Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Flór Ferencben szülni :)

Kacsa21
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 11:47
Helló váranós kismamák és tapasztalt anyukák! Várok mindenkit aki hasznos információkkal tudnak szolgálni a Flór Ferec kórházzal kapcsolatos szülési tapasztalatokról.
  1. 2008. október 5. 09:5976.
    Jah már mióta azt szeretném kérdezni, h mikor kell fizetni a szobáért és hogyan??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. október 4. 18:4275.

    Szia!!  

     

    Nah akkor mostmár tudom, és nem fogok meglepődni, ha nem azonnal kerülök be a szobába.  Köszi az infót megintcsak.  

     

    Nagyon utánaolvastam a teáknak is meg a bogyóknak is, mert elég parázós vagyok... Minden menjen csak szépen a maga természetes útján. Én még nem hallottam rosszat a teáról, de persze nekem is mondta a védőnő, h várjak a bogyókkal még egy hetet, mert pont ezért a fene tudja, h hogy reagál rá az én szervezetem. Lehet, h másnak minden oké volt, de mindenki más.

     

    Miért tiltott el a doki a melódtól?

    Igen, a 16. ker.-ben lakom. Hát az apás szülést majd meglátjuk hogy sikerül. Tudom, h Attila (Apa) nem bírja az ilyen dolgokat. De nemcsak a vérről van szó... hanem magától a kórháztól is fél, főleg, ha fel kellene majd vennie azt a zöld rucit, hát nem tudom mennyire bírná. Nem érezné magát kellemesen az biztos, és úgy meg inkább nem erőltetem.

    Abban állapodtunk meg, h nem kell, h ott legyen, majd telefonon tartjuk a kapcsolatot ha úgy van, de ne nézze végig ott a dolgokat. Persze lehet úgy is, h csak a fejemnél van, beszél hozzám, fogja a kezem, dehát mi levetetjük az őssejtet, és hát azt meg nem tudom hogyan lehetne megoldani, h ne nézzen oda.

    Talán úgy lesz, h a vajúdásnál ott lehet, aztán meg kifelé és majd találkozunk, ha minden szép és jó lesz.  

     

    Persze ha inkább msn-párti vagy, priviben megy a címem...  

     

    Most megyek pihenni, elfáradtam, csavarogtunk egy kicsit és leszakad a derekam...

     

    Jóóó éééjt!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735285 (74)
    2008-10-04  13:36
  3. Torolt_felhasznalo_735285
    Torolt_felhasznalo_735285
    2008. október 4. 13:3674.
    Én ezt sajnos nem tudom hogy mennyi ideig maradsz a szülőszobán,mert én császárral szültem.De mindenkit a megfigyelőbe visznek,teljesen mindegy hogyan szült.Utána mehetsz az alapítványiba.Kisfiam dec.27-én 13.20-kor lett meg,és másnap reggel kerülhettem át kb 10 óra felé az alapítványiba.Én semmiféle homeos dolgot nem szedtem,de erről a málnalevél teáról csak rosszat hallottam.De gondolom te is utánaolvastál,és ha a védőnőd ajánlja akkor biztosan nem lesz bajod tőle.A külső méhszáj szülés előtti hetekben már elkezd megnyílni,nem hiszem hogy a teától lenne.Ha gondolod beszélhetünk msn-en is ha van neked.Én is itthon vagyok,mert a doki eltiltott a melótól.Én még nagyon kis cipőben járok ma éppen 14+1 vagyok.20-án megyek AFP-re.Apás szülést terveztek?Jól emlékszem hogy a 16.kerben laksz?
    előzmény:
    kovácsági (73)
    2008-10-04  11:44
  4. 2008. október 4. 11:4473.

    Hűű nagyon jó, h így leírtad, h mégis mire számítsak.

     

    Múltkor a védőnő azt mondta, h ha megvan a bébi, akkor míg amíg ellátnak, kb egy órát még ottmaradunk a szülőszobán. Egy picit még megfigyelnek.

     

    És akkor ezek szerint utána egy megfigyelőbe tesznek és utána megy az ember a szobájába? Jól értem?

     

    Apának elmondtam, h miket írtál, h milyen jó élmény volt ott a szülésed és úúúgy örült neki, h nekem is segít valaki a lelki felkészülésben.

     

    Te szedtél vmi homeopátiás bogyókat? Használtál gátmasszázsolajat? Ittál málnalevél-teát?

    Most ezek az aktuális dolgok. A védőnő azt mondta, még várjak egy hetet a homeós bogyókkal, a teát már ihatom.

    Namost... csütörtökön azt mondta a doki, h már 3100 a méhszájam, tehát már egy centire ki van nyílva a külső méhszájam. Előző este egyetlen bögre málnalevél-teát ittam, tehát nem hiszem, h attól volt, de a lényeg, h már haladunk valamerre.

     

    Jajj te lány... semmi gond, h "olyan hirtelen el kellett rohannod"... Én szinte egész nap itt vagyok, pihenek ezerrel.

     

    Ági és Barbi 36+2

     

    Te mennyi idős vagy most épp??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735285 (72)
    2008-10-03  12:59
  5. Torolt_felhasznalo_735285
    Torolt_felhasznalo_735285
    2008. október 3. 12:5972.
    Szia!Bocsi hogy tegnap olyan hirtelen leléptem,de mennem kellett az oviba,és utána már nem volt időm géphez ülni.Akkor én fogadtam szülésznőt,ő is 100%-os volt,de már nem dolgozik a kórházban.Viszont nem sok tennivalója volt,bent volt velem anya és a párom is,így neki szinte semmit sem kellett csinálnia.Persze az előkészítést ő csinálta.Kérdeztem is a dokimat(Dr. Molnár Csaba)hogy milyenek a mostani szülésznők,ő azt mondta hogy azóta lecserélődtek,és mindegyikért tűzbe meri tenni a kezét,nagyon rendesek.Ezért úgy döntöttünk hogy most nem fogadjuk meg.Szerintem gyertyárol gondoskodnak ők,meg illóolajokról is.Tényleg hanguletos volt minden.Az alapítványi szobában 2 ágy van,mikró,hűtő,légkondi,külön zuhany és Wc.Semmihez sem fogható a többágyas szoba után.A baba-mama szobák folyosólyáról nyílik balra egy kisebb folyosó és itt vannak ezek a szobák.Igen,nekem is a szüléskor kellett szólni,de már előre azért jelezni kellett,mert ugye nem lehet tudni mennyien fognak éppen akkor szülni,és nehogy ne jusson ágyikó.Ugyanie szülés utáni nap még mindenképp a közös megfigyelőbe tesznek,és csak másnap mehetsz át az alapítványiba.Ott könnyebben rád tudnak nézni,ugyanis az ajtóval pont szemben van a nővérpult.Nyugodtan kérdezz ha van még valami.További szép napot.
    előzmény:
    kovácsági (71)
    2008-10-02  17:41
  6. 2008. október 2. 17:4171.

    Szia!

     

    Én külön szülészorvost nem fogadtam, de voltam már konzultáción és ultrahangon a Szabó László dokinál, hát ő nagyon rendes, nekem nagyon szimpatikus.

    Neked ki a dokid? És szülésznőt nem fogadtál akkor és most? Miért?

     

    Tavaly Karácsonykor a barátnőm ebben a kórházban szült. Ő egyátalán nem tágult, de egy centit sem és ömlött belőle a magzatvíz. Úgyhogy császár lett a vége, pont 24-én este 3/4 9-kor született a kisfia.

    A szülőszobában voltam bent nála amikor még várták a tágulást, meg járok erre a szülésfelkészítőre a kórházba és múltkor sikerült egy látogatást tennünk odabent. Szóval már 2 szobát láttam, meghát itt most megmutatták az előkészítőt meg a vajúdót.

     

    Nekem nagyon tetszik a hangulat, de a gyertyáról nem tudtam. Nekem az nagyon bejön, talán majd viszek is magammal, hátha épp nem lesz.

     

    Örülök, h jó tapasztalataid vannak a különszobával kapcsolatban. Tényleg van bent mikró és külön fürdő?

    Meg még amit nem tudok... merre vannak ezek a szobák? Mármint a szülőszobákkal szembeni folyosón vannak a baba-mama szobák (ott volt a barátnőm elhelyezve), de az alapítványiak merre vannak?

    És neked akkor kellett előre szólni? Mert én mondtam a Szabónak, h kérek alapítványi szobát, beírt vmit a kiskönyvembe, de a szülésfelkészítőn azt mondták, h majd ha megy a kismama szülni, akkor szóljon, és akkor fenntartják neki az ágyat mire odakerül. Most akkor hogy is van ez?

     

    Köszönöm a szorítást... első baba lesz, úgyhogy rám is fér.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735285 (70)
    2008-10-02  15:19
  7. Torolt_felhasznalo_735285
    Torolt_felhasznalo_735285
    2008. október 2. 15:1970.
    De jó neked,hamarosan a kezedben foghatod a kis picúrodat.Nekem akkor is és most is fogadott dokim volt.Természetesen vele 100%-osan meg voltam elégedve.Akkor császárral szültem,mert nem tágultam ki eléggé.A szülésznővel is elégedett voltam.Ami nem tetszett az az ügyeletes orvos hozzáállása,és volt a megfigyelő szobában egy nővér aki szintén hagy kivetnivalót maga után.A szülőszobák nagyon profik,nálam kis mécsesek világítottak,halk andalító zene szólt.Egyszóval más ilyen helyen szülni mint egy lepukkant zöld szülőszobán.Akkor én is alapítványi szobában voltam,a szobatársammal mai napig tartjuk a kapcsolatot.4 évvel ezelőtt is 3000.-/nap volt.Szorítok neked hogy minden rendben menjen majd.
    előzmény:
    kovácsági (69)
    2008-10-02  14:36
  8. 2008. október 2. 14:3669.

    Szia sos!!!

     

    Dehogy késő... olyan itt nincs...

     

    Én ma töltöm a 36. hetet...  

     

    Milyen pozitív és negatív tapasztalataid vannak? De most őszintén... nagyon kíváncsiak vagyunk, h mire számíthatunk...  

     

    Örülök, h itt vagy... gyere nyugodtan, dumcsizzunk!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_735285
    Torolt_felhasznalo_735285
    2008. október 2. 14:2968.
    Sziasztok!Remélem lehet még csatlakozni hozzátok.Én kisfiamat is itt szültem aminek decemberben már 4 éve,és most a kistesót várjuk,ő 14 hetes.Így elég sok tapasztalatom van már mind a terhességgel,mind pedig a kórházzal kapcsolatban.Kicsit visszaolvasok még.Szép napot mindenkinek.
    előzmény:
    Kacsa21 (1)
    2008-09-18  11:47
  10. Torolt_felhasznalo_735285
    Torolt_felhasznalo_735285
    2008. október 2. 14:1867.
    Sziasztok!Remélem még nem késő csatlakozni hozzátok.Én is a Flór Ferencben szültem kisfiamat,ez decemberben már 4 éve lesz,most viszont a kistesót várjuk aki jelenleg 14 hetes.Őt is itt fogom szülni,nem mennék semmi pénzért máshová.Nagyon jó tapasztalataim vannak a kórházzal kapcsolatban,ezekkel szemben az a kevéske rossz teljesen elenyésző.Mert hát ugye nem lehet minden tökéletes.Megyek és a maradék hozzászólásotokat is visszaolvasom,már nincs sok.
    előzmény:
    kovácsági (66)
    2008-10-02  13:06
  11. 2008. október 2. 13:0666.

    Sziasztok!!

     

    Nah voltam nst-n, 9:30-ra mentem, kb 1 percet kellett várnom, addig betúrtam egy csokit, hátha segít, h mocorogjon.

    Rámrakták a tappancsokat és otthagytak. És erre Barbi -mint aki tudja, h most kell- elkezdett mocorogni úgy... hogy alig tudtam követni a szívhangját, többször elvesztettem a fonalat. Nyomogattam azt a gombot is ezerrel, amit akkor kell nyomni, amikor mozog a bébi.

     

    Nagyon szép kis papír jött ki a gépből, teljesen a 150-es értéknél volt, és amikor mozgott, akkor 170 fölé is felugrott egyszer-egyszer.  Nagyon büszke voltam rá. Ki is derült útközben, h most is rendelt a dokim, pedig azt hittem csütörtökön csak délután van. Nah úgyh megmértek, már 64 kilónál tartok, tehát +14. A vérnyomásom rendben, a vérképemet megnézte a doki, és mondta, h ez annyira szép, h nem is lehet igaz. Nem javulhat útközben a vérképem, ez meg javult. Lehet, h összekeverték?  

    Meg is vizsgált és akkor jött a zuhany... Képzeljétek, azt mondta, h egy kicsit már fel van puhulva a méhszájam. Úgyhogy már nem 3000-et írt be a kiskönyvembe, hanem 3100-at.

    Ez mit jelent pontosan? Kinyílt a belső egy kicsit? Vagy hogy is van ez?

    De azért mondta, h ez még rendben van, ezzel még hetekig elszaladgálhatok, ne izguljak.

    Kaptam táppénzes papírt is, hátha már nem jövök többet és a végén megdícsért, h nagyon szépen végigvittem ezt a terhességet.

     

    Jövő hét kedden 10-re megyek megint nst-re... már alig várom!  

     

    Kérdezte a vizeletet is, mondtam, h már le van adva, de még nem mentem el az eredményért, mondta, h majd azt akkor legközelebb hozzam.

    Nah nekem se kellett több. Elszaladtam a kórházba (10 percre van innen), kikértem a papírkámat, visszamentem az sztk-ba és bekopogtam a dokihoz. Lesett is, h mit keresek megint itt, baj van? Mondom nem, csak meghoztam a vizeletleletet, h meglegyen mostmár minden. Nagyon örült neki, h én milyen egy lelekiismeretes vagyok, beírogatott mindent és már 11-re itthon is voltam.

     

    Most meg asszem pihenek...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. október 1. 20:5365.

    Jujj hát most jut eszembe, hogy Kacsa nászúton van... Hát persze, h nincs itt... még csak ketten voltunk, amikor mondta, h férjhez megy és egy hétig tuti nem lesz...

     

    Hát akkor Kacsa... remélem jól telnek a napjaid, napjaitok...

     

    Várunk az élménybeszámolóval és képekkel...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. október 1. 20:5164.

    Szia!!!

     

    Kacsa jól eltűnt...

    Kacsa!!! Hahóóó... Merre jársz??  

     

    Hát igen... Mi sem voltunk biztosak először, h kislány... de aztán többen is mondták, úgyhogy mostmár el is hisszük.  

     

    Pénteken hány órára mentek? Várom majd a képeket!!! 

     

    Most visszaolvastam a homeós-hszt (48), és így, h már nekem is van egy nagyja listám, így már tudom, h miről írtál.  

    Én most iszom az első bögre málnalevél-teámat. Ma volt itt nálunk a védőnő, megkérdeztem, h ihatom-e már, mert holnap töltöm a 36. hetet, mondta, h nyugodtan, de csak napi 1-2 bögrével, és nem baj, ha kicsit hígabbra csinálom, pl egy liter vízhez egy evőkanál teafüvet.

    A homeóról is megkérdeztem, arra meg azt mondta, h azért azzal várjam meg a betöltött 37. hetet, mert a fene tudja, h miként reagál a szervezetem rá. Lehet, h másnak pont jó volt az adagolás, de nem tudni, h egy másik nőre hogy hat ez. És ha esetleg megindul tőle pár napon belül a szülés, akkor ekkor már nem számít koraszülöttnek a pici.

     

    A barátnőmnek megírtam azt a listát, amit én találtam, és az lett a válasz, h az Arnicából (te azt írtad, napi 1x5 szem) nem kell előre szedni semennyit, mert az csak gátmetszés után hat, az fájdalomcsillapító és gyulladácsökkentő.

    Nekem is ez a Caulophyllum meg a Cimicifuga van a listámon, erre meg azt mondta, h a kettőnek kb ugyanaz a hatása, és elég csak a Caulophyllum, de abból is a gyengébb, a ch 5-ös. És ha beindul a szülés, akkor vagy minden fájásnál, de neki a szülésznője fél óránként nyomta bele a ch 30-as adagot.

    Sokan sokfélét mondanak, azért addig még nézz utána, h ki mit mond, vagy kinek mi volt a jó, én az arany középutat kutatom most. Még van egy hetem, h kitaláljam, aztán elkezdem.  

     

    Ha nem akarsz belemenni, hát nem muszáj, de azért egy kis infót adnál nekem, h miért is nem kell ez az egész? Mert mi levetetjük, már itthon van a csomag, amivel leveszik, szóval már nincs visszaút. Csak eddig mindenki dícsérte, mindenki ajánlotta, de kíváncsi lennék a másik gondolatra, véleményre is.

     

    Amúgy hogy vagytok? Mocorog a bébi? Néven gondolkodtatok már???  

     

    Megyek pihenni, jóóó éééjt!!!

    előzmény:
    Mira84 (63)
    2008-10-01  17:08
  14. 2008. október 1. 17:0863.

    Szia!

     

    Már a 20hetes 4D-én mondta a csaj hogy kislány, csak valahogy akkor még nem hittünk neki. Aztán előzőhéten a dokim is mondta, hogy ő úgy látja hogy kislány, pedig ő nem mondja addig, ameddig nem biztos benne. De remélem most pénteken a 4D-én mi is megbizonyosodunk róla. Bár már tele vagyok rózsaszín cuccokkal. Majd hozok képeket.

     

    A 48.hozzászólásnál leírtam, hogy én miket gyüjtöttem ki a homeopátiával kapcsolatban. Szerintem én azokat fogom majd alkalmazni, de majd kikérem a szülésznő tanácsát is.

    De azért kíváncsi vagyok hogy neked miket ajánlanak, vagy hogy a barátnőd miket szedett. Majd írd le nekünk is.

     

    Az őssejtet mi nem vetetjük le mert van orvos a családban és ő elmagyarázta hogy is van ez az egész. Egyszóval nem ér semmit. De nem akarok belemenni ebbe, mert mindenki másképp gondolja.

     

     

    előzmény:
    kovácsági (62)
    2008-10-01  10:07
  15. 2008. október 1. 10:0762.

    Szia...  

     

    Jujj most ezt nem nagyon értem. Most akkor sikerült a kislány, úgy értetted ezt? Voltatok 4D-n??

     

    Megértem ezt a biztonságban-akarom-magam-érezni dolgot!!!! És teljesen egyetértek. Én az sztk-ban egyetlen dokihoz járok, ismerem már és benne megbízom. Talán ha ebben a kórházban dolgozna, talán felfogadtuk volna. Nade mindegy is.

     

    Szülésznőt én is akartam/akarok fogadni, csak egyetlen baj van, h nem ismerek senkit. Itt a kórházban is próbáltam érdeklődni, h ki a kedvesebb... dehát ez rossz kérdés, nem igazán válaszolnak rá. Pl barátnőm tavaly karácsonykor itt szült, állítja, h azt a szülésznőt keressem meg, aki őt ellátta, dehát nekem az a nő nem volt szimpi. Emberfüggő. Hm.  

     

    Óóóó a próféta beszélen belőled, h gyors szülésem lesz...  Most érdeklődöm a homeopátiás bogyók felől... van egy barátnőm, ő nagyon ért hozzá, kb 2 hónapja szült, ette azokat a bogyókat és iszonyat ütemben tágult miatta. Pedig nem is vitt semmit túlzásba, neki a szülésznője adagolta a bogyókat, tehát felügyelve volt.

    Összesen 2 félét evett és pár óra alatt megvolt a kislánya.  Most kikérdezem mail-ben... és sztem majd hallgatok rá.  Hátha nekem is bejön a dolog.  Te nem gondolkodtál még ezen? Vagyis hallottál már erről amúgy??

     

    Hát igen... ezek az Apák már csak ilyenek... És majd akkor a stressz... Tuti elintéz majd mindent.

     

    Őssejtet kérdeztem már, h levetetitek-e?

    Mi a véleményed róla?

    előzmény:
    Mira84 (61)
    2008-10-01  09:33
  16. 2008. október 1. 09:3361.

    Szia!

     

    A terhességem elején én is 100%-ig biztos voltam hogy kisfiúnk lesz, sőt álmondtam is róla, hogy megmondta nekem hogy ő kisfiú. Érdekes hiszen szívünk mélyén mindketten először kislányt szeretnénk. De hát úgy néz ki, hogy sikerült.

     

    Én azért fogadtam dokit, mert szerettem volna magam biztonságban érezni. Elég érzékeny típus vagyok, és ez engem megnyugtat. Még ha csalódok is benne a végén, de legalább a terhesség alatt nyugodt vagyok. Egyik barátnőm 3napig vajúdott mire végül megcsászározták, és nem volt fogadott dokija. Nekem ő volt az elrettentő példa. Nagyon sok rosszat mesélt, hogy senki nem foglalkozott vele. Mondjuk szerintem, ha orvost nem is szülésznőt mindenképpen kell fogadni, hiszen ő van veled nagyrészt, és ha pont sokan szülnek aznap akkor az ügyeletes szülésznő is kevés. De ez rád nem vonatkozik. Neked rövid és gyors szülésed lesz. Remélem majd utána beszámolsz nekünk mindenről, és csupa jó tanácsal látsz el minket.

     

    Az epidurális dologgal kapcsolatban, először én is úgy indultam neki, hogy biztos nem kérek, sőtt még mindig az van bennem, hogy nem akarom, de mi van akkor, ha szülésnél meg annyira fog fájni, és annyira el fog húzódni, hogy könyörögni fogok érte. Inkább most feliratkozom rá, hogy számítsanak rá, legfeljebb ott majd nem kérem. Ez is megnyugtatásképpen van. Nagyon félős és érzékeny vagyok minden kórházi dologgal kapcsolatban, de ugyanakkor nagyon fegyelmezett is. Természetesen, megpróbálok majd ott is így viselkedni. Az kérdés, hogy sikerül e. Bár abba bizos vagyok hogy a barátnőmmel ellentétben engem tuti nem fog senki semmibe venni, ugyanis a párom vérmérsékletét figyelembe véve, már annak vége lesz aki rosszúl néz rám.

    előzmény:
    kovácsági (60)
    2008-09-30  18:27
  17. 2008. szeptember 30. 18:2760.

    Sziaaa!!

     

    Én október 29-re vagyok kiírva. Bár nem hiszem, h addig húzzuk, valahogy nem hiszem. Bár azt is hittem az elején, h nekem biztos fiam lesz... erre kislány...  

     

    Nem fogadtam fel konkrétan dokit, a sok megkérdezettből egyetlen egy nő mondta azt, h neki ott volt a dokija az éjjel közepén is. Hát erre én nem adok ki pénzt. Ha a pénzen múlik, apa ott lesz és akinek kell, ad. Már megbeszéltük. Úgyhogy remélem jó lesz az ügyeletes akkor.  

     

    Hát ezzel az epidurális dologgal kapcsolatban sztem a védőnőt is kérdezd meg meg a dokidat is, az a tuti. De akár a kórházat is sztem fel lehet hívni, h pont ebben a kórházban hogyan is szokták ezt.  Sok sikert hozzá.  Nagyon félsz a szüléstől, vagy nem bírod a fájdalmat? Miért szeretnél epit?

     

    Igen, nekem is mondták, h a kismamáknál mindig más a vérkép, ezért nem kell semmiért megijedni, h ez vagy az magasabb vagy alacsonyabb. Én ezen a vérképemen semmit nem látok, minden csak rövidítve van, de majd a dokim megnézni. Úgy dokim ez a doki, h ide az sztk-ba járok terhesgondozásra, nem a kórházba. És ez az sztk-s doki meg nem ebben a kórházban dolgozik. Pff.

     

    Én most 12 kg-nál tartok, bár még azért biztos lesz rajtam... mert ugye még most hízik egy csomót a pindúr.  

     

    Én megúsztam ezt a hányás-dolgot, ezért is hittem azt, h fiam lesz. Bár volt más problémám. Nem a gyomrom, hanem az idegrendszerem szórakozott velem. A mai napig nem értem, h Apa h tudott elviselni. Komolyan.  Hiszti hiszti hátán, mindenki ellenem van... mintha újra kamaszodtam volna...  

     

    Nagyon jól jártál a turival, 4000-ért kb 2, max 3 rugit kaphat az ember. Sőt, én a Tesco-ban is körülnéztem még pár hete, és volt ott egy tündér rugi pulcsival, sapival, kesztyűvel... és mennyit kértek érte? Több, mint 3500 huf-ot. Megvettem volna, mert lehet azért egy-egy drágább, szebb, csinosabb rucija is, de ilyen korban ezeket 2 hét alatt kinövik és kész. Nem éri meg megvenni, komolyan. De azért sajgott a szívem...   

     

    Csináltam ma pocakfotót...

    És a másik fotón... így kezdtem.

     

    Nagyon elfáradtam ma, holnap jövök...

     

    Jóóó éééjt!!!

    előzmény:
    Mira84 (59)
    2008-09-30  13:05
  18. 2008. szeptember 30. 13:0559.

    Sziasztok!

     

    Ági mikorra is vagy kiírva? Kinél fogsz szülni?

    Nekem azt mondták az epidurális érzéstelenítéssel kapcsolatban, hogy legkésöbb a 30.hétig szólni kell, hogy szeretnék ilyet, mert utána már nincs lehetőség rá. Én sem értem,meg azt sem tudom kinek kell szólni. De majd a dokimat megkérdezem. Mindenképpen fel akarok rá iratkozni, legfeljebb majd ott ha nem kell akkor nem kérem.

    Nekem fehérvérsejtet találtak a vizeletemben, azt mondták rá, hogy biztos felfáztam, de semmit nem kaptam rá. Meg a vérképemben a fehérvérsejt volt csillagos, de erre meg azt mondták, hogy kismamáknál ez mindig magasabb.

     

    Ti mennyit híztatok eddig? Én +2,5kg-nál tartok, bár 12hétig folyamatosan hánytam, 6kg fogytam akkor. Most sincs valami nagy étvágyam de legalább már nem jön ki.

     

    Képzeljétek voltam ma angol turiba, hihetetlen mennyi jó dolgot ki lehet fogni pár száz forintért. Szinte tiszta újjak. 16db ruhát vettem 4000Ft-ért.

     

    Ma az egész délelőttöt elsétáltam, úgyhogy asszem én is pihenéssel fogom tölteni a délutánt. Kezdek egyre hamarabb fáradni.

     

    Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    kovácsági (58)
    2008-09-30  11:22
  19. 2008. szeptember 30. 11:2258.

    Sziasztok!!

     

    Nagyon elfogytunk mostanában...  

     

    Én tegnap voltam vérvételen, nem is sokat csapoltak most le, de direkt nézettem ellenanyagot is.

    Kellett volna pisilni is, azt mondta a vérvételes nő, h szoktak ilyenkor nézni, dehát nekem pont nem ment.

     

    Ma mentem az eredményért, 3 db csillagos értékem lett, meg a végén van egy csomó izé, amihez mind oda van írva, h "negatív". Úgyhogy nem aggódom, biztos nem változott annyit a vérképem.

    Vittem ma pisit is, egy kicsit nem tetszett a nőnek, h most akkor újra be kell vinni pár adatot a gépbe, dehát ez van. Nem azért megyek oda, mert nekem is ez annyira jó.

     

    De mindegy, gondolom csak rosszabb napja volt... máskor mindig olyan rendes az a nő.  

     

    Holnap vagy holnapután megyek annak az eredményéért is.

     

    Holnap délelőtt jön hozzánk a védőnő, nem is tudom miért, csak annyit mondott, h pár dolgot majd részletesen átbeszélünk. Gondolom a szülést meg a teendőket.  

    Aztán meg csütörtökön reggel nst, délután meg doki.

     

    Ma meg pihenés ezerrel...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. szeptember 29. 16:2957.

    Cia...

     

    Remélem jól sikerülnek majd a felvételek a 4D-n.  

     

    Ez egy nem nagy terem, simán egymás mögött és mellett vannak a székek, nem kell szerepelni, akkor én sem élvezném így.  Hát kb 20-an szoktak lenni, de lehet, h többen is... nem is számoltam még. És minden alkalommal a legtöbb lány új, úgyhogy mindig minden témát ki lehet vesézni.

    Dehogy kell mindenhez hozzászólni. Én mindig csak meghallgatom amit mondanak, az is elég szokott lenni, de ha vmi extra kérdésed van, senki nem nevet ki, h kérdezel, inkább örül, h nem neki kellett megkérdezni.  Legalábbis én így vagyok ezzel.

     

    Ha felmész az 1. emeletre... kijössz a liftből és jobbra visszafelé van egy folyosó, ott kell elindulni, és bal oldalt ki van írva, h "Flór Ferenc terem". Én úgy találtam meg, h követtem egy kismamát. Olyan 3 előtt 5-10-15 perccel már mindig megy valaki előttem.  

     

    Hát ez a szülészeti látogatás elvileg mindig be van programozva, de mindig kb a fronttól függ. Voltam már párszor, de csak a múltkor sikerült bejutnunk. Ezt ne vedd készpénznek, de hátha sikerül.

     

    Az epidurális érzéstelenítésről annyit tudok, h én is kérdeztem még a védőnőmtől, h hogy is van ez, annyit mondott, h ezt nem lehet csak úgy kérni, h én most ezt szeretném és beadnák.

    Bár a kórházban nem kérdeztem rá, nincs kizárva. Na pl ezt megkérdezhetnéd.

    Én mondom úgy tudom, h csak császár esetében adnak.

     

    Amúgy mi a helyzet veletek? Minden rendben?

    Hogy vagytok?

     

    Én ma voltam az ut. vérvételen... gyorsan ment...

     

    Ági és Barbi 35+4

    előzmény:
    Mira84 (56)
    2008-09-29  09:03
  21. 2008. szeptember 29. 09:0356.

    Sziasztok!

     

    Nagyon édesek ezek a 4D felvételek, én is megyek most pénteken, már alig várom, hogy lássam mennyit fejlődött a kis drága. Már jó előre szólt anyósom és az én szüleim is, hogy ők is jönnének. Nem tudom mit fognak szólni, ha ennyien becsődülünk.

     

    Megpróbálok okt.7-én elmenni az előadásra, ugyanis pont aznap 13órára megyek fogászatra, úgyhogy ha nem kínoz meg nagyon és időben végzek akkor ott leszek. Ez egy olyan terem, ahol egymás mögött vannak a székek, vagy körbe kell ülni? Kb. mennyien szoktak lenni? Ügye nem kell mindenhez hozzászólni?Felmegyek az első emeletre és ott megtudják mondani, hogy hol is van ez? Szokott olyan lenni, hogy felmegyünk a szülészetre és körbevezetenek? Ha epidurális érzéstelenítést kér valaki, tényleg hónapokkal előtte kell szólni?

    előzmény:
    kovácsági (55)
    2008-09-27  08:29
  22. 2008. szeptember 27. 08:2955.

    Nekem ilyenek lettek a 4D-k...

     

    18. héten... http://www.youtube.com/watch?v=_TNhH_RUKOY 

    34. héten... http://www.youtube.com/watch?v=MKKZN258Yu8 

     

    Kacsána k már megadtam ennek a Klinikának az elérhetőségét, de mindenkinek csak ajánlom. Ez a felvétel azért egy kicsit homályosabb. Azért, mert amit a dvd-n adtak felvételt, annak olyan a kiterjesztése, h nem tudtam felrakni a youtube-ra, tehát a fényképezőgéppel felvettem és azt raktam ide fel.

     

    Remélem azért látható valami...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. szeptember 27. 08:2454.

    Kacsa: Remélem összejön a dokiváltás... Megy a drukk. Mikor hívod fel?  

    Az tök jó, h az anyósod ért ehez... azért ő inkább ismer, és tényleg tudhatja mi lesz a jó neked. Amúgy jóban vagytok? Külön laktok? Mesélj anyós-kapcsolatról...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. szeptember 27. 08:2153.

    Sziasztok!!!  

     

    Mira: Hát akkor majd eldönti a doki, h melyik héten csinálja az uh-ot.  Én hétfőn megyek a kórházba vérvételre. Tiszta jó volt, mert nemrég voltam dokinál, én is 4 hetente járok, bár mostanában már 2 hetente, hátha történik odabent valami. Tehát mondta múltkor, ha majd most megyek, ad beutalót vérvételre. Én meg mondtam neki, h nem gáz-e, ha a kórházba megyek vérvételre, mert így nem kell végigállnom reggel az összes öregasszonyt és senkivel nem kell vitáznom. (Volt már rá példa, elég csúnya volt.)

    És simán beleegyezett. Másnapra már van eredmény, úgyhogy kedden beugrom érte és csütörtökön már vihetem is a dokihoz.  Szerdán meg jön a védőnőm, egy részletesebbet dumálunk majd azt mondta, csütörtökön meg nst reggel, doki délután.

     

    Csodás dolog már azon izgulni, h mikor is bújik ki a csöppem, de azért félelmetes is mindig azon gondolkodni, h mindig útrakész legyek... meghát fizikailag is baromi nehéz már. Mondjuk én elég vékonyka vok és a derekam sem a régi meg a térdem sem (sportoltam régen), úgyhogy én megszenvedek ezekkel. Meg ez a sok pisilés... vagyis az érzés csak... mert ha kimegyek kijön vagy 10 csepp és kész.  

     

    De édi... hogy fogja a fejét... Láttad hátrébb az én képemet? Kis golyófejűek...  

     

    Igen, a málnalevélteáról már én is hallottam, bár a másik topicban asszem ketten is itták és még túl is hordták a bébiket egy picit. Úgyhogy ez sem 100%. Bár mi az?

    Ha jól olvastam, akkor egy nap egy csomó ilyen bigyót kell bevenni, nem? Rrrrrrr...  Bár csábító ez a 1,5 óra alatti szülés.  

     

    http://www.nemokap.hu/kozer/lany.htmhttp://www.n emokap.hu/kozer/lany.htm 

    http://www.nemokap.hu/kozer/f iu.htmhttp://www.nemokap.hu/kozer/fiu.htm 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. szeptember 26. 09:4752.
    Köszi Úgy néz ki kislány, már ezen a 4D-n is mondták meg a legutóbbi vizsgálaton az orvosom is. Jövőhéten megyek megint 4D-re és remélem ott már én is látni fogom (eddig nem nagyon vettem ki azokból, hogy kislány, amire ők mutattak) De hát biztos jobban értenek hozzá. A nevét még nem tudjuk, egyszerűen nincs olyan név ami úgy igazán tetszene. De majd egy pár hét múlva leülünk együtt a férjemmel egy naptárral és kitaláljuk.
    előzmény:
    Kacsa21 (50)
    2008-09-26  09:36

Címlap

top