Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vízöntők hol vagytok?

piper72
Létrehozva: 2003. december 23. 21:35
Végig olvastam a topikat és meglepődve láttam, hogy vízöntőkről szóló még nincs! Pedig azt írják, hogy mi vagyunk a legkevesebben a földön és az egyik legkülönlegesebb, és legjobb jegy a miénk. Én január 30-i vagyok, tehát egy hónap múlva ünneplem a szülinapomat. Kíváncsi vagyok ti hogy viszonyultok a rákokhoz?
  1. 2004. január 26. 20:15176.
    Bocsesz, de lustasági okokból kérem, hogy mondja meg valaki, mit jelent a 09óra50perc?Én kínai párti vagyok, ahhoz sok könyvem van, ebből csak a magamé érdekelne!Különben , üdvözlök mindenkit, mint új fiú!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_944546
    Torolt_felhasznalo_944546
    2004. január 26. 19:34175.
    Szia drjog! Persze, hogy nem haraxom! Tisztában vagyok magammal, és nem vettem magamra. Csak megvédtem 1 kicsit a Vízöntő/Mérlegeket! Remélem még 8 napig (egyfolytában!) ünnepelsz ;-))))
    előzmény:
    drjog (170)
     
  3. 2004. január 26. 19:17174.
    Szia Mario! Az aszcendens kiszámítása a nyugati asztrológiában nagyon hasonló a "kínai útitárshoz. "
    Ha tudod a születési óra/percedet és van olyan ismerősöd, aki rendelkezik Placidus számítógépes programmal vagy van aszcendens-táblázatod (régi Elixír magazinokban van), akkor csak megnézed a nap/óra/perc alapján az aszcendensed. Vagy asztrológushoz fordulsz, főként ha nem pontosan tudod a születési óra/percetz. Ő a megtörtént életesemények alapján pontosítani tudja az aszc. -t. Nagyon fontos tudni, mert a Nap-jegy mellett a legfőbb jellemzője a személyiségünknek.
    előzmény:
    Mario962 (173)
     
  4. 2004. január 26. 18:28173.
    Eddig csak a kínai asztrológiát nézegettem és nem tudom, hogy egy vízöntőnek mitől lehet mérleg az aszcendense. A kínaiban az időeltolódás miatt , az útitársat megnézni , elég érdekes dolog, de a többi nagyon bejön. A nyugati szerint ez , hogy megy?Nekem eddig halakkal voltak tartós kapcsolataim, de a" föld vaddisznóval "nem volt jó, a "fa lóval viszont" működött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_338332
    Torolt_felhasznalo_338332
    2004. január 26. 16:05172.
    Én is hiszek a tükrözésben. :o)))
    Nekem ugyanis már lassan 20 éve van oroszlán párom, és nem egyszerű eset. Főleg a hirtelen fellobbanások és az uralkodni vágyás kezelésében vált be ez a technika.
    legalábbis eddig még működött. :o)))
    előzmény:
    zizi9 (167)
     
  6. 2004. január 26. 09:47171.
    Köszönöm a hozzászólásod. Engem is ilyen partnerrel hozzott össze az ég, pont olyan, amilyennek te leírtad. Köszi a jókívánságokat!
    előzmény:
    zizi9 (159)
     
  7. 2004. január 25. 22:46170.
    Kedves Gaby333!
    Ne haragudj! Én ezt tapasztaltam, de nem kell általánosítani. Ő ilyen, de mint írtam, mindenki imádja a negatívumok ellenére is! És ezer köszönet a szülinapi jókívánságért!:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944546 (169)
     
  8. Torolt_felhasznalo_944546
    Torolt_felhasznalo_944546
    2004. január 25. 19:34169.
    Szia drjog! BOLDOG SZÜLINAPOT NEKED! Tudod, 8 napig még belefér. . .
    Olyan "csúnyákat" írtál a Vízöntő/Mérlegről. Én is az vagyok! A "szétfolyós, hazudós" jelzők rám egyáltalán nem igazak! De a SZERETNIVALÓ, az azt hiszem igen ;-)))
    előzmény:
    drjog (168)
     
  9. 2004. január 25. 17:10168.
    Sziasztok Vízöntő társaim!

    Én már túl vagyok az ezévi szülinapomon, ami remekül sikerült. :-))) Érdekes, amit a Vízöntő és más jegy párokról írtatok: a jelenlegi (és remélem végleges barátom Skorpió! Még soha, de soha nem jártam, sőt nem is nagyon ismertem Skorpiókat őelőtte! (Az anyai nagyapám volt ilyen jegyű, aki remek, de nagyon nehéz ember volt. ) Szóval, amikor ezt a srácot megismertem, kissé félve álltam az egész kapcsolathoz pont emiatt, mert ő Skorpió. És láss csodát: ahhoz képest, hogy sokat vitázunk, egész jól megvagyunk, bár én sokkal racionálisabb vagyok, ő mindenhez érzelmi oldalról közelít. míg én észérvek alapján. Egészen megdöbbentő, hogy mennyire másképp reagál a dolgokra. Kíváncsi lennék, másoknak vannak-e tapasztalatai Skorpiókkal?
    Olvastam itt alább, hogy másoknak sem voltak jó tapasztalatai más Vízöntőkkel, ezzel egyetértek. Az exem szintén Vízöntő volt Mérleg aszcendenssel: nála szétfolyóbb, hazudósabb, levegőben lebegő embert még nem hordott a hátán a föld! Ezzel együtt rém szeretnivaló, csak nem lehet vele együtt élni. Még a saját édesanyja is ilyennek látta. Én a Halak, Rákok nagy kedvelője vagyok, igaz az aszc. -em is Halak. . . így érthető.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. január 25. 11:25167.
    :))) Látom az oroszlánnal te is megküzdöttél:))
    Én is így voltam velük, de képzeld nálunk úgy alakult , hogy a saját húgom , akit mellesleg nagyon szeretek! - oroszlán, aztán a nagylányom aszcendense oroszlán!, aztán egy barátnőm oroszlán jegyű.

    Úgy hogy tele raktak olyan emberekkel, akiket igazából el akartam tudni fogadni, meg akartam érteni őket, mi és hogyan motiválja a gondolataikat, a hatalmi hajlamaikat, és az hogyan tör a felszínre.

    Mára már mindegyik szelíd cica nekem, és tényleg nem harapnak.

    Viszont csillagjegytől függetlenül , ha valaki agresszív és hatalmaskodó, azt bizony hogy úgy mondjam képes lennék pillanatok alatt kiiktatni, vagyis hamar vissza tudom tükrözni neki, hogy mit művel.
    előzmény:
    Polly76 (166)
     
  11. 2004. január 24. 18:12166.
    A fene tudja :))))
    Volt egyszer régen egy oroszlán barátom (még a férjem előtt), de nem tudtam elviselni az uralkodási hajlamát :( úgyhogy az a kapcsolat nem tartott sokáig. Brrr. . mai napig kiráz a hideg, hogy hogyan tudtam majdnem fél évig elviselni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944301 (165)
     
  12. Torolt_felhasznalo_944301
    Torolt_felhasznalo_944301
    2004. január 24. 18:03165.
    Az jó, ha jól kijöttök. :-)) Szerintem ez egyénfüggő inkább, nem a csillagjegy a meghatározó.
    előzmény:
    Polly76 (164)
     
  13. 2004. január 24. 18:00164.
    Sziasztok!

    A párom bika, idén leszünk 11 éves házasok. Jól kijövünk, bár időnként idegesíti a dolgokhoz való hozzáállásom. Ő tipikus bikaként két lábbal áll a földön. Megtanulta kezelni a "hülyeségeimet", talán ennek is köszönhető, hogy működik a kapcsolatunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944301 (160)
     
  14. 2004. január 24. 15:43163.
    Az emberek csillagjegyeik mellett a befixálódott karakterüket is magukban hordozzák.
    Egy ember - mint igen bonyolult lény, és finom műszer - több sávos.
    Csak a csillagjegyből sosem lehet kikövetkeztetni, hogy nekünk valóval találkoztunk e?
    De ha pld. kérsz egy jó asztrológustól összehasonlítást kettőtökről, mennyire vagytok egymáshoz illőek, akkor sokmindent megtudhatsz mindegyikőtök testi-lelki-szellemi funkcionálásáról, s hogy mindezek mely pontokon támogatják, vagy nem támogatják egymást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944301 (162)
     
  15. Torolt_felhasznalo_944301
    Torolt_felhasznalo_944301
    2004. január 24. 15:23162.
    Akkor én rossz Vízöntővel találkoztam, mert erkölcsileg eléggé nulla volt szegényke. Na igen, a szabadság, testvériség és szeretet csak addig stimmelt, amíg rá volt érvényes. Végtelenül önző, következetlen és hazug volt. Nekem nagyon nem jött be.
    Anyukám is Vízöntő, de ő egész más. :-)))
    előzmény:
    zizi9 (161)
     
  16. 2004. január 24. 15:19161.
    Az eddigi tapasztalatom, hogy a vízöntő jól kijön az ikrekkel, a nyilasokkal, a rákokkal, halakkal, vízöntökkel!, mérlegekkel, és általában mindenkivel, mert az ő jelmondata: szabadság, testvériség, szeretet. És a legtöbb vízöntő embertársait testvéri szemüvegen keresztül látja.
    Viszont volt gondom az oroszlánokkal, ha túl hatalmaskodóak akartak lenni, mert azt a vízöntő megveti, sőt részemről kifejezetten tűrhetetlennek tartottam, ha valaki erejét, hatalmát akarta bemutatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_944301
    Torolt_felhasznalo_944301
    2004. január 24. 15:03160.
    Sziasztok!
    Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy szerintetek egy Bika hogy passzol egy Vízöntőhöz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. január 24. 15:00159.
    Azt nem tudom, hogy a csillagok mit igérnek, de azt igen , hogy rég volt egy rák barátom /vízöntő vagyok/ és csodálatos lelke volt, finom, és érzékeny. Kicsit nehezen tudtam vele beszélni míg meg nem nyílt, de ha már nem félt a legtökéletesebb szellemi partnerré vált. Ráadásul jó humorérzékű volt, ami mindkettőnknek jót tett. Ja és amolyan fajta rózsalovag, aki nem azért vett virágot mert a nő elvárja, hanem azért, mert látni akarta az örömöt amit okoz vele:)
    Nektek is sok sikert!
    előzmény:
    tyukodi (157)
     
  19. 2004. január 24. 14:53158.
    Nem nekem de ha elküldenéd az szuper lenne!Az ilyen női magazinos horoszkópokból Herczeg Katáé és Ízing Kláráé jött be leginkább. Igazándiból konkrét dolgokat kérdeznék tőlede nem dnék információt magamról ha lehet tudod, biztos ami ziher. Lehet, hogy kicsit bizalmatlan vagyok?!
    előzmény:
    Silent_V (156)
     
  20. 2004. január 23. 11:40157.
    Sajnos nincs időm végignézni az összes hozzászólást. . . Én vízöntő vagyok, a férjem rák. Úgy érzem, megtaláltam a nagy őt, mindig ilyen kapcsolatra vágytam. A csillagok mit ígérnek? Tudja valaki? Sajna és nem vagyok ebben a témában olyan járatos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. január 23. 10:07156.
    Szörnyű, mert vkinek már igértem Paksi Zoltán elérhetőségét, sikeresen töröltem az üzeneteimet, így nem tudom kinek. Szóval, én őt javallom. Nem tudom, mennyiért dolgozik, de eléggé sokat tud. Ha megtalálom a számát, elküldöm privben.

    Azonos jegy, különböző aszcendens?

    Eléggé egyedi dolgok ezek. Műszaki kifejezéssel, finomhangoló jellegűek ezek a dolgok. Fontos az aszcendens, egyesek szerint fontosabb, mint a napjegy.

    De mindenképpen sokat módosíthat párkapcsolatban, a lehetőségek és távlatok becslésében, mint a napjegy.
    előzmény:
    sly28 (155)
     
  22. 2004. január 23. 08:44155.
    Elfelejtettem még megkérdezni, hogy két különböző ember azonos csillagjeggyel de különböző aszcendenselesetében az aszcendens mennyire döntő?Inkább az a jellemzőbb?
    előzmény:
    sly28 (154)
     
  23. 2004. január 23. 08:39154.
    Nagyon köszi, köszi!A Nők lapjában megjelent egy cikk pont az aszcendens kiszámolási módjáról. Kicsit megtévesztő mert ez egy táblázat és én például a halakhoz tartozom ellentétben azzal amit eddig tudtam és te is írtál. Szerinted hol érdemes részletes horoszkópot készítetni?Rengeteg helyen leget rendelni 4-5000-ért de nem biztos, hogy bejön. . . szerinted?
    előzmény:
    Silent_V (146)
     
  24. 2004. január 22. 20:39153.
    Szia djorg

    Milyen erdekes nekem a merleg ferjemmel 11 ev alatt nem tudtam olyan barati viszonyt kialakitani mint most a vallas utan . Sokkal nyitotabbak vagyunk es mindent meg merunk egymasnak mondani beszelni. Egyebkent sokan csodalkoznak , hogy milyen jol megvagyunk es abban remenykednek a baratok hogy talan ujra osszejovunk. Hat ugy mint partner vagy elettars nekem tobb merleg nem kell . Mint barat igen .
    előzmény:
    drjog (130)
     
  25. 2004. január 22. 19:45152.
    Sziasztok!

    Tündérbosz!
    Nagyon igazad van, és szerintem a párom is igazat adna neked.
    Egyébként én is a zsenire szavazok, bár a zsenit csak egy hajszál választja el az őrülttől :D
    előzmény:
    Tunderbosz (147)
     

Címlap

top