Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 kg felettiek klubja

nattine
Létrehozva: 2008. október 13. 09:47

Sziasztok!

 

Tudom, hogy ezer fogyis topik van már, de azért még próbálkozom. Egyrészt - és ezt is sokan írták már - nagyon nehéz bekapcsolódni egy összeszokott társaságba. Másrészt úgy érzem, hogy más problémákkal küzd az, akinek 5-10 kilótól kell megszabadulnia, és megint más, ha 30-40, vagy akár több kiló a súlyfelesleg. Pl. nem lehet ugyanazt mozogni, mert akár árthat is.

 

Ezért szerettel várom azokat, akik csatlakozni szeretnének.

  1. 2008. október 13. 13:2376.
    Szerintem ha fogyni akarsz ne lisztben és péksütiben gondolkozz, főleg ha 40 kilót kellene legyűrnöd. Inkább mégis barátkozz meg a zöldségpárolással, vagy csinálj salátákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256181 (69)
    2008-10-13  12:49
  2. 2008. október 13. 13:1875.
    Szerintem ha nem hormonális vagy gyógyszerszedési okai vannak az elhízásnak, a sokevésnek általában a stressz az oka. Valami elől menekülés. Azért eszünk ilyenkor, hogy legalább valami jó is történjen velünk. Én legalábbis a harmadik gyerek megszületése utáni őrült fáradtságomat, a kialvatlanságot, a folytonos parázást "orvosoltam" evéssel, és naná hogy főleg szénhidrátzabálással. Akkor tudtam nekiállni fogyózni, mikor már jóval nyugisabb lettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911463 (74)
    2008-10-13  13:14
  3. Torolt_felhasznalo_911463
    Torolt_felhasznalo_911463
    2008. október 13. 13:1474.
    ti nem érzitek úgy néha hogy ez a nagy bezabálás egyfajta önpusztítás? Az ember tudja a józan eszével h rosszat tesz magának, hogy elöbb meghal, hogy milyen következményei lesznek, de mégis megteszi, akaratgyenge. Ezért nem értek eggyet azzal a megállapítással hogy a fogyókúra tisztán matek: ha kevesebb a bevitt kalória mint a leadott akkor fogysz.Ez matematikailag így van csak azt nem veszi figyelembe hogy az ember nem egy gép. Komoly pszichológiai okok állhatnak az elhízásunk mögött, mindenkinek más. Erről sajna kevesebbet olvasni mint a diétás módszerekről
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. október 13. 13:1273.
    Én erre egy ellenpélda vagyok: 20 kg-t fogytam le cirka fél év alatt, azóta eltelt 2 és fél év, és kb. 1 éve visszaállt az anyagcserém a kövérség előtti működésére, vagyis bűnözhetek bátran, ha nem minden nap és ész nélkül teszem, nem hízom tőle. Én naponta mérlegre állok, minden reggel, ugyanis megfogadtam mikor elértem az álomsúlyt, hogy soha többet nem engedélyezek magamnak 1-2 kg-nál nagyobb eltérést az 57-től! Ha azt látom ott a plusz 1 kg, pár napig úgy eszem, mint a fogyókúrám idején.
    előzmény:
    Glacier (70)
    2008-10-13  12:49
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 13. 13:0472.

    mennyire igazad van!!

     

    a súlytartás a legnehezebb!

     

    én ezért is figyelem nagyon hogy mit eszem és mikor (sőt ráállok mindennap a mérlegre)

     

    és azt is tudom milyen érzés megállni az evést. nagyon nehéz.

     

    mondjuk én már ott tartok, hogy mindennap min. fél órát mozgok. és így is nehéz tartani.

     

    lenne egy álomsúlyom, amit viszont nem tudok elérni. illetve elérem, de pár nap és visszaugrik...lehet hogy ennyire vagyok beállítva.

     

     

     

    A kiskori mozgás meg télleg nagyon fontos!!!

     

    Én rengeteget ettem gyerekként (főleg édességet) de érettségiig mindennap kőkemény edzésekre jártam. plusz hétvégén versenyekre. ekkor lehetőségem se lett volna elhízni.

     

    előzmény:
    Glacier (70)
    2008-10-13  12:49
  6. Torolt_felhasznalo_914957
    Torolt_felhasznalo_914957
    2008. október 13. 12:5971.
    Figyuzz! Van egy törvény,semmiből nem lesz valami.Van aki idegességben nassol,van aki meg nem tud enni.Mindent ehetünk,nem kell koplalni,mert  rosszúl leszünk,lemegy acukrunk stb.Enni kell de csak keveset,inkább többször kicsit,és csak akkor mikor éhesek vagyunk.Van egy ismerősőm 140 kg 183 cm-es,hatalmas mennyiséget eszik tömve kenyérrel,évek óta mondom ne csinálja,hatalmas pocakja van,már fáj a dereka,térde.Nem hitte el h segiteni akartam,elment az orthopédiára a térde miatt,az első mondata az orvosnak az volt fogyjon le !Hát ha valaki évekig cipel egy nagy hasat a dereka folyton előre hanyatlik,mint a terhes nőknek,a terhelés teljesen máshova esik.Nem beszélve a térdünkről,mert az is cipeli a súlyunk.Mostmár ott tart mindene fáj,de nem képes lemondani a nagy zabálásokról,mondtam neki ha ágynak esik,nincs ember aki forgatni tudja,de ő mégis zabál.Nem tudok rajta segiteni,és főleg az a baj h az emberek ha hazamennek este   jól  bekajálnak,amit aszervezet nem dolgozik le,mert ki mozog éjjel? Igy csak rakódik minden.Nem véletlen van a mondás: reggelizz úgy mint egy király,ebédelj úgy mint egy polgár,vacsorázz úgy mint egy koldus.
    előzmény:
    nattine (1)
    2008-10-13  09:47
  7. 2008. október 13. 12:4970.

    Sziasztok!

     

    Van, aki nem fogy ám le olyan könnyen - akkor sem ha csak pár kiló felesleg van rajta. Ha pedig valaki hajlamos rá, hogy könnyebben hízzon, esetleg még evésrohamai is vannak, akkor gondolom, beleesik egy ördögi körbe. Ezalatt nem diétát értek, hanem azt, hogy gondol rá, nem kellene tovább hízni, nem lenne szabad ennyit enni, mozogni kellene, stb., de összességében sokkal egyszerűbb és kényelmesebb bent ülni, mint kimozdulni.

     

     

    Mondjuk nekem egyik "kedvencem", hogy

    - egy vékony embernek a súlytartáshoz/egészséges életvitelhez napi FÉL óra séta kell,

     

    - egy embernek fogyáshoz napi EGY óra,

     

    - egy lefogyott embernek súlytartáshoz pedig napi MÁSFÉL óra.

     

    Tehát nem elég, hogy az ember lefogy (már persze az, akinek nem csak pár kósza kilótól kellett megszabadulnia), hanem utána még neki kell a legtöbbet tennie azért, hogy úgy is maradjon, és szerintem ez elég elkeserítő.

    előzmény:
    hangoskönyv (49)
    2008-10-13  10:58
  8. Torolt_felhasznalo_256181
    Torolt_felhasznalo_256181
    2008. október 13. 12:4969.
    De jó, hogy indult ez a topic!!! Tegnap, miután megnéztem a nyaralási képeket elhatároztam, hogy ez így nem mehet tovább. Persze ez ma reggelig tartott. :-(( Nincs akaraterőm! Vagyis nem hiszek abban, hogy ez nekem mehet. Mióta az eszemet tudom kövér vagyok, és utálom magamat. Mindenki elfogadott ilyennek, kivéve a családom egy része (hangot is adnak neki) és én magam. Fogytam-híztam, fogytam-híztam-híztam-híztam. Most itt tartok. Remélem együtt könnyebb lesz!!! Amúgy 27 éves vagyok, és legalább 40kg-tól kéne megszabadulnom. Kb. egy év alatt szerintem menne. Tud nekem valaki tippeket adni, hogy ha bemegyek a boltba mit vegyek le a polcról? Mármint hol érdemes és mit venni. Milyen list, péksüti, felvágott.... Hétközben nem tudok pepecselni a 3és fél deka zöldborsó és 4 deka sárgarépa párolásával...Szerintetek honnan érdemes ebédet rendelni? Próbáltatok már ilyesmit? Jaj csajok, most sikerülnie kell!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. zxc
    zxc
    2008. október 13. 12:1568.
    hmm talán tele kelle rakni hőmérökkel
    előzmény:
    kaminka (64)
    2008-10-13  11:42
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 13. 12:0967.
    És félre ne értsetek, nem vagyunk salátaevők ízetlen hússal... :-))) Isteni kajákat főzök, vacsoravendégségeket adok, rengeteget sütök, de nem mindegy, hogy milyen életmód mellett, milyen alapanyagokból és mennyit eszik az ember.
    előzmény:
    fahita (66)
    2008-10-13  12:07
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 13. 12:0766.
    SZiasztok!Saját példámból kiindulva: én is kövér gyerek voltam, a testvéreim meg nem, pedig ugyanazt ettük. A titok: a gyerekeket azonnal, amint lehet, hozzá kell szokatni a rendszeres tesmozgáshoz és magunkat is. Hetente 3-4 alkalommal MUSZÁJ mozogni. Mint exkövér, mondhatom, hogy tudom, nem könnyű, de ma már évek óta nem bírom megenni anyám főztjét, ami anno kövérré tett: fehér liszt, fehér cukor, fehér rizs, krumpli hússal számolatlanul, sok mélysütés: amolyan igazi rossz magyar konyha. Ettől már fáj a gyomrom manapság.Még valami: valószínüleg én és majdani gyermekeim is a sportolás miatt és az egészséges állandó étrend-nem fogyókúra, az hülyeség-miatt kb. 10 évvel élünk majd tovább. Ennyit meg nem ér a zabálás.
    előzmény:
    floryka (63)
    2008-10-13  11:29
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 13. 11:5965.

    Bocs, hogy belekotyogok, de nagyon rosszat teszel Magadnak azzal, hogy ma még nem ettél.

    A fogyi lényege, hogy 3-4 óránként csipegess valamit, hogy pörögjön az anyagcseréd. Így, hogy nem eszel, le fog lassulni, és ha végre eszel (sokat fogsz, hiszen előtte éheztél), a szervezeted megörül a kajának, és nagyon sokat fog belőle elraktározni. Eszegess napközben almát, joghurtot, salit, sovány sajtot, leveseket, és hagyd ki a köztudottan hízlaló kajákat. Meg általában, egyél kevesebbet. És vacsira is kell ám enni, sőt, ha megkívánod, este 11-kor is! Csak valamilyen könnyű étel (pölö szintén jogi vagy alma) legyen.

    Amúgy én is fogyózok, bár inkább életmódváltásnak nevezném. 1 hónap alatt ment le 4 kiló. Tudom, nem sok, de mellette napi 1-másfél órát gyalogolok, tekerek vagy taposok (nyilván a nagyon duciknak tilos ennyit). Nálam centikben mérve hihetetlen a változás!

    A Párom biológus, Rá hallgatok diéta-ügyben. Amúgy meg csak elkezdeni nehéz, amikor jönnek az eredmények, ez tovább ösztönöz. (Hiszen nem fogom elrontani ezt a szép teljesítményt egy zacsi nyavalyás csipsszel???)

    Na, bocs, hogy hosszú voltam, de ez úgy kikívánkozott.

    előzmény:
    floryka (33)
    2008-10-13  10:42
  13. 2008. október 13. 11:4264.
    nem megy öt gyerek tépi fel a hütőajtót ötpercenként,és azt hiszem nincs olyan amit én nem eszek meg a hötőből/talán a hőmérő/
    előzmény:
    zxc (40)
    2008-10-13  10:50
  14. 2008. október 13. 11:2963.

    Dehogynem.. 162 cm magas és 66 kiló,és még nincs 10 éves.

     Mikor a fiamat vártam végig azon rettegtem, nehogy kövér legyen. nem lett az, magas és vékony. 10 év van a 2 gyerek közt, másodjára már fel sem merült bennem hogy kövér lehet, mert ugye az első nem lett az. És megszívtam, mert kövér lett. 

     Biztosan közrejátszik ebben az alkati tényező, hiszen 2 gyerekem van, egyféle koszton van az egész család, a fiam mégis vékony volt mindig.  A kislánynak tökmindegy mit eszik, minden ízlik neki. 

    előzmény:
    nattine (48)
    2008-10-13  10:58
  15. 2008. október 13. 11:2262.
    Bocsi a hibákért!!
    előzmény:
    manocsk@ (61)
    2008-10-13  11:20
  16. 2008. október 13. 11:2061.

    Sziasztok!

     1000x hallott mondatok,hogy fejben dől el minden,és mozgás stb...

    Én 5 hónapos kisfiúval vagyok itthon,és fogyni szeretnék.Szoptatni sajnos nem tudtam,pedig mindent megpróbáltam,és még ezért is stresszeltem magam,ami miatt aztán végképp nem ment!!

    Én sem tudtam fogyni,ezer dolgot összeolvastam a neten,és rájöttem,hiába kinlodom,annyira elmentem savas irányban,hogy igy nem fog menni!

    Ezért saját magam kidolgoztam egy "módszert":na jó nagyképünek hangzik,de szerintem mindenki más,és egyénileg kell hozzá állni!

    Rájöttem éveken át buborékos ásványvizet ittunk,ami nem jó!!!!

    Ma már max.enyhe a férjemnek én meg sima vizet,vagy teát!Gyümölcs tea,gyógytea!

    Olvastam a méregtelenitésről is,ezt én úgy oldom meg,hogy imádom a jégsalit.Beiktatok egy egy napot amikor reggel délben este azt eszem.Hol paradicsomal,hol natúran!!Ennyit kibirok.Ráadásul van úgy hogy másfél fejet is megeszem,és nincs büntudatom!!

    Mozgás: a babával sokat sétálok délután.Futni nem birnék,járunk baba mama jógára,és van "tárogató" gépem:hát nem tudom mennyire hatásos,de mindennap ráugrom,és 2 szám alatt csinálom és énekelek közben!!Mindig kiválasztok 2 számot,igy nem unalmas,és tudom mikor van vége,ráadásul a gyerek még vigyorog is nagyokat!!

    Tudatosan elkezdtem,mert a sok hormon hogy legyen gyerekem az úgy felugrasztott pár kilót,hogy na.Régebben a kudarc,hogy nem jön össze a baba,akkor csak ettem!!

    Most csak ránézek,elmondom itt vagy velem,és ezért érdemes volt,de anya szeretne lefogyni!!Hangosan kimondom ami a vágyam.A férjem max.támogatt,szerinte nem vagyok kövér,magasak vagyunk ez tény,apa 2 m,én 175 cm.És 90kilorol indultam!!

    Nem tudom mennyi vagyok,mert ez a másik,hogy nem méregetem magam,hanem vannak különbözö ruhák,ahogy jöttek a kilok,úgy vettem,és most mindig megpróbálok egyet.Nem ugrom 2 méretet,mert minek rohanjak??

     

    Csak azt próbáltam leirni,és bocs a hosszú irásért,/ma nem kell fözni,a hétfő igy szünnap,és van időm netezni/hogy mindenki más szervezet,és másképp kell hozzá állni.Nem biztos,hogy jó nekem az ami a szomszédnak!

    ja és egy trükk,minden üveg ásványvizba rakok 1 citrom levét!Bár savanyú a cirtom,a legjobb lúgositó!!!És még finom is!!

    Sok sikert mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. október 13. 11:2060.
    Nekem is könnyebb  az ha meg se kóstolom, mert ha már ott van a számban nehezebb abbahagyni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247215 (50)
    2008-10-13  10:59
  18. 2008. október 13. 11:1759.
    Valószínűleg azért mert minden fejben dől el. Ha nem vagyunk ráhangolódva arra hogy márpedig nem eszünk akkor eszünk. nagyon nehéz állandó kontroll alatt atratni az étkezést annak aki világéletében túlsúlyos volt. Mikor lefogytam én is azt hittem soha nem hízok vissza. Mert azt gondoltam kibírom. És lám mégse bírtam ki.
    előzmény:
    hangoskönyv (49)
    2008-10-13  10:58
  19. 2008. október 13. 11:1458.

    Szia!

    Csatlakozhatok? Már mindenféle fogyókúra után vagyok. Nekem mondhat bárki bámit, nem hiszek semmiben.

     

    Én sem voltam soha sovány alkat, azonban szerintem a rendszeres fogyókúrákkal csak rontottam az állapotomon.  Most, a banyakórban, 51 évesen még nehezebb leadni a felesleget. Rengeteget kínlódtam, egyedül a szénhidrátmegvonásos diéta jött be, attól már 2x25 kg-t adtam le úgy, hogy betegségem miatt sportolni nem tudok. Sajnos azonban, ha nem tartom be a napi 800-1000 kcal bevitelt, azonnal rakódik rám a súly. Márpedig éveken keresztül ennyi kaja nem elég, ráadásul súlyos egészségügyi következményei vannak.  (Vészes vashiány.)

    Nekem a házidoki titotta le először a fogyit, mert olyan állapotba kerültem a vashiány miatt, hogy veszélyeztette a munkavégző képességem.

    A kövérség azonban, mint kimutatott tény, a genetikával is összefügg. Ha állandóan fogyózni akarsz, az visszaüt, és a jojóeffektus miatt mindig többet szedsz fel, mint amit leadtál.

    előzmény:
    nattine (1)
    2008-10-13  09:47
  20. 2008. október 13. 11:1257.
    Most mennem kell, majd még délután benézek. Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. zxc
    zxc
    2008. október 13. 11:0356.
    MINDENRE RÁ LEHET SZOKNI ÉS LE IS LEHET SZOKNI
    előzmény:
    zxc (54)
    2008-10-13  11:02
  22. 2008. október 13. 11:0255.

    Pont ezért nyitottam külön topikot nekünk. Mert ez olyan, mint az alkoholizmus. Az alkoholista is tudja, hogy nem kellene többet inni, mégsem tudja megállni. Még ha a családja forog is kockán (sarkítva, persze). Azt sem érti meg az, aki mondjuk minden hétvégén megiszik 1-2 pohár bort.

     

    Én pl. már 5 évesen gurultam. És végiggurultam a gyerekkoromat. Akkor még nem tudtam kontrollálni, utána meg már sokkal nehezebb. Aki gyerekkorában már kövér volt, annak sokkal több a zsírsejtje is. Könnyebben hízik. Meg nyilván már eleve is hízékony alkat.

    előzmény:
    hangoskönyv (49)
    2008-10-13  10:58
  23. zxc
    zxc
    2008. október 13. 11:0254.
    mindenki szereti az édességet de mi van ha azt szokod meg hogy jön a hétvégi bevásárlás és csak akkor veszel :) és mivel minden hétvégén kapsz így el is felejted hogy hétköznap is kellene
    előzmény:
    nattine (52)
    2008-10-13  10:59
  24. Torolt_felhasznalo_247215
    Torolt_felhasznalo_247215
    2008. október 13. 11:0153.
    A saját esetemben azért sikerült visszaszednem még többet, mint amennyit lefogytam, mert rossz dolgok történtek velem folyamatosan (rossz kapcsolat, rossz munkahely, stb.), és annyira padlón voltam, hogy csak ettem és ettem. Nagy hiba, tudom, de ez van.
    előzmény:
    hangoskönyv (49)
    2008-10-13  10:58
  25. 2008. október 13. 10:5952.
    Nekem is az édességek jelentik a kihívást. Meg az állandó csipegetés: ha főzök, kóstolok, ha ideges vagyok, csoki, ha unatkozom, amit találok, stb. Mindenre ez a megoldás. Ebből az ördögi körből kell kilépni valahogy. Hogy az ember a problémáira más megoldást keressen, ne az evést.
    előzmény:
    floryka (41)
    2008-10-13  10:50

Címlap

top