Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. május 7. 12:208176.

    sajnálom:(. Nekem a hepatitist meg az összes többit megcsinálták az AFP-vel, sztem neked is így keleltt volna.

     

    utálom mikor az orvosok hibájából szegény beteg szenved, meg küldözgetik mindenfelé:(:

    előzmény:
    Elefanni (8171)
    2009-05-07  11:57
  2. 2009. május 7. 12:188175.

    Igen!

     

    Gondolom negativ. 

    előzmény:
    ebi85 (8173)
    2009-05-07  12:09
  3. 2009. május 7. 12:178174.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. május 7. 12:098173.
    Most megnéztem én is az AFP-s papíromat, nekem ez volt mellette: HBsAg Ez lenne a hepatítisz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. május 7. 12:028172.

    Elefanni sajnálom hogy ennyire nem voltak képben a laborban de hogy a védönöd se amikor nem ért el hozzá a hepatitis eredménye? Neki hol volt akkor az agya?

    Nálunk alapból hozzámegy (dokihoz csak az Afp) és ö intézi a dolgot tovább. 

     

    A hepatitis lelet miatt egyértelmüen a labor és a védönöd a felelös. 

    előzmény:
    Elefanni (8171)
    2009-05-07  11:57
  6. 2009. május 7. 11:578171.

    Sziasztok!

     

    Kicsit elmaradtam az elmúlt pár napban. Ki lett festve a lakás és a szagok miatt nem is aludtunk itthon egy pár napig,úgyhogy nem is voltam netközelben. Végre kezdhetjük berendezni a kislány szobáját

     

    Képzeljétek mi történt velem tegnap. És még az ember ne idegesítse fel magát.

     

    Elmentem a dokimhoz a táppénzes papíromért,mert ő ki tud írni,így nem kell a körzetishez kutyagolnom.De azt már írtam korábban,hogy szülni végül nem nála fogok,így elvben már nem is ő kezel.

    Na a lényeg,hogy kiderült,nem csináltak nekem hepatitits szűrést,amit ugye automatikusan az AFP-vel együtt kell a vérvételnél megcsinálni. A laborban tök hülyének nézték a dokit,amikor odatelefonált.Mondták,hogy nem volt elég vmilyen anyag a véremben az AFP-hez,ezért lett akkor rosszabb egy picit az eredmény, és ezért újra le kellett volna venni,de ezt ők csak úgy nem csinálják meg. Mondjuk arra emlékszem,hogy alig tudtak akkor tőlem vért venni,össze-vissza szúrkáltak, vagy 5 percig mozgatta a csaj a tűt a karomban.El is ájultam,mert reggel ráadásul rosszulléttel kezdtem. Erre a csaj,miután magamhoz tértem,közölte,hogy üljek át egy másik nőcihez,mert ő nem tudja levenni a vért.Gondolhatjátok,hogy éreztem magam. Szóval ez volt kb. 3 hónappal ezelőtt. Az AFP eredmény miatt egymás utáni két napon is más-más doki uh-ozott meg,és ott mindent rendben találtak akkor.

    Ennek a történetnek tegnap azzal lett vége,hogy a doki s.o.s. leküldött a laborba,ahol épp volt egy ügyeletes, és utasította (du. fél 4kor),hogy azonnal vegyék le a vért és csinálják meg a hepatitis szűrést. És mivel ennek a vizsgáltanak az erdménye elég fontos,így ehhez dokihoz kell visszamennem hétfőn az eredménnyel és nem az új dokimhoz,mert vele csak 18-án találkozom.

     

    Ja plussz: elküldtek még egy egyszer terheléses vércukorra,mert az új doki szerint nem jól csinálták meg, a régi szerint viszont teljesen jól.

     

    Ezeken a dolgokon jól felhúztam magam.Ide oda passzolják az embert,mint egy labdát, és persze sosem az egészségügy a hibás. Mi meg találjuk ki,mikor mire kell figyelni,mintha mi lennénk az orvosok.

     

    Bocsánat,hogy így kitört belőlem ez a dolog,de egyszerűen felháborítónak tartom,ami itt megy.

     

    Remélem mindenki jól van. Én is már számolom vissza a napokat.Nagyon rosszul alszom,egyre nehezebben mozgok és egyre sürűbbek a hasgörcseim is.Ráadásul esténként olyan savtúltengésem van,hogy úgy érzem,mindent szétmar odabent.

     

    Ennek ellenére a kislány vígan fészkelődik,próbálja csinálni magának a helyet,de egyre kevesebb sikerrel.

     

    35+6

    előzmény:
    ludmo (8170)
    2009-05-07  10:59
  7. 2009. május 7. 10:598170.

    Sziasztok!

    Épp most jelentkeztem be CTG-re, nekem 35-36.héttől mondta a doki, hogy járni kell. Tök rendes volt a laboros csaj (SOTE II), mondtam neki, hogy nekem csak a csütörtök 7:30 -as időpont jó (mert a dokim akkor jár arra és egyből rám is nézne) és egyből 3 hétre előre beírt, nehogy beteljenek az időpontok. Jövő héten megyek először.

    Táskám még nekem sincs összepakolva, még kéne vennem valami gombos pizsit és a patikában sem voltam még (tena és társai), de tegnap voltam a dokinál és még teljesen zárt a méhszájam, úgyhogy nem aggódom :-)

    Tegnap ittam először a málnalevél teából. Egyáltalán nem rossz, remélem használ is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. május 7. 10:428169.

    Sziasztok!

     

    Én majd jövő 7en pakolom össze a kórházi cuccomat, pár dolog még így is hiányzik.

     

    Nekem a köldököm körül van kinn a karja-sztem, jobb oldalamon meg a háta.

     

     

    Timae: így most már értem miért lesz császár.

     

    Barátnőmön én csak annyit vettem észre, h oan nyúzott volt szülés előtti hetekben, aztán meg pikk-pakk kisimult.

     

    Apák napja: jún. 3. vasárnapja, tehát idén június 21-én.

     

    Én felébredtem hajnalban, kicsit rámjött a para, hogy végül is már bármikor megindulhat a szülés, nem is bírtam visszalaudni, aztán felköltöttem apát, hogy fárasszon le kicsit, és végül is majdnem 9-kor keltem fel.

     

    Ebi: sajnálom a tegnapi napot:(, remélem du. tudsz pihenni majd kicsit!

     

    34+5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. május 7. 10:218168.

    Nekem is a böröndkészlet középsöje van megpakolva de még van benne hely. Már csak azt kell beletenni ami ugye az utolsó utáni pillanatban is ráér.

     

    Az elözöeknél egy sportáskába is belefért a cuccom de az most anyuéknál maradt és nincs kedvem elhozni. 

    előzmény:
    ebi85 (8167)
    2009-05-07  10:12
  10. 2009. május 7. 10:128167.
    Nekünk egy közepes bőröndünk van, azt viszem, meg egy külön kozmetikai táskám.. abban van minden tisztálkodószer, betétek, wc papír ilyenek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (8166)
    2009-05-07  10:09
  11. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 7. 10:098166.
    Én is tegnap raktam be a cuccokat. Pár dolog még hiányzik, de az még ráér - töltő, kaja ... stb. Képzeljétek, kinéztem az egyik kis bőröndünket, s kicsi.Már tele van, pedig még biztos pakolgatok bele egy csomó mindent. Pedig azt hittem egy kis pakkom lesz. Azért kicsit megnyugodtam, h akár mehetünk is .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. május 7. 09:398165.

    Marcsi én is természetesen szülök, legalábbis ez a terv, d emiért ne menne  a valóságban is így?! 

    Márk lábikójának egy csonotos részét én már régóta naponta érzem  radarozik vele, mi így hívjuk  olyan mintha egy messzelátóval kémlelné az eget úgy mozgatja 

     

    És jeletem ma reggel összeraktam az összes kórházi csomimat  (ez az egyik legrosszabb, nyomasztóbb része az egésznek) 

    előzmény:
    marcsi0211 (8163)
    2009-05-07  09:34
  13. 2009. május 7. 09:358164.

    Hát én kcisit korábban. Egyszer a szülés előtt, egyszer a 29. héten. De semmi gond nem volt, uh a harmadik trimeszterben kihagyom :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (8162)
    2009-05-07  09:23
  14. 2009. május 7. 09:348163.

    Szép jó reggelt lánykák!

     

    Ugy látom majdnem mindenki császáros lesz közülünk én normálisan fogok szülni.

     

    Panoka: Szerintem a Bende a jó név de ugyis ti döntötök a pároddal.

    Csinicsani: Akkor már te is az utolso heteket nyomod ha prog császár lesz.

    Kisbogár: Honnan tudjátok hogy nagyobb baba lesz az átlagtól?

    Igazolás: Nekem a terhesgondozást végzö dokim adja ha megszültem és jelentkeztem nála. 

    Babaolaj: Én nem használtam csak ha szükséges volt de akkor is a gyogyszertárit vagy a sima kukorica olajat. 

    Masszásolaj: Azt se használtam igaz szülésnél egy picit kellemetlen volt de kibirható és utána minden segédeszköz nélkül ültem a széken is az ebédlöben.

    Ebi: Alvás nálam most este nehézkes de reggel tudnék aludni de akkor nem lehet a gyerekek miatt igy velük alszom délben.

    Pöttöm: Akkor a kis korkülönbség nálunk a legkevesebb eddig a 20 honappal. a fiam és a nagyobbik között pedig 16 honap van.

    Túl lehet élni csak az elsö idöben nagyon nehéz lesz ha nem is lesz segotséged,de ha lesz akkor biztos könnyebb. Nem tudom. 

    Más: Nekem valamilyét ugy kidugja hogy szabályosan érzem a csontját a lánykámnak. Szerintem a sarka vagy a térde de tud fájni.Mintha nem férne el normálisan. 

    Vettem kis sapkát és kis zoknit ugyhogy a ruhát is bepakolhatom a böröndbe. 

     

    Marcsi 35+4 / 33 nap vissza!

     

    előzmény:
    ebi85 (8161)
    2009-05-07  07:22
  15. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 7. 09:238162.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!

     

    Gnokki: Köszi az infót a lázmérőről. Eddig még én se hallotam, hogy kéne. icsit meg is vagyok lepve. Nincs a kórháznak? Egyszer nálam is variáltak. Mikor először voltam. De ott annyi volt, h felcserélték. 1-tőlvolt kiselőadás, 2-től meg szülőszobalátogatás - mondjuk azért, mert teltház volt, s megvártuk, h kiüresedik egy szoba - ha jól emléxem.

     

    Mennem kéne fogászati kontrolra. A doki mondta, h a 8. hónapban szokatk menni, de vhogy kimaradt. Ti voltatok már?

     

    BB

    előzmény:
    gnokki (8160)
    2009-05-06  23:54
  16. 2009. május 7. 07:228161.

    Jó reggelt!

    Na mikor kelltem? Persze hogy 6kor  pedig ma eludhatnék is...

    Nekem nincs kifejezetten haskötőm... a férjemnek van egy izéje ami tépőzárad és jó vastag, és széles és hosszú  (jól elmondtam mi?!) na az ennek a célnak is kíválóan alkalmas lesz ha szükség lesz rá 

     

    Kisbogár, a CTG mindenhol más protokol szerint megy, ahogy már beszélgettük itt egy páran. Nekem most lesz az első szombaton, akkor leszek 37+3. Valakinek már a 35. héten van/volt. Kérdezz rá a dokidnál, hogy ő hogyan csinálja... javasolja 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. május 6. 23:548160.

    Sziasztok!

     

    Panoka: én a Bálintra szavazok. Elsőre elég a Suttogó I.-t megvenni.

     

    Anna0320: amíg pici volt a Bogi gyógyszertári olajat használtunk, utána vettünk Níveát de nem igen volt rá szükség.

     

    Timae: én is valószínű, hogy császárral fogok szülni. Minden kórházban mások a szokások, érdeklődj ott a szülészeten. Én is ma voltam a kórházban és teljesen pozitív volt. Pl. Boginál 1 napig mesztelenül kellett lenni a takaró alatt és boldog, boldogtalan jött és alákukucskált. Itt kincstári ruhában leszek és már nincs is iolyan kiszolgáltatott érzésem. Egyik kórházban kapsz elötte beöntést a másikban nem. Az egyik kórházban elöző este be kell fekudni, itt ráérsz reggel bemenni. Úgyhogy ahány hely annyi szokás.

    Én nem vettem haskötőt, anyutól kaptam fűzős bugyit de 1 percig sem volt rajtam.

    Ha többet akarsz olvasni a császárról írd be a gugliba és biztos vagyok benne, hogy rengeteg oldalt találsz majd de én is szívesen segítek ha vannak kérdéseid.

     

    Kisbogár: sajnos nekem is vannak kiütéseim. Bogival "csak" a combom belős felén voltak, most már a karomon is. Anno a doki azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele, ennyi. Amúgy engem marhára zavar, viszket és csúnya is.

     

    Bababluz: végül elmentem de jól megszívtam. Elvileg 2-kor kezdődőtt a megbeszélés, pont elötte 5 perccel érkeztem és kiderűlt, hogy átvariálták és fél 2-kor kezdődőtt. Sok infót nem tudtam meg. Viszont volt utána szülőszoba látogatás, ott maradtam ha már egyszer elmentem odáig. Na ott mindenki nekiesett a szülésznőnek. Viszont kell vinni lázmérőt, ezt eddig senki nem mondta, úgyhogy írjátok fel a listátokra (akik az ÁEK-ben szülnek)

    Bepofátlankodtam a kórtermekhez, elég jónak tünik, rosszabbra számítottam.

    Sok szimpatikus dologgal találkoztam, remélem nem fogok csalódni.

    Mára ennyi mert már nem fog az agyam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_842365
    Torolt_felhasznalo_842365
    2009. május 6. 22:458159.

    Nekem még nem volt CTG-m, pontosan  mikortól kezdik?

     

    Füles, Csinicsani: nekünk úgy néz ki eléggé nagy babánk lesz legalább is a méreteimhez képest,szóval azt mondták jó lenne ha nem bírnám a végéig kihordani, mert nem biztos hogy akkor természetes úton fog megszületni .

    "Szerencsére"  jelenleg a doki azon aggódik hogy nehogy koraszülött legyen, mert már nyitva van a méhszáj és görcsölgetek.

     

    Ami inkább engem aggaszt, nagyon megemelkedett a vérnyomásom, hétfőn pl. 142 volt a felső határ eddig ez volt  alegdurvább. Ráadásul szederjés kiütések is megjelentek rajtam egy  pár helyen már több mint egy hete, ami viszket, nektek nincsen ilyen gondotok? 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (8151)
    2009-05-06  19:17
  19. 2009. május 6. 22:108158.

    Sziasztok cserfes lanyok!

     

    Ugyan mar egy ideje olvasok, de meg mindig le vagyok maradva kb 50 hsz-el. Viszont ilyenkor nekem mar lovik a pizsit, igy most gyorsan irok es nyomas aludni.

     

    Dobbenten olvastam, hogy a szules elott elvaltozik a fejunk? Ezt meg soha nem hallottam. hat innentol figyelem a fejem ezerrel.

     

    Pocak fotok: Fules, Ebi, timea, mindenki nagyon szep mint mindig.

     

    Ludmo: Koszi az infot a wellnessrol.

    Majd meglatjuk, hogy alakulnak a dolgok, de ha mi egy keruletben lakunk, akkor esetleg tobbszor is osszefuthatunk.

     

    Kandika: neked is koszi a wellness infokat.

     

    Babazsur: Orulok, hogy lelkesedtek at oteletert. Gondolom a logisztikat majd megoldjuk  ha itt az ido.

     

    Csinicsani: Malnalevel tea, Elvileg nagyon hatasos. A 36. hettol, mikor abbahagyod a Magne B6-ot, lehet inni. Pont mult heten mondta a vedono is. De nektek csaszar lesz nem?

     

    Apak napja: Mikor is van pontosan?

     

    Luiz: Remelem babo befordul idoben!

     

    Ebi: Koszonom, hogy megirtad mit mndott a doki. Erdekesek tenyleg, az en dokim pont a mult heten mondta, hogy ketto helyett mostmar szedjek harom Magneziumot naponta, mert o tul kemenynek talalta a pocim.

    ami viszont az alvast illeti, azota, v. par napja, nem tapasztaltam, hogy olyan rossz lenne.

     

    Vedono-penz: En meg senkitol sem hallottam, hogy adott volna penzt a vedononek, remelem ez igy is marad szokasban.

     

    Bababluz: Haloing. Korabban mar tobben megbeszeltuk itt a forumon, hogy utaljuk a haloinget es igy polo, melegito naci, v. rovid naci. Csak kenyelmesen. utalnek halo rekliben flangalni a sok idegen latogato kozott. Pedig nem is vagyok szenyenlos.

     

    na jo ejt, holnap reggel probalom tenyleg utolerni magam.

     

    xxx, Chrissy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 6. 20:568157.

    A bal szememnél hegesedést és anyajegyfélét talált a doki, hiába mondtam, hogy ez régi sportsérülés lehet, mert már 16 éve is ott volt. Kaptam rá azonnali lézeres kezelést, mert retina leválásnak minősítette az orvos, aztán abban maradtunk, hogy nem vállalja a kockázatot, mert már volt a praxisában ilyen és levált a mamának a retinája. Amúgy -5,5-ös mindkét szemem k.lencséje. Kicsit magas a vérnyomásom is, vizesedem, inzulinrezisztens is vagyok, és első babámat szülöm 40 évesen ... szóval ilyen rizikófaktoraim vannak .

    De még nálam sem fordult be a baba 33. héten, mondjuk lenne még ideje.

    Számítottam a császárra.

     

     

     

     

     

     

     

    Fog valaki venni hasleszorítós bugyit, vagy haskötőt, vagy valami ilyesmit?

    előzmény:
    fules0224 (8155)
    2009-05-06  20:33
  21. 2009. május 6. 20:358156.

    Sziasztok!

    Hulla vagyok  Ma reggel végre tudtam volna aludni, de nem lehetett, mert mennem kellett  a szerelőhöz a kocsival. Persze a srác, aki kísért volna a szervízbe (mert nem adott elérhetőséget mondván majd ő felkísér és hazahoz ha ott kell hagyni a kocsit,) 11ig fel sem vette a telóját (9re volt megbeszélve a tali). Fél 12re értünk a szervízbe ahol ott hagyott, mert neki dolga van idióta! Uh fél2ig ott ácsorogtam a szerelőnél, kb óránként 5percre le tudtam ülni és ennyi. Utána vásárolni mentem, mert már majd éhen haltam (2 zsemle, meg akkor vettem két csoki... ennyi volt bennem). 3ra értem haza, gyorsan kipakoltam és mehettem fel a dokihoz a táppénzes papíromért. 5kor ettem először rendes kaját. Márk egész nap nyomogat, amit meg is értek, nem voltam ma valami figyelmes szegénykémmel 

     

    Haizer Timi, én is émelygek ám! Most is hányingerem van... tegnap volt először, nem tudom mitől lehet. A másik, hogy nem kapok levegőt ha lefekszem, vagy félülő helyzetben fekszem...

     

    Csinicsani, jól belehúztok akkor ti is  Lehet h a végén együtt szülünk 

     

    Panoka, nekem egy barátnőm együtt szedte a homeot a teával és neki bejött  Én megyek (férjem nélkül) az elsősegélytanfolyamra. Én először a második alkalmon voltam, mert az elsőről lecsúsztam, uh én már csak most szombaton megyek, mert csak ezen nem voltam még. Nekem megérte azt az összeget, de más szerint ezért felesleges fizetni. Ezt neked kell eldöntened  Amúgy valaki linkelt egy honlapot az is elég jó, mindjárt megkeresem....

    http://www.babazo.hu/9honap/20070514szule sfelkeszites.html

    Ja?! Én a Bálintra szavaznék  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. május 6. 20:338155.

    nekem faros volt idáig, a 28+6 hetin is, a 32+6 hetin is.

    35+2 hetesen megyek megint.

     

    a doktornőm azt mondta, ha hétfőn is faros, 95% a császár, persze befordulhat, de a méreteit tekintve nem sok jóval biztatott.

    Én még mindig lenn érzem a lábait.

     

     

    Nekem először nem tetszett a kalandra fel, mármint a reklám alapján, de amúgy idáig jó votl, jókat nevettem.

     

    Panoka: nekem a Bálint.

     és megy a drukk, h meglegyen a papír.

     

    Timea: neked miért is lesz császár?

     én amúgy arra is fel vagyok készülve, a menetrendet tudom, a fájásokra meg asszem fel vagyok készülve.

    Pajzsmirigyes doki: felemelte a gyógyszeremet, most másfél szem a szülésig, onnantól egy szem, majd szülés után 8 hét múlva kontroll. Már most gondolkozhatok, h hol hagyom a bébit.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    csinicsani (8152)
    2009-05-06  19:29
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 6. 20:198154.

    Jól értem, hogy császárod lesz?

    Mondott valami különöset az orvos? Mire kell készülnöd? Bent lehet valaki a műtét alatt?

    Milyen hasszorítót érdmes venni a műtét utáni időszakra?

    előzmény:
    csinicsani (8152)
    2009-05-06  19:29
  24. 2009. május 6. 19:318153.
    Bocs , a 33 +4 heti Uh-n volt fejvégű
    előzmény:
    csinicsani (8152)
    2009-05-06  19:29
  25. 2009. május 6. 19:298152.

    Nekem eleve csaszi lett volna , ugyhogy nem izgat túlzottan, csak annyi h nyomja a rekeszizmom meg a  gyomrom a nagy buksijával . Nem annyira a méretei miatt mondta h hamarabb jönne, hanem mert nagyon gyakorolja a légző mozgásokat és a vastagbele is ki van tágulva (asszem ezt mondta),vagyis hogy az érettségi jelei szerint ő készen áll. Amugy a placentám fejlettségi szintje szerint grad 0 (azaz abszolut nincs elöregedve,általában a harmadik trimeszterben grad 2 v 3 szokott lenni )....

    Fules neked mikor látták h faros ? Mit mondtak még befordulhat ? Nekem a 32. hetin fejvégű volt és most a 36. hétre fordult meg farosra...ugyhogy neked is még befordulhat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842365 (8150)
    2009-05-06  19:09

Címlap

top