Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikres anyukák

Jashmine
Létrehozva: 2004. január 6. 18:46
Sziasztok anyukák!
Ti hogy bírjátok a "nagycsaládos életet"?Nálam a csajok 3 hónaposak.Még eléggé nehéz,de azért aranyosak.Mikor van az iker találkozó?Hahó!Valaki jelentkezzen!
  1. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. január 23. 21:47126.
    igen:-) nekem ők az első gyerekem:-)))
    két lány.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (123)
     
  2. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 23. 21:36125.
    Egyébként hová lettek a többiek??? Bogyómami, Jashmine??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 23. 21:35124.
    Mennem kell , mert ébredeznek! Neked mennyi idősek a picik. Mindkettő lány, ugye?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (122)
     
  4. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 23. 21:33123.
    Igen tudom, ha ott tartunk hamar rájövök a megoldásra. . . de. . .

    Neked csak az ikrek vannak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (122)
     
  5. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. január 23. 21:29122.
    Ne aggódj ezeken a kérdéseken. . mikor ott leszel, úgyis meg fogod tudni oldani. . . és mindig meg fogod találni a nektek legjobb megoldást!!:-)
    Hidd el!
    Minnél nagyobbak annál könnyebb de egyben másabb problémák lesznek, de az ikresek rettentő találékonyak és áthidalnak minden nehézséget. . . :-)))
    Gratula a Babákhoz:-)))
    egy" szintén zenész":-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (121)
     
  6. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 23. 21:22121.
    Már olyan álmos vagyok mindjárt leragad a szemem , de még van egy etetés.

    Krisztián még nem jár oviba, hogy ne hozza haza az influenzát vagy bárányhimlőt. Ha minden igaz febr. közepétől fog ismét oviba járni ez talán egy kis könnyebbség lesz nekem. De ez is ciki, mert nekem sincsen segítségem, így a szomszéd nénit fogom megkérni, hogy amíg Krisztiánt reggel elviszem az oviba vigyázzon a két picire. Hála az ovi csak 5 percre van tőlünk.

    Nekem nagy ritkán Anyukám tud jönni vigyázni a picikre és mivel ők tápszeresek, ezért több időre is itt tudom őket hagyni. Talán 1x mozdultunk ki itthonról a párommal együtt (moziban voltunk). Ált. csak külön-külön tudunk mindenhova elmenni, mert nincs kire hagyni a kicsiket. Bele sem merek gondolni mikor lesz az, amikor valahová eltudunk menni "csak" ketten!!!

    Ha hazajön a munkából párom, akkor ő eteti a piciket (fürdeti). Már ez is nagy segítség. Hétvégén általában ő főz és mostanság elég sokszor vasal is, úgyhogy nem panaszkodhatom.

    Mi lesz akkor, ha elkezdenek menni? Belegondoltál már? Még , ha csak arra gondolok, hogy majd elkezdjük adni nekik kanállal az ennivalót?!! Hogy fogjuk megoldani?!!
    Beültetjük őket a székükbe és egy kanál az egyiknek utána egy kanál a másiknak??? Jobb bele sem gondolni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (120)
     
  7. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 23. 21:09120.
    Én úgy tervezem, hogy kb. 5 hónapos korukban kezdem majd a hozzátáplálást. Mindenhol azt olvastam, hogy az anyatej után még mindig a tápszer a legjobb a babáknak 6 hónapos korig, és nem érdemes a főzeléket, gyümölcsöt előbb elkezdeni. Majd meglátom.
    Az oltást febr. 4-én fogják kapni. Már előre rosszul vagyok tőle. Utálom, mikor szurkálják őket. Sajnos muszáj.
    Mióta megvannak a kicsik, kettesben még nem voltunk sehol a párommal. Előtte sem vagy 3 hónapig, mert feküdnöm kellett. Egyedül is csak 1-2 órára mentem el, már úgy éreztem becsavarodok, ha nem mozdulhatok ki. Ilyenkor ő maradt a gyerekekkel. Rábízni nem tudjuk másra. Az én szüleim állandóan dolgoznak, nincs idejük vigyázni rájuk. Az ő szülei pedig már épp eleget segítenek azzal, hogy Dávidot elvállalják bármikor, ottalvásra is. Nincs képem hozzá, hogy még két picit is rájuk sózzak. Egyszer hagytuk ott őket kb. fél órára, mikor Dávidnak csizmát kellett venni, úgyhogy hármasban elrohantunk egy boltba, aztán vissza. Végig aludtak a törpik, úgyhogy nem volt velük dolog.
    Nem panasz, de nagyon nehéz így, hogy ketten vannak. Az ember egy picivel sokkal könnyebben mozog.
    Nektek sikerült már kimozdulni kettesben?A párod azért tud valamennyit segíteni?Krisztián jár már oviba vagy még mindig otthon van veled?Én most eléggé pánikolok, nehogy Dávid hazahozzon valami influenzát a suliból. Még bárányhimlős sem volt, mindig megúszta eddig, azt sem kívánnám most magunknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (119)
     
  8. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 23. 20:25119.
    Anna nekem is olyan kis törékeny, lányos alkat, míg Zoli igazi fiú. Szerintem 1 év múlva senki sem fogja gondolni róluk, hogy ikrek, de nem is bánom ezt. Ők csak hason hajlandóak aludni.

    Sajnos én olyan sokat nem tudok velük foglalkozni, mert még itthon van nagyfiam is (nem szeretném, ha úgy érezné, hogy ő háttérbe szorult). Evés után szoktam kitenni őket a franciaágyra és beszélünk hozzájuk (Krisztián is). Imádják azt nézni, hogy mit csinál a nagy testvérük. Sőt , ha már meglátják őt mosolyognak, nevetnek rá. Ma pedig Anna már gagyarászott is neki. Látszik, hogy örül amikor meglátja őt. . . rögtön rúgkapál, nevet. Még csak most kezdenek igazából tudatosan hangokat kiadni. . . lehet, ha több időm lenne rájuk már jobban gagyarásznának.

    Sajnos ma is nagyon hideg volt és nem tudtunk kimenni sétálni, pedig akkor délutánonként sokkal nyugodtabbak a kicsik.

    Te mikor kezdenéd a hozzátáplálást? Mikor kapjátok a köv. oltást? Ki tudsz mozdulni a babák mellett? Tudtok valahová menni kettesben a pároddal? Bár most jutsz eszembe neked is van egy nagyobb fiad! Hát neked sem lehet könnyű!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (118)
     
  9. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 23. 18:29118.
    Szia!Nekem hosszra egyformák, gondolom ez alkati adottság. Igaz, hogy súlyra nagyon elszakadtak egymástól, de ránézésre is más "formájú" a két gyerek. Zsófi olyan kis formás, ránézésre látszik, hogy kislány. Dani bőre világosabb és az alkata is zömökebb.
    Változó, hogy hányszor kakilnak. Van, hogy 1-2 napig egyáltalán nem, de olyan is van, hogy naponta 3-4x.
    Még nem olyan erősek, mert utálnak hason feküdni. Dani tartja rendesen a fejét, de Zsófi még nem nagyon. Már nem férnek el egy ágyba, viszont éjjel még sokat szopiznak, ezért nem akarom őket másik szobába tenni. Így az egyik a kiságyban, a másik mellettünk az ágyban alszik. Mégegy kiságy már nem férne be a hálóba. Próbálok velük minél többet foglalkozni, gőgicsélésben már nagyon jók. Próbálják utánozni a hangokat, a szám mozgását, irtó mókás tud lenni. De azért arra is figyelek, hogy meg kell tanulniuk azt is, hogy elfoglalják magukat és ne igényeljék az állandó szórakoztatást. Ilyenkor beteszem őket a járókába. Van egy nagy rácsos járókánk, amibe ketten is jól elférnek, a magassága állítható, úgyhogy nem a "földön" fekszenek, hanem ugyanolyan magasan, mint a kiságyban. A rácsokra rá van kötözve nekik többféle játék, azokat szokták nézegetni. Ha nyugodtak, nem éhesek, nem nyűgösek, elég sokáig elvannak benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (117)
     
  10. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 23. 08:32117.
    Húú, jó súlyban vannak a babáid, pedig az én babáim 2 nappal születtek később, mint a Teied.

    Zoli nekem is állandóan enne. Még ki sem nyitotta a szemét, de már sír , hogy éhes. Hihetetlen mennyiség fér belé és általában egy szuszra megiszik 160 ml tápszert. Anna pár napig nem evett, de tegnap este óta ismét belehúzott.

    Mondták, hogy a fiúk elhúznak a lányoktól súlyban, de nem gondoltam volna, hog ekkora lesz a különbség közöttünk. Ám Anna hosszabb jó pár centivel Zolinál. Neked is? Tegnap délelőtt úgy összekakilta magát Zolit, hogy ruhát kellett cserélni, mert még a pelusból is kifolyt. Neked hányszor kakilnak egy nap?

    Zoli sokszor próbálja szopni az öklét, de nem sikerül neki, ám minden tiszta nyál körülötte. Ők is már tudják hason sokáig tartani a fejüket? Sokat szoktál velük foglalkozni? Úgy emlékszem azt írtad egy ágyban alszank . . . elférnek még?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (116)
     
  11. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 22. 21:48116.
    Szia!Épphogy beléptem, Dani műsorozni kezdett, úgyhogy mehettem is. Mi is méricskéltünk, a kisfiú nálunk is elhúzott, Zsófi 5200 gr, Dani 6 kg. Szinte állandóan enne. A legújabb, hogy megtanulta az ujját a szájába tenni, 3 napba telt neki, és hatalmas dühöngésekbe. Mire odavitte a kezét, a sok nyáltól már csúszós volt, nem tudta a szájában tartani, persze erősen sérelmezte. Most úgy alszik el, hogy az ujját szopja. Jobb lett volna a cumi, de nem kellett neki.
    Biztos a frontok miatt nyűgösek, az enyémek is nyafiznak rendesen. Néha már úgy érzem, összeesek. Az éjjel semmit nem aludtam, Dani folyamatosan éhes volt, ráadásul kipisilt a pelenkából. 2x öltöztettem át+húztam ágyat. Remek volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (114)
     
  12. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 22. 20:54115.
    Szia Bogyómami!

    Én nem tudnék nagyfiammal (márciusban lesz 4 éves) aludni, mert állandóan izeg-mozog, rúgdos, rám mászik alvás közben. Ráadásul annyira megszokta az ő szobáját, ágyát, hogy nem is kéri, hogy velünk aludjon. 2x volt nagyon náthás ekkor gondoltuk, hogy aludjon közöttünk éjszaka, de csak forgolodott ide-oda és ő maga kérte, hogy szeretne visszamenni a szobájába aludni. Visszavittük és 2 perc múlva már szundított is.
    előzmény:
    bogyómami (107)
     
  13. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 22. 20:51114.
    Szia Kelda!

    Amint látom már lekéstelek! Hogy vagytok?

    Ma fürdetés előtt lemértem a piciket. Zoli már 5 kg , Anna lemaradt csak 4, 5 kg. Pár napja nekem nem esznek annyit, amennyit szoktak és elég nyűgösek is. Szerencsére most sokszor ki tudtunk menni sétálni, mert csodaszép idő volt, de ismét beköszöntött a hideg, ezért szobafogságra vagyok ítélve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (105)
     
  14. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 22. 20:35113.
    Szia én pont itt ülök a gép előtt. Te még itt vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (112)
     
  15. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 22. 20:24112.
    Hahó mindenki!Merre vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (111)
     
  16. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 20. 08:51111.
    Igen ez a rossz a hóhesésben, hogy babakocsival képtelenség közlekedni. Egyedül vagyok itthon azt nem tudom megcsinálni, amit te , így marad nekünk a szellőztetés. Szia, mennem kell, mert mindját etetni kell őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (110)
     
  17. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 20. 08:44110.
    Szia!Felváltva viszem ki őket, kenguruban, amíg a párom vigyáz a másikra. Ha pedig esik is, marad a nyitott ablaknál levegőzés. Babakocsival képtelenség közlekedni ilyenkor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (109)
     
  18. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 20. 08:37109.
    Szia Kelda!

    Ha minden igaz mindkét picinek kék szeme lesz. Nagyfianmak (Krisztiánnak is kék). Hogy oldjátok meg a sétát ebben a nagy hóban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (108)
     
  19. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 19. 22:29108.
    Szia!Úgy tényleg nem megy, én néha még attól is félek, hogy a párom nehogy összenyomja, nemhogy egy kisgyerek!
    előzmény:
    bogyómami (107)
     
  20. 2004. január 19. 22:03107.
    Sajnos ez nálunk nem működik, mert a nagylányom éjszaka mindig átjön az ágyamba és ott alszik velem. Sokat mocorog éjszaka ezért nem merem odavenni a piciket. Ráadásul szerintem lelkileg is megviselné.
    Megnéztem a bemoldalakat. A manócskák nagyon helyesek és szépek.
    Veranéni ezt az olaszok dolgot nem értem, de lehet, hogy lemaradtam valamiről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (105)
     
  21. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 19. 11:09106.
    Sziasztok!

    Én is most szeretném elkezdeni az ikreknek adni az almát és banánt (nemrég múltak 2 hónaposak) , de még nem jutottam el odáig, hogy megpróbáljam vajon ízlik-e nekik. Itthon vagyok 3 picivel és alig van időm bármire (segítségem meg semmi). Talán február közepétől egy kis könnyebbség lesz, hogy Krisztián ismét fog járni oviba, így valamennyivel több időm lesz. Ha nem az ikrekkel foglalkozom, akkor ált. vele játszom stb.

    A bébiétellel kapcsolatban eleinte én is próbáltam nagyobbik fiamnak főzöcskézni, paszírozgatni, de nem igazán ette meg. . . . bezzeg az üvegeseket imádta. Azóta eltelt egy-két év és , amint látom rengeteget bővült még a paletta a bébiételek között. Krisztián nekem a tejpépeket nem ette meg, de annál inkább a hagyományos tejbegrízt (ami sokkal olcsóbb is)! A mai napig az egyik kedvenc étele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (105)
     
  22. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 18. 21:44105.
    Sziasztok!
    Veranéni!Gyönyörűek a lányok!
    Bogyómami!Nekem annakidején a fiam volt problémás éjszaka, kb. 10x kellett hozzá felkeljek, a végén az lett belőle, hogy odavettem az ágyba magam mellé, így nekem is kényelmesebb volt, szinte kiszolgálta magát, ha cicizni akart és végre én is tudtam valamennyit aludni, mert sokszor már csak szédelegtem a fáradtságtól napközben. De valószínű az is jó volt neki, hogy érezte, ott vagyok mellette, így már jobban aludt. Tudom sokan ellenzik, az együttalvást, én is végig próbáltam mindent, de egyedül ilyen áron jutottam némi alváshoz. Mikor nagyobb lett, vissza lehetett szoktatni az ágyába, nem ragadt nálunk.
    Ami a fogzást illeti, több anyukától hallottam, hogy ami a legjobban bevált, az egy homeopátiás szer, Chamomille a neve, ha jól emlékszem, de majd megkérdezem a húgomtól, mert ő is azt adta a kisfiának és még aludni is jobban aludt a gyerek. Egyébként volt itt egy topic a homeopátiával kapcsolatban, talán ott is megtalálod a nevét. Csak természetes anyagokat tartalmaz, semmi kábító vagy nyugtató hatású szer nincs benne.
    Örömmel olvastam, hogy nemcsak az én gyerkőcöm pocija értékelte jobban a gyári bébiételt, mint a saját készítésű kajákat. A családom akkoriban nem kevéssé szörnyűlködött, hogy mivel etetem a gyereket, hiába győzködtem őket, hogy ez legalább bio, másrészt az enyémet nem eszik meg(bár ez irányba nem tettem hatalmas erőfeszítéseket)
    előzmény:
    bogyómami (104)
     
  23. 2004. január 18. 21:15104.
    Sziasztok!
    Tényleg nehéz a várakozás. A nagylányom annak idején 6 hetes korától végigaludta az éjszakát. Az ikreknél más a helyzet. Időnként a nagyobbik végigaludta 8-tól kb. 4-5-ig de már ennek is kb. 1 hónapja. Próbáltam, hogy hagyom őket sírni, mert időnként szopnak, de van, hogy csak beveszik a szájukba a cicit és már alszanak is. Semmi nem válik be, mert felsírják egymást. Ráadásul a kisebbik annyira kikészül a sírástól, hogy a szívem szakad érte. Viszont így én készülök ki, mert vagy 5x-6x kelek éjjel. Adjatok valami ötletet, mert már kifogytam. Ráadásul most jön a foguk is. :((

    Bobi27!
    A férjem nagyon örült az ikreknek, mert ő is gyerek kora óta szeretett volna ikreket. Bár eleinte fiúkat akart, de mikor megtudta, hogy lányok akkor annak örült, mert a nagylányunkat is imádja.

    Irisz!
    Én a tejpépet 5 hónaposan adtam. Egyébként üveges kajákat adok, mert nem fogadják el amit csinálok. Pepecselek vele aztán nem kell nekik. Csak a banán és az alma jön be. Így legalább több időm marad. :)))

    Veranéni, Kelda kérek jelszavakat! Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_816699 (88)
     
  24. 2004. január 18. 10:22103.
    Kész a bem. oldal frissítése, lehet gyönyörködni a lányaimban, érdemes:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 18. 09:53102.
    Szia Irisz!
    Én úgy tudom, hogy mostanában azt tanácsolják a gyerekorvosok, hogy tápszeres babáknál 4 hónaposan kezdjük el a gyümölcslé, pépek adását, 5 hónapos kortól a főzeléket. Ha megnézed a www. babanet. hu-n a rendelő rovatban találsz a csecsemőtáplálással kapcsolatban ilyen kérdéseket, és ott jobban megindokolják, hogy miért, én nem vagyok orvos, de már több helyről is ezt hallottam. Tapasztalatom nincs, mert a nagyfiam 7 hónapos koráig csak anyatejet kapott, de én így tervezem az ikreknél. Egyébként szerintem azt sem kellene figyelmen kívül hagyni, hogy a babáid kicsit előbb jöttek a kelleténél, vagyis 4 hónaposan még tulajdonképpen csak 3 hónaposak lennének, a gyomor- és bélrendszerük fejlettsége is inkább ennek a kornak felel meg. Ezt viszont tanultam, mert koraszülött gyerekekkel dolgoztam.
    A bébiétellel kapcsolatban nekem nagyon jók a tapasztalataim. Nem azért adtam a fiamnak, mert én lusta voltam pepecselni vele, bár tény, hogy így több időm maradt vele foglalkozni. Hanem azért, mert ezeknek nagyon szigorúan ellenőrzik a minőségét. Nem kerülhet bele akármilyen hús, zöldség. Ha a piacon, boltban veszem meg, sajnos nem tudhatom, mivel locsolták, vegyszerezték, a hús hány napja áll a hűtőben stb. Persze így drágább, mintha te csinálnád. Tartósítószert, színezéket nem tesznek bele. Ha biztos helyről be tudod szerezni a zöldséget, érdemes inkább neked megcsinálni, mert úgy ízesíted, ahogy a gyerkőceidnek ízlik.
    Most csak a saját véleményemet írtam le. Nyilván a gyerekorvos, a védőnő is mond valamit, az ismerősök, rokonok is. Ők a te gyerekeid, a végén úgyis úgy csinálod, ahogy te jónak látod, és ahogy tapasztalatod szerint a legjobb nekik. Minden baba más, az egyiknek így jó, a másiknak úgy, rá fogsz jönni, a tieidnek hogy a legjobb.
    előzmény:
    Irisz (98)
     

Címlap

top