Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jóga könyv vagy DVD

pommepomme
Létrehozva: 2009. január 6. 11:11

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem olyan jógakönyvet  vagy DVD-t ajánlani, ami jó, nem túl bonyolultak benne a gyakorlatok? Egy ideig jártam egy csoportba, de most sajnos nem tudok. Szívesen végeznék otthon gyakorlatokat, de túl sok tapasztalatom nincs e téren.

 

Előre is köszönöm az ötleteket!

  1. Torolt_felhasznalo_233066
    Torolt_felhasznalo_233066
    2009. február 21. 17:2629.

    Kedves Pommepomme!

     

    Én jógaoktató vagyok. Kezdőknek általában nem javaslom a könyvet és a DVD-t, lévén a jóga nem aerobik - nem sport - nem elég lelesni valami hasonlót és csinálni.

    Fontos, hogyan hatunk a belső szerveinkre, mirigyrendszerre, hogyan kivitelezzük a gyakorlatokat.

    Javaslom előszőr mindenképpen oktatónál, tanfolyami keretek között tanuld meg az alapokat. 

    Ha jó oktatód van, elmagyarázza mire kell figyelni, mi mire jó, mikor nme szabad csinálni. Nem jógázik veled, hanem járkál körbe segít, javít ha esetleg valamit nem jól csinálsz.

    Egy 10 alkalmas tanfolyam után, az ott megtanult ászánákat már könyv és dvd nélkül is tudod otthon gyakorolni.

    Sok kitartást a jógához:)

    előzmény:
    pommepomme (1)
    2009-01-06  11:11
  2. Torolt_felhasznalo_399139
    Torolt_felhasznalo_399139
    2009. február 16. 16:2228.

    nem szeretnél csoportba járni?

    először én is otthon próbálkoztam (könyvból, DVD alapján), de mióta eljárok "tanfolyamra" a lekesedésem is nagyobb ;)

    előzmény:
    pommepomme (1)
    2009-01-06  11:11
  3. Torolt_felhasznalo_667239
    Torolt_felhasznalo_667239
    2009. február 2. 13:0727.

    Sziasztok!

     

    Esetleg valakinek valamilyen más jóga dvd ötlete??

    én is nagyon szeretnék otthon jógázni, jól jönne egy-két különböző film otthonra

    köszi: O

    előzmény:
    pommepomme (1)
    2009-01-06  11:11

Címlap

top