Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sajgó Attila

morzsa25
Létrehozva: 2008. január 14. 23:09
Sziasztok!
Biztos nagyon sok topik van már doktorokról, de én szeretnék a budapesti Kááli intézetben dolgozó Dr. Sajgó Attiláról érdeklődni! Ismeri valaki?Jár esetleg hozzá valaki?Jöhet priviben is.....Szakmai oldala érdekelne inkább, empatikussága....
Beírtam a keresőbe, de nem talált semmit.
Előre is köszi a válaszokat!(ha lesznek)
  1. 2012. május 22. 15:253751.

    És neked mikorra várható, hogy megjöjjön?

    Lehet, hogy neked sem kell majd beszedni a teljes levéllel a fogigátlót.:)

    Nem lettem túlstimus szerencsére. Az első lombiknál 16 tüszőm lett, a másodiknál 24, de egyik után sem volt semmilyen problémám.

    Kíváncsi leszek, hogy most mennyi lesz, mert a Sajgó doki mondta, hogy ilyen sokat nem szeretne. Mondjuk a dokinőt is meglepte, mert az uh-on olyan 10-12 db tüszőt sorolt fel a végén is, így lehet, hogy nagyon sok kicsi belehúzott a leszívásig.

    előzmény:
    csebe (3750)
    2012-05-22  15:11
  2. 2012. május 22. 15:113750.

    Sziasztok!

     

    Marika,nagyon szorítok nektek! Azért az a 7 csemete sem kevés!

    Amaretta,de jó...neked is kezdődik....Sajnos én nem tudom,hogy milyen protokol a nyerő,de gondolom sokféle lehet,sokfélék vagyunk.Nekem azt mondta a doki,ha megjön kezdjem el szedni a fogigátlót és a 10-12 nap körül menjek UH-ra.Még akkor is kell szednem.Lehet,hogy velem végig beszedeti...ááááá sosem kezdődik már a stimum.Már olyan türelmetlen vagyok.Szörnyű.  24 tüsző az nagyon szép! Nem lett túlstimus tüneted?

    előzmény:
    Amaretta (3749)
    2012-05-22  13:22
  3. 2012. május 22. 13:223749.

    Sziasztok!

     

    Tegnap megjött, így elkezdtem szedni a fogamzásgátlót. Június 4-én megyek uh-ra, akkor már nem kell beszednem, és ha minden rendben indulhat a 3. lombik stimuja.:)))

     

    Az előző lombikom ugye még nem a Sajgó dokinál volt, így szeretnék kérni tapasztalatokat, hogy kinek melyik protokoll vált be.

     

    Nálam az előzőnél úgy volt, hogy a fogigátló abbahagyása után 5 nappal el kellett kezdeni szúrni szuprefactot 4 napig, a 2. napon a szuprefact mellé 150 egység Gonal-t, amit 8 napig szúrtam, majd tüszőrepesztő, és ennyi. Így lett 24 tüszőm.

     

    Sajgó doki is általában ezt a protokoll-t követi, vagy vannak ebben is különbségek? Hiába vált be az előző lombiknál eyg szurizási menet, ettől még a következőnél változtat rajta?

     

    Köszi előre is.:))

     

    Marika!

    Nagyon drukkolok, hogy szép zebrás legyen a teszted!!!!:))

     

    Eszter!

    Én is nagyon kíváncsi vagyok az IR eredményedre. Remélem, hogy rendben lesz!!!!

     

    Puszi mindenkinek!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. május 22. 10:043748.

    Sziasztok!

     

    koszonom a szurkolo tabornak a szurkolast

     

    Eszter, koszi a bokot, de sajnos az a +4/5 kg irto vacak helyen van, comb, popsi, nehez szoknyat venni....

     

    Gyombi, 5 maradt fagyasztasra. Igaz szombaton 13-an voltak, nem tudom hova lett meg 6 db ... ugy latszik 3. naprol  egesz 5.-ig felezodnek.. :(

     

    de vegul is osszesen 7 gyerek eleg is lesz nekem az mar egy kisebb foci csapat :)

     

    Gyombi, hajra neked is mindjart itt az ido. Az uzsokinal megirod kihez jarsz? MAr mondtad de elfeljtettem. akar privibe is jo /emailen is.

     

     

    előzmény:
    gyombi75 (3747)
    2012-05-22  09:46
  5. 2012. május 22. 09:463747.

    Sziasztok Csajok!

    Bocsi,hogy ilyen ritkán jövök,de a drága kollégám,múlt héttől tök egyedül hagyott és rám szakadt minden munka!Amit most nem bánok,mert legalább nem agyalok,hogy milyenek lesznek az eredményeim!

    Kannácska!Az Uzsoki korházban van a nőgyógyászom és ott csinálják meg az IR-vizsgálatot,de csak azoknak,akiknek a dokija ott van!Egy pici hátulütője van annak,hogy ott csináltatok minden vizsgálatot!Mivelhogy ugye ez TB alapon megy így azonnal nincsenek eredmények!De nem baj,szép lassan is lehet célba jutni!

    Marika!Nagyon-nagyon sok babaragacs!Csak pozitívan!!!!!Szorítunk!Amúgy még mennyi babócát fagyasztottak?Jaj,már megint úgy izgulok,mintha már én is ott tartanék!

    Gombis !Úgy látom Zsombi lesz a befutó Leusnál! Már együtt járnak tornázni!

    Na bocsi Csajok,meló van!

    Pusszancs  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. május 21. 21:143746.

    Pihenjél sokat! Ez a két hét gondolom döcögni fog... 

    Annyira drukkolok! 

    előzmény:
    marika80 (3744)
    2012-05-21  18:21
  7. 2012. május 21. 21:023745.

    Egyél is mert olyan soványka vagy. Az biztos, hogy téged a Sajgó sosem fog majd diétára.

     

    Na szóval pihenj is sokat, és csak arra gondolj, hogy már ott vannak a pocidban. 

     

    Puszi

    előzmény:
    marika80 (3744)
    2012-05-21  18:21
  8. 2012. május 21. 18:213744.

    Sziasztok CSajok!

     

     

    megjottem valahara:) az szemeim kopogtak az ehsegtol mar.... de ettem gyorsan .

     

     

    Szoval a ket legszebb piciket visszakaptam, es maradt fagyiba majd a kistesoknak is Igyekszem most pihenni, s valahogy nem erre gondolni 2 hetig ........

     

     

    pusz mindenkinek

    előzmény:
    Kannácska_ (3743)
    2012-05-21  14:31
  9. 2012. május 21. 14:313743.

    Marika!!

     

    Hajrá, hajrá!! Várjuk ám a fejleményeket! :) Drukk-drukkk!

     

    Ma voltunk baba-mama tornán. Leus úgy beájult hazafelé, hogy csak lestem. :)

    Gombis,

    köszi a meghívást innen is, tetszik nagyon. Leus is csipázta szerintem. :) Szóval, megyünk a köv. alkalommal is.

     

    Györgyi

    Na, mizu? Telón rádcsörgök holnap, már rég dumáltunk. :) Meg aztán kéne szervezni egy kis Lea-Bubis játszó-napot. :) Hm?

     

    Gyombi

    Ez tök jó, hogy akkor ott az IR-vizsgálatot is megcsináltathatod. :) Ez melyik kórház, azt megkérdezhetem? 

     

    Eszter, neked meg drukkok holnapra, hogy minden OK legyen az IR eredménnyel. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. május 21. 13:383742.
    úúú, tényleg marika ez a te napod, hajrá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. május 21. 09:073741.

    Sziasztok!

     

    Marika,gondolunk ma rád nagyon! Majd gyere a hírekkel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. május 20. 22:023740.

    Szia,

     

    nem a Kaáliban volt a vizsgálat. Ahogy már a lányok is írták, sajnos a meddőségnél nem árt, ha utána megy az ember a dolgoknak maga(ennek a fórumnak meg a kaális fórumnak a hatására én még anno az első konzultáció után elmentem IR vizsgálatra, de szerencsére ott minden ok volt), így mi magunktól mentünk el andrológushoz , ahol hereultrahang és hormonvizsgálat volt. A hormonvizsgálatnál (igen, ez egy sima vérvétel) pedig azonnal kiderült a baj. 

     Férjem egyszer elkezdte szedni a gyógyszert 2 hónapig, közben bejelentkeztünk a kaáliba, engem megműtöttek (teljesen feleslegesen volt nőgyógyászati nagyműtétem de ez nem Sajgó doki hibája volt, ő nagyon alapos és kedves volt, hanem a Szent István radiológusáé...) majd elmentünk a kaális spermiogramra a tervezett lombik előtt és akkor derült ki, hogy 40 millió volt az eredmény. Ekkor csináltunk egy inszemet, de mivel közben nem szedte a gyógyszert, így megint lecsökkent a szám és nem sikerült az inszem, majd újra elkezdte szedni a gyógyszert és a 2. hónapban megfogant spontán a kisfiúnk. Annak ellenére, hogy minden doki azt mondta, hogy nem fog javulni az eredménye és csak lombik ICSIvel van esélyünk a babára.

    előzmény:
    ariel001 (3739)
    2012-05-20  16:36
  13. 2012. május 20. 16:363739.

    Szia Zsófi!

     

    Örülök, hogy írtál.

    Először is gratulálok a babához.

     

    Azt szeretném kérdezni, hogy a férjedet ott a Kaáliban vizsgálták meg, ahol kiderült ez a hormonhiány. Vérből volt a vizsgálat?

     

    Ahogy elkezdte szedni a gyógyszert egyből összejött a baba? Ez nagyon jó hír. Hátha nálunk is csak ilyesmi probléma van. Örülnék neki. Bár mi voltunk andrológusnál és volt herevisszér műtétünk is, de ott nem volt vérvétel és hormonvizsgálat sem. 

    előzmény:
    zsófiaxxx (3738)
    2012-05-20  10:37
  14. 2012. május 20. 10:373738.

    Sziasztok lányok!

     

    Én is Sajgó dokihoz jártam anno és nagyon alapos és jó dokinak tartom, velünk nagyon kedves volt. Nálunk is a férjemmel volt a gond, 1 millió/ml volt az eredménye és mindenki azt mondta, hogy ezzel csak lombik ICSI az esélyes. Andrológus kivizsgálta és kiderült, hogy alacsony az egyik hormonszintje, kapott gyógyszert, attól felment az eredménye 40 millióra és sikerült szinte "azonnal" teherbe esnem, idén télen született a kisfiúnk. Olvasom, hogy sok helyen van a férjekkel gond, nem tudom, esetleg másnak is segíthet a  mi esetünk.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. május 18. 09:013737.

    Szia!

    Hatlamas gratula tőlem is a nagyszerű eredményhez.:)))))

    Annyira jó, hogy már itt tartasz. Megérte a sok szurkálás, meg az izgulás. Minden rendben lesz ezután is!!!!!

      

     

    előzmény:
    marika80 (3728)
    2012-05-17  12:11
  16. 2012. május 18. 08:063736.

    Jó reggel Mindenkinek

     

    Tényleg tele lesz ez a nyár és ősz minden izgalommal, és új babákkal. Nálunk most a cégnél a jogász lány vár babát, és annyira irigyelem őt,na de majd ősszel. 

     

    Na mindegy az IR eredmény kedden lesz meg, mikor megyek a doktornőhöz. Este majd megírom, hogy mi volt.

     

    Puszi nektek

    előzmény:
    Kannácska_ (3735)
    2012-05-17  21:15
  17. 2012. május 17. 21:153735.

    Marika!

     

    Vááááóóóó!  Szuperül alakulnak a dolgok!! A 12 kis pöttömnek megy a szurkolás, hogy szépen nődögéljenek!!

     

    Gombis

    Megyünk hétfőn, mindenképpen. És viszek akkor olyan szafaris matricákat is. :) Van olyan 6-7 csomag kb. :) 

     

    Az oltásról: Leus 2 kötelező oltást kapott (2 szuris) és mellé még ment a szájon át bevehető Rota elleni is. Szóval így jött össze a 3. Amúgy itt sem szoktak 3-at, de sajna így jött ki, mert a Rotából a 2 adagot még fél éves koráig meg kell kapnia.

     

    Gyombi

    Nagyon haladsz te is. Lassan neked mennek a drukkok!! :D Meg Csebének, meg Amarettának, aztán Eszternek, meg Arielnek. Izgalmas lesz ez a nyár és az ősz, azt hiszem! :D

     

    Eszter, Ir eredményed megvan? A Mensmentisben csináltattad? Ha megvan, nyugodtan küld el mailben, vagy ide is beírhatod, és megszakértjük. :)

     

    Csebe

    A te eredményed érdekes, az tuti. Tényleg gyors az anyagcseréd. :) Végülis a diéta, tudatosabb étkezés nem árthat. Sőőt. :)

     

    Mennem kell, babóca felébredt!!

    Pussz 

    előzmény:
    marika80 (3732)
    2012-05-17  16:29
  18. 2012. május 17. 20:413734.

    sziasztok!

     

    De szuper hírekkel jöttél Marika!Hétfőn  leszel!Jujj de izgi! Pihenj sokat!

    előzmény:
    marika80 (3728)
    2012-05-17  12:11
  19. 2012. május 17. 18:493733.

    Marika

     

    Hurrá,hurrá, hurrá. Minden jól megy, mert ennek így kell lennie. 

     

    Majd ezt az altatós dolgot írd már meg légyszíves, mert én nagyon rosszul bírom az altatást, utánna órákig szoktam öklendezni.

     

    Puszi és azért pihenj is, ne legyen ellkifurkád a munkahely miatt. most te és a 12 megtermékenyült "baba" a legfontosabb.

     

    Gombis: én is puszilok mindenkit. még most is tök fura, hogy így találkoztunk újra.

    előzmény:
    marika80 (3728)
    2012-05-17  12:11
  20. 2012. május 17. 16:293732.

    Szia Ariel,

     

    igen altatasban tortenik. Bar itt vannak lanyok akiknek anelkul volt:) ok biztos tobbet tudnak errol meselni. Ha van rendes labor lelete, ekg-d akkor altatas, ha csak nem kered anelkul:)

     

    3 es 5 naposan lehet oket visszakapni, annak fuggvenyebe hogyan fejlodnek, igy telefonon kell mindig erdeklodni, de ezeket  mind elmondjak.

     

    mivel egyelore sokan vannak, ezert mondtak hogy nagy valoszinuseggel hetfon.. de szombaton meg kiderul.

     

    en altalaba 2-t szeretnek visszakapni. se kevesebbet se tobbet:) de ez is protokoltol / programtol fugg :) amit epp most  hallotam tegnap.

    előzmény:
    ariel001 (3731)
    2012-05-17  14:44
  21. 2012. május 17. 14:443731.

    Szia!

     

    Örülök, hogy minden rendben ment. Hétfőn kapod vissza őket, ha jól értettem. Mennyit raknak vissza?

     

    Egyébként a leszívás az altatásban történik?

     

    Pihenjél azért, ha fájdogál még itt-ott. 

    előzmény:
    marika80 (3730)
    2012-05-17  12:22
  22. 2012. május 17. 12:223730.
    bocs... gyerekek fel oran keresztul probaltam elkuldeni, es vegig azt mutatta semmi se ment el, tobbszor frissitettem az oldalt, de nem volt semmi... meg teszt uzit is nyomtam:D bocsi... a tobbszoros uzenetert.
    előzmény:
    marika80 (3729)
    2012-05-17  12:12
  23. 2012. május 17. 12:123729.
    teszt
    előzmény:
    gombis2 (3725)
    2012-05-16  20:00
  24. 2012. május 17. 12:113728.


    sziasztok csajok!

    koszonom mindekinek a drukkokat, nagyon jol esik


    bocsi hogy nem jottem eddig, de akinek volt lombikja az tudja, hogy a leszivas napja, eleg szivas , az az agy nyugalom amit eloritak, az kell... mert maskepp leszakad minden bennem..


    Most jol vagyok, picit meg erzekeny, de ma mar dolgozom :), es fel ora kaali hivas utan, vegig halgattam legalabb 3 * 5 pec zenet.. ("kis turelmet kernek" utan..)   mar a hajam az egnek allt... aztan vegul ugy dontottem, hogy biztos ha kesobb hivom oket , akkor is meg tudni fogjak az eredmenyeim:) de azert frusztralo tud lenni a szitu :D foleg ha hormonnal teli vagyok nyomva.


    szoval vegulis mara 13-bol 12-en termekenyultek meg, aminek nagyon orvendek , foleg hogy a fele termeszetes uton jott osssze , en kertem a multkor hogy ne csak ICSI-vel probaljak.. mert szeretnem ha a talikoba legalabb talalkoznanak maguktol
    nah de meg sok van hetfoig ...remelem marad meg amit visszakapnom is.

    Kannacska, puszika Leanak helyettem is, elje tul mihamarabb ezt a franya harom oltast.. tenyleg fura hogy egyutt kapott mindent... bar lehet igy csak egy szuri volt?

    Gyombi, Csebe, Amaretta nem sokara ti kovetkeztek , hajra!
    Csebe barmikor elkezdheted a "helyes" etrendet, az csak segit, nem arthat... bar nekem ez mindig nehezen megy:)

    ja es visszaterve lombikra.. most ket csajjal is beszeltem, es megdobentem hogy tenyleg tobb fele protokol van... , en eddig nem is hallotam roluk, plusz a masik csajnak o is Sajgonal van, egymas utan volt a leszivas, neki teljesen mas uteme volt a szurizasban is.. mas gyogyszer is volt. ugy hogy nyilvan sokszor hasznaljak ugyanazt, vagy gaykori.. de azert van egy par methodus, amit valtogatnak..

    pusz mindenkienk es koszonom hogy szurkoltatok, nagyon jol esik.

    előzmény:
    gombis2 (3725)
    2012-05-16  20:00
  25. 2012. május 17. 11:573727.

    sziasztok csajok!

     

    koszonom mindekinek a drukkokat, nagyon jol esik  

     

    bocsi hogy nem jottem eddig, de akinek volt lombikja az tudja, hogy a leszivas napja, eleg szivas , az az agy nyugalom amit eloritak, az kell... mert maskepp leszakad minden bennem..

    Most jol vagyok, picit meg erzekeny, de ma mar dolgozom :), es fel ora kaali hivas utan, vegig halgattam legalabb 3 * 5 pec zenet.. ("kis turelmet kernek" utan..)   mar a hajam az egnek allt...

     

     

    aztan vegul ugy dontottem, hogy biztos ha kesobb hivom oket , akkor is meg tudni fogjak az eredmenyeim:) de azert frusztralo tud lenni a szitu :D fleg ha hormonnal teli vagyok nyomva.

     

    szoval vegulis mara 13-bol 12-en termekenyultek meg, aminek nagyon orvendek , foleg hogy a fele termeszetes uton jott osssze , en kertem a multkor hogy ne csak ICSI-vel probaljak.. mert szeretnem ha a talikoba legalabb talalkoznanak maguktol

     

     

    nah de meg sok van hetfoig ...  remelem marad meg amit visszakapnom is.

     

     

    Kannacska, puszika Leanak helyettem is, lje tul mihamarabb ezt a franya harom oltast.. tenyleg fura hogy egyutt kapott mindent... bar lehet igy csak egy szuri volt?

     

    Gyombi, CSebe, Amaretta nem sokara ti kovetkeztek , hajra!

     

    Csebe barmikor elkezdheted a "helyes"  etrendet, az csak segit, nem arthat... bar nekem ez mindig nehezen megy:)

     

     

     ja es visszaterve lombikra.. most ket csajjal is beszeltem, es megdobentem hogy tenyleg tobb fele protokol van... , en eddig nem is hallotam roluk, plusz a masik csajnak o is Sajgonal van, egymas utan volt a leszivas, neki teljesen mas uteme volt a szurizasban is.. mas gyogyszer is volt. ugy hogy nyilvan sokszor hasznaljak ugyanazt, vagy gaykori.. de azert van egy par methodus, amit valtogatnak.. 

     

     

    pusz mindenkienk es koszonom hogy szurkoltatok, nagyon jol esik.

     

     

    előzmény:
    gombis2 (3725)
    2012-05-16  20:00

Címlap

top