Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te hiszel a karmában?

Torolt_felhasznalo_547172
Torolt_felhasznalo_547172
Létrehozva: 2003. november 11. 17:13
Sziasztok,

szóval: ti hisztek a karmában (vagy ha kicsit kitágítom a kört: a "Sors"-ban?)

Nemrégiben erről beszélgettünk baráti körben, volt aki hitt benne, volt aki nem. Én magam egyre inkább hajlok arra, hogy van valami ilyesmi, ami működik és irányítja az életemet. Gondolok itt olyan találkozásokra, illetve az élettől kapott lehetőségekre, melyekben túl sok volt az un. "véletlen", tehát amiknek létrejöttéhez annyi véletlen kellett, ami már nem lehet véletlen... szóval várom a véleményeteket!
  1. 2003. november 12. 00:3326.
    csak veletlenul olvasom a topikot de mert pont most olvastam vegig J. A. Christian Mit keresett Isten a nappalimba mindenkinek melegen ajanlom. Mindenre kapsz valaszt es tulajdonkeppen olyan mindegy hiszel-e a reinkarnacioban vagy sem.
    Fontos-szeresd magad mert csak ugy tudod szeretni a tobbieket is.
    előzmény:
    rupcsi (16)
     
  2. 2003. november 11. 22:0325.
    macskafül: 1et értek :) tőlük is lehet tanulni. . .
    előzmény:
    macskafül (24)
     
  3. 2003. november 11. 21:3524.
    Nem mindenkinek van szüksége arra ebben az életében, hogy rálásson ezekre a dolgokra, attól ő még nem buta vagy kevesebb senkinél. . . !:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_405606 (23)
     
  4. 2003. november 11. 21:1723.
    Hát, neked még nagyon sokszor kell újjászületned ahhoz, hogy ezt a sok ökörséget, amiket itt összefirkálsz, jóvá tedd. . . . !!!

    Néha elcsododálkozom egyes emberek butaságán. . . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271906 (12)
     
  5. 2003. november 11. 20:0522.
    szia. :) A sors létezik. szerintem születésünktől adott egy tulajdonsághalmaz, amely meghatározza a sorsunkat. A saját jellembeli tulajdonságaink azok amik megszabják melyik útra mikor lépünk rá, melyikre nem lépünk, mikor milyen helyzetben mit teszünk. Ezek a megtett/meg nem tett dolgok alakitják az életünket. És mivel az hogy mit fogunk megtenni azon múlik mit hordozunk magunkban születésünkor. Én igy fogom fel a sorsot.
    az ember gondolhatja azt hogy "én irányitom a Sorsomat és nem ő engem" de ez a fajta hozzáállás ugyanúgy az ő belső tulajdonságainak vagyis a személyiségjegyeiből adódó reakcióiból áll. Ami szintén születéstől adott. Tehát már ez is sors. :)
    Bocs ha bonyolult vagy hosszú voltam. :)hiába, ez a sorsom. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547172 (1)
     
  6. 2003. november 11. 19:5921.
    Sziasztok,

    nos, ha lehet, én is hozzáteszem a saját véleményemet a tapasztalataim alapján. . . :)

    Induljunk ki talán az asztrológia többezer éves tudományából, ami azon alapul, hogy mindenki egy bizonyos csillagzat alatt születik. (Sajnos a divathóbortok és egyszerűsítések eléggé ledegradálták nyugaton ezt a tudományt, de attól még egy nagyon összetett, megalapozott rendszerről van szó eredetileg. ) Nem véletlenül születünk oda, ahová, bizonyos adottságokkal, bizonyos szülőkhöz: tanulni, tapasztalni születünk. Minden életünkben van egy (vagy több) életfeladat, amit teljesítenünk kell, azért vagyunk itt. De hogy HOGYAN és milyen úton, milyen tapasztalatokat szerezve tesszük ezt, ez csak rajtunk múlik, a saját döntéseinken. Nagyon sok múlik ez utóbbikon: minden döntés, amit hozunk az életünkben, tanulást és tapasztalatokat hoz, ettől fejlődünk (főleg a negatívak). Ezek határozzák meg részben a következő életünket is majd. . . :)) A "vezeklés" pedig nem valamiféle bűnhődés a következő életben, hanem pl. ha valaki zsarnoki módon viselkedett egyik életében, a következőben a szolgálat lehet a feladata (amit megtehet majdan akár a családján belül, a munkájában, egy alapítványnál önkéntesként, stb. ). :))
    A saját életfeladatunkra magunknak kell rájönnünk, e felé "terelgetnek" bennünket például a különböző "véletlenek" is, melyek nem is olyan véletlenek. . . :)) De segíthet ebben pl. egy igazi (!) karmaasztrológus, megbízható energiákkal foglalkozó szakember is - ha eljött az ideje. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_298819
    Torolt_felhasznalo_298819
    2003. november 11. 19:3720.
    a sors, eleve elrendeltetett, nem lehet megvaltoztatni

    a karma, legalábbis buddhista értelemben ok-okozatot jelent, tehát amit teszel, vagy tettél annak a következményét élvezed most

    csak gondolom van egy kis különbség, mert az utóbbinál dönthetsz, hogy mit teszel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547172 (1)
     
  8. 2003. november 11. 19:0919.
    OK! Füstölgésem visszavonva. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116055 (17)
     
  9. 2003. november 11. 19:0618.
    amúgy meg sok olyan van, aki anélkül is felsőbbrendűnek érzi magát, h hinne ezekben a dolgokban. . . az emberek nagyon sokfélék. . .
    előzmény:
    rupcsi (16)
     
  10. 2003. november 11. 19:0317.
    az okosat én is idézőjelben mondtam. . . :)
    előzmény:
    rupcsi (16)
     
  11. 2003. november 11. 19:0116.
    Aki felsőbbrendünek érzi magát, az OSTOBA! Mitől lenne emberebb az embernél. Ha az Isten a maga képére teremtett minket, akkor csak ő lehet felsőbbrendű nem? De mivel jóságos biztos nem érzi annak magát, mert ha olyan mint mi akkor egyenlő velünk. Nem? 1 materialista gondolatai. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116055 (14)
     
  12. 2003. november 11. 19:0015.
    ja még annyit hozzátennék, hogy te is ugyanezt csinálod. . . hülyének nézed azokat, akik hisznek benne. akkor hogy is van ez? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271906 (12)
     
  13. 2003. november 11. 18:5414.
    :) neked nagyon rossz élményeid lehetnek. . . sztem nem baj ha az ember mindenre nyitott, vannak dolgok, amit nem tudsz megfogni, megmagyarázni, mégis léteznek. amit itt leírtál egy igazán materialista látásmód :) nem mondom hogy mindent el kell hinni, de megtapasztalni meg lehet. aki meg azért érzi felsőbbrendűnek magát, mert ezekben a dolgokban hisz, az igen okos ember. . . persze sok ilyen van, de bizos nem véletlen, h te pont ilyenekkel találkoztál. . . :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271906 (12)
     
  14. 2003. november 11. 18:4913.
    Azért mert nem hiszek benne, van fogalmam róla, hogy mit takar. Nehogy a te igazságod legyen az 1xi. Én sem mondomazt, hogy nincs, csak nem hiszek benne. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849054 (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_271906
    Torolt_felhasznalo_271906
    2003. november 11. 18:4512.
    Tehát Hitler soha nem lesz már egyik életében sem boldog? Milyen érdeke, hogy amire nincs bizonyítés és tudományos magyarázat, azt megfoghatatlan, varázslós, hókuszpókusz elméletekkel övezik. És ez van és kész, mégha valaki hülyeségnek tartja is. Azért, mert persze buta és nem ért semmit. :-D Régen is csak a birkákat lehetett ilyen marhaságokkal kábítani és ez most is így van. Karma, lélekvándorlás, isten, őrangyal, testen kívüli járkálás, fényevés. . . . Ja. Én meg azt mondom VALÓ VILÁG. ITT és MOST. Meséket, elméleteket bármelyik ütődött tud gyártani, csak legyen olyan aki beveszi. :-D Én nem bánom ha vannak ilyenek, csak ne lennének olyan k*rvára felsőbbrendűek ezáltal. Hogy mindenki aki nem úgy gondolja, az a ahülye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849054 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2003. november 11. 18:3311.
    Miért is hinne benne az, akinek fogalma sincs róla, hogy mi a karma? Amúgy, hittől függetlenül működik.
    A karma, kb annyit jelent, hogy tett. Nagyjából tehát: minden jó és rossz cselekedeted valamikor visszafordul. Lehet, hogy még ebben az életben, lehet, hogy a következőben (persze, itt már a lélekvándorlásról is beszélni kellene). Afféle népmesében is működő dolog: a jó elnyeri jutalmát, a gonosz pedig büntetését. Olykor sokan felnyögnek, hogy: mivel érdemeltem én ezt ki? - talán éppen valamilyen múltbeli cselekedettel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. november 11. 18:0210.
    én hiszek benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547172 (1)
     
  18. 2003. november 11. 17:589.
    szerintem semmi sem véletlen!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547172 (1)
     
  19. 2003. november 11. 17:588.
    Ez nagyon jopofa!

    De en hiszek benne, es sajnos van is miatta eleg teendom ebben az eletemben!
    előzmény:
    sziszi (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2003. november 11. 17:457.
    Sziasztok, "furcsa", de nincsennek véletlenek, minden "tudatosan" müködik! Csak van aki hisz benne, van aki nem:))! TI, ugy veszem észre nem hisztek:))! Pedig. . . . . . . . . . . . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547172 (1)
     
  21. 2003. november 11. 17:376.
    Sajnos csak a macskám karmában hiszek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_271906
    Torolt_felhasznalo_271906
    2003. november 11. 17:365.
    Nem voltatok a kelleténél jobban beszívva??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547172 (1)
     
  23. 2003. november 11. 17:274.
    hát ez nehéz kérdés :)biztos hogy mindennek célja van, ami velünk történik, nem véletlen, hogy kikkel hoz össze az élet, de sztem vmilyen szinten te is tudod irányítani. úgy értem a döntéseiddel befolyásolni a sorsot. úgy tudom elképzelni, hogy tulajdonképpen te irányítasz, csak nem tudsz róla, tehát a tudatalattid vezetget erre-arra :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. november 11. 17:263.
    Nem! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. november 11. 17:222.
    Velem miért nem történik soha semmi ilyesmi?:-(
    Értsd: én nem hiszek benne, mivel még soha nem tapasztaltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547172 (1)
     

Címlap

top