Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kecskeméti kismamák

Torolt_felhasznalo_331039
Torolt_felhasznalo_331039
Létrehozva: 2003. november 26. 07:57
Olyan kismamák jelentkezését várnám, akik Kecskeméten szültek, illetve fognak szülni. Én 3,5 éve szültem ott a lányomat, most pedig áprilisban szintén ott fog születni a 2. ficánkám. Várom a jelentkezéseket!
  1. 2004. január 6. 15:05126.
    Szia! Igen magánrendelésre járok, és pont egy másik fórumon arról beszéltünk, hogy hogy is megy ez a hálapénz dolog! Nekem elég fura! Előre semmiképpen nem adnék, és csalódnék a dokimban, ha előre kérne pénzt, de mivel még utólag sem adtam soha (nem voltam még szerencsére ilyen helyzetben), ehhez sem igazán állok közel. Te hogy csináltad? Én megírom priviben a dokim nevét, most hogy mindenki az adatvéderlmi törvényt szajkózza. Ha tudsz róla valamit, kérlek írd meg! Érdekelne!
    előzmény:
    Richyné (125)
     
  2. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2004. január 6. 14:31125.
    Tényleg semmi kivetnivaló nincsen abban, ha te a 8. hónapban azt mondod, hogy nem cipekedsz és bizonyos dolgokat nem csinálsz meg. Legfontosabb a baba. Aki még nem volt ebben a helyzetben nem értheti és nem érezheti át annak az aggódását, aki éppen ebben a helyzetben van. Ha pedig a kollegináid úgy érzik, hogy kényeskedsz, akkor az ő butaságuk és ne is foglalkozz ezzel. Tényleg fura, ahogy állnak a dolgokhoz. A lényeg, hogy te is és a babád is jól legyetek. Nagyon jó, hogy nem kell megszakítani veled a "kapcsolatot" és folyamatosan tájékoztatni tudsz bennünket. Bár most eléggé nagy a pangás. Demike sem jelentkezik mostanában, Rita is eltűnt.
    Demike, Rita tessék jelentkezni!!!!!!!!!!!!!!
    Tényleg Mandi! Már elfelejtettem, hogy neked ki az orvosod? Te gondolkodtál már rajta, hogy mennyi pénzt adsz neki szülés után? Magánrendelésre jársz te is hozzá, ugye?
    előzmény:
    mandi (124)
     
  3. 2004. január 6. 13:23124.
    Szia! De jelentkezni fogok, ugyanis a karácsonyi ajándékunk magunknak egy internet csatlakozás volt otthon. Úgyhogy nem menekültök!
    Jövök majd folyamatosan!
    A munkahelyemen ez a kolléganő a legkedvesebb. Eddig együtt örült velem a babának, bár voltak fura dolgai. Pl. folymatosan kérlelt, hogy ne mondjam még meg a főnökeimnek a dolgot, mert ő állást akar váltani, de úgy, hogy fizetés nélküli szabit vesz ki a próbaidőre, és ha én bejelentem, őt biztos nem engedik el. Ebbe én bele is mentem, mert azt mondta akkor, hogy egy-két héten belül megoldja. Aztán eltelt egy hónap, és én már nem akartam tovább várni, bár még nem látszott, de nem tartottam becsületesnek, hogy már az ötödik hónapban voltam, és még nem szóltam. Szerinte elég lett volna most januárban! Ezt én enyhén szólva furcsának találtam, főleg, hogy nem kell különösen éles megfigyelőképesség ahhoz, hogy valaki most már meglássa, hogy babát várok.
    Persze ő azóta sem váltott állást, mert jól átverték, és csak ígérgettek szegénynek. De azt hiszem, azért nem haragudhat, hogy én akkor nem vártam tovább (október végén mondtam meg a főnökeimnek, szerintem ennél tovább nem lehetett volna húzni. )
    Sajnos megszokták, hogy nem vagyok egy nagyon hisztizős alkat, és mindent szó nélkül megcsinálok. Így most rosszul esik nekik, hogy tegnap pl. nemet mondtam a cipekedésre. Úgy érzem, azt gondolják, hogy játszom az agyam, és kényeskedek.
    Egyébként mindkét kolléganő kifejtette korábban, hogy ahogy ők terhesek lesznek, rögtön otthon maradnak. Ehhez képest ki vannak akadva, hogy én nem cipekszem a nyolcadik hónapban. Fura!
    Bocs, hogy már megint ilyenekkel szórakoztatlak, ígérem, befejezem.
    Egyébként igazából nemidegesít, csak furcsának találom. Nem akarok nekik okoskodni, majd megértik, ha ők is gyermeket várnak, hogy akkor a babócánál nincs fontosabb.
    előzmény:
    Richyné (123)
     
  4. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2004. január 6. 09:10123.
    Köszi, amit a lányról írtál. Valóban cserfes, néha már olyan, mint valami kis vénasszony. Szeptembertől jár oviba, márciusban lesz 4 éves, a tesókája pedig áprilisban érkezik, remélhetőleg.
    A munkahelyedről annyit, hogy ezen tényleg ne idegesítsd magad. Biztosan rossz, de neked most mindennél fontosabb a gyereked egészsége és a tiéd. Ha pedig a munkatársaid így állnak a dolgokhoz, az az ő butaságukat mutatja. Ha nem jársz majd dolgozni, akkor nem is fogsz itt jelentkezni? Kár lenne.
    előzmény:
    mandi (122)
     
  5. 2004. január 6. 08:38122.
    Megnéztem a lányodat. Tündérszép. Gondolom, sok rajongója van. Ovis már?
    Olyan igazi cserfes, talpraesett kislánynak néz ki. Remélem, az enyém is ilyen kis belevaló lesz!
    előzmény:
    Richyné (120)
     
  6. 2004. január 6. 08:34121.
    Szia! Március 7-re vagyok kiírva, úgyhogy nem sok idő van már. A munkahelyemen egyre feszültebb a helyzet. Az egyik kolléganő pont most adta elő, hogy, ha én elmegyek, ő ugyan nem fogja megcsinálni a munkámat. Mondtam, hogy nem is kell, hiszen jön a helyemre valaki, csak annak kell egy kicsit segíteni. De állítólag arra sem vállalkoznak. Nem irígylem szegényt. Rögtön a mély vízbe. Sajnos nálunk a szakmai munkák nagy részét én végzem, és most kezdik érezni, hogy nekik eddig milyen kényelmes volt egyszerre csak egy dologgal foglalkozni, míg nekem többre kellett mindig figyelni. Tiszta hiszti megy itt ebben a témában. Onnan indult, hogy tegnap nem voltam hajlandó egy létra tetején állva újságokkal, dossziékkal teli kartondobozokat emelgetni. Mivel eddig mindig segítettem ebben, úgy gondolták, most is. Én meg mondtam, hogy ezt már nem. Lehet, hogy túlérzékeny vagyok, de nem kockáztatom a gyerekm egészségét. Két szép nagydarab kolléganő, és két erős férfimunkatárs csak megbírkózik ezzel a "kimerítő" feladattal. Úgy tervezem, hogy február elejétől már nem dolgozom, és januárban kell kivennem a szülésig számítő szabadságaimat is. Úgyhogy alig pár nap van már hátra, és itt sem leszek. Ez pedig csak most tudatosodott a munkatársakban, és beparáztak. Kicsit rosszul esik, mert eddig tényleg mindig én segítettem, ha valaki megakadt vagy sok munkája volt, pedig nekem volt a legszélesebbkörű fealadatköröm. Ha valaki szabadságra ment, mindig én vettem át a feladatait. Most meg úgy kezelnek, mintha elárultam volna őket. Bocs, hogy kissé hosszúra nyúltam, nem akarok siránkozni, és nem is idegesítem magam ezen. Ennyit nem ér meg, csak jól esett leírni. Gondolom, sokan küzdenek hasonló problémákkal.
    előzmény:
    Richyné (120)
     
  7. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2004. január 5. 22:37120.
    Szia Mandi! Én is remélem, hogy ismét fellendül a topic élete. Tettem fel képet, bár nem sokat, de magamról is és a lányról is, ha érdekel. Remélem jól vagy. Mennyi idő van még vissza neked a szülésig?
    előzmény:
    mandi (119)
     
  8. 2004. január 5. 08:20119.
    Nagyon boldog új évet mindenkinek. Remélem, hamarosan megélénkül újra atopic élete!

    Szia Idusa! Én nemigen tudok segíteni, mert még csak most várom a babámat, viszont véleményt kérnék az egészen piciknek való ülésekről. Aki tud, kérem, írjon róluk, mert teljesen tanácstalan vagyok a témában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113588 (117)
     
  9. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2004. január 4. 21:10118.
    Sziasztok! Visszajöttem a karácsonyi pihiből. Remélem hamarosan ti is jelentkeztek! Mizújs van veletek, hogy vagytok? Írjatok magatokról, hogy tudjam ki hogy érzi magát. Nálam minden rendben, baba mocorog én pedig elvagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_113588
    Torolt_felhasznalo_113588
    2004. január 2. 22:50117.
    sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
    Szeretném megkérdezni kinek milyen tapasztalatai vannak a gyermek autósülésekről? Melyik típusnak mi az előnye és mi a hátránya? 9 kg-os manónak szeretnénk ülést venni.
    Ha van időtök és kedvetek, priviben nagyon örülnék a véleményeteknek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 28. 21:25116.
    Sziasztok! Mindenkinek kívánok utólag kellemes ünnepeket, illetve a jövő évre Boldog Új Évet! Hazajöttünk 1 napra, de holnap este ismét megyünk vissza, a lány ugyanis ott van. Majd "veglegesen" január elején jövünk. Remélem mindenki jól van, vigyázzatok magatokra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. december 23. 10:45115.
    Na! most hogy ilyen jól elbeszélgettem magammal, szeretnék mindnekinek Boldog Karácsonyt kívánni! Legyetek jók, pihenjetek sokat! És gyertek minél hamarabb, nehogy kihaljon a topic!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. december 23. 10:44114.
    Szia Rita!
    Remélem, azóta teljesen rendben van a kisfiad, és kellemesen telik majd az ünnep.
    Azon ne idegeskedj, hogy nem tudsz visszamenni a munkahelyedre, ugyanis kötelesek visszavenni. Az igaz, hogy utána egy csomóféle praktikával eltávolíthatnak, és a legtöbb helyen meg is teszik sajnos. A főnököm már közölte, hogy visszajövök geysről, egy napra visszavesz és kirúg. Mondtam neki, hogy kilenc év múlva hol lesz ő már igazgató. Erre nem tudott mit mondani, ugyanis most jár le a kinevezése, és kiírták a pályázatot az igazgatói állásra. Mivel elég rosszul fekszik a fenntartóknál, tudja, hogy nemsok esélye van megkapni. Persze tudta, hogy csak viccelek a kilenc évvel, én viszont nem vagyok benne biztos, hogy ő viccelt az én kirúgásommal kapcsolatban.
    A két diploma plusz nyelvtudás olykor inkább hátrány. Ezt a saját bőrömön tapasztaltam. Én évekig voltam állandó munka nélkül. Egyszerre 6-8 helyre is dolgoztam, de mindenhol scak megbízással vagy még azzal sem. Nagyon rossz volt. Sok munka, kevés pénz, átverések. Én is bejelentkeztem munkanélkülire, ahol megnézték a végzettségeimet és közölték, hogy ha ezzel magamtól nem találtam, rájuk ne is számítsak. Ha találok állást szóljak be. Így is lett, mikor találtam, beszóltam. Én ráadásul segélyt sem kaptam, mert nem volt olyan hosszan állandó munkahelyem, hogy lehetett volna. viszont én szerencsés voltam, mert akkor bizonyos számú órát még lehetett dolgozni bejelentett munkanélkülinek. Most nem lehet, ha nem kapsz segélyt, akkor sem, ha jól tudom. Szóval elég szigorúak.
    Remélem, nem keserítettelek el. Az viszont biztató, hogy miután az egész országot végig álláskerestem (van egy A4-es papír kartonmdoboznyi visszautasító levelem otthon, és még nem is mindenki válaszolt, az intenetes és a telefonos válaszokról nem is beszélve), egyszercsak teljesen váratlanul lett állásom, ahol a pénz nem sok, de legalább bejelentett, és az sem megvetendő, hogy a munkaidő általában fél négykor véget ér, szombat, vasárnap pedig szabadság van.
    Kicsit hosszúra nyúltam, bocsi, remélem, tényleg nem keserítettelek el.
    Vigyázzatok magatokra az ünnepek alatt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (108)
     
  14. 2003. december 23. 10:25113.
    Richyné! Egy kis egészséges hiúság nem árt. Miért ne lehetnél te a legszebb kismama a kertésznacidban. Csak nyugodtan tessék elhinni ezt a férjednek!
    Látom, neked is elég sűrű a programod, nem unatkozol. A múlt hetem nekem is az UH-ok és vérvételek forgatagában telt. Múlt előtti hét csütörtökön korházi UH, rögtön két próbálkozással, mert ugye volt egy cisztagynus dolog, így a másik gépen kellett megnézni, de ez már csak akkor derült ki, mikor az egyiken összekenték a hasamat. Kedden 4DUH. Pénteken terhelésés cukor, rögtön két szurkálás, este saját nőgyógyász. Közben a kutyámat is szállítottam az állatorvoshoz, mert neki meg a lába fáj, meg kell röntgenezni, és utána dől el, hogy kell-e esetleg műteni. Nagyon féltem!
    Pihenj sokat a rokonoknál, ha alkalmasak ilyenre! Vigyázz magatokra!
    előzmény:
    Richyné (110)
     
  15. 2003. december 23. 10:18112.
    demike! Szia! Most olvaslak. Én az elejétől nem tudok háton feküdni. Akkor nagyon hányingerem volt, most meg elég rosszul érzem magam úgy. Néha fekszem háton kicsit, és akkor nekem is nagyon aktív a ababa. Nem hiszem, hogy baja lennei. Azért nem jó háton feküdni az ötödik hónaptól, mert a méh elnyomja a nagy hasi ütőeret, ha jól tudom. Így a véred nem tud visszaáramlani az alsó végtagokból, ez lábdagadást, hátfájást, fejfájást okozhat. De ez sem szentírás.
    Ha nincs ilyen problémád, szerintem, feküdj úgy ahogy kényelmes.
    Remélem, azóta már megkaptátok a kulcsokat, és minden nagyon jól alakul.
    Vigyázz nagyon magadra, és tölts nyugodtan a Karácsonyt! Pihenj amennyit lehet! Már ha lehet pihenni egy lakásfelújítás közepén.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (109)
     
  16. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 17. 14:14111.
    Sziasztok! Mi van ezzel a topic-kal? Ne csináljátok már velem, hogy most egyedül kell beszélgetnem magammal? Írjatok már valamit, hogy mi újság veletek és a babáitokkal?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 16. 12:15110.
    Sziasztok! Mostanság eltűntem kissé, mert hétvégén vendégek voltak. Mire ők hazamentek, beteg lett a lányom. Tegnap is egész nap orvosnál voltunk, ma nekem kellett menni vérvételre, holnap eredményért és a lánnyal röntgenre. Pénteken orvoshoz, UH-ra, ha ott végeztem hazautazunk a szülőkhöz és valszeg csak január elején jövök. Szóval jó sűrű lett évvégére a programom! Remélem ti mindannyian jól vagytok. Hogy vannak a babáitok? Tegnap kaptam Kecskeméten farmer kantáros kertésznacit. Nagyon jól néz ki és azt mondta a párom, hogy abban a naciban én vagyok a legszebb kismama! (Persze csak neki!) Nem voltam túl hiú, ugye? De hát ő mondta!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 15. 12:36109.
    Sziasztok lányok!
    Vagyok ám néha-néha én is, csak mostanában nagyon felpörögtek az intézkedni valók. Pénteken jártunk a közjegyzőnél, úgyhogy van esély arra, hogy már a héten megkapjuk a kulcsokat! :-)))
    Rita69, kisfiadnak nagyon szurkolok és gyors jobbulást kívánok!
    mandi, Richyné - az én kicsikém is sokat mozog, és nekem is legtöbbször este, amikor pihenek, de mostanában már napközben is egyre aktívabb. Tudtok háton feküdni? Azért kérdem, mert hallottam, hogy nem túl jó az 5. hónaptól, de nekem még mindig igy a legkényelmesebb, akkor viszont szinte mindig nagyon aktív a pici, és nem mertek sokáig háton feküdni, nehogy baja legyen tőle! Kíváncsi lennék a véleményetekre! Puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2003. december 15. 11:39108.
    Sziasztok!
    Itt vagyok, csak a hétvégén nem nagyon volt időm netezni.
    Köszönjük a jókivánságokat, Milán talán jobban van már. Utoljára péntek éjjel hányt, azóta meg a hasa megy, már teljesen kicsipte a popsiját, pedig azonnal veszem le a pelust és mosom ki neki + nagyon jó krémmel kenem. Most délután megyünk vissza orvoshoz, és remélem, hogy abbahagyhatjuk az antibiotikumot, mert csak akkor fog teljesen rendbe jönni, ha már nem szedi.
    Richyné! Milán január végén lesz két éves.
    Éppen ehhez kapcsolódik, hogy hivtam a munkahelyemet, hogy lassan mennék vissza, mire elég furcsán válaszoltak, kicsit elbizonytalanitottak. Úgyhogy azt hiszem rohamosan neki kell állnom munkát keresni, mert nem biztos, hogy oda visszavesznek.
    Csak kétkisgyerekkel nem lesz könnyű dolog. No sebaj, akkor majd megyek munkanélkülire, olyan még úgy sem voltam. Ez van, manapság a két diploma és a nyelvtudás sem jelent semmiféle biztositékot.
    További szép napot Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. december 15. 11:20107.
    Lányok! Hol vagytok! Valaki írjon, mert olyan árvának érzem magam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. december 12. 12:54106.
    Majd, ha kialudtad magad, csak akkor válaszolj! Jó pihenést!
    előzmény:
    mandi (105)
     
  22. 2003. december 12. 12:53105.
    Szegénykéim! Nem lehet kellemes! Meg természetes, hogy idegesít is, hogy mi a baj! Rossz a közérzete is a kisfiadnak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (102)
     
  23. 2003. december 12. 12:51104.
    28 hetes vagyok, és a26. héten csinálták a vércukor vizsgálatot, ahol az jött ki, hogy alacsony a vércukrom. Erre összeszaladt a fél SZTK, majd a fél Anya és Nővédelmi Tanácsadó Központ, és mikor már kezdtem volna halálra rémülni, mindannyian legyintettek, hogy ez nem gond. Csak tudnám, akkor miért hüledeztek?
    előzmény:
    Richyné (101)
     
  24. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 12. 11:54103.
    Szia! Még nem tudjuk, hogy fiú, vagy lány, mert mindig takarta magát. A férjem titkon nagyon fiút vár szerintem a lány után.
    Szegény kisfiad, nagyon sajnálom és jobbulást neki. Mennyi idős? Az a legrosszabb, amikor nem tudsz rajta segíteni, bármennyire is szeretnél. Remélem hamar felgyógyul. Jó pihizést, biztosan rátok fér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (102)
     
  25. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2003. december 12. 11:46102.
    Sziasztok!
    Olyan jó olvasni, hogy babát vártok, nagyon nagy élmény.
    Nekünk viszont most sajnos más "élményeink vannak". Milán miden éjjel telehányja az ágyát, már nem győzünk takaritani az éjszaka közepén. Ma éjjel is igy volt, aztán meg kettőtől 1/2 6-ig szinte alig aludt. Utána meg persze kezdődött a nap. Kezdek már nagyon kiborulni a kialvatlanságtól, meg persze ideges is vagyok, hogy mi van vele.
    Reggel azzal kezdtük, hogy elmentünk orvoshoz, aki megerősitette a fülgyulladást + a gyomrára ment egy virus. Az a gond, hogy az antibiotikum ront a helyzeten, lassitja a gyomor és bélrendszer gyógyulását, de mégis kell, mert különben a füle nem gyógyul meg.
    Szóval kényszerhelyzet van, majd ha elhagyhatjuk a gyógyszert, akkor meggyógyul a gyomra is. Addig meg marad a takaritás!
    Mandi! Mostanában kezdtünk homeopátiával foglalkozni. Éppen két hete szedik az immunerősitőt, remélem hasznos lesz.
    Richyné! Kit vártuk, fiút vagy kislányt? Tudjátok már?
    Most ennyi, megyek egy kicsit pihenni, éjszaka alig aludtam, és a kicsi most alszik, ki kell használni az alkalmat.
    Sziasztok! Szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top