Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 kg felettiek klubja

nattine
Létrehozva: 2008. október 13. 09:47

Sziasztok!

 

Tudom, hogy ezer fogyis topik van már, de azért még próbálkozom. Egyrészt - és ezt is sokan írták már - nagyon nehéz bekapcsolódni egy összeszokott társaságba. Másrészt úgy érzem, hogy más problémákkal küzd az, akinek 5-10 kilótól kell megszabadulnia, és megint más, ha 30-40, vagy akár több kiló a súlyfelesleg. Pl. nem lehet ugyanazt mozogni, mert akár árthat is.

 

Ezért szerettel várom azokat, akik csatlakozni szeretnének.

  1. 2009. január 8. 14:23376.
    Lesz eredmény, meglásd!
    előzmény:
    nattine (375)
    2009-01-08  13:37
  2. 2009. január 8. 13:37375.

    Szia!

    Én vagyok-vagyok, csak éppen semmi különös beszámolnivalóm nincs.

    Eddig hősiesen tartom magam a ponthatáraimhoz. Az eredményt nem tudom, mert majd csak kedden mérem meg magam legközelebb.

    És azért minden délután nagyon éhes szoktam lenni

     

    Töpörtyűs nem tudom hol van, arra tippelek, hogy jó sok meló várta január elején. Remélem, jön majd ő is.

    előzmény:
    Cicamic (374)
    2009-01-08  13:09
  3. 2009. január 8. 13:09374.
    MEgint világgá ment mindenki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. január 6. 10:22373.
    Ügyes vagy, ez pont jó!
    előzmény:
    nattine (372)
    2009-01-06  10:06
  5. 2009. január 6. 10:06372.

    Sziasztok!

    Ma megmértem magam, egy kilót fogytam egy hét alatt. Őszintén szólva kicsit többet vártam, kicsit el vagyok kenődve. Be kell szigorítanom az étrendemen.

    Persze, ha minden héten egy kilót fogynék, az tök jó lenne, de nekem az elején gyorsabban szokott menni, és hát ha ez a gyors...

    De nem adom fel, folytatom. Remélem, jövő héten jobb lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. január 5. 14:23371.

    Kösz, jól. Mi ezekből az aizgalmakból régen kinőttünk.De a család együtt volt szenteste, és a 2 napban is, holitt, hol ott.

    szilveszter nekem egy nyűg, de az is elmúlt Tv-zéssel. Szombaton Anyósom volt 75 éves. Úgyhogy volt ünnep)))

    előzmény:
    nattine (370)
    2009-01-05  14:04
  7. 2009. január 5. 14:04370.

    Igen, jól sikerült. Tetszett nekik a karácsonyfa is, meg az ajándékok is. Próbáltam az ajándékbontás előtt egy kis meghittséget belevinni, ének, stb. , de győztek a csomagok . Most már  a kicsi is felfogta, hogy jön a Jézuska, meg minden, és nagyon-nagyon örült a legapróbb kis kacatnak is. "Nézd anyu, ezt is kaptam, köszönöm Jézuska!!" . A nagyobbik: "a Levinek ez a harmadik ajándéka. nekem hány van?" Valahogy elrontottuk már az elején, sok apró csomagot kapott mindig, mert úgy szeretett bontani. Most évről-évre csökkentjük a csomagok számát. Amikor meg szilveszterezni mentünk ismerősökhöz, megkérdezte tőlük, hogy oda is vitt-e neki a Jézuska valamit?

     

    Aztán a két ünnep között egy kicsit ráhagytam a kölköket a férjemre (egyszer ki is akadt miatta), de elhatároztam, hogy találok egy fogyós módszert, amit követni tudok. Meg szükségem volt erre az időre, hogy fejben ráhangolódjak a dologra, és ne adjam fel három nap múlva. Max. egy kicsit haragszik rám, mert ő többet akart volna együtt lenni családilag...

     

    Nálatok hogy teltek az ünnepek?

     

    előzmény:
    Cicamic (369)
    2009-01-05  13:54
  8. 2009. január 5. 13:54369.

    Ahogy sikerül. Különösebb tervem nincs.a tavalyi ünnep előtt -29-29,5 kg volt.ezt muszáj tartani,, de ha szaporodik a mínusz, csak egy öröm

    Srácok élvezték a karácsonyt?

    előzmény:
    nattine (368)
    2009-01-05  13:29
  9. 2009. január 5. 13:29368.

    És mennyit akarsz még fogyni? Már elég sokat fogytál tavaly is, nem?

     

    előzmény:
    Cicamic (367)
    2009-01-05  13:26
  10. 2009. január 5. 13:26367.

    szia! Fenét leszek!Úgy akarom folytatni, hogy a gyümölcsnapokat kihagyom, mert az ilyenkor télen egy kínzás volt nekem. Majd ha lesz megint gyümölcs, akkor talán. Addig marad a fehérje-szénhidrát-kaményítő nap.

    Különben karácsony első napján majdnem kinyúltam, pedig minimális husit ettem Szenteste. Aztán belejöttem a kajába. Sajnos

    előzmény:
    nattine (365)
    2009-01-05  13:09
  11. 2009. január 5. 13:11366.

    Szia!

     

    Üdvözlünk köztünk. Talán lassacskán visszatérnek ide a többiek is

     

    Mit jelent az, hogy nem vagy éhes, és nem eszel? Egyáltalán? Magyarul koplalsz? Vagy azért eszel egy 1200 kcal körüli mennyiséget? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308684 (363)
    2009-01-02  14:37
  12. 2009. január 5. 13:09365.

    Szia!

     

    Örülök, hogy ilyen jól megúsztad az ünnepeket, szerintem, aki már régóta fogyózik, annak duplán nehéz, hiszen olyan jól esne egy kicsit elengedni magát az embernek, és ráfogni az ünnepekre . 2 kg meg pikk-pakk lemegy majd! Akarod még tovább is folytatni, vagy te már a versenysúlyodnál leszel ezzel a 2 kg mínusszal?

     

     

    Nekem szükségem van a számokra, úgy látszik. Ez a WW módszer talán kicsit egyszerűbb lesz, és könnyebben betartható, mint a kalória. Van ugyanis egy csomó 0 pontos, amikkel nem kell törődni.

    Tudod, gondolkodtam a 90 naposon is, de már eleve a gyümölcsnapnál megakadtam. Meg az nekem túl nagy átállás is lenne főzés szempontjából.

    Most nem álltam még mérlegre, elhatároztam, hogy csak keddenként állok rá, nagyon kíváncsi vagyok a holnap reggelre!

     

    előzmény:
    Cicamic (364)
    2009-01-05  09:42
  13. 2009. január 5. 09:42364.

    BUÉK! Írtam karácsonykor is, természetesen nem műkszött a fórum.

    Nagy félve mázsáltam, meglepire csak 2 kg gyött fel. Mátol zavarom lefelé)))

    NAttine, szurkolok a sikerednek a számolgatással. Nekem ehhez sose volt türelemem.

    Töpörtyűs, merre vagy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_308684
    Torolt_felhasznalo_308684
    2009. január 2. 14:37363.

    SZIASZTOK! MOST KEVEREDTEM IDE .

     

    BOLDOG UJÉVET KIVÁNOK MINDENKINEK.

     

    NAPI 4-5 KM-T GYALOGOLTAM NAP MINT NAP ÉS EGYRE CSAK HIZTAM. 

     

    NÉGY HÓNAPIG MEDITERÁN ÉGHAJLATON ÉS KOSZTON VOLTAM AZ ERED-

     

    MÉNY -2 KG.  MOST VÖRÖSFENYŐ OLAJ KAPSZULÁT ESZEK , ÉS NINCS

     

    ÉTVÁGYAM. PERSZE HA LEÜLNÉK ÉS ENNÉK AKKOR MINDENT FEL TUDNÉK 

     

    FALNI, DE ENNYI ÖNMÉRSÉKLETEM UGY NÉZZ KI HOGY VAN. EZEN ÉN IS 

     

    CSODÁLKOZOM. AZ IDŐT AMIT EVÉSSEL TÖLTÖTTEM EL AZT KELL MÁSRA

     

    FORDITANOM, EDDIG MÉG MEGY. NEM TUDOM HOGY MEDDIG DE KÉRLEK 

     

    BENNETEKET LEGYETEK VELEM.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. január 2. 14:10362.

    Sziasztok!

     

    BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

     

     

     

    Remélem, jól teltek az ünnepek mindenkinek!

     

    Nálunk a szokásos volt, család, pihi, semmittevés, egy kis veszekedés, ahogy kell... Meg persze rengeteg kaja, pia, hízás .

    Nagyjából megérkezett a súlyom oda, ahonnan a topik nyitásakor indultam . Ez nem jó, de sajnos így alakult, pedig próbáltam visszafogni magam, úgy látszik, kevésbé sikerült, mint ahogy gondoltam. 

    De sebaj, mert itt az új év, lehet fogadalmat tenni (mint minden új évkor ), és lehet ezerrel belevetni magunkat a fogyókúrába.

    Eltöltöttem egy kis időt (a férjem szerint nagyon sok időt) azzal, hogy módszert keressek. És mivel a legtöbb módszer arról szól, hogy mit szabad, ill. mit nem szabad egyáltalán enni, egyik sem tetszett. Aztán rátaláltam a Weight Watchers módszerre, azt hiszem, ebbe fogok kapaszkodni. A lényeg, hogy minden kaját pontokkal osztályoz, attól függően, mennyi kalória, zsír, ill. rost van benne. Így a zsíros kaják sok pontot érnek, a zöldségek meg pl. 0-át. Tetszik ez a dolog, mindent lehet enni, csak éppen számolni kell, és kompenzálni, ha olyat eszik az ember, ami sok pontot ér. Sőt, azt is meg lehet tenni, hogy egész héten napi egy pontot megspórolunk, és azt hétvégén "leesszük", pl. egy szülinapi torta formájában . Nincs több lelkiismeret-furdalás családi bulik miatt . Tornával, mozgással meg lehet még pontokat szerezni.

    Szóval, nagyon lelkes vagyok, remélem, működni fog.

    Karácsonyra a férjemtől egyébként egy LegMagic tornagépet kaptam, azt is igyekszem majd rendszeresen használni.

     

     

     

    Meséljetek, kinek hogyan teltek az ünnepek, és megjött-e már a lelkesedés a fogyókúra folytatására? Remélem, jöttök majd, és bíztatjuk egymást tovább!

     

    Nattine

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. december 22. 21:15361.

    NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK NEKTEK!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2008. december 19. 14:37360.

    Szia!

     

    De jóóó, hogy megkerültél :))) Örülök, hogy az utazásoddal minden simán ment és jól is érezted magad.

     

    Még meg sem köszöntem Neked a multkori anyagokat, bár gondolatban megvolt... most pótolom. KÖSZÖNÖM!

    Átolvasgattam őket, volt amin igen meglepődtem, pl. hogy ugyanaz a mennyiség több részre elosztva fogyaszt, rosszul elosztva hizlal :(

    A fogyi az nálam is bedőlt még a múlt héten. Munkahelyi buli. (marhapörkölt nokival, süti hegyek, ágyas pálinkák... szóval buktam...) Igazság szerint most nem is nagyon van hozzá kedvem, de azért visszafogom magam, ma is grillcsirke volt erős paprikával... de most, hogy a sütikről írsz :))))))

    Ja, és képzeld, a barátom is elkezdett titokban fogyizni, már fogyott 4 kilót :)))) szóval  ő is széééép akar lenni :) Ez jó. Nem?

     

    Hát akkor kívánok mindenkinek varázslatos ünnepet, meg azt, hogy mindenkinek olyan karácsonya legyen, amilyet csak szeretne :)

    Szép ünnepet Mindenkinek!

     

    Januárban újra ugyanitt, most szabira megyek.

     

    Sok-sok puszi!

    Töpörtyűs

    előzmény:
    nattine (358)
    2008-12-19  09:50
  18. 2008. december 19. 10:41359.

    Örülök, hogy jó volt. Itt ma évzáro buli, én hoztam franciasalátát. Nem brja a pocikám a baconba tekert virslit. Meg elég lesz karácsonykor a zabika

     

    HA addig már senki sem jön, kívánok nagyon boldog karácsonyt!

    előzmény:
    nattine (358)
    2008-12-19  09:50
  19. 2008. december 19. 09:50358.

    Sziasztok!

     

    Itt vagyok ám én is. Kedden jöttem haza Németországból, tegnap meg a férjemé volt a gép, mert amikor szerdán elindult az irodából, még úgy volt, hogy BKV sztrájk lesz, ezért itthonról dolgozott.


    Az utam nagyon jó volt, igaz, az indulás kissé nehézkes: délelőtt 10-től a reptéren voltam, aztán fél 4-kor fellszállt a gép, fél 1 helyett... De megérkeztem, barátnőm teljesen oda volt a meglepitől, volt buli, pia, kaja, aztán még két napot dumáltunk, sétáltunk a karácsonyi kirakodóvásárokban (ami Németországban különösen szép), aztán haza. Hazafelé már nem volt semmi gond a repülővel.

     

    Fogyi semmi, Németországban híztam 2 kilót . Most már az ünnepekig nem is idegesítem magam vele, majd a két ünnep között keresek valami "tuti" módszert, aztán januártól hajrá. Meg az ünnepek alatt megpróbálom "fejben" elindítani a dolgot, bár halvány lila gőzöm sincsen, hogyan.

     

    Ami a karácsonyi előkészületeket illeti, ajándékok, egy kivételével megvannak, az öcsémnek a neten rendeltem ajándékot, ami állítólag 23.-n megjön... remélem, így is lesz.

    Mézeskalács kész, ma még sütünk vaníliás kiflit, hétvégén gyümölcskenyeret az én kedvemért, meg csokis bon-bonokat a férjem kedvéért (ami egy gonoszság, mert a legtöbbet én fogom megenni.... ). 

     

    Szerencsére a férjem már csak ma dolgozik, aztán januárig itthon lesz. Igaz, így is bent marad 10 nap szabadsága, amit nem tudott kivenni. De most 2 hét család! Már a fiaim is alig várják, ill. főleg a nagyobbik, ő már érti, hogy miről van szó - pl. hogy ma kellett idén utoljára oviba mennie.

     

    Remélem, nektek sem kell dolgoznotok az ünnepek alatt / között!

    Gondolom, most mindenkinek kisebb gondja is nagyobb lesz a fogyókúránál, de azért januárban gyertek újra, most már nincs kifogás! Látjátok, titokban is mennyien drukkolnak nekünk !

     

    Puszi 

    Natti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2008. december 18. 15:58357.

    Szia!

     

    Kicsit be vagyok havazódva, de azért nem tűnök el végleg, csak szabira készülök és most kettő helyett kell húzni a zigát. Meg sajna egy kicsikét híztam is, de ma újra visszatértem a fogyi napokhoz.

    Natti biztos barátnőzik, már ha el tudott repülni :)

    Karácsonyi készülődés folyamatos, nem akarom az utolsó napokra hagyni. Gyerkőcnek is megvettem már a meglepijét, de épp tegnap állt elő egy tartalék kívánságlistával :)

    22.-étől az újév első hetéig otthon leszek, valszeg nem nagyon fogok netezni, de majd gondolok Rátok.

    A héten még nálunk is gürci... azt hittük, hogy majd a vezetőség holnap holnapután délben, vagy legalább kettőkor hazaenged, de reménytelen.

    Azért szorítok Neked, hogy otthon tudj maradni a két ünnep között :)

     

    Sok puszi!

    Töpis

    előzmény:
    Cicamic (356)
    2008-12-17  12:20
  21. 2008. december 17. 12:20356.
    Merre jártok lányok? Mindenki Karácsonyra készül? A héten vagyok (sajna szombaton is), aztán ünnep!  Jó lenne a 2 ünnep között is otthon. Majd kiderül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. december 11. 10:45355.

    Ajándékok viszonylag megvannak. Enyémet kivéve.

    Plédből 2, terítők kimosva. Ezzel vége a dalnak.

    Ma a Zöld Zebrának viszek cuccokat, szombaton a Mikulásgyárnak. Vasárnap, és a szombati maradék időmben neki kell esnem a többi plédnek, függöny marad jövő hétre. A bevásárlós listát is el kell kezdeni írnom. De én már nagy gondot nem csinálok. Legyen tisztaság, finom kaja, és a család Szenteste. Másik 2 nap mi megyünk vendégségbe.

     

    Jó szülinapozást! 

    előzmény:
    nattine (354)
    2008-12-11  10:35
  23. 2008. december 11. 10:35354.

    Szia!

    Én Németországban jártam gimibe, és az egyetlen, akit valóban a barátnőmnek tudok mondani, ott lakik. Hozzá repülök, szombaton lesz a 35. szülinapja, és ráadásul meglepi lenni, nem tudja, hogy megyek.

     

    Az a jó, hogy 22.-23.-n nem dolgozik a férjem, majd megkapja a kölköket, és meg főzök-takarítok.

     

    Te hogy állsz az előkészületekkel?

    előzmény:
    Cicamic (353)
    2008-12-11  10:20
  24. 2008. december 11. 10:20353.

    szia! Hová repülsz? Kisfiadnak gyógyulást!

    Ne aggódj, biztosan kész leszel karácsonyra!

    előzmény:
    nattine (352)
    2008-12-11  10:05
  25. 2008. december 11. 10:05352.

    Sziasztok!

    Nem jelentkeztem, mert igazából fogyi ügyben most nem tudtam volna mit mondani. Kicsit elvesztettem a lelkesedésemet, és egész más dolgok foglalkoztatnak. Idegesít, hogy mindjárt itt a karácsony, annyi dolgom van még, és olyan kevés időm. A nagyobbik fiam megint nincs a héten oviban, mert nem beteg ugyan nagyon, csak erősen náthás, de nem akarom, hogy összeszedjen valamit, ugyanis a hétvégén elutazom, nem akarom betegen itt hagyni az apjának, meg a szüleimnek őket.

    Már HA elutazom. Ugyanis repülnék szombaton, ha lenne honnan . Remélem, addigra kifullad a reptéri sztrájk, meg hogy kedden vissza is tudok jönni. Amúgy sem értek egyet sem magával a sztrájkkal, sem azzal, hogy mindig karácsony előttre időzítik. Ezzel csak az utasokkal szúrnak ki. Ráadásul állítólag nyár óta tárgyalnak. Miért pont most jutott eszükbe sztrájkolni? Na nem folytatom, mert csak belelovallom magam, és csúnyát találok mondani...

     

     

    Mindenestre mindenkinek minden szépet és jót kívánok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top