Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sajgó Attila

morzsa25
Létrehozva: 2008. január 14. 23:09
Sziasztok!
Biztos nagyon sok topik van már doktorokról, de én szeretnék a budapesti Kááli intézetben dolgozó Dr. Sajgó Attiláról érdeklődni! Ismeri valaki?Jár esetleg hozzá valaki?Jöhet priviben is.....Szakmai oldala érdekelne inkább, empatikussága....
Beírtam a keresőbe, de nem talált semmit.
Előre is köszi a válaszokat!(ha lesznek)
  1. 2008. február 22. 15:5951.

    Gratulálok !!!!!!!!!!!!!!

    Ebből is látszik, hogy vannak még csodák. Hát persze, hogy minden rendben lesz, csak neked is erre kell gondolni.

    Nagyon jó ilyeneket olvasni  .

    Privát véleményeteket szeretném kérni abban, hogy mit tennétek a helyemben. Májusban lehetne menni a következőre (a szokásos 3 hónap pihi), de az pont egybe esik egy hihetetlenül jó ajándékutazással. Nekem a gyerkőc(ök) a legfontosabbak, de a férjem beletette a bogarat a fülembe. Szerinte halasszunk egy hónapot és utazzak el (sajnos ő nem jön velem), mert lelkileg fel leszek utána töltődve és az biztos jobb lesz a babáknak is. Nektek mi a véleményetek ? Annyit még azért hozzátennék, hogy egy ilyen utat valószínűleg soha nem engedhetnénk meg magunknak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254925 (50)
    2008-02-22  10:34
  2. Torolt_felhasznalo_254925
    Torolt_felhasznalo_254925
    2008. február 22. 10:3450.

    Sziaztok,

    Pocinix! Nagyon sajnálom!   De nem szabad feladni, ahogy te is mondtad, majd a következő sikerülni fog! Csak bízni kell benne, elhinni, h sikerülhet, és soha nem szabad feladni!

    Morzsa! Neked is drukkolok nagyon, h minél előbb kismami lehess! Biztosan hamar eljön majd!

    Én már nem járok a Kaáliba, de nem a doki, vagy az intézet miatt, ennél sokkal jobb oka van a dolognak. A nagy pihenésben sikerült itthon összehoznunk egy kis Manócskát!   Már a 7, héten vagyok, és bízom benne, h minden rendben lesz! Sok erőt és kitartást kívánok nektek, és bízzatok, hiszen vannak még csodák! :-)

    Puszi: Hajni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. február 20. 17:3649.
    Nagyon sajnálom! Erre sajnos nem lehet mást mondani!Ez a helyes hozzáállás, menni kell tovább!Nem feladni!Persze örülnénk neki, ha elsőre sikerülne, de nekünk is fog!!!!!Én most megyek 3.-ára, de nem adom még fel!!!Majd ha nem lesz több lehetőségem, akkor feladom!
    Mikor mehetsz legközelebb????
    előzmény:
    Pocinix77 (48)
    2008-02-19  16:13
  4. 2008. február 19. 16:1348.

    Sziasztok !

    Itt vagyok, de sajnos egyedül.  4-én volt a leszívás, 7-én kaptuk vissza őket és teljesen biztos voltam benne, hogy sikerülni fog. Tudom, hogy csak 20-25 % az esély, de én nagyon bíztam a mi kis babócáinkban. Olyan szépek voltak a mikroszkóp alatt és az UH-n, 6 sejtesek. Otthon voltam 1,5 hétig és vigyáztam magamra.

    Majd a második sikerül !

    A doki egyébként nagyon rendes volt, benézet a pihenőbe mind a két beavatkozás után.

    Kicsit fura volt, hogy 9 tüszőből csak 3-ban volt pete, de abból kettő rendben el is kezdett osztódni (őket kaptuk vissza) és a harmadik is elindult, de ott a biológusnak nem tetszett valami.

    Ma beszéltem megint vele, tök normális volt, sajnálta hogy nem sikerült. Most 3 hónapot várni kell, aztán kezdük az újat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. február 17. 19:0047.
    Sziasztok Lányok!
    Merre vagytok????
    POcinix?
    Megvolt a leszívás???És mennyit, milyen állapotban kaptad őket vissza??Gyere, mesélj!

    Hajni??Merre vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. január 30. 15:5546.
    Szió!
    Így van, legalább megvan az oka! Én is azt mondom, várok, ha kell, de biztosra megyünk.
    Ma a babaneten olvstam egy hsz.-ben .....Becsatolom a linket!
    http://www.nepszava.hu/PrintArticle.asp?ArticleID=1 003597

    Érdekes, és érdemes elolvasni.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_254925
    Torolt_felhasznalo_254925
    2008. január 30. 09:3245.

    Sziasztok,

    az inzulint rendbe tenni kb. 2-3 hónap a doki szerint, addig azt mondta nincs értelme "pazarolni" az inszem lehetőségeket.

    Szóval mi most majd várunk, h hasson a gyógyszer. Egyébként ezt ugye belgyógyász állítja be, és oda meg csak jövő keddre kaptam időpontot. Remélem azért, h gyorsan hat majd ez a gyogyi nálam. Bár az inzulinom nagyon magas, sokkal-sokkal magasabb, mint amennyi normális lenne, őst amennyire a PCOS honlapon olvastam, még az átlag IR-eseknél is magasabb!  

    Na de örülök neki, h legalább megtaláltuk a probléma okát, tudják kezelni és így sokkal nagyobb az esélye a sikernek.  

    előzmény:
    morzsa25 (43)
    2008-01-29  21:28
  8. 2008. január 29. 21:2944.
    RONVER!
    Neked mi volt????Elmentél 25.-én??Gyere, és mesélj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. január 29. 21:2843.
    Szia Hajni!
    Örülök neki, hoyg tetszett a doki, és jó benyomást keltett! Igen, nem egy bőbeszédű, nem beszél mellé....
    Az, hogy fizetni kell, nem az ő hibájuk.Én is csak ajánlani fogom, bár nekem nem volt, és nem is lesz inszem(de soha nem mondom, hogy soha, hisz a doktor is azt mondta, volt olyan házaspárja, akiknek 3 lombik nem sikerült, és utána mondta, próbáljanak meg inszemet, és az elsőre, vagy másodjára sikerült)

    És ami nem mindegy!Emberszámba vesznek.MIndenki nagyon kedves, segítőkészek, igaz, én még csak 1 X voltam, de nem láttam szájhuzogatást, flegmázást.És nem kellett órákat, fél napokat várnom.
    Szóval inszem....De jó! Nagyon fogok szorítani.
    Kb mikorra várható, nem mondta? Tudom, ha rendbeteszik az IR-ed, de fogalmam sincs, az mennyi idő

    Az pedig teljesen korrekt, hogy ha máshol meg tudod csináltatni a vizsgálatokat, elfogadják....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254925 (41)
    2008-01-29  19:08
  10. 2008. január 29. 21:2242.
    Lehet, Neked mind érett lesz. Nekem csak ennyi lett. A 9 nagyon jó, azt mondják 10 alatt nincs veszélye a túlstimunak(Ugye nekem 16 volt, ebből 9 érett, és túl lettem stimulálva.)Na, ez nem egészen jó megfogalmazás, mert ugye mindenki túl van kicsit stimulálva, másképp nem is menne, de én nagyon túl lettem, kórházba is kerültem(De ez nem itt, és nem ezzel a dokival történt )

    Gratula a házassági évfordulóhoz előre is! Jó hónap lesz a Július, úgy gondolom! Bár én jobban szerettem volna párom szülinapján(április, de az még korai, az enyém meg február......)Névnap csak augusztus, de párom mondta, nem szeretné semmivel egyben, az legyen egy külön ünnep!!!!!Végülis igaza van!
    előzmény:
    Pocinix77 (40)
    2008-01-29  16:50
  11. Torolt_felhasznalo_254925
    Torolt_felhasznalo_254925
    2008. január 29. 19:0841.

    Sziasztok,

    Na voltunk mi is a Kaáliban és nagyon szimpi volt minden.

    A környezet, a hely, ahogy szólnak az emberhez.

    Na meg persze a doki is. Télleg nagyon kedves, de télleg nem beszél túl sokat!   Ha valamit kérdez az ember, arra bőven válaszol, mindent elmagyaráz, ha nem értünk valamit.

    Mivel kiderült, h inzulin rezisztenciám van, először nekem most azt kell kezelni, azt viszont inkább belgyógyászra bízta, felírta, h milyen váizsgálatokat szeretne, ha megcsináltatnánk újra, és elmondta, h nagyjából mit tervez majd. Egyelőre inszemet, aztán majd meglátjuk.

    Egyébként én annak ellenére, h az inszemért itt fizetni kell, mindenkinek ajánlom ezt a kórházat, hiszen nem akarják lehúzni az ember, télleg csak azért kérik el a pénzt, amiért kell. Pl. az inszem árában benne vannak a hozzá kapcsolódó vizsgálatok is, és így már nem annyira vészes a 40.000Ft szerintem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. január 29. 16:5040.

    Irodai munkám van, de én is jobban szeretném, ha a leszívás utáni napon otthon tudnék regenerálódni. Majd meglátom. Attól is függ, hogy a végén mikor csinálja.

    Szóval kb. a fele érik meg ? Szerintem a 9 fele sem rossz és egyébként sem a mennyiség, hanem a minőség számít.

    Ja még annyit akartam, hogy nekünk július 9-én volt az esküvőnk  . Idén leszünk 3 éves házasok !

    előzmény:
    morzsa25 (39)
    2008-01-29  12:43
  13. 2008. január 29. 12:4339.
    Sziasztok!
    Páromnak is nagyon szimpi volt, hoyg nem igérgetett, hanem a meglévő eredmények alapján "tervezett". Tényleg egy cuki pofa!
    Én is örültem, a,mikor elmondta, ezzel az eredménnyel inkább ne kezdjünk, hisz felesleges.(na jó, lehet nem ezekkel a szavakkal mondta, de ez volt a lényeg)
    Nekem mindig 15-16 db tüszőt láttak....És ebből sikerült a 9 érettet produkálnom.Leszívás előtt volt olyan tüszőm ami huszonvalahanyas volt, nem tudom pontosan, már régen volt, és ugye a stimus lapom nem kaptam meg, amin rajta volt......
    A leszívás utáni napon nekem nagy görcseim voltak, én menni alíg bírtam. De a következő nap már jól voltam, tudtam volna dolgozni. Sajnos a másodiknál rosszul is lettem, így örültem hoyg nem kell bemennem dolgozni....MIndig akkor vettem ki szabit, így oldottam meg.
    De ha jól vagy, sztem mehetsz. Volt olyan ismerősöm, akinek semmi baja nem volt, és másnap ment dolgozni.Picit érezte az alhasi fájdalmat, de azt mondta, mint egy enyhe mensis görcs...Nem vagyunk egyformák Bár én trappolós, akkor még emelgetős melót végeztem, de ha irodai munkát csinálsz, sztem nem lesz nehéz....(Ő irodán dolgozott)

    Na, eldugulok, jó sokat írtam!
    előzmény:
    Pocinix77 (38)
    2008-01-29  09:36
  14. 2008. január 29. 09:3638.

    Pont a múltkor állapította meg a férjem erről a dokiról, hogy feleslegesen előre nem mond el semmit. Gondolom azért, hogy ne stresszelje magát az ember. Ha kérdezel, válaszol és elmagyaráz mindent, de ha rajta múlik, akkor csak a következő lépésről tájékoztat.

    Morzsa: Tök jó fej, hogy nem pazarol el Nektek egy lehetőséget, úgy sincs olyan sok belőle  .

    Mi tegnap voltunk vérvételen és UH-n. A hormonszint rendben, az UH-n az egyik oldalon 4, a másikon 5 tüszőt látott (7 - 13 mm). Azt mondta, hogy a méret és a szám is rendben. Neked hányat láttak az UH-n leszívás előtt ? A pénteket egy kicsit korainak találta (bár holnap is megnéz), így lehet hogy hétvégén lesz az egyik nagy esemény. A leszívás utáni napon be lehet menni dolgozni ? Olyan jó, hogy van kitől kérdezgenem. Itt valaki biztos tud válaszolni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. január 26. 19:3237.
    Szia Hajni!
    No, ismét nem jöttem jó sokáíg, teljesen meg vagyok zavarodva a napokat illetően. A nagy nap júl. 5, ha minden igaz.... Annyi tennivaló van, már most megőrültem.....:D:D:D

    Csak most aggódom egy kicsit.Ugyanis hétfőre bejelentkeztem a dokihoz, de úgy néz ki, be kell mennem dolgozni. Még középidő előtt meg akar nézni UH-val, és akövetkező időpont csak 4.-e jó nekem....(az esik hétköznapra, amikor szabad vagyok). Az pedig már a 12. napom.....
    Csak hétfő már holnapután....Tök ciki....

    MIndne eredményt elfogadott(HSG, laborok), nekünk ugye fagyasztott lesz, így páromnak most nem kellett spermavizsgáálat.De mindent elfogadnak, és ha esetleg valami hiányzik, felírja, és megcsináltathatod bárhol, de ott is.Csak ugye ott fizetni kell érte.
    Nekem most laborokat kért, mensi 2-4 napja között.....Itt a nőgyogyin bementem, és megírták a kérőlapokat, és ennyi.Nem problémáznak rajta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254925 (36)
    2008-01-24  09:51
  16. Torolt_felhasznalo_254925
    Torolt_felhasznalo_254925
    2008. január 24. 09:5136.

    szia morzsa!

    Semmi gond, hogy nem jöttél, bár azt be kell valljam, h nagyon izgultam már, h mit fogsz mondani!   És nagyon örülök, h ilyen jó híreket hoztál a dokival kapcsolatban! Remélem, h nekem is ilyen szimpi lesz!  

    Sajnálom, h nem lesz már "semmi" ebben a ciklusban, de én is azzal értek egyet, h akkor kell csak bármilyen beavatkozást csinálni, ha a legnagyobb esély van a sikerre. Sajna az én előző dokim nem ilyen volt.  

    De a kövi ciklusban mindent bele! Szerintem a két beültetés teljesen jó, bár én ebben a témában nem vagyok tapasztalt.

    Én a héten megcsináltattam a terheléses inzulinrezisztencia vizsgálatot, sajna még nincs eredmény!  Remélem, h nem lesz semmi gond. Amúgy azt ígérték, h hétfőre meglesz, úh mire megyünk a dokihoz a Kaáliba, már tudom majd vinni magammal ennek az eredméynét is! Télleg morzsa! Elfogadta a doki a máshonnan vitt eredményeidet? Nem kellett újat csináltatni?

    Mikor lesz nálatok amúgy a nagy esemény? Mármint az esküvő...  

    előzmény:
    morzsa25 (29)
    2008-01-23  15:59
  17. 2008. január 23. 16:5135.
    nem, oda nem megyek.
    Tudatosan.  A babaneten kb  120-130 nick-nek segítek munka után itthon. / itt az nlc-n is van azért egy pár csaj már/ 
    többre nics időm   bármennyire is segítőkész vagyok 
    előzmény:
    morzsa25 (34)
    2008-01-23  16:35
  18. 2008. január 23. 16:3534.
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, Nálad jobban senki nem ismeri! Egyébként nem sokan vagyunk fent, max 4-5 ember..Biztos még nem találtak meg bennünket, vagy nagyon ritkán fórumoznak....A Kaális fórumon is fent vagy???? Teljes káosz volt a fejemben 1 hete, mert a barátnőm, nem hozzá jár(aki ajánlotta a Kaálit), és szeretek előre tudakolódni...Kis kíváncsi fáncsi vagyok.
    előzmény:
    harcimokus (33)
    2008-01-23  16:29
  19. 2008. január 23. 16:2933.

    hella! 

    én itt vagyok többet, oda csak segíteni nézek be. 
    Az nlc az én világom inkább, ugye babatémában már nem vagyok érintve. Most olvastam vissza, látom, hogy már több, mint egy hete nyitottad. Mostmár Te tudsz több infót adni róla a többieknek. 

    előzmény:
    morzsa25 (32)
    2008-01-23  16:20
  20. 2008. január 23. 16:2032.
    Jézusom!!!Te is????? Azt hittem, csak a másikon vagy fent...Igen, annó indítottam egy topikot, még mielőtt Te válaszoltál....
    Örülök Neked nagyon!
    Ma már nem volt időm telefonálni....De holnap megteszem, UH időpont miatt, mert ma nagylány lettem.... És most is kajakészítés közben be be ugrom a köztudatba.....Aztán megyek éjszakára
    előzmény:
    harcimokus (31)
    2008-01-23  16:14
  21. 2008. január 23. 16:1431.

    nocsak.  itt is vagy?

    szia 

    előzmény:
    morzsa25 (1)
    2008-01-14  23:09
  22. 2008. január 23. 16:0330.
    Halihó!
    Örülök neki, hoyg minden rendben van Nálad is!!!!!Mert bár nem kezdünk, de úgy érzem, a jövő hónapban tuti!!!!!
    Én most vérvételre megyek, majd egy UH-ra, és ha minden ok, akkor kezdünk.Ha nem, akkor szedek egy kis gyogyot,, és aztán...Sztem max. 2 hónap!

    Pénteken már leszívás???????Húúú, gondolok Rád majd!!!Én rákérdeztem erre a 2 vagy 3 embrióra. HIsz a régi helyen azt mondták 35 év alatt 2 baba...És nekem 1 szalmámban 3 van...Féltem, mi lesz ha mind felébred, és beindul???
    Nos, azt modnta a dokim, nem ajánlja a 3-at, a többes terhesség, és veszélyei miatt...Azt mondta, inkább legyen egy 3.5 kilós, mint 3 1.5 kilós baba, akit inkubátorba tesznek, és lélegeztetni kell, mert annyira fejletlen.Igaza van, én biztos 2 mellett döntök.... Majd a 2 legszebbet kérem vissza.
    előzmény:
    Pocinix77 (28)
    2008-01-23  09:46
  23. 2008. január 23. 15:5929.
    Szia Hajni!
    Bocsika, hoyg tegnap nem jöttem, de voltunk az esküvői helyszíneket megnézni, és őszintén megmondom, lefárasztott....Talán megvan a helyszín....de nem kiabálom el.
    A doki nagyon szimpi volt, mindent elmagyarázott, és ha kérdeztem valamit elmondta. Viszont azt mondta, ne induljunk el ebben a ciklusban, mert szte magas a prolactin, és ne pazaroljunk el egy lehetőséget a nem biztosra..Nagyon édes.Hisz megtehette volna, hoyg persze, vágjunk bele, holott tisztában lett volna vele, hoyg eleve esélytelen....

    És sokkal jobb képű, mint a képeken!Nagyon megnyerő a megjelenése, a nyugodtságot sugározza....Komolyan mondom, nem mint beteg éreztem magam.....

    Úgyhogy én csak ajánlani fogom mindenkinek!Bár én az előbbi dokimat is szerettem, nem is miatta jöttem el onnan....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254925 (27)
    2008-01-22  17:34
  24. 2008. január 23. 09:4628.

    A labor és az UH is jó lett, így felírta a Gonal F-et és hétfőn kell visszamenni megint (vérvétel és UH). Aztán valószínűleg szerdán és pénteken is. Sőt azt mondta, hogy pénteken lehet hogy már leszívás lesz  . Ti hány babót kértek vissza ? Nálunk a férjem max. 2-t szeretne, mert annyira fél, hogy többes ikrek lesznek. Ez legyen a legnagyobb problémánk !  Neked mennyit tudtak leszívni és abból hány kezdett osztódni ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_254925
    Torolt_felhasznalo_254925
    2008. január 22. 17:3427.

    Szia morzsa!

    Mi volt a dokinál, mesélj! Szimpi volt, kedves, segítőkész?  

    Belefértek még ebbe a ciklusba?

     

    Írjál, amint tudsz!

    Üdv: Hajni

    előzmény:
    morzsa25 (26)
    2008-01-21  17:41

Címlap

top