Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sajgó Attila

morzsa25
Létrehozva: 2008. január 14. 23:09
Sziasztok!
Biztos nagyon sok topik van már doktorokról, de én szeretnék a budapesti Kááli intézetben dolgozó Dr. Sajgó Attiláról érdeklődni! Ismeri valaki?Jár esetleg hozzá valaki?Jöhet priviben is.....Szakmai oldala érdekelne inkább, empatikussága....
Beírtam a keresőbe, de nem talált semmit.
Előre is köszi a válaszokat!(ha lesznek)
  1. 2012. május 31. 15:393776.

    Sziasztok!

     

    Eszter,nagyon ügyi vagy hogy már csak 7 kg az álom súlyig!Biztos nagyon sokat segített a dietetikus.Én nem voltam senkinél,de megtennéd hogy nekem is átküldöd az anyagot?Csak ha nem probléma!Priviben megadom az e-mail címem.Eddig az internetről összeszedettek alapján állítottam össze az étkezéseket,de lehet hogy vmint változtatni kellene.

     Tegnap elkezdtem a fogigátlót,jövő csütörtökön megyek UH-ra.Elvileg pénteken vagy hétfőn kellett volna,de dokink szabin lesz.Remélem így is lát majd vmit...

    Szép napot Nektek!

    előzmény:
    Eeszter01 (3775)
    2012-05-30  15:07
  2. 2012. május 30. 15:073775.

    Sziasztok

     

    Nem tudom, hogy minden dietetikus ilyen-e, de szerintem én kifogtam a legkedvesebbet. annyira jófej volt, és olyan jól elmondott mindent, hogy azt el nem tudom mondani. Azt mondta, hogy most még jól is jön ez a szénhidrát számolás meg méricskélés, mert legalább lefoglalom magam és nem gondolok másra. Tehát én csak ajánlani tudom bárkinek akinek dietetikusra van szüksége.

     

    Ariel, ha adsz egy email címet akkor átküldöm amit kaptam tőle. A diétának az a lényege, hogy naponta 160 g szénhidrátot kell enni 5 X étkezéssel, és nem szabad egyet sem kihagyani.

     

    Ja és még egy jó hír már csak 77 kg vagyok. Már csak 7 kg és elérem a Sajgó doki által megbeszélteket. 

     

    Szép napot mindenkinek 

    előzmény:
    ariel001 (3774)
    2012-05-30  13:18
  3. 2012. május 30. 13:183774.

    Leírnád nagyjából ennek a diétának a lényegét?

    Megvan adva, hogy mit ehetsz és mit nem?

     

    Ha esetleg van táblázatod, vagy valami leírás szívesen elolvasnám, ha mailen el tudod küldeni vagy akár ide csatolni.

     

    előzmény:
    Eeszter01 (3773)
    2012-05-30  09:45
  4. 2012. május 30. 09:453773.

    Ariel

     

    A saját orvosomnál voltam. Az IR diéta a Turbo után teljesen felüdít, inkább már az esik nehezemre, hogy annyiszor kell enni. Ha nem kellene a kaja közben bevenni a gyógyszert tegnap a vacsora is kimaradt volna. De ma okosabb  leszek, mert most megyek a dietetikushoz. 

    Nagyon bízom benne én is, hogy elmúlik, mert azt mondta a nődoki is, hogy lehet a sorozatos cistának az IR az oka. A sört nem próbálom, mert nem esik jól, na de a kolozsvári szalonna, tiszta őrület, hogy ilyet is lehet enni. 

     

    Szép napot nektek

     

    Marika: megy még mindig a drukk.

    előzmény:
    ariel001 (3772)
    2012-05-30  09:39
  5. 2012. május 30. 09:393772.

    Sziasztok!

     

    Eszter! Az jó hír, hogy nincs PCO. Reméljük a ciszta elmúlik. Most a Kaális dokinál voltál vagy a saját nőgyógyászodnál? Kíváncsi vagyok majd Sajgó véleményére, hogy szerinte az IR miatt halasztani kell e a beültetést. Addig azért eltelik még jó pár hónap. Hogy bírod a diétát?

    Sör ügyben nem tudok okosat mondani, mert én nem szeretem.

     

    Gyombi! Gratula a húgodnéknak. Biztosan nagyon gyönyörű a kicsi.

     

    Kannácska! Leus mennyi idős?

     

    Marika! Mikor kell tesztelned? Nagyon drukkolok. 

    előzmény:
    Eeszter01 (3771)
    2012-05-29  13:59
  6. 2012. május 29. 13:593771.

    Sziasztok

     

    Na megjöttem a nőgyógyásztól, PCO nincs, de mondta, hogy azt ő már látta volna, mert annyi UH voltam az elmúlt 2 évben. viszont megint van cistám. Meg valami endometriózist is emlegetett, de arra már nem nagyon tudtam figyelni.  Na úgyhogy próbálom nem feladni, de már egy kicsit kezd elegem lenni, hogy mindenhol találnak valamit. Most nagyon remélem, hogy a cista elmúlik (idáig erre nem volt példa lsd. 2 műtét), sőt azt mondta a doki is, hogy ha kezd helyreállni a hormonháztartásom (márpedig a gyógyszer és a diéta ezt szolgálja) akkor nem lesz baj. 2 hónap múlva kell visszamennem kontrollra, ha nem múlik akkor a műtét, és tolódik tovább a lombik. 

     

    Kannácska: megpróbáltam a sört, vettünk Borsodi zéró citrust. Na nekem olyan hányingerem lett tőle, hogy inkább feladtam. Így is iszom napi 3-4 litert, úgyhogy gondolom az elég.

     

    Szép napot nektek

     

    Marika: kitartás, és én is szorítók.

    előzmény:
    Kannácska_ (3770)
    2012-05-29  12:06
  7. 2012. május 29. 12:063770.

    Helló lányok!

     

    Gyombi

    Gratula a kislánykához a hugodnak!! 39 óra, azta!! Hát nem semmi, minden elismerésem a hugodé.

     

    Eszter

    Epekő is?  Uhh.. Még jó, hogy a pajzsmirigyed rendben van. Én ittam/iszok sört, beleszámoltam a gyors CH-ba. persze nem napi rendszerességgel és uzsi isdőszakra időzítve. Remélem ma jó híreket kapsz mióma ügyyben. drukkok!!

     

    Marika

    Kispicúrok a pocakban csak kapaszkodjanak. Mennek a drukkok továbbra is. Hogy viseled a várakozást? Mi jóval töltöd a napokat?? Drukkok továbbra is. Csuriban a kezem a picúrokért!! Hajrá!!

     

    Amaretta, Csebe

    Akkor ti is belevágtok a "lecsóba" végre! Kismama dömping lesz itt hamarosan, az tutti!! :D Majd gyertek, hogy hogy álltok éppen. Kiwi vagyok melyik protokollt kapjátok.

     

    Ja, képzeljétek, Leus pörög forog már! Szépen átfordul hátról hasra. Visszafelé még nem megy annyira, bár néha összejön az is!! :D 

     

    Jaaaj, többieknek pusszantás, mennem kell, Leus felébredt!

    Cuppppp

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. május 25. 21:343769.

    Sziasztok Csajok!

    Csak nagyon rövid leszek,mert hulla fáradt vagyok! Ma ,39! óra vajúdás után,megszületett a húgom kislánya:3550gramm és 55 cm! Mindketten jól vannak!

    Millió puszi Mindenkinek,kellemes hosszú hétvégét! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. május 25. 10:463768.

    Szia

     

    Hát megnéztük tegnap a Borsodi zero citromosnak 0,96 a szénhidrát tartalma.

     

    De a pajzsmirigy tényleg jó hír.

     

    Szép hétvégt nektek

    előzmény:
    marika80 (3767)
    2012-05-25  10:35
  10. 2012. május 25. 10:353767.

    Szia Eszter,

     

    hat szerintem jo hir hogy nincs semmi a pajzsmirigyel, nincs csomo semmi. Ez jo hir!

     

    Hogy ihatsz-e sort... hat az is szenhidrat, bele kell szamolni a szenhidratba:), de nem tudom pontosan, valoszinu annyira nem okes a sor ivas:)

     

    Viszont a vesekore szerintem nem csak a sor a megoldas, valoszinu kicsi kovek ha ezt ajanlotta. Urologus tud kiirni ilyen olyan cseppeket amik feloszlasszaka kovet, tini koromba nekem is volt, es en is ittam a cseppeket. Persze azota jobban belehuztam a viz ivasba, meg sor ivasba , de azota most okes.

     

     

    előzmény:
    Eeszter01 (3766)
    2012-05-24  21:04
  11. 2012. május 24. 21:043766.

    Sziasztok

     

    Most jövök a nyaki hasi ultrahangról. Hát hál istennek a pajzsmirigyem rendben van. 

    Nem volt minden ilyen szép mert azt mondta, szerinte van egy miomám, de ezt majd kedden a nőgyógyász nézze meg h.-i ultrahanggal.

    Megkérdezte az ultrahangos, hogy mennyi folyadékot szoktam inni, erre én mondom, hogy napi 3-4 liter. Erre ő: " és mégis van veseköve?". Én csak pislogtam, mire megszólalt" És mind a két oldalon". Na akkor már kifakadt belölem a röhögés és alig bírtam abbahagyni. 

    Megkérdezte, hogy szoktam-e sört inni, mondom nem mert nem szeretem. Hát pedig jó lenne (mondja ő), hát akkor rászokom a sörre, mit nekem egy k is alkohol. Erre eszembe jut az IR, mondom nem tudom, hogy lehet-e sört innom, mert IR-m van. Na erre először úgy nézett rám, hogy azt olvastam le az arcáról: mennyire szerencsétlen vagy. Aztán meg ő is elkezdett nevetni.

    Tehát, az lenne a kérdésem tőletek, hogy szerintetek emelett a diéta mellett lehet inni sört?

     

    Köszi és szép estét mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. május 24. 09:453765.

    Amaretta:

    Köszönöm, hogy leírtad ezeket, hasznos volt. És nagyon jó, hogy arra gondoslz, hogy valahogy, de lesz baba. mi is így kezdtünk bele a lombikba.

     

    Szép napot minenkinek

    előzmény:
    Amaretta (3764)
    2012-05-23  19:02
  13. 2012. május 23. 19:023764.

    Előre is bocs azoktól, akiket nem érdekel az örökbefogadás. Ígérem nem ezzel a témával fogom teleírni a fórumot, de mivel volt kérdés ez ügyben, röviden megpróbálom összefoglalni, hogy hogyan is megy ez, meg mik a kritériumok.

     

    Az első fontos, hogy a törvény szerint az örökbefogadó és az örökbefogadott gyermek között a korkülönbség nem lehet több 45 évnél. Jelenleg a fiatalabb házastárs életkorát veszik figyelembe. Ezután is lehet örökbe fogadni, de értelemszerűen akkor már nem újszülöttet.

     

    Elsősorban házastársak jelentkezését várják.

     

    Első lépés, hogy időpontot kell kérni a területileg illetékes TEGYESZ-től. Kb. 1,5 órás elbeszélgetésre kell számítani, ahol az ügyintéző részletesen elmondja, hogy hogyan zajlik az örökbefogadás újszülött esetén, és idősebb gyermek esetén, mert ez nem teljesen azonos.

    Kijelölnek egy családgondozót, neki megadják a nevét és a telefonszámát.

    Megkérdezi, hogy milyen korú gyermekben gondolkoztok. Mi 0-1 éves korig jelöltük meg a kort.

    Aztán elmondja, hogy szükséges egy pszichológiai alkalmassági vizsgálat, amire egyből adott is időpontot (május 31.). A törvény szerint minimum 1-szer, max. 4-szer kell a pszichológusnál megjelenni, mire megadja a szakvéleményt.

    El kell végezni egy 21 órás tanfolyamot, ami kötelező, és 20 eFt/fő.

    Aztán kijönnek környezettanulmányra. Megnézik, hogy hova érkezne a baba.

     

    Ha mindez megvan, és minden rendben, akkor az egész anyagotátküldik a lakhely szerinti gyámhivatalba, és onnan is meg fognak keresni, ki fognak jönni környezettanulmányra, meg kell jövedelemigazolás, és itt fogják meghozni a határozatot, amit visszaküldenek a TEGYESZ-nek, hogy jogerőre emelkedhessen.

     

    Az ügyintéz kb. ennyi.

     

    Ami fontos, hogy a TEGYESZ-en keresztül szinte csak kizárólag titkos örökbefogadás lehetséges. A várakozási idő újszülött esetén 3-4 év. Itt lehet egyedülállóként is várakozni.

     

    Azonban létezik a nyílt örökbefogadás, ami jelenleg 5 civil szervezeten keresztül történik. Ezekhez akkor lehet bejelentkezni, ha megvan a határozat arról, hogy örökbe fogadhattok.

    A két nagy civil szervezet (Gólyahír, Böcső) max. 40 éves korhatárig fogad el jelentkezést, és csak házaspárok jelentkezhetnek. Itt is kb. 3 év a várakozási idő, hakifejezetten"fehér, azaz magyar származású babát szeretnél örökbe fogadni. Ha lehet benne némi roma vér, akkor 1 éven belül esélyes újszülött örökbe fogadása.

    Ezeknél a szervezeteknél szinte csak újszülöttet adnak örökbe.

     

    Mi múlt hét szombaton voltunk egy Gólyahíres találkozón, amit várakozók számára szervez az Egyesület. Nagyon meghatározó élmény volt, amikor egymás után mutatták be az elmúlt fél évben örökbe fogadott babákat a "szüleik". Tüneményes babák, és nagyon megható történetek hangoztak el.

    Ekkor tudatosult bennünk, hogy vagy így, vagy úgy, de lesz babánk!

     

    Mondjuk azért reménykedünk még a lombikban, de már én is elmúltam 38 éves, így ezt a vonalat sem halogathatjuk tovább.

     

     

     

    előzmény:
    Eeszter01 (3760)
    2012-05-23  12:51
  14. 2012. május 23. 16:483763.
    Köszi a virágot nagyon aranyos vagy.
    előzmény:
    csebe (3754)
    2012-05-22  20:31
  15. 2012. május 23. 16:473762.

    Szia

     

    amit tőlünk kért az a követekező.

    - 3 napi vérvétel:

    - AIDS, Hepatitis 8mind kettőnknek)

    - TSH, AMH

    - rákszűrés és glamidia eredménye

    - fogyás (pffffffff) szerintem a legnehezebb

    - spermavizsgálat a férjemnek

    - műtéti labor és EKG nekem

     

    Aztán nem tudom hogy fog-e kellenei még valami. Azért minden esetre az IR eredményemet is elviszem neki június 18-án és majd meglátom, hogy ő mit mond. De ha lehet akkor inkább halasztok, mert nem viselem jól a kudarcot.

     

    Azért azt nem mondtam még nektek, hogy tegnap bánatomban, megettem egy jó nagy adag császármorzsát jó sok szilva lekvárral. Meg gondoltam, mától erre már úgy sincs lehetőség, mert kerülnöm kell a cukrot. A vicces az, hogy nem is szokta édességet enni.

     

    Na megyek mert talizom a barátnőimmel, mert ők is fel akarnak vídítani.

     

    Szép estét mindnekinek

    előzmény:
    ariel001 (3761)
    2012-05-23  13:13
  16. 2012. május 23. 13:133761.

    Marika! Mindenképpen egy magándokikhoz fogom elvinni az eredményt - meg majd leírom nektek is ám :)

     

    Pont ma beszéltem meg a nőgyógyásszal, hogy mindenhova beutal engem tb-re amire tud. 4-én megyek a 21. napi laborra meg az IR vizsgálat is lehet hogy már akkor lesz és még a Kaáli konzultáció előtt megyek egy 3. napi hormontükörre is - szóval friss eredményeim lesznek. 

    Annyit mondott, hogy valamit nem tud kiiratni ő sem - pl. hepatitis meg még mondott pár dolgot. Akkor ezeket majd a Kaáliban megcsináltatjuk.

    Mik kellenek majd még? 

     

     

     

    előzmény:
    marika80 (3758)
    2012-05-23  10:10
  17. 2012. május 23. 12:513760.

    Sziasztok

     

    amaretta majd írd meg légyszi, hogy ez hogy megy. Mert mi is beszéltük a férjemmel még mielőtt belevágtunk volna, hogy ha esetleg nem sikerül akkor mi is örökbefogadnánk 1 vagy akár több babát is.

     

    Marika: pihenj, pihenj, pihenj.csak ez a dolgod. 

     

    A többieknek meg még1X köszönöm a biztató szavakat. 

     

     

    előzmény:
    gyombi75 (3759)
    2012-05-23  12:15
  18. 2012. május 23. 12:153759.

    Sziasztok!

    Eszter! Én is nagyon sajnálom,de a lényeg,hogy végre tudod mi a baj! Hidd el,mégha lassan is,de elmegy ez a 6 hónap!Utána pedig meg sem állsz egy sikeres lombikig!  

    Marika!A nőgyógyászomat Dr. Csapó Csabának hívják! Nagyon imádom,ő volt a 10-ik!!!! nőgyógyász akinél megmaradtam,mert a többi vagy fél vállról vett,vagy nem éreztem bizalmat az irányukba! Ez a doki egy cuki,bár sokak szerint túl komoly,de én nagyon bízom benne és imádom,hogy mindig bíztat,hogy ne legyek elkenődve,hisz nálam egy kicsit nehezebben de össze fog jönni a várva várt baba!

    Remélem Te pihizel és nem agyalsz semmin!Kitartás és meg lesz a gyümölcse!!!!!!

    Amaretta!Szerintem egy nagyon szép elhatározás az örökbefogadás!Gratulálok hozzá! Párommal mi is megbeszéltük,hogy ha esetleg nem sikerül,akkor mi is beadjuk! 

    Nah,megint jöttek hozzám,így lépek!

    Mindenkinek pussz! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2012. május 23. 10:103758.

    Eszter :(

     

    innen is sajnalom hogy ezek derultek ki, es megjobban hogy a dokino kevesbe volt szimpi :(

     

    Ariel, neked akartam irni, hogy az IR-t, az sajnos allami korulmenyek kozott meg nem mindig tujdak hatarozottan megahtarozni, marmint a vereredmenyek mindenhol ugyanazok, csak sajnos maskepp ertekelik. AZert mondom el, mert en voltam allami endokrinologusnal is, es mindent a legnagyobb rendbe talalt. Es voltam mensmentisnel is miutan nem sikerult egy lombikom, ott meg termeszetesen nem talaltak mindent rendbe. Ezert ajanlom mensmentis valamelyik dokijat.

     

    Amaretta, szibol gratula az orokbefogadashoz, nagy elhatarozas kell ehhez a donteshez!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. május 23. 08:173757.

    Sziasztok

     

    Annyira aranyosak vagytok, köszönöm mindenkinek. Sajnos nem hoztam el az eredméyneimet, de megyek vissza hozzá június 5-én, mert egy csomó vizsgálatot még bekért pajzsmirigyre, epére, meg kért egy friss nőgyógyászati Uh-t is a PCO miatt.

    Tényleg nagy szerencse, hogy van ez a fórum, mert magamtól el nem mentem volna erre a vizsgálatra, sőt előtte nem is halottam erről. Én mindig azt gondoltam, hogy akinek a cukorral problémája van, az cukor beteg. És tényleg köszi, hogy felhívtátok a figyelememt erre a lehetőségre.

    Ariel: nem a mensben voltam, hanem Krama központban.

     

    Köszi még1X mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2012. május 23. 08:133756.

    Eszter!

    Nagyon sajnálom, hogy nem lettek jók az eredmények. Megtennéd, hogy beírod az értékeket? Kíváncsi lennék, hogy mire mondott ilyeneket a doki.

    Tényleg iszonyú csalódás tud lenni egy ilyen megtorpanás, de gyorsan el fog menni az idő. Kérd át az időpontodat a lombikra már most decemberre, hogy előjegyzésbe vegyenek.

    Kitartást Kedves!!!

     

    Kannácska!

    Kíváncsi leszek, hogy akkor nekem melyik protokoll lesz. Hosszú már biztos nem, mert fogigátlóval kezdtem, és a júniusba még az ET-nek is bele kell férnie. Majd 4-én kiderül.

     

    Azt nem is említettem, hogy az örökbefogadási eljárást is elindítottuk. Május 31-én megyük az első pszichológiai elbeszélgetésre. Nagyon remélem, hogy nem lesz második, és nem lesz undok, meg veséző.

    előzmény:
    Eeszter01 (3752)
    2012-05-22  19:13
  22. 2012. május 22. 21:063755.

    Eszter

    Uhh.. :(((( rossz olvasni, hogy mi a helyzet, nagyon sajnálom, hogy úgy néz ki csúszik a szeptemberi lombik. De ugyanakkor most már tudod mit kell tenned, hiszen fény derült erre az alattomos kórra. És inkább egy lombik csúszás, mint egy sikertelen lombik és annak összes anyagi és lelki traumája.

     

    Marika

    Húúúha.... :)) szép eredmény, és tesónak is jut, az is biztos! Sok baba-ragacsot küldök! Tessék pihenni-lazulni!! :) Drukkhegyek!! 

     

    Amaretta

    Rajtam a doki 3 protokollt is kipróbált a 3 lombik során.

    1: nem fogigátló, hanem helyette suprefact 2-3 hétig, majd suprefact és gonal 10 napig, majd ovitrell repesztő szuri (ez a hosszú protokoll)

    2: fogigátló 10 nap, néhány nap szünet, gonal 10 nap, repesztő szuri ( ez a rövid protokoll)

    3: fogigátló 10 nap, néhány nap szünet, gonal 10 nap, cetrotide a repesztésig, majd repesztő szuri ( ez az antagonista protokoll)

     

    Nekem az utolsóval sikerült. Nálunk a doki azért váltogatta a protokollokat, mert nekem a leszívás előtt jónéhány tüsző mindig megrepedt, és hiába volt 10-11 nagy tüszőm, mindig csak 5-6 tüsző/petesejt maradt csak a leszívás napjára sajna. De ezt egyik protokoll sem tudta megoldani nálam. Az utolsónál is eldurrant fele tüsző a leszívás napjára.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. május 22. 20:313754.

    Amaretta,nekem május vége felé kell megjönnie.Azért gondolom,hogy végigszedeti velem a fogigátlót,mert ha elöbb elkezdi a stimut belecsúsznánk a szabijába.

    Pár nap alatt a szinte a duplájára nőtt a petécskék száma? Nem semmi....

     

    Eszter, nagyon sajnálom,nagyon rossz,hogy megint "üres" hónapok jönnek!De milyen  jó dolog,hogy kiderült a probléma...most gondolj erre! (tudom könnyű mondani..)Rendbe jössz és meg sem állsz a sikeres lombikig!Ez tuti!Biztos nagy tapasztalattal rendelkezik a dokinő.Azt tudod,hogy milyen értékeid lettek?

     

    Küldök neked:  

     

    puszi

    előzmény:
    Eeszter01 (3752)
    2012-05-22  19:13
  24. 2012. május 22. 20:283753.

    Szia Eszter!

     

    Sajnálom, hogy IR lett a vége, de nézd a jó oldalát - kiderült és megfelelő kezelés és diéta mellett minden rendben lesz.

     

    Azért azt furcsálom, hogy hat hónap mire hatni kezd a gyógyszer??

     

    Hol voltál? A mesmentisben?

     

    Jó pár tünet rám is illik (zsírosodó haj, pattanások...)

     

    Engem a háziorvos nem utalt be erre a 3-as cukorterheléses vizsgálatra, azt mondta, hogy nem teheti. Holnap hívom a nőgyógyászt, hogy utaljon be ő.

     

    Azért milyen jó, hogy vannak ilyen fórumok. Ha nem olvasol itt az IR-ről, akkor fogalmad sincs róla, és ki tudja hány lombikot csinálsz végig szinte esélytelenül!

     

    Amúgy mennyire súlyos? Vagy hogy van itt? Nagyon eltér az értéked a normál tartománytól?

     

    Fel a fejjel! Minden okés lesz. 

    előzmény:
    Eeszter01 (3752)
    2012-05-22  19:13
  25. 2012. május 22. 19:133752.

    Sziasztok

     

    Hát első megmérettetésen elbuktam. Ha egy-két helyen kicsit összefüggéstelen lesz amit írok, bocsi, de kicsit ki vagyok borulva.

    Hát gyógyszert kaptam az IR-re és még az islehet, hogy a pajzsmirigyemmel is baj van. 

    A doktornő nem volt valami szimpatikus, sőt szívem szerint (bocs a kifejezésért) pofán csaptam volna, de szakmailag én úgy érzem nagyon toppon van. 

    Mikor bementem megkérdezte, hogy mi az oka annak, hogy eljöttem. elmondtam neki, hogy hova járok és hogy ezen a fórumon több ember is javallta ezt a kivizsgálást. Aztán elkezdett kérdezgetni: hajhullás (meg van, zsíros haj (meg van), éjszakai felriadás 2-3 között (meg van), fáradékonyság (meg van), kéz és kar zsibbadás (meg van), mellkas szorítás (majdnem meg volt nekem inkább csak ég a mellkasom néha), pattanásos arc és bőr (csak a vak nem látja, hogy meg van).

    Aztán azt mondta, hogy akkor most nézzük meg, hogy az eredmények alátámasztják-e az IR-t. És láss csodát, igen. Sőt még megspékelte egy pajzsmiriggyel, egy epével és határon levő cukorbetegséggel. Amiket még magasról le is tojok, mert ezekbe még nem halt bele senki és még időben vagyunk. De ami engem kiborított és még most is csak pityergek, hogy tolódni fog a lombikom. Azt mondta minimum 6 hónap kell, hogy helyre álljanak a dolgok. Megkérdeztem tőle, hogy ez befolyásolhatja-e a szeptemberi lombik időpontját és azt mondta, hogy ő nem fog lebeszélni róla, de higyjem el nem lesz sikeres. És elmesélt egy sztorit, hogy volt egy hasonló értékekkel rendelkező betege, ugyanezt elmondta neki, de mivel a lányka könyvelő volt és makacs ezért nem hallgatott rá. Én meg csak ültem könnybe lábadt szemmel és halkan megjegyeztem, hogy én is könyvelő vagyok. (Na mi ez, ha nem isteni jel.) Na ezen az 1 dolgon tudott mosolyogni.

    Úgyhogy most így állunk. De tényleg szerencse, és köszönöm, hogy ezt a vizsgálatot mondtátok és elmenünk megnézettetni.

    viszont szakmailag tényleg nagyon jónak találtam a nőt. Úgyhogy jöhet a gyógyszer és a diéta. 

     

    Marika: neked nagyon szorítok, csak nyugalom és pihenés.

     

     

    Puszi mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top