Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Otthonszülés!

Rencuska
Létrehozva: 2004. január 3. 16:56
Sziasztok!!

Szeretnék beszélgetni olyan babát várókkal, akik otthonszülést terveznek!
  1. 2008. augusztus 11. 19:249302.

    Gratulalok a szepseges szep babacskadhoz 

     

    Viszont hanyingerem lett a korhazi stilustol, eszmeletlen mit meg mernek tenni  

     

    Drukkolok hogy a szopi is hamarosan rendben menjen.

     

    Zsu

    előzmény:
    Kisb (9301)
    2008-08-11  18:45
  2. 2008. augusztus 11. 18:459301.

    Ja, és minden értelmet nyert, illetve minden teljesen kivilágosodott, amikor elindultunk haza a kórházból. Bár addig is világos volt, de nem annyira, mint az elszámolási nyilatkozat aláírása után. Szóval a csodálatos szolgáltatásért az oep-től 460 e Ft-ot gombolnak le a gyermekem ellátása miatt…… Azt, hogy milyen egyedek jöttek később a szobába, és mekkora retek volt a fürdőben és mindenhol, arról már ne is beszéljünk. És hogy a wc-ben végig nem volt lámpa, pedig egy csaj hozatott otthonról égőt, de nem tették be! Meg hogy vödörrel kellett leöblíteni a wc-t, mert el volt romolva… Ja, szombat reggel elfogyott a fertőtlenítő kézmosó, és a nővér kérdésemre közölte, hogy az majd legkorábban hétfő reggel lesz, mert el van zárva, stb., stb. Tudnék még mesélni, de inkább hagyjuk!

     

    íme inkább néhány fotó apával.

     

    Üdv mindenkinek: Anikó 

      

    előzmény:
    Kisb (9300)
    2008-08-11  18:42
  3. 2008. augusztus 11. 18:429300.
    Nem mondhatom, hogy kórházban feküdtem, mert az egészet végigültem az újszülött szobában. Gondolhatjátok azzal a gátsebbel és varratokkal milyen fincsi volt! Olyan volt a lábam, mint az elefánté, és alig tudtam fölkelni a székről. Ja, persze bele van szerelmesedve a gyermek a cumisüvegbe, amire rendesen rászoktatták, de azért szopizik is, csak még küzdeni kell. Már az első napon cumit is adtak neki... Volt inkubátorban is, de csak azért, mert ott meztelenül jobban látják, hogyan lélegzik. Aztán az egyik nővér befűtött, akkor 33 fokban volt meztelenül, a másik kikapcsolta, akkor pl. hajnalban, nyitott ablaknál volt meztelenül a fűtetlen inkubátorban. Na, meg tudnék még mesélni, de lassan föl is fog ébredni, meg nem akarom fokozni a fokozhatatlant... Szopival az van, hogy több mint 1 órát is ellene cicin, de annál többet nem hagyom. Egyre ügyesebb, a kórházban 40-45-öt szopizott, itthon már tegnap volt többször 100 és egyszer 120 is. De min. 80 a leggyengébb pillanataiban is megvan. Egyre többet szopizik, és próbálom egyre csökkenteni a cumisüveges adagot, aztán remélem, hamarosan el is tudjuk hagyni. Viszont ha nincs meg a kellő "adag", akkor hiszti van, és nem lehet megnyugtatni. Este elég könnyen elalszik az evés után, napközben többet nyűgösködik, és a hasa is fájhat, mert gyakran húzogatja magát össze, akkor vörösödik a kis feje, és kezdődik a keserves sírás. De ahhoz képest, hogy milyen élményei vannak, nyugodt babának mondanám. Na, röviden ennyi, gratulálok annak, aki végigolvasta a regényemet!
    előzmény:
    Kisb (9299)
    2008-08-11  18:41
  4. 2008. augusztus 11. 18:419299.
    De saját erőmből (fizikai, és szellemi azt hiszem egyaránt) nem jött volna ki, vagy nem tudom, mikor jött volna ki. Mert nem tudtam fölülemelkedni a fájdalmon, és nyomni, amikor azt hittem belehalok, ha csak egy kicsit nyomok is. Végül 7 óra után pár perccel született meg a fiunk, 3 km-es gátmetszéssel, és úgy hogy az orvos fölülről tolta ki. Pozitívum, hogy nem könyökölt, nem térdelt, csak a kezével tolta lefelé óvatosan. És még akkor sem éreztem, hogy jön kifelé, ahogy halad egyre előrébb, egyszercsak kint volt és kész. Egyetlen ránc sem volt rajta, csak tekintgetett, nem sírt. Születéskor 8-as apgart kapott, az 5 perces apgar 9 lett. A doki azt mondta, azért nem 10, mert annyit nem szokott adni, mert már mégsem.... Kivártuk a 2 órát a szülőszobán, és megkérdeztük, hogy akkor rendben van-e a gyerek? Igen. Én rendben vagyok? Igen. Jó, akkor megyünk haza. Ekkor már a következő ügyeletes orvos volt, aki közölte, hogy nincs saját felelősség, és ő hivatalból följelent, ne is írjak alá semmit, ránk fogja küldeni a rendőrséget. Én mondtam, hogy rendben, adják a gyereket (akit közben az újszülött osztályra vittek), és már itt sem vagyunk. A rendőrök pedig jöhetnek. Az összes dolgozó, aki fellelhető volt, ott volt, hogy milyen felelőtlenek vagyunk, és hogy képzeljük, ilyet még senki nem csinált. A párom átment a gyerekosztályra, ott az orvos javasolta, hogy legalább 48 órát maradjunk bent, hogy megfigyeljék a babát, mert hogy sok időt töltött a szülőcsatornában, és az elején oxigént kellett kapnia, meg hát a biztonság kedvéért. Őt a gyerekorvos megnyerte magának, mert nem fenyegetőzött, hanem javasolt. Akkor megkérdeztem, hogy a gyerek velem lehet-e végig, és normális szobában van-e hely. Mondták, igen, persze. Aztán végül beleegyeztem, hogy akkor 48 órára maradjunk bent. Na, elhelyeztek a szobában, mondtam, hogy akkor most már hozzák ide a babát. Eltelt kb. 1 óra, mondták, hogy nem lehet, mert tüdőgyulladása van, magas a légzésszáma, stb... (???  Mint már említettem 8 és 9-es apgart kapott, mielőtt még közöltük, hogy dobbantunk.) Tehát minden baja lett nagy hirtelen, és végül 8 napig kapott gyógyszert, és 1 hete vasárnap jöhettünk haza. Szoptatni 4 napig nem hagyták, kivenni sem lehetett, mert mindenféle pulzus meg akármit mérő gépeket kapcsoltak rá, és végig külön voltunk.
    előzmény:
    Kisb (9298)
    2008-08-11  18:40
  5. 2008. augusztus 11. 18:409298.
    Itthon voltunk, ameddig lehetett, de a végén nem volt elég erőm, úgyhogy kórházba kellett menni. Érdekes volt, mert a hasamban, méhemben semmiféle fájdalmat nem éreztem, csak szülés előtt pár nappal egy kis mensi szerűt. Szerdán kezdett el fájni a gerincem, és a keresztcsontom. Már aznap este sem sokat aludtam, csak max. 1-2 órát. Csütörtökön délutántól már olyan 7-8-9 percenként éreztem a gerincfájást, csütörtök este már egyáltalán nem aludtam, aztán pénteken 4-5 percesek lettek a fájások. De még mindig csak a gerincemben. Ágival végig kapcsolatban voltam, azt mondta, ez még csak jósló fájás lesz, de aztán pénteken délután elindultak, mert gyanússá váltam neki.Fél 8 körül értek ide, akkor voltam 4-5 cm-re nyitva, azt mondták, talán éjfél körül baba lesz. Nem lett - hajnalban fél 3-kor megrepesztették a magzatburkot, hogy fölgyorsuljanak az események. Végül 3/4 5-kor elindultunk a kórházba... Lehet, hogy ha nem ennyi alvás áll mögöttem, akkor másként alakul, de az is rossz volt, hogy olyan fájdalmat éreztem, ami nem kapcsolódott a szüléshez, vagyis amit arról elképzeltem és hallottam. A mai napig fogalmam sincs, mi az a keményedés, mert olyat nem éreztem a várandósság alatt sem, és szüléskor sem. Az egész vajúdás alatt csak a gerincem fájt, és amikor nyomnom kellett volna, azt éreztem, hogy szétszakad a csontom, és nem nyomtam, csak kicsit. A kórházba kb. 20 perc alatt értünk be, azt hittem nem élem túl az utat, fantasztikus érzés volt minden kis apró egyenetlenség és gödör az úton. Szegény Edina, a bábainas, lehet hogy halláskárosodást szenvedett miattam, de iszonyatosan fájt. Na, a kórházban teljesen megváltozott a helyzet, már-már irodalmi műbe illő módon lehetne érzékeltetni a különbséget az itthoni és ottani helyzetem között. Itthon kiszolgáltak, és rám figyeltek, odabent én figyeltem és próbáltam teljesíteni a parancsokat, ami ha nem ment, akkor igencsak kiakadtak, és jött a "meg fog halni miattam a baba, ha ezt meg azt nem csinálom" szöveg. Ott mondhatni megerőszakoltak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. augusztus 11. 18:359297.

    Mi a retekért nem jelenik meg a többi szöveg??? 

    előzmény:
    Kisb (9296)
    2008-08-11  18:35
  7. 2008. augusztus 11. 18:359296.

    A lényeg, hogy a névnapomon, július 26-án, 4200 gr-mal és 58 cm-rel (igaz, itthon már csak 50 volt....

    előzmény:
    Kisb (9295)
    2008-08-11  18:33
  8. 2008. augusztus 11. 18:339295.

    Na, hiányoztam-e most valakinek?

     

    A hír már elég régi, de sajna nem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt terveztem/terveztük, és kórházban voltunk több mint 1 hétig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. augusztus 3. 21:219294.

    Szia,

     

    októberre.

     

    Nálunk is hasonló koruak kb a gyerekek, a lányom 3 éves, vele nincs semmi gond, többnyire szófogadó és rendes, persze azért nem mindig :). A kicsi fiú viszont egy ördögfióka, másfél éves, na nálunk ő az aki mindig azt akarja csinálni amit a nagyok, mosogat, locsol, egyedül eszik. Nagyon hisztis és akaratos :p. Szerencsére pohárból inni már jól tud.

     

    Mi semmiképp nem akartunk harmadikat, pont azért amiért ti sem. Bőven sok a kettő :p. Csak hát nem vigyáztunk eléggé... :p

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255617 (9293)
    2008-08-01  11:17
  10. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2008. augusztus 1. 11:179293.

    Köszönöm, hogy írtatok a szopitémára!

    Azért nem szeretném, hogy teljesen elapadjon az egyikből a tej, csak ritkábban adom neki. Mondjuk hajnalban, amikor visszaaltatom, akkor elcummog rajta. Egyébként is a nemszeretem cici bimbó része nagyobb, mint a másik, úgyhogy cumiként jobban használható,mint a balos.

     

    Vera, mikorra várod a 3. babádat? 

     

     

     

    Valamelyik nap a boltban egy 9 napos babát láttam Gyönyörködtem is benne jó ideig. A férjem megjegyezte, hogy szerinte az idegrendszerem nem bírna már el egy 3. gyereket, mert ez a 2 is gyakran túlfeszíti a húrt. 

    Csanád valamelyik nap a 100-as csomag papírzsepivel szórta tele a lakást. Próbál egyedül enni, hát az is nagy maszattal jár. Iszik egyedül a poharából, aztán a maradékot lazán kiönti az etetőtálcára. Ha összepakolok a lakásban, annak kb 10 percig van látszatja, mert egyből azt nézik, hogy hová tettem, amit összepakoltam és újra előszedik.

    Zalán meg 3 éves, szerintem akinek volt már ennyi idős gyereke, annak ennyi információ elég is. Minden felnőtteknek való dolog érdekli, állandóan nyüzsög és lotyog és szófogadatlan, mindenből kidumálja magát. Ha valamit a fejébe vesz, akkor azt végre is hajtja mindenáron. 

     

    Nem tudom, de lehet, hogy a lelkem mélyén szertenék újabb babát, mert elég lazán vettem mostanában a védekezést

    előzmény:
    verus. (9292)
    2008-08-01  10:44
  11. 2008. augusztus 1. 10:449292.

    Sziasztok!

     

    Néha szoktalak olvasgatni titeket, a második gyermekem itthon született, és most a harmadikat is így szeretném.

     

    Igazából az egy mellből szoptatásra írnék, nekem mindkettőt végig így sikerült. A nagy csak simán nem fogadta el kb 2 hét után, a kicsi először nem tudta bekapni, aztán meg hányt tőle (sose jöttem rá miért, de amúgy is nagyon bukós volt). Nem volt belőle semmi gondom, méretbeli különbség se. Most harmadjára persze megint próbálkozunk majd, de nem vagyok biztos benne hogy szeretném ha összejönne kettőből, mert így ha alszunk éjjel, lehet végig ugyanazon az oldalon, sose kerül az ágy szélére és nekem se nagyon kell felébrednem ha szopizik (majd a kicsi, most már nem szoptatok). Mennyiséggel se volt gond.

     

    Vera

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255617 (9290)
    2008-07-31  23:01
  12. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. augusztus 1. 09:319291.
    Pancsóka, én írtam. nekem is a jobb mellem a kevésbé jól termelő, a vége felé már csak kb 2 naponta adtam abból Lindának, akkor is kérte utána a másikat. mikor kiderült, hogy jön a bébi, onnan kezdve azt nem is erőltettem, és maradt az egy mellből szoptatás. szerintem nem gond, bár nagy strapa annak az egynek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255617 (9290)
    2008-07-31  23:01
  13. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2008. július 31. 23:019290.

    Sziasztok!

     

    Nincs türelmem visszaolvasni, de ha jó emlékszem valamelyikőtök írta az 1 mellből szoptatást.

    Csanád nem nagyon kedveli a jobb oldalit (ez Zalánnal is így volt) és már sokszor türelme sincs abból szopizni, hiába azzal kínálom először. Nem is egyforma eredendően a  kér oldalam, megértem hogy az egyiket jobban szereti. 

    Nem gondolom, hogy 14 hónaposan ez nagy probléma lenne, de leírnátok erről a tapasztalataitokat?

    Köszi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 31. 21:249289.

    igen, ő az! kisember.freeblog

     

    ez a csontkovács jó dolog lehet ám. itthon nagyítóval kell keresni az olyan masszőrt is, aki el mer vállalni... bár persze a csontkovács nem ugyanaz. 

    előzmény:
    zsuzsi1975 (9287)
    2008-07-31  06:28
  15. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 31. 21:229288.

    pontosan ezt tette. megmondtam neki: "úgy döntöttem hogy, mert..."

    szó szerint idéztem most. azért haragszom, mert nem volt hajlandó elfogadni a döntésemet, és elkezdte magyarázni, hogy de ez nem azt okozza stb stb. szó szerint sírógörcsöt kaptam utána.

    (egyébként azóta szerencsére megoldódott a kérdés, 2szer fejtem,de többször nem kell :) kicsilányt pedig sokat ölelgetem :) mindkettőnket nagyon megvisel lelkileg, viszont fizikailag sokkal-sokkal jobban érzem magam.

     

    ha van bébiszittered, persze, nyugodtabban ücsörögsz a váróban. nekem segítenek anyósomék, dehát fiatalok, dolgoznak... múlt héten tiszta szerencse, hogy apósom éppen szabadnapos volt, és el tudta vállalni. 1-2 órára persze anyósom is be tudja vinni a mhelyére, de 4-5-6ra nem... és nekem nagyon nem tetszik, hogy semmilyen érkezési sorrend nincsen. persze, aki sürgős, mert görcsöl-vérzik-akármi, vegye előre, de engem anyázott két nagypocis kismama, mert bementem előttük (előttük értem oda bőven)... hát rajtam még nem annyira látszik, az meg pláne nem, hogy kisgyerekem van otthon. (de az se volt érdekes, amikor 7 hetesen ott őrjöngött szerencsétlen gyerek a férjemmel, mert együtt mentünk)

     

    ezt az abortusztablettát én is betiltanám. épp elég baj, és tiltakoztak is, a bevásárlóközpontokba telepített 1órás ambuláns abortuszt végző miniklinikák ellen...

     

    előzmény:
    szomki (9285)
    2008-07-30  18:51
  16. 2008. július 31. 06:289287.

    Szia,

     

    Koszi az otleteket.

    HA korhazban megy a dolog ugye akkor ott egyszeru. Kitoltod a papirt es vagy ok kuldik be vagy te postan es egy het mulva mehetsz a papirert a birosagra.

    ha otthonszules akkor valami olyasmirol tudok, hogy ket tanu alairja hogy igen te terhes voltal es az a te gyereked, ezt kozjegyzo elott es allitolag ezt elfogadjak hiteles dokumentumnak. 

     

    Csontkovacs azert mert terhesseg alatt es szules kozben a rosszul elmozdult csontok, mert ugye 9 honapig minden lazul es tagul a szuleshez, fontos hogy megfelelo helyen legyenek. Mert ha nem az is negativ iranyba befolyasolhatja a szules kimenetelet. A plusz fajdalomtol kezdve nemtudommi. En is voltam mindketszer szules elott kb ket hettel es ahogy eljutottam utana rogton, kb egy het mulva. 

    Mivel nem all ott az orvos vagy mittudomenki az otthonszuleseknel ezert szerintem nincs belole ugy, kiveve talan ha mentot kell hivni es ott talalkoznak ossze. Tudok olyanrol hogy a papa pl mentoorvos, pontosabban a tuzoltoknal a mentoben levo dokifele, na o ottvolt az otthonszulesnel (egy masik tortenet), persze nem reklamoztak sehol, mert elovehetik.  

     

    A h_szilvi -t lattam a mamamin is (a keprol beugrott) es a freeblogja is neki van ugye?

    Akkor valahova regisztralok es irok neki, ha o az. Koszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9281)
    2008-07-29  09:22
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 30. 19:189286.

    Na igen, nekem is ilyen aggályaim vannak. Amikor kórházi körülmények között történik is akadnak problémák, de így??

     

    Egyébként meg tessék kultúráltan nemi életet élni, nem hiszem, hogy azok választanák ezt az utat, akiknek védekezés mellett csúszott be (mert ilyet is tudok, nem is egyet), mert ő úgy megy be, hogy nincs félnivalója.  

    előzmény:
    szomki (9285)
    2008-07-30  18:51
  18. 2008. július 30. 18:519285.

    Aha, sejtettem, hogy Boros doki az, én is hozzá járok. Sztem is sokat vállal, viszont nekem megéri, mert másik dokiban még annyira sem bízom mint benne, és ő még nő is.

    Engem nem zavar a feledékenysége, olyan jól elefelejtette, hogy már 3x akart rákszűrést csinálni...Jó, gonosz vagyok, tudom, de ez az igazság.

     

    Én megértem, hogy elválasztottad a nagyot, ő tényleg nagy már, persze ez is relatív. De kettőtökről szól a dolog, ill. dehogy, hármótokról! Gondolom ha te megmondod a dokinak kerek-perec, hogy vége a ccizésnek, akkor nem fog erősködni, hogy de szoptass már! Már ha nem akarod emiatt otthagyni, persze. (Én nem tudom van-e másik ilyen szemléletű kórházi orvos, mint ő. Beszéltem erről dúlával is, ugyan ezen a véleményen volt. Rita azt mondta, ő a kórházi változata Geréb Áginak. Oké, tudom, ez képtelenség, de azért sokat elárul...)

    Zeldácska Durva ez a bogyi. Soha, soha nem engedélyezném. Ki garantálja, hogy a 15-16 hetes nem veszi be? Főleg, hogy neten keresztül lehet beszerezni... MEg úgy egyáltalán! Egy ilyen tabletta, ami x hetes terhességet szakít félbe, ráadásul házilag...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9283)
    2008-07-29  14:51
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 29. 19:129284.

    http://velvet.hu/poronty/2008/07/25/abortusztabletta_fel_o ra_alatt_rendelheto_az_interneten

     

    Tudom, hogy elég-off, de nekem ez akkor is annyira morbid. Mintha most már ott tartanánk, hogy hipp-hopp itt egy bogyó és volt gyerek, nincs gyerek. Szerintem akadtak a meghaltak között páran akik b**tak bemenni kórházba, csakhogy az arcukat ne kelljen vállalni az abortuszhoz. Nem tudom vegyes érzelmekkel viseltetek a dolog iránt (meg úgy általánosságban az abortusszal kapcsolatban is).  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 29. 14:519283.

    16 hós elmúlt a lányom, a pocaklakóval pedig holnap töltöm a 9. hetet kb.

    uh szerint ma, szerintem meg csütörtökön, így átlagolok, és ez a bemondott mensimre is stimmel ;)

    Boros Judit az az István kh-ban. nekem is számított, hogy tudtam, nem fog cseszegetni, ha szoptatok (rákszűrésre mentem előtte, és tudta, hogy babázni szeretnék, csak annyit mondott, ez lassíthatja a teherbeesést, hát, nem nálam;)

    nade hogy ennyire... nagyon szétszórt, tényleg túl sokat vállal, és ez meglátszik azon, mennyire nincs képben ki-kicsoda és mi van vele. ha az elsőt várnám, nyilván várnék rá szívesen, meg elnézném a szórakozottságát, de így, egy lassan másfélévessel, ez nem fér bele.

     

    végig szoptattál várandósan? itt is több pozitítv példa volt előttem a lányok közül erre, nem is terveztem az elválasztást. 

     

    sztárszülések: szerintem egyszerűen megpróbálnak csak felvágni. már amennyire itthon telik, ugye. azt hiszik, ha "megvesznek" egy-egy sztárdokit, ill a telkibe mennek, az a csúcs, annál nincs "feljebb". hát, már akinek

    előzmény:
    szomki (9282)
    2008-07-29  13:15
  21. 2008. július 29. 13:159282.

    Sziasztok!

    Mostanában kevesebbet vagyok az nlc-n, valahogy magával ragadott a mamami. Bocsánat, hogy nem válaszltam még, a kérdésedre, Wildkatze! Igen, 2006 szeptemberi a lányom, én emlékszem Rád, már akkor is támogattam az otthonszülés gondolatát, bár még annyira nem, mint most.   Gratulálok a negyedik gyermekhez, olyan jó ezt olvasni!

    De látom van izgalom itt, Kisb, így ismeretlenül is csupa jót kívánok nektek, nagyon izgalmas amit írtál, és egyetértek azzal, hogy nem vagy kh.-ban.

     

    Ecccsi Én is szoptattam tandem, és azt gondolom, ha azt tapasztaltam volna, hogy ezzel a picinek bajt okozok, én is elválasztottam volna a "nagyot". A fiam 9.5 hós volt, mikor a kicsi fogant. Nálatok mennyi a különbség? MEgírod ki az orvosod, aki ennyire nem támogatja az elválasztást? Nekem elsődleges szempont volt annak idején az orvosválasztásnál, hogy ne cseszegessen a doki az elválasztással, de az biztos, hogy az ellenkezőjét is el kell tudnia fogadni az orovosnak.

     

    Sztárszülések/terhességek Nem gondoljátok, hogy a mi hazai kis sztárocskáink ezekkel a doldokkal a naaaagy amerikai dollármilliomos csillagokat próbálják "utánozni"? Orvoscsoport, kibérelt klinika, állandó orvosi készültség, stb., csak épp a "mieinknek" csak ez jutott, erre futja, hogy pl. hetente uh-ra járnak, meg császárral szülnek. Így ők is megpróbálnak vmi extrát felmutatni, mintha muszáj lenne.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 29. 09:229281.

    Zsuzsi, már rég akartam írni, csak eddig valahogy lemaradt.

    a babanet.hu társalgójában, a "szülészetek, kórházak"téma "otthon szültünk" topikjába szokott néha irogatni h_szilvi, ő profi angolból, le tudná fordítani! írj neki!

    oldalnak meg talán az igyszultem.hu, ott vannak fenn otthonszülős történetek is.

     

    ott hogy működik az anyakönyvezés? és miért éppen csontkovácshoz jár el, aki eljár kismama?

    mekkora marhaság ez a bizonyos rokonok kizárása!! és ha a nagynénémmel jobb viszonyban vagyok mint az anyukámmal? szokott ilyenből "ügy" lenni, feljelentés, miegymás? 

    előzmény:
    zsuzsi1975 (9267)
    2008-07-24  23:28
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 29. 08:529280.
    Nem kell velük foglalkozni, te tudod, hogy nektek mi a jó és ez a lényeg. A végletek sohasem jók.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9279)
    2008-07-29  08:44
  24. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 29. 08:449279.

    Pancsóka, Zeldácska, nagyon aranyosak vagytok :)

    az LLL-es vélemények tesznek a sírba. elismerem a munkájukat, de elég szektások, néha úgy érzem. ahogy a doktornő is :/ annyira nem értem meg, miért nem lehet valakinek különvéleménye, és azt miért nem lehet segíteni- elfogadni...

     

    Pancsóka :)) miket csinálnak a fiaid együtt?

     

    Breeze drága, írtam privit! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 28. 22:049278.
    Nálam ugyanígy mentek a dolgok, amikor orvosok között válogattam. Szerintem teljesen normális az amit átélsz - ÉS NEM HISZTI - mert mindannyian a legjobbat szeretnénk a babának és magunknak is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9270)
    2008-07-28  14:31

Címlap

top