Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ötletbörze tanítóknak

mokka69
Létrehozva: 2007. december 27. 11:16
Sziasztok!
Azért hoztam létre ezt a topicot, mert a saját tapasztalatomból tudom, hogy milyen sokrétű tájékozottság kell a tanítói munkához. Tudnunk kell tanítani, gyereket nevelni, kreatívnak kell lennünk, műsort kell betanítanunk, értékelnünk kell, dekorálni a tantermet, ajándékot készíteni, tanmenetet írni és még sorolhatnám!
Itt szabad a pálya, segítsünk egymásnak, mert így könnyebb lesz!


  1. 2010. július 30. 08:187401.

    lemaradt, és utána már túl lépek én is ezen a témán:

     

    Amgyallány hozzászólásához, csak annyit, hogy nálunk nem a kollégák hívják meg a vezetőséget, hanem az igazgatónő az ő kis kedvenceit, mi meg vagyunk a kirekesztettek....

    előzmény:
    Angyallány (7395)
    2010-07-30  03:19
  2. 2010. július 30. 08:167400.

    Orsi, ez abban az iskolában is így van ahol én tanítók, az leendő elsősöknek nagy kampány, minden hónapban egy szombaton foglalkozások, ismerkedő délelőttök és így választják ki a szülők hogy melyik tanító nénit szeretnék. nálunk is vannak népszerűbb tanító nénik, akik vonzzák a szülőket, és az ilyen népszerűbb tanítók mellé berakják azokat a délelőttös kollégákat akik nem vonzzák úgy a gyerekeket, viszont meg lesz az osztályuk, mert aki nem fér be a másik osztályba az hozzá kerül.

    A szombati foglalkozásokról meg annyit, hogy mindig kik mennek be, csak a napközisek, és ott ugráltatják őket, egész délelőtt, egy köszönöm nélkül, sőt még az ajándékokat is mi csináltuk.

     

     

    előzmény:
    KOVÁCSORSI (7396)
    2010-07-30  08:04
  3. 2010. július 30. 08:127399.

    Közben megvilágosíttottak, ami által megvilágosodtam, hogy te pasira gondoltál, hogy még nincs párod....

    Bocsiiii...

    ...csak úgy magamra ismertem a leirásból...

     

    Hímneművel nem szolgálhatok... 

    előzmény:
    Sibi666 (7391)
    2010-07-29  21:14
  4. 2010. július 30. 08:097398.

    Hoppsz...

     

    Értem...

     

    Bocsi...

     

     

    előzmény:
    Angyallány (7395)
    2010-07-30  03:19
  5. 2010. július 30. 08:077397.

    Nálunk ugyanígy van, ahogy Angyallányéknál nálunk is nagyon nagy felháborodás volt abból, hogy mondtuk, hogy mi lenne, ha a napközisek is esélyt kapnának, főleg, hogy van olyan délelőttös akinek mindent a napközise csinál( sokszor még az órát is ő tartotta) olyan türelmetlen hogy állandóan csak üvöltözik, ráadásul néha még ittasan is jött suliba, és még is semmi, mert ő délelőttös, mi meg csak délután "lógatjuk a lábunkat".

     

    Küldtem 2. osztályos napközis tanmenetet a közösbe, ha valakinek szüksége lenne rá!

     

     

    előzmény:
    Angyallány (7395)
    2010-07-30  03:19
  6. 2010. július 30. 08:047396.

    Hát nem semmi történeteket írtok a napközis-tanító párokról!

     

    Kicsit elgondolkodtatott ez az egy év pihenős dolog. Nálunk (nem tudom nálatok hogy van) 4 év után tanító nénit választanak a szülők és a beiskolázás az egy kemény kampánymunka minden tanítónak a rá eső évben. Vannak népszerű tanító nénik és a vezetőség úgy van vele, hogy ők a kampány részei.

    Nem tartják jó ötletnek, hogy a jól bevált kollégát lecserélik úgymond. Persze volt már olyan, hogy a kevésbbé beváltat lecserélték x év után, de ez nagyon ritka.

     

    A másik meg az, hogy ki garantálja annak a tanítónak, aki pihen 1 évet, hogy utána megint lehet ofőnök?

    Rengeteg minden változik egy év alatt is pl. a mi iskolánkban.

     

    Egy kis falusi iskolában egyébként tudom, hogy ez így működik, de az egy kicsi suli, kevés gyerekkel, kiszámíthatóbb jövővel.

     

    Viszont, amikor nálunk új ofőre van szükség, feltérképezik, hogy ki vállalná szívesen. Így volt akkor is, amikor én lettem tanító, mert én is napközisként kezdtem.

     

    Azóta persze sokat változott a helyzet és előfordul nálunk is, hogy a kis kedvencekből lesz a délelőttös tanító...

     

    Kicsit hosszú lett, bocs.

     

    előzmény:
    Angyallány (7395)
    2010-07-30  03:19
  7. 2010. július 30. 03:197395.

    Tulipánfan: a mi iskolánkban 15 éve szajkózom, hogy alsóban is jó lenne, ha megcsinálnák azt, ami felsőben már működik: egy osztály után (nagyfelmenő van nálunk) 1 év pihenő legyen, amikor az of napközibe megy. Minden évben elmondom, s minden évben óriási felháborodás követi, mondván, hogy az büntetés nekik! A kérdés utána adja magát: nekem nem büntetés 23 éve a napköziben dolgozni? Már olyanok is tanítanak, akik jóval utánam érkeztek az iskolába. Minden izgatómat megkértem, mondjon egy okot is, hogy miért nem taníthatok. A válasz felettébb egyszerű: Csak! Ne is álmodj róla! Ha valaki a szüleimre haragszik, miért engem büntet? Biztos, hogy rosszabb vagyok attól a kollégától, aki köztudottan kínlódik csak, és kiborulással fenyeget, amikor a napközibe akarják tenni (egyszerű módszerrel aztán  bebiztosította a helyét: évente 1-2 vacsorameghívás a vezetőségnek)?

     

    Edit: örülj neki! Szerencsés ember vagy! 

     

    Annabell: Sibi pasira gondolt, mint párra!  

    előzmény:
    tulipanfan (7388)
    2010-07-29  20:49
  8. 2010. július 29. 22:517394.

    Én tudok egy ének műv.ter.-es és pesti, jófej tanító nénit: ajánlom magamat! 

    hozzátok keresnek embert? vagy csak viccelődsz?!

    Bocsi, én komolyan vettem.... 

    előzmény:
    Sibi666 (7391)
    2010-07-29  21:14
  9. Torolt_felhasznalo_743270
    Torolt_felhasznalo_743270
    2010. július 29. 21:157393.

    Annabell! Megdöbbentő amit írsz. Nem irigyellek!

     

    Rágica! Egyetértek, mindig 2 emberen múlik!

    előzmény:
    Annabell8508 (7370)
    2010-07-29  15:15
  10. 2010. július 29. 21:147392.

    Hát igen, ez azért teljesen más helyzet...

     

    előzmény:
    Edit612 (7390)
    2010-07-29  21:04
  11. 2010. július 29. 21:147391.

    Ez sajnos presztizskérdés....."Én osztályfőnök vagyok, te napközis" mintha nem ugyanolyan diplomája lenne mindenkinek...nem tudom, miért jobb v több az osztályfőnök. A különbség annyi, hogy más a beosztásuk. Én imádtam a napközit, jobban meg lehet ismerni a gyerekeket, szabadabb, kötetlenebb, lehet alkotni, vagy azt csinálni, amihez épp kedvünk van....

     

    Az osztályfőnökségnek is megvan a jó és rossz oldala is. De azért, mert valaki napközizik, attól még ember. De vicces, hogy ofőnek nem lehet délutáni ügyeletet adni...mindig a napközisek dekorálnak...a napközisek mennek be szombati programra...Az iskolai tábor napközi része csak kevesebb órabérű, mert CSAK napközi, az nem számít, hogy kézműveskedünk, játékokat szervezünk stb. 

    De miért? Én szeretek dekorálni, s ahogy eddig bementem szabadidőmből, most is befogok.

     

    2 évig voltam "A NAPKÖZIS", tudom milyen érzés, és nem kívánom senkinek a lenézést. 

     

    Amúgy nekem jelenleg nincs még párom, nem tudtok valakit, aki ének művteres tanító és pesti?:) ÉS JÓFEJ?:)

     

    Sibi666 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. július 29. 21:047390.

    Sziasztok!

    Ugyan nem olvastam el az összes hozzászólást a témához, de ez az ofős-napközis téma, ill. a napközis nevelő munkájának semmibe vétele nagyon bosszantó. Még így olvasva is...

     

    Nálunk nincs ilyen. Csak TANÍTÓ van. Illetve van stástusz, ofős és napközis. Mi nagyfelmenőben tanítunk, megosztva a tantárgyakat, mindketten napközizünk is, egyikünk 1. és 3. osztályban ofőnek van besorolva 2., 4. osztályban pedig napközisnek. Így a pótlék is igazságosan van elosztva. Mindent közösen csinálunk , nincs alá-fölé rendelt viszony-egyenrangúak vagyunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. július 29. 20:557389.

    Lerogytam itt is.

    Még maradt holnapra pár ablak, pár függöny és a konyha sincs teljesen kész.

    Remélem holnap befejezem, és akkor megpróbálok valami dekorációt összehozni én is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. július 29. 20:497388.
    Még azzal egészíteném ki, (utána megpróbálok túllépni a sérelmeimen :-D), hogy az is egy hülye rendszer szerintem - bár nem tudom, hogy ez más sulikban mennyire jellemző - hogy aki egyszer már lerázta magáról a napközit, és végre osztályfőnök lesz, annak onnantól kezdve olyan bebetonozott helye van, hogy csak kihalásos alapon lehet a helyére bekerülni. Ezért én támogatnám azt a felvetést, hogy egy tanító, ha végigvitt egy, esetleg két osztályt, akkor igenis töltsön el pár évet a npköziben! Akkor talán jobban megbecsülnék, meg elismernék a munkájukat, másrészt meg akkor az addig napköziző kollégák is lehetőséget kapnának a tanításhoz. Kecske meg a káposzta esete.....
    előzmény:
    86angel (7385)
    2010-07-29  20:16
  15. 2010. július 29. 20:277387.

    Nagyon esen!

     

    Most megyek feküdni, mert iszonyúan fáj a fejem...csodálkozom? Az eső szakad. 

    előzmény:
    86angel (7386)
    2010-07-29  20:22
  16. 2010. július 29. 20:227386.

    Angyallány nagyon szépen köszönöm a filigránokat!!

     

    Nagyon jó dekorációkat készítettetek, remélem én is hamarosan feltölthetem az enyémeket!

     

     

    előzmény:
    Angyallány (7383)
    2010-07-29  19:59
  17. 2010. július 29. 20:167385.

    Sibi666 bárcsak minden osztályfőnök így gondolkodna! Az biztos, hogy másképp gondolkodik az aki már részese volt ennek a megaláztatásnak, hogy ő másképp csinálná ha egyszer oda kerülne. Én úgy gondolom, hogy azoknak a délelőttös tanítóknak aki ilyen módon lenézik a napközisek munkáját kellene egy kis időt napköziben tölteni, hogy rájö9jjenek nem is olyan egyszerű, főleg aha a párod sem támogat hanem még hátráltat.

     

    Rágica irigylésre méltó, hogy ilyen jól tudtok együtt dolgozni. Teljes mértékben igazad van abban, hogy ez két emberen múlik.

     

    Én sokszor a napközisek és délelőttös tanítók problémáját abban ois látom, hogy a vezetőség semmit nem tesz az ügyben hogy ez megváltozzon. Mert nálunk sokszor már nagyon eldurvult a helyzet( nem írok példákat mert nem szeretném, hogy bárki is felismerje melyik suliról beszélek) és a vezetőség semmit nem tett sőt miattuk alakult ki a feszélyezett légkör.

     

    Átérzem a sorsod Annabell én ugyanígy voltam, gyomorideg, majd huppsz hidegvizes zuhany ujabb megalázás, kioktatás...

     

     

    előzmény:
    Sibi666 (7368)
    2010-07-29  14:21
  18. 2010. július 29. 20:137384.
    Köszönöm!
    előzmény:
    Angyallány (7383)
    2010-07-29  19:59
  19. 2010. július 29. 19:597383.
    Egy halom filigrán postázva!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. július 29. 19:427382.

    Van jó pár őszi filigránom, küldöm őket!

    A sniccert én 2 hete a Tescoban vettem (2 db - egy kicsi és egy nagyobb - került 250-be). 

    előzmény:
    tulipanfan (7381)
    2010-07-29  19:37
  21. 2010. július 29. 19:377381.
    Az első kép tetszik a legjobban, csak sajna tönrement a sniccerem. Most egy ilyen tapétavágó izével próbálkozom több-kevesebb sikerrel, de ilyen munkához azért kéne....
    előzmény:
    Angyallány (7380)
    2010-07-29  19:28
  22. 2010. július 29. 19:287380.
    Tulipánfan: nagyon jók! Mutatom én is, mit csináltam...
    előzmény:
    tulipanfan (7377)
    2010-07-29  19:12
  23. 2010. július 29. 19:277379.
    Képkeretek:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. július 29. 19:157378.
    Ez pedig akár egész kicsikkel elkészíthető kilincsdísz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  25. 2010. július 29. 19:127377.
    Teremdekoráció valakinek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  26. 2010. július 29. 16:447376.

    Úgy érzem, csak az értheti meg a napközis TANÍTÓKAT, aki próbálta. Minden elismerésem a tiétek, amiért ilyen lelkesedéssel tudjátok csinálni. Anno én is így kezdtem, tudom miről beszéltek. Amikor én kezdtem (s az se volt régen, úgy 15 éve) minden évfolyamon külön napközi volt, plussz egy felsős. Mostanra lett egy összevont "gyerekmegörző". Az idén már nem is volt napközi, helyette lett az iskolaotthon. Az viszont nekem nagyon tetszik. Ahhoz viszont az kell, hogy a társadat egyenrangú félként tudjuk elfogadni. Nekem nagyon jó tanítóm volt, egyet kért csak, hogy amit ő mond délelőtt, azt ne kérdőjelezzem meg a gyerekek előtt, s ő sem fogja. Nagyon jó volt vele dolgozni. Most egy fiatalt (na én se vagyok öreg!!) kapok, remélem jól fogok tudni dolgozni vele, én mindent meg fogok tenni.

     

    Na megyek,mert rágicának hála, nekikezdtem konyhát sikálni, most éppen hat a Cillit!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  27. 2010. július 29. 16:247375.

    Valahol a hozzászólásokban is benne van, hogy ki TANÍTÓ és ki napközis (mintha az már nem is lenne ugyanúgy tanító!). Aki azt írja, h nálunk ez azért nem így van, az a legtöbb esetben mégiscsak osztálytanító. .....

    Bocs, lehet, h rosszul vettem észre 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  28. 2010. július 29. 15:467374.

    Hmm...rágica...

    ..és ez még csak egy kis morzsa volt mindabból amit átéltem....és ki tudja még mit fogok.... lelkileg padlót fogtam az elmult évtől...csoda, hogy még van kedvem csinálni ezt a pályát...

    pedig vansenki nem tudja elvenni a kedvem...

    Mindig azzal jön, hogy ő már több, mint 20 ée a pályán van és bla bla bla....elegem vaaaaan...

    Pont emiatt kéne segítenie a kezdőt, átadni a tudását, hogy felnézhesen rá..ő is kezdte valahol...de ebbe ne gondol vele...ő már biztos az anyja hasában is tanított...

    Tudod, azt az érzést, hogy gyomoridegel kelsz fel és indulsz el dolgozni..hogy nem nyugszol le míg be nm érsz és nem tapasztalod meg, na milyen napja van ma, ma lesz-e letolás stb....nah azt senkinek sem kívánom... 

    Na de sajnos ez van  rágica...bárcsak olyan párom lehetne, mint te is vagy...

    Talán egyszer én is megkapom majd az élettől, hogy jobb helyzetbe legyek....várok és...tűrök...türelmesen....amíg bírom... 

    előzmény:
    rágica (7372)
    2010-07-29  15:35
  29. 2010. július 29. 15:417373.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék jó példát is hozni a sok szomorú beírás után!

    Azt hiszem a mi iskolánkra nagyon nem jellemző, hogy a napközisek másodrangúak lennének! A legmesszebbmenőkig elismeri őket a vezetőség is! A napközisek nálunk elég sokat feltanítanak délelőtt, pl készségtárgyakat, informatikát, így a tanítói munkából is kiveszik a részüket. Természetes, hogy a gyerekek értékelésében az ő véleményük is ugyanúgy számít, mint a délelőttösé. Nekem most egy tündéri napközis párom van, de az előző kolléganőkkel is nagyon jól tudtunk együtt dolgozni. Mivel én bot kezű vagyok, ezért általában a dekorálás az ő feladata, de sokszor besegítek neki vágni, sablont rajzolni, meg felrakni a kész dekorációt.

    A műsorok viszont az enyémek! Ő meg abban segít, hogy napköziben segít a versek tanulásában.

    Szerintem jól kiegészítjük egymást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  30. 2010. július 29. 15:357372.

    Na, azért az alapvető intelligencia kérdése, hogy nem szégyenítem meg a kollégát!

    Soha! Majd négyszemközt, nagyon óvatosan, ha esetleg olyan kardinális kérdés.

    Még a gyakorlaton lévő kistanítónak sem szólok be, pedig, jaaaaaaaaaaaaaj!

    előzmény:
    Annabell8508 (7370)
    2010-07-29  15:15
  31. 2010. július 29. 15:327371.

    Azért nálunk nem ennyire szomorú a helyzet.

    Szekrénye és teljes bejárása van a terembe, teremhez. (Az én szekrényembe azért kérés után, mert valahol kell, hogy legyen az embernek privát szférája is.)

    Nálunk inkább az jellemző, hogy ők nem is nagyon akarnak tenni semmit. Nemhogy kicsöngetés előtt, de sokszor késve érkeznek, és tényleg csak a csöngetéstől, csöngetésig időt töltik bent. Ha valamilyen rendezvényre dekorálási feladatot kapnak azt szigorúan napközi időben teszik. (Összevonnak csoportot.) Ez persze nem csak az ő hibájuk.

    Sajnos az 1. kivételével a többi csoport heterogén, így az is csoda, hogy úgy meg tudják csináltatni a házikat, ahogy szokták. (Tudom, mert ha helyettesítek a hajam majd elmegy.)

    De én most nagyon bízom, hogy anyuka-kolléganőként bizonyára maximális együttműködés lesz. Ezért én is megteszek mindent. Konkrét elvárásom a dekorálásbeli segítség. (A többi úgy gondolom kötelesség.)

    Nálunk a házik mennyiségét egy bizinyos ideig egyeztetjük, míg ki nem derül mit és mennyit bír a csoport.

    Egyébként sem az a fontos ? kiló a házi!

    Az értekezletek pedig napközi után vannak, vagy nagyobb értekezletekkor elmarad a napközi.

     

    Alapvetően nálunk azért jó a légkör.

     

    De a dolog mindig a két emberen múlik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  32. 2010. július 29. 15:157370.

    Szekrénykulcs kunyerálgatása és társai nagyon ismerősek...sajnos ebbe voltam benne egy évig...és sajnos továbbra is ott fogom folytatni...

    Mint valami cseléddel, néha úgy bánik velem a délelőttös párom...takaríts ki itt,ott, ez poros, ez ilyen, ez olyan...és amikor már nem bírtam cérnéval, visszaszóltam, hogy bocsi már, de az legyen a takarító feladata, hogy a termet kiakarítsa meg ilyenek....nem tudom, ti hogy gondoljátok ezt, de az én/mi munkaköri leirésunkban ugyan hol szerepelnek ezek???

    Szóval, nekem sem cukor az élet...pedig imádom a szakmámat, elhivatott, lelkes vagyok...sokszor az óráimra is beül(amiket betanítok) és kő kményen közbe is szól, ha valamit nem úgy mondtam,ahogy ő hallani szerette volna stb...

    szóval...siralmas...

    Néha a gyerekre is olyanokat mond nekem, meg a szülőkre..persze a szemébe meg nyalizik....

    Na mindegy....irigylem a jobb helyzetben lévőket! Nekik legalább nyugodtabb az életük, örülök! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  33. 2010. július 29. 14:477369.

    Sziasztok!

     

    Alig bírtam kivárni a reg.-t követő 3 órát, hogy írhassak. Szeretnék én is veletek fórumozni.

    Belépési nyilatkozat:

    1. Tanítasz is, vagy csak próbálkozol?

    13. éve tanítok már, most újra 1.o.!

    2. Hány fős az osztályod?

    Sajnos csak 10 fős( +másodikosokkal készségtárgyakból összevontan!!! :(().


    3. Délelőtt, délután, vagy egész nap dolgozol?

    Délelőtt dolgozom.


    4. Mit csinálsz, ha nem tanítasz?

    A családommal vagyok, netezek.


    5. Meddig fogod ezt bírni?

    Kifulladásig... vagy tucc ennél jobbat?!

     

    Üdv: vszrita

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  34. 2010. július 29. 14:217368.

    Sziasztok!

     

    Hát megdöbbenve olvastam a napköziséletről szóló hozzászólásokat. Azt hittem, ez csak nálunk van így. De nem. Hihetetlen, hogy mennyire lenézik a napköziseket,  általában az ofő az, aki azt mondja, hogy "a napközisem így meg úgy". Gondolom ezek nem ti vagyok:)))

    Mindig azt éreztem, hogy egy senki vagyok, aki csak elvan délután a gyerekekkel, csak őrzöm őket és ő A TANÁR. És az a durva, hogy nekem velem korú párom volt, tehát nem az életkorunk közti különbség miatt volt ez...

     

    Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy idén én is ofő leszek, de már rég elhatároztam, hogy nekem nem lesz napközisem, nem fogom ezt mondani, s megpróbálom nem így kezelni, mert ő nem az enyém, hanem az osztályé. És nem fogom magamnál tartani a szekrénykulcsot, hogy tőlem kelljen kunyerálni fénymásolópapírt meg bármit... Engem ez bántott leginkább, ez az alsóbbrendűségi érzés. Meg persze technikailag hátráltatta a munkámat. Nem tudok fénymásolni, mert ő nem adott papírt.:)) Aztán inkább már nem is kértem, mert tök megalázó volt. Osztálypénz terén ugyanez. Inkább vettem saját pénzemből. Annyira rossz ez így! Nem akarom, hogy mellettem bárki így érezze magát, csak azért, mert mázlim volt és én lettem a délelőttös.

     

    Bocsánat azoktól az osztálytanítóktól, akik normálisan együtt tudnak dolgozni a napközis párjukkkal, és ezért nagyon irigylem a párjukat!!!:)

     

    Sibi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  35. 2010. július 29. 13:507367.
    Szerencsére nálunk együtt dolgozunk, ez a helyzet nagyon lehangoló lehet!!!
    előzmény:
    Angyallány (7338)
    2010-07-28  20:16
  36. 2010. július 29. 13:457366.

    Angyallány!

     

    Köszönöm szépen a munkatervet!! ha valamire szükséged van szólj hátha tudok én is segíteni!

     

    Sajnos, ugy néz ki mindenhol mostohák a napközisek, pedig én azt hittem csak nálunk van így.

     

    majd még jelentkezem!

     

    tulipanfan küldöm a varjut!

     

     

    előzmény:
    Angyallány (7361)
    2010-07-29  13:05
  37. 2010. július 29. 13:317365.

    Ugyan, ez csak természetes....

    Na, akkor hagylak haladni egyről a háromra...

     

    előzmény:
    Angyallány (7363)
    2010-07-29  13:21
  38. 2010. július 29. 13:237364.
    Most kicsit eloldalgok, mert így nem haladok egyről a háromra sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  39. 2010. július 29. 13:217363.
    Köszönöm, hogy jelezted!
    előzmény:
    Annabell8508 (7362)
    2010-07-29  13:10
  40. 2010. július 29. 13:107362.
    Igen, megérkeztek, épp azt köszöntem meg az előbb!
    előzmény:
    Angyallány (7361)
    2010-07-29  13:05
  41. 2010. július 29. 13:057361.

     Örülök, hogy segíthetek! Most úgy néz ki, hogy nincs különösebbre szükségem...de ha kell, szólok!

     

    A munkatervek elmentek mindenkinek! 

    előzmény:
    Annabell8508 (7359)
    2010-07-29  12:58
  42. 2010. július 29. 12:587360.

    Tulipanfan: ha megtalálom, amit kerestél, küldöm azt is! 

     

    Lányok: akkor nyugodtan lehet mondani, hogy 90%-ban a napközisek mostohák az iskolákban! 

    előzmény:
    tulipanfan (7352)
    2010-07-29  11:22
  43. 2010. július 29. 12:587359.

    Angyallány: köszönöm a küldeményeidet!

     

    Szólj, jelezz, ha tudom viszonozni a segítséged! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  44. 2010. július 29. 12:567358.

    Hááát, mintha azt olvasnám, ami nálunk van! Mi dekoráljuk az aulát minden évszakban, mert nekünk nem kell egyik napra sem készülni és sokkal több a szabadidőnk. Mikor megtudták, hogy én már a dekorációt és a munkatervet készítem, ki voltak akadva és kérték, hogy hallgassak.

    Nekem eddig egy szekrényem sem volt a teremben. Évekkel ezelett egy nem használt folyosói szekrénybe pakoltam, de onnan is kiebrudaltak. Így viszek és hozok mindent. A játékok pedig...ahol éppen hely van.

     

    Néha azonban örülök, hogy az értekezletekről lemaradok (nálunk mindig kettőkor kezdődnek), mert állandóan veszekedésbe fajulnak. Hogy ez miért jó nekik!?

     

    A gyermekekről nekem is ez a tapasztalatom: egyedül nem tud játszani, s ha én ajánlok valamit, az nem jó. De a napközinek nem is szabadna arról szólni, hogy csak a házi feladatot írjuk meg. Jó pár éve azt tapasztalom (szintén), hogy annyi leckét kapnak hogy 1 óra alatt sem lehet minőségileg ellenőrizni, olyan mennyiségű feladatot kapnak. S ez már 1. osztály 2. félévétől így van.  

    előzmény:
    tulipanfan (7349)
    2010-07-29  08:51
  45. 2010. július 29. 12:367357.

    TÖKÉLETESEN EGYETÉRTEK!

    Sajnos nálunk, pontosan, betűről-betűre ugyanez megy.... 

    előzmény:
    tulipanfan (7349)
    2010-07-29  08:51
  46. 2010. július 29. 12:357356.
    Nem erre gondoltam, de ez is teljesen megfelel! Köszönöm!
    előzmény:
    86angel (7355)
    2010-07-29  12:22
  47. 2010. július 29. 12:227355.
    Erre gondoltál tulipanfan?
    előzmény:
    tulipanfan (7352)
    2010-07-29  11:22
  48. 2010. július 29. 12:157354.

    Tulipanfan nekem van hintázó varjú sablonom, ha küldesz priviben email címet szavesen elküldöm!

     

    Csatlakozva az előttem szólókhoz és mint napközis, sajnos nagyon átérzem a helyzetetek, én tavaly mint pályakezdő kezdtem el dolgozni napközisként. Olyan párom volt, aki még az sem engedte hogy színespapírt kérjek a napközibe mert majd ő ad, mikor kértem meg közölte neki sincs már sok így nem tud adni. mindent nekem kellett bevinnem színespapírt, kartont, festéket...hogy foglalkozást tudjak tartani. Folyamatosan megszégyenített a gyerekek előtt, mert ő A TANÍTÓ, aki délelőtt velük van én meg csak ott vagyok délután. Nagyon nehéz volt átvészelni, lelkileg teljesen padlón voltam, mindig belém kötött.

    Az értekezletekről én is mindig lemaradtam, és mindig mindent az utolsó pillanatban tudtam meg. Volt hogy aznap szóltak ma színházba megyünk...

    Nem értem miért jó ez, hiszen mindenkinek az a jó, a gyerekeknek és nekünk is ha megtudjuk bezsélni a dolgainkat.

    És én úgy érzem hogy amennyire semmibe veszik a munkánkat annyira sokat dolgozunk, mert nem kis munka 30 házifeladatot leellenőrizni, elmagyarázni annak aki nem érti. Mert nálam volt olyan aki nem volt a délelőttös kedvence azoknak bizony nagyon sokat kellett segíteni és volt hogy mellettük ültem és magyaráztam 1,5 órán keresztül. de gondolom ez sem ismeretlen számotokra sem.

    Most a következő tanévben szerencsére nagyon jó párom lesz, akivel nagyon jól együtt lehet dolgozni.

     

    előzmény:
    tulipanfan (7349)
    2010-07-29  08:51
  49. 2010. július 29. 12:027353.

    Sziasztok, tegnap este már nem tudtam bejelentkezni de most pótolom!

     

    Tulipanfan köszönöm válaszod! nekem is hasonló fejléc alapján kell megírnom a tanmenetet. Olvastam Annabell8508 hozzászólását és én is nagyon szívesen csatlakozonék hozzátok és elküldeném az én tanmenetem. tavaly másodikosokkal voltam, idén elsősökkel leszek, már azt is nagyjából megírtam csak gépre kell felvinni és egy két dolgot még módosítani, ha kész szívesen megosztom veletek azt is! Ha küldtök priviben email címet.

     

    Angyallány: nagyon szépen köszönöm segítséged, küldöm priviben az email címem! Nagyon aranyos vagy!

     

    Vityuka még nem sikerült valami miatt elküldeni, valami miatt mindig visszajön az email. de nem fog megviccelni a technika valahogy akkor is átküldöm még ma!

     

     

    előzmény:
    tulipanfan (7332)
    2010-07-28  19:22
  50. 2010. július 29. 11:227352.

    Lányok! Valahol láttam egy hintázó varjút, meg a sblonját, de már addig navigáltam magam ide-oda, hogy most sehol se találom. Valakinek esetleg van ilyesmi? Szívesen venném.

    Köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  51. 2010. július 29. 09:247351.
    Küldtem pár újdonságot a közösbe, nem tudom, ki veszi hasznát....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  52. 2010. július 29. 08:537350.
    Jaaaj, még azt azért hozzáírom, hogy ezek mellett azért az osztálytanítók megpróbálnak segíteni, hogy ne érezzük folyton ezt a mellőzöttséget. Csak sajna nem mind!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  53. 2010. július 29. 08:517349.

    Nálunk igen vegyes érzelmekkel fordulnak a napközisek felé a suliban. A teremdekorálás még hagyján, mert van egy "napközis fal" ami a mi feladatunk, a többihez viszont jobb ha kérdezés nélkül nem nyúlunk, mert az tuti hogy PONT AKKOR akart volna kirakni valamit az osztálytaíntó és megkér h vegyem le, mert az övé nem fér. Egyébként kapok az egyik szekrényben EGY, azaz egy polcot, ahova berakhatom az udvari játékokat - jó, nem olyan sok van (5 ugrálókötél, meg két labda), meg a benti társasjátékokat, meg a rajzgyűjtöket, meg a napis füzeteket...

    Viszont ha olyasmiről van szó, hogy karácsonyi dekorálás végig a folyosón vagy ilyesmi, akkor azt ránk sózzák, mert mi "úgyis egész délelőtt ráérünk". Komolyan! Legtöbbször ez az érv. Hát nem zgyanannyira érünk rá, mint ők délután? Sőt én hiszem, hogy a délután az estével együtt hosszabb, mint délelőtt pár óra (ami alatt nem tudsz nagyon belefogni szinte semmibe), meg 5 után még valamennyi.

    Egyébként az összes munkatársi értekezlet olyan időpontban van, hogy én még egyiken sem tudtam ott lenni (délután fél kettőtől), és úgy érzem, mindenből kimaradok. Még a névnapozásokból is, mert azt is nagyszünetben tartják...

    És sajna legtöbbször csak azt kapjuk, hogy "mért nem volt kész Pistike házija? hiszen napközis..." Pedig szeretném, ha a napközi feladata nem csak birkapásztorkodás lenne, meg gyerekmegőrzés, hanem a szabadidő hasznos eltöltésének módjaival is megismerkednének, mert egyre inkább azt látom, hogy nem tudják magukat feltalálni a gyerekek. Most jól kipanaszkodtam magam......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_743270
    Torolt_felhasznalo_743270
    2010. július 29. 07:387348.

    Sziasztok! Sajnos tudom, milyen mostoha a napisok élete, volt benne részem. A napközis párommal ismerjük egymást jó pár éve. Dolgozni még most fogunk először együtt, de amit eddig láttam a munkájából, az sok jóval kecsegtet!

    Mindenesetre hozzáállás kérdése szerintem a dolog.

    Én nagyon pozitív, és nyitott vagyok felé...szerintem ő is = gyerekekért dolgozunk majd, és nem egymás ellen.

    előzmény:
    rágica (7346)
    2010-07-28  21:27
  55. 2010. július 29. 07:177347.
    Na, ma kreatívkodok...este leszek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  56. 2010. július 28. 21:277346.

    Régebben nálunk a dekorálás inkább a napközis feladata volt, (Nem teljesen, de inkább ők dekoráltak.) Aztán jöttek a fiatal kolleginák,  (Bocs!) és ők csak a csengetéstől csengetésig időt töltötték ki, így arra sem volt idejük.

     

    Volt olyan napközis párom, akit máig visszasírok!

     

    Most megint reménykedem valamiben. Az egyik kis tanítványom anyukája lesz a napközisem. Nagyon rajta van a dolgon, hogy szép teremben legyen a gyereke. (Az lesz a napközis terem is, tehát dupla élvezet lesz számára.) A másik anyuka pedig szintén felsős napközis kolléganő, és nagyon szeret kreatívkodni. Aztán lesz 1 óvónő anyukám is!

    Trallala!

    Én viszem az ötletet, aztán... 

    előzmény:
    Angyallány (7338)
    2010-07-28  20:16
  57. 2010. július 28. 20:397345.

    Hát ez nem valami vidám dolog! Így dolgozni nap mint nap.

     

    Most megyek és mesélek a gyerkőceimnek!

     

    Sziasztok! Jó éjt!

     

    Orsi

    előzmény:
    Angyallány (7343)
    2010-07-28  20:34
  58. 2010. július 28. 20:357344.

    Rendicsek..én is készülök mára búcsút venn ia géptől...

    Jó éjszakát! 

    előzmény:
    Angyallány (7342)
    2010-07-28  20:32
  59. 2010. július 28. 20:347343.
    Orsi: azért, mert nálunk nem engednek a nagyságos asszonyok! Örülhet Neked a napközis párod.
    előzmény:
    KOVÁCSORSI (7340)
    2010-07-28  20:30
  60. 2010. július 28. 20:327342.

    Annabell: rendben, küldöm Neked is! Amint meg lesz az új, azt is adom! A Te címed meg van nekem. De csak holnap, mert már ragad le a szemem!

     

    Tulipánfantól és Angeltől várom az E-mail címet!

     

    Jó éjt, gyorsan elteszem magam holnapra! 

    előzmény:
    Annabell8508 (7339)
    2010-07-28  20:28
  61. 2010. július 28. 20:317341.

    tulipanfan!

     

    Ha jól sejtem, akkor nekünk egyforma foglalkozási terv füzetkénk van...nekem is ugyanezek a szempontok vannak benne.... talán segíthetnénk egymásnak..

    Ma már nem nagyon leszek gépnél, de ha olvasod ezt az üzimet, írhatnál akár priviben is, hogy hogy legyen...cseréljünk -e eszmét...

    Hanyadikosaknak készíted most a tervet? Nekem harmadikosok lesznek  a gyerkők... 

     

    Várom, hogy beszéljünk!

     

    Üdv.

     

    Annabell 

    előzmény:
    tulipanfan (7332)
    2010-07-28  19:22
  62. 2010. július 28. 20:307340.

    Arra gondoltam, hoggy 23 év napközi után miért ne lehetnél oszt.tanító? 

     

    Nagyon sajnálom, hogy nálatok ez így működik, mármint,  a napközis - tanító közötti dolog. Hála az égnek, hogy nálunk ez nem így van. Én is nagyon próbálok a napközispáromra odafigyelni, hogy ilyen megkülönböztetést ne érezzen!

    előzmény:
    Angyallány (7338)
    2010-07-28  20:16
  63. 2010. július 28. 20:287339.

    Angyallány!

     

    Lehet pimasz vagyok és tolakodó?...de csatlakozhatnék angel-hez és tulipanfanhoz és nekem is el tudnád nekem is  küldeni a napözis tervedet?

    Én is napközizem és nekem ugyanolyan füzetkém van, mint amilyen szempontok alapján leírta Tulipánfan...talán hasznát tudnám venni...

     

    előzmény:
    Angyallány (7333)
    2010-07-28  19:27
  64. 2010. július 28. 20:167338.

    Orsi: egy kanyarral lemaradtam: mibe kell(ene) belevágnom?

    Nálunk ez nem úgy megy. Sajnos. Nálunk a napközi büntetés, így senki sem kíván ott dolgozni. A munkánkat is ennek megfelelően ítélik meg, értékelik. Nem igazán engednek kreatívkodni (dekorálásra gondolok) az osztályban, mert az az osztályfőnök terme, mi csak megtűrt egyedek vagyunk. Nem tudom, hogy más iskolában ez hogyan működik, de nálunk nagyon rosszul.

     

    Valóban: mindenki csak azt látja, hogy nem dolgozunk az iskolában, de hogy itthon mit teszünk az új tanévért...azt nem veszik észre. Az nekik természetes, hogy az osztály szép legyen, díszes és hasonlók. 

    előzmény:
    KOVÁCSORSI (7336)
    2010-07-28  20:03
  65. 2010. július 28. 20:127337.

    Angel!

     

    Milyen néven küldted?

    előzmény:
    86angel (7329)
    2010-07-28  18:59
  66. 2010. július 28. 20:037336.

    Szerintem csak bele kell(ene) vágnod! Biztos, meg tudnád csinálni, hiszen látom a hozzászólásaidból, hogy a napközit is milyen lelkesedéssel csinálod.

    Egyébként szerintem egy oszt.tanító mellett egy jó napközis tanító minden kinccsel felér!! Nagyon meg tudja erősíteni a délelőtti munkát délután.

     

    (Olyan öröm olvasni egyébként itt nálatok, hogy mennyi elhivatott pedagógus van, aki még a nyári "pihenését" is azzal tölti, hogy agyal a következő évre... Pedig milyen sokan bántanak minket, ezért a "szabadságért"..)

    előzmény:
    Angyallány (7335)
    2010-07-28  19:44
  67. 2010. július 28. 19:447335.
    Téged is, mint ahogy a többieket is, kicsit irigyellek, hogy taníthatsz. Bár, ha belegondolok, 23 év után elkezdeni tanítani...merész vállalkozás lenne. Vagy nem?
    előzmény:
    KOVÁCSORSI (7334)
    2010-07-28  19:33
  68. 2010. július 28. 19:337334.
    Köszi, köszi! Nagyon kedvesek vagytok!
    előzmény:
    Angyallány (7330)
    2010-07-28  19:18
  69. 2010. július 28. 19:277333.

    Szia Angel!

     

    Én a 23. évemet kezdem a napköziben. A munkatervem most teljesen átalakul. Nálunk már egyáltalán nem kötelező a szabvány Munkaterv, amiről Tulipánfan írt, hanem saját magunk is megcsinálhatjuk. Én évek óta számítógéppel készítem. Évekig egy fejlécem volt, most teljesen más lesz.

     

    De ha adtok Tulipánfan-nal priviben E-mail címet, elküldöm az enyémet, hátha kaptok onnan is ötletet! 

    előzmény:
    86angel (7329)
    2010-07-28  18:59
  70. 2010. július 28. 19:227332.

    Kedves angel!

     

    Én napközizek, és nálunk egy előre gyártott "Napközis foglalkozási terv" című füzetkét(olyan, mint a szakköri napló vagy ilyesmi) kell kitölteni. Abban hetekre van bontva az év,minden oldalon egy hónap és a következő rovatok vannak:(fejből próbálom, lehet, h hiányos lesz, vagy nem pontos a megfogalmazásom, bocsi):

    - tanulányi munka 

    - kulturális tevékenyzés

    - játék

    -manuális foglalkozás

    -szervezési feadatok 

     

    Nekem úgy karácsonyig van kész. 

    előzmény:
    86angel (7329)
    2010-07-28  18:59
  71. 2010. július 28. 19:217331.

    Annyira átszoktam már a zárt topicra, hogy ide régen kukkantottam be.

    Üdvözlet az új tagoknak, biztosak lehettek benne, hogy jó kis csapatba csöppentetek bele.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  72. 2010. július 28. 19:187330.
    Szia Orsi, üdv a jó kis munkacsoportunkban!
    előzmény:
    KOVÁCSORSI (7327)
    2010-07-28  16:22
  73. 2010. július 28. 18:597329.

    Szép napot mindenkinek!

     

    Vityuka megkaptad az emailom?(másik email címről küldtem)

     

    Ma este, ha a kisfiam elaludt neki állok a dekorációnak. Még nem tisztázódott bennem teljesen hogy miylen is lesz. de majd fotózok, ha készen leszek. Sajnos én "nagyobb" dolgokban, mint pl. betűfa nem gondolkodhatok, mert a napközi felsős teremben van és a felsősök tönkre tesznek mindent, mert "dedós" sajnos.

     

    Van köztetek napközis? neki láttatok már a tanmenetnek? milyen szisztéma alapján írjátok?( évszakokra bontva tagolva, hónapokra bontva..)

    bocsi a sok kérdésért...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  74. 2010. július 28. 17:327328.
    Szerettel köszöntünk!
    előzmény:
    KOVÁCSORSI (7327)
    2010-07-28  16:22
  75. 2010. július 28. 16:227327.

    Sziasztok!

    Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehetséges!

    Nagy örömmel olvasgatlak titeket, nagyon jó ötlet ez a fórum.

     

    Belépési nyilatkozat:

    1. Tanítasz is, vagy csak próbálkozol?

    14. éve tanítok már, most újra elsőben

    2. Hány fős az osztályod?

    24 fős lesz.


    3. Délelőtt, délután, vagy egész nap dolgozol?

    Délelőtt dolgozom
    4. Mit csinálsz, ha nem tanítasz?

    A családommal vagyok, olvasok, netezek.


    5. Meddig fogod ezt bírni?

    Remélem, hogy sokáig, mert nagyon szeretem csinálni!

    Szóval, befogadtok?

     

    Orsi

    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  76. 2010. július 27. 22:127326.

    Vityuka!

     

    nem bírtam átküldeni a könyvet, mert nagyon nagy mennyiség, és a mi kis mobilinternetünk ezt már nem bírja. Holnap átküldöm vezetékesről.

     

    köszönöm a segítséget!

     

     

    előzmény:
    VITYUKA (7325)
    2010-07-27  20:53
  77. 2010. július 27. 20:537325.

    Angel!

     Küldjed bátran, továbbítom.

    előzmény:
    86angel (7322)
    2010-07-27  19:56
  78. 2010. július 27. 20:147324.

    Ez nálunk is így szokokott történni, sok esetben én kitalálom, a férjem pedig megvalósítja.

    Az biztos, mi tanítók mindent mindig továűbb gondolunk, de ez így van rendjén!

    előzmény:
    rágica (7323)
    2010-07-27  20:02
  79. 2010. július 27. 20:027323.

    Nagyon is jók az almák!

    Látod, hogy többeknek máris megmozdult a fantáziája. (Szerintem mi, tanítók arról vagyunk híresek, hogy rögtön át akarunk alakítani mindent, rögtön támad valami ötletünk. ) Ezért vagyunk itt.

    Ha hazajön a férjem, megpróbálom őt is rámozdítani a dologra.

    Én vagyok az ötletgazda, ő a végrehajtó.

    előzmény:
    86angel (7322)
    2010-07-27  19:56
  80. 2010. július 27. 19:567322.

    Sziasztok!

     

    örülök, hogy azért valamennyien hasznát veszitek az almáknak, vagy legalább ötletet nyertek belőlük.

     

    rágica: egyáltalán nem haragszom, szerintem sem tökéletesek de valamire leeht őket használni.

     

    mint leendő elsős napkötis, nézegettem a neten és találtam egy régi fejlesztős könyvet ami szerintem nagyon jó, vannak hozzá külön feladatlapok.szerintem sok jó ötlet és szakmai rész is van benne amiből lehet tanulni. lehet sokótoknak ez már rutin de nekem, mint "kezdőnek" még nagyon nagy segítség hátha más is tud belőle profitálni.

     

    Vityuka, ha elküldöm neked továbbítod a közösbe? előre is köszönöm segítséged!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  81. 2010. július 27. 19:517321.

    Igen, valami ilyesmire gondoltam, hogy aki ért hozzá, esetleg megcsinálná.

    (Vagy elmondás után megcsinálom én is, mert tulajdonképpen ismételni kell a műveleteket. )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100516 (7319)
    2010-07-27  18:45
  82. 2010. július 27. 18:537320.

    lementettem az osztálynaplót

    és ha meglesznek az e-mailek-összehozom és elküldöm.
    előzmény:
    mokka69 (7318)
    2010-07-27  17:33
  83. Torolt_felhasznalo_100516
    Torolt_felhasznalo_100516
    2010. július 27. 18:457319.

    Szerintem is klassz...de egyet sajnálok, hogy nem magyar ABC:(

    Lehet magyarosítani fogom, mert nekem így nem teljes...

    előzmény:
    rágica (7317)
    2010-07-27  16:53
  84. 2010. július 27. 17:337318.

    FONTOS!!!!

     

    Küldök a kincsestárba be egy excel táblázatot. Legyetek szívesek kitölteni!

    Szükségünk van rá, hogy jobban követhetőek legyenek a dolgok, mert már fogalmam sincs, hogy ki, kicsoda- kitől jönnek a kincsek.

     

    Akinek nincs még betekinthetősége a kincsestárba- privátban kérek egy név, topic név, és e-mail címet.


    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  85. 2010. július 27. 16:537317.

    Hű, nagyon ötletesnek találtam az almákat, kosarakat, madarakat, fákat!

    De milyen hálátlan egy némber vagyok!

    Rögtön az jutott eszembe, hogy még lehetne betűpárosításra is használni. 

    Mondjuk az alma egyik felén a nyomtatott nagy, a másikon a kicsi, vagy írott nyomtatott párok.

    Vagy ugyanezt a fák és gyerkekkel is meg lehetne csinálni.

    Az almát, kosarat meg akár a szorzásnál is lehetne. A kosáron a szorzás, az almán a szorzat, vagy bennfoglalás.

    A madarassal viszont elégedett vagyok, így nagyon jól használható.

    Ha esetleg valaki nagy tudományú meg tudná így csinálni, talán többen, több funkcióban is tudnák használni.

     

    Ugye, nem haragszol, hogy rögtön kötözködtem?! Vagyis nem, csak agymenésem támadt. 

    előzmény:
    86angel (7311)
    2010-07-27  12:18
  86. 2010. július 27. 13:587316.

    aNGEL!

    Megkaptam, küldtem tovább a többieknek.

    Ha itt kelllőképpen kitartó és aktív vagy, egy idő után a zárt topik kulcsát is megkaphatod.

    előzmény:
    86angel (7314)
    2010-07-27  12:55
  87. 2010. július 27. 13:117315.

    Azt szeretném megkérdezni, ha nem vagyok tolakodó, hogy a másik zárt topikhoz való belépésnek vannak feltételei?

    köszönöm a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  88. 2010. július 27. 12:557314.

    Vityuka!

     

    Elküldtem az email címedre, közben most vettem észre, hogy van számos is sőt madaras is, azt is csatoltam. Remélem hasznát tudod majd venni!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  89. 2010. július 27. 12:277313.
    Köszönöm!
    előzmény:
    B.B.M. (7302)
    2010-07-26  22:12
  90. 2010. július 27. 12:237312.

    ANGEL!

    A gondolatomat is kitaláltad. A betűfám már kész a betűim még hiányoznak. Ha nem akarsz (vagy nem tudsz varrni,) akkor is megoldható anyagból, létezik egy ragasztós anyag, amit csak fel kell vasalni.

     Küldöm a privit is.

    előzmény:
    86angel (7311)
    2010-07-27  12:18
  91. 2010. július 27. 12:187311.

    Sziasztok!

     

    Olvasgattam a régebbi hozzászólásotokat és nagyon tetszett a betűfa ötlet. Nem tudom már honnan de töltöttem le almákat amelyeken az abc betűi vannak. pdf állományban van. ha valakit érdekel nagyon szívesen elküldöm neki, aki mondjuk a közösbe is feltudja tenni. Én azokat memória kártyaként töltöttem le. Az almák pont illenek a fára.

     

    Én most állok neki a dekorációnak, ha már van valami mutatóban akkor felteszem majd.

     

    szép napot mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  92. 2010. július 27. 09:587310.

    Szia 86angel!

    Üdv a csapatban!

    Téged is üdvözöllek Marika-B.B.M. Nagyon sok jó ötleted van! Köszönjük!

    előzmény:
    86angel (7304)
    2010-07-26  22:25
  93. 2010. július 27. 09:537309.

    Szia!

     

    Köszönöm szépen a felvilágosítást, utána nézek még egyszer a dolgoknak!

    Ha erre jársz, értesíts, majd megbeszélünk egy időpontot priviben.  

    előzmény:
    Sibi666 (7296)
    2010-07-26  21:41
  94. 2010. július 27. 09:517308.

    Szia!

     

    Köszi szépen! Nagyon jók!

    előzmény:
    tulipanfan (7292)
    2010-07-26  20:04
  95. 2010. július 27. 08:417307.
    Elsősöknek: integrált tanmenet + tanító kézikönyv a közösben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  96. 2010. július 27. 04:107306.

    Tulipánfan: köszönjük, mindjárt meg is nézem (bár ez a mindjárt, lehet, hogy nappal lesz már)

     

    Sibi: vagy úúúúgy! Ettől függetlenü, ebben sajnos nem tudok segíteni. Pedig ötletnek igazából nem is rossz!

    Én a Kedvesemtől kaptam olyan fénymásoló-nyomtatót, ami scanel is...így én scanelni szoktam.

     

    Mária: igazán hasznos oldalakat készítettél. Igazi kincsebánya lett pld. nekem is!  Rám sem szoktak panaszkodni, hogy nincs ötletem, de a 23 év alatt kicsit kimerült ez az ötlettár. Jókor találtam Rád...és Te ránk!

     

    86angel: üdv. közöttünk! Remélem sok hasznos tanácsot találsz majd a hozzászólásainkban! De kérdezni, kérni is lehet nyugodtan! S ha Neked is van épkézláb (szoktuk vala mondani) ötleted, terved, tanmeneted és egyebed, akkor szívesen fogadjuk!

     

     

    előzmény:
    tulipanfan (7292)
    2010-07-26  20:04
  97. 2010. július 26. 22:437305.

    Kedves Virág2010 !

     

    A dekoráción túl más, hasznos funkciót is adni a térbeli leveleknek jó ötlet!

     

    előzmény:
    virág2010 (7280)
    2010-07-26  09:56
  98. 2010. július 26. 22:257304.

    Sziasztok!

     

    Már nagyon régóta olvaslak bennetek, és nagyon sok jó ötletet kaptam tőletek, amit így utólag is nagyon köszönök!

    szeretnék hozzátok csatlakozni, hogyha nem vagyok tolakodó és befogadtok engem.

    Bár én nem tudok olyan sokat írni mint sokan közülletek, mert van egy 3 éves kisfiam, aki minden időm leköti és leginkább éjszaka van időm olvasgatni és persze készülni a következő tanévre.

     

    Belépési nyilatkozat:

    1. Tanítasz is, vagy csak próbálkozol?

    tanítok, ez lesz a második tanévem, így még bőven van mit tanulnom.


    2. Hány fős az osztályod?

    26 fős napközis csoportom van és idén mint itt sokan én is elsősökkel leszek


    3. Délelőtt, délután, vagy egész nap dolgozol?

    délután, napköziben tanítok, illetve délelőtt alsósoknak informatikát.


    4. Mit csinálsz, ha nem tanítasz?

    ha nem tanítok a kisfiammal vagyok, olvasok, képzem magam, kirándulunk a családommal.


    5. Meddig fogod ezt bírni?

    Ameddig csak lehetőségem lesz tanítani. Ennél csodálatosabb szakma nincs szerintem. Persze van amikor azt mondom ezt már nem birom, de az csak 1-2 pillanatig tart. és kinek nincs ilyen pillanata nagy ritkán?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  99. 2010. július 26. 22:197303.

    Köszi a kedves fogadtatatást és a dicséretet!

    Igyekeztem!

    előzmény:
    Angyallány (7289)
    2010-07-26  13:13
  100. 2010. július 26. 22:127302.
    Bocsi! Úgy látom a link elmaradt: "Újjászületett lim-lomok"
    előzmény:
    B.B.M. (7300)
    2010-07-26  22:08

Címlap

top