Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mola-terhesség

unda
Létrehozva: 2003. október 15. 00:50
Sziasztok!
Két elhalt terhesség után kiderült, hogy ún. Mola-terhességem van. Ez a sárgatest-hormon megemelkedett számát jelenti. Vannak sorstársaim a fórumon?
  1. 2007. június 10. 20:1951.

    sziasztok!  gratulálok midnen babána-mamának, és biztatni szeretném én is, aki ebben a cipőben jár, h van remény és baba mola után.  

      régen vártam a pillanatra, h én is megírjam, megszületett egészségesen a babánk parciális mola terhesség (és előtte két korai vetélés)  után.    Pont két éve már, 26. héten született meg az első kisfiunk,sürgősségi császárral .  én is a Szabolcs utcába jártam közben, Hajdú dr-nőhöz.  parciális mola volt, súlyos hellp szindróma lett belőle  a sérült lepény miatt, nekem. éppen túléltem. a kisfiunk 9 napot élt. a furcsa az volt, h ő egészségesen fejlődött végig. csak az én szervezetem nem bírta, mérgezett a lepény, és persze aztán már őt is a végén. fél évet kellett várnunk, de főleg az én súlyos állapotom miatt.  aztán tavaly nyáron megfogant a kisfiunk, és zavartalan,egészséges, energikus, álom-szerű babavárás után megszületett 4 hete.  ő a legnagyobb boldogság az életünkben :-)))

    aki még olvassa, ide vetődik ez ügyben,bizatnám, nem ismétlődő jellemzően és lesz egészséges babája! 

    Dora, további egészséges babavárást! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. június 10. 16:5950.
    Gondoltam frissítek egyet ezen a topicon!
    Remélem mindenki egészséges kisbabának örvend most már vagy pocakban, vagy odakinn.
    Nálunk jön a harmadik baba, októberben érkezik kis családunkba. Eddig minden oké vele.
    Érdekes, hogy dátum szerint ugyanarra a napra vagyok kiírva, mint a molás babánkkal. (4 év eltérés azért akad)

    Dóra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. december 18. 19:1949.
    Gratulálok az egészséges kisbabához!
    Minden jót a továbbiakhoz is!

    Dóra

    ui: Csak véletlenül vettem észre, hogy valaki írt és micsoda HÍRT!
    előzmény:
    bucii (48)
    2006-12-13  21:12
  4. 2006. december 13. 21:1248.

    Látom, nem igen él ez a fórum, de azért megírom azoknak, akik éppen el vannak keseredve.

    2004. júniusában vetéltem el mola terhességgel. 1 évet kellett várnunk, majd 2005. novemberében újra állapotos lettem.

    A kisbabám, Dorka most 5 hónapos, gyönyőrűséges, édes, okos, makkegészséges és éppen itt szuszog mellettem

    Szóval kitartás, minden jóra fordul ám!!!

     

    előzmény:
    unda (1)
    2003-10-15  00:50
  5. Torolt_felhasznalo_722381
    Torolt_felhasznalo_722381
    2006. március 26. 15:0947.
    SZiasztok, végigolvastam a topicot, sajnálom, hogy ennyi mola-terhesség van.
    A történetünk dióhéjban annyi, hogy 2003 októberében született egy kislányunk (első terhesség), ahol a méhlepényt egy UH-n megvastagodottnak találták, tele cisztákkal (ennek akkoriban senki nem tulajdonított semmi jelentőséget).
    2005-ben ismét terhes lettem, a 6. héten missed ab - vérzés, szívhang nélkül, majd műsz.bef.
    2006-ban ismét terhesség, a 12. hetes UH-n vették észre, hogy elhalt a kis emriócska a 8. héten, és a méhlepény habos szerkezetű, ez felveti a partialis mola lehetőségét. Másnap kontroll UH, ahol nem látták ezt a rendellenességet. Múlt héten volt a műsz.bef., most várjuk a szövettan eredményét, és megyek HCG kontrollra is. Az orvos eddig 3 hónap várakozásról beszélt.
    Valaki irt a tejcsorgás problámájáról, én ezzel már 2004 óta küzdök, amióta abbahagytam a szoptatást, nem sikerült a tejet teljesen elapasztani. Amelyik nőgyógysáznak eddig mondtam nem javasolt semmit, és a prolaktin szintem is normális volt.
    Jó olvasni, hogy mola után születtek egészséges babák is, sziasztok:
    Tamcsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. január 4. 22:4746.
    Szerintem mi laikusok nem fogunk neked tudni semmi konkrétat mondani. Egy biztos, a mola sajnos néha beüt, de túl lehet rajta jutni. Tény és való, hogy ha magas hcg szinted marad (de talán ilyen koraterhességnél ez még nem valószínű, hiszen petezsák volt és nem szőlőfürtszerú cucc, ami a nagykönyv szeriont lenne), akkor úgy kezelik, mint a rákot, citosztatikumokkal. De ehhez tényleg több orvosi vizsgálat kell.

    Dóra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_875470 (45)
    2006-01-04  21:42
  7. Torolt_felhasznalo_875470
    Torolt_felhasznalo_875470
    2006. január 4. 21:4245.

     

       Sziasztok !

      Juditnak hívnak és én még új vagyok itt. Viszont nagyon félek.

      Most volt a harmadik elvetélt terhességem, az első kettő spontán vetélés műszeres befejezéssel, ez pedig úgy látszik, hogy mola terhesség lehetett. 8.héten halt meg babám, ha lehet így mondani, és a most az első diagnózis üres petezsák, felszívódott terhesség volt, amit elkeseredésünkre szintén műszeres befejezés követett.

    Most beszéltem a nőgyógyászommal, mert az 5.napon nagyon erős vérzésem lett, és azt mondta, hogy rosszat találtak, hogy a méhlepényből kimutattak valami elváltozást, ami a jó és a rossz indalatú között mozog. Holnap reggel kell mennem vérvételre, és rettenetesen félek. Csak ennyit mondott a doki, abszolút baljóslatúan, és ezért gondolom, hogy talán nekem is ez lehet.

    De azt mondta, hogy ezt 100%-an lehet gyógyítani.Amikor rákérdeztem hogy de ügye jóindulatú, nem válaszolt, akkor kérdeztem, hogy rossz, erre azt mondta hogy kettő között mozog. Holnap reggel megyünk be a párommal és én rettenetesen félek.

    Ha van esetleg tapasztalatotok, vagy Ti is jártatok ugyanígy szívesen fogadnám ha megírnátok Nekem.

    Minden Jót kívánok mindenkinek !

    Köszönöm  szépen!

    Judit

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. január 3. 22:4544.
    Bocs, hogy nem írtam, de inkább olvastam az utóbbi időben a dolgokat.
    Ha az orvosod azt mondja, akkor jó, de megnyugtató, hogy lesz egy hcg ellenőrzés. Sosem árt! Aztán gondolom ellátnak majd hasznos tanáccsal a hogyan tovább kérdésében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345556 (43)
    2005-12-30  09:00
  9. Torolt_felhasznalo_345556
    Torolt_felhasznalo_345556
    2005. december 30. 09:0043.
    Azt mondta a doki,h ő biztosan észrevette volna a molát,és a hcg eredményem is bizonyítja h nem volt.(?)A MÁV kórházban műtöttek.Kontrollt nem mondott.Januártól egy másik orvoshoz megyek,ő a SOTE-n van,ő is azt mondta,h ilyen eredménnyel nem lehetett mola.Ő még januárban csináltat egy ellenőrző hcg-t.
    előzmény:
    dora8 (42)
    2005-12-29  22:00
  10. 2005. december 29. 22:0042.
    Mit mondott a műtétet végző orvos? Nem kell kontrollra járnod? Hol csinálták a terhesség megszakítását? Nem lett molás kezelőorvosod?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345556 (41)
    2005-12-29  10:31
  11. Torolt_felhasznalo_345556
    Torolt_felhasznalo_345556
    2005. december 29. 10:3141.

    Sziasztok lányok!
    Örömmel olvasom,hogy egészséges babák születtek mola után!
    Nekem nov.10-én vették észre a 10hetes ultrahangon,hogy meghalt a baba .Másnap műtöttek,és a szövettan részleges molát állapított meg.A hcg szintem 2 héttel a műtét után 11 lett.
    Úgy gondolom,hogy ez az érték megfelel egy sima ab missed utáni értéknek.Januárban megyek egy új nőgyógyászhoz,mert sajnos ez már a második vetélésem volt.
    Szerintetek van esély arra,hogy ez nem is volt mola,vagy,ha igen,akkor ez nem ismétlődik meg?A nőgyógyászokba vetett hitem kicsit megingott.
    Annyira örülök,hogy +példákat is olvasok!
    Mindenkinek millió puszi:Rita

    előzmény:
    dora8 (40)
    2005-11-03  19:03
  12. 2005. november 3. 19:0340.
    Néhány vérvételes cuccom elkeveredett, de szerintem ezek a főbb számok elég jól jelzik. Eleinte hetente jártam, aztán két hetente, aztán havonta. Végül fél év múlva kellett volna mennem, de addigra már Miklóska ott lapult a pocimban
    előzmény:
    dora8 (39)
    2005-11-03  19:02
  13. 2005. november 3. 19:0239.
    Szia Bogcsa!

    Na nem voltam rest és előkerestem a leleteim.
    Pontosan írom:
    2003.06.18. - 253.898
    2003.06.24. - 2.717,4
    2003.07.15. - 44,6
    2003.07.22. - 25,42
    2003.07.29. - 16,67
    2003.08.05. - 11,10
    2003.08.12. - 7,7
    2003.08.19. - 6,48
    2003.09.02. - 3,8
    2003.10.02. - 0,01

    Utána novemberben felugrott megint 5 körüli értékre, de mire újra mentem, megint lejjebb ment.
    Ha van kérdésed, írj!
    Jobb a privi, mert ez a topic már nem él.
    Sajnálom, hogy így alakult a terhességed, de örülj, hogy rendben vagy.
    Engem is a Hajdú doktornő kezelt. Illetve ő figyelte az eredményeim, meg az újabb terhességnél hozzá mentem egészen a 19. hetes uh-ig mindig. Utána már abba kórházba jártam, ahol szülni szerettem volna.

    Dóra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_380695 (38)
    2005-11-03  15:28
  14. Torolt_felhasznalo_380695
    Torolt_felhasznalo_380695
    2005. november 3. 15:2838.

    Szia Dóra!

    Először is szeretnék gratulálni a két szép fiadhoz és sok sikert kívánok a harmadik babához. Végigolvastam a fórumot, de sok kérdésemre nem kaptam még választ. Két hónappal ezelőtt a 17. héten indították el a szülést nálam is a Szabolcs utcai kórházban Mola miatt. A tisztító műtét utáni héten a Hcg szintem 12ezer volt, ami az elmúlt hetekben erőteljesen lecsökkent, jelenleg 248nál tartok. Az érdekelne, hogy neked mekkora volt a HCG szinted, és mennyi idő alatt csökkent le nullára. Te is Hajdú doktornőhöz jártál?

    Előre is köszönöm a válaszokat és nagyon örülnék, ha újra jelentkeznének hasonló problémával küzdő anyukák.

    Üdv

    Bogcsa

     

    előzmény:
    dora8 (37)
    2005-11-03  10:43
  15. 2005. november 3. 10:4337.
    Csak gondoltam frissítek a topicon, bár nem túl vidám a címe.
    Kérdezném, hogy jelentkeztek-e már új és egészséges babák?
    Mi már a harmadikat tervezzük, remélem másoknál is csak múlt idő a mola.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. március 16. 22:1836.
    Látod erre már nem emlékszem, hogy hogy menstruáltam, inkább csak az maradt meg, hogy hiába szedtem azt a rohadt bogyót, akkor is folyt a tejem:(
    De mintha rémlene, hogy rendesen menstruáltam elég hamar. Tényleg. Pöttyözgettem a naptárban, hogy legalább úgyahogy be tudjam lőni a ciklusaim, ha gyerek-gyártásra kerül majd a sor.
    Aztán nagyjából félidőben elmentem uh-ra. Ott a doktorbácsi mondta, hgy a következő hetet ne hagyjuk ki. Elsőre baba lett. Most ott szuszog a kiságyban. A molás babán majd fél évet gyakorlatoztunk. Bár kihagytuk volna. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2005. március 16. 20:1235.
    Szia Dora,

    nekem megjött, már el is múlt, normál 5-6napos menzesz, nálam ez jelentős csökkenést jelent. De keddhez egy hétre kiderül, akkor megyek vérvételre. Azt gondoltam, hogy ha sok a hcg nem menstruálok, vagy rosszul tudom?
    előzmény:
    dora8 (31)
     
  18. 2005. március 16. 19:1434.
    Szia!

    Másnéven üszögterhesség. vagyis a méhlepény nem úgy fejlődik ahogy kell. Cisztásodni kezd. Uh-on ez úgy néz ki mint a szőlőszemek.
    Emiatt nem tudja táplálni a babát és elhal a terhesség.
    A terhesség során béta HCG homon termelődik. Ennél az esetnél azonban nem ürül ki a szervezetből. Mivel ezek a szőlőszemek lebegnek ezért még sokáig termelheti a szervezet ezt a HCG hormont. Ezt ellenörzik.
    Remélem érthető voltam.

    Athene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804688 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_804688
    Torolt_felhasznalo_804688
    2005. március 16. 18:3533.
    Van még itt valaki?

    Csak olvasgatom a mindenféle fórumokat, hátha látok valami hasznosat, de valaki megmondaná nekem mit jelent a mola terhesség?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. március 16. 17:3532.
    Nekem egyik héten 90 volt az értékem és három hét múlva már 2 alatt volt.

    Athene
    előzmény:
    dora8 (31)
     
  21. 2005. március 16. 11:1031.
    Chris!

    Biztos, hogy én voltam nagyon parázós, de annyira ne vedd százra, hogy ha az előző vérvételnél már 100-at süllyedt aza eredmény, akkor a következő már nulla lesz.
    Bár tény és való, hogy nekem sokkal később vették észre a molat, és sokkal magasabb értékről indult, hetente vették a vért, de 10 alatt nagyon lassan csökkent. Majdnem másfél hónap volt! Bár lehet, hogy ez egyéntől is függ.
    Nekem akkor fél évet mondtak várakozási időnek. Nem a Szepesi doktornál voltam, hanem a Hajdú doktornőnél.

    Dóra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (29)
     
  22. 2005. március 12. 11:2230.
    Igen, én is ezt a választ kaptam egy netes dokitól, hogy annak kell eldöntenie, aki a műtétet csnálta. De ameddig nincs meg a 3 db nullás leletem addig nem tudok hozzá visszamenni, mert addig ő sem fogad.

    Egyébként úgy néz ki, hogy csak 5 hónapot kell kihagynunk.

    A 3. és 21. napon szokták megcsinálni a hormonális vérvételeket. Ezek adnak pontos adatot arról, hogy a hormonjaid megfelelően működnek e.

    Megpróbálok nem eltünni.
    Vagyis most elutazunk és csak kedden este leszek.

    Athene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2005. március 12. 09:5329.
    Fúú ezt boncolgassuk kicsit! nem értem pontposan, mi az a 3. napi vérvétel?

    Ezek szerint végülis 4 helyett 5hónapot kell várnod?
    hmm

    Azóta kaptam választ netes dokiktól és az volt az egybehangzó vélemény, hogy az az orvos kell hogy eldöntse, aki csinálta a műtétet. Ő nekem 3 hónapot mondott. . . . az még odébb van, így nem központi kérdés még nálam. . . most épp a hasfájásom foglalkoztat :)

    De jó, nemsoká újra projektelhettek. . . nagy nagy drukk és kérlek ne tűnj el, mesélj majd
    előzmény:
    Athene77 (28)
     
  24. 2005. március 11. 17:2828.
    Beszéltem a meddőségis dokival és ő is a Szabolcsban dolgozik. A molás dokit is ismeri, sőt név nélkül ráismnert.
    Szerinte még egy hónapot (ciklust) várjak ki és utána kezdhetünk.
    Én már csináltattam 3. napi vérvételt és 22-én megyek legközelebb megint csapoltatni.
    Mire megjön az eredmény addigra próbálkozhatunk is. Remélem minden rendben lesz.

    De köszi a válaszod és nem írtál hülyeségeket.

    Athene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2005. március 11. 10:1327.
    Szia Athene

    nekem az a véleményem, hogy megvárom a nullás eredményt és utána kivizsgáltatom magam. Tehát elmegyek egy másik orvoshoz is, megnézetek esetleg egy pajzsmirigy hormon szintet a vérben, ilyesmi, és ha semmit sem találnak nem fogok 9 hónapokat elvesztegetni. Többeknek akikkel beszéltem az a véleménye, hogy túlzott óvatosság ez a 9 hónap várakozás. . . ha jól vagy és esetleg másik orvos is megerősít abban, hogy egészséges vagy akkor szerintem lehet újra próbálkozni.

    De ez csak az ÉN véleményem és én ezt fogom tenni. Nekem a nőgyógyászom, akiben BíZOM a mola tudatában is azt mondta hogy ha lement a hcg szint, ami simán belefér az általa javasolt 3 hónapos várakozásba lehet próbálkozni újra! Nekem ennyi elég volt. . .

    tehát én azt fogom tenni, hogy ha nulla akkor egy kisebb kivizsgálás és utána próbálkozunk. Úgysem biztos hogy azonnal összejön, ha nem, akkor máris mégegy hónapot vártál. . .

    nekem a szabolcs utcában azt mondta az orvos, hogy volt aki nem várt szinte semennyit egészséges babája lett, volt aki kivárta a javasolt időt mégis újra megtörtént. Ők sem tudják mennyit kell várni! fogalmuk sincs, aki beleesik a szórásba ( :((( ) az hiába vár. . . tehát sajnos nálunk csak a próba szerencse elv érvényesül. Én bizakodó vagyok.

    AHogy elnéztem nekem lement a hcg-m egy hét alatt 100 értéket, tehát ha 3 hét múlva megyek addigra egész biztos nulla lesz. Akkor leszek 6-7héttel a műtét után.

    De a legjobb orvost megkérdezni. Szerintem ha kellően nyomatékosan rákérdezel az orvosdnál el fogja magyarázni pontosan mit szabad és mit nem tenni.

    Bocs ha hosszú volt, vagy ha hülyeséget írtam.
    előzmény:
    Athene77 (26)
     

Címlap

top