Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pilonidalis cysta ???

joanne2000
Létrehozva: 2007. november 21. 11:16

Sziasztok!

A páromnak tályog nélküli pilonidalis cystája van. Kb. 2 hónapja. (van aki sinus pilonidalisnak ismeri)

Kérem, akit kezeltek hasonlóval, informáljon!

A sebész azt mondta meg kell műteni, mert csak így múlhat el. Viszont sok helyen azt olvastam így is visszatérhet.

A bőrgyógyászunk eddig heti 2x kitisztította, szerinte nem kell műtét. Elmúlt, 3 hétig szinte semmi nem volt, most viszon újra előjött neki.

Jövő hétre van kiírva a műtétre. Nem tudja elmenjen-e, mert azért ez mégiscsak műtéti beavatkozás és lehet, hogy ettől megint újra kiújúlhat. Vagy csak járjon tisztításra a bőrdokihoz és majd csak elmúlik?

Bármilyen infót szívesen veszünk.

Köszönöm!!!!

  1. 2011. május 3. 13:29301.

    Szia! 

     

    Igen-igen, ha még egyszer előjön biztos, h rámenősebb leszek a műtétet illetően, de akkor már lehet ő is szorgalmazná. Bár ne legyen mégegyszer...*.*

     

    Még járnom kell 2 naponta kötés cserére, mostmár egész fájdalommentes. Az első pár napban volt rossz, de túlélhető. Viszont az a furcsa, h ahogy nézem - már amennyire látszik- nem a tályog helyén nyitotta meg, hanem sokkal lentebb. Mindig meg is akarom kérdezni, h miért, de ott meg kimegy a fejemből. -.-

     

    És te hogy vagy?? Tudsz már ülni?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654698 (298)
    2011-04-28  15:43
  2. 2011. május 2. 22:08300.

    Nem bombán ülsz....cisztán :)

    Remélhetőleg nem lesz gond...nem törvényszerű :) 

    Csak ne csodálkozz ha....lehetőleg kerüld a sok ülést (az már egy plusz,de azért csodát ne várj) :)

     

    előzmény:
    Moncsa117 (299)
    2011-05-01  22:47
  3. 2011. május 1. 22:47299.
    Sziasztok! Nekem februárban volt a feltárás ,és a doki azt mondta,szeptemberben lenne jó nekiugrani a műtétnek(kimetszés).Ez rendben is van,én benne vagyok,de nyugtassatok meg,hogy addig nem jön elő!!!! Tiszta para vagyok! Nyáron nem ajánlott ,értem én,de elég rossz így várakozni.Mintha egy időzített bombán ülnék..... De fő az optimizmus! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. Április 28. 15:43298.

    Tök jó,hogy túlvagy rajta!:) Fájdalmat nem fogsz érezni szerintem,mert az első műtéti tisztítás nem vészes,nekem pl.egyáltalán nem fájt.

    Akkor most nem feltártak,hanem kimetszették a cisztát?? Mégis azt írod,ez nem a végleges műtét.Ha gyulladt volt,akkor nem is lehet ez a végleges műtét.Ez ,mint írod kis,tisztító műtét volt.Nekem is ezzel kezdődött.Összeforrt 1 hónap alatt és azt hittem megnyugodhatok.Kérdésedre válaszolva én már a "gyógyulás"után éreztem,hogy ezzel lesz még gondom.Nyomásérzékeny volt és be is duzzadt.Az első ilyen alkalom kb.a feltárás után 3 hónappal jelentkezett.

    Addig semmi.

    Nekem tök fura,hogy az "időben,kezdetben,stb."megnevezést használják az orvosok erre.Ezt hogy a bánatba lehet időben kezelni?Az ember csak akkor veszi észre,hogy  baj van, mikor bedurran,ergo gennyel fertőződik a terület.Akkor meg már megcsinálta a bőr alatti járatait a ciszta,mivel időbe telik míg a felszínre tör és ott ürül..

    Én drukkolok ahhoz, hogy tényleg "időben" elejét vegyék a továbbfertőződésnek és ne is jöjjön többé vissza!!Nekem nem volt ilyen szerencsém,bár szintén elaltattak és kitisztították,nem varrták össze és mégis így jártam.Pedig akkor "időben" elmentem a dokihoz.Szerintem a mostani gyógyulásod után,ha visszatermelődik a ciszta akkor semmiképpen ne halogasd a műtétet!

    Kérdésedre válaszolva:Igen,nekem mondta a doki,hogy ki kell metszeni egy babérlevél nagyságú területet minél előbb. Én viszont bíztam benne,hogy elkerülöm.Hát nem így történt.

    Most mást nem nagyon tehetsz a várakozáson kívül..

    előzmény:
    Beasy (297)
    2011-04-28  14:14
  5. 2011. Április 28. 14:14297.

    Sziasztok!

     

    Tegnap altatásban csinálták meg a műtétet, ma már haza is engedtek. Nem igazán tudom, hogy pontosan mit csinált, nem vagyok otthon a témában, de azt mondta, hogy nem volt olyan nagy az a terület amit ki kellett metszeni, és még most min. 2 hétig járnom kell vissza hozzá tamponálásra, tiszításra. Csak hívjuk fel, hogy mikor megyünk, és ő személyesen csinálja, így ha bármiféle elváltozás van, egyből észreveszi. 

     

    3 sebésszel is beszéltünk és egyik sem ajánlja most egyelőre még a "végleges műtétet" azt mondták, h azzal sem lehet semmit garantálni, és jelenleg ők még nem is érzik szükségességét, mert ez volt az első ilyenem, és sztük vagy egyáltalán nem jön már vissza, vagy esetleg jó pár év múlva, de akkor is egy ugyanilyen kis műtéttel meg lehet oldani. Több fiatalt is kezeltek már így, akiknél még a kezdetekben kimetszették a fertőzött területet  és 100ból 1nek újult ki. Ő eddig összesen 2 végleges műtétre emlékszik, de azok már többszöri kezeletlen kiújulás után kerültek be. Pedig még erősködtünk is, mert szeptembertől külföldön tanulok egy félévet, szval tényleg nem jönne jól, ha ott kiújulna. De mondták, h ne aggódjak, mert nagyon kicsi rá az esély. Szval remélem a legjobbakat... most pedig pár napig még ittnon lábadozok. 

     

    Jelenleg semmilyen fájdalmat nem érzek (persze ez még lehet a fájdalomcsillapítók hatása, amit este meg reggel is kb. 1,5 órán keresztül vénásan kaptam. A reggeli kötözés volt kicsit kellemetlen, de azt is nagyon ügyesen csinálta, alig éreztem valamit.   

     

    Leona! Neked egyből mondta az orvosod, hogy muszáj lesz a végleges műtét? miután megvolt az első feltárás mennyi idő múlva jött elő az újabb tályog? jaj... én már tényleg nem tudom mi legyen. mert nem is idegesítene annyira, ha nem lenne ez a külföldi félév, ha ott előjön, nem is tudom mi lesz velem... de ugyanakkor nem erőszakoskodhatok, hogy de nekem igenis kell az a műtét, és nem érdekel mit mondanak...

     

    Köszi a tanácsokat, és mindenkinek mielőbbi gyógyulást! :) 

     

    Dóri 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. Április 27. 21:14296.

    + a két műtét lényege:

    feltárás: csak ideiglenes megoldás. Kijön a genny egy része...de nem mind.

    nagy műtét: hogy ki vegyék az egész cisztát és a járatokat amiket csinált magának amíg te nem is tudtál a létezéséről.

    előzmény:
    Beasy (292)
    2011-04-26  16:37
  7. 2011. Április 27. 21:12295.

    Szia!

    Sajnos én is üdvözöllek itt. 

    De hogy valami jót is hallj! A feltárás nem fáj! Nekem volt. Nekem helyi érzéstelenítéssel csinálták meg, aztán már mehettem is haza. 

    Azért fontos,mert a genny, ami ott gyűlik, ki kell, hogy jöjjön. Ezért van a feltárás,hogy ki ürüljön amennyire csak tud és megszűnjön a nyomás érzet és a bőr feszítés. Plusz ugye mondanom se kell..a genny gyulladás...ergo láz stb minden jár vele.

    A feltárás után húzhatod az időt,csak nem érdemes. Változó hogy kinek mennyi idő míg vissza jön...de hogy vissza fog erre mérget vehetsz! 

    Kezdj el agyalni a műtéten,járd körbe a témát,keress magadnak olyan orvost akiben megbízol, és ne félj. Bár marha csúnyán hangzik az egész...fél lábon is ki lehet bírni. 

    Persze ez attól is függ,hogy mekkora a fájdalom küszöböd és mennyire vagy elszánt, mert ha úgy mész neki,hogy Úristen de fájni fog,és egy tűszúrástól is "összecsinálod" magad akkor biztos is,hogy fájni fog. 

    előzmény:
    Beasy (292)
    2011-04-26  16:37
  8. 2011. Április 27. 12:24294.

    Így van, nekem nem voltak olyan vészesek a duzzadt "időszakok", se láz se túlzott fájdalom, így én nem mentem el. Én akkor mentem el amikor a bőr felé kezdett levedzeni és vérezni már. Leona jól írja, amikor gyulladt és tályogosodott akkor nem műtik ki az egész cystat és járatrendszerét, csak a tályogot tisztítják ki, majd ha elmúlik a gyulladás és begyógyul a seb akkor csinálják a nagy műtétet.

     

    Az altatástól ne félj, nem fáj :) én utána sem voltam egyáltalán rosszul (pedig 1,5 órás volt majdnem a műtét), sőt még fájdalmam sem volt (de nyilván ez kinél hogy alakul, Leona-nak látod igencsak fájt utána).

     

    Engem Szegeden műtöttek a Sebészeti Klinikán (mivel szegedi vagyok, Debrecenben csak a szívsebészetet ismerem, róluk nagyon jókat hallani) és nagyon profi volt az orvosom (szerintem az Ő kezének köszönhetem, hogy ilyen fájdalommentes a gyógyulásom), valamint az ápolónők is egytől egyig kedvesek és segítőkészek voltak, illetve a kötözéseken is nagyon kedvesek. Csodálkozva látom, hogy másoknak már az első napoktól kezdve otthon kellett kötözgetni a sebét, nálam ezt meg sem említették, egyből mondta a dokim, hogy mivel nyílt seb és mély így minden nap járjak csak be szépen, ott rendesen kitisztítják és szakszerűen bekötözik (ezt tanusíthatom, tényleg ügyesek, 5 perc alatt bekötöznek, szinte fájdalommentesen).

    előzmény:
    Beasy (292)
    2011-04-26  16:37
  9. 2011. Április 27. 10:22293.

    Szia!

    Hát igen.Üdv a klubban!:S

    Majdnem ugyanazt fogod végigjárni,amit nekem is kellett.Volt feltárásom altatásban,utána ambulánsan végül pedig a nagy műtét epidurálisan ami után most lábadozok. Sajnos én az első feltárásom után bíztam abba,hogy összeforr és nem lesz vele több gond.A feltárás után több,mint 1 hónap kellett ahhoz,hogy összeforrjon a sebem.Az egyáltalán nem fájt.Utána nem volt vele gondom,így nem is mentem vissza.Persze kiújult,de elviselhető volt,kifakadt néha,majd ismét tünet-és fájdalommentes állapot következett.Ezt játszottam 4 évig,mert féltem a műtéttől.Idén ismét bedurrant és elegem lett.Megvártam míg elmúlik a gennyedzés,aztán bejelentkeztem műtétre.Ne halogasd,mert annál nagyobb területet kell kimetszeni,annál fájdalmasabb és hosszabb a gyógyulási folyamat.Nekem 11 cm hosszában, szóval elég kiterjed volt..

    A két műtétre azért van szükség,mert gyulladt állapotában ezt nem műtik.Feltárják,kitisztítják, aztán meg kell gyógyuljon és csak utána műtik ki az egész területet. Tehát csak gyógyult állapotban operálnak.Persze ez a legnehezebb..amikor jól érzed magad,nem feszül,nem nyom,akkor kell rászánnia magát az embernek,hogy bevonuljon egy kórházba..de muszáj.

    A műtétem április elején volt,de még mindig itthon vagyok,bár feleakkorára összehúzódott a sebem,azért pár varrat még van benne és a többiekkel ellentétben nekem sajnos fáj is.Ülni nem igazán tudok.Viszont ez mindenkinél más.Nekem nagy részt metszettek ki,gondolom a fájdalom emiatt van.Mostmár egész jó,tegnaptól nem kell gyógyszert szednem,mert eljött az az időszak amikor a fájdalom kellemetlen,de elviselhető.

    Kitartás,nem egy leányálom,de majd ne halogasd,mert jobb nem lesz magától!!

    előzmény:
    Beasy (290)
    2011-04-26  14:07
  10. 2011. Április 26. 16:37292.

    Köszi szépen a választ!

    Akkor ezek szerint, te akkor nem mentél el amikor duzzanatod volt, azért nem "tárták fel". Mert én ezt nem értem, h miért kell 2 műtét. De hát ha az orvos szerint ez a megfelelő.... csak 2szeri altatás... félek.

     

    Annyit szeretnék még kérdezni, hogy esetleg vkinek nincs tapasztalata a Debreceni Klinikával kapcsolatban, műtöttek ott vkit, ha igen, kinél volt? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. Április 26. 14:33291.

    Szia!

     

    Először is üdv a "klubban". Igaz én a tályog feltárásról nem tudok nyilatkozni, mert nekem az nem volt, nekem rögtön nagy műtétre került sor.

    Az első tanácsom, hogy nem kell megijedni, nem lesz annyira gáz mint amennyire hangzik. A második tanácsom az pedig az, hogy ne halogasd a nagy műtétet sokáig, minél előbb csináltasd meg az én példámból kiindulva (korábbi bejegyzésemben elolvashatod), minél tovább húzod annál nagyobb részt kell kivágni.

     

    Nekem 7,5 cm hosszú, 4,5 cm mély, és 2,5 cm széles volt a kimetszett részem, de a műtét után sem fájt különösebben (minimális fájdalom, feszülés volt természetesen, de abszolút elviselhető) mostanra pedig egyáltalán nem fáj, egyedül a kötözések okoznak minimális kellemetlenséget, de az max 5 perc és ott is csak néha-néha szisszen fel az ember (nyilván a nyílt sebet tisztogatják, macerálják). A teljes gyógyulásra nekem 6 hetet mondott a doki, de ez teljesen egyén és méretfüggő.

     

    Kitartás és bátorság! Sajnos ez egy olyan gyógyulás amihez idő kell és pihentetés, óvatos mozgás.

    előzmény:
    Beasy (290)
    2011-04-26  14:07
  12. 2011. Április 26. 14:07290.

    Sziasztok!

     

    Ma reggel, mint derült égből villámcsapásként ért a hír, h nekem is ilyenem van. Már fájt 3 napja a keresztcsontomnál, tegnap reggel pedig  megjelent egy apró duzzanatra. Délelőtt elmentünk megnézetni, ahol egy fiatal, ügyeletes szakorvos jelölt tett rá kötést, hogy az majd segít, hogy kifakadjon, hnap pedig jöjjünk vissza sebkötözésre. Így is történt, csak hogy ma már egy sebész fogadott, és mondta, hogy a genny nagyon nem jó jel. Szondával megnézte (ami koránt sem volt kellemes érzés), és mondta, hogy túl nagy az üreg mind2 oldalon, fel kell vágni, altatással, de mivel este még vizsgázom, sikerült megbeszélni vele, hogy tegyük át hnapra. 

     

    Majd a végén hozzátette, hogy ez nem a végleges megoldás, mert vszeg vissza fog jönni, és ha nem lesz begyulladva kell egy újabb műtét, ami nagyobb vágást igényel. Hát mondanom sem kell, hogy már a rendelőben potyogtak a könnyeim, fel sem fogtam, kérdezni sem tudtam normálisan. Így ennyit tudok, meg amiket olvasgatok. És fogalmam sincs, hogy mit csináljak...

     

    Azért elég rémisztő történeteket lehet itt olvasni... nagyon félek a műtéttől, ráadásul pont a legrosszabb időszakban jött most ez. A holnapitól mit várhatok? A doki mondta, h még utána is hetekig kell járnom kötözésre, mert nyílt lesz a seb, ez tényleg ilyen durva lesz? És még ezután jön egy még nagyobb beavatkozás, ha lemegy a gyulladás, annak mennyi a gyógyulási ideje?

     

    Köszi, hogy meghallgattatok, és szívesen fogadok minden választ, tanácsot.

     

    Dóri 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. Április 24. 11:12289.

    Köszi,köszi!Én is örülök nagyon.:)

    Az ülőpárna tippet pedig gabesznak köszi!:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. Április 23. 10:20288.

    Szia!

    Sejtettem hogy a madzagokkal lesz valami, örülök, hogy megoldódott!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654698 (286)
    2011-04-21  11:59
  15. 2011. Április 22. 18:38287.

    Szia!

     

    Látod nem is volt olyan nagy a gond (a fájdalom viszont annál nagyobb).

    Nekem tegnap elkezdték bórsavporozni a Rivanolos kötés helyett, előtte szólt a doki, hogy eléggé csípni fog, de nekem szinte semmi nem volt, egyetlen ponton volt egy kicsit kellemetlen, ott csípte kicsit, de sokkal rosszabbra számítottam, amikor felszisszentem mondta is a doki aki kötözött, hogy kész is vagyunk, mondta, hogy nagyon szépen húzódik össze, gyorsan gyógyul nagyon, úgyhogy én eddig, hogy gyorsan le is kopogjam nagyon szerencsésen vészelem át a dolgot, kedden már megyek dolgozni, vettem jó kis ülőpárnát (középen lyukas, gyöngypárna, nagyon kellemes rajta ülni én ajánlom minden kedves sorstársnak, nem is túl drága szerintem 3000 Ft volt, nekem ennyit bőven megért, használni fogom egy darabig).

    Kitartást és gyors gyógyulást mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654698 (286)
    2011-04-21  11:59
  16. 2011. Április 21. 11:59286.

    Nos,voltam kötözésen és mondtam a dokinak,hogy kibírhatatlan már a fájdalom.Sírok meg túlgyógyszerezem magam kínomban..

    Mondta a doki,hogy ennyire nem fájhat,itt valami nem stimmel.

    Meg is nyomkodta,egy ponton feljajdultam,mire a doki azt az egy varratot kiszedte és azonnal megkönnyebbültem.:) Azt mondta,hogy valószínűleg a varrat befogott egy ideget,ami egyre jobban húzódott.Ezzel a probléma meg is oldódott,azóta valóban elviselhető a fájdalom.Itthon meg is néztem,a varrat helyén már be volt zöldülve a bőröm,tehát nem kicsit voltam ott kínozva.

    Na,mindegy,mostmár sínen vagyok.:))

    előzmény:
    kisnyusz88 (282)
    2011-04-20  18:38
  17. 2011. Április 20. 19:29285.

    Szia!

     

    Nem titok, Jessa nevezetű (DM-ben lehet kapni) éjszakai (tehát nagy nedvszívó képességű). Nekem ez bevált, én úgy szoktam, hogy mivel hosszú és keskeny így én félbe szoktam vágni és egymás mellé ragasztom a két fél betétet, mivel én úgy vettem észre, hogy (nyilván a gravitáció miatt) csak a kötés aljánál levedzik, így a kötés aljának magasságába lövöm be a betét közepét nagyjából. Hát ennyi lenne dióhéjban :) 

    előzmény:
    Nagynap (281)
    2011-04-20  14:16
  18. 2011. Április 20. 18:47284.

    Zárt műtétet akartam írni.

     

    előzmény:
    kisnyusz88 (283)
    2011-04-20  18:45
  19. 2011. Április 20. 18:45283.

    Szia!

    Egy év?  

    De ha jól olvasom akkor nyitott műtéted volt nem? Valami akkor nagyon nem stimmelt ha neked az egy évedbe telt! Mekkora vágásod volt?

    Egyébként vicces vagy nem...a nővérek nálunk nálam látták először hogy betétet tettem oda...mármint konkrétan a hátulsó részre,hogy ha esetleg még is csak valami nem a kötszeren kötne ki akkor ne a nadrágom legyen oda...s a nővérek is azt mondták,hogy ezt ajánlani fogják a nem férfi betegnek,mert marha praktikus, és még ehez,hogy a legjobb a textil-es betét,vagy pamutos? Nő létemre nem tom...de a lényeg h ne az a műanyag lószar legyen,mert hosszú távon kicsípi az ember bőrét.

    Én is irodai munkán vagyok....a napi 8 óra helyett 12-be lassan..2 hónap után mentem dolgozni... nekem az orvos azt tanácsolta,hogy minimum 2 óránként emeljem meg magam s vagy 10 percig le se üljek,mert kell a fenéknek annyi pihenés. Más részt kaptam térdeplős széket,mert az se sokat segített,hogy a szék háttámlája pont ott nyomta a fenekem ahol a heg van. 

    előzmény:
    Nagynap (277)
    2011-04-19  11:09
  20. 2011. Április 20. 18:38282.

    Sziasztok!

    Leona! Ha még mindig nagyon fáj...vagy feliratsz a dokival Donalgint...vagy vársz türelmesen,míg kiszedik a varratokat. 

    Nekem azt mondta a doki,hogy az Algo,Cataflan s hasonlók önmagukba semmit sem érnek. Nekem Donalgint írt fel,s közölte,hogy ha nagyon fáj,akkor vegyek be kettőt és egy Algot. Csak egyszer teszteltem,hogy mennyire üt ki,de nem volt vészes.

    Egyébként is mit akarsz vele mocorogni? Túrázni ne most készülj. Feküdj azt pá! Most más dolgod sincs.

     

    Egyébként én azt gondolom,hogy a varratszedés neked is megoldja a problémát. Mert így hogy írod,hogy a zuhanyoztatás jó érzés...nekem két hétig nem lehetett zuhanyoztatni semennyire,de amikorra kötözéseken eláztatta a nő a madzagjaim akkor az marha jól esett,mert nem szúrt a zsineg s nem irritálta ott bent a csontot meg a bőröd.  S nekem varratszedés után elmúltak ezek a problémák. 

     Remélem nálad is csak ennyiről van szó,s semmi komoly.

     

    Velem közölték,hogy már nem kell több kötözésre mennem...de hogy elmondjam...nekem azért néha rendesen bele nyíllal. Hülye front vonulások de ennyi legyen az összes bajom akkor már megérte.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. Április 20. 14:16281.

    Sziasztok!

     

    Köszi mindkettőtöknek a hasznos tanácsokat. Az ilyenektől nyugszik meg igazán az ember.

     

    gabesz, ha nem titok megírod, hogy milyen tisztasági betétet használsz és azt hogyan applikálod bele a naciba?

     

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. Április 20. 10:20280.

    Szia!

    Ugyan nem tőlem kérdezted,azért leírom amiről tudomásom van.

    Én választhattam,hogy altatással vagy gerincbe érzéstelenítéssel végezzék a műtétet.És nem bántam meg,hogy az utóbbit választottam.

    Már műtöttek altatással engem is,de az rosszabb.Szerintem semmi előnye sincs,ráadásul jobban megterheli a szervezetet is.

    A spinális érzéstelenítés előnye pl.,hogy nyersz +4 óra fájdalommentes időt a műtét után.Ez altatásnál nem játszik,mert ugye rögtön felébresztenek és máris érzed a fájdalmat,nem pedig fokozatosan "kapod".Másik előnye,hogy végig fentvagy,nem leszel kótyagos,nem lesz hányingered utána.Az altatásnak szerintem csak hátrányai vannak,ráadásul több ideig tartanak bent a kórházban.(legalábbis engem dupla annyi ideig tartottak bent) 

    A katéterezéstől én is tartottam,de választhattam.Ágytál,vagy katéter.Én nagyon nem akartam a katétert,így elég volt 4-5 perc koncentrálás és meglett az eredménye.Szóval megúszható.Műtéti nap előtt szándékosan nem vittem túlzásba a folyadékbevitelt,valamint reggel ugye éhgyomorra mentem,így akkor is elviselhető volt az általad leírt feszítő nyomás,amikor elkezdtem érezni a lábaimat.Utána meg csak koncentrálni kellett kicsit.

    Ha az altatás mellett döntenél,akkor figyelj oda rá,hogy műtét után kapjál véralvadásgátlót!!Nekem fiatal rokonom halt meg így 1 héttel a műtét után.Vérrög képződött és a tüdejét leblokkolta.

    Megyek is,szúrom a mai adagomat. 

    előzmény:
    Nagynap (277)
    2011-04-19  11:09
  23. 2011. Április 19. 13:53279.

    Egyébként a tisztasági betétet ne szégyelld, inkább az legyen bent mint hogy átázz és gyatyát kelljen cserélni óránként, nekem a műtét óta minden nap benne van a gatyában, mert az elején nagyon levedzett. Eleinte furcsa volt, de mostanra megszoktam, felüdülés volt, hogy nem kell 3-4 óránként alsóneműt cserélnem. Nekem direkt javasolták a nővérek amikor kötöztek, hogy ragasszam be nyugodtan a betétet, sokkal jobban fogom érezni magam, és igazuk lett.

    A kórházi befekvésnél meg ahány intézmény annyi eljárás, más-más a protokoll mindenhol, osztályra engem is felvettek egyébként a műtét előtti nap, de hazamehettem mivel nem kellett semmi előkészítést végezni és egyébként is a belvárosban lakok 15 percre gyalog a klinikától.

     

    No para, minden rendben lesz!

    előzmény:
    Nagynap (277)
    2011-04-19  11:09
  24. 2011. Április 19. 13:42278.

    Szia!

     

    Hát ez nem jó hír. Ha jól gondolom összevarrták műtét után a sebedet, nem nyitott sebkezeléssel gyógyultál és sarjadtál, ha nem akarsz kiújulást akkor a nyitott sebes módszert válaszd, ugyan lassabb a gyógyulás (nekem 6 hetet mondott a doki), de a kiújulás esélye (sebészem szerint) 0, feltéve hogy rendesen kimetszik. Nekem épp ma jött meg a szövettan eredménye és jó hírek vannak benne, mert mondta a doki hogy "egészben" lett kivéve a ciszta, minden járatával, nem maradt vissza semmi. A kimetszésem paraméterei egyébként 7,5 centi x 4,5 centi x 2,5 centi (hossz, mélység, szélesség).

    Az altatást az aneszteziológus javasolta,mert azt mondta, hogy a gerincérzéstelenítős megoldás szerinte nincs arányban a műtéttel (a gerinces témánál ugye 4 óráig el vagy zsibbadva, a műtét meg nekem pl. 1 óra 20 perc volt). Az altatásnak nem tudom milyen kockázatai vannak, nekem semmi gondom nem volt utána, a szokásos hidegrázás amikor magamhoz tértem, de se szédülés se hányinger (előtte való nap kipurgálnak, legalábbis nekem adtak átmosó folyadékot és éjfél után se enni se inni nem szabad).

    Én jövő héttől már dolgozom, ülni már teljesen jól tudok hosszabb időt is (ülőgyűrű azért nem árt :) ), fájdalmam nincs egyáltalán, minimálisan levedzik még, doki szerint pedig nagyon szépen gyógyul, húzódik össze. Sebgyógyulás gyorsítására nagyon nincs extra módszer, a cinket írják (én 600-as C vitamint szedek mindennap amiben van 15mg cink is, nekem úgy érzem bevált, illetve a vörös húsokban van még sok cink természetes előfordulásban), hogy gyorsítja, de azért nem kell hetekkel előbbi gyógyulásra számítani sajnos, ennek megvan a maga ideje, hagyni kell szépen felépülni az új egészséges szöveteket. Illetve azzal gyorsítod leginkább ha kíméled, óvatosan mozogsz, és ugye nem szedsz össze közben semmi más betegséget, illetve az antibiotikumok szedése is lassítja a gyógyulási folyamatot.

    Addig is kitartás, minden rendben lesz!

    előzmény:
    Nagynap (277)
    2011-04-19  11:09
  25. 2011. Április 19. 11:09277.

    Na én is bejelentkeztem a topicba sajnos...
    Nekem 2003-ban volt műtétem ami 1 év alatt gyógyult be teljesen.
    Maga a műtét és a fájdalom abszolút elviselhető volt.
    Két dolog volt, ami borzasztó volt:
    -  Műtét után katéterezni kellett mert csipőtől lefelé semmit nem éreztem, ellenben azt a kegyetelen nyomást, ami jelezte, hogy márpedig most kis dolgot kellene végezni sűrgősen. A rossz része inkább az volt, amikor kiment az érzéstelenítő hatása, de még egész éjszaka lógott ki belőlem a cső...
    - A nagyon lassú gyógyulás. Június elején műtőttek és augusztusban jutottam el 1 centiig. Ez az egy 1 centi
    további 9 hónapig tartott.

     

    Ami mi att most írok az-az, hogy sajnos kiújult a dolog, tátong egy lyuk a két farpofa között és ontja magából a cuccot. Ezért május végén ismét átesem a dolgon:-( Be is vagyok parázva rendesen nehogy úgy járjak, mint majdnem gabesz.
    gabesztől kérdezném, hogy az altatást a doki ajánlotta fel vagy Te kérted? Igazából most én is azt szeretném a katéteres buli helyett. Nem tudom egyébként az altatás nagyobb kockázattal jár-e?
    A doki előtte való nap már be akar fektetni, de nem tudom erre mi szükség van, ha Te is hazamehettél.
    A másik, hogy aki mostanság átesett rajta az mi tapasztalt mikor tudott visszamenni dolgozni/sportolni.
    Korábban nekem a sportolás nem játszott be, de idén el kezdtem rendszeresen futni és baromira hiányozna, ha ki kellene hagynom sokáig. Ráadásul irodai, ülő munkám van sok megbeszéléssel, szóval van-e valakinek tippje, hogy ezt hogyan lehet megoldani. Emlékszem az előző műtét után 2 hét után már mentem dolgozni,
    de hát be voltam pólyázva alul nehogy átázzak... Férfi létemre volt eset amikor a párom betétjét tettem a gatyóba... Tök kellemetlen ez az egész. Nem is merem másoknak mondani, hogy milyen műtétem lesz.
    Nem tudom ezalatt a 8 év alatt fejlődött-e annyit az orvos tudomány, ami gyorsítja a seb gyógyulást vagy van-e egyéb megoldás.

    Úgyhogy bárki akinek van ötlete, tippje ossza meg velem/velünk.

    előzmény:
    gabesz82 (275)
    2011-04-18  17:50

Címlap

top