Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elmúltál 60 éves?

cinkepanna
Létrehozva: 2008. Április 16. 20:25
Szeretnék, olyan levelező társakat, akik hasonló koruak,  és kezdők mint én. Bárhová benéztem ,már szépen kialakult kis közösség van. Igy gondoltam hátha jön ide is valaki, valakik akik szeretnének ismerkedni, beszélgetni, bármiről. és tartani a kapcsolatot.Magamról majd bővebben, ha kiváncsi vagy rám. Várlak benneteket.
  1. 2010. május 1. 09:4321451.

     

    Pont ilyen szép reggelt kivánok mindenkinek, mint itt nálunk van !

     

    Remélem mindenki jól aludt, felébredtetek, nem fáj semmi, mindenki teszi a dolgát, majd ha ráér ide is benéz, én is megyek a dolgomra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. Április 30. 22:5521450.

     

    Kellemes pihenést, jó éjszakát kivánok, mindenkinek !

    előzmény:
    hmavi (21449)
    2010-04-30  21:47
  3. 2010. Április 30. 21:4721449.

    Sziasztok!

     

     

    Marika szuper a virágcserép-tornyod!

    Képzeld páromat sikerült megagitálni és  fog csinálni nekem ehhez hasonló virágtartót.

     

    Nálunk szinte nyár volt. Folyamatosan kell locsolnunk a frissen kelő füvet, hogy rendesen beinduljon. Sajna van 1-2 folt, utána vetett a párom, remélem az is meg fog eredni.

     

    Délelött a faluban volt elintézni valóm, megint járt a mosómasa.

    Délután egy kicsit varrogattam. 

    Holnapra  szerveztek kirándulást a nyugdíjasok, de nem tudunk elmenni, mamát visszük kötözésre.

     

    Ma Esztergomban is lett volna egy jó program.Minden évben ilyenkor rendezik meg a  lampionos  kishajó,csónak felvonulást a Kis-Dunán.

     Látványos rendezvény, de este 9-kor kezdődött, menjenek a fiatalok!

     

    Jóéjszakát, szép álmokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. Április 30. 19:5921448.

    Szervusztok!

     

    Marikám, köszönöm a virágokat, nagyon szépek!

     

    A mi erkélyünk is majdnem a régi pompájában ragyog már, egyelőre a papagájokat még nem tettük ki, és a kukacvirág nem nőtt még ki az egyik erkélyládában, a többi növény a helyén van.

     

    Holnap  nehéz napom lesz, mert elutazunk Párkányba, egy kis kirándulásra, és ez lesz az első ilyen út a betegségem óta. Majd nagyon keveset fogunk mászkálni, de azért mégis hosszabb lesz, mint az utóbbi időben.

     

    Szép estét kívánok Nektek! 

    előzmény:
    Marika07 (21447)
    2010-04-30  15:42
  5. 2010. Április 30. 15:4221447.

    Annám! Ircsikém!  Mavikám! Ancikkám! Verácskám és  Gabikám  és  Bojanám!

    Ezeket küldöm  Nektek:

    Alakul a virágcserép kompozícióm.

    Vigyázzatok Magatokra!

    előzmény:
    kisanna3 (21445)
    2010-04-30  10:44
  6. 2010. Április 30. 15:3421446.

    Szép napotok  legyen!!!

    Az idő  kedvez, sőt kényeztet bennünket.

    Nagyon sok  a dolgom, ezért jövök  ritkán, most is  csak  bekukkantok.

    Gabikám! gyógyulj! Sajnos  ez bármikorbárkivel előfordulhat.

     

    Bojanám! Szépeket, bölcseket szívhez szólókat írtál  megint.Engem  felüdítenek  a soraid, elolvaslak és kapok egy kis erőt, hogy így is  lehet.

    Írásaidat sokan olvassuk, ha  nem is  tudsz publikálni, de  itt tudsz valamit adni magadból  , ami sokunknak tetszik, hasznos, tanulságos, és  egyszerűen  csak  szép.

    Mint ez a tulipán, amit küldök  Neked.

    előzmény:
    kisanna3 (21445)
    2010-04-30  10:44
  7. 2010. Április 30. 10:4421445.

     

    Szervusztok kislyányok, szép-jóreggelt kivánok !

     

    Jó későn mi ? Hiszen már nem is reggel van, de ma van az a nap amikor a husvét előtt elmaradt ablaktisztitást és függönymosást beiktattuk!

     

    Ezért közben most benéztem, de már megyek is a dolgomra, mert az van ezer !

     

    Itt már kifejezetten nyári meleg van, az ablakok nyitva, a nap süt ezerrel, csoda szép nap van !

     

    Remélem jól aludtatok és teszitek a dolgotokat Ti is mindannyian !

     

    Ircsikénk, Marikánk biztosan babázik még a sok-sok teendőjük mellett is, de jó dolguk van !

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. Április 29. 22:2721444.

     

    Isten ments a töréstől ?

     

    Tudod, csak nem értettem hogy hová is kéne költöznie.

     

    Azt tudnod kell, hogy nem egykönnyü ám és nem is olcsó dolog az otthon és sokféle van, de van, hogy éveket kell várni, mire bekerülhet valaki.

     

    Mire beleegyezik, talán már késő lesz, mert milliókat kell fizetni egy elfogadható szintü otthonba kerüléskor, ahol meg nem kell, ott iszonyúak a körülmények, többen vannak egy szobában idősek és mindegyiknek más-más baja van, nem jönnek ki egymással, nem tetszik nekik a rendszer stb. Nem könnyü a helyzetetek annyi bizonyos.

     

    Te viszont próbálj meg kérlek kivülmaradni - tudom könnyü mondani - a problémákon, mert most teljes harmóniára van szüksége a lelkednek a tested gyógyulásához, de ezt már meg is beszéltük.

     

    Persze tudom, hogy nem birnád, azért is csodálkoztam az ötleten.

     

    Aludj jól kislyány és holnap ne dolgozd megint agyon magad kérlek !

    előzmény:
    hmavi (21443)
    2010-04-29  22:20
  9. 2010. Április 29. 22:2021443.

    Anna!

     

    Délután azért egy kicsit ideges voltam. Hiába az évek óta belém rögződött felelősség, istápolás nem múlik el. 

    Sajna hozzánk most nem  jöhet, mert elég az én  bajom és  páromnál is jelentkezett egy kis rendellenesség.  Igy is rá hárul most a nagyja.

    Valószinű egy  idősek otthona jöhet majd szóba, de addig még nagy harcot kell majd vívnunk mamával. De ez az ő érdekében lenne.Ha nem lennék ilyen  beteg másképp alakulna, de  most  ez nem jöhet szóba.

     

    Majd meglátjuk.

     

    Jobb kéz- bal kéz-hez  csak annyit, kisgyerek korom óta mind a két kezemet  tudom bármire használni. Apukám is balkezes volt. Na meg a kisebbik fiam is balkezes. De azért nem szeretném  kéztörés árán ezt a képességemet hasznosítani.

     

    előzmény:
    kisanna3 (21442)
    2010-04-29  21:49
  10. 2010. Április 29. 21:4921442.

     

    Na most látom, már megjött a válasz.

     

    Hová kéne költözni neki Mavikám ?

     

    Hozzátok, vagy valahová máshová ?

     

    Hihetetlen, de most kéne rögziteni a saját agyunkban is ezeket a dolgokat, hogy ne legyünk ilyenek, mert ez már tényleg második gyerekkor.

     

    Persze meg is lehet érteni, próbálkozik az ember, főleg, ha nem a saját kinja ez. Mavikám, Te akkor se idegeld most magad kérlek !

     

    Ma már ne legyen több elesés, nézzetek a lábaitok elé kérlek benneteket.

     

    Szép estét és jó éjszakát kivánok !

    előzmény:
    hmavi (21439)
    2010-04-29  21:14
  11. 2010. Április 29. 21:4521441.

     

    Hidd el Gabikám, megtanulnád ballal is kitörölni !

     

    Amikor az én jobb csuklóm el volt törve, kénytelen voltam váltani, azóta is jobban megy ballal !

     

    Azt a kutyafáját ! Én már figyelek, jobban mint kéne, mert egy esés már nagy baj lenne !

     

    Mavikám, én is csatlakozom Ircsike kérdéséhez, tényleg hány éves az a szegény szófogadatlan öreg, kislyány ?

    előzmény:
    Dapazso (21437)
    2010-04-29  19:56
  12. Torolt_felhasznalo_375753
    Torolt_felhasznalo_375753
    2010. Április 29. 21:4021440.

    Mavikám akkor már nem a fiatal korosztályhoz tartozik és bizony beláthatná,hogy neki is sokkal jobb lenne,

    hiszen nem is volna egyedül. és arról meg nem beszélve,hogy állandó felügyelet volna,

     

    hiszen ha egyszer ugy esik akár kaphat egy combnyak törést is, és akkor aztán

     

    Igy ti sem vagytok gondolom nyugodtan. 

     

    tudom nagyon nehéz otthagyni az embernek azt amiért dolgozott, és nem a saját otthonában élni, de ez sem jobb. igy potyogni, aminek előbb -utóbb nem lessz jó vége.

    előzmény:
    hmavi (21439)
    2010-04-29  21:14
  13. 2010. Április 29. 21:1421439.

    Irénke anyósom juniusban lesz 88 éves.

    Csak annyi a dolga, hogy az ebédet megmelegítse, a többit mi (mostanában főleg a fia) intézzük.Annyiszor kértük, ne menjen ki a lakásból a teraszon túl, de nem tudta megállni, hogy megnézze a kertet.

    Párom épp hogy megérkezett tőle, egész déleölött nála volt.

    Sajnos már  romlik az állapota, főleg a vérnyomása miatt.De hallani sem akar róla, hogy elköltözzön. 

     Reméljük most egy ideig  meggondolja a lépcsőzést.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375753 (21436)
    2010-04-29  19:46
  14. 2010. Április 29. 20:1321438.

    Mavikám, ma egy ilyen (el)esős napunk van?

     

    Anyósod is, Dapazso Gabi is?!!! 

     

    Jobbulást kívánok! 

    előzmény:
    hmavi (21434)
    2010-04-29  19:09
  15. 2010. Április 29. 19:5621437.

    Köszi!

    Aranyosak vagytok mindannyian,igen Verám jobbkezes,különben a fenekem se tudnám kitörölni,így is amikor Szegeden a rtg. után végre elmentem pisilni,úgy kellett beintenem egy csajszit,hogy visszagombolja a gatyámat.

    Lestek is rendesen,mert hát ki kellett mennem a váróba nyitott gatyával..

    Annám nem rohantam,sőt szépen "úrinősen mentem,".....csak hát,volt egy peronlépcső,aztatat meg nem láttam..

    Hiányoztatok ám,ott nincs internet a nagy tanyavilágban,még térerő sem.Állandóan bejöttek aszerbek,még telefonálni is alig tudtam haza..

    Na,nem panaszkodom ,megyekHolnap jövök mondom hogy nőtt-e az aneuryzmám..kicsit fotyok azért..

    Jó éjt kislányok ,tudom ám hogy szerettek 

    előzmény:
    veracsek (21435)
    2010-04-29  19:13
  16. Torolt_felhasznalo_375753
    Torolt_felhasznalo_375753
    2010. Április 29. 19:4621436.

    Gabika jobbulást bibis kezednek,

     

    Mavikám .,hát nektek sincs elég gondotok?

     

    hány éves  az anyósod,

    előzmény:
    Dapazso (21432)
    2010-04-29  13:30
  17. 2010. Április 29. 19:1321435.

    Szervusztok!

     

    Gabikám: jobbulást kívánok, remélhetőleg hamar megjavul a kezed! (Legalább jobbkezes vagy?)

    előzmény:
    Dapazso (21432)
    2010-04-29  13:30
  18. 2010. Április 29. 19:0921434.

    Sziasztok!

     

    Ma nálunk is nagyon szép napos, meleg idő volt. Ki is használtam és a lehúzott ágyneműt  mosomasámmal kimosattam, majd kiteregettem.

    Meg is száradt, de ma még nem vasaltam ki. Eddigre elfáradtam.

    No nem a munkában, hanem az izgalomban, amit anyósom okozott.

    Kérésünk, könyörgésünk ellenére mégis kiment a lakásból és visszafelé mellélépett a lépcsőnek, hanyatt esett és beverte a fejét.Egom-i kórházban varrták össze.

    Most majd kötözésre kell majd vinnünk pár napon keresztül.Férjem most megfenyegette, ha nem marad bent és nem használja a járókát berakjuk egy otthonba.  Remélem elgondolkodik ezen.

     

    Gabi remélem a Te sérülésed nem súlyos.Örülök, hogy jelentkeztél.

     

    Mindenkinek további kellemes pihenést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. Április 29. 17:1021433.

     

    Biztos megint rohantál, tudomásul kell vennünk végre, hogy minden lépést meg kell gondolnunk, mert különben jön a fejreállás !

    előzmény:
    Dapazso (21432)
    2010-04-29  13:30
  20. 2010. Április 29. 13:3021432.

    Sziasztok!

    Este jöttem meg,most még csak bekukkantottam.

    Sajnos elestem,és a balkezem,be van fáslizva,mert megrándult.

    Így csak egy ujjal pötyögök,de mindenkit puszálok,majd visszaolvasok,de rengeteg a levelem,és lassan tudok csak írni..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375753 (21431)
    2010-04-29  10:28
  21. Torolt_felhasznalo_375753
    Torolt_felhasznalo_375753
    2010. Április 29. 10:2821431.

    Gabikánk remélem veled sincs nagyobb komolyabb gond. sokat gondolunk ám rád is.

     

    Ha már megteheted, irj, nekünk.

     

    Addig is most  mi küldjük a sok-.sok ölellést .Puszi .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375753 (1)
    2008-04-16  20:25
  22. Torolt_felhasznalo_375753
    Torolt_felhasznalo_375753
    2010. Április 29. 10:2621430.

    Kivánok én is MIndenkinek, Nagyon Szép Napot.

     

     

     

    Köszönöm,Mindnyájatoknak,hogy megértéssel vagytok irányomban, és mivel ma egy lálytosabb napom van jöttem egy kicsit hozzátok is.

     

    Veronikám, csupa jó hireket olvasok tőled, nagyon örülök,hogy már még mosogattál is, a javulás utjára tértél ez már biztos,

    csodálatos a kis Lara is. nekünk ugy tünik, nemrégen volt picur ő is. de gondolom azért  a szülőknek nem.mert azért vannak nehezebb napok is ,mint ahogy nálunk is.

    Kivánom,hogy  a javulás utjáról le ne térjél.és igy tovább.

     

    Ancika  ha jól olvastam, készülsz a nyári nagy rohamra ,de remélem azért hozzánk is be-be nézel. és beszámolsz a szép nyári napokról. 

    Kivánok Jó Egészséget a munkádhoz.

     

    Marika  és Mavika  szépitgetik a kertjeiket.és remélem kapunk is majd belőlük izelitőt is.

     

    Anna , egy pár nap és ismét teljes mosollyal nézzel be a világba.

     

    Kedves Bojan.. amikor nagyon fáradt vagyok és még magam alatt is, vagyok, mert mivel nagy  a család mindig van kikért aggódnom.

    akkor ilyenkor jövök és olvaslak és komolyan mondom felüditel a soraiddal.

    nagyon kár ,hogy nem olvashatják ezt többen is, gondolok itt arra ,hogy akár kis könyvet is kiadhátnál az irományidból.

     

    nagyon jó látod a mai müsort, és benne az a szomoru ,hogy erre még igény is van. már aki ugyan nézi, 

     

    Viszont valóban nagyon jó -és okos tanácsokat tudsz adni és most én is kérnék tőled eggyet, gondolom lessz is a tarsolyodban,, mert ahogy olvasom, csodálatos gazdája vagy a négylábu kis állatáidnak is.

     

    nekem is van két kis uszi kutyim, és nem győzöm belőlük kiszedegetni a nyavalyás kullancsokat, már próbálkoztam kétféle kullancs szerrel. de ezek a dögök már szerintem szinte kinevetik a próbálkozásaimat.

     

    volna e valamilyen jó ötleted azon kivül.hogy ne menjek ki velük, mert már kaptam ilyet is.

     

    Várom az ötletet, és kivánom,hogy még nagyon sokáig irj nekünk, hasonló kedves és örömteli hsz-at.

     

    Puszi MIndenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375753 (1)
    2008-04-16  20:25
  23. 2010. Április 29. 09:2021429.
    Én is beköszönök, szép napot kívánok Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. Április 29. 09:1421428.

     

    Szép-jóreggelt kivánok, mindenkinek !

     

              Szivből remélem, hogy jól aludtatok. Itt már szépen süt a nap, majd-

              nem 20 fok van, ma megint szép-jó idő lesz azt hiszem !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. Április 28. 22:4821427.
    K ö s z ö n ö m ! Jó iccakát  - Bojana *
    előzmény:
    kisanna3 (21426)
    2010-04-28  22:30

Címlap

top