Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sajgó Attila

morzsa25
Létrehozva: 2008. január 14. 23:09
Sziasztok!
Biztos nagyon sok topik van már doktorokról, de én szeretnék a budapesti Kááli intézetben dolgozó Dr. Sajgó Attiláról érdeklődni! Ismeri valaki?Jár esetleg hozzá valaki?Jöhet priviben is.....Szakmai oldala érdekelne inkább, empatikussága....
Beírtam a keresőbe, de nem talált semmit.
Előre is köszi a válaszokat!(ha lesznek)
  1. 2008. Április 9. 11:0776.

    Szia Morzsa !

    Tényleg szerencse kell az 5 napos embrikhez, ezért is csinálják csak 8-10 petesejt esetén. Majd most jó sokat termelek .

    Tök jó, mindenki pihen vagy fog ! Én is megyek április 29-től. Ja erre is azt mondta a doki, hogy jót fog tenni. Szóval nektek is azt ajánlom, hogy kapcsolódjatok ki, nézzetek várost és ne arra gondoljatok, hogy mi lesz a következő beavatkozáson, hanem hogy hova fogtok majd menni először a babával nyaralni .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. Április 9. 10:0675.

    Helló lányok!

    Elhoztam a laptopot! Nem bírtam volna ki a hírek nélkül!

     

    Poci!

     De jó,hogy mondtad a méhpempőt! Én nem mertem megemlíteni,de így  már nyugodtan merem majd nyammogni!

     

    Nekem úgy tűnik,nincs szerencsém mostanában! Múlt szerdára vártam ama" nehéz napok "kezdetét,gondoltam pénteken megcsináltatom a hormonokhoz a vérvételt,aztán nyugodtan utazhatunk,úgyis 3 hét,mire meg lesz az eredmény! Erre nem jött meg! Gondoltam késik egy-két napot( néha szokott),de még hétfőn is mehetek vérvételre! De még akkor sem jött meg! Már kezdtünk reménykedni,hátha...Párom azt mondta,ezért ne szalasszuk el a pihizést,hátha a baba akar jönni,akkor meg jól is jön egy kis nyugalom! Ezért tegnap lejöttünk és ma reggel persze meg is jött! Has és derék- görcs,pityergés stb! (A Drágám olyan aranyosan vígasztal!) Persze a vérvételre már csak jövő hónapban kerülhet sor,ezért csúszik minden egy hónapot,de sebaj!Legfeljebb majd a párom szülinapjára(július-jó hónap)kapunk babókat!

    Hát ez történt! Most megyek és veszek a keszthelyi piacon méhpempőt! És sokat pihenek,sétálok!Azért néha majd benézek hozzátok!

     

    Morzsa!

    Ne dolgozd agyon magad!!! Prága csodaszép lesz! Én évek óta vágyok oda!Egyszer majd el is megyek!Majd kérek Tőled élménybeszámolót!

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. Április 8. 20:2274.

    Poci!
    Jajj de jó!!!!!!!!5 napos embrikék valóban jobbak(akiket én ismerek), de ahhoz szerencse kell(ezt csak én mondom)

    Nekem még soha nem volt 5 napos

    Csoda, hogy  nem ellenezte a méhpempőt....Tudod az orvoosok nem szeretik ha nem gyógyszerrel kezelnek

    Április vége mindjárt itt van! Drukkolok nagyon!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Pocinix77 (72)
    2008-04-08  09:27
  4. 2008. Április 8. 20:2073.

    Sziasztok!

     

    Györgyi!
    Látod, én sem jöttem gyakran... De mentségem, hogy 5 nap alatt 4 napot dolgoztam 12 órába.

    Ma indultatok "nyaralni".Remélem nagyon szép idő lesz rátok.

    MI ma fizettünk be májusban 3 napra Prágába....Egy kis kikapcsolódás Előnászút.

    Várom szorgalmasan a mensimanót , elvileg holnap után érkezik(ha 28 napra jön meg)De általában 24-25 napra szokott(Most megtréfál)

    Előjelem nincs, csak a derekam fáj, amit a sok melóra fogokAzért titkon reménykedem!

    Sajnálom a vizes dolgot.Bosszantó tud lenni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. Április 8. 09:2772.

    Hello Csajok !

     

    Tegnap voltunk és szokás szerint tüneményes volt a doki. Megbeszéltük a következőt és április vége felé kell mennem egy ellenőrző UH-ra. Annyit mondott, hogy most az elején jobban meg fogja nyomni a hormont, mert az elsőnél 10 tüszőből csak 3-ban volt petesejt. Kérdeztem a blastocysta eljárásról (5 napos embrikék), de az csak 8-10 pete esetén megy.

    Rákérdeztem a méhpempőre is (megfelelő vastagságú nyálkahártya). Azt kifejezetten javasolta. Szimpi volt, mert azt mondta, hogy inkább természetes anyagokkal, mint kormonokkal növeljük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. Április 5. 11:1271.

    Hello Lányok!

     

    Kész vagyok az ebéd előkészítéssel,gondoltam benézek,mielőtt a főzésnek nekilátok!

    Morzsa! Bocsi,hogy tegnap nem jöttem,de zűrös napom volt! Anyum is kedvet kapott az építkezéshez-felújíttatja a nyaralót(lassan összedűl,ezért már ideje volt)!Ott is én felügyelem a munkásokat és amikor tegnap kimentem,csőstül jött a baj! Kiderült,hogy áramszünet lesz du.3-ig,aztán rányitottuk a vizet a házra,mikor elment a vizes,5 perc múlva a nyomás ledobta az egyik csövet,a konyha úszott...El kellet zárni,de megoldottuk! Aztán elmentem padlólapot venni,de amit a múlt hétre ígértek még mindig nem jött meg! Szóval nem volt jó napom! 4 körül keveredtem haza,akkor ültem neki a tervezési munkáimnak(lakberendezek),fél 11-kor már kész is voltam és beájultam az ágyba!Szép nap volt!

    Sebaj! Jövő hét kedden megyünk 5 napra Keszthelyre(a bátyámék helyett-nekik közbejött valami,ingyen nyaralást meg ugye nem szabad kihagyni!)Ezért pár napig nem leszek! Hétfőn,ha tehetem még benézek,hogy mi volt Pocinix-szel!

     

    Szép hétvégét midenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. Április 3. 22:3670.

    Sziasztok!

    Györgyi!

    Örülök, hogy a dokiról pozitív véleményetek van .Igen, ritka aranyos doki.Ezért is ragaszkodom hozzá.Sajna a vizsgálatokon túl kell esni!De meglásd, hamar végzel vele.Nekem nem volt ilyen vizsgálatom, (Mert ha jól gondolom, ez a méhtükrözés)sajna erről nem tudok írni:(

     HSG.-m volt, de nekem annyira fájt, mint egy enyhe mensis görcs....Hajrá május!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    UH nekem is mindig fáj......:( 

     

     

    Poci!

    Már nem idegeskedem.....Ennek így kellett lennie.Majd friss stimuval folytatjuk augusztusban.És lesz....m a régi meddődégit!

    Esküvőnél megvan már minden, ma foglaltuk le a zenészt,  még nekem kell vmi sexi fehérneműt venni, és cipőt......A rucim már kész, 3 ruka kombinációjából lesz.Sajna képem nincs, majd holnap este ha ahzaértem, teszek fel képet hasonló rucikról.....

     7.-e a párom szülinapja!!!Kívánom, hogy hozzon szerencsét!!!!!!!!!!!!!!

     

     

    Fridika!
    Üdv köztünk! 

     

    előzmény:
    Györgyi74 (66)
    2008-04-03  11:31
  8. Torolt_felhasznalo_690193
    Torolt_felhasznalo_690193
    2008. Április 3. 21:0469.
    Igen, lombik. Az inszemek kimaradnak a kevés kiskatona miatt. Mindkét oldalon le voltam záródva. Nekem is azt mondta a doki, hogy ez csak 1 darabig lesz szabad aztán újra záródik.
    előzmény:
    Györgyi74 (68)
    2008-04-03  16:31
  9. 2008. Április 3. 16:3168.

    Szia Fridika!

     

    Nektek is lombik lesz? Vagy előbb inszem? Nekem is átfújták a petevezetőt,de a dokim azt mondta,előbb-utóbb vissza szokott tapadni! Lehet,hogy ezért sem sikerült az inszemináció! 6-ból 5-ször a bal oldalon érett a pete,pedig az a letapadós(és fájós)oldalam!Pech!

    Mi is valószínűleg májusban kezdünk,mert a hormonvizsgálat eredeménye kb.3 hét alatt van meg!

    Drukkolok! Majd írd meg,hogyan sikerült a férjed műtétje!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690193 (67)
    2008-04-03  14:35
  10. Torolt_felhasznalo_690193
    Torolt_felhasznalo_690193
    2008. Április 3. 14:3567.
    Szisztok! Mi is Sajgó doktorhoz járunk. Mostanra sikerült összeszedni a leleteket és ápr. 10-én megyünk vissza. Akkor állítja össze a protokollt. Legutoljára azt mondta, hogy valószínűleg a hosszú lesz, így várhatóan májusban lesz az akció. (remélem). Nekem a petevezetékemmel volt gondom (laparral műtöttek, el volt záródva, de elvileg átfújták). A férjemnek kevés a kiskatonája. Őt is műtötték. Jövőhéten derül ki, hogy mennyit javított az állapotán a műtét. A doki nekünk is nagyon szimpatikus. Mindent készséggel elmagyaráz a mi nyelvünkön.
    előzmény:
    Györgyi74 (66)
    2008-04-03  11:31
  11. 2008. Április 3. 11:3166.

    Na itt vagyok végre! Tegnap este nem engedett belépne a szerkesztésbe! Elég későn értünk haza,mert csavarogtunk a városban,ha már a párom kivett szabit és úgy is ritkán megyünk be-főleg együtt!

     

    Ez a Doki tényleg jóóófej! Bár írt egy méteres listát az elvégzendő vizsgálatokról,részben mert 1 évnél régebbiek(no igen-3 éve kezdtük),részben újat is kért,de hát ez érthető!

    Viszont a méhüreg vizsgálattól kicsit megijedtem,mert azt mondta,fájdalmas,de eddig még mindenki túlélte! Kinek volt ilyen?? Milyen?? Gyúrjak lá lelkileg?

    A leszívást viszont altatva csinálják-ennek örülök,mert nekem az uh is fáj a bal oldalamon!

    A tűktől viszont írtózom,de muszály lesz megtanulni magamnak beadni a szurit,mert naponta többször kell!Brrrr!

    A végén harceddzett nővérek leszünk!

    Spermatográfiát is újat kért,pedig azt minden insemnél megcsinálták,legutóbb februárban,és az mindig jó volt! Ráadásul azt kérte,náluk csináltassuk az uh-val és a méhürivel együtt! Lehet,hogy nem bízik másik laborban!?

    Lehet,hogy igaza van!?

    Vagy a bacik miatt akarja így! Akkor jobb is!

    De nem húzom tovább-végül pozitív élmény volt mindkettőnknek! Már az is,hogy itt nem kellett órákat várni!Párom rettentő türelmetlen-főleg,he időponttal is várni kell-megértem!

    A doki udvarias volt,bemutatkozott-már ez is ritka-és emberszámba vett minket is,nem csak mint egy újabb melót!

    Remélem ez így is marad! Ha minden jól megy május elején kezdünk! A szülinapomra kérnék vissza két mazsolát!

     

    No és veletek mi'zujs'???Írjatok!!

    előzmény:
    morzsa25 (65)
    2008-04-02  22:32
  12. 2008. Április 2. 22:3265.

    Ezt nem hiszem el!Írtam egy csomót, elsztállt.ÚTTTTTTTTTÁLOM az új rendszert!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Holnap igérem írok, már nincs erő

    Györgyi!
    Remélem jössz hamar a hírrel!!!!!MI volt  a dokinál? Válaszolok holnap a privire is:)

    előzmény:
    morzsa25 (64)
    2008-04-02  13:05
  13. 2008. Április 2. 13:0564.

    Sziaszok!
    Este jövök, most csak Györgyi miatt ugrottam be, hátha......De majd este jövök!

    Szép napot nektek!

    előzmény:
    Györgyi74 (63)
    2008-04-01  17:41
  14. 2008. Április 1. 17:4163.

    Akkor még van idő szerveszkedni! Remélem van segítséged! Nagy lagzi lesz?

     

    Lányok! Drukkoljatok nekünk! Holnap megyünk a dokihoz! A gyomorgörcsöm néha kínzó méreteket ölt! Hiába,izgulós fajta vagyok! Utána jobb lesz! Majd jövök és beszámolok,hogy mi volt!

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    morzsa25 (61)
    2008-03-29  21:02
  15. 2008. március 31. 12:0462.

    Szia Morzsa !

     

    Ne idegeskedj, akármi is volt ! Tudod, igaz a mondás: Két dolgon nem érdemes stresszelni, amin változtatni tudsz és amin nem. Ennek biztos így kellett lennie, mert az elcsúsztatott beültetés fog sikerülni !!!

    Mi 7-én megyünk konzultációra.

    Hogy álltok az esküvői készülődéssel ? Milyen ruhád lesz ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. március 29. 21:0261.
    Ja, a nagy nap Júl. 5.Ez már tuti.....Aztán kezdődik a harc!
    előzmény:
    morzsa25 (60)
    2008-03-29  20:50
  17. 2008. március 29. 20:5060.

    Szia Györgyi!
    Én sem jövök túl gyakran, állandóan dolgoozm, 3 napot, 1.-et pihizek(ebben 2 éjszaka van)

    Építkezés....Jó kis móka. MI is szeretnénk majd, de csak ha lesz babónk...és persze nőnek kicsit.

    De Ti legalább előre gondolkoztok, és mire megszületik a kismanó, addigra lesz csodaszép babaszobája.

     

    Nem nézték a bacit????Az érdekes. Nálunk azonnal küldték tenyésztésre, és sajna ki is derült, van 2 bacink...Kikezelték, azóta nincs:)

    A keresztbe tettek, egy hosszú történet.Leírom priviben, mert tudom, csak magam alatt vágnám a  fát, ha nyíltan megírnám.Bár remélem soha többé nem látom őket!

    előzmény:
    Györgyi74 (59)
    2008-03-27  08:51
  18. 2008. március 27. 08:5159.

    Szia Morzsa!

    Bocsi,hogy csak most,de hát a Húsvét...  No meg építkezünk is,hogy ne legyen unalmas az élet!

    Hát igen! Nálam van a gond,bár azóta olvastam valahol,hogy a Kaáliban nézik az andrológiai leleten a baktériumokat is! Nálunk ezzel eddig senki nem foglalkozott,pedig a párom leletén rajta van,hogy baktériumok(több,mint 3 féle)tenyésztek ki! Lehet,hogy ez is gondot okozhat?Majd  kiderül! Örülök,hogy mindenki csak jót mondd a dokiról! Biztos nekünk is szimpi lesz!

    De figyu! Mi az,hogy keresztbe tettek?? KIk? És miért???Én ezt nem értem! Miért kell azt piszkálni,akinek így is épp elég baja van!? Ha már nem segítenek,legalább ne tegyenek keresztbe!

    Remélem jóóól kipihened magad,kitáncolod magadból az összes feszültséget a lagzin,aztán jöhet az oáááá-oáááááá! Mikor is lesz a nagy nap?

    előzmény:
    morzsa25 (57)
    2008-03-22  19:14
  19. 2008. március 22. 19:1558.
    Kérédseim tömkelegével ne foglalkozz!Most látom, már írtad hova jársz.....és kivel van gond.Csak éppen nem emlékeztem.....
    előzmény:
    morzsa25 (57)
    2008-03-22  19:14
  20. 2008. március 22. 19:1457.

    Szia Györgyi!
    Elnézést, hogy még csak most válaszolok, de sajna nem volt kedvem írogatni......Az oka pedig nem más, mint hogy keresztbetettek("jó emberek"), és  nem lesz beültetésem.Pedig nem egész 1 hét választott el tőle.

     

    Kicsit pihenek, é s teljesen előlről nekiindulok!Valamikor a nyáron, mert előtte közbejön egy lagzi:)

     

    Nos, a kérdésedre a válasz:

    Nagyon alapos, lelkiismeretes a doktor Úr, egy tünemény. Én az első percben bizalmat szenteltem neki, és nem bántam meg.Nem lohol, és félvállról beszél, hanem mindent elmagyaráz.Magyarul, hogy Te is megértsd.

    Én már önmagában az Inzétményben is kellemesen csalódtam.Időpontra mész, nem kell várni fél napokat, hogy sorrakerülj.Kis családias az épület, nekem nagyon szimpi volt.

    Hova jártatok előtte?Sajnálom, hogy az inszem nem sikerült. Majd a lombik sikerül, meglás!
    Nálad, vagy párodnál van baj? Április 2 nemsokára itt van!!!!Hidd el, hamar el fog telni  az a pár nap!
    Remélem Te is jó benyomással térsz haza, és minél előbb kezdessz.(Hacsak nem követed Hajni példáját)

    előzmény:
    Györgyi74 (56)
    2008-03-20  10:58
  21. 2008. március 20. 10:5856.

    Sziasztok!

     

    Tegnap jelentkeztem be a Kaáliba és én is Sajgó Attilához kerültem! Ti milyennek találtátok? Ápr.2-ra van időpontom,de olyan lassan telik az idő! Remélem nem kell sokat várni az első lombikig! Mi már 6 insemen túl vagyunk,de sajnos nem sikerült!

     

    Hajni!

    Nagyon örülök a sikerednek!Nekem is reményt ad! Mi is a Szabolcsba jártunk(legutóbb már a MÁV-ba) Vajda dokihoz,és nekem is immun problémám van! A tüszőm sem érik rendesen,illetve van,hogy túlérik és nem akar megrepedni!De a te eseted is bizonyítja,hogy nincs reménytelen eset,mégha az ember néha el is keseredik a sok kudarc hatására! Mégegyszer gratula és szorítok nektek!

    Akik meg még "csak" reménykednek,azoknak kitartás!!! Fogunk mi még babázni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. március 15. 20:1455.
    Most átolvastam, tele van  helyesírási hibával....... Gondolom ki tudod venni a lényeget.Így jár az,aki hamarabb elküldi, mint átolvasná.....:)
    előzmény:
    morzsa25 (54)
    2008-03-15  20:13
  23. 2008. március 15. 20:1354.

    Szia!

    Én sme nagyon járok ide, sajna nem írnak....Vagy szerencse, mert azt jelenti, összejöt spontán:)

    Én holnap megyek, UH-ra, ha az jó, akkor kezdünk.Nagyon izgulok....

    rolactin eredményem nem jött még meg:(Kissé letörtem.De az előző jó lett, annak nagyon örülök.Ezért is tudunk most kezdeni.

     

    A felújítást én is olvastam, de max 2 hét lesz......

     

    Mivel itt nem vagyunk sokan(2.-en:D), ha gondolod, gyere át a fagyis babások topikba.Ott is jelen vagyok, ott vagyunk többen(no nem tolongunk) Aztán ha időd engedi, írj oda is......

     

    Utazol végülis??Vagy mire döntöttél?????

    előzmény:
    Pocinix77 (53)
    2008-03-11  12:30
  24. 2008. március 11. 12:3053.

    Szia  Morzsa !

    Bocs, rég jártam erre, de annyi munkám volt ...

    Mi újság ? Mikor mentek ? Milyenek az eredményeid ?

     

    Az egyik Kaális fórumon olvastam, hogy valami felújítás miatt zárva lesz az intézet. Ma reggel gyorsan be is telefonáltunk, de azt mondták, hoyg augusztusban egy pár hétig tart csak.

    Tisztára beparáztam !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. február 23. 14:3052.
    Sziasztok!
    Hajni!
    Aztaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... Nagyon örülök a kis pocaklakódnak!!!!!!!!Jajjj de jó!
    Vigyázz magadra, örülök neki, hogy nem kell a torúrákat végígjárni....
    Én is bízom benne, hisz most lement a prolactinom 193-ra!!!(majdnem 1000 volt)Hétfőn felhívom a dokim, mi legyen, várjak még 1 ciklust, hogy megnézessem akkor is, vagy mehetek következő hónapban.

    Pocinix!
    ÉN is vacillálok(vacilláltam), hogy kockáztassam e a babám, ugyanis mi lagzit tervezünk.Nem kis lagzit.Divat a menyasszonytánc is éjfélkor.DE! Nem tudom, pocakosan be merjem e vállalni.
    Ugyanis nem kockáztathatom, egész napos idegeskedés, talpon levés.....Nagy dilemmában vagyunk,de azt hiszem, nem halogatom tovább a baba dolgot.Mindig van valami, amire várni kell....Így mi belevágunk
    Viszont a Te helyzeted más.Annyiban más, hogy"csak" 1 lombikod volt,(bár csak ennyi lett volna, és több sem kellett volna) és ha valóban nem lesz alkalmad máskor elutazni, én elutaznék.Ugyanis az az 1 hónap már ide vagy oda, nem oszt nem szoroz.Nekem viszont 5 hónapot kéne halasztanom, amit úgy gondolom, nagyon sok.
    Lelkileg feltöltődsz, pihensz, kikapcsolsz.Újjult erővel vágsz bele a következőbe(és utolsóba) Valóban első a baba, de hidd el, igaza van a férjednek, nem több hónapot, évet kell várni, hanem csak 1 hónapot pluszba....Utazz el, érezd nagyon jól magad, hidd el, a kis lelkednek is nyugalomra van szüksége.(nekem a 2 lombikom között majd 1 év telt el, és most is már 7 hónap, és még kb 1 ciklust kell várnom!
    Egy szónak is száz a vége, én azt mondom, UTAZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254925 (50)
    2008-02-22  10:34

Címlap

top