár erősebb és jobb minőségű, mint az emberi szem, és azért látszanak ilyen jól.

    Ebben a bizonyos műsorban elő is tudtak idézni pontosan ilyen gömböcskéket, ha egy pici por került a levegőbe.

    Amúgy, ha nem láttam volna ezt a műsort, akkor valóban én is elég furcsának találtam volna ezt a képet.

    Persze ezzel nem azt akartam kijelenteni, hogy nekem van igazam. Csa gondoltam megosztom veletek.

     

    További szép napot! 

    előzmény:
    EdinaDolly (305)
    2008-03-31  20:14
  10. 2008. Április 11. 12:13317.

    Szia!   Hát igazán megdöbbentő ilyet hallani, de ezekszerint csakis

    igy lehet. 

    előzmény:
    magossámán (315)
    2008-04-11  07:52
  11. Torolt_felhasznalo_280976
    Torolt_felhasznalo_280976
    2008. Április 11. 08:36316.
    nem tudom... velem is történt az életemben sok furcsaság, de vajon ezek tényleg szellemek? valóban halott embereknek az ittmaradt lelkei? nem lehet hogy valami más? én mondjuk a reinkarnációban hiszek, és abban ha az ember magasabb energiaszintre jut számunkra láthatatlan lesz...
    előzmény:
    kremes (1)
    2003-10-02  03:26
  12. 2008. Április 11. 07:52315.

    Ez gyakran előfordul, az olyan lelkekkel, akik nem tudnak eltávozni. Általában ott maradnak abban a lakókörnyeztben, ahol a fizikai testük haláláig éltek és alkottak.

     

     

    előzmény:
    mimóza00 (313)
    2008-04-08  08:09
  13. 2008. Április 11. 07:50314.

    A gömbök entitások vagy szellemek. Inkább az előbbiekre tippelek.

     

    Mabek

    előzmény:
    EdinaDolly (305)
    2008-03-31  20:14
  14. 2008. Április 8. 08:09313.

    Szerintem léteznek ilyen dolgok,  leirnék egy velem történt esetet: 

    Anyukám meghalt egy pár évvel ezelőtt, és én ápoltam mig benem került a kórházba. Halála után egy éjszakán arra ébredtem, hogy éjfélkörüli órában szuszogást, lépteket és a folyosón csuszós lépteket hallottam. Nem mertem kimenni, ugyanis az anyukám papucsa adott ilyen hangokat,mielőtt még meghalt, nehezen tudott járni és csak nehezen  jutott el még WC-ig is. Reggel amikor már kimertem menni, bizony az anyám papucsa volt a WC ajtó előtt, amit már a polcra becsomagoltam és nemtudom hogy került  a folyósóra. Ezeket elmondva a páromnak, hülyének nézett. A kisfiam reggel kérdezte, any a  miért járkáltál este a folyosón? hát akkor mégjobban beijedtem, mert azt gondoltam csak a képzeletszüleménye az egész. Bizony a 8 éves fiam is hallotta ezeket a lépteket az éjszaka folyamán. Azóta már eladtuk a lakást és igy megszünt a dolog, de nem mertem volna már ott lakni. Hát ez az én történetem.

    előzmény:
    mimóza00 (312)
    2008-04-08  07:43
  15. 2008. Április 8. 07:43312.
    Sajnos én is tapasztaltam már ilyen dolgot egyszer nem kívánom senkinek azt az éjszakát.
    előzmény:
    kremes (1)
    2003-10-02  03:26
  16. 2008. Április 7. 18:20311.

    Hello,

    Szerintem lennénk itt egy páran akik szívesen beszélgetnénk veled a témáról. Vagy te kifejezetten a topic indítóval szeretnél eszmét cserélni?

    Én nem tudatosan vagyok érintett már egy jó ideje. Úgy érzem lassan megtanultam kezelni és együtt élni ezzel az "ajándékkal". De azért még a mai napig érnek meglepetések. Hiába, az élet egy örök tanulási folyamat .

    Ha gondolod beszélgethetünk és ha publikus, esetleg az élményeinket is közzé tehetjük....

    Estel

    előzmény:
    vitopmd (289)
    2008-03-12  13:05
  17. 2008. Április 4. 07:42310.

    Kedves Edina!

     

    Mielőtt nagy lendülettel nekem esel, talán olvasd el még egyszer a hozzászólásomat, ezúttal azt, amit odaírtam.

     

    Semmiféle tükröződést nem írtam (azt nem neked válaszoltam), sem azt nem írtam, hogy manipuláltad (=szándékosan módosítottad) a képet.

     

    Ennyit a kisregényedről, most pedig lássuk a képpel kapcsolatos dolgokat: 

     

    A szoftveres fényerő-állítással annyit lehet kihozni a digitális képből, amit a fényképezés során a gép CCD-je érzékelt. De ebből messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni.

     

    Ha lehetnek olyan pixelhibák, amelyek normál fényképezésnél nem jönnek elő, de ha szoftveresen világosítod a képet
    , akkor ilyen fényköröket eredményezhetnek. Ez az egyik lehetséges magyarázat.

     

    A másik, hogy lehettek ott olyan apró, természetes úton foszforeszkáló objektumok, amelyek által produkált fénymennyiséget az emberi szem nem tudja felfogni, de egy érzékeny kamera igen. Ha ezek egy-egy pixelen idéztek elő érzékelést, akkor a szoftveres világosítás ugyanilyen köröket eredményez.

    előzmény:
    EdinaDolly (309)
    2008-04-03  23:19
  18. 2008. Április 3. 23:19309.

    Szia!

    Először is:eszemben sem volt "kezelni" a képet,csak a fényerőt állítottam.nem nyúlok bele!tudom könnyedén lehet bármiféle árnyat és gömböt rátenni,de miért csinálnék ilyet,hobbiból??!

    amúgy annyira bírom az olyan fazonokat akik idejönnek és kijelentik hogy éjjel a vak sötétben valami tükröződik a képen.szerinted mi tud tükröződni?a templomrom?vagy a fák?

    megmagyaráznád kérlek mire gondoltál? és hogy a több képen nem volt semmi,biztos zsebretettem közben a kistükrömet,nem??jóég!

    szerinted milyen okból raknék fel egy manipulált képet?

    szerinted mi hasznom is lehetne abból?

    Ha szórakozni akarok akkor találok jobb elfoglaltságot hidd el! 

    nem csodálkozom,hogy ritkán kerül be egy-két saját felvétel.ennyi.

     

     

    előzmény:
    bees001 (308)
    2008-04-03  14:46
  19. 2008. Április 3. 14:46308.
    Semmi szellem nincs rajta. Valami tükröződik, ennyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204120 (301)
    2008-03-15  20:27
  20. 2008. Április 3. 14:44307.

    Szia Edina!

     

    Tehát van egy digitális géppel készített képed, amelyet szoftverrel kezeltél, és pöttyök látszanak rajta.

     

    És? Hogy kerül ez a szellemekről szóló topicba?

     

    Annyit tudsz, hogy látszik a képen "valami".

    előzmény:
    EdinaDolly (305)
    2008-03-31  20:14
  21. 2008. március 31. 20:26306.

    ui:az eredetit is feltettem hogy lássátok,teljesen sötét volt.

     a kis megvilágítás a közeli kis utcai lámpa fénye volt..

    Várom véleményeteket,és hamarosan felteszek még képet!

    Edina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. március 31. 20:14305.

    Sziasztok!

    Ezt a képet a Szigeten készítettem éjjel,a templomrom mellett,vaku nélkül.A kép eredetileg teljesen sötét,nem látszik rajta semmi,csak ha számítógéppel kivilágosítom.ezt látjátok Ti is!

    Ha kosz lenne a lencsén akkor nem mozognának a gömbök,minden képen ugyanott lenne 'piszok'(amúgy meg vadiúj géppel csináltam,szóval ezt ki lehet zárni) a porszemek pedig csak fény hatására csillannak meg,de mint írtam nem használtam vakut,a sötét éjszakába fényképeztem.

    A digitális fotózással egy új korszak kezdődött,mivel ezek a gépek sokkal érzékenyebbek az elektromágneses mezőkre,és azokra az energiákra amiket mi "csak" érzünk..nem láthatunk. 

    üdvözlök mindenkit!

    Edina 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_507547
    Torolt_felhasznalo_507547
    2008. március 30. 19:59304.

    Sziasztok!

    Nekem is lenne pár érdekes sztorim.

    Ezek a történetek még akkor történtek amikor még otthon laktam. Mióta elköltöztem otthonról szerencsére megszüntek az aktiv élmények, csak maradtak a furcsa álmok.

    Kezdődött minden azzal h többször ugy érezem van vki mellettem, v mögöttem. volt olyan eset mikor a szobámban aludtam , a fal felé fordulva mikor ugy éreztem h vki van bent a szobámban. olyannyira biztos voltam benne h azt hittem anyám jött be vmiért. persze aztán megdöbbentem mikor nem volt ott senki. és ez elég sokszor lejátszódott. Aztán csak durvább dolgok következtek. szintén éjszaka történt...már aludtam...körülbelül hajnali 3 lehetett már mikor feleszméltem( egzébként  a legtöbb esetben ekkortájt történtek a dolgok..mondják is h ez az ördög órája , ilyenkor történik a legtöbb eset) , kinyitottam a szemem...és amit láttam attól én is megdöbbentem , sőt inkább megijedtem.. egy kisfiu állt az ágyam mellett...kb 5 éves lehetett...pontosan emlékszem az arcára is...fel is ismerném. és engem nézett, de hihetetlenül nagy gyülölettel...meg sem tudtam mozdulni, mintha lefagyott volna a testem. aztán hirtelen a lábamat sikerült megmozditanom és megrugtam ( máig sem tudom honnan jött ez az ötlet) de eltünt! mondanom sem kell h aludni már aznap este nem tudtam.

    majd másik este talán még ennél is nyomasztóbb dolog történt. kezdődött egy álommal...és folyamatosan kezdtem ugy érezni h ez a valóság... ugy éreztem h vmi nagyon rossz közeledik és egyre csak fokozódik...majd ugy éreztem és mintha láttam is volna magam előtt a képet amint egy feketébe öltözött öregasszony közelit a szobám felé..és a szomszéd szobában mintha összezavarodott volna és egyre mérgesebb lett , kiabált, és egyre gyorsabban járt körbe körbe üvöltve...én pedig eközben menekülni próbáltam ( már ébren) csakhogy megint nem tudtam mozdulni...kezeim a testem mellé szorultak, és üvölteni sem tudtam...kiáltani akartam szüleimnek h jöjjönek segiteni...de egy hang sem jött ki a számon....majd mikor ez az egész megszünt kitört belőlem az addig kijönni kivánkozó üvöltés...a végére tisztára leizzadtam. és komolyan mondom h életveszélyben éreztem magam, tudtam h csinálnom kell vmi, menekülni mert meghalok...kiráz a hideg ha rágondolok.

    és ami még érdekes h aznap este anyámnak is furcsa élményben volt része. ami még érdekesebb h ugyanezt az öregasszony jelent meg álmában...akkoriban kishugom ott aludt anyámmal. az öregasszony a végén már anyámék ágya mellett állt és kishugom felé akart nyulni...anyám pedig érezte h bántani akarja...és elvenni...majd üvölteni kezdett és csapkodni össze vissza h hagyd őt békén...kishugom ébresztette fel h anyu mi baj van....furcsa...

    ezek az élmények óta nem tudok teljes sötétségben aludni...ha van vki velem akkor igen...de egyedül nem.

    ráadásul akkoriban anyámat megállitotta az utcán és jósnő kinézetű cigányasszony...és azt mondta neki h: lányom te meg vagy átkozva! vigyázz mind két lányodra!majd tovább állt...

    na ehhez szóljatok hozzá! :) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. március 16. 00:29303.

    Megnéztem a fotót,és nem is a képen látható dolog miatt,(bár az az arc olyan rémes)inkább a kisugárzása miatt hátborzongató a kép,nagyon kellemetlenül érezném magam abban a házban.

    Miért készítetted ezt a képet?Éreztétek hogy van ott valami ezért fényképeztél arra?

    Mi lett azóta Béla babával?

    Megoldódott  a dolog?

    Napok óta nem tudtam hozzászólni a fórumhoz valami technikai okból kifolyólag,holnap jövök

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. március 16. 00:24302.

    Sziasztok lányok!nem tudom hogy miért nem tudtok privit küldeni,tegnap ha nem mentem el a szöveget amit beírtam,az egész elveszett volna,ugyanis azt írta ki a gépem,hogy nem adtam meg szöveget fura..mindegy..

    A barátnőm egyébként a mai napig is ott lakik.azt tudni kell hogy ez egy ikerház,a falon túl a nagyszülei laknak,vagyis laktak mivel sajnos a nagyija felakasztotta magát(tudom ez nagyon durván hangzik és én is iszonyatosan megdöbbentem a hír hallatán anno ...ez egy pár éve volt..azóta még inkább nem szeretnék oda menni,mivel személyesen is ismertem a nénit(mentális problémákkal küzdött szegény)de most hogy írok róla felötlik hogy a barátnőm testvére is átélt ott néhány furcsa dolgot:pl. villany magától felkapcsolódott,sőt egy éjjel amikor ott aludt egy elég mély vágást fedezett fel a tenyerén..nem tudom mi történhetett,de ő váltig állítja hogy éjjel okozta valami a puha bőr kanapén..hát én is láttam a vágást,elég durván mély volt sérülés,én sztem így biztos nem tudnám magam megvágni..éjjel meg főleg nem...azt az egész házat azóta tényleg kihagyom...

     

    üdvözlet mindenkinek!
    később még írok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top