Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2019. július 9. 12:06133151.

    "ha nekem kellett volna kipakolni egy lakást én elmentem volna oda..."


    Mert a Te fejedről nem esik le a korona, ha megmozdítod a kisujjad, és még arra is képes vagy elutazz oda, ahol valami tennivalód van.
    Adélka is csak helyben szeret szenvedni, együttérezni és gyászolni. Míg a nagymama élt, akkor is leginkább Laciék kanapéjáról aggódott érte, és ott jegyezte meg naponta háromszor, hogy mennyire szereti. Most is hagyja, hogy a szomszéd néni kotorásszon Mária személyes tárgyai, emlékei között, ő döntse el, mi érdemes arra, hogy postára adják, mi mehet egyből a szemétbe még Putnokon... Az eszem megáll.
    Persze a Duna-parton szenvelegni és diskurálni az elhunyttal, sokkal hatásosabb. Nem is mondok semmit. Ez a Laci anyja fejezet semmire se volt jó, de legalább felzaklat, mert előhoz egy csomó személyes emléket. Mert hogy én se vagyok az a megúszós fajta, aki át tudja, át akarja passzolni a fájdalmas tennivalókat valaki másra.

    előzmény:
    BiriBiri (133150)
    2019-07-09  11:44
  2. 2019. július 9. 11:44133150.

    Én most nagyon bizonytalan vagyok. Az a térkép Laci gyermekkori aranykereső térképe?de hogy került a mamához? Laci még kicsi volt amikor a szülők külföldre mentek...akkor még nem keresett kincset...a kincset úgy emlékszem a Mátyás király téren keresték...Azért a dobozért nem kellett volna az egész lakást Laciék lakásába átültetni. lehet, hogy volt Pomázon is egy házuk és egy lakásuk Pesten, ahol Laci is felkereste...de ennek nincs értelme...ha nekem kellett volna kipakolni egy lakást én elmentem volna oda, nem hoztam volna el egy csomó számomra felesleg dolgot..kidobtam volna ott , ami meg kell csak azt hoztam volna el. Mert én ilyen vagyok. És akkor most mi lesz a lakással? Adél ide költözik örökre? vagy eladják, vesznek egy felszabadult lakást Laciék házában és már meg is van az új fiatal szereplő. és tényleg...félbe hagyták a krimi vonalat és nézhetjük Adél fájdalmát..nem vagyok ám érzéketlen, de most már gyászolhatna magában. Mostanában több koreai sorozatot néztem..ott divat, hogy hangosan beszélnek az elhunyttal..hirtelen azt hittem egy másik sorozatban vagyok.

  3. 2019. július 9. 09:58133149.

    Most a néha emlegetett putnoki házból pakolták ide a cuccokat, aminek a szerepét nem is értem, mert a nagyi mindig egy pesti gangos bérház földszintjéről bújt elő. Szerintem is azért vannak az értelmetlen bakugrások a sztoriban, mert aki arra jár, írkál bele valamit, mi meg válogassuk ki.


     

    előzmény:
    Allegra48 (133148)
    2019-07-09  08:33
  4. 2019. július 9. 08:33133148.

    Nekem az a nagyi holmi összepakolás a családi házban új volt.Nem egy bérházban laktak Adéllal? Lehet,hogy néhány részt átaludtam,vagy már a forgik sem tudják,mikor,mit dobtak be ötletszerűen?


    Most Juli nagyon ráér,hogy még Attilának is be tud segíteni,máskor annyi munkája volt,hogy a kimerülésig dolgozott.Máté most már az apukájánál marad és csak néha látogatóba jön:jó hosszú turnén vehet részt az édesapja,vagy ezt is csak egy kóbor ötlet volt?!

  5. 2019. július 9. 07:19133147.

    "ha nem zárom le a közös üzletet és nyitok újat, a kilépett tag bármikor előjöhet követeléssel -- ha ez így igaz egyáltalán"


    Nagyon is elképzelhető, hogy így van. És akkor a BK végre csinált valami hasznosat: felhívta a figyelmet egy fontos dologra, ami sokakat érinthet, és oda kell rá figyelni. Bizony az adminisztráció nem mindig fölösleges, jó, ha mindennek írásos nyoma van. Nem elég megbeszélni a dolgokat, az úri becsületszó pedig már rég csak regénybeli fordulat.


    Nem értem, Vanda miért kavar. Azon kívül, hogy gyárilag ilyen. Gergő házában terpeszkedik, az ő alkalmazottjaként lopja a napot. Egyáltalán nem érdeke, hogy rosszban legyen vele. Azt még inkább el tudtam volna képzelni, hogy kikezd vele, és megpróbálja lecserélni rá Balázst. Hogy nem a mintaanyukát játssza a villában, hanem teszi-veszi magát, hízeleg a pasinak, és véletlenül mindig egy szál törülközőben suhan át a színen, mikor az a kanapén viszkizik.

    előzmény:
    Liventa (133146)
    2019-07-09  06:33
  6. 2019. július 9. 06:33133146.

    Nekem is tetszett, hogy a "ficsúrt" egyből magára értette.Gergőt még sajnálnám is Bálint gátlástalansága miatt, ha ő nem lenne legalább ugyanakkora szemét -- a nagy megjavulásokban az életben se nagyon hiszek (viszont arra én se gondoltam volna, hogy ha nem zárom le a közös üzletet és nyitok újat, a kilépett tag bármikor előjöhet követeléssel -- ha ez így igaz egyáltalán).


    Vanda munkamorálja is csudára előre viszi a bótot... Egy órácskát vásárolgat még, ráér az a fénymásolat.


    Adél látványos gyászán se tudunk már túllépni, miközben a bedobott krimilehetőségek ott lógnak a levegőben (gondolom a jobb színészek más irányú elfoglaltsága miatt mindig azzal forgatnak, aki épp kéznél van).

    előzmény:
    gerdamama (133145)
    2019-07-08  23:04
  7. 2019. július 8. 23:04133145.

    Juli:



    "Bözsi a kicsomagolásból se bírt kimaradni"


    Azt hittem, elkezdi kimazsolázni a hagyatékot. "Egy doboz annak, amit megtartasz, Lacikám, egy a kidobandó holmiknak, egy meg nekem." Jó, hogy az ezüst láncot nem kobozta el Adéltól.


    "Balázs kicsit félreértette a Bálintnak szóló verdiktet..."

    Legalább kiderült, hogy van önkritikája. Ha én véletlenül meghallom, hogy valami HP-ról beszélnek, eszembe se jut, hogy rólam van szó!



    Vanda bemondta a titkot a Kossuth Rádióba. Mire felér az emeletre, már az összes lakó tudni fogja, hogy Balázst ki akarják túrni a Gebasz Kft-ből.


     

    előzmény:
    Liventa (133144)
    2019-07-08  22:48
  8. 2019. július 8. 22:48133144.

    Úristen, XXXHP Juli se lesz má' hülyébb azzal a parókás nyomozással + az életmódváltásával.


    Laci meg megint kincset fog keresni -- mintha ásott volna már valamikor...?


    Bözsi a kicsomagolásból se bírt kimaradni -- na jó, volt 1 praktikus ötlete.


    Balázs kicsit félreértette a Bálintnak szóló verdiktet...

  9. 2019. július 8. 20:27133143.

    Tudom nem sok ra az esely, de milyen jot rohogtem volna. Jeromos Atya repul, szertartas ervenytelenitve, Bozse karoghatott volna. 

    előzmény:
    gerdamama (133142)
    2019-07-08  08:28
  10. 2019. július 8. 08:28133142.

    Végül is nem derült ki, Jeromos atyának sikerült-e engedélyt kapnia a templomon kívüli, sürgős keresztelőre. Ha igen, vajon milyen címen? Bözse hisztis türelmetlensége nem hiszem, hogy elég indok. Legfeljebb arra lehet hivatkozni, hogy a dédi hajlott kora miatt sürgeti a keresztelőt, mert már olyan rozoga szegény, félő, hogy nem éri meg a jövő hetet. De hát Jeromos atyától mégsem várhatjuk el, hogy ekkorát hazudjon. Bözse túléli az egész bagázst.


    Hogy egy püspök belibeg a Rózsába... pont akkor, vagy akármikor, ez még a BK-ban is hihetetlen fordulat lett volna.

    előzmény:
    barackmano (133141)
    2019-07-07  21:44
  11. 2019. július 7. 21:44133141.

    Pénteken nem tudtam megnézni.


    Úristen ez a Bözse. Ez a hülye pap meg belement. Rámehet az állása. Jaj de bírtam volna ha belibeg a Rózsába a püspök pont akkor. 

  12. 2019. július 7. 21:32133140.

    A magánéletemben sem tudok szabadulni a BK-tól. Ma kipróbáltunk egy nemrég nyílt japán éttermet. Lacinak elég lett volna idáig sétálni Máriával. Megspórolhattak volna egy csomó időt, pénzt, fáradságot.

  13. 2019. július 7. 21:02133139.

     


    Azt áldozatot valahogy úgy értettem, hogy ha Zsolt lebukik nem mártja be Krisztiánt. Mert ugye ő nem tudja, hogy Krisztián miért nem került a rendőrség látókörébe...hogy az öccse végül vádalkut köt, valahogy így mondják? Végül miért hagyják futni? Nincs elég bizonyítékuk és Krisztián rájuk fog vallani? Itt nekem nem elég világos..biztos aludtam amikor erről volt szó. ha nincs elég bizonyíték akkor tényleg meg kellene húzniuk magukat mert bizonyíték hiányába nem foghatják le őket..és tényleg Krisztián itt hibázik, hogy hallgat. Ha kiderülne honnan van a tandíjra pénz Luca hisztizni fog és nem akarja elfogadni..és már nagyon unalmas lesz ez a tanlás történrt

    előzmény:
    gerdamama (133136)
    2019-07-06  11:50
  14. 2019. július 7. 19:38133138.

    Elrókusoztam a péntekit, most láttam...


    Hiányoltam Gigit a keresztelőről - mint vendég sem volt jelen. Ennyire szűkkörű volt?  

  15. 2019. július 6. 11:53133137.

    "nincs lesz választási lehetősége"


    Nincs lesz. Meleg van volt, az agyam is megpuhult ebben a hőségben. 

    előzmény:
    gerdamama (133136)
    2019-07-06  11:50
  16. 2019. július 6. 11:50133136.

    A sátánnak még csak ellen lehet állni, na, de Ilonának és a könnyen jött pénznek?

    Akárhogy is forgatom, Krisztián nem viselkedett tisztességesen. Az lett volna a minimum, hogy elmondja Zsoltnak, hogy Olivér beépített ember. Még az is rendben van, hogy elfogadta a pénzt, legalább a családban marad, nem tudják Zsolttól lefoglalni. (Csak szegény Gigi üzletét, ami már Zsolt nevén van.) Legalább most szólhatna a bátyjának, hogy egy kicsit szüneteltessék az autólopást, mert a rendőrség figyeli a ténykedésüket. Ha a külön alkujukról Olivérrel nem is számol be, valahogy meg kellett volna oldania, hogy csak annyit mondjon, amennyit muszáj, de mégis figyelmeztesse Zsoltot.


    "Meghozza Liliért azt az áldozatot, hogy az öccse ne kerüljön börtönbe."

    Nem hoz áldozatot, csak így járt... Áldozatot csak szabad elhatározásból hozhat az ember. Zsoltnak pedig nincs lesz választási lehetősége, nem múlik rajta semmi. Krisztián vállalta, hogy együttműködik a rendőrséggel, innentől Zsoltot csak sodorják az események. Egyetlen lehetősége lenne, hogy megszakítja a kapcsolatot a nagyasszonnyal, de miért tenné. Az üzlet pörög, a pénz dől, és Zsolt nem is sejti, hogy gyakorlatilag már le is bukott.

    előzmény:
    BiriBiri (133135)
    2019-07-06  09:22
  17. 2019. július 6. 09:22133135.

    Megnéztem.Ajjjajjj..éppen most fogadták meg, hogy ellen állának a sátán kísértésének. Zsolt megfogadta, hogy vigyázza a gyermeket...de hogyan, ha börtönbe kerül? Meghozza Liliért azt az áldozatot, hogy az öccse ne kerüljön börtönbe.....vagy valahogy sikerül megmenekülni? Ilona a jókedvű adakozó majd imát mond és az égiek megsegítik őket.  Mert ugye nekik is fontos Ilona nagyvonalú adakozása

    előzmény:
    BiriBiri (133134)
    2019-07-06  07:38
  18. 2019. július 6. 07:38133134.

    Tegnap egész nap szombati hangulatom volt és elfelejtettem nézni. Most még nincs fent a tegnapi rész.

    előzmény:
    gerdamama (133132)
    2019-07-05  22:07
  19. 2019. július 6. 07:11133133.

    De legalabb okosan csinalna, mert ez bizony eleg hamar ki fog derulni es akkor neki lottek. 

    előzmény:
    BiriBiri (133131)
    2019-07-05  20:31
  20. 2019. július 5. 22:07133132.

    Ennek a szegény kis Lilinek nincs keresztanyja? Ilyet még nem pipáltam, létezik egyáltalán, hogy valakinek csak egy keresztszülője legyen?
    Végig azt vártam, mikor állít be a rendőrség. Lehetőleg TEK-esek, talpig fekete golyóállóban, végül is kemény bűnözőért jöttek. (Nem úgy  vártam,  hogy azt szerettem volna, csak attól tartottam, hogy ez lesz.)


    Harmathék: nem Balázst kellene kigolyózni a cégből, hanem a kis családot kellene kipaterolni a villából. Menjenek haza, vagy albérletbe. Micsoda hülye ötlet volt odaköltöztetni őket. Beteg volt, aki kitalálta.

  21. 2019. július 5. 20:31133131.

    Nem igazán bíztam ebben az Áron gyerekben. Most aztán "kimutatta a foga fehérjét", olyan gyerekes bosszút állt, kidobta Gergő ajándékát aminek pedig nagyon örültek volna. Gergő is olyan, mint egy földre szállt angyal, az is gyanús, ilyen nincs..egyszer majd csak megbotlik ő is. de én akkor is neki drukkolok.

  22. 2019. július 5. 09:13133130.

    Na, pont ezért vagyok pipás Krisztiánra! Bözsi még csak nem is az ajtó mögül, vagy a kapualjból hallgatózik, nem is egy beszélgetésbe véletlenül belehallgatva áll meg "feltűnés nélkül" kagylózni, ahogy a BK-ban eddig szokás volt, hanem ohne zsenir rátapad az ember hátára, és ott hegyezi a fülét. Rá lehet és rá is kell szólni!!! Megsértődik? Na bumm! Sajnos a sértettség nem tart sokáig, a kíváncsisága mindig erősebb lesz.
    Ha Krisztián a bátyjával akar beszélgetni, igenis rászólhat az öreglányra, hogy húzzon el. Persze ennél finomabban. Pl. Akar még valamit mondani, Bözsi mama? Nem? Akkor csókolom. Zsolttal még van egy kis megbeszélni valónk. Ha hülyének tetteti magát és nem érti a célzást, akkor pedig látványosan és félreérthetetlenül abba kell hagyni a beszélgetést. Áttérni az időjárásra, vagy a tegnapi tévéműsorra.


    Nekem is volt ilyen kollégám, akkora füleket növesztett, mint a sivatagi róka, és mindig próbált elcsípni valami infót, amik nem rá tartozott. Egyszerűen el kell hallgatni ilyenkor, barátságos mosollyal megkérdezni, mi a francért köröz körülötted, aztán "soron kívül" elintézni a nem létező problémáját, és kedvesen elbúcsúzni.


    Bözsinek dédnagymamaként nem is kell különösebb ürügy és kifogás, hogy részt akarjon venni a család életében, de az irányításmániáját nem kell eltűrni. Ha Krisztián nem képes a sarkára állni, akkor ne panaszkodjon.

    előzmény:
    Liventa (133129)
    2019-07-05  07:31
  23. 2019. július 5. 07:31133129.

    Levente is akkor keménykedik, amikor nem kell; Bözsi meg egyre undorítóbb.Krisztián is tudta Alízt terrorizálni a hülye szabályaival, de a vénasszonyt távol tartani képtelen -- már az az őrült pogácsahalmaz az asztalon!... a keresztelőről nem is beszélve. És a hallgatózásai...?!

  24. 2019. július 5. 07:23133127.

    A kezdéssel én is így jártam tegnap. Annyira gyakran változtatják a nézettségért folyó nagy kapkodásban, hogy a napi műsorközlőket is elfelejtik értesíteni - ezt ennyire pofátlanul egy másik csatorna se meri megcsinálni a nézőivel.


    A tegnapi 2 részből még izgalmak is jöhetnek, ha jól kibontják: feszültség a többrendbeli szerelmesek között, feszültség a minimaffia körül, feszültség a "hogyan írják ki Miklóst és Ádámot" dilemmában.

    előzmény:
    vorii (133125)
    2019-07-04  20:41

Címlap

top