Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kicsi melé picit

ihászné
Létrehozva: 2008. június 6. 20:26

Sziasztok!

 

Gondoltam indítok egy topicot azért, hogy tanácsokat kérjek abban, hogy mire is kell figyelni ha pici gyereke van az embernek és hamar szeretne testvért neki. Én 20 éves vagyok van egy 10 hónapos kislányom és most tervezük a másodikat, ha minden jól megy márciusra, de persze ez még nem biztos. várok mindenki aki szeret beszélgetni a témában vagy bármibenszívesen fogadok tanácsokat, hogy mire vigyázzak a terhesség alatt, és a szülés után. Jó kis bevállt tippeket két babáhozés Bárkit aki tervezi vagy várja a babáját!

  1. 2008. június 7. 19:59101.

    nálunk most volt egy parás időszak, nagyon keményedtem, méhösszehúzódásaim voltak, mert kissé túlpörögtem magam (apa külföldön 1 hétig, én vizsgáztam és közben nyilván mindent egyedül csináltam itthon, no meg persze mi rohangálunk ezerrel egész nap)

    na akkor azonnal leálltam kb mindennel és azóta minden rendeződött (én meg igyekszme nem pörögni...)

    tudod, aki jönni akar az úgyis jön és akkor minden rendben lesz...

    nálnuk egyik sem tervezett...Rebeka 1-ből 1....a pocaklakó meg teljes szoptatás mellett megszakítással 1.ből 1...asszem innentől kezdve baj nem lehet..."ezek jönni akartak

    előzmény:
    ihászné (99)
    2008-06-07  19:56
  2. 2008. június 7. 19:59100.

    na megyek saját célúan fürödni nem csak elázni a kád mellettjövök majd de lehet hogy az alvásnál maradok és lefekszem akkor mindenkinek puszi és reggel visszaolvasom az éjszakai termést! az éjszakázóknak peig kitartás!!!

    előzmény:
    ihászné (99)
    2008-06-07  19:56
  3. 2008. június 7. 19:5699.

    hátha csak lány van neki

    remélem hoyg felvan erre készítve a pocak csak azért félek...nme mintha bármi bajom lett volna az elsővel ( festettem bútort tologattam még 9 gónaposan is) de azért bennem van  félsz

    előzmény:
    mpojnt (97)
    2008-06-07  19:52
  4. 2008. június 7. 19:5398.

    én ajó kis egyetemi könyveiben azt olvasom hogy a napirendet a nagyobbikhoz kell alakítani mivel ő már megszokott egy rendet és vna ovi suli stb ajmi ugye muszály indőpontokat hoz létre és így ha a nagyobbikhoz alakítjuk a napirendet, akkor nem ézi hogy minden felborul körülötte a pici miatt és kevesebb az sély a féltékenységre és az elutasításra

     

    de ez persze gyakorlatban nem tudom hogy működik én Llit a mi napirendünkhöz igazítottam és ha kellett alakítottam rajta (késöbbi fekvés- kelés) de Lili formálható ilyen szempontból

    előzmény:
    chelsey (95)
    2008-06-07  19:48
  5. 2008. június 7. 19:5297.
    a második már sokkal szívósabb...csajszim akkorákat rug kistesóba h ihaj...az emelgetést meg ugynaúgy megszokja a pocak...
    előzmény:
    ihászné (78)
    2008-06-07  14:46
  6. 2008. június 7. 19:5196.
    abban ne bízz;-) nekünk sem sikerült és most kistesó névvel eléggé bajban vagyunk...
    előzmény:
    ihászné (73)
    2008-06-07  13:31
  7. 2008. június 7. 19:4895.

    A tesó alvásától kicsit én is parázok, mert most a pocakban mindig este 9 után kezdi magát aktivizálni. Persze napközben is ficánkol néha, de inkább az esti órákban, és volt már olyan, hogy éjszaka is felébresztett. Bogi, a nagyobb lányom csecsemőnek is kétszer kelt fel csak éjszaka, aztán elég hamar  (3 hónaposan talán vagy még előbb) átaludta az éjszakát. Még most is alszik napközben egyszer (ebéd után) és remélem, hogy majd össze tudom én is hangolni a tesó alvását az övével.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. június 7. 19:1594.

    sajnálom viszont örülök, hoyg sikerült a másik kettő, biztos nem votl könnyű időszak

     

    én is ezért döntöttem a kis korkülönbség mellett hogy ne unatkozzon hiszen bármennyire közhely gyereknek gyerek a játszótársa bármennyit is foglalkoznak a gyerekkel a szülők. persze a te eseted más ott nem volt választás.

    jelentem Manó fördött evett és alszik (el volt fáradva azért mentünk hamar fürcsizni) olvasom, hoyg ti enniyre megközdötök az alvással...anniyra sajnálom kezdek félni hogy milyen lesz a tesó...lássuk be "fejlődésben lévő szervezet" vagyok kell az alvás

    nem is értem ti hogy bírjátok ki...nekem nem volt részem ilyenben, biztos embert próbáló

    előzmény:
    kismanci (92)
    2008-06-07  18:50
  9. 2008. június 7. 18:5193.

    Most mennem kell fürdetni de ahogy lehet jönni fogok!

    Pussz! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. június 7. 18:5092.

    Köszönöm!

    Nekem igazából ez már a harmadik lesz. Van egy 11 éves lányom aki egyedül nött fel mert az apukája sajnos meghalt. Nagyon nem volt jó, hogy egyke volt állandóan unatkozott, úgyhogy nagyon boldog volt, hogy ha 10 és korkülömbséggel is de lett tesója. A második tesót is nagyon akarta ő is. A harmadik ciklusra jött őssze most a baba, ez nekem nagyon soknak tünt ahhoz képest, hogy elötte minkét gyerek védekezés mellett fogant. 

    előzmény:
    ihászné (91)
    2008-06-07  18:36
  11. 2008. június 7. 18:3691.

    Gratulálok!!

     

    ha megkérdezhetem ti mennyit próbálkoztatok?

    bizony jó emlékszema mikor megszületett Lili akkor nagymamám a most 82 éves dédike mondta hogya kkor most egy darbig álljunk le ( nála anyám és tesója között tesó javára (ő az iősebb) 14 év van....................na errőla véleményről enniyt nem fogadtam meg

     

    mindenkitől bocsi hogy elég gyakran hülyeségeket írok nyelvtanilag de rossz a billentyűzet nem veszi be a betűket vagy ha igen akkor késöbb (nincs szokva a gyors ujjaimhoz)

    előzmény:
    kismanci (89)
    2008-06-07  18:24
  12. 2008. június 7. 18:3390.
    Gratulálok és üdv a csapatunkban!
    előzmény:
    kismanci (89)
    2008-06-07  18:24
  13. 2008. június 7. 18:2489.

    Sziasztok!

    Kisfiam kilenc hónapos és tegnap lett egy két csíkos tesztem. Olyan boldog vagyok. Nagyon örülök a topicnak, olyan jó olvasni a pozitív hozzászólásokat a kis korkülömbségrő!l

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. június 7. 18:2288.

    én is imádtam az icipici szobám mert egyedül lehettem benne...

    kapcsolatunk hajnalán a férjem (akor még nem) több mint 1 évig éltünk ketten aban a pici szobában (képzelheted kinyitottuk az ágyyat és csak egy lábnyi hely maradt )de imádtuk és nem volt baj a lényeg az volt hogy eggyütt legyünk ár ez más mint testvéreknélpedig ott volt abátyám szobája mellettünk (ő már nem lkaott otthon) de anyámék nem voltak szívbajosak engedték 17 éves voltam mikor megismerkedtünk 18 voltam amikor megkérte a kezem és 19 amikor házasodtunk 20 mikor Lilike megszületett ebből a pár  évből 2005 elejétől (17 és fél éves voltam) egészen 2006 szeptemberéig éltünk anyukámékkal (okéoké azért suliba is jártunk néha)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755860 (87)
    2008-06-07  17:45
  15. Torolt_felhasznalo_755860
    Torolt_felhasznalo_755860
    2008. június 7. 17:4587.
    Kamaszkorban tényleg jobb a külön szoba az eltérő neműeknél. Amikor én 12 éves lettem, a hugom 9, akkor költöztek ki a szüleim a nappaliba, és megkaptam a pici hálójukat, nekem is kb 6-7 m2 volt, de pont elég! Nem itt akartam bulit rendezni Jó volt külön szobában lenni, bár egybe nyílt a kettő és hugom szobáján keresztül mentem át, de sosem zavart. (csak őt néha reggel)
    előzmény:
    ihászné (86)
    2008-06-07  17:36
  16. 2008. június 7. 17:3686.

    köszi szólni fogok!

    addig jó amíg nem kamaszodnak ( ha lány-fiú) utána van a probléma mert ugye nemi érés barát bartánő és ha magamból indulok ki akkor kell a külön szoba ( bár nekem egy 6m2es szobám volt bátyámnak dettó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755860 (84)
    2008-06-07  16:47
  17. Torolt_felhasznalo_755860
    Torolt_felhasznalo_755860
    2008. június 7. 17:0785.

    Még akartam egy képet és egy oldal címét is.

    http://www.mobilwood.hu/

    Itt nem olcsóak a bútorok, de ha van asztalos ismerősötök, akkor ő meg tudja csinálni ezeknek az áraknak a töredékéért ezeket a vidám és praktikus ágyakat.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755860 (84)
    2008-06-07  16:47
  18. Torolt_felhasznalo_755860
    Torolt_felhasznalo_755860
    2008. június 7. 16:4784.

    Mi a 3 gyereket úgy tervezzük, hogy az első kettő között kb 1,5 év és a második - harmadik között kb 2,5, mert szeretnék visszamenni pár hónapra dolgozni a munkahelyemre részmunkaidőben, szerencsére támogatják is. (napi 4 óra)

    Ihászné! Ha a második kisfiú lesz, szólj nekem, vannak tök jók tippjeim a közös szobára (fiú-lány)!

    Nekünk van pont 3 pici gyerekszobának (kb 9 m2-esek) hely, így építettük az egyszintes házikónkat. (mi 55 éves korunkig fizetjük) Most az egyik gyerekszoba Alízé, 1 teljesen üres, a harmadik pedig a férjem dolgozó-sarka - azért sarok mert csak egy íróasztal áll benne. De ha megszületik a második gyerkőc, akkor egy idő után szeretném őket egy szobába tenni, emlékszem mennyire szerettem este elalvás előtt hugommal beszélgetni És ha majd igénylik, akkor kapnak külön szobát. De iskola előtt szerintem jobb ha egy szobában játszanak, mint külön-külön.

    előzmény:
    hibi (77)
    2008-06-07  14:34
  19. 2008. június 7. 15:4383.

    azt hiszem van valami teszt amivel meg lehet állapítani hogy voltál e, de kérdezd a dokidvagy a gyerekorvosod (anno)

    ha nem sikerül én is letörök...

    mi úgy tudtuk meg hogy Lili van hogy az esküvőnk napjá kellett volna megjönnie, de nem jött (még örültem is mert bazi nagy fehér ruhám volt) aztán betudtuk annak hogy csak az idegesség miatt nem jött meg, majd 2 héttel késöbb vettem egy tesztet és be pozitivult. A mi kis csodánk már az esküvői igennél figyelt minket

    előzmény:
    hibi (80)
    2008-06-07  14:53
  20. 2008. június 7. 15:3182.

    Sziasztok!

     

     

    Én is szeretnék csatlakozni, ha lehet."Kicsi mellé picit". én anno nem is gondolkoztam el ezen, csak szerettem volna, s bejött.Van egy  három éves kislányom s egy éves kisfiam, közöttük napra pontosan 23 hónap van.

    Az én tapasztalatom szerint, ha nincs segítség a közelben s olyan jó gyerekek, mint az enyémek , akkor elég nehéz az élet.Konkrétan az én gyermekeim rossz alvók, Zsombika lassan 11 hónapja óránként kel, Virág is fel szokott ébredni éjszaka, ezért ÚGY szeretnék végre aludni.Szórakozni nem tudunk eljárni, mert nincs segítségünk, ezért apával elég ritkán"találkozunk", lassan még egy jót beszélgetni sem tudunk, talán ez s az alvás tartana vissza a 3. bébitől.Mivel még nem jött meg a szülés óta, szerintem nem is lehetek terhes, ha összejönne, pedig nem vetetettném el, bár nekünk is kicsi a lakás.

    Láttam, hogy a testvér babakocsi is téma is volt (még nem olvastam el minden hsz-t), nekem szerencsésen sikerült kifognom egyet 8 ezer Ft-ért, nem mondom, hogy tudok vele bkv-ni, de a környékre tökéletes.

    Hí a család!

    Sziasztok!

    Orsi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. június 7. 15:2481.

    Sziasztok!

    Látom, bőséges a termés, van mit visszaolvasni! Nevekről: nekem a "nagyobb" lányom Boglárka Kitti, a pocaklakó lányom Zoé lesz. Ha fiú lett volna, akkor Kristóf Bálint lett volna a neve.

    Emelgetés. Én aug. 15-re vagyok kiírva, de Bogit még most is fel szoktam venni minden para nélkül. A fürdetést mondjuk apa bonyolítja le, mert a kádból már nehézkes kiemelni, főleg, mikor visít és kapálódzik, hogy nem akar kijönni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. június 7. 14:5380.

    HÁt remélem összejön hamar, én mikor ekezdtünk próbálkozni, és első hónapban nem jött össze, akkor ki voltam akadva, de szerencsére második hónapban már összejött:)

    Nálunk is a pelenkázó kritikus hely, de oldalt állok, és így nem tud belém rugni, csak úgy meg elég kényelmetlen, de sietek)

    Mi ma adunk neki először tápszert éjszakára, hát kiváncsi vagyok mit fog szólni......

    A másfél év igen, az jó lenne, csak akkor meg már nagy lesz a különbség a legnagyobb és a legkisebb között, nem? MEg én perázom, mert nem tudom voltam e bárányhuimlős, és félek nehogy hazahozza az oviból, meg a különböző betegségeket sem szeretném akkro elkapni majd:( nem vagyok egyszerű eset:)

    előzmény:
    ihászné (78)
    2008-06-07  14:46
  23. 2008. június 7. 14:4779.
    Lili is 20-án születettcsak ő júliusi
    előzmény:
    hibi (76)
    2008-06-07  14:32
  24. 2008. június 7. 14:4678.

    Hát a kérdés jó..én várnék a harmadikkal a másodikhoz képest 1,5 évet, mert azért akkor az első lesz kritikus korban oviba szokás és hasonló

     

    én is attól félek mármint az emelgetéstől...mi most "alkotjuk" a bébit, de már most kivagyok, hogy ha megfogant (nem tudni) akkor ne legyen baja attól, hoyg megemelem a picilányt (9kg)

    én nem szoptatok viszont este a tápszer ölben megy (mintha szoptatnám) reggel és napközben szilárd kaja így ott csak az emelés marad a székébe....

     

    rá kell jönnöm hogy tökre kivagyok hogy sikerüljön a tesó...még csak most kezdtük el de anniyra bennem van hogy sikerülnie kelltudom ez most gyerekesen hangzik mert más örül ha több hónap után összejön, de tökre letörnék ha nem sikerülnena ez van  utálom a várakozást..önző vagyok??ráadásul manó a pelenkázón pont úgy van magasságban hjogy pont a bébinél tud merúgni ha izeg mozog, ez is aggaszt...

    előzmény:
    hibi (77)
    2008-06-07  14:34
  25. 2008. június 7. 14:3477.

    Ja, és mi is tervezünk elvileg harmadikat, csak hát nálunk sem olyan nagy a lakás, de sok jó ember....:)

    Csak azon gondolkoztam, hogy mi lenne jobb, hogy a 2 és 3 gyerek között nayon kis korkülönbség 1 év kb, vagy akkor belevágni amikor a második 1,5-2 éves!? Szerintetek?

    előzmény:
    hibi (76)
    2008-06-07  14:32

Címlap

top