Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Otthonszülés!

Rencuska
Létrehozva: 2004. január 3. 16:56
Sziasztok!!

Szeretnék beszélgetni olyan babát várókkal, akik otthonszülést terveznek!
  1. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 16. 16:569252.
    és a lényeg: ma láttuk a picibabámat, dobog a kis szíve :) és korának megfelelő, pár nappal nagyobb a bemondott mensis számításnál, és ez szerintem így van jól :) március eleje stimmel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 16. 16:549251.

    Zsuzsi, köszi a történetet!!!!!!!!!!

     

    Szomki, áfával 60e a tanfolyam díja. én részletekben fizetem (eddig 2-t fizettem be, de még nem is jártam végig, csak az első 2 napot), ebből 20e-t az első nap. legkésőbb a szülésig kell befizetni az összeset, és kaptam róla számlát!

     

    vannak, akik otthon szülnek. akár egyedül is.

    én most kórházira készülök, de nagyon-nagyon bírnék egy itthoni villámszülést egyedül :) 

    előzmény:
    szomki (9250)
    2008-07-15  19:23
  3. 2008. július 15. 19:239250.

    Sziasztok!

    Ecccsi Köszönöm szépen a válaszodat!Ezek szerint a tanfolyam díját a első napon kell a helyszínen befizetni? Ez nem derült ki számomra egyértelműen. És nem találtam az összegre vonatkozó információt a honlapon, ez publikus?

     

    Én most a 29. hétben vagyok. Az augusztusira pont el tudnék menni.

    Mi a helyzet most az otthonszülés körül? Van aki otthon fejezi be vagy mindenki a kh.-ban? Ez olyan borzasztó. Olvastam  szüléstörténeteket, hogy mennyire megalázák a szülő nőt bosszúból... Aki bekíséri az anyát abszolút tehetetlen? 

     

    Én most hallottam a nőgyógyászomról, hogy szoktak hozzá menni otthonszülők. A barátnőm volt bent nála a rendelőben és két otthon szült anyuka is várt rá. Hogy miért, azt nem tudom. Remélem ő normálisan bánik a bejövőkkel.Bár gondolom így már semmiképpen nem ugyan olyan a szülés, ha a kh.-ban fejeződik be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9246)
    2008-07-12  12:11
  4. 2008. július 13. 07:579249.

    A tortenet hogy kerek legyen, szeretnek meg bovebb informaciokkal szolgalni.

    Del Dakota allam egy viszonylag gyeren lakott, osszesen 3 nagyobb varossal rendelkezik, ebbol Rapid City 60ezer plusz kulvarosok lakossaga es meg ketto nagyobb  varos, koztuk az allam fovarosa Pierre. Teruletileg viszonylag nagy, nepsurusege kicsi, talan az egyik leggyerebben lakott allam az orszagban (de erre nincs pontos adatom).

    Amiert irom ezt, mert korhaz sokszor nincs fel oras tavolsagra, sot akar egy oranyira vagy meg tobbre is lehet. Itt sok a foldut, kaviccsal beszort ut, hegyi kanyargos lassan jarhato ut, telen egy meteres ho, nyaron negyven fok folotti homerseklet olyan helyen ahol nincs kb ket oras korzetben benzinkut vagy elelmiszer bolt. Az utak minosege is megkerdojelezheto, bar oszinten meg kell mondjam jobb mint a budapesti. Szoval ha sokan infrastrukturara hivatkoznak meg a korhazkozelisegre, nem indok. 

     

    Ez a no akinek a tortenetet leirtam, Alaszkaban es Pennsilvaniaban volt dula egy ottani Midwife mellett. A midwife az egy szuleszno aki nem orvosi vegzettseggel rendelkezik, de szulest vezet le, stb. Gondolom az Agi ilyen statuszban van most. Valoszinusitem, de ez konkretan nem derult ki a weboldalabol hogy otthonszuleseknel vettek reszt. Mivel ebbe az allamba koltozott, es itt nem lehet legalisan szulo nonek segiteni szulesznonek vagy orvosnak, o doula, ezert elkezdett mas modon segedkezni a szulo noknek. Bar nem irja a honlapjan de valoszinusitem hogy o mint doula otthonszulesnel is reszt vesz, de inkabb altalanossagban emliti a szulest es nem ugy hogy korhazban vagy otthon. 

     

    Itt a torvenyek elegge erdekesen vannak megirva. Itt az embereknek jogaik vannak es ezek a jogok nem vehetok el toluk torvenyekkel sem. Ilyen peldaul ha valaki otthon akar szulni. Megteheti ezert nem buntetik, de pl ebben az allamban nem lehet hivatasosnak (orvos vagy szuleszno) segiteni. Mas allamokban meg pl otthonszulni is lehet szulesznovel szabadon es szulootthonban is ami teljesen fuggetlen a korhaztol. Itt meg a szulootthon sincs. 

     

    Ja a legerdekesebb.  Beszelgettem par hete egy masik otthonszulovel, aki kb ket honapja hozta vilagra a kisfiat otthon es ha jol emlekszem osszesen ot gyerekuk van akik mind otthon szulettek. Na o meselte hogy meg orvosnal sem volt. Nem volt ultrahang, vervetelek, egyeb "finomsagok" es nem latta sose orvos. Egyedul egy csonkovacshoz ment, bar oda sem ultrahangra. Neki ez teljesen termeszetes volt, en meg csak lestem, es miutan elmagyaraztam neki hogy en mit tanultam eddigi eletem soran mar o sem csodalkozott a meglepodesemen.  Elmeseltem neki a magyarorszagi korhazi korulmenyeket es orvosi hozzaallast.

    A csontkovacshoz egyebkent en is eljartam terhessegeim idejen es szules elott kozvetlen kb egy ket hettel es utana is ahogy megtehettem mentem. Rengeteget segitett.

     

    Szoval valoszinusitem hogy o sem jart orvoshoz vizsgalatokra. De legkozelebb ahogy alkalom adodik megkerdezem az egyeb reszletekrol is. 

     

    A multkor volt alkalmam a papirdolgokrol kerdezni oket. Azt mondtak hogy ket tanuval kell alairatni egy nyilatkozatot hogy az xy gyerek az xy szulokhoz tartozik, es ezt ok tanusitjak. Ennyi. Nem kell ottlenniuk a szuletesnel. Ezzel lehet igenyelni az anyakonyvi kivonatot is. 

     

    Az olyan allamokban ahol lehet szulesznovel otthon szulni nem kell ottlennie nogyogyasznak es gyerekorvosnak, es meg mittudomenkinek, ja meg a mentonek a haz elott. Ekkora baromsagot meg itt sem irnak meg torvenybe. 

    Remelem otthon is pozitiv iranyba rendezodik a helyzet  egyszer. Meg ha nem is Pennsilvania allam beli, de valami koztes megoldas szuleszek es gyerekorvosok nelkul. 

     

    Na megyek aludni en is. Remelem nem veszitek zokon a mai szo ozont tolem.

     

    Zsu

    előzmény:
    zsuzsi1975 (9248)
    2008-07-13  01:41
  5. 2008. július 13. 01:419248.

    Sziasztok,

    Most olvastam egy nagyon szep szuletes tortenetet. Itt az usaban del dakota allamban tortent nehany hete. Itt az a "torveny" hogy orvos de meg szuleszno sem vehet reszt az otthonszuleseknel. De ennek ellenere nincs betiltva, aki akar szulhet otthon. A doula jelenlete nem tudom, hogy torvenyileg megengedett e. 

    Angolul van es eleg hosszu, ha akarjatok ide bemasolom termeszetesen nem irom ki a holgy nevet. Meg annyit a tortenethez hogy a foszereplo maga is doula. 

     Mivel a tortenet angolul van, sajat magam a pontos forditasra nem vallalkozom de akiket erdekel szivesen elkuldom emailben, vagy ide a topikba is bemasolom. 

     

    Osszefoglalva a tortenet:

    Mar egy hete Braxton Hicks mehosszehuzodasai voltak, Apak napjan elvesztette a nyakdugot (vasarnap) es aztan masnap nem tortent semmi. Majd kedden reggel eros mehosszehuzodasora ebredt.Aznap elmentek kirandulni, es delutan 3 korul ertek haza, majd lefekudt aludni egy kicsit, utana 4:30 kor erosebb fajdalmakra ebredt, utana rendet rakott, es du5 korul kozolte a ferjevel hogy akkor a mai nap lesz aminek lennie kell. Utana elment!! vacsorahoz valo dolgokat venni, es miutan hazaert mar a ferj e fozte meg a vacsit. Amig o az utcan le fel pasztazott a masik ket gyermeke tarsasagaban. A vacsorajat (egy ket falatot) mar a labdan ulve fogyasztotta el. 

    Sotetedesig a gyermekei tarsasagaban volt, akik massziroztak a hatat es etettek ot szolovel, aztan azok elmentek videozni. Addig a ferj megengedte a nappaliban vizzel a medencet es elokeszitette a szuleshez szukseges dolgokat. Aztan csak a csondre eszmelt fel megint amikor rajott hogy a gyerekek mar alszanak.

     11 korul mar igazan fajdalmas volt, es akkor mar erosebben es jobban hallhatoan lelegzett.Addigra mar a medenceben volt, aztan ki akart menni a vcre amit a ferje segitsegevel tett meg, es aztan visszatert a medencebe. Miutan megnezte (kezevel) hogy mennyire van kitagulva meg tudta hogy nincs itt az ideje a nyomasnak, ezert kivart egy par osszehuzodast. Majd kerte a ferje hogy hivja a kislanyukat (5 eves!) mert o mindenkeppen ott akart lenni amikor megszuletik a kistestvere. A ferje epp hogy visszaert amikor eros kesztetest erzett hogy nyomjon es olyan erzese is volt hogy nem aarja sokaig huzni. Az elso nyomasnal a fej beilleszkedett a masodiknal az kibujt es a harmadiknal a kislany egesz teste kicsuszott a medence vizebe. A ferje eszrevette hogy ketszer a gyerek feje kore volt tekeredve a koldokzsinor es a gyerek lila volt. Eloszor lelegeztetni akarta de egy belso indittatastol vezerelve eloszor kiszivta a legutait. Aztan egy mely lelegzetvetel utan a kislany elkezdett sirni. Alaposan szemreveteleztek es lathatoan jobban erezte mar magat ahogy a lila szine is elmuloban volt. 

    Utana arrol mesel hogy milyen gondolatok kavarogtak a fejeben akkor es hogyan hozott donteseket a masodpercek toredeke alatt. 

    Majd a placenta is megszuletett kb 15 perccel kesobb, amit megvizsgaltak es epnek nylvanitottak.

    A koldokzsinort csak 6 (hat) oraval kesobb vagta el a kisebbik (2es fel eves!) kilany.

     

    Bocsanat a fogalmazasert de forditasbol nem vagyok tul jo.  Tudom itt a topikon senki lelki vilagat nem sertettem a kivulallok (akik titokban olvasgatnak) meg tehetnek sok sok szivesseget. Akiknek nem inge nem veszik magukra. 

    A not latasbol ismerem, a ferjevel ma egy jot is beszelgettem a piacon bagett sutesrol. Es mivel utolag olvastam a szuletestortenetet ezert gratulalni nem volt ma reggel lehetosegem de jovo heten megteszem. 

     

    Wildkatze, a multkor lattam hianyoltal. Pedig en csak ha ketszer irtam nektek. Megtisztelo, koszonom. 

    Amugy az elmult hat honapi kalandozasaim soran en is egyre kozelebb kerulok az elhatarozashoz hogy a kovetkezot esetleg itthon. De az nem mostanaban lesz.  Pedig az itteni korhazi korulmenyek ezerszer jobbak mint otthon, es a legutobbi szulesem sem volt kifogasolhato, kiveve a korhazi protokoll. Majd meglatjuk mit hoz a jovo...

     

    Szeretettel:

     

    Zsu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 12. 14:109247.
    kórháztáv: neked kell lemérni, ez a te biztonságérzetedhez fontos. vagy nem annyira :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 12. 12:119246.

    szia! üdv itt és gratulálok a pocaklakódhoz :) mikorra várod?

     

    a tanfolyamra bárki mehet, sok kórházban szülő is elvégzi, éppen azért mert az nem az otthonszülésre, hanem a SZÜLÉS-re készít fel.

    jelentkezni előre nem kell, de érdemes elmenni az információs estre (ami a tanfolyam előtti hét péntek délutánján van), ott személyesen is választ kaphatsz a kérdéseidre.

    http://www.szules.hu/index.php?id=1712&cid=23666

    itt a link a tanfolyamról.

    szóval azt is lehet, hogy kinézed a tanfolyam első napját, és megjelensz szépen :) változó, mikor mennyien vannak, de azért el szoktak férni a teremben, nagyon családias a hangulat.

    lehet vinni férjet-rokont is, akit csak akarsz, ugyanis a tanfolyam díja családra vonatkozik :)

    gyereket is lehet, bár ha meg tudod oldani, hogy vigyázzanak a nagyokra, akkor jobb, ha nem viszed őket, mert téged fognak zavarni (tapasztalat :) ) főleg az első nap "kemény", sokáig tart, igaz van szünet :)

     

    ez az első nap a nőgyógyászati-szülészeti nap is, ilyenkor jön elő minden kérdés a kockázatokról és a vizsgálatokról a várandósság és a szülés idején. nem kizáró ok a diabétesz, amennyire tudom, már persze, ha "karban van tartva" (engem ez nem érintett az előző várandósság alatt, így nem figyeltem igazán, szóval nem mondom biztosra :).

    kapsz egy listát arról, mi okozhat komplikációt, és eldöntheted, ha nálad fennáll valamelyik vagy több is, vállalod-e úgy is. Ági nem vállal garanciát semmire, nem is vállalhat :) (annál is inkább, mert több bába van, nem csak ő jár ki szülésekhez).

    a 37. héten van egy vizsgálat nála, oda kell uh lelet, vérvételek, leginkább ott dől el, van-e akadálya az otthonszülésnek. koraszülést (betöltött 37. hét előtt) nem vállalnak.

     

    és persze, anyagi kérdésekben is kaphatsz választ. a tanfolyam díja részletekben is fizethető, ill. az alapítványtól is lehet segítséget kérni, ha nem tudod kifizetni. 

    előzmény:
    szomki (9245)
    2008-07-12  11:52
  8. 2008. július 12. 11:529245.

    Sziasztok! Nem is tudom hogy kezdjem. Itt vagyok köztetek már egy ideje, visszamenőlegesen elolvastam több ezer hsz.-t, elolvastam minden olyan cikket, ajánlást tőletek,amit itt találtam és korábbról még nem ismertem és valahogy egyre inkább érzem ezt, hogy valami magával ragadott, de nagyon.

    A harmadik gyerekemet várom. Az elsőt, a fiamat, ugyan 25 évesen, de mint buta kislány szültem (38. héten, miután töklapos ctg készült, kézzel tágított a doki, még aznap megszültem.) Aztán jött egy (ma már tudom, hogy elég gyenge) megvilágosodás-féle, kórházat és dokit váltottam, így másfél évvel később a lányommal már terminus után és szabadon választott pózban vajúdtam és szültem. Most ismét babát várunk, de most kezdem igazán megérteni, hogy van még mivel jobbá tenni az én és a gyermekem szülés/születésélményét. Valahol belül érzem mindazt amilyennek lennie kellene, főleg ahogy olvaslak titeket és tanulok tőletek, de úgy érzem még rengeteg a tanulnivalóm. Bőszen jegyzetelem a könyvek címét, Bába válaszol már megvolt régebben, Ina May könyvét várom a postástól, de egyre többet foglalkoztat az a gondolat is, hogy elmennék Ágiékhoz a tanfolyamra.

    Lenne hozzátok egy pár kérdésem is. (Talán később több is, ha megengeditek.)

    Hogyan lehet jelentkezni a tanfolyamra? Az is mehet, aki kórházban fog szülni?

    Terhességi diabétesz kizáró tényező az othonszülésnél?

    Ki dönti el, hogy a 30 perces távba mi fér bele? Mert ugye ez erősen forgalomfüggő.

    Anyagi kérdésekben kitől lehet választ kapni? Közvetlenül az Alapítványtól?

    Nagyon szépen köszönöm, ha válaszol valaki!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 10. 18:249244.

    sajnos nem :(

     

    előzmény:
    Zeldácska (9243)
    2008-07-10  08:29
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 10. 08:299243.
    Vicc.
    előzmény:
    bereske (9242)
    2008-07-10  00:50
  11. 2008. július 10. 00:509242.

    Hallottátok? Ma minden hírekben benne volt, hogy újabb per indul Ágiék ellen, az 5 évvel ezelőtti ikrek miatt. Csak azt tudnám, hogy a kórházban meghalt babák miatt ki és mikor indít ekkora cirkuszt?????

    Csak azért, mert egy ismerősünknek az ikreiből szintén meghalt egy baba, a kórházban, egészséges volt, csak valami bacit nem vizsgáltak nála, ami végzetes volt... Itt nem is volt eljárás, vagy per... Szemetek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 9. 10:229241.

    Bodza, üdv itt :) grat a pocaklakódhoz :)

    ahogy a többiek is írták, érdemes visszaolvasgatni a topikban, illetve ha van konkrét kérdésed, választ kapsz rá biztosan :)

     

    DODICAAAA

    de jó látni téged erre :)

    ilyen sokat dolgozol? :(

    pasi, hát tipikus...

    mia munkád?

    köszi a biztatást! :)

    néha fáj a mellem, bár már megszoktam :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. július 8. 22:129240.

    Dodicaaaa! De jó "látni" Téged is!

     

    Mit dolgozol, ami ennyi időre elszólít a családtól?

     

    Nekem is muszáj volt valamit vállalnom gyes mellé 4 órába, de szerencsés vagyok, hogy tudok itthonról is dolgozni, nem kell mindig bejárnom. Viszont Janka ezt is érzi. Úúúúútálja, ha leülök a gép elé, vagy ha telefonálok. Még jó, hogy a Kedves be tud segíteni.

     

    Abszolút megértjük, ha ritkán tudsz írni, de nagy öröm hallani Rólatok is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429588 (9236)
    2008-07-07  19:07
  14. 2008. július 8. 22:049239.

    Szia Bodza!

     

    Üdv a Klubban.

    Kérdezz bátran, szívesen válaszolunk, ha tudunk. Ha meg nem, akkor megmondjuk, ki tud.

     

    Amikor idkerültem a topicra, előtte elolvastam az elejétől. Rengeteg hasznos dolgot írtak már akkor is a lányok.

    Nagyfiam (13 éves) kórházban született, Kicsi lányom (16 hós) pedig itthon, háborítatlanul. De többen vagyunk így, hogy megtapasztaltuk mindketőtt.

    Szóval, kérdezz nyugodtan.

    előzmény:
    bodza80 (9235)
    2008-07-07  16:54
  15. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2008. július 8. 00:049238.

    Bocs, kicsit késő van már... Szóval  3 és 2 évesek.

    A dúlaképzés biztosan nagyon klassz lehetett.

     

    Milyenek voltak a kórházi szüléseid? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255617 (9237)
    2008-07-07  23:53
  16. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2008. július 7. 23:539237.

    Szia  Bodza!

     

     

    Üdv itt! Ha van egy kis időd, olvasgass bele a topik elejébe is, szerintem érdemes.

    Én császár után szültem kórházon kívül tavaly májusban. Nagyon hosszú lenne itt leírni, de ha írsz e-mail, szívesen elküldöm. 

    Életem meghatározó élménye volt, akárcsak az első fiam születése, csakhát nyilván másként. 

    Mikor rátaláltam erre a topikra, kb fél évvel a kisebb fiam fogantatása előtt, még nem akartam otthon szülni. Csak aztán valahogy minden arrafelé terelt. Nagyon érdekes utat jártam be. Ha jobban belegondolok, már a nagyobb fiam születésével kezdődött minden és a két szülés által sokkal, de sokkal erősebb lettem. Olyan sorsszerű volt az egész.

     

     

    Mennyi idősek a gyerekeid?

    És miért gondolod, hogy otthon szeretnél szülni? 

    előzmény:
    bodza80 (9235)
    2008-07-07  16:54
  17. Torolt_felhasznalo_429588
    Torolt_felhasznalo_429588
    2008. július 7. 19:079236.

    Sziasztok!!!

     

    ANNYIRA ÖRÜLÖK AZ ÚJ BABÁSOKNAK, NAGY-NAGY GRATULÁCIÓ NEKTEK!!

     

    Na tessék, ha hiányzok egy darabig, mindig ez történik.

     

     

    Köszi, hogy hiányoltatok!

    Vagyok, folyton olvasok, már amikor időm engedi.

    Sajna most családfenntartó szerepet játszok napi 8-9 órás munkaviszonyban. 3 gyerek mellett ez q..va nehéz, bocsi a kifejezésért, de így van.

    Meg ugye kertes ház, már van kutya-macska-2 napja egy második macska... Rémes.

    Apjuk itthon a szünidőben a gyerekekkel, node "csak" férfi, s így, amikor hazaérek kb. 5.15-re (reggel 7 körül meg megyek), vár még a mosás, vasalás, takarítás is...

     Nagyfiam meg nagyon hiper újabban, de ebben bőven benne van az is, hogy alig látnak. Pláne, ha szombatos is vagyok...

     

    Szóval remélem megértitek, miért jelentkezek nagyon ritkán.  

     

     

    Azért figyelek ám!!!

     

    Eccsi! Ne foglalkozz senkivel, szoptass nyugodtan, nem lesz tőle bajod! Sőt... Olyan jó nekem is az emlék, amikor a nagy hasamra kuporodott középsőm szopizni.... Majd egy nap úgy döntött, ő már nagylány, s meghagyja a cicit a pocaklakónak.

     

    HH2! Mi az, hogy egy éves korig szoptatni?? 2, 3 éves korig!!! Ha ez valakit bosszant, annál inkább!

     

    Vadmacs! Neked külön is gratula, 4 gyerek, az nem semmi! Vártam a prividet. Lehet, nem kaptad meg, amit én írtam neked? Igaz, nem tegnap volt...

     

     

    Puszi mindenkinek!

    Pörögjön továbbra is a topic, s remélem, győzöm majd olvasni! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. július 7. 16:549235.

    Sziasztok!

     

    Ha nem zavarok, csatlakoznék hozzátok, miután kacérkodom a gondolattal, hogy 3. babámat én is otthon szüljem meg. Rengeteg praktikus kérdésem lesz majd, és nagyon kíváncsi vagyok azok történeteire, akik már szültek otthon.

     

    Magamról: van egy kislányom, aki szeptemberben lesz 3 éves, és egy fiam, aki novemberben lesz 2. Áprilisban voltam dúlaképzésen, akkor kezdtem rácsodálkozni az otthonszülés szépségére. Most 8 hetes  a 3. baba a pocakomban. Elolvastam pár könyvet, és egyre inkább elköteleződöm, hogy itthon szüljem meg őt.

     

    Bodza 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 7. 08:259234.

    HH2!

    írtam privit anyatanyán!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. július 7. 01:049233.

    Én megzabálom amikor ilyeneket csinál... észreveszem, mert közben figyel, hogy figyeljük-e... Aztán rászólok, visszanéz, de úgy, hogy elolvadsz. Vigyorog, csacsog kicsit, és mászik tovább... :) Elindulsz felé, begyorsul, és már félig fenn is van! Hihetetlen :)

    De ez a jó, EGÉSZSÉGES!!! Mind :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9227)
    2008-07-03  08:56
  21. 2008. július 7. 01:009232.
    Már vége sajnos, de a meggyünk is lassan lepotyog... Annyira nem volt időnk semmire,illetve amikor meleg volt, ugye az ember nem szed meggyet, aztán jön az esti rutin, akkor megint nincs idő...szóval kár érte :(  Azért csak eszegetjük,kb 2és fél méterig üres a fa :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9226)
    2008-07-03  08:52
  22. 2008. július 7. 00:579231.
    Hát nem? Életteli, az tuti. Valahogy nem szeretem a műrendes lakásokat. Azért ami nálunk van néha, az is túlzás..., de sokszor nincs kedvem küzdeni a családommal :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255617 (9225)
    2008-07-03  08:27
  23. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 3. 16:049230.

    nézd a jó oldalát, olcsóbb lesz a tetőcsere :DDDDDDDDD

     

    HH2, Linda is "jógyerek" volt 2-6 hós kora között. utána romlott el :)

    (igen, addig tedd össze a két kezed, amíg ez van :))))

     

    a mellem fájdogál, amikor a szájába veszi, de különben nem okoz gondot, és elég lassan megy (1-et előre 2-t hátra...) az elválasztás. Vadmacs, te hogy vagy, nincs erre valami tipped? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255617 (9228)
    2008-07-03  11:40
  24. HH2
    HH2
    2008. július 3. 14:069229.

    Olvasgatom itt, hogy miket is kezdenek majd éves koruk körül..........

     

    Nóri egyem is meg, még csak gagyog, és rugdalózik!!!  De figyelek, hogy ne érjen váratlanul!

     

    Eccsi! Nóri már nem szopizik éjjel......... Este 8-9 körül lefekszik és reggel 4-5 között ébred egy cummantásra, aztán 8 körül újra, onnan indul a nap!!! Akkor én tegyem össze kezem-lábam????? Lehet, hogy ezért feszül reggelre ennyire a mellem??????? De ha eszembe jut és álmában meg is etetem 23 óra körül, akkor is ébred hajnalban...... Akkor meg minek maradjak fent olyan sokáig???? Általában 21 óra körül beájulok!

    Ááááá, Nóri ilyen és kész!!!! Minden gyerkőc más!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2008. július 3. 11:409228.

    Hajaj, ez a 2 fiú még a házat is le fogja nekem itt cserepelni néhány év múlva!

     

     

    Csanád kb az 1 éves szülinapja körül kezdett el járni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9227)
    2008-07-03  08:56

Címlap

top